Laukiam: Kruoja – Sūduva

Tiesą pasakius, nelabai yra ką ir bepasakyt. Visus svarbiausius dalykus šį kartą užrašė oficialus Sūduvos tinklapis. Apie tai, kad Kruoja Sūduvai sunkiau įveikiamas varžovas nei Žalgiris ar Ekranas. Apie tai, kiek metų Sūduva šios komandos nesugeba nugalėt.

Sūduvos tinklapis paminėjo netgi tą simbolinį faktą, jog paskutinė Kruojos pergalė šiame sezone nutiko 6 ture, kai Kruoja netikėtai paguldė ant menčių mūsų Sūduvą. Netikėtai, nes Sūduva buvo mažumą pasikėlusi – po lygiai taip pat netikėtų lygiųjų su Ekranu, kai buvo pirmauta dviejų įvarčių skirtumu. O Kruoja tuo metu gyveno ant mirties slenksčio – pinigų nebuvo, komanda nesitreniravo ir tik susirinkdavo savaitgaliais aukščiausio Lietuvoje lygio futbolo pažaist. Užtat visiems (spėju, ir Sūduvos žaidėjams) tą kartą atrodė, kad demoralizuotą Kruoja Sūduva pervažiuos kaip koks cukrinių runkelių rinkimo kombainas. O nutiko kaip sykis priešingai.

Įsivaizduokit – Kruoja prieš Sūduvą laimėjo 6 ture. Dabar bus 15-tas ir per tą laiką Kruoja sugebėjo 4 kartus sulošt lygiom ir triskart pralaimėt. Pergalės – nė vienos. Sugebėjo pralaimėt Taurui, tačiau sugebėjo ištempt lygiąsias su Žalgiriu. Įmušė  4 įvarčius, praleido 8. Netgi jų šio sezono duomenys atrodo linksmai – po 4 pergales, lygiąsias ir pralaimėjimus, įmušta ir  praleista po 15 įvarčių. O didžiausias šio meto Kruojos pasiekimas, be abejo, buvo Žalgirio pergalė prieš Šiaulius LFF taurės finale, pergalė, kuri leis Kruojai įsirašyt į savo istoriją eilutę “dalyvavo Europos taurėje”.  Jei tik, aišku, iki to laiko komanda ištemps.

Apibendrint visa tai galima labai paprastai. Žmonės šneka, kad Kruojoje ir vėl viskas yra ok. Žmonės nelabai linkę detalizuoti iš kur plaukia pinigai (lyg ir minimas kažkoks lietuvis verslininkas, tačiau ne tas, kuris klubą išlaikė pernai), tačiau koks yra tų mistinių naujų šeimininkų iš Italijos ar Prancūzijos statusas niekas nežino. Iš vienos pusės galėtum stebėtis: 5000 gyventojų turintis miestelis, o jame – net du verslininkai, individualiai sugebantys išlaikyti A lygos klubą. Galima tik įsivaizduot, jei tie verslininkai sukirstų rankomis ir savo lėšas sumestų į vieną puodą. Ir dar iškaulytų pora milijonų iš tų užsieniečių.

Deja, šnekos apie tai, kad “Kruojoje viskas OK” kol kas neturi jokio atspindžio tikrovėje. Nepasikeitė nei Kruojos sudėtis, nei jos žaidžiamas futbolas, nei požiūris į komandos savigarbą ar sezono tikslus. Todėl vis dar nėra aišku, kaip čia su ta Kruoja bus. Tikėtina, iki Europos lygos komanda tikrai ištemps – būtų griekas tokį šansą praleisti.

O realybėje (tiksliau, futbolo aikštėje) Kruoja kol kas nelabai kuo nuo Dainavos ar Tauro skiriasi. Taip, Kruoja lošia geresnį futbolą nei minėtos komandos. Bet žiūrint į Kruoją (kad ir paskutinėse rungtynėse su Banga) kyla toks jausmas, kad žaidėjai tiesiog atlieka sunkią pareigą. Nepersistengia, tiesiog spardo kamuolį. Kadangi šioks toks pagrindas pernai buvo padėtas,  o ir dauguma žaidėjų yra A lygos veteranai, tai ir tas Kruojos futbolas gaunasi patikimesnis, nei Tauro ar Dainavos. Kruoja mažai ir sunkiai muša, tačiau mažai ir praleidžia.

Rungtynėse su Banga legendinė Kruojos gynyba pridarė tiek klaidų, kiek ko gero nebuvo padarius per pusę pernykščio sezono. Kruojos puolimas iš esmės apsiriboja mėginimais kelt kamuolį iš krašto ant Beniušio galvos, nors viena kita klasikinė sienelė taip pat pavyksta. Nepamirškim ir to fakto, kad tose rungtynėse Kruoja turėjo lygiai tris atsarginius – iš jų vienas vartininkas, o antras – paauglys. Kruojos treneris kalba apie būsimą komandos stiprinimą, tik ar nebus taip, kad sustiprėjusiai Kruojai jau nebebus dėl ko kovoti?

Visa tai tiesa, tačiau ir šiemet Sūduva įrodė, kad net ir silpniausios formos Kruoja mūsų komandai yra neįkandamas riešutas. Tad palinkėkime Sūduvai šį kartą sulošti taip, kad vienintelė Kruojos pergalė II rate nebūtų prieš mūsų komandą.

Reklama

3 Responses to “Laukiam: Kruoja – Sūduva”


 1. 1 Remis 2013-05-29 09:49

  Kodėl Kruoja tokia, kokia yra, atsakymas labai paprastas. Net ir turėdamas pinigų dabar nelabai kuo galėtum pasistiprinti. Taigi perėjimų langas atsidaro tik birželio 24 dieną, o dabar galėtum įregistruoti nebent tą, kuris nuo kovo 31 dienos (kai užsidarė ankstesnis langas) iki dabar nebuvo niekur registruotas.
  O pačiai Kruojai aikštėje akivaizdžiai stinga jėgų. Jei pirmą kėlinį žaidžia palyginus gerai, tai antrame atsiveria daugybė skylių, ypač jei priešininkas gali išleisti šviežių žaidėjų ir truputį padidinti tempą. Viskas matyt yra to chaoso kovo-balandžio mėnesiais pasekmė.
  Šiaip Kruoja turi ir dar vieną neblogą ginklą, tiek, kad, pavyzdžiui, Banga neleido jo panaudoti. Tiek Lipskis, tiek Mačiulis gali neblogai šauti iš toli. Jei Sūduvos atraminiai saugai pražiopsos kokį momentą, gali būti liūdna.
  Ir paskutinis dalykas. Pakruojo aikštė yra tokios būklės, kokios nėra nei vienas kitas A lygos stadionas (nebent Tauragėje), tad nežinia, ar Sūduvai nereiks žaisti tokio pat žaidimo, kokį žaidžią Kruoja :)

 2. 2 p.o.p. 2013-05-29 10:57

  Ačiū Remi – paminėjai du svarbius dalykus. viena, Sūduvos aplaidumas ginantis toliau nuo baudos aikštelės – krūvas įvarčių taip praleidžia per paskutinius kelis metus. Antra – kažkoks užkeiktas Sūduvos nenoras adaptuoti žaidimo prie sudėtingesnių sąlygų. Čia kaip su Ekranu buvo – lošiant ant šlapios ir sunkios aikštės, taip ir nebuvo pereita prie tolimų perdavimų į plotą ir tolimų smūgių. tad jei Sūduva šiais klausimas nepadarys radikalių išvadų, daugiau nei lygiujų tikėtis prasmės nebus.

 3. 3 tadas 2013-05-29 18:48

  Gaila, bet per telefona neina ziureti :( 1sek ir sustoja vaizdas :(


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,872 hits
Reklama