20: SŪDUVA 3:0 ŠIAULIAI

sdv4

Išvada apie rungtynes. Po tokio žaidimo net nesinori ir vėl baksnoti į tas pačias Sūduvos žaidimo bėdas. Rungtynės buvo linksmos kaip niekad – tuo ir norisi pasidžiaugti. Pastaraisiais metais tokių linksmybių matėme labai mažai. Paskutinės tokios stiliaus rungtynės Marijampolėje, sakyčiau, buvo su Atlantu, kai Vacys Lekevičius iš Klaipėdos komandos vartų traukė trylika įvarčių. Tas pats galėjo būti ir šiandien, tačiau Sūduvos chebra pasitenkino trimis, o mus linksmino begaliniu kiekiu totaliai netikslių smūgių vartų link. Šių rungtynių statistika turėtų būti labai įspūdinga, kaip ir Sūduvos sukurtų bei  neišnaudotų progų kiekis. Kamuolį dievui į langus spardė visi, kas netingėjo. Gal tik Radžius su Isoda buvo kuklesni ir paliko aikštę su nuliniu smūgių į Šiaulių vartus skaičiumi.

sdv2Futbolo baletas: solo atlieka Valentin Baranovskij.

Išvada apie varžovą. Šiauliams šiemet – kapiec. Nenustebčiau, jei sezono pabaigoje vienintelė Šiaulių aplenkta komanda būtų Tauras. Gaila tokio likimo komandai, kuri jau ne vieną sezoną gyvena sunkokai, tačiau stuburą turi ir nagus moka parodyti. O štai dabar ta komanda, kuri liko iš Šiaulių padoriau pasirodyti A lygoje neturi nė menkiausių šansų. Šiauliai šiemet turėjo gražių momentų, tačiau dabar neliko nei puolimo, nei gynybos, nei fizinės jėgos. Komana žaidė kokį pusvalandį ir pirmieji rimtesni nuovargio ženklai ėmė matytis jau pirmo kėlinio pabaigoje, o antrame kėlinyje Sūduva aikštėje darė ką norėjo. Gaila, kad dar viena komanda sezono eigoje iškrito iš čempionato.

sdv1Naujas veidas Sūduvoje – Tomas Snapkauskas.

Išvada apie žaidimą. Progų šiandien buvo kaip niekad daug, tačiau jos – greičiau Šiaulių nuovargio ir patirties stokos rezultatas, nei Sūduvos pastangų pasiekimas. Progų galėjo būti dar bent dvigubai daugiau. Esminė Sūduvos problema – perlaikyti kamuoliai atakuojant. Perdavimo vienu lietimu nesugeba atlikti dauguma žaidėjų. Tiksliau – gal ir sugeba, tačiau kažkodėl nesiryžta to daryti. Šiandien atidžiau stebėjau Kdouh veiksmus. Pirmam kėliny jis nuolat būdavo startinėje padėtyje – tik mesk tolimą perdavimą į plotą ir kažin ar Šiaulių gynėjai jį būtų paviję. Deja, per visą pirmą kėlinį taip ir nenutiko nė vieno kamuolio mestelėjimo link vienintelio Sūduvos puolėjo. O kas nutinka, kai sulošiama vienu lietimu Sūduva sau ir mums įrodė paskutinio įvarčio atakoje. Tobula ataka, kai Leimonas, Basičius ir Valskis perdavimais vienu lietimu taip suraizgė Šiaulių gynėjams galvas, kad tiems beliko tik stovėti ir stebėti, kaip Sūduvos žaidėjai nardo aplink juos. Labai norėtųsi, kad tokių momentų nutiktų daugiau. Tuomet progų būtų ne tik lošiant su Šiauliais.

sdv5

sdv6Pirmasis Mariaus Šoblinsko prisilietimas prie kamuolio šiame sezone.

Išvada apie naujokus. Buvęs šiaulietis Sūduvoje atrodė pusė velnio. Tiksliau – nei labai kažkuo nustebino, nei ką nors prisidirbo. Esminiai klausimai vis tik yra du. Viena, kalbos toliau tebesklando apie tai, kad Šiauliai su būriu pagrindo žaidėjų atsisveikino dėl anų nekorektiško elgesio už futbolo aikštės ribų. Tiksliau – už tokio elgesio, kuris vis tik turi įtakos tam, kad aikštėje dedasi. Nepagautas – ne vagis, o tuo, kad niekas atvirai apie tai nešneka, stebėtis nereikia. Tačiau A lygos klubai galėtų būti principingesni ir nenumoti taip lengvai ranka į tokius reikaliukus. O štai antras dalykas – Sūduvos komplektuotojų darbo stilius. Ir vėl turime žaidėją, kuris tiesiog “atliko”. Labiausiai Tomo Snapkausko žaidime man patiko jo ryžtas daryti tai, kas Sūduvai taip sunkiai sekasi – perdavinėti kamuolį vienu lietimu. Aikštę šis žaidėjas mato. Ir antram aukšte jis yra neblogas. Tačiau, kai antram kėliny pirmą kartą šiame sezone aikštėje pasirodė Marius Šoblinskas (kaip sykis Snapkauską pakeitęs) iškart tapo aišku – jei Šoblinskas vėl nesusitraumuos (kaip nutiko Chvedukui), Snapkausko likimas – geriausiu atveju likti ant atsarginių suolo ir karts nuo karto leisti Šoblinskui pailsėt. Pasirodžius aikšėje Šoblinskui Sūduvos žaidimas iškart tapo padoresnis – labiau apgalvotas, tikslingesnis, racionalesnis. Marius iškart pasiėmė aikštės vidurį ir ėmėsi organizacinių darbų. Buvo tiesiog gražu pasižiūrėt, kaip šis žaidėjas moka teisingai užsiimti poziciją ir ramiai skirsto kamuolius į visas puses. Taip kad keliam klaustuką dėl Tomo Snapkausko indėlio į šio sezono Sūduvos pasiekimus ir plojam pagaliau aikštėn sugrįžusiam Mariui Šoblinskui.

sdv3Dvi legendos, menančius senus gerus Sūduvos laikus – Algimantas Gabrys ir Saulius Klevinskas.

Išvada apie ateitį. Sūduva tiesiog sužaidė lengvas rungtynes, nors po pirmo kėlinio ir buvo likęs nelabai smagus jausmas dėl to, kad persvaros taip ir nepavyko paversti įvarčiais. Per minutę Basičiaus ir Kdough įmuštas įvartis (ne be jauno Šiaulių vartininko klaidos) iš esmės nulėmė rungtynių baigį. Deja, jokių rimtesnių išvadų daryti neišeina – tiesiog buvo lengvos rungtynės ir tiek. Jau kitą savaitę laukia rimtesnis išbandymas ir vienintelė rungtynių su Šiauliais nauda – gera nuotaika ir Šoblinsko bei Snapkausko įvedimas į komandos veiksmus. Pasidžiaukim dar pora dienų ir ryžtingai pradėkime agitaciją, kviesdami draugus ir giminaičius kitą ketvirtadienį apsilankyti Marijampolės stadione. Komandai reikia pagalbos iš tribūnų, o šiandien buvo liūdnoka, kai iki rungtynių pradžios likus dešimčiai minučių tribūnose ko gero nebuvo nė poros šimtų gyvų sielų.

Rungtynių statistika:

Įvarčiai: Kdouh (46”, po Bašič perdavimo), Valskis (62”, iš 11 m baudinio ir 90”, po Leimono perdavimo).

Kortelės: Radžius (8”), Kiselevskis (36”).

Sudėtis: Davidovs, Bagdanavičius, Radžius, Isoda, Leimonas, Snapkauskas (63”: Šoblinskas), Bašič, Kiselevskis, Baranovskij, Valskis, Kdouh (72”: Breivė). Atsarginiai: Bartkus, Tumosa, Urba, Daukša, Lasevičius.

19 Responses to “20: SŪDUVA 3:0 ŠIAULIAI”


 1. 1 Draugas 2013-06-29 00:08

  Tiesa pasakius neesu labai geros nuotaikos. Nors ir atrodo varzybos nebuvo lengvos, visgi per pirmaji kelini imusti nepavyko, o vienu metu netgi Siauliai buvo mus uzspaude, ir tereiketu vieno standarto i Suduvos vartus…Tada visa komanda i gynyba ir su tokiu progu isnaudojimu tepadeda mums…
  Zaidimas nebuvo nei labai grazus, nei tikslus. Visi nuopelnai cia Siauliams kurie nespejo uzsidengti zaideju, ir ner cia ko stebetis, kai palikti tokie plotai, o musiskiai vistiek kazkur plaukioja, ir nesugeba tiksliai imesti kamuoli i plota, o juolabiau dar praspirt i vartus.
  Tiesa pasakius niekad nemaniau, kad Baranovskis bus toks zaidejas, kuris nuolat kels gresme varzovams, jeigu ne ju vartams, tai savo prasiverzimais ir perdavimais. Tikrai ryskiai patobulejo sis zaidejas, ir tuo labai dziaugiuosi. Didziulis pliusas jam, gaila kad jis nera tas ivarciu musejas, prasiverzt sugeba, bet nesmugiuoja i vartus.
  Dar pastebejau kad neturime priekyje visai galios. Zinoma siandien nebuvo Broko, kuris rodo nebloga forma. Bet be jo priekyje nera kam must, Valskis vienas visko negali padaryt, o centre padejeju nera, tai pries Europa mane tai neramina.
  Zinoma bilietus jau perkam, zmona veduosi, draugai – emigrantai grizta, ir tuos tempiuos, tai as kaip ir neblogas vadybininkas. Palaikymo tikrai reikes!

 2. 2 Ignas 2013-06-29 01:45

  Radzinevičiaus nespėjai nufotkinti?:) Irgi buvo vipe prieš varžybas:) Ir dar kažkuris iš senesnių :)

 3. 3 p.o.p. 2013-06-29 08:12

  Oho kokia chebra susirinko:) radzineviciaus kazkaip nepastebejau:) deja, tai ir visas suduvos zvaigzdynas – daugiau i svecius sugrizt nera kam

 4. 4 stars 2013-06-29 08:56

  Yra yra zvaigzdziu. Papeckys, Gustaitis, Zitinskas, Gelgota ir t.t

 5. 5 tobex 2013-06-29 09:54

  Šiauliai pranešė apie 5 atleistus žaidėjus, bet nerungtyniauja dar bent 8 žaidėjai. Kas dėl traumos, kas dar dėl kokių priežasčių neaišku.. Esmė ta kad matyt supuolė visos bėdos į vieną krūvą: mažas biudžetas, keli iš eilės skaudūs pralaimėjimai namie, pralošta taurė dėl ko ir buvo atleisti 5 žaidėjai + dar traumuotų žaidėjų sąrašas su kiekvienom rungtynėmis ilgėja. Visa tai ir lemia, kad šiai dienai ir Taurui praloštume.
  bet tikiu, kad ketvirtame rate Sūduvai vėl būsim kietas riešutėlis.

 6. 6 offside 2013-06-29 10:56

  Radzinevicius turetu truputi pasitreniruit su Suduva, jei tiks komandai tikriausiai pasiliks.

 7. 7 Š 2013-06-29 11:32

  Beje, Leimonas padorias rungtynes suzaide, palyginus su ankstesnem. Visai neblogai ziurejosi kraste, ne toks pasimetes buvo, bet kaip gynejas siek tiek per daznai puolime atsidurdavo. Tai gal tuomet is jo krasto saugas neblogas iseitu? Plius, kadangi megsta kamuoli ne laiku ir ne vietoj prarast, kraste praradus ne tiek pavojaus kiltu, kiek viduryje. Tik, aisku, paciam turbut keista per sezona penkiose pozicijose sulost…

 8. 8 Draugas 2013-06-29 12:36

  Pritariu del Leimono, gal isgirdo musu kritika ir pasitempe vyrukas. Tikrai puikiai tvarkesi jis tam kraste, o man rodos i puolima ejo del aiskiu priezasciu, tiesiog Siauliai nebuvo vakar tokie pavojingi, tai labiau i prieki buvo galima mestis. Bet del Leimono nepergyvenu, tvirtas jis vyrukas.
  Na kaip kazkas minejo, Leimonui karjera ir sugadino poziciju keitimai, kai vos ne kiekvienas varzybas kitoj vietoj atsiduria, ir dar per pacias varzybas pakeicia pozicija 3 kartus :D

 9. 9 Alfredas 2013-06-29 13:10

  Vakar prieš Leščių laimėjo visas dvikovas, nors tarkim su Kruoja ar Banga Leščius priešininkų kraštus tvarkė be problemų.

 10. 10 fc sc 2013-06-29 14:31

  gal kas girdėjot yra kas nors sūduvos peržiuroj ?

  • 11 niekas 2013-06-29 15:01

   alyga.lt buvo parašius, kad Lukas Sendžikas Sūduvoje, bet kai nuorodą įmečiau praeitoj temoj, tai straipsnį pakoregavo ir apie tai nieko neliko. Šiaip tai labai abejoju ar Sūduva stiprinsis ir pagrindinė to priežastis manau yra pinigai, tiksliau jų nebuvimas. O ir Gvildys po rungtynių minėjo kad komandą sustiprins po traumų atsigaunantys Šoblinskas ir Chvedukas, ir nei žodžiu neužsiminė apie pastiprinimą iš šalies. Aš ir manau, kad šį sezoną galima užbaigt su esama sudėtim. Kažko ieškot eurotaurei jau vėlu, o Lietuvoj galima žaist su tuo kas yra, kad tik traumos nekankintų. Na nebent puolėją kokį prigriebt.

 11. 12 p.o.p. 2013-06-29 15:05

  Tai kad vakar visi neblogai atrode – ypac antram keliny ir jei pamirsim milijona nedovanotinai issvaistytu progu. I vartus sunkiai sekesi pataikyt. Taciau reik turet omeny kad antram keliny dauguma Siauliu zaideju vos kojas pavilko, todel musiskiai turejo daug laiko ir begale ploto. Taciau ir taip kamuoli nuolat perlaikydavo – pvz Basicius kone visada pries pasa perduodamas vis bandydavo siaulieti apeit. Kitas dalykas – meginimai atlikt dar viena pasa, kai pats musti privalai. Cia Baranovskis pasizymejo ir Breive, kuris apejes vartininka ne i vartus sriege, o dar kazko baudos aikstelej ieskojo. Tad nors Gvildys kalba apie treniruotese zulinamus ataku sprendimus, aiksteje vis dar susidaro ispudis kad zaidejai tiesio nezino ka reik daryt

 12. 13 Draugas 2013-06-29 16:04

  Lukas Sendzikas cia to buvusio musu suduvio sunus lyg ir ane? Nu nera nuslifuotas tas zaidimas, kad visi begtu ten kur turi begt. Tas Snapkauskas negaleciau pasakyt kad labai kazka gero nuveike, man tiesa pasakius jis pasirode ne ka geriau uz koki Urba.
  Tik ka baigesi Lietuvos grandu dvikova! Tiesa pasakius maniau kad Zalgiris stipriau isrodys, ir uzmes normaliai tam Atlantui, bet kad vos vos istempe jie tas varzybas.

  • 14 carlos 2013-06-29 19:40

   “ištempė“ toks jausmas kad gavinėjom ir pendelio neprakalėm….

   • 15 Draugas 2013-06-29 21:12

    Nieks nekaltas kad neikalet. Esmes nekeicia, nebuvo visa galva aukstesne ta komanda, kuri maniau turetu buti. Ir buvo astriu epizodu prie Zalgirio vartu, sugebejo ir Atlantas paspaust. Gerai isrikiuota gynyba Atlanto buvo, ir Zalgiris niekaip nesugebejo jos apeit. Gal nuskambejo keistai kad vos “istempe“, nes jie neatsilikinejo, tiesiog maniau kad bent kokius 3 ivarcius ikals, ypac zaisdami namuose.

 13. 16 Alfredas 2013-06-29 16:44

  Sendžikas į Dainavą

 14. 17 p.o.p. 2013-06-29 22:26

  Tiesa, o apie Radzineviciu snekos turi bent gruda tiesos?

 15. 18 p.o.p. 2013-06-29 22:31

  O kad Zalgiris uz Atlanta is esmes geresne komanda – faktas. Tiesiog tox jausmas, kad Zalgiris siemet igijo sioki toki ‘Atlanto kompleksa’. Panasiai kaip pernai Suduvai su Kruoja buvo. Skirtumas tik tas kad Suduva pralaimedavo, o Zalgiris, nors ir sunkiai, bet laimi. Cia ir ura visa tiesa apie toki dalyka kaip kpmandos stuburas arba cempioniskas nusiteikimas. Deja, Suduva per tuos A lygoje praleistus metus taip ir netapo savo jegomis pasitikincia komanda.

 16. 19 Romas 2013-06-30 11:40

  Radzinevičius vakar dalyvavo Sūduvos treniruotėj


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 189 555 hits