Laukiam: Dainava – Sūduva

2013-112Vaizdelis iš lengvo I rato pasivaikščiojimo su Dainava.

Po audringo LFF taurės finalo A lygos gyvenimas atsinaujina kaip niekad greitai. Šių metų lietuviško futbolo tvarkaraščio kūrėjai akivaizdžiai vaikystėje nelankė muzikos mokyklos, nes ritmo tie ponuliai nejaučia. Šio sezono tvarkaraštis – lyg koks apsirūkęs kuinas. Tai lapatoja kaip akis išdegęs, tai stoja lyg stabo ištiktas. Per du sezonus ištęstas LFF taurės turnyras taip pat keistokai atrodo – jei viena didesnių pernykščio sezono sensacijų buvo Sūduvos pralaimėjimas Atlantui ketvirtfinalyje, tai šiemet Atlantui iki finalo trūko ne tiek jau ir daug. Na bet čia – jau kita tema, tai jos ir nepradėsiu.

O štai Sūduva antradienį važiuoja į Alytų vietos stadiono atidarymo rungtynėms. Tai yra šiokia tokia sunkinanti aplinkybės, nes į tą stadioną tradiciškai renkasi daug žmonių, o sezono atidarymui Alytuje garantuotai bus daugiau nei Sūduva yra įpratusi matyti kituose stadionuose. Pridėjus dar ir Dzūkų tankus, vienus geresnių lygos dainorėlių, Dainavos žaidėjai gauna visai neblogos paramos.

Tiesa, pati komanda jau kelintą sezoną gyvena panašiai kaip Tauras – gyvena ir apie rytojų nelabai galvoja. Prieš šį sezoną Alytoje pasirodė “investuotojai” iš Vilniaus – bent jau taip buvo kalbama. Investuotojai, kurių gretose lyg ir kyšojo amžinąjį atilsį REO ausys, pasirodė gan taupūs ir Alytuje buvo sukurta komanda, kuri, deja, nelabai prieš ką A lygoje gali pasišakoti. Tauras bent Kižiu gali pasididžiuoti, o Dainavoje žymesnis yra ko gero tik Jevgenijaus Morozo vardas. Ir tai jį žinome tik dėl to, kad per pastaruosius metus bent keletą komandų pakeitė.

Užmečiau akį į Dainavos lygiąsias su Kruoja. Dainava žaidimu nenustebino. Užtat nustebino pykčiu (teigiama prasme), kuris buvo ryškiausia šios komandos žaidimo savybė. Technikos, tikslumo, žaidimo minties trūkumą ši komanda mėgina kompensuoti agresyvumu ir sportiniu pykčiu, kuriuo nuolat taškosi aikštėje. Komandoje tą kartą ryškiau matėse keturi žaidėjai. Jaunas, piktas ir labai energingas vartininkas Aurimas Dubickas, iš toliau vis įvartį mušti mėginantis Juchno, dešiniam krašte siautėjantis (tiesa, neypatingai efektyviai) Modestas Atmanavičius ir labai jaunas puolėjas Lukas Baranauskas. Pavojingiausi, be abejo, Juchno ir Baranauskas. Pirmas dėl to, kad Sūduvai jau kelintą sezoną “sekasi” praleisti keistokų tolimų įvarčių – vien dėl to, kad žmones už baudos aikštelės ribų Sūduva prižiūri gan atsainiai. Antrasis – dėl to, kad yra jaunas ir žiauriai nori įvarčius mušti, todėl kartais gudresnius ir labiau patyrusius gynėjus aplenkia tiesiog dėl didesnio noro.

Visa tai nė trupučio nekeičia to, ką Sūduva šiose rungtynėse privalo padaryti. Trys taškai yra būtini, nes lentelėje tvyro totalus chaosas. Tiksliau, šių metų čempionatas vyksta taip, kad jau tapo sunku nuspėti daugumą rungtynių. Todėl kiekviena pergalė – labai svarbi. Šį turą praleidžia artimiausia Sūduvos kaimynė – Kruoja. Šiauliai po dublio su Žalgiriu kažin ar turės sveikatos taip pat sulošti ir su Atlantu. Žalgiris ko gero lengvai pasivaikščios Tauragėje, leisdamas parodyti ką moka ir tiems, kurie aikštėje laiko gauna mažiau. Todėl centrine turo dvikova netikėtai tampa Ekrano-Bangos rungtynės. Tai tik dar kartą rodo, jog šis sezonas yra kitoks nei krūva ankstesniųjų. Mat šiose rungtynėse įdomiausia bus pažiūrėti, ką nuveikti pavyks ne Ekranui, o Gargždų Bangai. Primenu – dar neseniai Banga stumdėsi su Tauru ir Dainava lentelės dugne, tačiau laimėjusi tris paskutines rungtynes vienodu rezultatu (12 įmuštų įvarčių, 3 praleisti), Banga šiuo metu yra tarp tų, kurie stumdosi dėl 4 vietos.

Tiek trumpų žinių. Laukiam antradienio. Ir – nepamirškit – šeštadienį į Marijampolę atvažiuos Ekranas. Ir – kaip visada – žaidimas su Ekranu suteiks mums rimtesnės galimybės pakalbėti apie šio sezono Sūduvos tikslus bei galimybes.

Reklama

14 Responses to “Laukiam: Dainava – Sūduva”


 1. 1 DZHIT 2013-05-20 12:10

  Pamatysi 200 dzūkų tankų, tai bijos aikštėje :) Jaučiu, jog Dainava pervažiuos Sūduvą 3:1

 2. 2 Remis 2013-05-20 13:02

  DZHIT, bet tu ir optimistas. Dainava šiai dienai nei tris įmušti galėtų, nei tik vieną praleisti :)
  Papildant pop apžvalgą pasakysiu, kad pas kai kuriuos Dainavos žaidėjus pakankamai ir neigiamo pykčio. Jei teisėjas nežiūrės pro pirštus, tai taip galima ir tribūnose baigti rungtynes.

 3. 3 DZHIT 2013-05-20 22:22

  Remis, palaikau tik Dainavą tai tikiuosi ko geriausio :) o šiemet Sūduva nedemonstruoja to žaidimo koks buvo anksčiau. Dabar liko tik Sūduvos pavadinimas, bet daugiau nieko. Tai su dzūkų tankais galime ir įveikti :)

 4. 4 Draugas 2013-05-20 22:42

  Neliko didesniu pavardziu, bet liko komanda, kuri kovoja, jauna, tikiuosi perspektyvi. Ir tikiuosi dar liks maziausiai 100 metu. Bet pripazinkim Alytuj ner kam zaisti, as nezinau kaip taip gaunasi, labai maza parama alytiskiams skiriama. Kad palaikai saviskius viskas ok, bet reikia pazvelgt tiesai i akis. Komanda kovoja, bet turbut net prie dideles sekmes negaletu patvarkyti tu musu vadinamu “grandu“ (Zalgiris, Ekranas…). O vat Suduva gali ir dar kaip! bet kuriuo atveju sekmes tankams, zaiskit garbingai!

 5. 5 p.o.p. 2013-05-21 11:44

  Panašu, kad vienu parametru Dainava Sūduvą gerokai lenkia – šiandien jų feisbuke buvo parodytas būsimo, atnaujinto Dainavos tinklapio vaizdelis –

 6. 6 Ramunas 2013-05-21 14:04

  Ta proga ir į Atlanto “šedevrą“ pažiūrėkit http://www.atlantas.lt/ Sūduva turi tiesioginį varžovą šioje srityje :)

 7. 7 bronius 2013-05-21 14:47

  Galima ne tik nuotrauką pažiūrėti:

  http://www.x0r.lt/

 8. 8 voleur 2013-05-21 15:23

  Laimi žaidėjai o ne kažkoks puslapis bent rezultato prasme ir šiandien pamatysime.

 9. 9 p.o.p. 2013-05-21 15:26

  chm, na Atlantui vis viena geriau pavyko – vien dėl to, kad struktūra aiški ir neprikišta beprasmiškų animacijų. Plius – Atlanto svetainė adaptuota smarftonams, kiek nevalyvai, bet vis viena tas higieninis dalykas padarytas.

  didžiausia Atlanto nesąmonė – žmonių fotkės frontpeidže. puiki idėja sustatyt žmonės priešais saulę, kad pusė susiraukusių būtų ir ant ant kiekvieno veido kristų vis kitoks aštrus šešėlis, o ar geresnė mintis – į foną įmontuot kažkokį kosminį stadioną, kokių lietuvoj dar šimtą metų nebus.

  Bet kokiu atveju – Dainavos saitas atrodo smarkiai profesionaliau ir už vieną, ir už kitą.

 10. 10 p.o.p. 2013-05-21 15:29

  Voleur – laimi ir pralaimi ne žaidėjai, o fanai. Nes dėl jų žaidėjai žaidžia – ar bent turėtų žaist. Todėl svetainė yra svarbus dalykas, nes šiais laikais tai yra pagrindinis komandos langas į savo fanus. Ir šiuo klausimu Sūduva pralaimi visiems be išimties.

  Niekas nesiginčija, kad geriau yra laiminti komanda su beviltiška svetaine, o ne atvirkščiai. Niekas ir nebandė tokio dalyko įrodinėt.

 11. 11 Tadas 2013-05-21 16:07

  Gal žinote ar yra galimybė pažiūrėti šiandienos dvikovą per Android telefoną? Sugedo notebook’as :(

 12. 12 voleur 2013-05-21 16:08

  vat todėl ir minėjau rezultato prasme butent imant tik po finalinio švilpuko nes mūsų sūduva visais aspektais praktiškai nusileidžia varžovams.

 13. 13 p.o.p. 2013-05-21 17:06

  Tadai, o tai juk futbolo.tv ar alyga.lt video per smartfonus irgi matosi. tiesiog atsidarai reikiamą puslapiuką ir spaudi play ant video:)

 14. 14 niekas 2013-05-21 17:20

  Atlanto svetainėje geriausia yra lentelė, ten taškai duodami tik už pergales ir tik po vieną.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,885 hits
Reklama