Laukiam: Šiauliai – Sūduva

Nuobodžių I rato rungtynių santrauka.

Na ir keistą turą gi turėjom! Tokio keisto ir netikėto ne tik šiemet, bet ir šimtą metų A lygoje nebuvo. Silpnesnės svečių komandos vieną po kito iš stipresniųjų atiminėjo taškus ir mušė tiems stipresniesiems krūvas įvarčių. Vienintelis Ekranas atsilaikė. Savaime suprantama – tokie turai čempionatą daro tik įdomesniu. Kuo mažiau taškų skiria komandas – tuo labiau kiekvienose rungtynėse dėl tų taškų kapojamasi.

Sūduvai antras ratas prasidėjo linksmiau, nei pirmasis. Nors žaidimas mūsų nedžiugina, tačiau bendrai imant rungtynes su Atlantu galima vertinti teigiamai. Visų pirma dėl to, kad komanda rezultatą pasiekė, nors aplinkybės buvo komplikuotos. Sūduvos stiliaus lygiosios – mes jau beveik įpratome, kad Sūduva būtent taip lošia su lygos lyderiais – muša pora įvarčių, o paskui paleidžia paskutinėmis minutėmis pergalę. Šį kartą pergalė buvo paleista gerokai anksčiau, tačiau lygiosios išsaugotos. Tuo visi ir galim pasidžiaugt.

Per pirmą ratą Sūduva tesurinko 11 taškų. 4 jų ėmė namuose, 7 – svečiuose. O ką galima išpranašaut II ratui? Vienas faktas yra aiškus. Jei Sūduva nori II ratą baigt aukščiau, nei baigė pirmą, taškų reikės imti daugiau. Ir laimėti reikės ne tik prieš autsaiderius, bet ir prieš artimiausius konkurentus.

Antrojo rato prognozės ir galimybės. I ratas parodė, kad lygoje yra dvi komandos, akivaizdžiai stipresnės už visas likusias. Žalgiris galingas visais parametrais, Atlantas – treneriu ir komandine ambicija įrodyti pasauliui, kad tradiciniams lygos lyderiams netikę žaidėjai gali tuos pačius lyderius ant menčių paguldyt. Atlantas piktas, nes į šią komandą aplinka vis dar kreivai žiūri – pamenam tas legendines rungtynes, kai Sūduva Atlantui 13 įvarčių per vienas rungtynes įkalė, o dabar patiems tenka dantis sukandus gintis ir džiaugtis lygiom. Panašus psichologinis efektas pernai buvo pasiektas Kruojoje tik, kaip jau ne kartą minėta, Atlantas turi papildomą argumentą – garsų trenerį. Aišku, medalius Atlantui dar kol kas ankstoka kabinti, nes pakeliui dar gali paaiškėti, kad Sarsania gal ir nėra geresnis treneris už Kruojo Dambrauską, o Atlantas – už tą pačią Kruoją pernai.

O va štai reikalai tolesnėje lentelės dalyje – žymiai sudėtingesni. Teoriškai Ekranas lyg ir stipriausiai toje grupėje laikosi. Bent jau jis visuotinai pripažįstamas, kaip realiausias kandidatas į bronzą. Tačiau Ekranas šiemet atrodo prastai. Ekrano fanams šis sezonas turėtų būti dar rūstesnis, nei mums. Nes standartiniam Lietuvos čempionui po I rato turėt du pralaimėjimus – ko gero labiau neįprasta, nei Sūduvai baigt ratą šeštoje vietoje. Tad su Ekranu namie tikrai galima pasikapot – ir pasikapot ne tik dėl lygiųjų.

Nenuspėjamai gyvena ir du pagrindiniai Sūduvos konkurentai – Kruoja bei Šiauliai. Kruojos likimą ir toliau gaubia miglos. Visi pasidžiaugė Kruojos kovine dvasia I rate. Tačiau pažiūrėjus II rato Kruojos rungtynes su Tauru, galėtų lengvai susidaryti įspūdis, kad Kruojos futbolininkams jau pabodo būti alkanais kovotojais. Mačiau tų rungtynių pirmo kėlinio gabalą – tokio apverktino vaizdelio jau seniai A lygoje nebuvau regėjęs. Košmariškos kokybos aikštė. Viena komanda tiesiog nežaidžia, nes nenori, o kita – žaisti nori, tačiau nelabai tą daryti gaunasi. Nežinau, kiek “pelnyta” yra toji pirmoji Tauro pergalė, tačiau kad Kruoja tą dieną sąmoningai nežaidė – faktas. Greičiausiai Kruojos gyvenimas panašiai ir toliau vyniosis – kai žaidėjai norės, jie žais, o kai nenorės – tiesiog vaikščios aikštėje. Nesiruošiu skleist sąmokslo teorijų, tačiau visuotinai pripažįstama, kad tokios komandos yra lengviausiai įtraukiamos į nesąžiningus žaidimus. Ant bankroto balansuojantys klubai – tiesus kelias į sutartas rungtynes. Ar Sūduva gali nugalėt tokią Kruoją? Be abejo. Tačiau lygiai taip pat gali ir paslyst – ypač jei tą dieną Kruojos žaidėjai bus nusprendę sužaisti pilna jėga.

Šiauliai – finansiškai lyg ir stabili, tačiau ne mažiau mistinė komanda. Ji gali dukart patiest pernykštį čempioną. Ir tuoj pat gali būti sutriuškinta autsaiderės Bangos. Šiauliai rungtynės su Banga atrodė nepaprastai nykiai. Primityviai atakuojantys (dažniausia atakos forma – balionas į baudos aikštelę) ir žiaurokai klystantys gynyboje.

Liko trys komandos ir iš jų rimčiausias varžovas – Gargždų Banga. Santykis su Tauru ir Dainava nesikeičia – ten tiesiog būtina imti tris taškus, nesvarbu kur žaidžiant – namuose ar svečiuose. O va štai Banga – jei tik loš ir toliau taip, kaip lošė su Šiauliais – dar ne vienai komandai pagadins kraują. Kaip bebūtų, dvikovos su Banga lauksiu labiausiai nerimaudamas. Labiau nei žaidimų su Žalgiriu ar Ekranu. Mat pralaimėjimas minėtoms komandos visada bus mažiau psichologiškai slegiantis, nei taškai, prarasti su Banga.

Sūduva prieš Šiaulius: kas ims tris taškus? Na štai – visai optimistinę II rato viziją nupiešiau. Tačiau jau rytoj vakare matysim ar šis optimizmas pagrįstas, ar iš piršto laužtas.

Ar Sūduva gali nugalėti Šiaulius? Jei Bangai pavyko – Sūduva taip pat gali. Tačiau ties tokiu teiginiu visos prognozės ir baigiasi. Taip jau šiemet yra – Sūduva į kiekvienas rungtynes turi eiti kaip į paskutinį mūšį.

Didžiausi klaustukai Sūduvoje kyla dėl sudėties. Oficialioji komanda kaip visada tyli, tad galim tik paspėliot. Vienintelis garantuotas faktas – komandoje nebus Ugge ir Basičiaus, nes jiems teks praleist rungtynes dėl kortelių. Su Atlantu Sūduva neturėjo Ledesmos ir Chveduko – sakyta, kad šiedu žaidėjai traumuoti. Ar tik nebus per anksti jie į aikštę išleisti, jei taip greitai vėl į ligoninę sugrįžo? Taigi, Sūduva neturės dviejų žmonių, kurie iki šiol nepraleido nė vienų rungtynių ir – greičiausiai – dar dviejų, kurie būtų nepraleidę, jei tik būtų buvę sveiki.

Gynybos reikalai aiškūs – bus lošiama taip, kaip buvo baigtos rungtynės su Atlantu. Leimonas su Radžiumi viduryje, Bagdanavičius su Daukša kraštuose. Šis sąstatas nėra kuo nors prastesnis už tą, kuriame lošė Ugge ar Urba, tik Leimono mažumą gaila. Nors… prisiminus komandos kapitono klaidą rungtynėse su Atlantu, gal ir saugiau būtų jį toliau nuo vidurio laikyt. Urbos sugrąžinimas, o Leimono stumtelėjimas į atraminio saugo vietą taip pat realus. O Basičių turės keisti Kiselevskis. Daugiau variantų tiesiog nėra – nes nėra ir žaidėjų. Faktas, kad saugai turės gynėjams pagelbėt. Ko antras kėlinys su Atlantu mus ir komandą išmokė – to, kad Sūduva gali pakankai solidžiai gintis. Jei tik gynėjams gerai saugai talkina.

Kaip jau ne kartą rašiau – Sūduvos svarbiausia II rato užduotis – praleist kuo mažiau įvarčių. Visų pirma gynybos problemos I rate Sūduvai neleido surinkti daugiau taškų. Mušti įvarčius sekėsi žymiai geriau. Jei pirmos dvi sezono rungtynės puolime buvo nykios, vėliau Sūduva padidino progų išnaudojimo efektyvumą. Tai yra nebloga šio sezono naujiena. Pora metų progų išnaudojimas buvo viena skaudžiausių mūsų komandos bėdų. Tuo tarpu šiemet mušama ne tik autsaideriams, bet ir Ekranui ar Atlantui. Juk šeštadienio rungtynėse du įvarčiai buvo įmušti iš kokių 4-5 smūgių į vartų plotą.

Paskutinėse keliose rungtynėse prie Valskio puolimo kraštuose labai efektyviai prisijungė Baranovskis. O ir Brokas pastaruoju metu lošia vis geriau ir geriau. Tad jėgos atakoje Sūduva turi. Aš Gvildžio vietoje tik vieną korekciją surizikuočiau padaryt. Sūduvos libanietis jau senokai aikštėje yra nematomas. Jis sulošė kelias rungtynes sezono pradžioje, o vėliau jo indėlis į komandos veiksmus tapo labai menkas. Todėl galima būtų laisvai parizikuot ir vietoje jo starte leist Armandą Breivę. Kadangi Kdouh jokių stebuklų nerodo, būtų teisinga suteikt šansą jaunam marijampoliečiui.

Yra dar vienas klausimas, kurį Sūduvos treneriams nori nenori reikia kuo greičiau spręst. Standartinės situacijos ir jų atlikimas. Pernai kone visus baudos smūgius ir kampinius atlikdavo Rafaelis Ledesma. Ir tai darė pakankamai gerai – ir pats įvarčius mušė, ir po jo pakeltų baudos smūgių neretai priešininkams tekdavo kamuolius iš savo vartų traukti.

Šiemet yra kitaip. Ledesma kol kas žaidė mažai. O ir tuomet, kai žaidė buvo akivaizdu, kad jo koja “atšipusi”. Vienas įvartis po jo pakelto baudos smūgio įmuštas, tačiau nesėkmingai pakeltų kamuolių skaičius yra pernelyg didelis. Kampinius Ledesma ir anksčiau gan beviltiškai atlikdavo – šį veiksmą, pavyzdžiui, Brokas daro žymiai efektyviau. Tačiau baudos smūgiai – didelė problema. Juolab, kad Sūduva šiemet gan agresyviai aplink priešininkų baudos aikšteles lošia ir baudos smūgių nemažai uždirba. Deja, Ledesma kol kas muša prastai, Slavickas baudos smūgius muša kitoje komandoje. Tad, nori nenori, reikia komandoje atrasti bent pora žmonių, kurie šį žaidimo elementą galėtų atlikti efektyviau.

Brokas, Valskis, Radžius? Kažkaip nelabai Sūduvoje liko kokybiškų toliašaudžių, nors mušti iš toliau mūsų žaidėjai lyg ir nevengia. Tuo tarpu tolimų įvarčių reikšmę Sūduvos priešininkai mūsų komandai įrodinėja kone kiekvienose rungtynėse. Tad neturėdama pavojų keliančių mušikų, Sūduva praranda ne tik papildomus įvarčio šansus, bet ir lengvina priešininkų gynybos veiksmus.

Tiek žinių ir minčių. Lauksimo pirmosios antro rato pergalės.

Reklama

24 Responses to “Laukiam: Šiauliai – Sūduva”


 1. 1 Remis 2013-05-06 12:23

  Žaidžiant su Šiauliais galutinis rezultatas gali tiesiogiai priklausyti nuo to, kaip sužais atraminiai saugai. Banga vienintelį kartą paleido Alaverdašvilį ir iškart gavo įvartį iš kokių 20 metrų.

 2. 2 p.o.p. 2013-05-06 13:03

  jo, gruzinas gerai varo. faktas, kad jis bus didžiausias pavojus, juolab, kad sūduva mėgsta labai švelniai žmones už baudos aikštelės ribų prižiūrėt – ne vieną tokią bankę ir šiemet yra gavę.

 3. 3 Remis 2013-05-06 14:08

  Juokingiausia, kad kai Alaverdašvili mušė įvartį, Bangos gruzinas, kuris su juo kartu Lančchučio Gurijoje lošė, bėgdamas iš paskos rėkė gynėjui, kad išbėgtų pasitikti ir neleistų smūgiuoti, o tas išsižiojęs savo pozicijos nenorėjo palikti :) O su Ekranu taurėj Alaverdašvilį porą kartų pademonstravo, kad ir pabėgti be vargo gali nuo kokio lėtesnio gynėjo.

 4. 4 Draugas 2013-05-06 15:38

  Nu as manau bus skirta atitinkama prieziura tam Alaverdasviliui, ir neduos laisvai trainiotis aplink baudos aikstele jam laisvai. O cia butu neblogas pasistumejimas i prieki kad reikia agresyviau apskritai ginti savo baudos aiksteles prieigas, kaip kad P.O.P sake Suduva nestebi tu vietu akylai. Tai gal treneriai kazka naujo pamegins :)))

 5. 5 p.o.p. 2013-05-06 16:02

  Remi – o ar tiesa, kad šis gruzinas pernai Bangoje lošė? Kažkaip pernai lyg ir neskambėjo šitas vardas taip, kaip šiemet, kai vos ne su Rimkevičiumi jis lyginamas.

 6. 6 Remis 2013-05-06 16:25

  Turi omenyje G.Alaverdašvilį? Nuo liepos mėnesio – A lygoje 15 rungtynių 11 įvarčių. Dažniau (skaičiuojant per kiek minučių vidutiniškai įmušamas įvartis) pernai mušė tikriausiai tik Rimkevičius ir Bilinski. Bangos žaidimas pernai nuo liepos pagerėjo vien dėl to, kad su G.Alaverdašvili ir Ž.Baniu buvo dvi didžiausios problemos išspręstos. Sūduva tuos sprendimus tik kartą pajuto, kai lygiomis Gargžduose sužaidė, o Marijampolėje Gargždų jaunimas lošė, nes žaidėjai taurės rungtynėms buvo saugomi. G.Alaverdašvili ir šiemet norėjo sugrįžti į Bangą, kai Rumunijoje nenusisekė, bet kad Banga jau buvo viską suskaičiavusi iki paskutinės kapeikos :) Gruzinas turi privalumų, bet ir vieną akivaizdų trūkumą. Jei jo neturėtų, tai būtų labai geras futbolininkas :)

 7. 7 Tadas 2013-05-06 16:27

  Koks tas trūkumas dabar jau įdomu labai pasidarė? :)

 8. 8 p.o.p. 2013-05-06 16:37

  na kadangi trūkumas buvo nutylėtas, tai ar tik tas trūkumas nebus tas, kuris už stadiono vartų pasireiškia:)

 9. 9 p.o.p. 2013-05-06 16:41

  beje, Šiauliuose jau bus lošiama ant žolės

 10. 10 Remis 2013-05-06 17:08

  Neapkalbėkite negražiai žmogaus. Trūkumas kaip žaidėjo aikštėje, kurį ilgiau stebint jo žaidimą galima pastebėti. Bet visi taip susižavi įvarčiais, kad nekreipia į tai dėmesio.
  O už aikštės pas jį tik privalumai. Jei žiūrėjot komentarus, tai galėjot atkreipti dėmesį kaip laisvai varo tiek rusiškai, tiek angliškai. Rask dar nors vieną gruziną futbolininką Lietuvoje tai galintį daryti :)

 11. 11 Alfredas 2013-05-06 17:34

  Savanaudis ir sunkaus charakterio.

 12. 12 p.o.p. 2013-05-06 17:38

  Atsiprasau, nevykusiai pajuokavau:) o jei rimtai – tai kai zmogus ivarcius musa, tai su tokiom savybem gyvent galima:)

 13. 13 Remis 2013-05-06 17:50

  Rimta komanda tokias varžovo savybes išnaudoja. Nėra sunku atspėti, kokioms komandoms G.A. pernai taip ir neįmušė :)

 14. 14 Draugas 2013-05-06 22:16

  Tai vistiek nesuprantu kokia savybes, nes si zaidejai ne taip daug stebeti teko. Gal isduosi Remis? :)

 15. 15 hmm 2013-05-07 02:45

  Del toliasaudziu zaideju is standartiniu situaciju as teikciau pirmenybe Valskiui. Pirmose dvejose rungtynese jo smugiai buvo geri stiprus ir ~taiklus. Neprasciau nei Slavickas atrode, tik nesuprantu kam si sezona gvildys butinai ta ledesma stato juos atlikti, juk ir aklas mato, kad jam po treniruociu reik pasilikt ir per nakt spardyt kamuoli pasiekti forma ta kuri buvo FBK laikais. Siaip gal geriausia, kad kampinius keltu brokas, o Valskis prasmugiuotu i vartus is standartu, kas be ko laukiant kol ledesma pagaliau susiprotes ir grys i forma.

 16. 16 p.o.p. 2013-05-07 08:57

  O aš vis prisimenu tą legendinį Radžiaus įvartį į Glasgo Rangers vartus. tik nepamenu, kad Sūduvoje jam toks darbas kada būtų buvęs patikėtas. O dėl Valskio – sunku pasakyt. Kad smūgį jis turi – tiesa. Tačiau man pasirodė, kad jo smūgiai mažumą nuspėjami – ta prasme, kad nesisukioja ir nesivarto kamuolys taip, kad nulėktų visai ne ten, kur vartininkas jo galėtų tikėtis. Aišku, čia biš pirštu per vandenį braukau, nes rimtesnes išvadas daryt sudėtinga – gal per artimiausias rungtynes galėsim pasižiūrėt, jei Ledesam dar negrįš.

 17. 17 carlos 2013-05-07 18:21

  bent vizualiai labai sunkiai atrodo kamuolys riedinėja per tą šiaulių aikštę…

 18. 18 p.o.p. 2013-05-07 18:46

  jo, nors už pakruojo aikštę geriau čia atrodo

 19. 19 Tadas 2013-05-07 18:53

  gerai komanda atrodo, išskyrus kiną, kurį reik keist Broku, ir Mohamedą – Breive.

 20. 20 Remis 2013-05-07 19:00

  Gal kinas primoka pinigėlį kokį, kad jį aikštėje laikytų?

 21. 21 Tadas 2013-05-07 19:03

  tuos ir pakeitė

 22. 22 Tadas 2013-05-07 19:47

  ne be reikalo Ledesma toks nervuotas. Tiek progų gale rungtynių ir paskutiniųpasų sugadinta, kad NAFIK

 23. 23 griezhtas 2013-05-07 19:56

  tep tep ledesma reikia lauk vyt nes zaidima stabdo, brokuoja ir jau nezinau kiek varzybu nepakele nei vieno kampinio…

 24. 24 hmm 2013-05-07 20:06

  zaidejo vien del standartiniu padeciu nereiketu laikyti aiksteje, bet is kitos puses puikiai isnaudojo savo sansa 84 minute. Ledesmai reikia gerokai padirbeti treniruotese


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,717 hits
Reklama