Laukiam: Sūduva – Žalgiris

2013-53Seniai seniai, dar Žalgirio stadione.

Štai ir atėjo svarbiausios dvikovos metas. Nežinau, kaip jums, bet man jau daug metų būtent rungtynės su Žalgiriu yra svarbiausios per visą sezoną. Nesvarbu, kokios būklės yra abi komandos, nesvarbu, kokią vietą lentelėje jos užima. Žaidimai su Žalgiriu visada išskirtiniai ir niekada negali būti tikras, kuri komanda ims tris taškus. Vertinant Sūduvos nusiteikimą rungtynėms, jų įtampą ir abiejų pusių gerbėjų požiūrį antron vieton dėčiau susitikimus su anų laikų FBK (kurio tais laikais Sūduva taip ir neįveikė), trečion – rungtynes su Ekranu.

Šiemet bus trečias kartais, kai Sūduva sezoną baigs lošdama su Žalgiriu. O šios rungtynės, kuriomis baigsis pirmas ratas, grečiausiai bus išskirtinės dar dėl vieno dalyko. Panašu į tai, kad pirmą kartą Marijampolėje Sūduva loš ne po stogu, o gryname ore. Stadiono “atidarymas” – “spec. efektas”, kuris visada rungtynėms suteikia ypatingos atmosferos. Į pirmas rungtynes lauke visada stengiesi patekti. Tad būtų smagu, jei klubas bent truputį pajudintų žieminius užpakalius ir padarytų kokį veiksmą, kuris į stadioną sutrauktų daugiau žmonių. Praloštų Facebook’e kokį bilietą ar abonementą už pasidalinimą informacija apie rungtynes, pasiūlytų atėjusiems kokią papildomą pramogą ar picos padalintų. Štai Žalgiris prieš kiekvienas rungtynes kviečia Facebook’e spėti rezultatą ir už tai prizus duoda. Paprasta kaip trys kapeikos – tačiau informacija po internetą sklaidosi. Na bet tokių stebuklų iš Sūduvos vadybininkų tikėtis ko gero neverta.

Gerai. Dabar pakalbėkim apie Sūduvos situaciją. Aš pasakyčiau taip. Sūduva pirmam rate jau įvykdė minimalią užduotį. Tai sakau turėdamas omeny priešsezoninę Prezidento kalbą, kurioje nebebuvo medalių. Ten buvo atviras pripažinimas to, kad komanda susilpnėjo ir kad vienintelis jai keliamas tikslas – kovoti kiekvienose rungtynėse.

Ir Sūduva kovojo. Praktiškai kiekvieną kartą. Pirmose dvejose sezono rungtynėse komanda atrodė kiek susikausčiusi, tačiau vėliau plėšėsi iš paskutiniųjų. Tas pasiplėšymas atnešė pergales prieš lygos autsaiderius ir du taškus, gautus lošiant su pirmojo šešeto komandomis. Pralaimėjimai Atlantui (nes tuomet dar niekas nežinojo šios komandos jėgos) ir Kruojai (nes tuomet komanda buvo ant subyrėjimo slenksčio) buvo skaudūs, tačiau kol kas dar galime kalbėti apie “pamokas”, o ne apie “tragedijas”. Tad rungtynių su Žalgiriu rezultatas ir lems tai, kaip vertinsim pirmąjį Sūduvos ratą. Šių rungtynių rezultatas turės įtakos ir galutinei I rato lygos lentelei. Sūduva gali pakilti į ketvirtą vietą, tačiau gali smukti ir į šeštą. Ekranas loš su Tauru ir ims tris taškus, o Sūduvos kaimynai – Šiauliai ir Kruoja – susitiks tarpusavyje. Čia nuspėti rezultatą žymiai sunkiau.

Daugiausiai nerimo vis dar kelia paskutinės Sūduvos rungtynės su Banga. Tą kartą komanda atrodė labai liūdnai. Tiesiog beviltiškai. Bangos nenurašau – juolab, kad ir Žalgiriui ji gerokai nervus patampė paskutiniame ture. Tačiau tą kartą Sūduvai žaidimas totaliai nesiklijavo. Gynyboje žiojėjo skylės, saugai spardė kamuolius į dausas ir labai trūko ryšių tarp atskirų komandos grandžių. Sunku pasakyti, kas nulėmė tokią Sūduvos išvaizdą – į pagrindą grįžę sezono pradžioje traumuoti žaidėjai, Dariaus Gvildžio sudėties eksperimentai ar kelionė autobusu į Gargždus. Tačiau labai norisi tikėti, kad tai buvo išimtis, o ne taisyklė, kuri lems tolesnį Sūduvos žaidimą.

Tad ir vėl tenka grįžti prie tos komandos dalies, kuri Sūduvoje kelia daugiausiai klaustukų. Vis dar sunku pasakyti, ką iš Sūduvos nori nulipdyti treneris Darius Gvildys. Tam tikri žaidimo elementai yra pakankamai ryškūs (varžovo spaudimas po visą aikštę, kontratakuojantis futbolo stilius), tačiau jie niekaip nesusilipdo į stabilų ir aiškų vaizdą. Aikštėje vis dar trūksta tvarkos ir susiklausymo tarp žaidėjų. Vis dar neretai kyla jausmas, kad futbolininkai tiesiog lošia futbolą, o ne vykdo trenerio prieš rungtynes nubraižytą žaidimo planą. Džiugina tik tai, jog Sūduva žaidžia nuo pirmų minučių, o ne paskutines dešimt, kaip dažnai nutikdavo pernai.

2013-54Pietų IV dūmai pernykštėse liūdno likimo rungtynėse.

Be abejo, žaisti su Žalgiriu bus paprasčiau. Galim būti tikri, kad vaizdas aikštėje bus panašus į tą, kurį matėm žaidžiant su Ekranu. Žalgiris valdys aikštę ir atakuos gausiomis pajėgomis, o Sūduva taikysis mušti įvarčius kontratakomis. Gynybinį futbolą žaisti lengva, nors ir jam labai reikia susiklausymo. Kiekvienas žaidėjas privalo gerai žinoti savo misiją, vietą aikštėje ir vengti avantiūriškų improvizacijų. Juk ir paskutinėse Sūduvos rungtynėse bėdos prie savų vartų kildavo dažniausiai tuomet, kai kuris nors žaidėjas palikdavo savo poziciją ir jos nepridengdavo joks kolega. Taip, žaidimo su Žalgiriu planas aiškus, tačiau juk žaisti teks ne tik su Žalgiriu ar Ekranu. Dar lauks Kruoja, Atlantas, Šiauliai – komandos, kurias reikės nugalėti sąmoningai to siekiant, o ne laukiant sėkmės kontratakose.

Žalgiris šiais metais bus čempionas. Tačiau kol kas kone visos lygos komandos įrodinėja, kad su sezono galiūnu galima žaisti. Žalgiris nuo praeito sezono ieško savo žaidimo ir, panašu, vis dar neranda. Turėdamas įspūdingiausią sudėtį visoje lygoje kol kas taškus renka ne taip jau lengvai. Ir būtent puldamas kol kas Žalgiris juda sunkiausiai. Tai yra šansas Sūduvai ir derėtų juo naudotis. Nes kuo labiau įsibėgės čempionatas, tuo didesnė taps taškų kaina, tuo labiau dėl jų mušis tas pats Žalgiris.

Nepaisant to, jog neabejoju Žalgirio pergale šių metų A lygoje, esu tikras, kad šis čempionatas bus vienas įdomesnių. Juk lygoje yra net šešios komandos, kurių tarpusavio rungtynių rezultato neįmanoma atspėti. To senokai neturėjome. O jei dar ir Banga įsibėgės (panašu, kad ši komanda ir vėl atsigauna), tuomet įtampos bus dar daugiau.

Tiek minčių. Susitiksime šeštadienį. Ateikit į stadioną patys ir pakalbinkit savo draugus. Juk tokios rungtynės – idealiausia proga vieną kitą naujoką “užsodinti” ant futbolo.

25 Responses to “Laukiam: Sūduva – Žalgiris”


 1. 1 Ramunas 2013-04-24 11:20

  Ne į temą, bet Ekranas nesveikai gerą video susuko apie savo žaidėją http://www.fketv.lt/reportazai-ir-interviu/interviu/pazintis-su-naujoku-fernando-de-abreu Kada iš Sūduvos tokių dalykų sulauksim?..

 2. 2 p.o.p. 2013-04-24 11:27

  pasvajok:) nesveikai geru to video gal ir nepavadinčiau, bet padarytas yra visiškai profesionaliai. už tai – pagarba Ekrano chebrai, nes tokio lygio kokybiškos medžiagos lietuviškam futbole iš tikro nėra daug.

 3. 3 Remis 2013-04-24 11:49

  Jei Sūduva kraštuose žais tokiam pat lygyje, kaip ir su Banga žaidė, tai Marijampolės laukia liūdnas šeštadienis. Bangos kraštai, kurie šiai akimirkai matyt yra didžiausia gargždiškių problema, darė tiek skersų į baudos aikštelę, kiek širdis geidė (ypač antrame kėlinyje). Tai ką išdarinės Žalgirio kraštai, kurie šiandien tikriausiai pajėgiausi visoje lygoje? Tai pačiai Bangai beveik visus įvarčius Žalgiris įmušė po perdavimų iš krašto.

 4. 4 griezhtas 2013-04-24 12:02

  Kiek maciau zalgirio zaidimo si sezona, tai kombinacijas klijuot jiems gerai sekasi, tik po 10 geru pasu vis pritrukdavo paskutinio, bet kazkada jie ta paskutini pasa ismoks padaryti, baisu, kad tai nebutu sestadieni…
  Del suduvos zaidimo, tai kazkoks braizas jau buvo matyti iki tol grizo ledesma, kai grizo jis zaidimas suletejo, atakos pradejo eiti per ji, o ne per visur kai buvo iki tada ir zaidimas pasidare nuspejamas.
  Zodziu bent jau pradeti varzybas reikia su ledesma ant suolo (nes su zalgiriu zaidziant siaip ar taip is jo nulis naudos, nes zalgirio gyneju grubiu spaudimu jis buna uzgesintas) ir zaisti sezono pradzios schema.

 5. 5 hmm 2013-04-24 12:14

  Pritariu griezhtam, su zalgiriu puse kojos nepalosi. Ledesma butu naudingesnis nuo antrojo kelinio vidurio, kai zalgirio zaidejai bus siektiek pavarge, o jis pats kupinas svieziu jegu. Gal zinot kokie suduvos praradimai rungtynems?

 6. 6 p.o.p. 2013-04-24 12:21

  basičius ir bagdanavičius turi po tris geltonas. berods už tiek reikia rungtynes praleist?

 7. 7 griezhtas 2013-04-24 12:31

  pirma syk praleist reikia uz 4 geltonas, o paskui uz kiekvienas 2 geltonas. Tai del korteliu dar niekas nepraleis.

 8. 8 p.o.p. 2013-04-24 12:45

  baranovskis su daukša kaip suprantu irgi jau gyvi

 9. 9 Kuzma SS 2013-04-24 17:33

  Realiai vertinant nedaug turime kozirių rankose (kojose) prieš šią dvikovą. Mūsiškių gana dažnos klaidos gynyboje tikrai per daug progų suteiks Žalgirio puolimui. O ir tas jų puolimas taip pat stabiliai geras. Kaip Remis ir Griežtas sako, kraštuose Žalgiris turi bene geriausius puolančiuosius žaidėjus. Ir ne tik Bangą, bet ir Ekraną padarė praktiškai tik per kraštą. Nedėčiau vilčių, kad Žalgirio puolime vis kažkaip pritrūksta įvarčio. Tebūnie Banga ir ne stipriausia komanda, 4 įvarčiai tai jau tikrai daug.
  Mane dar neramina ir ta 2 savaičių pertrauka Sūduvai. Paprastai mūsiškiai žaidžia būtent po pertraukos. Tiesa, taip būdavo anksčiau. Šiemet vis tik jau kiti metai, ir, reikia pripažint, komandos braižas tikrai kitas. Todėl tikiuosiu, kad ta blogas įprotis taip ir liks praeityje :)
  Apskritai, nebūtume mes ligoniai, jei netikėtumėm savo komanda! Mano galva, kaip ir jūs sakot, reikia žaist sėkminga kelių metų Kruojos taktika – stabilia gynyba su kontratakom. Sutinku su jumis kad ir Ledesma gali ne nuo pradžių žaist. Mūsų greitis ir užsidegimas ko gero yra vienintelis stiprus koziris. Taip pat dar Davidovas. Ar tų kozirių pakaks, pamatysim. Taigi, jei kausimės nuo pirmos iki paskutinės minutės, ir Žalgiris bus įveikiamas! Sėkmės!

 10. 10 Varvalas 2013-04-24 19:40

  Nėra nė vieno komponento, kuriuo dabartinė Sūduva būtų lygiavertė varžovas Žalgiriui. Galime lyginti bet kurias pozicines grandis, susižaidimą, materialines paskatas, trenerius. Net ir savo aikštė šiuo atveju bus “nulinis“ faktorius, nes Sūduva joje žais pirmą kartą, o trečdalis žaidėjų (jei ne pusė) toje aikštėje kaip pagrindinės sudėties žaidėjai niekada išvis nežaidė. Taigi, nepralaimėti gali padėti tik kovingumas, atsitiktinumai, įdomesni teisėjų švilpukai, kamuolio apvalumo ypatumai, oro sąlygos. Na, dar pats Žalgiris. Ir gal Dievulis. Realybė yra tokia. Ir galime tą Ledesmą (ne)leisti. Ne čia reikalas. Tiesiog viena komanda yra beveik visais aspektais geresnė už kitą. Kartais tie aspektai nesuveikia … Tai visas optimizmas ir sutelpa į tą nesuveikimą.

 11. 11 p.o.p. 2013-04-24 21:22

  Chm, ko gero tikrai gerai sustatyto gynybinio fitbolo Suduvoje dar teks palaukt. Toks jausmas, kad kol kas dar nieks – nei mes, nei komanda – dar nesusigyveno su mintimi kad super-suduvos laikai baigesi ir komanda leidzia i – geriausiu atveju – siauliu lygi. Tiksliau – mes gal net labiau tai matom nei komandos vadai.

  Kita tradicine beda – Suduva niekada nebuvo klasikini, tvarkinga futbola loshianti komanda. Tam tikras avantiurizmas yra iauges i komandos krauja ir jo nepakeicia nei nauji treneriai, nei zaidejai. Avantiurizmas reiskia, kad vilties laimeti yra tiek pat, kiek shansu pralaimeti. Tokia komanda tiesiog sunku prognozuoti ir visi Varvalo isvardyti faktoriai ko gero bus is tikro svarbesni uz racionalius zaidimo planus ir taktikas.

 12. 12 stadionas 2013-04-24 21:22

  “Sūduva“ jau visa savaitė kaip “ant žolės“ , o “Žalgiris“ “ ant plastmasės“. Matysim , ar tai turės kokios nors įtakos.

 13. 13 p.o.p. 2013-04-25 09:08

  o skaitėt Sūduvos anonsą oficialiam tinklapy? Varo savu stiliumi – visas tekstas apie Vilniaus Žalgirį ir nė žodžio apie savo komandą:)

 14. 14 Varvalas 2013-04-25 09:41

  ir ko norėti iš popiežiaus žentų

 15. 15 jotvingis 2013-04-25 12:12

  Nu nereik visada kritikuot, straipsnis apie būsimą varžovą tik pavadinimas nelabai tinkamas. Kad neatrodytume amžinai nepatenkint “heiteriai“, reikia kartais rasti, kuo ir pagirti.

  Džiugu, kad žaidėjų aprašymose jau nebėra informacijos apie mėgstamiausią komandą, kur bene vienintelis Ramonas teisingai (tinkamai) atsakė į klausimą.

  Džiugu, kad pastaruoju metu neatsirado straipsnių apie UEFA turnyre (ar LKL’e) palaikomą komandą.

  Gali būti ir blogiau, džiaukimės tuo, ką turim :)

 16. 16 Remis 2013-04-25 18:20

  stadionas, tie, kurie turi “plastmasines“ aikštes tvirtina, kad nėra didesnių problemų treniruotis ant plastmasės, o žaisti ant žolės, o va atvirkščiai darant yra bėdų :)

 17. 17 p.o.p. 2013-04-25 20:28

  Ale bet Ekranas pavaro, ane? Tikri linksmuoliai!

 18. 18 Anonsas 2013-04-25 20:52

  Kažkaip galvoju, kad jie tik sustiprės dėl Urbono atleidimo, ypač jeigu vyr. treneriu taps Dambrauskas.

 19. 19 p.o.p. 2013-04-25 22:45

  chm, sunku pasakyti kas ten dedasi. tik dėl dambrausko abėjonių turėčiau – lietuvoj taip nebūna, savo kiemo pranašais nelabai tikima. galų gale, apie tai ko gero iškart būtų pranešę.

 20. 20 Ramunas 2013-04-26 10:40

  Taigi pats Urbonas išėjo, o ne jį atleido.

 21. 23 Anonimas 2013-04-26 12:47

  nebukim naivus nieks darbo sezono eigoj sugalwojas nepalieka manau kat ir atlygis neblogas buvo

 22. 24 p.o.p. 2013-04-26 15:48

  na tai nieko nuostabaus čia nevyksta, klasika. aišku, kad “juoda katė perbėgo“, tačiau spėlioti dėl priežasčių neverta. o kad treneris rišliai paaiškint negali – čia ne jo, o – kaip bebūtų keista – Ekrano piaro problema. Nes tokiais atvejais atsakymus verta užsirašyt iš anksto ir tarpusavyje susiderint. galų gale – jeigu reikalas yra, tai gal ir efektyviau skirtis sezono pradžioje, o ne likus vienam ratui, kaip nutiko Sūduvai.

 23. 25 griezhtas 2013-04-27 15:54

  Esmine trenerio klaida buvo Ugge kraste ir Urba centre, urbos pirmi perdavimai buvo tragedija, o ugge irgi atrode ne savo rogese.

  del kitko kaltas lygio skirtumas, vistik biudzetai skiriasi daugiau nei 3 kartus, vien kovingumu tai gali kompensuoti tada kai kita komanda vaikstineja


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 189 555 hits