Lietuviškas futbolas internete

Nutariau pasinaudoti pertrauka Sūduvos tvarkaraštyje ir vėl pasidairyti po lietuviško futbolo internetinius laukus. Kas netingi – gali pažiūrėti pernykščias apybraižas šia tema. Vienoje kalbėta apie mūsų A lygos klubų svetaines, kitoje – apie jų gerbėjus Facebook’e. Šį kartą taip išsamiai visų apžiūrinėti neketinu. Iškart keliausiu prie apibendrinimų. Jei kažką būsiu praleidęs – nesvaidykit žaibų, o ramiai klaidą ištaisykite komentaruose.

I DALIS: KAS NAUJO? NIEKO!

2013-43Naujas futbolo.tv veidas

Stagnacija – žodis, kuris geriausiai apibūdina lietuviško futbolo interneto pokyčius nuo praeito sezono. Iš esmės nepakito niekas. Mažų pokyčių buvo, tačiau bendrame vaizde nenutiko nieko išskirtinio. Atsinaujino futbolo.tv, tačiau tas atsinaujinimas yra toks menkas, kad kalbėti apie jį neverta. Informacijos ten nepadaugėjo, o navigacija – kaip buvo mažumą komplikuota, taip ir liko. Šiek tiek atsigavo penalty.lt – kadangi šioje srityje apskritai beveik nieko nevyksta, tai tas penalty.lt atsigavimas garantavo šiam veteranui pirmą vietą tarp informacinių lietuviško futbolo portalų. Atsirado naujas A lygos naujienų sąvadas – anaujienos.lt, tačiau jame randame tik tai, kas yra ir kitur, tad jo ateitis man labai neaiški. Tiesa, užvertė kanopas futbolas.lt – nors Aurimą Budraitį vis pakeiksnodavom, tačiau kai jo sąmokslo teorijų pilnų tekstų nebeliko, tapo akivaizdu, kad šios diskusijų dalies labai trūksta.

Klubų santykiai internete taip pat nepakito. Yra du klubai, kurie smarkiai lenkia visą likusią Lietuvą (Ekranas ir Žalgiris), yra keletas, kurie į šį reikalą yra spjovę (pvz., Atlantas), o visi likusieji atlieka higieninį darbą – praneša apie rezultatus, kartais informuoja apie sudėties pokyčius ir pan. Vaizdelis lygiai toks pats, kaip ir pernai. Turint omeny puikius Atlanto rezultatus šiais metais, keistokai atrodo tik šio klubo visiškai mirusi svetainė su paskutinėmis kelių mėnesių senumo naujienomis.

II DALIS: PERSONALINIS PASIRINKIMAS.

2013-42Atgijusi penalty.lt

Aš pats dažniausiai vartoju tik tris šaltinius: penalty.lt, futbolo.tv ir sportas.info. Pirmoje svetainėje šiemet suregistruojamos daugmaž visos naujienos, antroje pažiūri judančių vaizdelių ar statistikos bei pasitkrini tvarkaraštį. O trečiasis man patinka dėl to, kad ten karts nuo karto pasitaiko ramių, tačiau išmintingų ir šiokį tokį žurnalistinį kampą turinčių Ingvaro Butauto tekstų. Dėl visiems mums žinomų priežasčių čia mažumą vyrauja padidintas dėmesys Žalgiriui bei ultrų reikalams, tačiau tokią menką nuodėmę galima atleisti.

III DALIS: DIDIEJI SEZONO NUSIVYLIMAI.

2013-41Oficiali A lygos svetainė

PAPILDYMAS: A LYGOS SVETAINĖ JAU VEIKIA!!!  Jų yra du. Pirmas ir pats svarbiausias – vis dar taip ir neišėjęs į eterį futbolo veikėjų anonsuotas, girtas ir žadėtas A lygos tinklapis. Tiesą pasakius, man šis reikalas totaliai nesuvokiamas. Taip, svetainės paleidimas nėra lengvas procesas, tačiau įvykiui ar renginiui skirta svetainė tiesiog privalo atsirasti iki to įvykio ar renginio. Kitu atveju – ji tampa gan beprasmiška. Tiesą pasakius, manau, visi jau pamiršo tuos pažadus ir net nebesitiki šiemet A lygos tinklapio išvyst. O mums tenka raudonuot (bent jau man bent keliskart šį sezoną teko), kai mėgini su ugnele papasakot potencialiam stadiono lankytojui apie gėrį, kurį jis tame stadione gali rasti ir nuleidi akis, kai tas žmogus paklausia A lygos svetainės adreso, kad galėtų tą savo ugnelę labiau pakurstyti. Žmonės tiesiog nesuvokia ir patikėti negali, kad toks dalykas, kaip nacionalinis futbolo čempionatas gali jau krūvą metų egzistuoti be oficialios svetainės. Facebook’e dar šioks toks judesys vyksta, tačiau Facebook’as – specifinė erdvė, į kurią ne kiekvienas nori lįsti, o ir informacija jame pateikiama kiek kitokiu principu, nei klasikinėje svetainėje.

Antras nusivylimas – specifiškesnis ir labiau mums širdį skaudinantis, nei aktualus kitų klubų gerbėjams. Taip, vienintelis A lygos klubas, kuris atnaujino savo svetainė buvo… Sūduva. Tačiau geriau jau to nebūtų nutikę. Kadangi apie tai jau kalbėta, tai daugiau nebesiplėsiu.

IV DALIS: SEZONO NESĄMONĖS.

2013-40Sporto naujienos lietuviško futbolo partnerio svetainėje

Arba – dar vienas nusivylimas. Futbolo klubų smarkiai reklamuoti santykiai su nacionaliniais žiniasklaidos kanalais – LRT ir laikraščiu 15 min. Kalbėta apie tai, kad nuo šiol lietuviško futbolo populiarinimas “perlips” į gerokai aukštesnį lygį. Deja, iš didelių kalbų gavosi šnipštas, nes nė vienas iš minėtų žiniasklaidos gigantų nė neketino nuveikti ką nors ypatingesnio lietuviško futbolo labui. Tiesą pasakius, tiek LRT svetainėje, tiek 15min.lt nerasi nė žodžio apie kokius nors šių žiniasklaidos priemonių įsipareigojimus lietuviškam futboliu. Turinio prasme ten taip pat niekas ypatingai nepasikeitė – pvz., ketvirtadienį vakarop 15min.lt futbolo skyrelio pirmame puslapyje buvo sudėta 30 naujienų ir tik 9 iš jų turėjo bent šiokį tokį ryšį su lietuvišku futbolu. Akivaizdu, kad abiem žiniasklaidos kanalams toji “bendradarbiavimo su lietuvišku futbolu” istorija buvo reikalinga tik tam, kad gautų medžiagos porai piarinių pranešimų. Nes juose nesimato nė menkiausio noro tą lietuvišką futbolą populiarinti. Bent jau aš vyliausi, kad taip skambiai patriūbytas bendradarbiavimas atrodys visiškai kitaip ir iš tikro atves į lietuviškus stadionas vieną kitą papildomą tūkstantį žiūrovų.

V DALIS: PAKRAŠČIAI

2013-44

Yra dar viena grupė judesių internete, kuriuos sunku pakišti po bet kuria iš gausesnių kategorijų. Tačiau ir čia nieko ypatingai naujo ar daug žadančio aptikti nepavyko. Toliau sau ramiai kruta puikus Almanto Laužadžio statistikos puslapis, o štai kažkada daug žadėjusi Futbolo enciklopedija nelabai kviečia užsukti. Vis tik informacijos pateikimas ir navigacija ten yra sudėtingi, o šiandien galimybė lengvai pasiimti žinias yra ne mažiau svarbus dalykas už pačias žinias. Toliau pamažu gyvuoja treneriams skirtas portalas ir 90 min forumas. Tiesa, yra dar viena specifinė, tačiau nuolat atnaujinama ultrų svetainė.

Naujų ir energingų blogų lietuviško futbolo tema atrasti nepavyko. Futbolo enciklopedijos autoriaus blogas užstrigęs 2012 metuose. Taip pat laikosi ir Žalgiriui skirtas blogas. 2012 pabaigoje startavo Šiaulių gerbėjo blogas “Futbolo tribūna”, tačiau ir jo autoriui kantrybės užteko tik keletui postų. Karts nuo karto apie futbolą savo bloge parašo Bangos Remis, tačiau parašo pernelyg retai, kad būtų galima džiūgauti.

Pabaigai dar galima pakraipyti galvą pažiūrėjus į Lietuvos futbolo forumą, kuris buvo greitosiomis sukurptas pernai per LFF prezidento krizę. Tas neaiškios kilmės forumas išsivyniojo iki didesnio projekto, kuriame, kaip suprantu, kaupiama “kaltinamoji” medžiaga apie LFF vadovus. O pats forumas tapo tik svetainės dalimi, kurioje adminas “diskutuoja” pats su savimi.

VI DALIS: FACEBOOK’O SKAIČIAI: A LYGA.

2013-38Ekranas – vis dar lyderis. Jei ne aikštėje – tai internete.

Grįžtam prie Facebook’o matematikos. Paskutinį kartą Lietuvos A lygos klubų gerbėjus Facebook’e skaičiavau 2012 metų kovo 28. Taigi – maždaug prieš metus. To skaičiavimo rezultatus galite pažiūrėti štai čia. O dabar sudėliojau dabartinę “lentelę”.

1: EKRANAS: 7550 gerbėjai (+1627)

2: ŽALGIRIS: 6976 gerbėjai (+1964)

3: SŪDUVA: 2853 gerbėjai (+501)

4: ŠIAULIAI: 2443 gerbėjai (+568)

5: BANGA: 2286 gerbėjai (+473)

6: TAURAS: 1853 gerbėjai (+405)

7: DAINAVA: 1804 gerbėjai (+399)

8: ATLANTAS: 1158 gerbėjai (+1054)

9: KRUOJA: 1012 gerbėjai (+505)

Taigi, vaizdelis iš esmės nepasikeitė, išskyrus vieną – Atlanto atvejį. Galėtum sakyt, kad jo gerbėjų skaičius kosmiškai išaugo, tačiau reikia turėti omeny, kad kai skaičiavau prieš metus Atlanto Facebook’o profilis gyvavo tik kokį mėnesį. Klubo išskirtinė sėkmė šiame sezone, be abejo, taip pat turėjo įtakos ir jo internetinio gyvenimo pagyvėjimui.

Kalbant apie klubų aktyvumą šiame socialiniame tinkle, situacija ir vėl tokia pati. Iš tikro aktyviai ir įdomiai ten gyvena tik du pirmieji klubai, visi kiti – gerokai atsilieka. Atvirai pasakius, prieš šių klubų reikia jungti ir dar vieną seną-naują komandą – FBK-Kauną. Šis dar visai neseniai nuo nulio atkurtas legendinis klubas interneto erdvėje dirba puikiai ir savo veiksmais gerokai lenkia visus A lygos klubus, išskyrus Žalgirį ir Ekraną. Tad nieko nuostabaus, kad neseniai II lygos licenciją gavęs FBK-Kaunas Facebook’e turi net 1901 gerbėją, šiuo skaičiumi smarkiai lenkdamas visus iki vieno I lygos klubus.

Per metus mažumą paaugo ir jau anapilin iškeliavusio REO profilio gerbėjų – nuo 343 iki 535. Kitas panašaus likimo, tačiau gyvas profilis – FK Mažeikių. Tiesa, jį valdo ir palaiko fanai, pasibalnoję visai neblogą šūkį “Kažkas 2011 pasidavė, bet tikrai ne mes”. Šis profilis turi 909 gerbėjus.

VII DALIS: FACEBOOK’O SKAIČIAI: I LYGA.

2013-39Baisiai keistas Klaipėdos Granito profilio vaizdelis.

I lygos pernai neskaičiavau, bet ir skaičiuoti mūsuose nelabai yra prasmės, kadangi kaip visada žemesniųjų lygų sudėtis kiekvieną sezoną gali smarkokai pasikeisti. Kaip ten bebūtų, šio sezono I lygos klubų vaizdelis žiauriai liūdnas ir dar kartą rodantis, kokio menko savimonės lygio yra lietuviškas futbolas. Dauguma klubų gyvena akmens amžiuje. Arba – mažų mažiausiai – praeito šimtmečio pabaigoje. Nėra nė vieno klubo, kuriam būtų galima bent kokį pagiriamą žodį tart.

Iš 11 klubų (Žalgirio trečiosios komandos čia skaičiuoti nevertėtų), tik 5 apskritai svetaines turi – Nevėžis, Šilutė, Lietava, Trakai ir Palanga. Menkus, prastus, bet turi. Kitų klubų svetainių rasti nepavyko.

Aišku, kam ta svetainė, kai yra toks paprastas dalykas kaip Facebook’as! Tačiau ir iki to nemokamo ir elementariausiai tvarkomo Facebook’o profilio visi I lygos klubai taip ir nesugebėjo užaugt. Tai štai kokia liūdnoka I lygos lentelė:

1: NEVĖŽIS: 687 gerbėjai.

2: ŠILAS: 486 gerbėjai.

3: LIETAVA: 289 gerbėjai.

4: PALANGA: 285 gerbėjai.

5: LOKOMOTYVAS: 226 gerbėjai.

6: BALTIJA: 155 gerbėjai.

7: GRANITAS: 34 gerbėjai.

8: ŠILUTĖ, TRAKAI, POLONIJA Facebook profilių neturi.

Tiesa, Spyrio futbolo klubą Facebook’e atstovauja grupė, kuriai priklauso 27 nariai, gan aktyviai kraunantys klubo rungtynių nuotraukas.  O geriausiai I lygoje atrodo… Lietavos fanų profilis. Matosi, kad ten ir veiksmo vyksta, o ir profilis gerbėjų turi daugiau, nei bet kuris kitas lygos klubas – 757.

VIII DALIS: IŠVADOS.

Internetas mūsų laikais keičiasi ir vystosi kone kasdien. Nuolat atsiranda naujų techninių sprendimų, nuolat kyla naujos mados ir teorijos, apibūdinančios kintančius žmogaus ir virtualios erdvės santykius. Lietuva, lyginant su kitomis sritimis, čia laikosi ne taip jau ir blogai. Turim vieną galingesnių interneto ryšių Europoje (jei ne pasaulyje). Turime ir neblogą būrį žmonių, kurie interneto technologijų versle yra nuveikę didžių dalykų. Įdomu yra tai, kad tie didūs dalykai yra nuveikti mažųjų interneto technologijų srityje – programėlių ir aplikacijų kūrime. Tačiau puse akies apžvelgus lietuviško futbolo internetą susidaro įspūdis, kad futbolo bendruomenė gyvena kažkokioje kitoje, žiauriai nuo pasaulio atsilikusio šalyje. Kažkokioje negyvenamoje saloje, kur žmonės nenaudoja smartfonų ir skaito tik popierinius laikraščius. Tokios tokelės.

28 Responses to “Lietuviškas futbolas internete”


 1. 1 p.o.p. 2013-04-19 14:41

  oba, paleidau savo tekstą ir ant durniaus dar kartą atsidariau http://www.alyga.lt. Pasirodo veikia! Puikus sutapimas – vakar dar neveikia, o šiandien – jau:) Taip sakant, naujienos keičiasi taip greit, kad net nespėji jų sugaudyt:)

  • 3 p.o.p. 2013-04-19 15:36

   cha cha cha, ačiū:) nepagalvojau į paiešką lenkiškai klubo vardą suvedinėt:)

 2. 4 Remis 2013-04-19 15:31

  Kadangi kiti trys blogai užsilenkė, tai man reiktų tarti ypatingą pagiriamąjį žodį :)
  Mano nuomone, bėda yra ne technologijose, o turinyje. Kai kurie klubai net nebando aktyviai išbandyti naujovių, nes nebus kuo tų atsivėrusių erdvių užpildyti. O tuos, kurie rašo šiek tiek plačiau (t.y. ne apie vieną konkretų klubą), apskritai ant pirštų galime suskaičiuoti. Ingvaras Butautas, Vilmantas Remeika, Marijus Rimas, ir 15min išniręs Donatas Puslys (tik 15min vietoj to, kad akcentuotų savo originalų turinį, pavaro viską viename sraute kartu su visokiais PSG ir Barcelonomis). Tikriausiai galima būtų dar kokį vieną kitą paminėti, bet dabar ant smūgio neprisimenu. Kai visi rašančių resursai yra tik tokie, tai vargu ar galima tikėtis tiek kiekybinio, tiek kokybinio šuolio.

   • 6 Remis 2013-04-19 17:46

    N.Kesmino specialiai neminėjau, nes jis, rašydamas apie A lygą, paprastai praplaukia paviršiumi. Pavyzdžiui, penalty.lt (nežinau, kodėl nenurodo, kas jas daro) turo apžvalgos (preview) yra kur kas įdomesnės. Gali būti, kad N.Kesminui bandant nerti giliau pasirodytų žinių apie A lygą spragos, kurias, beje, galima išgirsti per jo rungtynių komentarus. Gal aš ir neteisus, bet spėčiau, kad apie Premiershipą (klubus ir žaidėjus) jis daugiau papasakotų nei apie A lygą :)
    Ką pamiršau, tai P.Jakelį ir G.Vaitkevičių iš futbolo.tv. Bet vis vien dar išsiverčiu su rankų pirštais :)

  • 7 p.o.p. 2013-04-19 18:13

   Ir jei kas nors visus zmones i viena vieta surinktu, tai gautusi super futbolo info centriukas:)

 3. 8 GrybasVF 2013-04-19 15:35

  Atlantas, zada paleist nauja svetaine, tai senoji palikta likimo valiai

 4. 9 p.o.p. 2013-04-19 15:39

  smagu, kad žada, bet tokiu atveju vertėtų tiesiog nukilint seną ir dėt “greitai bus“ arba tiesiog vietoj tos paimt kokį visiškai paprastą formatą ir dėt elementariausias kasdienes naujienas. šiais laikais žiauriai nejauku, kai užlendi į veikiančios organizacijos svetainę, o ten paskutinė naujiena – poros mėn senumo

 5. 10 Mindaugas 2013-04-19 15:44

  Kas liečia FBK puslapį, tai paporinsiu iš savo, kaip jo turinio kūrėjo pusės. Pas mus tokia situacija, kad visi, kurie dirbame su šiuo klubu, tai darome iš idėjos, aukodami savo laiką, energiją, pinigus ir pan. dėl šio klubo/projekto.

  Kaip žinia, gyventi reikia visiems, valgyti norisi ir norisi tai daryti skaniai, todėl dažnai rūpintis naujais tekstais, žinutėmis ir informacija, tenka po pagrindinio darbo valandų (mat pagr. darbe kartais būna tokios apkrovos, kad vargiai spėji kažką nuveikti klubo labui, dienos metu), o tai lemia informacijos ribotą kiekį, ne tokį didelį naujienos pateikimo greitį ir pan.

  Kitaip tariant – stengiamės prie pagrindinių gyvenimo veiklų, skirti laiko ir klubui (o laiko reikia iš tiesų daug). Tačiau bet kokiu atveju – ačiū už pagiriamąjį žodį. Tai skatina stengtis dar labiau :)

  O kas liečia kitus LT klubus, tai yra visiška tragedija. Be jau minėtų “Žalgirio“ ir “Ekrano“ komunikacijos darbų, visi kiti klubai kelia nemažą nuostabą ir nesuvokimą, už ką tiems asmenims klubai moka pinigus.

  Buvau gavęs medžiagą iš LFF seminaro/mokymų A ir I lygos klubų komunikacijų darbuotojams, kuriuose LFF mokė juos, kaip reikia dirbti su internetu ir pan. Pasijuokiau, nes viskas akivaizdu ir penktokų lygio, tačiau pažvelgus į klubų puslapius ir feisbukus, supranti, kad tiesiog tai apgailėtinos padėties atspindys.

  P.S. Sarkastišką šypseną išspaudė ir “Atlanto“ pranešimai feisbuke, kad jų “žurnalistams“ nėra normalių darbo vietų Tauragėje. Šypsena kilo po to, kai pamačiau, kad jų puslapyje paskutinė naujiena kelių mėnesio senumo :)

  O 15min ir LRT dėmesys ir “informacinių partnerių“ apibūdinimas iš viso nesuprantamas.

  Taip vat ir gyvenam…

  • 11 Remis 2013-04-19 17:49

   Mindaugai, o tu parodyk klubus, kurie ne tuo pačiu savanoriškumo principu dirba. Išskyrus Ekraną ir Žalgirį, nelabai ką ir paminėtum. Tik vieniems pasiseka su savanoriais, o kitiems nelabai.

   • 12 Mindaugas 2013-04-19 18:06

    Nežinau ar savanoriškai ar ne, tačiau save gerbiantis klubas, mano galva, privalo turėti tam skirtą žmogų, kuris dirbtų normaliai.

    Juk nuo to irgi nemažai priklauso kaip klubui seksis su sirgaliais, žinomumu, rėmėjais ir t.t. Užburtas ratas gaunasi ;)

 6. 13 13 2013-04-19 15:49

  alyga.lt jau veikia ;) jei ką ;) grybiškai vietomis ir ne viskas, bet veikia

 7. 14 Mindaugas Juodviršis 2013-04-19 17:31

  Kas man alyga.lt patiko yra tai, kad jie neišradinėjo dviračio ir visus video sukrovė į youtube.com. Taip ir per mobilką normaliai rodo ir šiaip nei stringa, visada pasiekiama ir pan. Nes pvz. futbolo.tv video žiūrėt per telefoną labai užknisa, tas player’is ten kažkoks nevykęs.

 8. 15 minde 2013-04-19 17:44

  klausykit o kur dinges G.Judickas?nei dubleriuos nei pagrindinej nematyt,kad i novara isvykes butu irgi negirdet

 9. 16 Kvedaras 2013-04-19 20:12

  jau koks mėnesis, kaip jis Novaroj.

 10. 18 Remis 2013-04-19 23:15

  Beje, Šilas taip pat turi interneto svetainę – http://fksilas.lt/
  Tarp I lygos klubų netgi prie geresnių priskirtina.

 11. 19 p.o.p. 2013-04-19 23:58

  Ka gi – dekui uz papildymus!

 12. 20 minde 2013-04-20 11:59

  aisku,dekui

 13. 21 sifa 2013-04-20 16:19

  Samusioas uz sila losia :)

 14. 22 Mindaugas Juodviršis 2013-04-22 12:45

  Kur buvęs kur nebuvęs, “informacinis partneris“ 15min.lt paleido alyga.lt kloną ir dideliu baneriu jį reklamuoja savo tituliniame puslapyje: http://alyga.15min.lt/

 15. 23 p.o.p. 2013-04-22 18:01

  nu čia tai labai kažkas keisto:) kažkoks visiškai nesuprantamas veiksmas….

 16. 24 Kuzma SS 2013-04-23 11:04

  Nu ir viražas… Visiškas alyga.lt klonas, bet 15min.lt serveryje. Ir kam to reikia? Galų gale kam atiduoti savo turinį tam, kuris iki tol absoliučiai nieko nepadarė? Arba aš naivus ir nieko nesuprantu, arba funkcionieriai nieko nesupranta

 17. 25 Remis 2013-04-23 15:29

  Tai kad labai suprantamas veiksmas. Kaip tu auditoriją pasieksi? O 15min Lietuvoje pagal lankytojų skaičių yra antri po delfių.

  • 26 Kuzma SS 2013-04-23 15:40

   Žiūrint iš futbolo pusės, jei nori ne tik pasiekt auditoriją, bet ir ją išlaikyt – tai daryk po savo skėčiu. 15 min. galėtų būt tik kelias į alygos svetainę. Bet pagal adresą matos, kad futbolo svetainė lieka 15min. nuosavybe. Šiais metais pasieks daugiau auditorijos. Bet kas bus po metų? Žinutė po sezono: “informuojame, kad Alygos oficialus adresas keičiamas į “alyga.feikbukas.lt“? Ir taip kasmet?

   • 27 Kuzma SS 2013-04-23 15:42

    P.s. alyga.15min.lt jau neveikia. Gal kažkas pagaliau suprato :)

 18. 28 p.o.p. 2013-04-24 11:13

  tai, kad ne – puikiausiai veikia:) kaip suprantu, 15min – tai gan įprasta praktika. tiesiog iki galo nėra suvokiamas toks veiksmas. nebent 15min lygai duoda pinigų ir už tai štai tokiu būdu įsiterpia į A lygos webą. Tačiau tuomet turėtų išnykti standartinis http://www.alyga.lt. Et, vienžo, nesuprantami dievo keliai:)


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 388 hits