7: BANGA 1:2 SŪDUVA

Pirma dalis. Kaip dažnai šiais metais nutinka (nors tas pats tiko Dariaus Gvildžio stiliui ir pernai) rungtynes tenka pradėt žiūrint į vėl naują Sūduvos sudėtį ir kraipant galvą bei mėginant suprast, kokios yra gan radikalių pokyčių priežastys. Urba vietoje Radžiaus, Ledesma vietoj Kdouh – šiems pokyčiams  jokių racionalių argumentų nėra. O kadangi abu žaidėjai buvo rodomi tarp atsarginių, teko spėti, kad vienintelė priežastis – kažkoks mistinis Sūduvos trenerio rungtynių planas.

Kaip parodė pirmoji kėlinio pusė – planas buvo visiškai prastas. Planas buvo toks, kuris leido Bangai daugmaž išlyginti žaidimą. Nesuinteresuotas stebėtojas būtų laisvai galėjęs paskyti, kad lošia panašaus pajėgumo komandos. O juk tai – visiška netiesa, ar ne?

Tokios reikalų padėties priežastys – labai prastas Sūduvos žaidimas gynyboje. Banga turėjo labai gerų progų, kurių dvi pirmos nutiko jau penktą minutę. Ir jei tą kartą kamuolį būtų gavęs padoresnis žaidėjas, įvartis būtų garantuotas. Sūduva gynėsi labai nevykusiai – prastai išsidėstė, nesusikalbėjo ir paliko visiškai kiaurą kairį kraštą. Panašiu stiliumi Sūduvos gynybos linija lošė ir toliau – netvarkingai, paskubomis, dažnai klysdama ir palikdama galybę kiaurų tunelių. Matydama Sūduvos gynybos pasimetimą, Banga pasielgė labai teisingai – ėmė spausti Sūduvos žaidėjus jų aikštės pusėje ir pradėjo mėtyti kamuolius priekyje esantiems puolėjams. Ir kone kiekvienas Bangos bandymas atakuoti keldavo šiokį tokį pavojų. Tai savaime koregavo Sūduvos saugų žaidimą – jiems tekdavo žymiai daugiau gintis, nei buvo galima planuoti prieš rungtynes. Atitraukus saugus atgal, Sūduva pati turėjo labiau galvoti apie kontratakų stiliaus puolimą, nei apie pozicinį žaidimą. O tokiu atveju jaunas, greitas ir miklus Kdouh ko gero būtų naudingesnis nei techniškas, bet lėtesnis Ledesma. Net Davidovas, kėlinio pradžioje sužaidęs keletą superinių momentų, užsikrėtė grybaujančių gynėjų virusu ir nesugebėjo pagauti lengvo baliono, stovėdamas per metrą nuo vartų.

Tačiau futbolo dievai, kurių palaikymo Sūduvai taip trūko paskutinėse rungtynėse, šį kartą buvo palankūs. Jie užrišo Sūduvos vartus ir leido Brokui su Valskiu įmušti įvartį situacijoje, kuri pati savaime ypatingai dideliu pavojumi net nekvepėjo.

Tokios štai tokelės buvo po pirmo kėlinio. Labai chaotiškas žaidimas gynyboje. Taip ir neišsikovotas aikštės vidurys (minusai Chvedukui ir vėl daug klydusiam Basičiui). Daugybė klaidų perduodant kamuolį ir užsiimant taškus aikštėje. Ir ganėtinai bedantis puolimas, kuriame trūko ir minties, ir tikslumo. Vieninteliai žaidėjai, kuriuos po pirmo kėlinio norėjosi pagirti buvo Brokas ir Valskis. Brokas savo krašte iš tikro puikiai žiūrėjosi. Jis sukūrė ir vienintelę padorią Sūduvos progą – kai super tiksliai mestelėjo kamuolį Ledesmai tiesiai prieš Bangos vartininką. Tuo tarpu Valskis puolant buvo tas žmogus, kurio buvo pilna visuose aikštės kampuose ir kuris dažniausiai imdavosi aktyvesnių veiksmų.

Antra dalis. Chm. Antra rungtynių dalis prasidėjo labai panašiai. Sūduva toliau labai varganai gynėsi, nevaldė centro ir chaotiškai puolė. Tačiau sėkmė ir vėl buvo Sūduvos pusėje. Antras įvartis – ir vėl lygioje vietoje – visiems mažumą atpalaidavo nervus. Tačiau po to vaizdelis aikštėje pasidarė visai nemalonus. Sūduva nugarmėjo į labai keistą padėtį – Banga kaip reikiant mūsiškius užspaudė. Sūduva gi, šiandien išrodė taip prastai, kad be didelių prieštaravimų perėjo į duslią gynybą. Visa bėda, kad Sūduva – ne Kruoja, todėl pereiti į gynybą ginantis labai prastai yra pragaištinga. Tai paaiškėjo greitai – jau 60 minutę, kai Sūduva net du kartus gynyboje sulošė tiesiog neįsivaizduojamai blogai. Pirmas – baudos smūgis. Geras smūgis. Tačiau svarbu ten buvo ne pats smūgis, o tai, kaip Sūduva elgėsi po jo. Baudos aikštelėje prasidėjo visiškas chaosas – komandoje neatsirado nė vieno, kuris sugebėtų normaliai išnešti kamuolį į kitą aikštės pusę ar sustabdyti žaidimą, kad reikalai apsiramintų. O kadangi tai nebuvo padaryta po kokios minutės krito įvartis. Ir vėl – jis krito po elementaraus baliono palikus vartininko aikštelės krašte visišką kiaurymę. Rungtynės prasidėjo iš naujo, o Sūduva, nors ir pirmaudama, atsidūrė labai jau nedėkingoje padėtyje.

Chaosas aikštėje tęsėsi toliau. 74 minutę Sūduva ir vėl išlipo iš paties dugno – perdavimas į dešinį baudos aikštelės kraštą, Xin neleistinai nepasiekia kamuolio ir kamuolys lekia Bangos žaidėjui, kuris stoja vienas prieš vartus ir nepataiko. Tiesa, prieš tai idealią progą suniokojo Chvedukas. Po kokių penkių minučių tą patį padarė Valskis. O pačioje rungtynių pabaigoje prie šios grupelės prisijungė ir Bagdanavičius, sugebėjęs Bangos baudos aikštelėje nepataikyti į kamuolį.

Tuo tarpu toliau gynėsi mūsiškiai lyg kokie pirmokai. Man atrodo, kad paskutinis kartas, kai Sūduva taip beviltiškai gynyboje atrodė buvo pernykštės Europos lygos rungtynės, kai Marijampolėje svečiavosi serbų Vojvodina. Jokios ramybės, jokio plano, jokio tvarkos. Tiesiog būrys žaidėjų, susispietusių ant baudos aikštelės linijos. Todėl Bangos žaidėjai visiškai laisvi raičiojo kamuolį aplink baudos aikštelę, patogiai keldavo kamuolius link vartų ir susirinkdavo juos beveik visus, desperatiškai atmuštus nuo Sūduvos vartų. Ir taip iki paskutinės pridėto laiko sekundės.

Šiokia tokia išvada. Nežinia, kur glūdi priežastys, tačiau Sūduva sulošė ko gero pačias blogiausias rungtynes per pirmą ratą. Komandos tiesiog nebuvo. Buvo besistengiantys (to šiemet iš Sūduvos neatimsi), tačiau chaotiškai po aikštę lakstantys futbolininkai. Tuo tarpu Banga tikrai nėra tas varžovas, kuris net ir susilpnėjusiai Sūduvai galėtų štai šitaip atimti žadą. Sūduvos nelaimės, be abejo, prasidėjo gynybos linijoje. Tačiau ir kitose grandyse neatsirado žmonių, kurie Sūduvos žaidimą sugrąžintų į padorias vėžias. Tad galim rašyt didžiulį minusą gynybai. Taip pat – didžiulį minusą saugams, kurie gal ir stengėsi padėti gynėjams (stengėsi, bet nepersistengė), tačiau neatliko savo tiesioginio darbo – nei Basičius, nei Chvedukas, nei Leimonas nesugebėjo aikštės viduryje sukurti bent šiokio tokio kūrybinio žaidimo centro. Puolimą galima vertinti pozityviau – nors ir buvo iššvaistyta krūva puikių progų, tačiau du įmušti įvarčiai leido pasiimti tris taškus. O vienintelis žmogus, kuriam dėčiau pliusą už antrą kėlinį yra Rafaelis Ledesma, savo tiksliais, gudriais ir savalaikiais perdavimais iš esmės tas progas antrame kėlinyje ir kūręs. Jei ne jis – Sūduvos vaizdelis būtų buvęs dar labiau apverktinas.

Ok, pakaks šiam kartui. Svarbiausia – trys taškai paimti, kad ir kaip sunkiai šį kartą pavyko tai padaryti. Chaosas aikštėje pasimirš, o taškai – liks. Tačiau šiandieninė Sūduvos išvaizda kelia baisiai daug nerimo. Visai pusėtino futbolo, kurį Sūduva jau buvo pradėjusi rodyti, šiandien neliko nė kvapo.

Dabar Sūduva gaus atokvėpio – dvi savaites poilsio, o tada į Marijampolę atvažiuos Žalgiris. Tikėkimės, kad šią pertrauką mūsų komanda išnaudos maksimaliai naudingai ir pašalins iš savo žaidimo visas nesąmones, kurių šiandien į valias galėjome pamatyti. Rodant tokį futbolą, ką nors naudingo nuveikti nėra šansų ne tik prieš Žalgirį, bet ir prieš daugelį A lygos klubų. Reikia rimtų permainų. To komandai ir palinkėkime.

>>>

Rungtynių santrauka:

21 Responses to “7: BANGA 1:2 SŪDUVA”


 1. 1 Varvalas 2013-04-14 20:41

  Labai tikslus tekstas su vietose sudėliotais visais taškais ir paukščiukais. Neabejoju, kad tai buvo pačios prasčiausios Sūduvos rungtynės, bet neabejoju, kad bus dar ir … prastesnių. Ir tikrai turnyrinių reikalų nežinantis atsitiktinis interneto žiūrovas negalėjo suprasti, kuri komanda čia kietesnė, su tam tikra istorija ir pan. Manau, kad abi pasirodė vienodai “kietomis“. Tiesa, Banga vienu aspektu yra pranašesnė – neturi trenerio. Kartais yra geriau jo neturėti, negu turėti amžiną mokinį, eksperimentuotoją ir t.t.
  Negalvojau, kad ateis tokie laikai, kai rungtynėse geriausiai atrodys Brokas.

 2. 2 Remis 2013-04-14 20:51

  O aš sakyčiau, kad Sūduva ir Banga šiemet yra vienodo pajėgumo komandos. Tikriausiai vieninteliai Valskis ir Ledesma yra aukštesnio lygio, o kiti žaidėjai abejose komandose yra vieno lygio.

 3. 4 Varvalas 2013-04-14 20:52

  Akivaizdu, kad reikia ieškoti naujo kairiojo gynėjo. Daukša kažkur tyliai dingo (bent viešai niekas taip ir nesučiulbėjo). Tos pozicijos dubleriais nepasitikima ir, matyt, tam yra priežasčių. Metų metais į visas spragas kišamas Leimonas irgi netaps gelbėtoju. Iš saugų atbėgęs kinas tiktai maišosi, o kamuolys ir priešininkai šokinėja per jo galvą. Būtų mano valia, tai į šią poziciją atitraukčiau Chveduką, nes po traumos jis savo tradicinėje vietoje “nelimpa“. Galėtų įsižaisti būdamas gynyboje. Tačiau tai būtų tik momentinis sprendimas, nes jau per panašius stumdymus nukentėjo ir Leimono karjera.
  Yra dar vienas mažai Marijampolėje žinomas būdas pagerinti gynybą – dirbti per treniruotes. Tam reikia ne taip ir daug – trenerio, kuris niekada nebuvo gynėju ir dar geriausia – nebuvo lietuviu. Tai įrodo ir Atlanto bei Žalgirio praktika.

 4. 5 hmm 2013-04-14 20:53

  Viskas taikliai aprasyta tiek pop, tiek Varvalo komentare. Gvildzio niekados turbut nesuprasiu. Zmogus bando israsti kazkokia taktine sensacija, apie kuria dar simtmecius futbolo zmones kalbetu, eksperimentuoja taip, kaip chemikas labaratorijoje pries 100 metu, ar pradedantysis virejas. Deja Gvildziui reikia, kad kasnors pasakytu, jog futbolas gyvuoja ilgai ir dviracio cia neisrasi, zaidejai turi zaisti ten, kur jie geriausiai jauciasi, kaip ir chemijoje ar maisto ruosime, ingrediantas turi buti ten, kur jis labiausiai dera, tik tada bus rezultatas. Su pergale visus. TIkiu, kad po dvieju savaiciu suduva atrodys geriau

 5. 6 p.o.p. 2013-04-14 21:58

  Remi – perdedi. Juk buvo pasakyta mazdaug taip: geriausios Bangos ir blogiausio Suduvos rungtynes. Tai sitam taske komandos ir susitiko.

  Va ko apie Suduva nesuprantu, tai to kaip jokie treneriai cia nesugeba isriegt paciu elementariausiu futbolo elementu. Net Kruojos Dambrauskas ismoke ta komanda gintis ir ta moksla issaugojo net ir netekes keliu pernyksio pagrindo zmoniu. O Suduva kaip lipo ant greblio lygioj vietoj taip ir tebelipa.

  Galim but tikri, kad su Zalgiriu musiskiai sulos. O tie Varvalo mineti ‘dar blogesni’ dalykai butinai nutiks zaidziant su kokiu Tauru ar Dainava

 6. 7 Draugas 2013-04-14 22:27

  Ka gi ka gi ka gi… Neabejotinai daugiausiai nervu sukele sio sezono varzybos. Nu tiek nesamoniu senai neesu mates. palaukit Leimonas kraste ten vaidenosi ane? Nu as manau kai jis arciau centro buna, tai labiau Suduva kontroliuoja viduri, nes jis surenka aukstus kamuolius..Chvedukas, nu jis daug lakste tikrai, ir atrodo forma atgauna. As nezinau kaip gali begt i prieki kai gynybos linija taip grybauja, net pats Ledesma grizdavo pakankamai arti savo vartu, kad senai tiek nebuvau mates. Tai turbut nepasitikejimas gynejais, nes jei tik kamuolys keliauja linki Suduvos puses, tai tokie plysiai visur, kad niekas neuzlopo. Vel maciau kaip musu kapitonas aiskino zaidejams kas kur ir kaip…Nu negi per treniruotes chebra nesusigaudo? Nu pasiimkit jaunimo komandas pazaiskit lengvu varzybu, treniruociu pobudzio, ir atidirbkit pozicijas, kas kur bega, kada nebega…Nebuvo komandos stuburo, viskas issiderine. Leistis spaudziamiems Bangos cia parodo, kad nera jokio braizo, ir daugelis zaideju nezino taktines schemos, to pasekoje pasimeta ir pradeda isdarinet toki brieda…Be abejo geriausias zaidejas sakyciau Valskis, kuris bega taip, kad pargriautas kulversciais verciaisi, bet net tad bega visomis 4turiomis ir atsikelia. Visumoj tai patiko tie epizodai prie Bangos vartu kai buvo paliekamas kamuolys ar paridenamas, ir pribege suduvieciai kala is eigos i vartus, ar bent jau link ju. Visumoj vaizdas baisus ir labai neraminantis, taigi nekartosiu ka Ponas prirase.

 7. 8 niekas 2013-04-14 22:41

  Nemačiau rungtynių, tai nekomentuosiu, tik pastebėjimas, šio turo rezultatas 1:2. Tik Žalgiris jį pagadino. Visa kita savo vietose, užmirškit pagaliau, kad Sūduva yra favoritas ir viskas bus gerai.

 8. 9 p.o.p. 2013-04-14 23:05

  Chm, nieks apie favoritus juk ir nekalba. Shneka eina apie futbolo elementoriu.

 9. 10 Remis 2013-04-15 09:31

  pop, tai nebuvo geriausios Bangos rungtynės, o ar blogiausios Sūduvos, taip pat nežinom :)

 10. 11 pusiau draugas 2013-04-15 11:47

  Didelis klaustukas kiek yra laisvas savo sprendimuose Gvildys?? Kazkaip nesinori tiketi kad su tokia patirtim zaidejas taip ekspermenuotu su sudetim. O Dauksa matyt dastume kazkam arba vel kazkas kazkam nepatiko. Neblogai jis ziurejosi kairiam gynybos kraste

 11. 12 Varvalas 2013-04-15 14:54

  Jūs tik paklausykite, ką vyr. treneris šneka po rungtyniu. Jam atrodo, kad labai pasiteisino zaideju poziciju kaitaliojimai. Visai nesupratau, kodėl giria labai vykusius Radžiaus perdavimus, jei ano visai nebuvo aikštėje. Konstatuoja tą, ką ir daugelis mato, bet taip ir nepasako, kaip tuos trūkumus šalins. O kalbos kultūra – Gariūnų lygis. Be vertėjo nelabai suprasi.

 12. 13 Draugas 2013-04-15 15:28

  Ale rimtai geras. Musu trenerukas pasimetes toks pasirode apie ta zaideju stumdyma kai pradejo kalbet. Pamirso ir apie Radziu. Linksmas inverviu.
  Gal zmones puotavo savaitgali pries varzybas :)))

 13. 14 rimvill 2013-04-15 18:49

  Daukša atsigauna po traumelės. Su dubleriais jau žais. Tikėsimės greitai grįš ir į pagrindą

 14. 15 Draugas 2013-04-15 22:05

  O kaip cia tie dubleriai siemet zaidzia, gal kas netycia uzmetet aki? Matau gavo nuo Bangos. Bet sudetis atrodo tokia visai nieko, juk musiskiai dubleriai visad gerai groja savo cempionata

 15. 16 p.o.p. 2013-04-16 10:21

  O man tai buvo dar įdomiau, kad už Sūduvą vis dar lakstė tas senegalietis-kamerūnietis-jamaikietis. Galvojau, kad su juo jau atsisveikinta? Kaip jis atrodo? Ar yra šansų jį pamatyti pagrindinėje komandoje? Kiek pamenu jis į puolėjus taikytas buvo.

 16. 17 Romas 2013-04-16 12:39

  buvau vakar dublerių žiūrėt. Jamaikietis neišsiskiria net tarp dublerių. Po kėlinio buvo pakeistas

 17. 18 pupo 2013-04-17 18:20

  Pasinaudodami pertrauka I lygos čempionate FK “Šilo“ komanda sužais draugiškas rugtynes Marijampolėje su “Sūduvos“ komanda. “Sūduva“ taip pat šį savaitagalį nežaidžia A lygos čempionate. Rugtynės vyks balandžio 20 dieną Arvi manieže arba “Sūduvos“ treniruočių aikštyne. Tikslią vietą ir laiką patikslinsime vėliau

 18. 19 Draugas 2013-04-18 01:11

  Nu va negi mane kazkas isgirdo? Sakiau kad turi pasitreniruot, nes laksto po aikste kaip galvas pamete, kas kur sugalvoja.
  Tai jau speju i lauka lys, ora jau truputi atsigauna

 19. 20 p.o.p. 2013-04-18 09:12

  oho:) šile, berods Samusiovas lošia:)

 20. 21 Anonimas 2013-04-18 12:47

  Tep zaidzia samusiovas, bet zaidzia centro saugu, o ne gyneju. Gynybai yra ir vietiniu senuku :)


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 406 hits