Laukiam: Sūduva – Banga

2013-129Žais ryt Ledesma ar nežais?

Štai ir atėjo diena, kai Sūduva galės surinkti daugiau taškų, nei pasiėmė jų I rate. Sūduvai iki čempionato vidurio liko dvi rungtynės ir viena papildoma poilsio savaitė prieš paskutinį žaidimą su Žalgiriu, iš kurio, manau, niekas nieko gero nesitiki. Įsibėgėjęs Žalgiris šiais metais jau pradeda primint senąjį FBK, kuris visa galva už čempionato kolegas buvo stipresnis – tiek sudėties kokybe, tiek ir kiekybe. O va Bangą reikia paguldyti ant menčių. Nepaisant to, kad II rate ir Banga varo panašiu tempu, kaip ir Sūduva.

Išskyrus Žalgirį, Taurą ir Dainavą, visas kitas komandas ir jų pajėgumą lyginti keblu. Bet koks susitikimas gali bet kaip baigtis, o situacija lentelėje gali per kelis turus apsiversti aukštyn kojomis. Sūduvos padėtis šiuo metu yra geriausia – tačiau už tai labiausiai dėkoti reikia nelabai kokiam Šiaulių ir Kruojos pasirodymui II rate. Po I rato Sūduva tvirtai sėdėjo 6 vietoje, tačiau labai panašių rezultatų kaip ir I rate visiškai pakako, kad šiandien ji taip pat tvirtai sėdėtų 4-oje. Tačiau rimtesnių galimybių toje vietoje išlikti ir po II rato bus tik tuomet, jei šeštadienį pavyks antrą kartą nugalėti Bangą.

Galim būti tikri, kad žaidimas bus įtemptas ir nenuspėjamas. Banga šiuo metu žaidžia visai smagiai, nors iki pilnos laimės ir trūksta tikslumo ir technikos užbaigiant atakas. Jei žiūrėjote Bangos žaidimą su Kruoja, matėte, kad Bangos progos buvo solidesnės – jei Kruoja labiau grąsindavo Beniušio pergalėmis baudos aikštelėje ir smūgiais galva iš arti, tai Banga ne vieną kartą savo žaidėjus buvo išvedusi vienus prieš Kruojos vartininką.

Bangos stiliuko užuomazgų buvo galima pasižiūrėti ir rungtynėse su Sūduva. Tuomet antras kėlinys priklausė Bangai, tačiau koją pakišo kvailos klaidos gynybos ir jau minėto tikslumo stoka puolant.

Banga mėgina lošti greitą ir platų futbolą, pagrįstą kuo staigesniu kamuolio nešimu link priešininko vartų. Tad bus įdomu pažiūrėti, kokį rungtynių planą sugalvos Darius Gvildys. Mat galimybės, sakyčiau, yra dvi.

Viena – surakint aikštės vidurį ir neleist Bangos saugams lengvai pradėt kontratakų. Lėtas futbolas Bangai būtų neparankus – kaip ir daugeliui silpnesnių Lietuvos komandų, stokojančių gero atakų organizatoriaus ir tinkamo komandos taktinio pasirengimo. Pozicines atakas rengti yra sunkiau, jei kontratakuoti.

Antra – galima akcentą dėti ant savų atakų ir lošt panašiai, kaip su Kruoja – kai priešininkas nuo pirmų minučių spaudžiamas maksimaliai, kai kamuolys maksimaliai greitai pervedamas iš gynybos į puolimą. Tokiu atveju, net jei ir ne visi perdavimai yra tikslūs, jie verčia priešininką lakstyt pirmyn-atgal ir eikvot jėgas. Bangos gynyba nėra geležinė ir turi panašių bėdų kaip Sūduva – kartais žaidėjai nepasidalina zonomis, susigrūda į krūvą viduryje ir pražiopso aštresnį ir gudresnį perdavimą.  Aišku, Banga nėra Ekranas ar Atlantas. Todėl pirmasis žaidimo būdas mums būtų pakankamai netikėtas. Mes retokai matome Sūduva žaidžiant taip, kaip ji lošė prieš Kruoją. O kadangi tose rungtynėse energingas atakuojantis futbolas visiškai pasiteisino, būtų kvaila nepabandžius to pakartoti dar kartą.

Tiek minčių apie žaidimą – labai daug čia neišmąstysi. Susitinka du panašaus pajėgumo varžovai ir kas labiau norės laimėti – tas ir laimės.

O mums įdomiausia, ko gero, kas gi vyksta su legendiniu Sūduvos brazilu Rafaeliu Ledesma. Paskutiniai jo pasirodymai aikštėje buvo labai blankūs. Rungtynėse su Kruoja Darius Gvildys jo apskritai neišleido. Prasmingiau jam pasirodė mest aikštėn žalią jaunimą – nors rungtynių baigtis tuo metu ir nebuvo 100 proc. aiški. Vėliau Ledesmai buvo suteikta garbė sulošti vieną kėlinį už dublerius. Kad ir kaip galvą bekraipytum, bet mūsuose žaidimas už dublerius neretai yra suvokiamas kaip simbolinė bausmė už prastą žaidimą pagrindinėje komandoje. Nemanau, kad Ledesma lošti su Kruojos paaugliais buvo leidžiamas tam, kad prasimankštintų prieš šeštadienio rungtynes.

Susierzinimo savo šnekose neslėpė ir Darius Gvildys. Cituoju: “Kodėl nežaidė Ledesma? Jam pačiam reiketų pažiūrėti pora paskutinių rungtynių ir nebereiks komentaro. Aš visuomet esu “už” žaidėją, bet žaidėjas rungtynėse ir treniruotėse turi dirbti 100 proc. Šiuo metu A lyga yra tokia lygi, iškirus porą komandų, kad aikštėje užtenka dviejų atsipalaidavusių žaidėjų ir bet koks varžovas gali žaisti.“

Toks, sakyčiau, gan įdomus momentas Sūduvos ir Dariaus Gvildžio istorijoje. Iš šalies žvelgiant, ima rodytis, jog treneris iš tikro komandos reikalus laiko savo rankose ir pats sprendžia, kas turi eiti aikštėn, o kas – sėdėti ant suolo. Ne tik sprendžia – bet ir viešai deklaruoja principą, jog Sūduvoje nėra futbolininkų, kurie turėtų teisę nuopelnus susirinkti ir pagarbos susilaukti kur nors kitur, tik ne futbolo aikštėje. Įdomu, kaip čia toliau viskas vyniosis. Kol kas Ledesma šiais metais lošia taip, kad išskirtinio jo trūkumo nesijaučia. Lygiai taip ir komanda neįgauna išskirtinių galių tuomet, kai Ledesma aikštėje yra.

Iš kitos pusės – gaila turėti tokį žaidėją komandoje ir nesugebėti išnaudoti jo privalumų. Kai kas keikia Ledesmą už jo rodomo futbolo stilių, tačiau aš manau, kad visa kritika turi keliauti į trenerių ir komandos vadovų kambarius. Kiekvienas žaidėjas yra individualus atvejis, todėl ir reikia, kad būtų taikomi individualūs metodai tam, kad kiekvienas žaidėjas komandai atiduoti savo sugebėjimų maksimumą. Metodai taip pat gali būti patys įvariausių – nuo bausmių iki premijų. Esmė juk ne metodas, o rezultatas.

Tokios tokelės. Laukiam futbolo.

Reklama

5 Responses to “Laukiam: Sūduva – Banga”


 1. 1 Remis 2013-05-31 19:40

  Yra vienas momentas dėl ko antrasis planas neturėtų suveikti. Banga paskutines rungtynes lošė sekmadienį, o Sūduva – trečiadienį. Gali nepakakti kvapo užmėtyti kepurėmis. Galiausiai, skirtingai nei Kruoja, Banga turi daugiau nei vienuolika žaidėjų :)

 2. 2 Remis 2013-05-31 19:58

  Dar pamiršau. Vienas akmuo į LFF pikčilingių daržą. Matyt iš pradžių buvo planuota rodyti rungtynes per teliką. Tai padarė 14 valandą. Bet kai pradinis planas pasikeičia, tai laiko nesugeba pakeisti. Kepkit prie 26-27 laipsnių, nes futbolas turi būti kančios iškreiptu veidu.

 3. 3 Juventini 2013-05-31 21:23

  nu taip, su tais rungtyniu laikais tai tragedija… nei žaidėjam, nei žiūrovam patogu

 4. 4 Draugas 2013-06-01 13:02

  Nu nafik ta 14h, 18h kokia ateiciau as ir dar atsivesciau 4 draugus, o dbr niekaip. Pikta.
  Beje po truputi kai kurios Gvildzio man savybes pradeda patikt, atrodo kad jis apsipranta su trenerio darbu ir gali paspaust zaidejus, taip sakant tvirta ranka, gal autoriteta igyja. Zinoma cia daug kartu kalbejome, kad jis neturi kompetencijos vadovaut komandai, nes per mazai patirties, taip sakant praktikuojantis treneris, bet kaip kitaip jam ismokt visu gudrybiu, jei ne dirbant su prizininku komanda. Reikia tiesiog keletos geresniu pagalbininku ir gal sis tas isauks is musu trenerio.

 5. 5 Anonsas 2013-06-01 16:28

  Nu senokai tokios atmosferos nebuvo stadione. Grįžo senosios Sūduvos prisiminimai :)


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,885 hits
Reklama