10: ATLANTAS 2:2 SŪDUVA

Ką gi. Nepaisant to, kad Sūduvos žaidimas toli gražu nedžiugina, šiandien komanda gali susilaukti tik komplimentų. Vis dar lošiant be trijų pagrindo saugų (Ledesma, Chvedukas, Šoblinskas), o antrame kėlinyje ne tik kad dešimtyje, bet ir netekus ir taip silpnos gynybos nario, čempionato lyderiui buvo įmušti du įvarčiai ir atlaikytas kone 40 minučių spaudimo. Visa kita šią akimirką nėra taip svarbu. Kol Sūduvos lošiamas futbolas nėra labai įspūdingas, verta džiaugtis efektyvumu. O lygiosios su Atlantu pajūry yra geras pasiekimas. Jei reikėtų bakstelėti į geriausius šiandienos rungtynėse Sūduvos žaidėjus, aš pirštu besčiau į Broką ir Baranovskį. Galbūt dar išskirčiau Daukšą su Basičiumi. Radžiaus sugrįžimas į gynybą taip pat svarbus – nors problemų buvo per akis, tačiau tai nebuvo tokio pat žanro bėdos, kaip lošiant su Žalgiriu.

Pirmas kėlinys buvo toks, kokio mes ir norėjome. Ko gero pirmą kartą galėčiau pasakyti, kad Sūduva turėjo žaidimo planą. Iš vienos pusės – atidavė iniciatyvą Atlantui. Iš kitos pusės, įmušusi įvarčius pradėjo ramiai žudyti rungtynių tempą ir traukti Atlanto žaidėjus iš jų aikštės pusės. Tas kamuolio pavoliojimas savoje pusėje buvo protingas ir naudingas. Atlanto veiksmus jis nuvedė link nulinio efektyvumo ir netgi komentatoriai ėmė kraipyti galvas, sakydami, kad po praleistų įvarčių Klaipėdos komanda nieko įdomesnio sukurti nesugeba. Kamuolio kontrolė buvo Sūduvos pusėje – nežymiai, keturiais procentais aplenkdama Atlantą, tačiau žaidžiant su čempionato lyderiu jo aikštėje tai yra neblogas pasiekimas.

Atlantas nieko įspūdingo nesukūrė, todėl jam į pagalbą atėjo Sūduva. Kiek per paskutinius trejus metus mes esame matę tokių situacijų? Kuomet kamuolys beprasmiškai ir kvailai prarandamas aikštės viduryje taip priešininkui suteikiant šansą įmušti ar bent pavojingą ataką surengti? Jei akys neapgavo, tai tas kamuolio praradėjas irgi buvo klasikinis – Povilas Leimonas. Kad ir kas tas žaidėjas būtų buvęs, pasielgė ir kvailai, ir neatsakingai. Laikė kamuolį prie kojų tol, kol jį užspaudė trise. Tokia nulinė situacija – atmesk kamuolį atgal ar į šoną ir to momento net nebūtume prisiminę. O paskui jau nesužaidė ir Radžius, leidęs Krušai smūgiuot, ir Davidovs, kuris laiku smūgio nepastebėjo ir kamuolio nepasiekė. Smūgis buvo geras, tačiau ne beviltiškas. Tiesa, toji Valskio marškinėlių epopėja… Taip jau sutapo, kad įvartis buvo įmuštas kaip sykis tuomet, kai komandos gydytojas Valskio maikę lipnia juosta siuvo. Nesvarbu, kokios yra šitos nesąmonės priežastys – tokių nesąmonių tiesiog negali tokio lygio ir svarbos rungtynėse. Nekalbant jau apie TV komentatorių pašaipas apie suvalkietišką taupumą.

Nors pirmas kėlinys ir nebuvo prastas, tačiau Sūduva vis tik neblizgėjo. Ypač gynyba. Kad ir kaip bežiūrėtum, mūsų gynėjai priešininkui leidžia pernelyg daug ir daro per daug pozicijos pasirinkimo klaidų. Atlantas nieko baisiai pavojingo gal ir nesukurė, tačiau įtampą keliančių situacijų pakako. Ypač dažnai Sūduvos gynyba pralošdavo Atlantui jų atakos pradžioje, kai jų žaidėjai kamuolį iškrapštydavo, atrodo, beviltiškose situacijose. O ir Urba buvo pakeistas greičiausiai ne todėl, kad gavo traumą (kaip teigė rungtynių komentatoriai), o dėl to, kad bent keliskart sužaidė labai nepatikimai ir Darius Gvildys tiesiog nusprendė netampyti likimo už ūsų.

Antras kėlinys buvo toks, kad daug ką jame analizuoti nėra prasmės. Jo pradžia buvo tikėtina – Atlantas metėsi į puolimą, Sūduva gynėsi. O sekundės bei minutės darė tai, ką privalėjo – tiksėjo ir bėgo. Pendelis, kurio net krūva vaizdo kartojimų taip ir neparodė (ginkdie, nekritikuoju teisėjo!) ir geltona kortelė, virtusi raudona (kadangi normalaus to momento vaizdo negavome, tai sunku pasakyt ar tai buvo paskutinės vilties pražanga) nusprendė tolesnį rungtynių scenarijų.

Tiesa, buvo vienas momentas, kai Brokas galėjo tą scenarijų sujaukti – tobulas Valskio perdavimas į baudos aikštelę, varnas skaičiuojantys A lygos rinktinės nariai iš Atlanto komandos ir Audrius kala būdamas per pora metrų nuo vartų ir niekam netrukdant. Gaila, bet smūgis visiškai nenusisekė – mušta buvo tiesiai į vartininką, kuriam net iš vietos nereikėjo pajudėt.

Visa kita – Sūduvos naudai. Atlantas Sūduvą visiškai užspaudė, sukurė keletą gerų progų (vieną jų sutvarkė tas pats Brokas, numušdamas kamuolį nuo vartų linijos), tačiau net ir tapęs stipriausios sudėties Atlantas lošė tiesmukai, taip gerokai palengvindamas Sūduvos uždavinius. Tas nesuskaičiuojamas balionų srautas link Sūduvos baudos aikštelės neduodavo jokios ypatingos naudos, net jei dažniausiai Sūduva atsimušinėdavo be ceremonijų spardydama kamuolį į užribį. Tiesą pasakius, bent jau mane nustebimo, kad po kampinių ir baudos smūgių Atlantas nieko doro nesukūrė. Vis tik toji komanda turi pakankamai gerų galvamušių, tačiau šį kartą Sūduvos gynėjai lengvai išspardydavo tuos balionus toliau nuo savo vartų.

Norėjosi, kad Sūduva bent šį tą sukurtų. Net ir žaisdama dešimtyje. Juk Atlantas puolė visa komanda, todėl kontratakoms galimybių buvo. Deja, mūsų komanda šiuo metu nėra pajėgi nuveikti ką nors daugiau, nei apgulti savus vartus ir apsaugoti juos nuo įvarčių. Aišku, ašarų liet nėra prasmės – atsilaikyti prieš daugiau žmonių aikštėje turėjusį Atlantą ir taip yra geras pasiekimas.

Tai, kad Sūduva atsilaikė – labiausiai ir džiugina. Smagu, kad šį kartą komanda parodė stuburą ir sugebėjo išsaugoti teigiamą rezultatą. Galima sakyti, kad nieko Sūduva čia neišsaugojo – juk pirmavo dviem įvarčiais. Tačiau Atlanto antrasis įvartis buvo labiau aplinkybių sukurtas, nei Sūduvos klaidų padiktuotas. Ir jei Ugge nebūtų išsiųstas pailsėti, žaidimas būtų buvęs kitoks. Tuo tarpu dabar, deja, rungtynes tenka dalinti į dvi dalis – iki raudonos kortelės ir po jos. O džiaugiuosi lygiosiomis dėl to, kad dėsningiau būtų Sūduvai praleisti įvartį kokią 89 ar 92 minutę. Tad žingsnis priekin žengtas – Sūduva netgi sugebėjo sudeginti dvi pridėto laiko minutes pati atakuodama, nors to nebuvo dariusi jau kokia 20 minučių.

Trečias kėlinys – kas toliau? Naujas galvos skausmas Dariui Gvildžiui ir Povilui Leimonui, kuriam, panašu, ir vėl teks krimsti vidurio gynėjo duoną. Į Šiaulius Sūduva važiuos be Basičiaus ir be Ugge. Basičiaus trūkumą kompensuoti bus šiek tiek paprasčiau – ypač, jei netyčia aikštėn galės sugrįžti Ledesma ar Chvedukas. Tačiau ton vieton galima statyti ir Kiselevskį. O gynyba… Chm, greičausiai teks suktis su tuo komplektu, kurį matėme šiandien po Ugge raudonos kortelės. Radžius ir Leimonas centre, Daukša ir Bagdanavičius kraštuose. Atvirai pasakius, šitas komplektas man net labiau patiko, nei rungtynių pradžios schema – gal dėl to, kad labai neužtikrintai lošė Urba.

Bet kokiu atveju – kad gali išlaikyti rezultatą Sūduva šiandien parodė. Kai gynybos veiksmuose dalyvauja daugiau saugų, Sūduva prie savo vartų atrodo pakankamai užtikrintai. O kalbant apie galimybes atakuojant – Šiauliai nėra Atlantas. Vis tik Atlanto gynyba sustatyta tvirtai ir ją pramušti yra žymiai sunkiau. Šiauliai yra komanda, pajėgumu artimesnė mūsiškiams. Nepaisant tų dviejų galvas kraipyti verčiančių pergalių prieš Ekraną (kraipyti galvas verčia tai, kad tarp jų Šiauliai nuo to paties Ekrano kaip reikiant gavo į skūrą).

Ir vis tik aš manau, kad Sūduvos esminis tikslas artimiausiu metu turėtų būti savo vartų gynyba. Jei nebus sutvarkyti gynybos reikalai, Sūduva nieko šiame sezone nepeš. Nes visos pastangos atakuojant (o muša Sūduva kaip visada nemažai) eis šuniui ant uodegos. Sūduva privalo išmokt išsaugot pergalę tokiose rungtynėse kaip šiandien ar pirmo rato žaidime su Ekranu. Taip paleistos pergalės rodo nepakankamai kietą komandos stuburą ir kerta per žaidėjų psichologiją. Ir jei pažiūrėsime, kiek taškų Sūduva pirmam rate prararado praleidusi vieną esminį įvartį, suprasime, kad komandos vieta lentelėje galėjo būti ir kita, jei gynyba būtų patikimesnė.

Šiandien komandai pavyko susitelkti ir pasiimti tašką. Šiandienos rungtynės labai aiškiai parodė, kad saugai tiesiog privalo labiau padėti gynėjams – tokia jau šiais metais yra Sūduvos situacija. Ir jei savo vartus pavyks apsaugoti, įmušti kaip nors Sūduva vis viena sugebės. Juk net ir šiandien sugebėjo įmušti net dukart. O juk lošta prieš vieną geriausių lygos gynybų ir lošta iš esmės neturint nė vieno kuriančio žaidėjo aikštės centre.

Taigi, plojam komandai už kovą, stiprinam savo pačių kantrybę ir laukiam pergalių.

>>>

Rungtynių santrauka:

Reklama

13 Responses to “10: ATLANTAS 2:2 SŪDUVA”


 1. 1 Diviriks 2013-05-04 18:20

  Rezultatą užskaitau. Būtent rezultatą.

  P.S. Siunčiu linkėjimus keliems šiandienos didvyriams: chebra, jei parūkot, karts nuo karto patraukiat, bent taip demonstratyviai to nedarykit, tiesiog gatvėje. Juk sportininkai esat…

  • 2 Kvedaras 2013-05-04 20:40

   na dėl sporinio režimo tai pritariu, kad Sūduvos žaidėjų profesionalumo lygis apgailėtinas. Daugiau nei pusė komandos nevegia cigaretę patraukt, alkoholio padaugint irgi nevegia

 2. 3 p.o.p. 2013-05-04 21:48

  Ei, chebra nenukrypkit – gal apie rungtynes geriau parasykit?

 3. 4 Draugas 2013-05-04 23:58

  Na jei jau turime komanda, esame jos fanai, domimes zaidejais, treneriu stabu, remejais, galu gale mokame kelis litus uz galimybe paploti ir pasaukti uz saviskius, gal kartais net i kita miesta nuvaziuojame pasirgti uz Suduva…tai ar neturime teises mesti akmens uz tokius dalykus? Kaip manote kodel mazeja zmoniu skaicius varzybose? Nes formuojamas neigiamas ivaizdis, chebra slitineja pagere, ruko…Ne ne nieko cia tokio jei tai darytu visokie messiai kurie kala tokias bankes, ir laksto po aikste tokiu greiciu, ar bent jau tai butu po pergales pries Atlanta, Zalgiri. Bet gaunam malku 0-5, maikiu nesusigaudom, atidavinejam kamuoli vos ne prie vartu nu ir siaip tiek daug sudo malam, kad liezuvis nesivercia. Pats pazistu ne viena zmogu kurie vis reciau lankosi varzybose, bet vis dar apsilanko…o kalba panasiai: ei sitas maciau ruke, o ziurek nepasivelka aikstej, kamuoli atidavineja…Taip galim sakyt reikalai uz aikstes, tai ne musu reikalai, ir nieks nepyks jeigu suzaista bus taip kaip pridera “profesionalams“, o jei paduses neatlakstai nei vieno kelinio tai ner ka kalbet; ble maikiu nesugebat susisaudyt, parasykit man, pasius zmona keleta, nemokamai.
  O jei apie varzybas, tai retai tokio sudo neteko matyt. Kam kamuoli atidavinet per kiekviena perdavima varzovams? Nu tiek mikro dvikovu pralaimejo kad baisu, atrodo tik imk kamuoli, bet se tau, spiria atlantieciams i kojas ir viskas. Velgi pendelis… Nu nezinau gal patempe siek tek teisejas, bet tokioj situacijoj kabint ranka kamuoli, tai turi but arba rankininkas arba tinklininkas. Suduvieciais vel man rodes neatrenka savo poziciju, tiesa gal cia daugiau kai liko 10tyje. Siaip negaliu sakyt kad esu patenkintas, vien del to kad buvo isdalinti dar 2 taskeliai, tereikejo juos pasilaikyti kiseneje. Bet yra kaip yra, sekmes chebrai svenciant, juk atsilaikyta pries lyderius ju paciu tvirtoveje!

 4. 5 p.o.p. 2013-05-05 00:19

  Pritariu del neprofesionalaus elgesio uz stadiono – tiesiog apie tai tiek sneketa, kad nebesinori kartotis. Koks futbolas – toks ir poziuris. Arba atvirksciai. Jei chebrai ambicijos daugiau vidutines A lygos komandos netraukia – lai ruko ir geria.

 5. 6 p.o.p. 2013-05-05 00:35

  O kas liecia zaidima – dar karta pakartosiu ka jau meginau pasakyt. Suduvo nezaidzia gero, kokybisko futbolo. Ir su dabartiniu treneriu kolektyvu – tikrai tokio futbolo siemet neprades zaist. Matysim graziu momentu losiant su kokiu Tauru ar Dainava, o visa kita bus arshi kova del tasku. Todel ir tegali pasidziaugt siandien iskovotu tasku su viena stipresniu lygos komandu. Del jaunu zaideju klaidu (kad tas Ugge pendelis) irgi pykt negali – jiems tiesiog truksta patirties, o padoriai pamokyt nera kam. Taip kad ir ju evoliucija – ju paciu rankose. Todel ir liudina tos snekos apie alkoholi, nes jei siuolaikiniam futbole nori ka nors pasiekt, o isskirtinio talento neturi, ne taip laisvalaiki reikia leist.

  O kas liecia trenerio kvalifikacijas – tai uzteke butu siandien paziuret kaip Banga lose. Grazu buvo matyt kaip Cepas per kelias savaites Banga paverte protinga ir grazu futbola zaidziancia komanda. Aisku, greiciausiai ten ir Zutauto palikimas vertas demesio buvo, taciau panasu i tai, kad butent Cepas suvede visus galus taip, kad siandien Siauliai tiesiog apgailetinai nieko Bangai padaryt negalejo. Net pavydu ziuret buvo.

 6. 7 hmm 2013-05-05 04:23

  Nu jo, pats negeriu nes sportuoju savanorkiskai, nei rukau nei ka, tik siaip, jaunas esu, sveikas, atsibodo tos nesamones, bet common… suduvos sportininkai, savo ateiti sieja su sportu, gali uzdirbt didelius pinigus kuriu uztektu visam gyvenimui jei pakels savo zaidimo lygi, o jie geria, ruko. Keista keista, chebra as to nesuprantu. Tiesa, anksciau buvau geres su 3 suduvieciais. Suprantu, laisvalaikis reik atsipalaiduot, bet esme, kad ir pakelia velniskai daug :) Taigi linkiu sportisko mastymo zaidejams, nes jie stato savo ateiti, arba bent tokio trenerio, kuris rimtai i tokius dalykus ziuretu ir baustu zaidejus.

 7. 8 Marijus 2013-05-05 09:42

  Čepas turi tam tikrą aurą po visų peripetijų su Žalgiriu, nieko keisto kad sugebėjo užvesti Bangos žaidėjus. Idėjinis žmogus. IMHO vienas iš motyvų eiti į Bangą galėjo būti tas, kad Banga yra ne varžovas Žalgiriui

 8. 9 Ramunas 2013-05-05 14:30

  11m. baudinio skyrimas tai kažkoks nesusipratimas. Visų pirma, Jokšas ant Bagdanavičiaus užšoko, o visų antra – Ugge nelietė to kamuolio su ranka. Į krūtinę atsimušė kamuolys, bent jau iš pakartojimo taip įžiūriu…

 9. 10 xxx 2013-05-05 17:59

  Nesuprantu tokiu kaip Hmmm, jei netoleruoji tokio elgesio, tai kokio galo tuomet gert kartu. Pasakyti reikejo tiesiai sviesiai ir paprotinti, jei manai, kad taip negalima. O mano nuomone, visu pirma, ka jie daro savo laisvadieniais, tik ju reikalas, jie ne mums kazka bloga daro (jei is vis daro kazka blogo, juk jie normalus zmones, taip pat retkarciais norintys atsipalaiduoti). Visu antra, sportininkai visame pasaulyje nespjauna nei i alkoholi , nei i cigaretes (pavyzdziu apstu). Taip kad nereikia daryti is muses dramblio ir isivaizduoti, kad kazkoks suduvos zaidejas atsisakes laisva diena ar per asmenine svente pakelti stikliuka prades is kart geriau zaisti, matyti aikste ar atliks tikslesnius perdavimus.

  • 11 Draugas 2013-05-05 18:07

   Nu 11m baudinio manau neturejo skirt, buvo prazanga pries bagdanaviciu, bet sunku ten teisejui buvo is tokios padeties pastebeti bauda. O ugge ranka berods suzaide per pakartojima paziurejau, na bet taip baisiai bausti gal irgi nederetu. 11m + isvarytas zaidejas, gal tiesiog teisejas neatsimine kad ugge jau turi geltona kortele. Bet viskas gerai kas gerai baigiasi, dabar man idomu kaip cia su tais Siauliais bus. But smagu apzaist, o ir turnyrine lentele smagiau ziuretusi.

 10. 12 Draugas 2013-05-05 18:18

  Dar sioks toks pastebejimas. Gvildys visad per interviu dekoja komandai, kad kovojo, nesvarbu ar tai buvo pernai kai puse komandos vaiksciodavo. Ir toks jausmas kad jis viesai tik padekoja jiems, o kas rubinej vyksta, tai neaisku. Siaip patiko Baranovskio zodziai, kad visad eini tik del pergales, ir mums cia nera puikuis pasiekimas lygiosios su Atlantu. Toks ir turi but poziuris, jokios baimes, jokio skirstymo lyderis ar luzeris. Eini visad ir kapoji iki paskutines minutes, kaip kad paskutiniu metu ir elgiasi Baranovskis. Manau jis smarkiai patobulejo atejes i Suduva is Dainavos, o tai yra dziugu, nes ne daug zaideju pas mus atsiskleidzia :)

 11. 13 zas w anglii 2013-08-21 22:42

  It’s awesome in favor of me to have a web site, which is good in favor of my knowledge. thanks admin


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,885 hits
Reklama