12: SŪDUVA 3:0 TAURAS

2013-111Ledesma po vieno iš dviejų smūgių, kurie galėjo virsti gražiausiais sezono įvarčiais.

Šį kartą imu laisvadienį ir ypatingų interpretacijų nepateiksiu. Kažin ar jų ir reikia. Kaip bežiūrėtum, Tauras šiandien yra tokio lygio komanda, kad net ir nusilpusi Sūduva su ja lošė treniruočių stiliaus rungtynes. Be abejo, tas lengvas atsipalaidavimas šiokią tokią įtampą pirmam kėliny kėlė, nes vieno įvarčio skirtumas net ir lošiant su gerokai silpnesniu varžovu yra labai slidus. Visi puikiai žinom – pakanka kampinio ar kokios kvailos klaidos gynyboje (kuo Sūduva šiais metais dažnai pasižymi) ir viskas gali apsiversti aukštyn kojom.

Laimė antram kėliny Sūduva negaišdama pasiėmė dar vieną įvartį ir viskas tapo galutinai aišku. O tada įtempta treniruotė tapo lengvu šeštadienio popietės pasivaikščiojimu. Tada – iš A lygos perspektyvos žvelgiant – beliko vienas klausimas: kiek dar įvarčių Sūduva įmuš.

Ką dar galima pridurti? Treniruotė buvo teisinga. Sūduva mokėsi lošti ramų, pozicinį, kombinacinį futbolą – tą, kurį šiemet žaisti sunkiai sekasi. Leido gynėjams pasimokyti saugiai kamuolį paritinėt tarpusavyje ir pasitreniruoti kokybiškesnius santykius tarp gynėjų ir saugų. Šitą treniruotės dalį reikia vertinti gerai – aikštės viduryje Sūduva žiūrėjosi puikiai. Aišku, prieš Sūduvą lošė Tauras, bet juk treniruotės metus priešininkas nėra toks svarbus, ar ne?

Didžioji Sūduvos bėda buvo paskutinės atakos stadijos. Kalbu net ne apie iššvaistytas tobulas progas įvarčiui mušti, o apie tą paskutinį pasą. Per daug, oi per daug, tokių perdavimų ėjo dievui į langus ir vertė niekais atakuojančių kolegų pastangas. Va čia Sūduvos chebrai reikia dar labai daug dirbti. Ir dirbti ne tik kojos taiklumą gerinant, bet ir tarpusavio susivokimą. Buvo daugybė situacijų, kai akivaizdžiai matėsi, jog su kamuoliu esantis žaidėjas galvoja vieną, o kamuolio laukiantis – visai ką kitą. Štai Baranovskis meta kamuolį Ledesmai “į plotą”, Ledesma, aišku, nebėga. Bet net ir mes puikiai žinom, kad Ledesma tiesiog mėgsta lošti kitaip – jis mėgsta gauti perdavimus “į kojas”, o tada jau suktis dviejuose kvadratiniuose metruose. Ką gi – Baranovskio klaida, rodanti per menką kolegos stiliaus pažinimą. Kita labai panaši situacija – Valskis meta kamuolį Brokui. Irgi “į plotą”. Brokas į plotą neina, kamuolys prarastas. Tačiau Brokas – ne Ledesma, todėl jis privalo nuolat į plotą lįsti. Vadinasi, Valskis teisus, klaida – Broko. Situacijos paprastos, elementarios. Jei Sūduva bent 50 proc. sumažintų klaidų tokiose situacijose, vaizdas aikštėje iškart taptų kitoks.

Ir paskutinis dalykas, kurį norėjau paminėti. Tris žmones, kurių pavardės prasideda B raide. Pirmiaus – Audrių Broką. Šis žaidėjais labai daug kritikos yra susilaukęs šiame bloge. Jos negailėjau ir aš. Tačiau paskutiniu metu Brokas lošia vis geriau ir geriau. O šiandien neabejotinai jis buvo vienas geriausių. Gal kiek ir netikėtas buvo Dariaus Gvildžio sprendimas statyti Broką į centrinio puolėjo poziciją, tačiau jis visiškai pasiteisino. Ir štai dabar kyla toks klausimas – ar tik nebus dar vienas Sūduvos legionierius praradęs vietą startinėje sudėtyje?

Antras žmogus iš B – Basičius. Jam irgi kritikos negailėjau. Labiausiai – už nekokybišką žaidimą pradedant atakas ir gausybę netikslių pasų, kurie ir priversdvo šio žaidėjo pasirodymus vertinti neigiamai. Tačiau šiandien bent jau aš pamačiau visiškai kitokį Basičių – pirmą kartą šis žaidėjas iš tikro buvo Sūduvos žaidimo centras. Taip, žinau, tai buvo treniruotė ir priešininkas buvo silpnas. Tačiau juk tam treniruotė ir reikalinga, kad būtų gerinamas įvairių žaidimo elementų atlikimas. Tad Basičius centro saugo pozicijoje šiandien atrodė puikiai – tiek pradėdamas atakas, tiek būdamas jų smaigalyje, tiek pagelbėdamas gynėjams.

Na ir trečioji B. Jaunasis puolėjas Breivė. Ir šį žaidėją kritikavau. Labiausiai už techninį broką ir nepakankamą aktyvumą. Žiauriai nesinori tokių jaunų žaidėjų kritikuoti. Labai norisi jais tikėti. Juk šiemet Sūduvos žaidėjų komplektas toks, kad visi pernykščiai atsarginiai turi idealų šansą tapti pagrindinės sudėties nariais. Deja, Breivės pasirodymas ir vėl buvo  minusinis. O juk priešininkas buvo silpnas ir dar – pavargęs. Deja, šio žaidėjo pozicinis nebrandumas ir labai prasta kamuolio valdymo technika neleido jam bent pora įvarčių pagerinti savo ir komandos statistiką. Ir jo iššvaistytos progos yra visiškai kitokios, nei ta, kurią paleido Valskis pačioje rungtynių pabaigoje. Ten viskas, ką darė Valskis iki smūgio buvo tiesiog tobula – pasiėmė kamuolį, kuris atrodė bus garantuotai paimtas Tauro vartininko ar gynėjų, atliko tobulą apsisukimą, kuriuo Tauro gynėjas ir vartininkas iškart atsidūrė situacijos “užribyje” ir pramušė į teisingą kampą. Štai tokioje situacijoje gali sakyti, kad nepasisekė. Tuo tarpu Breivės situacijos buvo iššvaistytos dėl elementarios technikos stokos. Ir ką daryti – aš nežinau. Gal žino pats žaidėjas ar  komandos treneriai.

Taigi, Sūduva padarė tai, ką ir turėjo padaryti. Galim mažumą atsipūst. Ir laukt kito savaitgalio, kai Sūduva galės dar kartą “padaryti tai, ką privalo”.

>>>

Rungtynių santrauka:

Reklama

23 Responses to “12: SŪDUVA 3:0 TAURAS”


 1. 1 Kvedaras 2013-05-11 21:54

  patiko šiandien Isoda. Užtikrintai žaidė, nebijojo palaikyt kamuolį, veiksmai visi užtikrinti. O dėl Breivės, tai jau ponas pop minėjo anksčiau, kad išleisti jaunuoliai turi draskytis kaip už tėvynę, o jei kažkas ir nepasiseka, tai to draskymosi turi būt dvigubai daugiau. Kiek matęs Breivę už dublerius žaidžiantį, tai ir techniką ir greitį ir tikslumą jis turi, tik kažkodėl, su Sūduva žaidžiant nieko parodyt neina. Ledesmai irgi iki optimalios formos toli toli. Ugge krašte nesižiūri, perstambus ir perlėtas jis krašte žaist, per daug laiko reikia jam kamuolį susitvarkyt, geriau jį naudot centro gynėjo pozicijoj. Bet čia tik mano nuomonė :)

 2. 2 Kvedaras 2013-05-11 22:02

  dar patiko, kad Davidovs pats sukvietė visą komandą po rungtynių, kad šie fanam padėkotų. Ir Davidovs visiems fanams sakė “ačiū chebra“, spaudė rankas. Man atrodo tokio paprastumo trūksta daugumai žaidėjų. O kai žaidėjai elementariai padėkoja fanam, tada ir fanai žaidėjus myli ir gerbia.

 3. 3 p.o.p. 2013-05-11 22:21

  Yep, Isoda kol kas uz Urba geriau atrodo. Neisejo i nauda Urbai toji trauma. Aisku, Isodai dar daug truksta – ka rode zaidimas su Siauliais, o Urbos situacija yra apie tai kaip greitai jis susigrazins pernykste forma. Bet kokiu atveju, sveikintinas Gvildzio sprendimas leist Isoda aiksten, nes abu siuos zaidejus reik ateiciai ruost.

 4. 4 p.o.p. 2013-05-12 14:47

  Toks klausimas apie statistika. suduva raso, kad i savo vartus muse Lekis. A lygos informacinis bosas Kesminas raso, kad du ivarcius muse Brokas. Abu – po Ledesmos perdavimo. Nors man pasirpde kad antruoju atveju perdavima atliko Leimonas, o Ledesma kamuoli tiesiog praleido ir taip jis Broka pasieke. Tiesa, Suduvos A lygos profilyje Brokui irasyti 2 ivarciai, o ne 3 kaip turetu but, jei Kesminas teisus. Smulkme, bet nervija – gal kas turit tikru ziniu kaip ten is tikro buvo?

 5. 5 sifa 2013-05-12 14:52

  Kinas jau Kinijoje :)

 6. 6 voleur 2013-05-12 16:17

  ten jam ir vieta

 7. 7 Remis 2013-05-12 17:26

  šiai akimirkai oficialu yra tai, ką pateikia LFF:
  46) Sūduva (Marijampolė) – Tauras (Tauragė) 3:0 (1:0)
  Teisėjas: J.Paškovskis (Vilnius), 600 žiūrovų
  Įvarčiai: 24 min. (iš 11m.) N.Valskis, 48 min. M.Lėkis („Tauras“ į savo vartus), 57 min. A.Brokas („Sūduva“)
  Įspėjimai: 20 min. N.Valskis („Sūduva“)

 8. 8 Anonimas 2013-05-12 21:27

  butent, asistas buvo Leimono, Rafa ji tik praleido. O antras ivartis tikrai lekio i savus vartus

 9. 9 Draugas 2013-05-13 23:08

  Viskas teisingai. Beje paziurejau futbolo.tv komentarus, tai musu trenerukas vel komandas maiso. Pasakoja kad zaide su Siauliais. Aisku nesikabinekime prie zmoniu. Kas patiko kad siek tiek ibere kritikos, o ne tiesiog dekojo komandai kaip kad visada. Zinomas Tauras buvo issekes, jautesi kokias skyles paliko gynyboj, todel visumoj graziai atrode tie Ledesmos pasai, ir ne tik :) Paziuresime ar tankus pervaziuot galesime.

 10. 10 kitas Juozas 2013-05-15 14:21

  sakom Sūduva nekalba apie savo žaidėjus, štai ir oficialus pareiškimas apie kinietį, ne tik sūduvos puslapyje, bet ir Delfyje:)

 11. 11 Tadas 2013-05-15 19:09

  Tik čia jauseniai buvo parašyta, kad kinietis jau namuose. Sakyčiau vėluoja oficialioji Sūduva.

 12. 12 kitas Juozas 2013-05-15 21:30

  beje, tos naujienos tenka paieskoti – suvedus fksuduva.lt jos nerodo, papildomai reikia paspausti Naujienų skiltį:D

  ir priežastis įdomi įvaryta “dėl netinkamo sportininko elgesio komandos draugų atžvilgiu“

 13. 13 Kvedaras 2013-05-15 22:04

  priežastis ne įdomi, bet korektiška ir žaidėjo ir klubo atžvilgiu.

 14. 14 Taip 2013-05-16 15:21

  Kvedaras neidomi vienas zodis, o ne atskirai

 15. 15 Mokytojui 2013-05-16 19:08

  Rase cia visoki.Rastingi ir nerastingi,pikti, liksmi,keikunai.Bet dar nebuvo mokytojo.Tuo labiau ,kai pats nerastingas.Kvedaras parase gerai.

 16. 16 Anonimas 2013-05-16 20:26

  Mokytojas nu kad negerai :)

 17. 17 Lukas 2013-05-17 09:50

  Kalbininkai jūs kalbininkai. Kvedaras viską parašė gramatiškai teisingai, pasiskaitykit vadovėlius.

 18. 18 Anonimas 2013-05-17 10:24

  Tik prieš antrą ir nepadėjo kablelio :D

 19. 19 Anonimas 2013-05-17 11:44

  koks skirtumas kaip parasė ,svarbu minty pagavot .ne lietuviu kalbos egzamina laiko žmogus.

 20. 20 Vardulis Pavardulis 2013-05-17 13:07

  Taurags radijos laida futbolas jega:

  Vedeja sake per laida, kad su Ramonu kalbejos, kodel per dubleriu rungtynes pries Taura ju suolelis beveik tuscias. Tqai Ramonas atsake, kad jaunimo kai prasai susirinkt i dubleriu varzybas vaziuot, tai jie nelabai paklusniai tai vykdo, nesirenka..

 21. 21 Anonsas 2013-05-17 13:43

  Matyt prasti treneriai vaikystėj treniravo, kad visai nedrausmingi jaunuoliai.
  http://penalty.lt/lff-kursuose-vaiku-treneriams-vokietijos-specialistu-patarimai/

 22. 23 Varvalas 2013-05-18 09:07

  nemažai Sūduvos dublerių yra abiturientai, kuriems ant nosies egzaminai. Matyt, dėl to niekas nenori žaisti … Pasakiau, kaip kokį filmo pavadinimą sukūręs :)


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,717 hits
Reklama