Laukiam: Antro rato pradžia ir Atlantas Klaipėdoje

2013-91Atlantas ką tik pralaimėjo taurės pusfinalį.

Palangos jūroj nuskendo mano kelnės. Pirmo rato vargai ir rūpesčiai jau už nugaros. Antras ratas prasideda. Čempionatą Sūduva pradėjo su pernykščio sezono autsaideriu, šį savaitgalį važiuoja į Klaipėda žaisti su lygos lyderiu. Ar yra tarp šių dviejų apibūdinimų koks nors skirtumas? Taip, psichologinis. Pirmam rate Sūduva galėjo laimėti, tačiau galvojo, kad tai padaryti bus labai lengva. Sūduva gali laimėti ir dabar – tiesiog reikia tinkamai pasiruošti. Atlantas yra lyderis, pirmam rate nušienavęs beveik visus klubus. Tačiau Atlantas nėra Žalgiris. Ir netgi nėra Ekranas. Atlantas yra šiek tiek geresnė komanda, nei buvo pernai Kruoja savo geriausiose sezono atkarpose. Aišku, šioje vietoje jūs galėtumėte manęs paklausti: “o kiek rungtynių iš eilės Sūduva nesugeba įveikti Kruojos?” Taip, jūs teisūs – begalę rungtynių. Tačiau ar ne laikas šitą nesąmonę baigti?

Tam, kad galėčiau solidžiau pakalbėti apie šį 2013 metų sezono fenomeną, aš netgi apsilankiau paskutinėse Atlanto rungtynėse, kur gyvai pamačiau kaip Atlantas pralošė taurę. Tai buvo antrasis Atlanto pralaimėjimas šiais metais. Tad galbūt verta iš jo ir Sūduvai pasimokyti. Labai tikiuosi, kad su manimi kažkur LFF stadiono tribūnose sėdėjo ir Sūduvos trenerių štabas. Tiesą pasakius, vertėjo į Vilnių atvežti visą komandą – tokia puiki galimybė pamatyti gyvai artimiausią priešininką labai retai nutinka.

Pajūrio dyvai – Atlantas išmoko stebinti ne tik Lekevičiaus žygiais. Tai kas per stebuklas yra tas Atlantas? Chm. Antradienio vakare jokio stebuklo nepamačiau. Pamačiau komandą, kurioje nėra nė vieno kaip nors ryškiau išsiskiriančio futbolininko. Nei technika, nei greičiu, nei dar kuo nors. Mačiau komandą, lošiančią gan neišvaizdų gynybinį futbolą ir sugebėjusią ištraukti vieną vienintelę tikrą progą įvarčiui. Ir tą po baudos smūgio.  Čia ir vėl jūs galėtumėte užduoti man klausimą: “o tai kaip nutiko, kad su tokia komanda lošdamas Žalgiris vos vos išlindo pro adatos skylutę?” Va čia ir prasideda visas įdomumas.

Atlantas yra komanda, kuri lošia nuo gynybos. Nepraleisti įvarčio – esminis šios komandos. Kai gynybinio stiliaus taktika Lietuvoje yra gerai sudėliojama, netgi lyderiams tokias gynybines užtvaras praeiti yra nelengva.

Žalgiris turėjo progų. Tačiau Žalgiris visas rungtynes nuolat didino spaudimą – taip, kaip jokia kita lygos komanda nesugebėtų. Nes tiesiog pritruktų jėgų. Nepaisant to, kad Žalgiris turėjo aikštę ir kamuolio kontrolę, visos jo progos kilo po greitų atakų, o ne po sudėtingų pozicinių schemų. Ir netgi turint omeny Žalgirio jėgą ir spaudimą, viskas kabėjo ant plauko. Tereikėjo Razuliui muštelėti kamuolį dešimčia centimetrų toliau ir Vitkauskas jo būtų nepasiekęs – kalbu apie tą vienintelę Atlanto turėtą progą. Tai greičiausiai būtų buvęs mirtinas dūris į Žalgirio norus dar kartą sužaisti taurės finale.

2013-94Sezono pradžia – tokią gausią Atlanto palydą Marijampolėje senokai teko matyti.

“Gynyba, gynyba ir dar kartą gynyba”, – tarė Leninas. Atlanto gynyba pagrįsta klasikiniu išsidėstymu aikštėje ir neblogai išmoktu tos schemos judėjimu priklausomai nuo priešininko veiksmų. Kai sėdi stadione aiškiai matai, kad Atlantas aikštėje yra išdėstytas trimis šuorais – keturių gynėjų linija, keturių saugų linija ir du atakuojantys futbolininkai. Pirmos dvi linijos pakankamai stabilios, Razulio vieta priekyje irgi aiškiai nustatyta maždaug per aikštės centrą, o po Razuliu lošiančiam Urbšiui suteikta teisė plaukiotis skersai aikštės palei vidurio liniją (paties Atlanto teigimu arčiau Razulio žaidė Žukauskas, o Urbšys – playmakerio vietoje. Gal toks planas ir buvo, tačiau man pasirodė, kad Urbšys veržte veržėsi į jo mėgstamą vietą po puolėju).

Ginantis atskiros schemos dalys minkštai transformuojasi priklausomai nuo to, kurioje vietoje juda kamuolys. Transformuojasi, tačiau nesubyra. Nesu didelis taktinių subtilybių žinovas, tačiau žiūrint į Atlanto žaidimą susidarė įspūdis, kad kiekvienas žaidėjas turi jam paskirtas zonas ir jei į tą zoną patenka kamuolys link jo juda būtent tos zonos “šeimininkas”. Aplinkinių zonų gyventojai juda tiek, kad reikalui esant galėtų pagrindiniam tos situacijos veikėjui pagelbėti. Taip žaidžiant nenutinka tokių nesąmonių, kad du žaidėjai lyg akis išdegę nulekia prie kamuolio, taip atidengdami laisvas zonas be kamuolio esantiems priešininkams.

Kai kamuolys perimamas, 3-4 futbolininkai labai greitai, tačiau itin tvarkingai šauna į priekį ir jei priešininkas užsižiopso, Atlanto atakuojančių labai greitai tampa daugiau nei besiginančių. Nepaisant Žalgirio spaudimo, kelios Atlanto kontratakos buvo bevirstančios būtent tokiomis ir taurės pusfinalyje. Deja, jas užvedantys žaidėjai atlikdavo netinkamus pasus, dėl to iš atakos likdavo šnipštas.

Ir jei Atlanto žaidimas gynyboje pakankamai įspūdingas, tai šios komandos puolimas yra gan paprastas ir pagrįstas dviem jungtimis. Viena jų – Papšys-Urbšys-Razulis. Kita – bet kas iš komandos gynėjų ar saugų-Razulis. Razulis gali atmest kamuolį netoliese esančiam kolegai ir sužaist sienelę arba mėgint kamuolį persimest per gynėją sau pačiam. Viskas paprasta, tačiau taip pat pagrįsta gerai atitidirbtom ir dėl to labai greitai atliekamom schemom. Tik užsižiopsok – ir bus bėdos!

Esminis Atlanto įrankis puolime, be abejo, yra Razulis. Kad ir kaip prasidėtų ataka, kamuolys vis viena pas šį žaidėją užkliūva. O vienas iš dažnesnių mėginimų – aukštas perdavimas Razuliui. Žalgiris šią problemą sprendė ir išsprendė taip pat labai paprastai – neatrodė, kad Peričius būtų kaip nors ypatingai prilipęs prie Atlanto puolėjo, tačiau kokiais 90 proc. kartų, kai kamuolys lėkdavo link jo, šalia lyg koks šešėlis išnirdavo ir Peričius.

2013-92Šiuo metu traumuotas Eliošius – šiemet kitoje pusėje.

Nuvaryti arkliai.. oi, atsiprašau – nuvaryti futbolininkai į finalą neina. Štai toks yra tobulasis Atlanto vaizdelis. Tačiau išsigąsti neverta. Atlanto mašina tiesiog tobulai veikė kokias 15-20 pirmo kėlinio minučių. Vėliau reikaliukai tapo prastesni. Viena, Žalgiris rado gan veiksmingą priemonę prieš tokią protingą gynybos sistemą. Antra, Atlanto žaidėjai tiesiog… pavargo! Ir jei pusę pirmo kėlinio Atlantas lošė kone tobulai, vėliau virto normalia lietuviška A lygos komanda – su trūkumais, su klaidomis ir mažumą padususia.

Tai kas gi nutiko? Ką ten tokio genialaus nuveikė Žalgiris? Tiesą pasakius, Žalgiris man vis labiau patinka – smagu matyti Lietuvoje komandą, kuri su kiekvienu varžovu lošia pagal kiek kitokią, specialiai jam parengtą schemą. Galbūt Žalgirio fanai, geriau pažįstantys savo žaidėjų figūras ir šukuosenas (svetimas komandas stadione stebėti nėra lengva) mane pataisys, tačiau man pasirodė, kad Atlantą nužudė Wilkas su Komolovu.

Žalgirio taktika, pramušusi Atlanto gynybines užtvaras buvo genialiai elementari. Pirma taisyklė – viską daryk maksimaliai greitai, ypač kamuolio pervedimus į ataką. Tokiu būdu Žalgiris, nors ir turėdamas aikštės kontrolę, vis viena sugebėdavo rengti kontratakas. Nors Atlantas karts nuo karto ir gali labai greitai pereiti iš gynybos į puolimą, iš esmės tai nėra greita komanda. Antra taisyklė – atakuodamas naudok tokį kamuolio judėjimo zigzagą: vidurys-kraštas-vidurys-kraštas-vidu…. ir taip toliau.

Šitas elementarus triukas ir buvo esmių esmė. Kaip minėjau, Atlanto gynyba išsidėsčiusi dviem linijom – gynėjų ir saugų. Kai vyksta pozicinė ataka pro tokį dvigubą tinklą prasimušti žvėriškai sunku. Tiesą pasakius, pozicinių atakų metu Žalgiriui pavykdavo į priekį judėti tik atliekant kokius nors labai nestandartiškus, todėl mažai nuspėjamus veiksmus. Tačiau greitos atakos metu minėtas dvigubas tinklas turi silpną vietą – ogi tą tuščią atkarpą, kuri skiria saugų liniją nuo gynėjų linijos.

Taigi, kamuolys perimamas ir kuo staigiausiai metamas priekin į kraštą Wilkui. Tas gi, judėdamas priekin, atmeta kamuolį atgal į vidurio zoną – kaip sykis į minėtą tuščią gabalą tarp Atlanto saugų ir gynėjų. Kamuolį čiumpa Komolovas ir kaip reikiant pasipusto padus – neria kiek įkabindmas priekin. Atlanto saugai lieka už nugaros. O priekyje – jau tik viena gynybos linija. Pabrėžiu – “linija”. Tai reiškia, kad užtenka aštraus perdavimo tarp dviejų gynėjų į plotą, esantį už tų gynėjų ir greito krašto saugo, sugebančio į tą plotą staigiai įšokti (nepamirškim – plotas yra už gynėjų nugarų) ir iškart kyla mega-pavojus. Kariniais terminais tariant, masinė, koordinuota gynyba daugiau ar mažiau pakrinka ir pereinama į “artimąją kovą vienas prie vieną”. Visi puikiai žinom, kad besiginančiai komandai tokios situacijos yra velniškai nedėkingos – iki įvarčio tokiais atvejais pakanka vienos klaidos ar net pusklaidės.

Žalgiris šį principą taikė daugybę kartų. O kai Atlantas dar labiau pavargo – situacija tapo dar labiau įtempta. Pažiūrėjęs į rungtynių protokolą, galėtum sakyti, kad Žalgirio įvartis – atsitiktinis. Kad Žalgiriui tiesiog pasisekė. Tačiau link to įvarčio buvo einama visą antrą kėlinį. O ir įmuštas jis buvo būtent po tokios jungties (nors Komolovas tuo metu jau buvo pakeistas).

Tačiau tai dar ne visos Atlanto silpnybės. Kaip minėjau, Atlantas neturi kokių nors super išskirtinių žaidėjų, galinčių savarankiškai nulemti rungtynių baigtį. Atlanto jėga – komandiniai veiksmai. Tačiau kai antram kėliny komanda akivaizdžiai pavargo, personaliniai kiekvieno žaidėjo sugebėjimai tapo ypač svarbus – tuomet minėtos žaidimo schemos veikė žymiai sunkiau ir situacijas aikštėje vis labiau lemdavo mikrodvikovos, kuriose dalyvaudavo tik po 1-2 žaidėjus iš abiejų pusių.

Tuomet ir pasirodė, kad Atlanto krašto gynėjai yra sunkiai nustumiami ar apeinami, tačiau yra gan lėti. Todėl juos galima tiesiog apibėgti. Pasirodė, kad Kazimieras Gnedojus tokio lygio rungtynėse vis dar yra linkęs pasimesti ir priimti keistų, neapgalvotų sprendimų. O štai Jokšas – didelis mėgėjas prasižengti ir užsidirbti geltonų kortelių (kodėl gi nepasinaudojus netgi tuo?). Pasirodė, kad aikštės centre Atlantas gali būti toks pats nulis, kokia dažnokai būna ir mūsų Sūduva. Galų gale, paaiškėjo, kad Urbšys su Razuliu irgi nėra geležiniai (bent jau nėra tokie geležiniai, kaip, pvz., Žalgirio Wilkas), dėl ko Atlanto atakuojanti jėga į rungtynių pabaigą gerokai nusilpo. Taip, Papšio veiksmuose nuovargio nesimatė, tačiau, nors šis žaidėjas yra smarkiai giriamas, tose rungtynėse jo apkritai nesimatė. Gal dėl to, kad ir jam Žalgirio gynybos schemoje buvo numatyta speciali priežiūra?

Štai tokį Atlanto vaizdelį aš pamačiau antradienio rungtynėse. Kokias išvadas galėtų padaryti Sūduva?

2013-95Atlanto įvartis Marijampolėje, Darius Gvildys ir viską girdintis mikrofonas.

Pirma. Žaidžiant su Atlantu neverta siekti greito įvarčio. Apskritai neverta siekti įvarčio ir plėšytis, kol Atlantas nėra pavargęs. Kol Atlantas kupinas jėgų, šios komandos gynyba groja nepriekaištingai. Neabejotinai apsimoka rungtynių pradžioje atiduoti Atlantui aikštę ir iniciatyvą, nes, aiškiai matėsi, kad pozicinių atakų stilius ir šiai komandai ne prie širdies. Tiesiog Atlantas, kaip ir dauguma A lygos klubų, nelabai turi centre kuriančių žaidėjų. O tuomet – telieka laukti progos kontratakai arba mėgint daryt judesius kraštais.

Svarbiausia pirmo kėlinio Sūduvos misija bus nepraleisti įvarčio. Tikėtina, kad įmušus Atlantui įvartį, ši komanda draugiškai pereis į gūdžią ir masyvią gynybą. Galim duot 100 proc. garantiją, kad Atlantas pavargs. Žaidimas su Žalgiriu aiškiai rodė, kad šios komandos fizinė kondicija nėra pati geriausia. Kitas dalykas – lietuviškai komandai praktiškai per vieną savaitę sulošti trejas rungtynes yra labai problematiška. Ypač, kai vienos jų buvo “mirties ir gyvybės” klausimo rungtynės. Tokia proga verta naudotis. Tiesiog būtina naudotis. Apie komandą ištikusį nuovargio priepuolį rungtynėse su Žalgiriu kalbėjo ir Atlanto treneris. Faktas – tos rungtynės jėgų Atlanto žaidėjams tikrai nepridės. Juolab, kad šios komandos suolas nėra ypatingai ilgas ir dažniausiai lošia tie patys žmonės (čia jau Žalgirio trenerio pastebėjimas). Beje, prajuokino mane tas Sarsania. Mat jis nusistebėjo mūsų tvarkarakščiu – dabar komandos varo po trejas rungtynes per dešimt dienų, o vasarą gaus mėnesio ilgumo pertrauką. Naivuolis tas Sarsania! Mes tuo jau seniai nustojome stebėtis.

Antra. Sūduvos sėkmė labai priklausys nuo to, kokia situacija bus mūsų komandos lazarete. Tokių žaidėjų, kaip Chvedukas, Bagdanavičius, o ypač – Radžius labai reikia. Radžiaus sugrįžimas į aikštę subalansuotų mūsų komandos gynybą ir suteiktų daugiau ramybės ir laisvės saugams. Spėju, kad iš komandos jokių ligoninės naujienų neišgirsime. Kol kas galime tik spėti, kad Radžius bus pasirengęs žaisti. Atrodo, jis buvo beveik pasirengęs ir lošti su Žalgiriu – žurnalistai kalbėjo, kad iš protokolo buvo išbrauktas prieš pat rungtynes.

Trečia. Įvartį į Atlanto vartus gali atnešti tik greitis. Sūduva turi greitų ir pakankamai techniškų krašto saugų (sakau tai, turėdamas Atlanto krašto gynėjų lėtumą arba garbų amžių). Tačiau lygiai tiek pat svarbu, kad visada šiems greitiems krašto saugams būtų pagalbininkų viduryje. Tiek saugų zonoje, tiek ir puolime. Žalgiris parodė, kaip reikia įveikti Atlanto gynybines sienas. Būtų neprotinga šiais kolegų atradimais nepasinaudoti. Man taip šviečiasi, kad Ledesmos vaidmuo šiose rungtynėse gali būti labai svarbus. Jei jis nuolat makaluosis tuščioje zonoje taro Atlanto saugų ir gynėjų, kaip Komolovas, aišku, nezvimbs į priekį, tačiau jis visada turės galimybę laisvas gauti kamuolį (ne trijų žaidėjų apsuptyje, kaip jam įprasta lošiant su stipresnėmis komandomis). O kai Ledesma laisvas gauna kamuolį ir gali akimirką apsidairyti, labai dažnai sugeba atlikti netikėtų ir aštrių perdavimų, kurie pjausto visą priešininkų gynybą. Vienintelis sudėtingas klausimas – ar verta Ledesmą leisti aikštėn nuo pat pradžių, ar geriau pataupyti tam rungtynių etapui, kai Atlantas jau bus mažumą padusęs.

Ketvirta. Greitis svarbu. Tačiau greitis nieko gero neduos, jei perdavimai eis į kojas, o ne į plotą. Lošiant su Atlantu perdavimų į kojas apskritai reikėtų vengti. Daugumai Sūduvos žaidėjų trūksta individualios technikos, kad jie galėtų lengvai susidoroti su priešininkais “artimajame mūšyje”. Taip pat reikia nepamiršti, kad Atlanto gynėjai gan tvirti ir dideli, todėl neretai dvikovas su jais lemia elementari fizika. Tačiau pabėgti nuo jų įmanoma.

Penkta. Svarbu eliminuoti iš žaidimo Razulį – nuolatine priežiūra, pražangomis ar dar kaip nors kitaip. Jam negalima leist ramiai bei laisvai priimti kamuolių. Tačiau lygiai taip pat jam negalima leist su kamuoliu įsibėgėt. Nors Razulis nėra nei pernelyg greitas, nei ypatingai techniškas, bet įsibėgėjęs gali prašaut ir pro kelis gynėjus, kaip kad nutiko rungtynėse su Ekranu. Be Razulio Atlanto puolimas iškart tampa bedantis, nes nei centre besimakaluojantis Urbšys, nei krašto saugai nelabai turi kur kišti kamuolį. Taip pat reikėtų pasitreniruoti statyt sieneles, nes koks nors Papšys, matosi, muša labai smagiai.

Tai juk yra elementaru, Vatsonai! Paprasta kaip trys kapeikos. O kaip bus iš tikro jau greitai pamatysim per televizorių. Linkiu komandai sėkmės, o komandos valdžiai – pasielgti pastariesiems metams nelabai įprastai ir nuvežti komandą į Klaipėdą rungtynių išvakarėse, kad nereikėtų aikštėn eiti po trijų valandų autobuse. Nors Sūduvai šiais metais kiekvienos rungtynės svarbios, tačiau šios – ypatingai. Vis tik reikia lipti iš duobės, į kurią komanda puolė po pralaimėjimo Žalgiriui. Trys taškai taip pat verkiant reikalingi, nes pirmasis penketukas turi polinkį tolti. Juk niekam nesinorėtų, kad Sūduvą ištiktų ko gero pats blogiausias likimas – sėdėti kokioje nors šeštoje vietoje, neturint šansų nei kilti, nei kristi (pernai, berods Banga kurį laiką taip gyveno).

Šiuo metu Atlantas yra pažeidžiamas. Visi suprantame, kiek daug vilčių ši komanda dėjo į taurės finalą ir galimybę jau šiemet sužaisti Europoje (ir, savaime suprantama, riebiai papildyti klubo kasą). Pirmo rato pergalė Atlanto žaidėjams taip nėra psichologiškai paprastas dalykas. Vis tik to nesitikėjo nei jie, nei kolegos iš kitų komandų ar tribūnų. O juk visi puikiai žinome, kad sezono pradžioje yra žymiai lengviau užlipti iki pirmos vietos, nei joje išlikti. Vyresnieji futbolo mylėtojai ko gero dar pamena tuos laikus, kai ir Vilniaus Žalgiris, berods tik ką pasirodęs Sovietų Sąjungos aukščiausioje lygoje, sugebėjo laimėti pirmą ratą. Tačiau iškart po to sekė ilgokai užsitęsusi krizė – psichologija vis tik yra keblus reikalas.

Tiesą pasakius, galėtum netgi pasakyti, kad ir taurės pusfinalyje Atlantas atrodė perdegęs. Tiesiog nesusitvarkęs su įtampa, kurią užaugino to žaidimo reikšmė. Galbūt dėl to Atlantui tose rungtynėse ir nesigavo tai, ką jie neblogai atlikdavo iki šiol. Sarsania vieno žinomo portugalo stiliumi iškart po pralaimėto pusfinalio mėgino kelti komandos dvasią žadėdamas jai aukso medalius ir gąsdinandamas Žalgirį sidabru. Žurnalistams tokios šnekos gal ir patinka, tačiau tokiai komandai kaip Atlantas jos gali tik dar labiau paaštrinti įtampa ir streso pojūtį. Juk dabar kiekvienos rungtynės šiai komandai bus “aukso vertės”. Lygos išsišokėlio laikai baigėsi – laikai, kai galėjai lošt atsipalaidavęs, nes niekas nieko iš tavęs nesitiki.

2013-96Arba Facebook’as – arba nieko: Atlanto tinklapis kol kas dar komoje.

Matysim, kaip bus.

O jei norit daugiau pasidomėt Atlantu, įprastinis klubo tinklapis netiks. Žmonės kalba, kad Atlantas lipdo naują svetainę, o senojoje paskutinė naujiena – iš vasario vidurio. Tačiau klubo Facebook’o profilis pakankamai gyvas. O va žinių apie paslaptingąjį Atlanto trenerį – per akis. Ypač jeigu į paieškos sistemą jo vardą įvesite slaviškais rašmenimis. Trumpą trenerio biografiją galima paskaityti rusiškame Wikipedijos variante arba jo profilyje svetainėje sports.ru. Šios svetainės maždaug prieš metus sudarytame “Įtakingiausių Rusijos futbolo žmonių” sąraše Konstantinas Sarsania užima garbingą 11 vietą (turint omeny, kad pirmu numeriu šiame sąraše įrašytas Putinas, antras – Gazpromo bosas, o penktas – Abramovičius). Dar galite paskaityti apie tai, kiek darbų vienu metu mėgsta dirbti šis personažas  arba įsitikinti, kad jis ir šiandien Rusijoje – autoritetas (visai šviežias interviu su Sarsania apie Rusijos klubų transferų reikalus). Tiesą pasakius, jau vien šio žmogaus vardas – totali Atlanto reklama. Panašu, kad tuoj Atlanto vardą žinos kas antras futbolo mylėtojas Rusijoj, nes kone visi gausūs rusų žiniasklaidoje Sarsanios komentarai ir pasisakymai yra palydėti prierašo apie tai, kokį klubą šiuo metu jis treniruoja.

Reklama

41 Responses to “Laukiam: Antro rato pradžia ir Atlantas Klaipėdoje”


 1. 1 Baneriukas 2013-05-02 02:48

  Dievaži, taip išsamu, kad net užsimaniau iš naujo peržiūrėti antradienio mačą. :)

 2. 3 akva 2013-05-02 09:02

  Bet reikia nepamiršti vieno – Sūduva toli gražu ne Žalgiris.

  • 4 p.o.p. 2013-05-02 09:59

   tai čia ir taip visiems aišku. antra, Atlanto silpnybių vienose rungtynėse išvardijimo nereikėtų nuskaityti, kaip garantijos, kad ir Sūduvai bus lengva. Juolab, kad Sūduva kol kas nepasižymėjo būsimo priešininko tyrimais ir savo žaidimo koregavimu pagal to tyrimo rezultatus.

 3. 5 Remis 2013-05-02 09:06

  Gali būti, kad Sūduvos kelionė bus 20 kilometrų trumpesnė (bent kol kas šis variantas labiausiai tikėtinas).
  Planas kaip žaisti prieš Atlantą geras. Bėda, kad tam reikia turėti Žalgirio sudėtį :) Razulis – tvirtai sudėtas vyrukas, tai ne kiekvienas gali sužaisti taip kaip Perič. Pavyzdžiui, Bangos vidurio gynėjas pralaimėjo pusę oro dvikovų Razuliui. Panašiai nutiko ir Šiauliams, Taurui.
  Be to, su Sūduva jau veiks ir antras Atlanto kraštas – grįš D.Kazlauskas, o ir T.Eliošius berods po traumos jau atsigauna.
  Linkiu Sūduvai bent lygiųjų, nes jau pats metas galutinai nubraukti kreivą šypsenėlę nuo vienos gerai žinomos personos veido :)

 4. 6 UCCM 2013-05-02 09:35

  Nežinau, kaip ten dėl Atlanto prigimtinio lėtumo, bet pirmą čempionato mačą jie Žalgirį aplakstė į vienus vartus. Visame kame buvo greitesni. Todėl ir laimėjo. Pelnytai.

 5. 7 p.o.p. 2013-05-02 09:57

  Visko gali būti, kad nuolatinis tų pačių žaidėjų drožimas kiekvienose rungtynėse atsiliepia fizinei būklei. Nes antradienį Atlantas nuvargo jau pirmo kėlinio vidury. Aišku, psichologija irgi gali būti klasikinė tokių komandų bėda – kai netikėtai visus iš eilės pakloji, imi galvot, kad jūra iki kelių.

 6. 8 Varvalas 2013-05-02 10:20

  su ta psichologija Atlantui iki šiol buvo viskas gerai. Va dabar kai nepateko į finalą, tai gali ir nusipsicholiginti.

 7. 9 Kuzma SS 2013-05-02 10:44

  Tikra tiesa. Atrodo kad vieninteliai faktoriai, kurie nepriklauso nuo pačios Sūduvos yra mums ganėtinai palankūs – tiek fiziškai, tiek emociškai Atlantas šeštadienį bus žemiau savo vidutinių galimybių. Tai šioks toks koziris. Labai tikiuosiu, kad tuo pavyks pasinaudoti, nes visi kiti koziriai ne mūsų rankose. Vyrai, sėkmės!

 8. 10 Man 2013-05-02 13:58

  Tarp kitko, dešinio gynėjo amžius 19m. tai nereikia čia dezinformacijos skleisti “ lėti pensininkai“ Atlanto gynėjai.

  • 11 p.o.p. 2013-05-02 14:35

   amžius ir greitis nebūtinai turi ką nors bendro. jei kalbi apie tą didelį devyniolikmetį, kuris su žalgiriu dešinėj lošė, tai Wilkas jį apibėginėjo kone kiekvienos atakos metu. na o jokšas – tikrai ne jaunuolis.

  • 12 Actas 2013-05-02 14:39

   Wilk tą 19metį taip iškankino, kad nabagas pabaigoje jau nebežinojo ką ir daryti, ir kortelę gavo ir taip bandė ir taip, bet vis tiek lemiamą skersą iš tos pusės gavo

   • 13 Kuzma SS 2013-05-02 15:00

    Tas tiesa. Kai tas devyniolikmetis pavargo, po to dar gavo ir traumą, ir geltoną (Sarsanija visus keitimus jau seniai buvo išnaudojęs), tapo aišku, kad bus bankė. Neabejoju, kad jei ne per pridėtą laiką, tai per pratęsimą, Žalgirio Wilkas būtų vis tiek sukūręs ne vieną įvarčio situaciją.
    Bet kuriuo atveju, tai dar nereiškia, kad Sūduva geresnė komanda. Taip objektyviai nėra. Bet tikiu, kad šeštadienį galim būt geresni, pasinaudodami, kad ir laikinais, Atlanto trūkumais. Jei aišku, sugebėsim

 9. 14 Gena 2013-05-02 14:11

  Kazkoks nesveikas cia viska aprase ,atlantas uz ta zalgiri greitesnis zymei ,papsys visa komanda vienas aplenktu .

 10. 16 Gena 2013-05-02 14:12

  o suduvai dar daug sportuoti reikia kad laimetu pries atlanta !

 11. 17 :D 2013-05-02 15:03

  Asilas straipsnio autorius! Jei toks protingas tai eik Suduva treniruot:D Izvalgos, tai neduok dieve… Pats sau priestarauja straipsny simta kartu… zodziu apie futbola, ne kazka ismano…

  • 18 j 2013-05-02 15:18

   Atėjo laikai kaip rimčiausiais argumentais diskusijoj tampa – “asilas“, “dundukas“, “atmata“, “mėnulio pilnatis“

  • 19 laimis 2013-05-04 14:25

   deja, už tą “asilą straipsnio autorių“, ne vienas klubo treneris, jau nekalbant apie vadovus, kurie stato sudėtis, yra daug didesnis asilas

 12. 20 sifa 2013-05-02 15:56

  Man tai idomu ka cia veikia sitam forume du kibirai gena ir ;D kazkaip anksciau neteko silpnaprociu matyt sitam bloge .

 13. 21 Niekas 2013-05-02 16:33

  Atlanto gerbėjus nuo lenciūgo paleido. :)

 14. 22 Anonsas 2013-05-02 16:42

  Kaip sako anglai: don’t feed trolls! Nekreipkime dėmesio į delfio komentatorius :)

 15. 23 p.o.p. 2013-05-02 18:05

  Nieko, jeigu ka – tuoj mes trolius pratrinsim. Demokratija niekada nebuvo isskirtine sio blogo savybe:))

 16. 24 atlantoto 2013-05-02 20:20

  nu jo autorius ziaurus strategas :)))) pasaulinio lygio treneris :) prajuokino. ka tuo straipsniu norejai pasakyt? atlanta sumenkit??? ir parasai viena uz keliu sakiniu paneigi …..idomu kas tas autorius

 17. 25 Kvedaras 2013-05-02 20:20

  ne tiesa, kad komanda neanalizuoja varžovų žaidimo. Būna ir video peržiūros su aptarimais varžovų, treneris bando rungtynių planą paruošt, tik va su plano išpildymu problemų kyla, o kai kyla probelmų, tai ir planą jau koreguot reikia

 18. 26 p.o.p. 2013-05-02 20:46

  Tiesa pasakius, butu keista jei neanalizuotu. Nors… Pamenu, Jermalavicius kartais naiviai prasitardavo apie varzovus jokios info neturedaves. O kas del rungtyniu plano – tai itarimai ir kyla kai tiek su Tauru, tiek su Zalgiriu taip pat losiama. O dar tie Gvildzio komentarai po rungtyniu… Ir diskusija cia visada ta pati – arba treneris prastas, arba zaidejai jo neklauso:)))

  Kol kas tas diskusijas galima atidet iki sestadienio vakaro. Tada ir matysim kokias pamokas Suduva per savaite ismoko, nes mokslui si karta buvo ir laiko, ir salygos neblogos.

 19. 27 Mantas 2013-05-02 20:52

  Neturiu Suduva jokiu kozeriu pries savaitgalio maca. Ziurint rungtyne su Zalgiriu komanda pasirode visiskai nesustyguota, nepasiruosi zaisti su tokio kalibro priesininku. Atlantas siemet panaseja i solidzia, ambicinga, zinancia ko siekia komanda. Nelengva bus Suduvai pamary..

 20. 28 af 2013-05-02 22:47

  suvalkietiskas rasymo stiliukas grynai:)laikas viska parodys kas yra kas ir kas ka sugeba.

 21. 29 af 2013-05-02 23:21

  beje tas “paziuresim per televizoriu“ -nerimta kazkaip atvaziuokit i pajuri geriau plaikyt savu,tuo paciu ir kelnes savo nuskendusias susirinksit:)))

 22. 31 Alfredas 2013-05-03 16:56

  Atkreipkite dėmesį, kaip Beneta žaidė pirmame ir kaip nuo antro kėlinio vidurio, kai jam išniro čiurna. Bėda ta, kad keitimų jau nebebuvo. Ir būtent nuo tos akimirkos Wilkas tai pradėjo akivaizdžiai išnaudoti. Taip kad nereikia varyti ant šio tikrai talentingo žaidėjo. O kas liečia artėjančias rungtynes, tai Sūduva turi iškovoti taškus, nes poilsio sulauks nemažai pagrindinių Atlanto žaidėjų.

 23. 32 p.o.p. 2013-05-03 17:35

  Nagi nieks čia ant nieko nevaro. Tik Lietuvoj kritika labai dažnai suvokiama kaip “varymas“ – tame gal didesnė bėda. Jei Atlanto treneris iš tikro nuspręs leist antrą sudėtį – tai, sakyčiau, būtų labai keistas sprendimas. Na bet jam geriau matyt.

  O va dėl to ar Sūduvai nuo to lengviau bus – labai abejoju. Nes tie nepagrindiniai ko gero turės daugiau motyvacijos kapotis nei pavargę pagrindiniai.

 24. 33 Remis 2013-05-03 17:41

  Prieš rungtynes su “Banga“ Sarsanija taip pat kalbėjo, kad leis jaunimui pasireikšti, bet į aikštę ėjo visi tie patys, kurie ir iki tol žaisdavo. Nelabai tikiu, kad dabar koks stebuklas įvyktų.

 25. 34 laimis 2013-05-04 14:14

  Ne į temą, bet sunku suprasti, ką Kunigėlis nori įrodyti, pradėjęs komentuoti A lygą. Nei velnio jis nesigaudo

 26. 35 Suduva 2013-05-04 14:47

  lavonas latvis, ir vel savo banke gavo, gal jau laikas pasodinti, kiek galima kenteti, puse ivarciu siemet gauti per ji

 27. 36 Draugas 2013-05-04 15:54

  Ar tikrai per ji? Kuris ten gudruolis centre kamuoli laike ir atkirto puse komandos prarasdamas kamuoli? Geras tas musu vartininkas. Gal ir ne pats kieciausias, bet tikrai daug daugiau kartu istrauke kamuoli nei kad klydo.

  • 37 tadas 2013-05-04 15:56

   butent, ar tik ne musu kapitonas ten kamuoli perlaike? Reiktu pakartojima paziureti.

 28. 38 Favoritas 2013-05-04 16:03

  Kalčiausia buvo Valskio maikė…
  nu blemba dėl tokių dalykų lieka 10 žaidėjų aikštėj, gėda! Neturit pinigų naujai nupirkt tai nepagailėkit 5Lt siuvėjai kad užsiūtų normaliai ta pavardę.

 29. 39 Draugas 2013-05-04 16:05

  Man irgi rodos kad Leimonas ten uzpjove. Joo del tos maikes taip sukniso reikalus, juk kai Valskio nebuvo ir imuse pirmaji gola. Galbut Valskis pamirso savo atsivezt, del to taip gavosi… Nu zaide gal ir nieko, bet jau tokios grubios klaidos padarytos kad baisu

 30. 40 grybasVF 2013-05-07 10:11

  Viskas tinka tik keli pataisymai: 1. Nuo sezono pradzios visas treneriu štabas deklaravo, kad čia pradzia ir nieko nesitikekit. 2. Pirmas treneris kuris lt, duoda kažką naujo. Kad ir kaip nepatiktu spartako vardas, bet komanda lošia, taip kaip si geriausiais laikais europoje. Trumpi perdavimai ir zaidimas trejetais (nežinau, kaip kitaip apibudint). 3. Kodėl visi pamiršta Bartku, stebekit abu su Papšiu. P.s. Klaidų skaičius tekste, nes rašau is telefono

 31. 41 grybasVF 2013-05-07 10:25

  O kas dėl rungtyniu su suduva, tai lošė antra sudetis, bet as labiau sakyčiau ne pagrindas, na ir pirmas įvartis į jūsų vartus, tai vartininko. O mūsų tas komarovas tai išvis.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,872 hits
Reklama