16: SŪDUVA 2:1 BANGA

2013-130

Įžanga. Trys taškai – krepšyje, nors Sūduva gerokai nervus patampė. Nervai tampėsi net prieš kompiuterio ekraną sėdint, nes jūsų godotinas metraštininkas niekaip negali atsikratyt visai nelaiku į organizmą patekusio peršalimo viruso, todėl net ir vasariškai saulei plieskiant nesijaučia pakankamai tvirtas pėdinti į stadioną (tiksliau – sukrati per dieną 300 km iki stadiono ir atgal). Kaip bebūtų – jau dabar galima pagrįstai tvirtinti, kad II ratą Sūduva sulošė geriau. Geriau išrodė Sūduvos futbolas, daugiau buvo surinkta ir taškų. O rato pabaigoje palypėti dviem vietom aukštyn nei po I rato lygos lentelėje yra visai realu. Iš tikro – dabar kiekvienose Sūduvos rungtynėse sprendžiasi mūsų komandos santykiai tiek su komandomis, esančiomis apačioje, tiek ir su tomis, kurios sėdi viršuje. Ir nors iki čempionato pabaigos žaidimų liko daug, tačiau kiekvienas taškelis rudenį gali būti aukso vertės. O dabar – apie viską smulkiai ir iš eilės.

Pirmas kėlinys. Rungtynės prasidėjo smagiai – to ir buvo galima tikėtis. Sūduva spaudė, atakavo, žaidė greitą futbolą. Tačiau tie smagumai truko kokias 10 minučių. Apie 15 minutę žaidimas išsilygino ir po poros minučių Banga turėjo pirmą neblogą progą – iš toli smagiai šovė Bangos gruzinas. Dar po kelių minučių ėmė rodytis, kad šių rungtynių favoritas yra Banga – Sūduva buvo gerokai prie savo vartų užspausta. Pusiausvyrą Sūduva vis tik atstatė, tačiau to, ką matėm per pirmas minutes nebeliko nė kvapo.

O svarbiausia, kad Sūduvos žaidimas nusirito į tą lygį, kuris mūsų komandai šiais metais atneša daugiausiai bėdų. Puolimas tapo lėtas. Poziciniu jo vadinti liežuvis neapsiverčia. Tai yra tiesiog laiko deginimas ritinant kamuolį savoje aikštės pusėje ir atliekant begalę visiškai beprasmiškų perdavimų tarp gynėjų. Šito dalyko aš niekaip nesuprantu. Galbūt komandoje nėra žaidėjo, kuris galėtų sukurti įdomesnę pozicinę ataką, tačiau spardytis kamuolį savoje aikštės pusėje nėra jokios prasmės. Ar spardo Sūduvos gynėjai kamuolį viens kitam, ar nespardo – ataka vis viena vyniojasi lygiai taip pat sudėtingai. Tad jei vietoj to spardymo iš karto kamuolys būtų metamas į priekį, komanda tiesiog sudegintų mažiau laiko ir atakų kiekis padidėtų. Elementaru.

Kitas reikalas – Sūduva gynyboje lošė labai atsipalaidavusi. Bangos žaidėjai nuolat gaudovo ir laisvų plotų judesiui, ir laiko pasiruošti perdavimams ar smūgiams. Pavyzdžiui, kai 25 min Basičius Sūduvos stiliumi atidavė kamuolį Bangai savoje aikštės pusėje atlikdamas labai kreivą pasą, tik Bangai būdingas techninis atakų brokas neleido sukurti ką nors pavojingesnio. Tačiau erdvės Banga turėjo per akis. Deja, Sūduva atsiėmė baudą už tingulį gynyboje jau po poros minučių. Vienas perdavimas iš vidurio į kraštą, vienas perdavimas iš krašto į vartininko aikštelę ir Sūduva gauna klasikinę bankę. Staponka mušė laisvas, o Leimonas, Radžius ir Daukša tuo tarpu saugojo kitus Bangos žaidėjus, kad tie jokiais būdais nesutrukdytų Staponkai. Bagdanavičius ir ramų perdavimo iš krašto stebėjimą taip pat gauna minusą.

Beje, praleidusi įvartį Sūduva nepradėjo gintis bent kiek atidžiau ir atkakliau. Apie 37 min Banga labai lengvai įvedė Staponką į baudos aikštelę. Tą kartą kamuolį išmušė Ugge, tačiau būtų užtekę vienos klaidos ir Staponka būtų atsidūręs vienas prieš Davidovą. Esmė – Staponką kamuolį gavo po kelių visiškai netrukdomų kamuolio judesių. Apie 41 min iš baudos aikštelės krašto visiškai laisvas mušė Bangos gruzinas. Mušė iš toli ir mušė netaikliai, tačiau ir vėl – mušė laisvas ir turėjo pakankamai laiko smūgiui pasirengt. O kadangi jis jau buvo įrodęs, kad iš toli mušti moka, tai suteikti jam tiek laisvės buvo nei šis nei tas.

Pirmas kėlinys štai taip liūdnai ir pasibaigė – Sūduvai deginant paskutines kėlinio minutes ritinėjant kamuolį savo aikštės pusėje taip nieko padoresnio prie Bangos vartų nesukūrus. Sūduva pirmą kėlinį pralošė visom prasmė – tiek rezultatu, tiek žaidimu. Beliko viltis, kad Sūduva, kaip dažnokai šiais metais nutinka, antrą kėlinį sužais maksimaliai geriau.

Antras kėlinys. Reikalai į mums palankias vėžes sugrįžo per pora minučių. Sūduva antrą kėlinį pradėjo taip pat energingai kaip ir pirmą, tik šį kartą spaudimas buvo rezultatyvus. Ir nors nevalingai norisi ploti Valskiui už du pelnytus įvarčius, tačiau reikia pripažinti, kad tai nebuvo klasikinis “vienas žmogus išgelbsti visą komandą” atvejis. Gerai žaidė ir kiti Valskio kolegos. Ypač pažymėti norisi Broką, kuris aikštėn buvo įmestas vietoje Baranovskio. Negali sakyt, kad Baranovskis atrodė prastai, tačiau Brokas varė kaip žvėris. Tiek priekyje, atakuodamas, tiek ir gynyboje, perimdamas vieną kamuolį po kito.

Įmušusi du įvarčius ir dar mažumą paspaudusi Bangą tuo pačiu tempu, Sūduva atsitraukė ir ėmė lošti, kaip dabar madinga sakyti, “antru numeriu”. Tai buvo neabejotinai teisingas sprendimas. Banga šiuo metu yra ant bangos, todėl buvo akivaizdu, jog ši komanda mesis visomis pajėgomis į puolimą ir bandys atstatyti tai, ką prarado per kelias antro kėlinio minutes.

Štai taip žaidimas ir vyko visą antrą kėlinį. Bangą mėgino Sūduvą užlaužt, tačiau nelabai sėkmingai. Kelios pusprogės buvo, tačiau dažniau Gargždų komandos bandymai baigdavosi netiksliais perdavimais arba tiesiog prarastais kamuoliais. Keletą pusprogių Bangai padovanojo ir Sūduva, kuri, nors ir žaisdamas gerokai atidžiau ir kiečiau nei pirmame kėlinyje, vis viena keletą solidžių grybų gynyboje susirinko.

Taigi, rungtynės vyko Bangai turint iniciatyvą, o Sūduva kas kokias 5 min vis surengdavo kontrataką ar kelioms minutėms persikeldavo į Bangos aikštės pusę. Ši Sūduvos žaidimo dalis atrodė visai neblogai, išskyrus vieną esminę detalę. Kontrataka puikiai prasidėdavo, kamuolys eidavo tiems, kuriems ir turėdavo eiti. O tie, kurie turėdavo lėkti į laisvus plotus – sėkmingai ten lėkdavo. Tačiau to paskutinio auksinio perdavimo taip nei karto ir nepavyko atlikt. Žiauru, nes situacijos būdavo tiesiog tobulos ir netgi kamuolį turintis žaidėjas jas teisingai įvertindavo. Tačiau kamuolį kolegai paspirdavo arba per stipriai, arba per silpnai, arba apskritai numesdavo jį per arti vartininko. Taip Valskis, Kdough ir netgi Ugge neteko puikių galimybių išbėgti vieni prieš Bangos vartininką. Vienintelis kartas, kai reikėjo mušti, o ne perdavimą atidavinėt buvo Valskio išėjimas. Ten Valskis (turint omeny jo smūgio galimybes) nusprendė pabūti geradarių ir suteikti progą įvartį įmušt libaniečiui, tačiau šis iš esmės buvo žymiai sudėtingesnėje pozicijoje nei pats Valskis. Tačiau pykti ant žaidėjo, kuris ir taip du įvarčius įkalė – nederėtų, ar ne?

Tačiau taip neišnaudojamos progos verčia krapštyti galvą. Juk Sūduva laisvai galėjo šias rungtynes laimėti įmušdama kad ir 4 įvarčius. Laimėti lengvai ir atsipalaidavusi. O gavosi viskas taip, kad iki paskutinės sekundės negalėjai būti tikras, kad savus vartus pavyks apsaugoti nuo dar vieno įvarčio ir beviltiškų lygiųjų. Šiuo klausimų kažką Dariui Gvildžiui reikia spręsti. Nes jis sėdi tarp dviejų pasirinkimų. Juk galime būti tikri, kad jei minėtose padėtyse būtų atsidūręs Ledesma, perdavimai būtų nutikę. Ir žaidėjai būtų gavę progas vienas prieš vieną pasigalynėti su Bangos vartininku. Tačiau visi žinome dėl kokių priežasčių Ledesma sėdi ant suolo. Kol kas Sūduva neblogai tvarkosi ir be jo. Tačiau tai galima sakyti apie rezultatą, o ne apie tam tikrus esminius žaidimo elementus. Sūduva privalo išmokti perduoti kamuolį – bent jau kokį kartą kitą iš 4-5 situacijų. Kitu atveju laimėti ir tebus galima prieš tas komandas, kurios šiandien lentelėje yra žemiau už Sūduvą. Taip švaistyti progas lošiant su stipresniais varžovais būtų tiesiog neatleistina. Nes tie varžovai progų leidžia susikurti žymiai mažiau.

Išvados. Taip, trys taškai yra. Ir tai šiandien yra svarbiausia. Labai svarbu laimėti prieš komandą, kuri taip ir taikosi užlipti Sūduvai ant kulnų. Prieš turą, kurį Sūduva praleis ir prieš nieko gero mums nežadančią rato pabaigą su Žalgiriu Sūduva susirinko neblogą taškų atsargą, leidžiančią tikėtis, kad ketvirtą vietą vis tik pavyks išsaugoti. Šiauliai turi teorinių galimybių Sūduvą aplenkti, tačiau tam jiems reikėtų nugalėti Ekraną ir Kruoją. Dainava, panašu, lengvai taškus dalinti taip pat nustojo. Kruojos šansai dar sudėtingesnis – be rungtynių su tais pačiais Šiauliais, jai liko žaidimai su Atlantu ir Žalgiriu. Taigi, rezultatų prasme Sūduvos II ratą jau dabar galima vertinti pozityviai, galime kalbėti apie pakankamai solidų komandos žingsnį į priekį. Tačiau žaidime dar labai daug ką reikia taisyti. Nė viena Sūduvos grandis kol kas negroja bent jau patikimai. Įvažiuoti su tokiu žaidimu į trečią ratą bus neramu, nes ne viena komanda atvirai kalba apie sudėties stiprinimą, tuo tarpu Sūduvoje tokių šnekų negirdėti. Esmė ta, kad net ir šiandien lošė dvi labai panašaus pajėgumo komandos. O laimėjo ta, kuri turi keletą aukštesnės klasės žaidėjų, galinčių reikalus išspręsti ir individualiomis pastangomis. Tačiau labai norėtųsi ir rimtesnio komandinio indėlio. Nes tik tuomet, kai geriau gros visa komanda, o ne pavieniai žmonės bus bent šioks toks šansas rimčiau pakovoti su pirmo trejeto komandomis.

Dabar mūsų laukia šiokia tokia pertrauka. Kitas turas prasidės birželio 14, tačiau Sūduva jį praleis. Aikštėn mūsų komanda eis tik birželio 18 dieną Vilniuje pasigalynėti su komanda, kuriai jau dabar yra kabinami aukso medaliai. Tad yra gražaus laiko ne tik sugalvoti kokį taktinį stebuklą, bet ir treniruotės jį taip nudrožti, kad futbolininkai rungtynes net ir užsimerkę galėtų sulošt.

>>>

Rungtynių santrauka:

86 Responses to “16: SŪDUVA 2:1 BANGA”


 1. 1 Remis 2013-06-01 17:08

  “Sūduva“ turi vieną už visus šiandien aikštėje buvusius žaidėjus meistriškumu gerokai aukštesnį žaidėją ir tas žaidėjas iš esmės nulėmė rezultatą. Antras įvartis buvo komandinių veiksmų rezultatas, bet tikriausiai jo nebūtų buvę, jei N.Valskis nebūtų savo individualiais veiksmais pasiuntęs “Bangos“ į nokdauną 46 minutę. Kol “Banga“ gulėjo paslika, krito ir antrasis įvartis.

 2. 2 Juventini 2013-06-01 17:27

  ir atmosfera pagrindinėj tribūnoj buvo tokia, kokios senai jau nebuvo

 3. 3 rimvill 2013-06-01 18:08

  Pamąstymas treneriam:
  Viskas pusėtinai, tik vienas dalykas labai jau užknisa. Padarius pražangėlę komanda užsisukus pėdina link savo vartų, o priešininkai žaibiškai pradeda ataką. Taip gavom gola pernai nuo Šiaulių kai 3-3 sužaidėme išvykoje, taip šiandien gavom vieną golą, taip vos negavom ir dar dvejose situacijose. Ar sunku žaidėjui prasižengus atsistoti prieš kamuolį ir taip neleisti greitai įžaisti.

 4. 4 p.o.p. 2013-06-01 18:15

  aha, dar nepamiršk situacijos, kai du žaidėjai “statė sienelę“ vidury aikštės, o tuo tarpu Banga numetė kamuolį į kraštą, kuri vienas iš statytojų turėjo stovėt.

 5. 5 Draugas 2013-06-01 18:38

  O kas vyko pagrindinej tribunoj? Palaiket Suduva smarkiai? Nes komentatorius sake kad zmoniu mazai, netgi Suduvos Sakalu nesimate
  Taip sutinku tie greiti izaidimai, kazkaip neskaniai susiziurejo, galejom prasileisti. Tiesa pasakius kai uzleido rungtyniu gala, man buvo neramu, zinant musu sugebejimus gintis, kai vienam kraste Dauksa taip neuztikrintai losia. Vienu metu kai Radzius metesi labiau i prieki su juo kartu ejo ir Dauksa, tai musu veteranas nurode Dauksai, kad anas teptu slides greiciau prie vartu :)
  O ar tik man vienam tas Basicius atrodo labai daug kamuoliu prapila ten kur nereiketu prapilt, o ir paso normalaus nepaduoda. Taip jis kovoja is visu jegu, ir su visais, bet kazkaip vangiai ta kamuoli jis spiria. Sezono pradzioje man jis graziau ziurejosi.
  Beje apie gyneju tarpusavio pasus, tai taip, nera juk kam pradeti atakos is tos puses, Radzius karts nuo karto pamates kad nieko nebus, i prieki prasibrauna, o daugiau nera ten kurianciu zmoniu. Dauksai stiprus minusas, nu taip jis grybauja, nemaziau nei tas musu kinietis. Leimonas irgi uzsnudes kazkoks, vel vos ne centre kamuoli prapyle. Ziauriai truksta kuriancio zmogaus, sugebancio daugiau pasu geresniu atiduoti, pries gerai sustatyta gynyba mes liekam uzdaryti.

 6. 6 Anonimas 2013-06-02 00:03

  sveiki
  lff oficialiai raso 600 ziurovu
  perziurejus nuotraukas geriausiai 200 galima suskaiciuoti
  ir tai nejuokinga

 7. 7 vietinis 2013-06-02 09:39

  Jei nejuokinga, tai pradek lankytis rungtynese ir atsivesk dar draugu, kurie sekanciose atsives galbut dar po drauga. Tuomet taps linksma ir nereiks tokiu savo komentaru rasyti.

 8. 8 p.o.p. 2013-06-02 10:17

  Juokinga ar ne, bet vakar maciau berods 2002 lygos vidutini lankomuma. Suduva buvo antra lygoj ir i stadiona vidutiniskai rinkdavosi gerokai virs 2000 zmoniu. Draugus vestis mes cia jau kokius trejus metus kvieciam, tik nuo to zmoniu nedaugeja. Matyt draugu per mazai turim. O jei rimtai – tai strategija ‘atsivesk drauga’ tinka Kybartu Sveikatai ar Marijampoles Svyturiui. A lygos klubui deretu kitaip elgtis. Taciau diskusija apie Suduvos nulini darba su klubo gerbejais taip pat seniai issemta. Sitam fronte – taip pat nieko naujo.

 9. 9 Juventini 2013-06-02 12:23

  manau, jei rungtynių pradžia būtų nu 14 valanda, o tarkim 18 ar 19, tai lankomumas būtų kokiu 200 žmonių didesnis, bet ir tai lankomumas yra tragedija

 10. 10 p.o.p. 2013-06-02 12:45

  Keli simtai esmes nekeicia, kai i rungtynes ateina koks 20 proc zmoniu, ejusiu pries 5-10 metu. Reklamos sneka tariant, turim visai nebloga produkta, kurio niekam nereikia. Bet diskusijos apie Suduvos komunikacija irgi pradet nera prasmes – uztenka i svetaine komandos paziuret, kad suprastum jog metams begant reikalai eina tik blogyn. Tiesa pasakius, ir sito blogo vartojimas siemet zenkliai pakrites. Tai gal komandos Maijampoleje ir reikia tiems 500 zmoniu. Tuoj Pakruojo lygi pasieksim. I Kazlu Rudos Silo rungtynes jau beveik daugiau zmoniu renkasi

 11. 11 niekas 2013-06-02 14:34

  Atrodo marijampoliečiams atsibodo futbolas. Be to, kad pustuštė pagrindinė tribūna, tai ir Sakalų buvo tik 6 ar 7. Žaidžiant savaitgalį ir namuose sakyčiau mažoka, ir 14 val nepasiteisinimas. Tigrų buvo bent tris kartus daugiau, o ir kelionė ne pusvalandis.

 12. 12 Marijus 2013-06-02 20:55

  visada būna sunkesnių periodų, tada ir pasirodo kas yra kas. o bet tačiau jeigu klubui žiūrovai nerūpi, žmonės tai irgi jaučia

 13. 13 p.o.p. 2013-06-02 21:04

  Kazin ar mums deretu kalbet apie ‘sunkesnius periodus’. Uztenka paziuret i Taura, Dainava ar Banga ir palygint lankomuma ju stadionuose

 14. 14 hmm 2013-06-02 22:00

  Nemazai chebros susirinko klaipedoje i stadiona. Smagu ziureti buvo ;) beje, nors ir minimaliai, taciau realus atsilikimas nuo 3 komandos mazeja ;)

 15. 15 p.o.p. 2013-06-02 23:21

  Jo, ekrano-atlanto rezas ko gero pats geriausias zvelgiant is Suduvos pozicijos. Tik anksti dar apie tai kalbeti – kol kas esminis tikslas yra nuo ju per daug neatsilikti. O dalykas juk paprastas – nori trecios vietos, turi nugaleti tiek atlanta, tiek ekrana. Ir ne po viena karta. O as nebuciau toks tikras ar Suduva siai misijai yra jau pasirengusi. Kol kas galim tik pasidziaugt kad komanda gan tvirtai sedi 4 vietoj, o juk sezono pradzioje neatrode kad tai bus lengva misija

 16. 16 kitas Juozas 2013-06-02 23:24

  jo, panašu kad su žalgiriu šį sezoną lygiosios mums būtų puikus rezultatas, o su visom kitom galima kovot:)

  • 17 Kuzma SS 2013-06-03 10:18

   Žalgiris šiemet ir pagal biudžetą ir pagal žaidimą tikrai turėtų tapt aiškiais čempionais, spėju, dar ketvirto rato viduryje. Taigi mums vienas taškas būtu tikrai jau pasiekimas.
   Tuo tarpu Ir Atlantą, ir Ekraną trečiam-ketvirtam rate privalom nugalėti. Žinoma, jei norim trečios vietos. Nes kol kas tik 2 taškus iš jų bendrai paėmėm. O jie iš mūsų – po 4… Kita vertus, ir 4 vieta būtų pakankamai aukštas pasiekimas, turint omenyje sudėtį ir ne-ambicijas sezono pradžioj.

 17. 18 TOTO 2013-06-03 16:23

  Kur dingo žiūrovai Marijampolėje? Vardan šitų rungtynių sukoriau visus 650km (į abu galus) ir ką aš išvydau? Tragediją….. Komanda tikrai žaidžia normaliai, bet kur žiūrovai? Toks jausmas buvo, kad Sūduva žaidžia II lygoje….o čia visgi A lyga….Gal verta padaryti nemokamą įėjimą? Bet kas iš to, jeigu ir tai net 1000 žiūrovų niekaip nesusirinks… gėda Marijampolės futbolui, oi gėda.
  Marijampolėje būnu retai, bet kai galimybės leidžia, tai sugrįžtu vardan Sūduvos futbolo. Marijampoliečiams jau nebeįdomu apskritai niekas… nei krepšinis, nei futbolas… o ką daugiau turime? Nieko. Ai, gi geriau valgyti cepelinus, spoksoti tv, ar gulėti sodė… Ech…. nejaugi Marijampolėje tik pensininkai liko? Kur jaunimas? Kodėl jis degraduoja, ir net nesidomi tuo kuo galime didžiuotis- futbolu…..Griūva miestas…..ech….

 18. 19 p.o.p. 2013-06-03 17:15

  tame ir kampas, kad pensininkų stadione daugiau negu jaunimo ir tiems pensininkams tokie klausimai nekyla – jie vaikščiojo į Sūduvos rungtynes prieš 20 metų ir vaikščios iki mirties. o va su jaunimu, taip sakant, dirbt reikia ir juos kviest turi ne draugai, tėvai ar neoficialūs blogai, o pats klubas.

  aišku, tai nėra vien Marijampolės problema – paskutinius kartus ir į Žalgirio rungtynes rinkosi gėdingai mažas žmonių kiekis – ypač turint omeny, kad Vilnius kokius 10 kartų už Marijampolę didesnis. O tas klubas su fanais tikrai iš peties dirba.

 19. 20 Juventini 2013-06-03 17:42

  tie 300 žmonių, kurie buvo šeštadienį, manau eitų žiūrėt rungtynių, nesvarbu kurioj lygoj Sūduva žaistų ir kas už tą Sūduvą žaistų. Todėl drąsiai galim sakyt, kad su lankomumu pasiektas visiškas dugnas. O sugriauti yra lengviau, nei sukurti. O, kad traukti žmones (arba bent jau išlaikyti tuos kurie lankosi rungtynėse) reikalingi elementarūs veiksmai, tik kas iš tų veiksmų, jei klubui sirgaliai atrodo nėra aktualūs. Paleidus Ledesma ir tuos pinigus, ką jis uždirbtų per mėnesį ir interneto svetainė, kaip uoga atrodytų ir tinkamą strategiją pritaikius žiūrovų kelis kart padaugėtų

 20. 21 TOTO 2013-06-03 17:50

  Viena iš esminių problemų, kad nėra tikrų sporto vadybininkų… va kur šuo pakastas…. Išvada peršasi, kad arba klubui visiškai vienodai, kad žiūrovai susirinktų, arba jie elementariausių dalykų nesugeba daryti…. Kita mintis, kuri kilo tokia, kad Marijampolės jaunimui geriau sode pagert, pasitūsinti, negu ateiti ir palaikyti miesto komandą. Kuo pritraukti žmones? Nemokamu alumi? Kas iš to, jeigu tik pagerti ateis…. dalinti bandeles, gaiviuosius gėrimus? Irgi nekažką, nes susirinks pavalgyti…. ech….

 21. 22 Tadas 2013-06-03 18:24

  Ateina ir jaunimas į rungtynes. Manau amžiaus grupės stadione apylygiai pasiskirstę.

 22. 23 to TOTO 2013-06-03 18:31

  O iš kur tų sporto vadybininkų atsiras, kai sporto klubų (tuo pačiu ir darbo vietos) egzistavimas priklauso nuo turtingų dėdulių nuotaikų kaitos. Susipyksta tarpusavį dėl kokių smulkmenų, spjauna į viską ir išeina kitur, ten susipyksta – ir vėl išeina, užuot kompromisų ieškoję vardan savo krašto tradicijų. :)

 23. 24 hmm 2013-06-03 18:33

  Reik gerai padirbeti su marketingu, padaryti futbola madingu marijampoles jaunimui. Keista, atrodo priimtu suduva praktikantu marketingo, kurie uz dyka padirbetu klubo naudai, taciau ne, nieko nevyksta. Viskas kaip ir aisku su tuo marijampoles klubo vadovu poziuriu i ziurovus :)

 24. 25 Tadas 2013-06-03 18:35

  Užtenka žaidėjams po mokyklas pavaikščiot ir kvietimus į rungtynes padalint. Ir viskas, užsiaugins sau žiūrovus arba būsimas klubo žvaigždes.

 25. 26 p.o.p. 2013-06-03 19:26

  Paprasciausia pasakyt, kad chebrai idomiau alaus pasiurbt ir koki anglu cempionata per telika paziuret. Tik jei valdzia alkoholi istatymu uzdraustu, kazin ar stadione zmoniu pagausetu. Siais laikais zmones nieko nepriima kaip savaime suprantamo, ypac jauni. Savo laikui ir pinigams isleist jie turi tiek variantu, kad reikia kovot del kiekvieno lito. Joks padoresnis renginys be solidzios reklamos neapsieina. kaip gali tiketis stadione potencialaus lankytojo, jei daznas greiciausiai net nezino kad rungtynes vyksta. Uztenka keliu baziniu veiksmu ir tu zmoniu galetu padvigubet (jei tarsim kad 400 ziurovu tampa tradicija Marijampoles stadione). O va gerbeja uzsiaugint, toki kuris komanda ir pralaimejime palaikytu, yra didelis ir ilgas darbas.

 26. 27 p.o.p. 2013-06-03 19:31

  Sitam reikale as tik vieno dalyko niekaip nesuprantu. Tarkim, jei kiekvienas namu rungtynes ateina 1000 sielu ir susimoka po 10 lt, tai per metus 200 000 lt gaunasi. Lietuviskam futboluo – visai normalus pinigai. Tai va ir nesuvokiu kodel klubas ne pirsto nepajudina kad tuos pinigus susirinktu? Visiskas neukiskumas, taip sakant

 27. 28 Varvalas 2013-06-03 21:09

  Pop, sakykime, kad galime pasvajoti apie tuos 1000 žiūrovų, bet ne visiems iš jų reikia mokėti pinigus už įėjimą. Taigi, nors tokių skaičių ir negausime, bet niekas neužginčys, kad taip komanda gautų šiokią tokią piniginę injekciją. Tačiau kam “dirbti“ su 1001 žiūrovu, jei tie niekieno nevaromi 300 spartiečių sukelia 3,3 karto mažiau problemų. “Galvoms“ idealiausia būtų, kad į tribūnas ateitų tiek, kiek seimūnų į vidutinį statistinį posėdį. O pinigus vis tiek susirinks iš savivaldybės (500 000 tiesiogiai ir apie 118 000 per futbolo centrą), Arvi (apie 220 – 250 už vardo reklamavimą), UEFA (345 000) ir t.t. (“ubagų“, sukrapštančių tik penkis skaičius nevardinsiu, nors duomenis turiu).

 28. 29 Varvalas 2013-06-03 21:27

  Beje, paskaičiavome, kad norint sugrąžinti į stadioną Gabrio laikų žiūrovus (na, kokius 1500 – 2000) ir, sėdint “žemiau dugno“, reikėtų investuoti apie 80 – 90% šaibukių, kurias suneštų tie žiūrovai. Dalis šių gautų “bilietinių“ pinigų, keliautų ir žiūrovų aptarnavimui. Taigi, vis tik liktų keliolika procentų. Manau, kad šitą žino ir klubo vadai, bet jie nenori suprasti, kad toks žiūrovų skaičius kitais kanalais pritrauktų investuotojus (tiesa, šių pinigėlių apskaičiuoti tiksliau neįmanoma).
  Jei užsibrėžtume į tribūnas sutraukti dukart daugiau žiūrovų (3000 – 4000), nuo bilietų liktų jau apie 67%. Toliau, sakykime po keleto mėnesių, “atsipirkimo“ koeficientas dar atpigtų.
  Tikiuosi, kad gal šia mano “buhalterija“ susidomės … Šilas, gal Kybartų Sveikata ar kokia naujai atsirasiusi Kalvarijos Orija.

 29. 30 p.o.p. 2013-06-03 22:07

  Ar ne per daug islaidu paskaiciavai? :)) manau, marijampoles miestely butu galima daug ka ir pigiau gaut – juk aplink vieni draugai. Pvz lauko reklamos skydus operuojancios kontoros paprastai privalo tam tikra kieki reklaminio ploto atiduo savivaldybems ‘visuomeninems’ reikmems. Tai ir butu galima su meru rankom sukirst ir vietoj beprasmes kokio maironio jubiliejaus reklamos, Suduvos varzybu laika rodyt. Vietos radijas, manau, tik apsidziaugtu jei klubas pasisiulytu pakuruoti savaitine laida apie futbola. O skrajutes keliuose miesto turguose sestadienio ryta ir pats prezidentas galetu padalyt – isivaizduoji koks efektas butu: ‘Prezidentas mane pakviete – kaip galiu neateiti!’ Jei seimo nariai pries rinkimus turguose liaudziai rankas spaudzia – ko musiskis prezidentas negaletu? Na gerai, gerai – duokit man deze skrajuciu as ir pats galesiu jas per valanda kita isdalint:)

 30. 31 Tadas 2013-06-03 22:10

  O Dainava įtvirtino mums 4ąją vietą. Netikėta.

 31. 32 Anonsas 2013-06-03 22:34

  O kaip su Europos taurės atranka reikalai bus? Jei liekam ketvirti, tai turim tą Hermio (ar kokio ten velnio) taurę nusinešt, kad pasižmonėtumėme Europoje kitąmet?

 32. 33 griezhtas 2013-06-03 22:38

  Jo dziukeliai sustru morku uzskabe, kad tep ziauriai siaulius sutarse.

  O kas del lankomumo, tai prisipazinsiu as pats 6ni pirma syki stadione apsilankiau, pagrindine problema yra laikas, nuo visokiu uzklasiniu darbu nusimuilinti jau 12 val. (kad 14 val.spetum i stadiona) sazine neleidzia, kita puse, kad po varzybu irgi per ankstyvas laikas suvalkijos draugus pradet lankyt…
  Manau kokiam 1000 irgi nuo savaitgalio darbu jau 12 val nusimuilinti sudetinga. Mano akim idealiausias laikas butu sestadienio 18 val arba sekmadienio kokia 17 val.

 33. 34 Š 2013-06-03 22:38

  Jei taurę laimi kažkuri iš pirmo trejeto komandų, tuomet ir ketvirtos vietos užtenka.

 34. 35 z 2013-06-03 22:48

  Atrodo savaitgali jau galutinai baigesi visi Europos klubiniai cempionatai bei taures ir galima varzovus Europalygos paziureti wikipedijoj final version: http://en.wikipedia.org/wiki/2013%E2%80%9314_UEFA_Europa_League#Qualifying_rounds

  • 36 niekas 2013-06-04 18:26

   Na peržvelgiau aš tą sąrašą, tai jei gerai suprantu, pirmam etape Sūduvai teks komanda iš unseeded grupės:
   Domžale CC: 2.441
   Glentoran CC: 2,366
   Metalurg Skopje CC: 2.300
   Milsami Orhėjus CC: 2.283
   Celje CC: 2.191
   FK Torpedo Žodino Kutaisio CC: 2.083
   Teteks CC: 2.050
   Irtyšius Pavlodar CC: 1,941
   Jeunesse Esch CC: 1.925
   Kryžiuočiai CC: 1.866
   FC Santa Coloma CC: 1.850
   Chikhura Sachkhere CC: 1.833
   “Žalgiris“ Vilniaus CC: 1.800
   Marihamnas CC: 1.701
   Mika CC: 1.600
   IBV CC: 1.583
   Çeliko Nikšić CC: 1.550
   Hibernians CC: 1.541
   Sliema Wanderers CC: 1.541
   Tiraspolio CC: 1.533
   Drogheda United CC: 1.475
   Narva Trans CC: 1,441
   Gandzasar CC: 1.350
   Kruoja Pakruojis CK: 1.300
   Astana CC: 1.191
   Laci CC: 1.083
   Teuta Durrës CC: 1.083
   Vikingur CC: 1.066
   Turnovo CC: 1.050
   Grbalj CC: 1.050
   VĮ Santa Coloma CC: 0.850
   Kukësi CC: 0,833
   Jei CC: 0.566
   Prestatyn Miestas CC: 0,516
   “Airbus UK Broughton CC: 0,516
   Bala Town CC: 0,516
   La Fiorita CC: 0.383
   Libertas

 35. 37 Varvalas 2013-06-03 22:49

  įsivaizduoju kaip po Dainavos pergalės jaučiasi kažkada čia linksniuota “kepuraitė“.

 36. 38 Remis 2013-06-03 22:55

  Š, ne visai taip. Jei laimės čempionas, tai kelialapį gali gauti finalininkas. Ir jei tai bus kažkas iš 5-9 komandų, tai ketvirtoji liks tuščiom rankom. Ketvirta vieta pati nieko negarantuoja, bet šansai būna pakankamai dideli, nes paprastai taurėj geriausiai ir lošia pirmieji keturi :)

  O dėl žiūrovų skaičiaus padidinimo yra ir keletas paprastų sprendimų, kurie nieko nekainuoja, bet po to gali atnešti papildomas lėšas. Tik kad “Sūduvai“ matyt tai nerūpi. Netgi veltui (su pakvietimu) įleistas žiūrovas gali atnešti 5-10 ar dar daugiau litų, jei jam pasiūlysi užkąsti ir išgerti.

 37. 39 p.o.p. 2013-06-03 23:02

  Joooo… Idomiai cia tie Varvalo biudzetai isrodo, zvelgiant i juos sviesoje to fakto, kad kitamet Suduva gali likt ir be Europos, ir be europiniu pinigu. O tada biudzetas, panasu, ir milijono nesiektu, vadovaujantis siandienos skaiciais. Ir tada jau Europa bei medaliai galutinai nutols. Uzdaras ratukas, vienzo.

 38. 40 hmm 2013-06-04 10:56

  Ledesma net uz dublerius nebelose :) Matomai Murauskas ir Gvildys isiutinti

 39. 41 Tadas 2013-06-04 11:40

  Matyt trukdė dubleriam lošt praeitam ture vaikščiodamas :D

 40. 42 p.o.p. 2013-06-04 12:23

  ai, ką jūs čia ant to Ledesmos varot. Tiesą pasakius, jei pas dublerius jis iš tikro už bausmę pažaist buvo pasiųstas, tai tik rodo mūsų trenerių ir komandos vadų išsilavinimo spragas – kai nežinai, kaip šiuolaikiškai žmogų motyvuot, tuomet ir belieka vaikų darželio metodus taikyt.

 41. 43 hmm 2013-06-04 14:53

  Na p.o.p manau cia buvo prieitas krastutinumas. Tas pats Rooney buvo pasalintas kuriam laikui is pagrindines sudeties uz nesistengima 100proc, ir dar daug tokiu atveju pasaulyje. Kaip galima motyvuoti Ledesma? Net neisivaizduoju, pagrindinis jo motyvatorius turetu buti pasirodyti gerai ir gauti geresni kontrakta (pakaktu igauti forma ir nevaikscioti) bet jis turi kilt is jo pacio, o jei to nera.. tada kur jo sportininko charakteris? Jis gi vyras, kurio gyvenimas paremtas futbolo, jis is tu pinigu islaiko seima, jis moka ji zaisti, bet komandai paskutiniu metu visiskai nepadeda ir ja stabdo. Visiskai pritariu jo issiuntimui i dublerius, gal nuo dugno atsispirs i aukstumas.

 42. 45 p.o.p. 2013-06-04 15:57

  aš tiesiog kalbu apie du požiūrius į tavo nusamdytą darbuotoją. Vienas, senobinis, kalba apie tai, kad skęstančiųjų gelbėjimas yra pačių skęstančiųjų reikalas, o jeigu jie tinkamai to nedaro, tai gauna lazdų. Antras, požiūris kalba apie pamėginimą suvokt kiekvieno personažo specifiką ir konkrečiai jam pritaikyt motyvacinius sprendimus. Aišku, aplink kiekvieną nepašokinėsi, tačiau toks futbolistas kaip Ledesma Lietuvoje nusipelno personalinio sprendimo. Kaip bežiūrėtum, braziliškas futbolo suvokimas yra pakankamai specifinis.

  Trumpai tariant, aš galvoju, kad jei neina nieko su tokiu žaidėju padaryt – jį tiesiog reikia atleist. Taip pat galvoju, jog Sūduvos vadai yra kaimiečiai, jeigu nesugeba iš tokio žaidėjo komandai naudos išpešt. Tiesą pasakius, Sūduva seniai garsėja beviltiškais personalo valdymo sprendimais – užtenka prisimint kito įspūdingo brazilo Willer istoriją, kuri vyniojosi lygiai taip pat – kažkodėl tas futbolistas tiesiog nustojo vienu metu žaist ir tiek. Ir niekas jo atgaivint nesugebėjo.

  Galima pasidžiaugt, kad Gvildys raumeny rodo, tačiau iš šalies pažiūrėjus gan niekingai atrodo, kai tokio lygio žaidėjas ant suolo laikomas. Aišku, reikia turėt omeny, kad mes nežinom, kas ten viduj dedasi ir visos mūsų diskusijos yra labiau teorinio pobūdžio.

  • 46 akva 2013-06-09 14:50

   Ledesma turi tokį kontraktą, kad taip lengvai jo nepaleisi. Kadangi kontraktas dar galioja apie 20 mėnesių, tai nesunku paskaičiuoti, kad jo atleidimas Sūduvai kainuotų apie 100 tūkstančių eurų.

   Bet atrodo, kad Murauskas jau bando kitą būdą – atleisti už sutarties sąlygų sulaužymą.. o žinant, kad Ledesma retkarčiais į treniruotes mėgsta ateiti girtas, tai neturėtų būti labai sudėtinga.

   Be to, rūbinėje jau ir Valskis, ir Baranovskis be užuolankų Gvildį yra pasiuntęs ant trijų raidžių, tai komandoje laukia įdomi atomazga. Tik įdomu, kokia?

 43. 47 Diviriks 2013-06-04 17:49

  Man atrodo, kad tiesiog laukiama artėjančio perėjimų lango: veikiausiai vėl bus bandoma kažkur prakišti Ladesmą. Jei pasitvirtins šis spėjimas, klubas eis lengviausiu keliu: nėra žaidėjo – nėra problemos

  Galop nemanau, jog visą bėdą reikėtų suversti ant provincialaus personalo valdymo, vadybos reikalų ir t.t., nors pastebėjimai išties geri, tiesą sakant.Ypač dėl motyvacinių sprendimų. Tačiau yra ir kita medalio pusė, kuri nuo klubo nepriklauso – pačio žaidėjo norai ir motyvacija. Juk Valskiui demonstruoti gerą žaidimą netrukdo komandos viduje vykdoma politika. Logiška, jei žaidėjas nerodo noro, savo žaidimu tik trukdo komandai, tingi žaisti, reiškiasi, laikas kažką pakeisti – aplinką, klubą, šalį ir t.t.

  Žodžiu, normali situacija: jei jautiesi per geras/blogas savo atstovaujam klubui – reikia kažką keisti. Nuojauta ir paskutinių rungtynių tendencijos, trenerio sprendimai rodo, kad būtent ta linkme judama.

 44. 48 griezhtas 2013-06-04 23:08

  Kruoja skelbesi, kad ieskos nauju zaideju, tai gal jiems ledesma iskisim, jei ne liks tik wygrai.
  O siaip per sestadienio varzybas, nebuvo nei vieno momento, kad pasigesciau ledesmos, net esancio geriausioje savo formoje. Kampinius Kiselevskis ir Brokas pakele tikrai gerai, standartai irgi buvo pavojingi. Dabartinei jaunai ir klaidu daranciai komandai, tikrai butu per didele prabanga laikyti aiksteje zaideja, kuris niekada nesigina, neina i dvikovas ir nebando kovoti del kamuolio, viska ka jis gali tai 3 kart per varzybas padaryti mandresni pasa. viskas. standartu realizavimas liko tik toli istorijoje.
  Toks Kiselevskis, kad ir padarytdamas 50 klaidu per varzyba padaro ir tuos 3 gerus pasus, be to laimi ir kruva dvikovu ir kamuoliu perima ir dar ginasi.
  Kas del Ledesmos motyvavimo, tai nzn ar ji imanoma uzmotyvuoti, toks talentas su tinkamu poziuriu ir fiziniu pasiruosimu butu leides zaisti labai aukstame lygyje, bet kazkodel juo nepsinaudojo ir apsiribojo narcizavimu ir dykinejimu Lietuvos ir Baltarusijos lygose ir cia tikrai ne suduvos vadybos problema.

 45. 49 carlos 2013-06-05 03:19

  ledesma benj jau praeitais metasi buvo daugiau uzdirbantis futbolistas a lygoje

 46. 50 vietinis 2013-06-05 12:24

  noreciau sugrysti dar prie to pacio lankomumo. Atejo i galvele tokia mintis, suprantu zmones kurie turi darbus, turi seimas ar dar visokiu reikalu, kuriu siais laikais sociai pas lietuvius. Bet zmones, kur yra tas jaunimas sportuojantis ir propoguojantis futbola? vykstant a lygos rungtynems as nesu mates kad sedetu bent dvi komandos vaiku, kuriems tai turetu buti tikrai ne kad idomu, bet privaloma lankytis tokiose rungtynese.

 47. 51 Juventini 2013-06-05 12:33

  nereikia pamiršt, kad tos jaunos komandos savaitagliais taip pat turi varžybas, kurių laikas dubliujasi su Sūduvos rungtyniu laiku, ypač, jei jos vyksta 14 valandą…

 48. 52 vietinis 2013-06-05 20:55

  tai vyksta isties labai retai kuomet dubliuojasi rungtynes.

 49. 53 kanopa 2013-06-06 15:41

  to vietinis
  \pirma tu žiūrėkį sūduvos žaidimą, bet ne į valkus ;antra į ką žiūrėti tiems vaikams į trenerį mėgėją , ar į sanatorijos pacientus pasak VARVALo, trečia, ar kalčiausi valkai ,kad prasidėjo Sūduvos rungtynių tuštėjimo metai.

 50. 54 griezhtas 2013-06-06 16:00

  kanopa , kada paskutini syk suduva ziurejai, jei dar sanatorijas prisimini? is sanatoriniu liko tik ledesma bet ir tas ant suolo sedi.

 51. 56 p.o.p. 2013-06-08 16:46

  Tai kad aniedu jau seniai nelose

 52. 57 tadas 2013-06-10 23:08

  http://penalty.lt/e-cesnauskis-musu-karta-jau-nieko-nepasieks/

  Man užstrigo jo pasakymas kaip jo laikais treniravo vaikus. Įdomu ar dabar daug pažengę į priekį mes? Tikiuosi, kad taip.

 53. 58 Favoritas 2013-06-11 09:10

  Iš tiesų geras pastebėjimas, kiek prisimenu Marijampolėj lygiai tokios pačios buvo pirmos treniruotės, seni (geri?) laikai :)
  Nežinau ar mes daug pažengėm į priekį per tuos 20m. bet manau vargu… nes dabartiniai treneriai yra praėję tą pačią senąją futbolo mokyklą. O ir jaunimo rezultatai nedžiugina.
  Kaip bebūtų Česnauskis tiesą pasakė apie šią kartą. Aš asmeniškai laukiu Emigrantų rinktinės, kai po kokių 10m (gal net mažiau) užaugs išvažiavusių lietuvių vaikai ir grįš žaisti futbolą už Lietuvą. Turim gerą pavyzdį – Meilutytė! Kitų rezervų mūsų šalyje aš nematau.

 54. 59 Tadas 2013-06-11 09:44

  Arba iš Lietuvos akademijų išvažiavę į didžiųjų klubų jaunimo komandas. Nemažai tokių yra šiuo metu. Galbūt iš to jaunimo užaugs nebloga karta.

 55. 60 Varvalas 2013-06-11 18:34

  tai, kad Tadai tik viena tokia akademija yra (Kaune, o kitos dar tik lukštenasi), o joje dirbančių “akademikų“ neprileisčiau ir prie sekmadienio lygos komandų. Nepanašu, kad kas iš tų jaunuolių, išvykusių į užsienį, būtų rimčiau “užsikabliavę“ už aukštesnio lygio futbolo. Taip, jie ten žaidžia ar pasėdėti gauna antrose dublerių sudėtyse, klubų pavadinimai kartais net žinomi, bet savo amžiaus Lietuvos rinktinėse neatrodo solidžiau už panašaus amžiaus sanmariniečius. Jei būdami 18 – 19 metų rimčiau neužsikabina, tai labai tikėtina, kad ateity už suaugusiųjų rinktinę iš jų žais koks 1 ar 2. Tikėtis “revoliucijos“ būtų galima, jei užsienio klubuose tokių jaunuolių būtų nors koks šimtelis, tai iš kas dešimto ir užaugtų geresnis produktas. Kol kas “akademijos“ tarnauja ataskaitoms, pinigų “įsisavinimui“, žaidėjų prekybai, draugelių įdarbinimui ir t.t. ir panašiai.

 56. 61 vietinis 2013-06-11 20:58

  visu 110% pritariu varvalui del musu akademiju, tarp kuriu ir ta pati suduva, ji augina jaunima, taciau juo visai nesirupina. O todel, kad nera kam juo rupintis, tam nepakanka dvieju zmoniu.

 57. 64 Juventini 2013-06-12 17:12

  va su Šiauliais tai įdomu… pagrindinių žaidėjų nelieka

 58. 65 Anonsas 2013-06-12 17:24

  Jamam Skarbalių! Tik, ko gero, pats nė kojos nekeltų i mūsų komandą :)

 59. 66 diletantas 2013-06-12 19:52

  pažiūrėkite atidžiau šiauliai-dainava santrauką ir suprasite bent jau dalį atleidimų

 60. 67 hmm 2013-06-13 10:19

  Nzn nzn ka tie musu jaunieji suduvieciai pasieks. Va, uzvakar maciau einanti gatve ir atvirai rukanti Breive. Talenta turi, bet svaisto tai kaip tik gali, jau nurasyt galima si veikeja.

  • 68 Anonimas 2013-06-14 07:56

   Jei yra taip kaip sakai, tai parodo tik vieną dalyką apie mūsų jaunimą: Jie nepasiruosę psichologiškai (aišku dėl to kad niekas jų neruošia), nei aikštėje nei už jos ribų. Žmogus nesuvokia savęs kaip profesionalaus sportininko, o tai atsispindi tokių elgesiu gatvėje ir nusiteikimu aikštėje. Be galo liūdna

 61. 69 Juventini 2013-06-13 12:59

  Ledesma kazin ar isvysim jau

 62. 70 Tadas 2013-06-13 13:41

  nu ir gerai, tik įdomu ar finansiškai klubas nenukentės

 63. 71 Juventini 2013-06-13 14:34

  nenukentes, leido vel Ledesma i Malaizijas visokias pavazinet, jei ras kluba, netrukdys iseit

 64. 72 Draugas 2013-06-13 17:06

  Abejoju ar ras jis ten kluba. Jeigu duos mazai jam ten pinigu taigi ir pats nenores vykt velnias zino kur.
  Zalgiris Velicka prisikabino, o mes idomu ka prisikabinsim.

 65. 73 griezhtas 2013-06-13 21:31

  Nu nzn ar Velicka zalgiri sustiprins, nebent kuris nors is dabartiniu puoleju begt ruosiasi. O mum nieko pirkt nereikia, reikia protingai planuot finansus ir tokiu budu savo aukso sulauksim, pats ateis :)

 66. 74 Tadas 2013-06-14 09:02

  Ledesma į Brunėjų galėtų bandyt įsitrint, sako ten algos neblogos :)

 67. 75 to griezhtas 2013-06-14 09:35

  Nepatekimas į kitų metų Europos lygos atranką nebūtų protingas finansų planavimas.

 68. 76 Favoritas 2013-06-14 11:11

  Tai, kad iš tiesų nelabai mums ko ir reikia. Gynyba tvarkosi neblogai, į saugus tuoj Chvedukas turėtų grįžti. Nebent į puolėjus kokį Alaverdashvili paimti, kurį Šiauliai prametė.

 69. 77 Ramunas 2013-06-14 12:22

  Alaverdashvili berods jau nebegali Lietuvoje žaisti šiemet, nes tai jau būtų trečia jo komanda.

  • 78 carlos 2013-06-14 19:27

   man rodos, gali jis ten viską žaist, nes negalima per tą patį sezoną du kart žaidėją parduoti/išnuomoti o atleistas jis ten dzin belekiek kartų gali, ir išvis ne prie ko čia lietuva ar nelietuva, nebent mūsiškiai kažkokias savas taisykles suigalvojo…

   • 79 Remis 2013-06-14 23:12

    FIFA reglamentuose yra numatyta, kad žaidėjas gali per sezoną būti registruotas ir žaisti tik dviejose komandose. Formaliai pas mus čempionate Alaverdašvili jau nebeturėtume pamatyti. Gali būti, kad jis apskritai dabar galės žaisti tik ten, kur čempionatas organizuojamas ruduo-pavasaris principu. Berods Rusijos pirmoje lygoje už analogišką pažeidimą iš vienos komandos buvo atimti visi taškai, kuriuos iškovojo, kai žaidė tas žaidėjas, kuris buvo registruotas dviejuose klubuose prieš tai.

   • 80 carlos 2013-06-15 01:54

    jap teisus tu, gali vykti dabar nebent ten kur čempai pasibaigę, nors šiaip jau praktiškai dauguma tokių šalių ir yra…

 70. 81 hmm 2013-06-14 16:35

  Puolejo mums tikrai reikia. Kdouh nepateisina vilciu, Valskis budamas centro ar krasto zaidejas musa ivarcius, breive tuo tarpu cigaretes pesa viesai gatvese, kdouh velniai zino ka daro.. na reiketu tokio motyvuoto puolejo turincio uosle :)

 71. 82 Draugas 2013-06-14 17:34

  Gynejas koks geresnis irgi praverstu, kad butu daugiau stabilumo ir saugumo baudos aikstelej, kiek lempu praleidziam. Kazkokio kuriancio saugo irgi sakyciau reiketu, nes Chvedukas sugris, bet dar kol isizais, tai pamaina tikrai butu OK kad is centro saugam kamuolius gudriai ir tiksliai galetu metyt. Valskis musa ivarcius, bet kaip per interviu pats sake, kad per varzybas pakeicia 2-3 pozicijas, kas nera normalu, tai zinoma kad jam pagalbos reikia, nes Kdouh, atrodo kazkaip bega jis, netinginiauja, nu bet ivarciu nei musti, nei kazka pavojingesnio sukurti nepavyksta.

 72. 83 minde 2013-06-14 17:55

  bisky ne y tema as.kazin su tais kvietimais kut per paskutines rungtynes dalino yleis y u19 finala?delfy raso kad marijampolej vyks

 73. 85 voleur 2013-06-14 21:51

  Tik kažkaip iš tų čempionų anėi vienas rimtesnis neužauga, o jeigu ir daauga tai iki dublerių. Greičiau futbolas, nusibodo tos pertraukos vos prasidėjus sezonui.

 74. 86 z 2013-06-16 01:09

  kogero čia vienintelė vieta likus Lietuvoj kur galima tokiais rimtesniais klausimais padiskutuot – kaip suprantu Delfi (neseniai?)tapo rinktinės informaciniu partneriu (15min liko Alygos?) – normaliom salygom tai būtų didelis įvykis ir delfi.lt ir lff.lt trimituotu apie tai ir būtų viskas labai gražu. Tačiau nei tie nei tie nė žodelio apie tai, tarsi gėda būtų pripažinti.

  Juolab kad delfi visgi labai stipriai formuoja tautos savimonę, vertybes, “pirkimo įpročius“ ir t.t. užtektų porą straipsnių viršuj palaikyt kaip daba madinga ir teisinga palaikyti rinktinę, koks geras tas mūsų stadionas ir soldoutas garantuotas, nors paskaičius komentarus suėjimas ir išėjimas iš stadiono užima baisiai ilgai, programėlės varžybu – deficitas ir tik po blatu gausi, kėdės ne tai kad šlapios(nu ok gi škvalas buvo), bet ir murzinos


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,161 hits
Reklama