FK Turnovo ir kiti reikalai

trn

Laikas grįžti į normalų pasaulį – keletą dienų buvau už kompiuterių, interneto ir kitų padorių dalykų teritorijos. Taip, miške kitos taisyklės – ypač, kai miškas pašaukia visai nelauktai.

Per tą laiką, matau, nutiko keletas svarbių dalykų. Sūduva gan mistiškai pralošė Atlantui ir tuo ko gero prarado galimybę pasimušti šiemet dėl medalių. Rungtynių nemačiau, tačiau visų komentarų esminė linija rodo, kad svarbiausias veikėjas tame žaidime buvo teisėjas. Jei taip buvo iš tikro – tuomet yra liūdna. Nors jokių oficialių pareiškimų apie tai negirdėti – netgi Darius Gvildys, komentuodamas rungtynes, kalbėjo apie klaidas ir patirties stoką, o ne apie teisėjo įtaką rezultatui. Aišku, tokiose rungtynėse net ir mažiausia smulkmeną gali viską lemti – kai lošia apylygės komandos ir kai vienoje jų yra krūva jaunų bei patirties stokojančių žaidėjų. Tačiau niekur nedingsi – rezultatas jau užprotokoluotas ir belieka žiūrėti į priekį.

Kitas dalykas, apie kurį visi pamažu diskutuoja – Europos lyga, kurioje Lietuvos klubams vakar buvo paskirti varžovai. Įdomūs dalykai, nes juk liepą Europos lygas bus vienintelis futbolas, kurį gausime.

Sūduvos kelias ir vėl suka į Pietų Europą. Jei pavyks peržengti pirmą makedonišką laiptą, Marijampolėje pamatysime dar vieną Balkanų legendą.

Informacijos apie FK Turnovo (tiksliau – Horizont Turnovo) daug nėra ir daug jos neiškapstysime. Tiesa, informaciniuose reikaluose makedonai Lietuvą lenkia, nes turi bent šiokią tokią šios šalies futbolui skirtą svetainę anglų kalba. Sūduvos konkurentų tinklapis taip pat kuklus (nors ir parašytas kalba, kurią pasistengę galima šiek tiek suprasti), o informacijos Wikipedijoje – labai mažai. Kiek daugiau anglų kalba Wikipedijoje galima pasiskaityti apie pagrindinę Makedonijos lygą.

Tiesa, mūsų A lygos tinklapio žurnalistai greičiausiai nepaskaitė net ir tiek, nes jų tekste rašoma apie “pernykštį“ Makedonijos čempionatą, kuriame FK Turnovo užėmė trečią vietą ir teigiama, kad “šiemet“ sezonas ten dar neprasidėjo. Jei būtų paskaitę, tai būtų supratę, kad “pernai“ reiškia šių metų birželio pirmąsias dienas, kai įvyko paskutinis Makedonijos lygos turas. Prieš jį FK Turnovo dar galėjo laimėti auksą, tačiau net 5:0 pralošė pagrindiniam konkurentui – Vardar klubui. Šis pralaimėjimas ir nustūmė Sūduvos varžovus į trečią vietą, nes juos pasivijo Metalurg, paskutiniame ture nugalėjęs Bregalnica Shtip klubą. Metalurg aplenkė FK Turnovo ne dėl geresnio įvarčių skirtumo kaip rašo A lyga (kas šį apsikeitimą vietomis darytų dar įspūdingesnį), o dėl geresnio tarpusavio rungtynių rezultato. Na bet čia jau smulkmenos. Jei norit pažiūrėt galutinę Makedonijos čempionato lentelę, galit tai padaryti toje pačioje svetainėje.

Makedonijos klubą įveikti Sūduva gali. Faktas. Tačiau džiaugtis burtais galėtume, jei dabar būtų kokie 2008 ar 2010 metai. Šiemet Sūduva yra ne tiek silpna, kiek neprognozuojama ir stokojanti kieto stuburo. Galbūt tai lemia patirties stoka ir pernelyg maža trenerių kolektyvo įtaka komandos žaidimui, tačiau bent kiek objektyviau spėti būsimos dvikovos baigtį yra neįmanoma. Visų rimtų futbolo žinovų skeptiškai vertinamo Transfermarkt duomenimis bendra FK Turnovo žaidėjų vertė beveik 1.5 milijono svarų lenkia Sūduvos žaidėjų vertę. Jokių išvadų iš to daryti tikrai neverta, tačiau bent šiokį tokį pajėgumo skirtumą įžvelgti tikrai galima.

A lygos svetainės specialistai mano, kad Sūduvos pranašumas – daugiau žaidėjų, turinčių Europos lygos rungtynių patirties. Atvirai pasakius, man toks argumentas atrodo visiškai niekinis. Ko gero čia netgi galima kalbėti apie priešingą efektą. 2008 į Makedonijos aukščiausią lygą išėjęs FK Turnovo šiemet laimėjo pirmuosius klubo istorijoje medalius. Pirmą kartą šis klubas loš ir Europos lygoje. Tad greičiau galima tikėtis išskirtinio šio klubo žaidėjų užsivedimo. Juk ir mūsų Sūduvos istorijoje būtent toks momentas buvo.

Tad iš anksto kloti viešbutyje lovas Hajduko futbolistams ir rengtis, jei neklystu, seniausios Europoje ultrų grupuotės vizitui į Marijampolę yra ankstoka. Ir jei Sūduvai vis tik pavyks FK Turnovo nugalėti, aš esu pasirengęs tai pripažinti geriausiu šio sezono mūsų komandos pasiekimu.

27 Responses to “FK Turnovo ir kiti reikalai”


 1. 1 Lukas 2013-06-25 13:18

  Man tik klausimas, kodėl sutarta pakeisti varžybų datas į Sūduvai nepalankias?

 2. 2 Ramunas 2013-06-25 13:29

  UEFA sukeitė “Sūduvos“ rungtynių namuose ir svečiuose vietas dėl to, kad liepos 4 d. Makedonijos sostinėje burtai lėmė dar dvejas rungtynes, o UEFA taurės nuostatuose skelbiama, kad vieną dieną viename mieste gali vykti ne daugiau nei vienerios rungtynės.

  • 3 niekas 2013-06-25 14:55

   Ir tokiu savo sprendimu UEFA atėmė iš manęs galimybę pamatyti rungtynes gyvai, nes liepos 4 dirbu, o 11 būtų buvus laisva

 3. 4 suvalk. 2013-06-25 15:11

  Na liepą dar gausim pažiūrėti ir europinį desantą 19 – ečių, galimai kai kurių būsimų Europos futbolo žvaigždžių, tai visai be futbolo neliksim. Aišku nerealiai smagu būtų ir Haiduką išvysti :)

 4. 5 carlos 2013-06-25 15:29

  “Aišku, tokiose rungtynėse net ir mažiausia smulkmeną gali viską lemti – kai lošia apylygės komandos ir kai vienoje jų yra krūva jaunų bei patirties stokojančių žaidėjų.“ o čia kurioje jei nepaslaptis, nes pas atlanta viens 18 du 19 metų žaidė…

 5. 6 DZHIT 2013-06-25 15:36

  Viskas čia gerai :) atvažiuos makedonai, susirinks daugiau žmonių į stadioną, pamatysim įdomesnį futbolą. Šventė miesto futbolui ir tiek :) Pralošim, tai pralošim… Laimėsim, bus smagu :)

 6. 7 p.o.p. 2013-06-25 15:38

  Ech, pagavai sufalsyvinus:) patingejau sudetis patikrint, nes is pradziu ketinau abiem sita savybe priskirt, bet paskui nusprendziau kalbet tik apie tai ka ir be tikrinimo zinau

 7. 8 p.o.p. 2013-06-25 15:43

  O kas liecia Europa – tai jau dabar Marijampolej apie liepos 4 pradet triubyt reikia, jei norim kad daugiau i stadiona ateitu. Pastaraisiais metais nelabai chebra ir i tarptautines rungtynes renkas – pora tukstanteliu, ne daugiau, kai buvo laikai kad Silutes paziuret tiek ateidavo

 8. 9 Kuzma SS 2013-06-25 15:54

  Jei praeisime makedonus, tai atvykstantys Splito Torcidos būtų istorinis įvykis Lietuvoj. Tai juk pati seniausia ultrų grupuotė Europoj!
  Nors mūsiškiams eiliniams žiūrovams toks “argumentas“ ko gero nieko nereiškia

 9. 10 Varvalas 2013-06-25 17:33

  ponas Kesminas rašydamas trumpą apžvalgą patingėjo pasidomėti, kiek tos Europos taurių patirties turi makedonai ir Sūduvos futbolininkai. Tai va, mano duomenimis FK Turnovo komandoje yra ne mažiau 7 žaidėjų, tose taurėse žaidusių už kitas makedonų komandas. Kažin, ar Sūduva tiek patyrusių turi? Nemėginsiu iki galo suskaičiuoti, bet … : Davidovs, Radžius, Leimonas, Valskis (?), Urba (pernai su Vojvodina namuose kažką sauguose veikė). Na, gal Šoblinskas su Chveduku prisidės. Dar tuos pusiau dublerius reikėtų peržiūrėti.
  Išvada: neturi Sūduva tos europinės patirties pranašumo.

 10. 11 p.o.p. 2013-06-25 18:41

  Jo:) cia kaip visada – futbolo.tv net pavadinima nauja makedonu komandai sugalvojo. Na bet musu treneriu stabas gali but ramus – bent niekas nepriekaistaus kad varzovo netyrinejo, nes nelabai ka tyrinet ir yra. Gvildys sake kad su makedonais dar FBK laikais lose – tiek to pazinimo ir bus.

  • 12 niekas 2013-06-25 19:51

   Jo, su futbolo.tv tai geras. Ne veltui apie tą “Tetovo“ jokio info neranda.

 11. 13 niekas 2013-06-25 19:58

  Beje mes čia visi jau Eurotaurėse, o penktadienį dar laukia Šiauliai. Gal kas statistiką veda, kiek Sūduvos žaidėjų bus diskvalifikuotų po to kai Dirda vos ne visus aikštėje pabuvojusius sūduvinius kortelėmis apdalijo? Faktas, nežais Ugge, atrodo Basičius, o gal dar kas?

  • 14 carlos 2013-06-25 20:38

   brokas bent jau pagal alygos.lt statistika pas basičių ten rašo 7 korteles

 12. 15 jotvingis 2013-06-25 20:12

  Gal atsirastų norinčių dviem savaitėm į Balkanus?

 13. 16 p.o.p. 2013-06-25 21:39

  Jotvingi – maciau lyg facebooke apie turit ‘event’a, tai sumeskit ten pagrindine info (kada, kuo, kiek kainuos) – ir imesk cia linka. norintiems bus lengviau nusprest ir i milijona klausimu nereiks atsakinet. Chm, juolab kad atostogos balkanuose su pora futbolo rungtyniu – ne toks jau blogas pasiulymas:)

 14. 18 Anonimas 2013-06-27 10:50

  Seniai Hertransus iš rėmėjų dingo, o Blechertas iš viceprezidentų? Kažkaip gala kad rėmėjų mažėja (bent jau toks vaizdas)

 15. 19 voleur 2013-06-27 11:20

  oficialioje sūduvoje ir aš suskaičiuoju vos 6 rėmėjus, neskaitant kelių informacinių, perspektyvos nedžiuginančios

 16. 20 Varvalas 2013-06-27 13:19

  jei dar kalbame apie rėmėjus, tai turiu pasakyti, jog čia kažkuris nusišnekėjo, teigdamas, kad klubai turi rėmėjus – oro kompanijas – kurios veltui paskraidys po Europą. Gal koks vienas klubas ir turi tokią sutartį, o LFF – tai dar ne klubai ir į jos sutartis nėra ko dairytis. Jie tik savęs ir rinktinės paskraidymu rūpinasi.

  • 21 carlos 2013-06-27 13:26

   įtariu čia bajeris buvo apie zuoko įkurtas lithuanian airlines ar kaip ten jos vadinas…

 17. 22 Varvalas 2013-06-27 13:22

  tiesa, ARVI vieną paskraidino :)

 18. 24 p.o.p. 2013-06-27 14:37

  Istorija apie Suduva ir Prezidento imoniu ratui nepriklausancius remejus ko gero viena liudniausiu lygoj. Faktas kad pacioj Marijampolej labai daug nepasemsi, nors centas prie cento – ir ziurek jau simtas gaunasi. Is Arvi Suduva, kaip suprantu, visai riebiai gauna uz logotipa ant stadiono – o tai jau yra nemazas pasiekimas. Nes toks Arvi kokia 10-15 smulkiu atstoja.

  Speju, kad Suduvoje nera nei poreikio placiau remeju ieskot, nei zmoniu kurie ta daryti galetu. Ka cia ir kalbet, jei klubas nesugeba net elementariu dalyku pakrutint – abonementu pareklamuot, atributikos pasigamint ar pasiulyt fanams 2proc mokesciu klubui padovanot.

  Nera ka cia daug ir diskutuot sia tema – galu gale Suduvos ir modelis kitas. Cia esmines biudzeto dalys yra dvi: turtingo dedes inasai ir savivaldybes indelis. Iki siol buvo ir treecia – europiniai pinigai, tik visi matom kad greit sitas kraniukas gali ir uzsisukt

 19. 25 Anonsas 2013-06-27 21:37

  Gavo Sūduva už Judicką nors kokią kapeiką?

  • 26 jap 2013-06-28 01:13

   Kazkada i rankas pakliuvo uefa rungryniu Suduvos zaistu pries 10 metu programele.Dar tada klubo prezidentas buvo kitas. Suskaiciavau 18 remeju..


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 388 hits