Laukiam: Sūduva – Šiauliai

Ką gi – mūsų laukia trumpa, bet reikšminga stotelė prieš Europos lygą. Medaliai, panašu, jau nuplaukė, tad liko šiais metais trys misijos.

Užimti ne žemesnę kaip ketvirtą vietą čempionate ir taip maksimaliai padidinti galimybes ir kitais metais važinėtis po Europą. Pergalėmis baigti LFF taurės šių metų žaidimus, kad kitame sezone būtų galimybė pakovoti ir dėl taurės, ir dėl tos pačios Europos. Na ir peršokti pirmą Europos lygos etapą, kad komanda uždirbtų daugiau pinigų, o mes gautume šansą Marijampolėje pamatyti dar vieną legendinį klubą ir ne mažiau legendinius jo palaikytojus. Taigi, veikti tikrai yra ką.

Dar prieš pora turų Sūduva ketvirtoje vietoje sėdėjo pakankamai saugiai. O štai dabar ir vėl reikia minti ant gazo, nes Kruoja lipte lipa ant kulnų. Nepaisant visų nesąmonių, kurios šį klubą šiais metais lydi, jis vis viena lošia ir taškus renka. Kruoja jau pradėjo kviesti papildomus žaidėjus – viena pirmųjų lygoje. Ar tie naujokai iš tikro Kruoją rimtai sustiprins – klausimas. Tačiau bent jau dabar šio klubo treneris turės ką pasodinti ant atsarginių suolo.

Tiesą sakant, iš Sūduvos perspektyvos žiūrint, liūdniau ne Kruojos pilnėjimo veiksmus stebėt, o matyt kaip koks Atlantas perima iš Dainavos Luką Baranauską. Tas jaunas ir pastaruoju metu gerai atrodęs žaidėjas būtų kaip sykis toks, kuris ir Sūduvai labai praverstų. Ir, galvoju, jei Atlantas gali, tai ir Sūduva tokį judesį atlikt tikrai galėtų – juk dairyti po pasaulį čia nereikia, youtub’e filmukų galima nežiūrėti. O ir kaina tokio žaidėjo, spėju, labai racionali.

Deja, mūsų komanda labai retai būna pirma komplektacijos lenktynėse. Greičiau atvirkščiai – tursena iš paskos ir susirenka trupinius. Kartais šauna neblogai (Nerijus Valskis yra ko gero geriausia nutikimas per daugelį metų), tačiau dažniau tenkinasi žaidėjais, kurie neturi šanso patekti į lygos lyderių komandas.

Netgi Rafaelio Ledesmos pakvietimas pernai tuo dvelkė. Tiesa, su Rafaeliu greičiausiai sugrojo ir dar vienas keistas niuansas – mistiškai neblogi mūsų komandos vadų santykiai su Romanovo aplinka. Vis tik pastaraisiais metais su senų laikų FBK susijusių žaidėjų Sūduvoje buvo labai daug. Apie Ledesmą gal dar suraitysiu atskirą atsisveikinimo “laišką”, nes čia ne laikas, ir ne vieta apie šią istoriją kalbėti. Tačiau ką tik pasirodęs pokalbis su juo portale 15min.lt yra labai iškalbingas. Susimąstyti verčia du dalykai.

Viena, Sūduvą palikęs žaidėjas ir vėl vengia kalbėti apie išsiskyrimo priežastis. Nepamenu, kad būtų buvęs žmogus, kuris Sūduvą paliko “apibusiu sutarimu”, kuris normaliai pakalbėtų apie tokios sprendimo priežastis. Nei atleisti treneriai ką nors viešai paaiškindavo, nei žaidėjai.  Antras įdomus dalykas tame interviu yra tai, kaip Ledesma apibūdina brazilišką požiūrį į futbolą. Nes būtent šioje vietoje ir nesueina dvi totaliai skirtingos futbolo koncepcijos.

Gerai. Grįžtam prie šiandienos žaidimo. Šiauliai yra šiemet ko gero sunkiausiai prognozuojama komanda – šioje kategorijoje lenkia net ir Kruoją. Šiauliai šiemet turėjo ir labai dailių rungtynių, ir nesuvokiamai beviltiškų. Tačiau nuo to laiko, kai netikėtai buvo paleisti penki pagrindinės sudėties žaidėjai, Šiauliai priešininkams tegali pasiūlyti kovingą pasipriešinimą, nes pajėgumo rimčiau pasipriešinti šiai komandai dabar fundamentaliai trūksta.

Nei komanda, nei žaidėjai čia taip pat neišsiplėtė aiškindami tokio masinio atleidimo priežasčių. Užtat vienam nesenam interviu savo trigrašį įkišo “legendinis” Liubinskas, tiesiai šviesiai leptelėjęs apie tai, kad žaidėjai buvo atleisti už rungtynių pardavinėjimą.

Tačiau mes gyvename Lietuvoje.  Todėl niekam tokios šnekos nerūpi. Prie Liubinsko nesupuolė žurnalistai, mėgindami ištraukti daugiau informacijos apie tokį radikalų pareiškimą. Niekas nepuolė kamantinėti nei komandos vadų, nei atleistų žaidėjų. Komanda buvusio rinktinės trenerio taip pat į teismą paduoti, panašu, neketina. Tad nieko kito nelieka, kaip padėti Liubinsko užuominas į eilinių jo nusišnekėjimų lentyną.

Taigi – Šiauliai. Sūduva loš be Ugge’s – daugiau prarastų žaidėjų po praeito turo kortelių fiestos Klaipėdoje lyg ir nėra. Tačiau Ugge’s praradimas nebus labai rimtas – jaunų gynėjų komandoje užtenka. Tiesą pasakius, jokio žaidėjo praradimas vienoms ar kelioms rungtynėms šių metų Sūduvoje mažai ką reiškia. Paprasta – nė vienas žaidėjas neturi komandos išvaizdai ir rezultatams lemiamos įtakos. Gal tai ir galima būtų laikyti “komandinės dvasios” stiprybe, tačiau labiau norėčiau kalbėti apie lyderių stoką.

Šiaulius aplošti reikia. Tiesiog būtina. Ir tai Sūduva padaryti gali. Suprantu, kad ir su Atlantu komanda žaidė visai neblogai, tačiau ten koją pakišo įvairūs pašaliniai faktoriai. Svarbu, kad idėjiškai ir filosofiškai komanda po tokio nutikimo nebūtų sėdusi, nes Šiauliai yra dar vienas klubas, su kuriuo šiemet Sūduvai žaisti sekasi gan sunkiai. Bet ir vėl nereikia pamiršti – net jei Šiauliai nebuvo labai stipri komanda sezono pradžioje, šiandien ji – dar silpnesnė. Todėl ir būtina tuo pasinaudoti.

Štai tiek minčių. Kaip dažnai nutinka – daugiau minčių ne apie artimiausias rungtynes, o apie visokius aplinkinius komandos gyvenimo niuansus. Tačiau jau greitai juos galėsime pamiršti. Kartu su startiniu teisėjo švilpuku.

16 Responses to “Laukiam: Sūduva – Šiauliai”


 1. 1 Lukas 2013-06-28 10:22

  ką gi, varžybos, kaip ir buvo galima spėti, nukeltos

 2. 3 griezhtas 2013-06-28 10:22

  Na nereikia cia tu asaru del Ledesmos, jo verte puikiausiai parodo tas faktas, kad…. niekam jis siuo metu nera reikalingas. Su savo ego jis gali buti tik komandos asis ir lyderis, taciau jo dabartine forma tokiu buti leistu tik zemo pajegumo lygose. Todel vienitele jo viltis azija, jei ne liks tiks wygrai arba nevezis.

 3. 4 asdsadsa 2013-06-28 11:01

  brokas irgi praleis rungtynes del korteliu

 4. 5 griezhtas 2013-06-28 11:39

  http://www.lff.lt/article/22028/dk_17.pdf?d=1

  pagal oficialu drausme komiteto protokola varzybas is suduvos praleis tik ugge ir tumosa

 5. 6 Draugas 2013-06-28 12:27

  Apie Ledesma: visad yra ir bus del ko lieti asaras del tokio zaidejo, kuris vienas gali sutvarkyti visus reikalus. Bet kaip jis pats sake, jis tik zmogus, ir negali buti visad geriausios formos. Kad ir koks jis tinginys, gerbiu si zaideja, visad prisiminsiu kaip techniskiausia futbolininka A lygoje :)
  Na bet apie Ledesma uzteks, butinai turim Siaulius apimt, nera jokio kito pasiteisinimo. Ir jau perkam bilietus su makedonieciais!

 6. 7 niekas 2013-06-28 13:14

  Vienas iš tų atleistų iš Šiaulių Sūduvoje:http://fksuduva.lt/?p=2687

 7. 8 Tadas 2013-06-28 13:23

  nu čia į temą jaunus rinkti, jei jau tokia krypti einam

 8. 9 griezhtas 2013-06-28 13:33

  Bet tas Snapkauskas kartais ne atraminiu saugu zaidzia? atraminiu mums kaip ir netruksta, nebent is esamu kuris begt ruosiasi

 9. 10 Tadas 2013-06-28 13:49

  Gal kapitonas

 10. 11 p.o.p. 2013-06-28 14:12

  Neturiu nieko pries joki zaideja pasaulyje, bet ir si karta Suduvos komplektuotojai varo savo stiliumi – neiesko zmoniu i konkrecias pozicijas, i kurias zmoniu reikia, o tiesiog ima tuos, kurie yra laisvi ir kuriu kitiems nereikia (kas, speju, leidzia isspaust ekonomini atlyginimo varianta).

 11. 12 Varvalas 2013-06-28 14:42

  nieko kito tikėtis ir negalima. Imama ne tai, ko reikia, o tai kas kažkam atlieka. Beje, naujokas turi kažkokias marijampolietiškas šaknis.

 12. 14 voleur 2013-06-28 17:36

  koks dar sendzikas? matau tik ta snapkaska

 13. 15 Remis 2013-06-28 18:42

  Šiauliuose T.Snapkauskas žaidė ir saugu, ir gynėju. Liubinsko pezalai yra tik Liubinsko pezalai. kodėl buvo atleisti žaidėjai, domėjosi sportas.info, bet niekas nieko konkretaus nepasakė. aš būčiau linkęs įžvelgti taupymą, nes bent trys iš penkių buvo geriausiai apmokami. po šio žingsnio Šiauliai liko be rimtesnio puolimo ir su skysta gynyba. jei Sūduva neaploš Šiaulių, tai tikrai įvyks tikrai ne dėl to, kad Šiauliai sulošė stebuklingai :)

 14. 16 tobex 2013-06-28 18:45

  Snapkauskas gal ir perspektyvus, bet kol kas tik tiek. Jei los saugu, tai tikrai neprades ataku geriau uz Leimona.
  Kaip centro gynejas, kol kas silpnas fiziskai.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits