15: KRUOJA 0:2 SŪDUVA

2013-128

Pirmas. Šį kartą viskas prasidėjo taip kaip ir reikia – be didelių žvalgybų ir mandagybių teisingo stiliaus Sūduvos atakomis. Atakos buvo teisingos, nes pagrįstos greitu kamuolio mėtymu priekyje esantiems žaidėjams. Turint omeny Kruojos komandos ir stadiono vejos būklę, žaisti lėtą pozicinį futbolą, pagrįstą trumpais perdavimais, būtų buvę beprasmiška. Įvartis į Kruojos vartus galėjo kristi jau pirmą minutę, tačiau Baranovskis mušė kažkaip neužtikrintai. Ir nors įvarčio buvo sulaukta po 7 minučių, tačiau praktiškai visos Sūduvos progos pirmame kėlinyje (o jų buvo ne taip ir mažai) buvo kažkuo panašios į tą Baranovskio smūgį – kažkokios nepakankamai užtikrintos, besibaigiančios silpnais ir ir nelabai arba visiškai nepavojingais smūgiais. Puikus pavyzdys – situacija maždaug 40 minutę, kai į smūgiui gerą poziciją buvo išvestas, berods, Valskis. Tačiau mušti jis nemušė, sudelsė, sudvejojo ir kol atidavė visai pusėtiną pasą Kdouh, tam jau ant kulnų lipo Kruojos gynėjas ir prie kamuolio spėčiau anksčiau už libanietį.

Beje, kitas pirmo kėlinio bruožas – milijonas nuošalių, į kurias patekdavo Sūduvos puolikai. Nieko nuostabaus, kad Kruoja gynėsi būtent taip – rizikos toks žaidimas kelia nemažai, tačiau jėgas taupo. Prašokti sėkmingai neregimą dirbtinės nuošalės užtvarą Sūduvai pavyko tik kokius 2-3 kartus. Tačiau ir jų pilnai pakako, kad suvoktum tokio gynybinio stiliaus pavojus.

Bendrai imant pirmam kėliny Sūduva žaidė tokį futbolą, kuris Kruojai yra pats neparankiausias. Tolimi perdavimai į priekį, kamuolio vedžiojimas iš krašto į kraštą – visa tai vertė Kruojos futbolininkus daugiau lakstyti ir mažiau ilsėtis. Praleistas įvartis taip pat neskatino draugiškai užsidaryti gynyboje. Gal dėl to Kruojos žaidėjus gan greitai ėmė ištikti keistoki sveikatos sutrikimai, kai žaidėjas tiesiog suklupdavo lygioje vietoje, be jokio kontakto su priešininku. Gal dėl to ir Kruojos puolimas buvo visiškai bedantis. Kruoja kentėjo ir tik karts nuo karto sprogtelėdavo – tai Kochanauskas mėgindavo prasiskverbti pro Sūduvos gynėjus, tai Beniušis didžiuliais žingsniais lėkdavo link baudos aikštelės, laukdamas perdavimo iš krašto.

Kaip bebūtų, pirmas kėlinys aiškiai parodė: lošia dvi skirtingo pajėgumo komandos. Ir gerai, ir – gaila. Gerai, nes nori nenori pirmiausia galvoji ne apie ambicijas, o apie tris taškus. Gaila, nes netgi nugalėjus tokios būklės Kruoją bus sunku sakyti, kad “Pakruojo prakeiksmas” yra nutrauktas ir išsklaidytas. Pasidžiaugti buvo galima nebent tuo, kad Sūduvos veiksmuose jokio psichologinio diskomforto nesimatė ir netgi privalomų klaidų perduodant kamuolį kiekį gerokai nustelbė gerai atliktos kombinacijos.

Antras kėlinys prasidėjo taip, kaip baigėsi pirmas – energingomis Sūduvos atakomis. Ir antro įvarčio laukti teko dar mažiau. Geras Ugge perdavimas ir Kdouh keliais bandymais tiesiog sugrūdo kamuolį į Kruojos vartus. Antras įvartis šiokios tokios ramybės atnešė. Kad ir kaip vangiai šiandien Kruoja būtų beatrodžiusi, vienam įvarčiui įmušti galimybės tikrai galėjo atsirasti.  Juolab, kad praleidusi antrą įvartį, Kruoja iš tikro užmetė malkų ir pamėgino Sūduvą spustelėti. Ilgai tas spaudimas netruko – Kruojai trūko ir jėgų, ir tikslumo, ir entuziazmo.

Likusioji kėlinio dalis buvo ganėtinai nuobodi. Sūduva toliau puolė, toliau kūrė šiokias tokias pusproges ir toliau buvo labai toli iki jų išnaudojimo. Kruoja kartais kontratakavo. Deja, iš tų kartų buvo trys, kurie įvarčiu nesibaigė, tačiau atnešė Sūduvai visas 4 rungtynių korteles. Iš pradžiu Lasevičius gelbėjosi praleidęs Kochanauską. Paskui Ugge pražioplino Mačiulį ir padarė tą patį. O tada tas pats Mačiulis akivaizdžiai lenkė Radžių ir šiam nieko kito neliko, kaip tempti buvusį Sūduvos žaidėją už rankovės. Ten geltoną už kvailiojimą gavo dar ir Davidvas. Be abejo, prasižengti tose situacijose greičiausiai vertėjo. Tačiau lygiai taip pat vertėjo lošti mažumą atidžiau, kad tokių situacijų apskritai mažiau būtų. Kaip galėjo nebūtų ir tos nesąmonės, kuri paskutinę minutę leido vienam prieš Davidovą išeiti Beniušiui. Galų gale viskas baigėsi laimingai ir Sūduva gali važiuot namo ir ruoštis savaitgalio rungtynėms su Banga.

Trečia. Rezultatas geras ir labai svarbus. Sūduva dabar turi surinkusi tiek pat taškų, kiek ir per I ratą ir dar turi pora rungtynių atsargoje tam, kad tų taškų II rate būtų daugiau. Svarbu, kad dar labiau nutolta nuo Bangos ir Kruojos, kad neprisileisti Šiauliai. Taip pat žengtas mažytis žingsnelis link lyderių trejeto.

Tačiau labai džiūgauti dėl Sūduvos žaidimo priežasčių nėra. Aišku, vertinti futbolą kupstuotame ir dulkančiame Kruojos stadione būtų nesąžininga. Sąlygos futbolui Pakruojyje sudėtingos ir menančios tokių klubų kaip LKKA laikus, kai rungtynių žiūrovai linksmindavosi žiūrėdami į šalia stadiono besiganančias karves. Bet Sūduvos žaidime buvo ir momentų, kurie nuo blogos aikštės nepriklausė. Vis tik buvo labai daug brokuotų pasų, kuriuos lemdavo ne bloga aikštė, o kreiva koja. Vis tik komandai trūko įniršio, kuris būtų leidęs ne tik laimėti, bet ir sutriuškinti. Ir vėl buvo žioplų klaidų gynyboje. Paprastai tariant – komandai labai trūko drausmės, atidumo, susikaupimo ir suvokimo, kad kovoti reikia kiekvieną rungtynių minutę. Antro rato traukinys jau juda į pabaigą, o Sūduvos žaidime yra tiek tobulintinų dalykų, kad keturių ratų gali ir nepakakti.

Šeštadienį Sūduvos laukia rimtesnis iššūkis – antram rate į kosmosą pakilusi Banga, kuriai labai norėsis grįšti į sau tradicinę šeštą vietą. Tad pasveikinkim Sūduvos jaunimą, kuriam šiandien Darius Gvildys leido pabėgioti A lygos rungtynėse. Matulevičius A lygoje pasirodė antrą kartą, Strolys – pirmą. Breivė taip pat šiek tiek minučių gavo. Ir tikėkime, kad šeštadienį Marijampolėje Sūduva buvo smarkiai piktesnė, nei šiandien buvo Pakruojyje.

>>>

Rungtynių santrauka:

Reklama

14 Responses to “15: KRUOJA 0:2 SŪDUVA”


 1. 1 griezhtas 2013-05-29 22:55

  Gvildziui pliusas, kad neleido i aikste didziojo stadzio ir dar didesnio tinginio….

 2. 2 Tadas 2013-05-30 08:45

  Su Banga bus sunkiau, bet ją nugalėjus visai padorus ratas būtų.

 3. 3 p.o.p. 2013-05-30 09:03

  na, bus mažumą geresnis už I ratą:) bet bangą dar nugalėt reikia, o dabar į lentelę žiūrint yra liūdniausia dėl tų kvailai išbarstytų taškų rungtynėse, kur tie taškai galėjo pakankamai lengvai įkrist į Sūduvos krepšį. Akivaizdu, kad galima ne tik galvot apie 4 vietą, bet ir apie bronzą pasvajot. Ekranas akivaizdžiai ne tas, koks buvo pernai ar užpernai, o ir Atlantas nebėra toks žvėris, koks buvo I rate. Tačiau tuos 8-10 taškų, skiriančius Sūduvą nuo trečios vietos bus labai sudėtinga ištirpdyti.

 4. 4 niekas 2013-05-30 15:01

  Interviu su Chveduku: http://fksuduva.lt/?p=2232

 5. 5 niekas 2013-05-30 18:06

  Ledesma už dublerius lošia

 6. 6 Anonimas 2013-05-30 18:15

  Ta pati norejau rasyt, kad Ledesmai duoda su vaikuciais pabegiot :D Bet ziuriu ir Urba idejo, matyt pikti ant Kruojos visi suduviu treneriai, tai nori smarkiai sukapot. O siaip Gvildys jautesi kad supykes ir ant Ledesmos, ir turbut ne tik ant jo, todel uz bausme lai uz dublerius losia, tiksliau vaikstineja.

 7. 7 Anonimas 2013-05-30 21:28

  jeigu zmogus nenori zais reikia paleist y visa ketures puses tegul eina uzjo alga tris arba du neblogo lygio zaidejus galima islaikyt

 8. 8 Juventini 2013-05-30 22:11

  dėl Ledesmos Gvildys viską po rungtynių su Kruoja pasakė, kad vienas neatsiduodantis žaidėjas gadina visos komandos vaizdą

 9. 9 asdsadsa 2013-05-30 23:16

  tai kad urba nuolat dubleriuose lose

 10. 10 Draugas 2013-05-31 00:18

  Taip taip del Ledesmos jau anksciau minejau, jis puikus zaidejas, ir kazin tokio technisko zaidejo kada ir besulauksim, bet zaisti jis cia nebenori, gal motyvacijos pristigo po visu kelioniu i Lenkijas, Filipinus ar dar kur jis ten buvo. O alga vistiek jam mokama pagal susitarima, bet juk neina siaip zaidejo ismesti, jeigu nera nusizengimu dideliu. O siaip jis gi brangiausias suduvis, del to labai apmaudu, kai realiai techniskiausias, labiausiai patyres zaidejas turi nezinia ka veikt, ir nepadeda pagrindinei savo komandai…
  Taip Urba visad buvo dubleris, nepaisant to laiko kai pradejo leisti i Suduvos pagrindine komanda, tada leisdavo jam pailset ir nezaist uz dublerius. Bet man rodos jis trauma turejo, del to maniau ir neleidzia jo zaisti uz Suduvos pirmaja komanda.

 11. 11 griezhtas 2013-05-31 08:49

  Tai po traumos urba zaide dvejas varzybas uz pagrinda ir abejas atrode tragiskai, nezinau ar pavyko bent viena tikslu pasa atiduot. Zodziu Isoda gynybos centre atrodo geriau.

 12. 12 hmm 2013-05-31 09:58

  Urba turi potenciala, tik turi nesustoti dirbti, gerai atrode jis starte kai isiloses buvo, praverstu dabar jo toks zaidimas suduvai :)

 13. 13 p.o.p. 2013-05-31 10:16

  Šiemet Urba iš tikro graudžiai atrodė, tačiau viską reik nurašyt arba traumai, arba pakeltai nosiai po praeito sezono pabaigos, kai įmestas į pagrindą atrodė pakankamai solidžiai.

 14. 14 Varvalas 2013-05-31 10:54

  Urba turi potencialą …. Kvepia anekdotu. Neužpyk, hmm, bet toks nevalingas žmogus niekada negali ir negalės turėti to potencialo. Jo dublerių traukinys nuvažiavo ir nusivežė net visą geležinkelio stotį. Perone liko tik …


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,872 hits
Reklama