Laukiam: Sūduva – FK Turnovo ir Tomo Radzinevičiaus

Mistinė Europos lyga. Kaip dažniausiai ir nutinka pirmuose Europos lygos etapuose, varžovas būna tolimas ir labai mažai žinomas. Jei nuskyla ir tenka koks klubelis iš Šiaurės Airios ar Velso, šiokios tokios informacijos dar gali sugraibyti, nes tie klubai pasakoja apie save pasauliui suprantama kalba ir neretai turi ilgą istoriją, net jei šiandien ją mena labiau vardas, nei šiuolaikiniai pasiekimai.

Sunkiausia, kai tenka varžovas iš valstybės, kurios “futbolo šalimi” nepavadinsi. Tiesa, guostis galima nebent tuo, kad ir lietuviai savo priešininkams yra tokie pat tolimi, nepažįstami ir nesuprantami.

Makedonija futbolo istorijoje kokio nors ryškesnio pėdsako nėra palikusi, o šios šalies futbolo gyvenimas buvo labai vingiuotas. Tiesiog dėl to, kad nuo futbolo  pasirodymo šioje šalyje 1909 metais iki pat 1992 metų (kai Makedonija tapo nepriklausoma šalimi), makedonų futbolas gyveno jugoslaviško futbolo kontekste ir nieko išskirtinio nelaimėjo. Kiekvienoje Jugoslavijos respublikoje vyko vietiniai čempionatai, o geriausios komandos varžėsi bendrame čempionate. Žymiausi visų laikų Makedonijos klubai yra trys – du iš Skopjės (Vardar ir Rabotnički) ir Pobeda iš Prilepo. Būtent šie klubai dažniausiai dalyvavo bendruose Jugoslavijos čempionatuose. Tačiau jei anais laikais daugiau pasiekė Rabotnički ir Pobeda, tai naujaisiais laikais ryškus Makedonijos futbolo lyderis yra Skopjės Vardar. Jis yra vienintelis klubas, žaidęs visuose nepriklausomos Makedonijos pirmos lygos čempionatuose (jų buvo 22), septyniskart juos laimėjęs ir tik devynis kartus apskritai likęs be medalių.

Tik mūsų tai nelabai domina, nes Sūduva loš ne su šiuo klubu, o su Horizont Turnovo iš to paties vardo miestelio. Horizont yra klubą remianti įmonė. Tai ji pradėjo daryti 2008 metais ir būtent tais metais 1950 m. įkurtas klubas pagaliau išsikapstė į Makedonijos pirmą lygą. Taigi, FK Turnovo I lygoje sužaidė šešis sezonus, tačiau medalius laimėjo pirmą kartą. Pirmą kartą šis klubas dalyvauja ir Europos lygos varžybose.

Youtube galima rasti šiokių tokių įrašų su šios komandos varžybų fragmentais. Paskutinės šių metų čempionato rungtynės su Vardar klubu turi netgi pilną įrašą, nors ir labai nekokybišką. Abejoju, ar verta gaišti laiką ir tas rungtynes žiūrėti – pakanka kelių Makedonijos čempionato santraukų, kad suprastum, jog futbolo infrastruktūra ir lygis labai panašus į mūsiškį. Gal tik tarp tribūnų vyksta rimtesnių reikalų. Pavyzdžiui, gegužės pabaigoje vykęs taurės finalas buvo nutrauktas po 15 minučių, baiminantis neramumų. Tiesa, reikia turėti omeny, kad tą kartą lošė FK Shkendija, albaniškos pakraipos Makedonijos lygos dalyvis, turintis gausų ultrų būrį, nacionalistiniu pagrindu konfliktuojantį su daugumos Makedonijos klubų gerbėjais. Apie šį nutikimą galima paklausinėti ir minėto klubo varžovo, FK Teteks, kapitono, kuris yra… mums puikiai pažįstamas Bobis Božinovskis. Beje, Bobis ko gero buvo geriausias kontaktas informacijai apie FK Turnovo gauti, nes palikęs Sūduvą, grįžo į Makedoniją ir beveik visą laiką ten lošė. Tikiuosi, mūsų komandos vadai šio “ryšininko” nepamiršo.

Chm, tačiau ir tas finalas mūsų neturėtų labai dominti, nes mūsiškio FK Turnovo tai irgi neliečia. Anot Wikipedijos, FK Turnovo namų stadionas talpina 1500 vietų ir iš tikro yra ne Turnove, o šalia esančiame Strumicos mieste. Pačiame Turnove 2002 metų duomenimis gyveno 941 žmogus. Štai tokios tokelės. Kaip suprantu, Sūduvą makedonai priims ne čia, o sostinėje, Skopjės mieste.

Sūduvos vasarvidžio naujienos. Šiuo metu Europos futbole – apsipirkimo metas. Lietuvos futbolo klubai taip pat mažumą kruta, tačiau judesiai ganėtinai lokalus ir menki. Kol kas Lietuvoje daugiau dėmesio susilaukia iš komandų dingstantys žaidėjai, nei jas stiprinantys naujokai. Pirmieji į traukinį įšoko Šiauliai, atleidę būrį pagrindo žmonių, kurie kone visi jau sugebėjo rasti naujus klubus. Smarkokai nukraujavo Dainava. Ekranas neteko vienintelė rimtesnio puolėjo (tiesa, pamainą lyg ir surado Serbijoje), o Žalgiryje sklando gandai apie kelių nuolat giriamų žaidėjų galimą persikraustymą į Lenkiją ir Rumuniją. Kol kas racionaliausiai stiprinasi Atlantas, semdamas ryškesnį jaunimą iš beturčių lygos komandų, o keisčiausiai – Kruoja. Nors gal stebėtis ir nereikėtų – tai komandai tiesiog trūksta žaidėjų, todėl ją pildantys greičiau turės įtakos Kruojos gyvenimui per likusią sezono dalį, nei rimčiau padės pasipriešinti Minsko Dinamo.

Iš pradžių Sūduvos stovykloje buvo labai ramu. Sklido tik kalbos apie tai, kad jokio komandos stiprinimo nebus, nes nėra už ką tą stiprinimą pirkti. O paskui Sūduva driokstelėjo kaip reikiant.

Mūsų komanda neteko ko gero labiausiai masinės žiniasklaidos mėgstamo Marijos Žemės futbolisto. Kaip per visus dienraščius ir naujienų portalus nuskambėjo pranešimai apie Rafaelio Ledesmos atėjimą į Sūduvą, lygiai taip pat visi matė reikalą pranešti ir apie sutarties su brazilu nutraukimą. Laikraščiai skalambija, tačiau mūsų atveju nėra kalbos apie tokio lygio praradimą, kaip iš Ekrano išvykus Rimkevičiui ar koks nutiks, jei Žalgirį paliks Žulpa ir Wilkas. Šie trys žaidėjai buvo labai svarbūs minėtų komandų žaidimui šiame sezone, tuo tarpu Ledesma Sūduvoje pasirodydavo fragmentiškai ir didesnės įtakos nei Sūduvos žaidimui, nei rezultatams neturėjo. Bet apie Ledesmą jau tiek prikalbėta, kad toliau šios temos vystyti neverta.

Sūduvon atėjo Tomas Snapkauskas – vienas iš tų, kurie neteko darbo Šiauliuose. Tačiau Snapkauskas kažin ar turės išskirtinės įtakos Sūduvos žaidimui – jo atveju netgi nebuvo sukonkretinta kokiam laikui ir kokiomis sąlygomis šis žaidėjas gyvens mūsų komandoje.

O tada driokstelėjo dar viena naujiena – Sūduvoje loš Tomas Radzinevičius. Apie tai ir vėl pranešė visi, tačiau tik vyresni Sūduvos gerbėjai ko gero suvokia šio nutikimo didybę. Visiems kitems Tomas – tik dar vienas kadaise lygoje gerai žaidęs futbolininkas.

Apie Tomą Radzinevičių dar kalbėsim ir ne vieną kartą. Todėl šį kartą labai plėstis nenoriu. Galų gale, reikia pamatyt, kaip Tomas išrodo aikštėje šiandien, praėjus daugiau nei dešimtmečiui nuo jo įvarčių į Branno ir Celtico vartus ir kokiems septyneriems nuo tų laikų, kai jis paliko Sūduvą ir iškeliavo į Čekiją.

Atvirai pasakius, žinia, jog prieš FK Turnovo Sūduvos puolime loš Tomas Radzinevičius yra labiau intriguojanti nei pats Sūduvos dalyvavimas Europos lygoje. Labai įdomu ir mažumą neramu – juk dauguma ketvirtadienį atėjusių į stadioną nevalingai tikėsis išvystą tą uraganą, kurį Tomas aikštėje keldavo kadaise. Tačiau reikia nepamiršti, kad šiandien Tomas Radzinevičius jau ne “jaunas bei perspektyvus”, o “patyręs veteranas”. Apie tai kalba ir pats Tomas Sūduvos svetainei duotame interviu.

Bet kokiu atveju, Tomo Radzinevičiaus sugrįžimas – labai rimtas Sūduvos argumentas. Viena, komanda pagaliau turės padorų puolėją. Tokį, kuris ir pats galės kelti vėjus, o ne tik laukti, kol kas nors numes kamuolį iš aikštės vidurio. Antra, Tomo sugrįžimo simbolizmas kurstys viltis ir emocijas tiek komandos, tiek tribūnų širdyse. O štai tokios aikštės ir tribūnų simbolinės jungtys futbole labai daug reiškia.

Kai galutinai sugrįš Šoblinskas ir Chvedukas – turėsime pakankamai atsinaujinusią ir sustiprėjusią komandą. Viliuosi, kad šis sustiprėjimas dar nebus per vėlus pasiekti ką nors daugiau nei ketvirtą vietą lygoje ir vieną praeitą etapą Europoje.

Štai tiek naujienų. Beliko pirkti bilietus ir laukti ketvirtadienio.

27 Responses to “Laukiam: Sūduva – FK Turnovo ir Tomo Radzinevičiaus”


 1. 1 Sargenas 2013-07-03 11:39

  Tomas žaidė iki birželio vidurio, todėl formą neturėtų būti praradęs.

 2. 2 Anonimas 2013-07-03 16:03

  Ledesmos kontraktas nutrauktas, laikinai treniruojasi su FBK ir ieškosi komandos rytuose.

 3. 3 Juozas 2013-07-03 16:45

  oho anonimas, paberei naujiena kaip is giedro dangaus. Tikrai nutrauktas? Nors nieko, dar Macola turim.

  P.S smagu girdeti, kad Tomas gryzo, tikiuosi bus naudingas suduvai, kluba mylintis zaidejas visados losia geriau, tik truputi nusimins jauciu del mazo lankomumo :)

 4. 5 p.o.p. 2013-07-03 21:18

  Rasai gerai, ale, ziuri, tik viena karta i metus:) jei butu bent kokie 4-5 irasai per metus, jau butu galima tamstos bloga traukt i nuorodu sarasa

  • 6 carlos 2013-07-03 22:48

   nu pasistengsim buvau apleidęs, db galima gražią pradžią tikėkimės kartu su žalgiriu padaryti :) beje jaučiu reiks mirguot į wordpress nervuoja tas blogas.lt paprasčiausiai formatavimo galimybės, jau taip ne userfrienldy padarytos…

   • 7 p.o.p. 2013-07-04 00:05

    Del wordpreso – visiskai pritariu. Pacioj pradzioj meginau lietuviska platforma, kuri dabar net neegzistuoju. Dziaugiuosi kad turejau proto nelist ir i futbolas.lt blogu perykla, kuri seniai uzsilenke. O wordpresui po tiek metu ir berods 4 blogu – jokiu priekaistu neturiu

 5. 8 Varvalas 2013-07-03 22:22

  Žinant statistiką, kuri byloja jog Sūduva per “europines“ namuose žaidžia prasčiau ir nerezultatyviai, sunku ko nors tikėtis. Net ir šįmet išvykoje pirmąsyk pralaimėjo tik birželio pabaigoje. Taigi, visas viltis dedu į liepos 18 d. rungtynes.
  Ir vėl kaip visada – pirmose atrankos rungtynėse – bus kokie 3-4 naujokai, nežaidę ar beveik nežaidę šių metų varžybose (maždaug Šoblinskas, Snapkauskas, Radzinevičius ir pan.). Tai jau tradicija. Pateisinu užsienio klubus, kurie vasarą formuoja naujas sudėtis, bet … Svarbiausia, kad gynėjų nesukeistų su puolėjų pozicijomis, o šiaip galima makaluoti.

 6. 9 p.o.p. 2013-07-03 22:35

  Gyneju lyg ir pakanka, Kdouh i gynyba stumt nereikes, nes jo vieta tai greiciausiai Radze uzims:) o kadangi Chvedukas su Soblinsku grizta, tai Urbos playmakeriu irgi daryt neteks:) idomu, tik kur Leimonas bus pastatytas – gal pagaliau gales grizt i jam geriausia atraminio saugo vieta?

  Kazkaip shi karta del nauju zaideju nebaisu. Radzinevicius prieky vaizdo tikrai negadins, nes nelabai to vaizdo ir buvo, Soblinskas su Chveduku irgi tik i pliusa eis, nes be ju vidurys budavo tuscias kaip po karo. O Snapkausko tai nelabai tikiuos rytoj pamatyt. Tiesa pasakius, butu keista jei leistu ji, o ne Kiselevski, Soblinska ar Chveduka.

  Zodziu, pasidziaugt galima, kad ant atsarginiu suolo ne tik dubleriai sedes. Taciau kai kuriuos dublerius, panasu, istiks zadetas likimas – kadangi per puse chempionato nieko neirode, beliks toliau suola trint

 7. 10 griezhtas 2013-07-03 22:54

  Mane tai neramina tik rytojaus oru prognoze, jei ir vel bus taip karsta tai matysim tradicine UEFA taurems, suletinta ir nusikalusia suduva

 8. 11 Anonimas 2013-07-03 23:27

  Leimonas, jei niekas nesikeis, žais toje pačioje pozicijoje, kaip ir paskutinėse rungtynėse

 9. 12 p.o.p. 2013-07-04 00:07

  Galvoju – ar tik ne krasto gyneju Leimonas su Siauliais lose???

 10. 13 Varvalas 2013-07-04 08:39

  http://penalty.lt/suduvos-varzovai-is-500-gyventoju-turincio-miestelio/

  šitie jau išdubasino 400 gyventojų. Tikiuosi, kad iki liepos 18 d. ten neliks nei dešimt dūšių :)

 11. 14 p.o.p 2013-07-04 09:22

  mano buvo 2002 duomenys, gal penalty.lt turi tikslesnės statistikos:)))

 12. 15 niekas 2013-07-04 10:14

  Varvalas, turiu pastebėti, kad liepos 18 vyks antras atrankos turas ir norint ten žaisti reikės pasistengt liepos 4 ir 11 dienomis, o tai gali būti ne taip ir lengva.

 13. 16 griezhtas 2013-07-04 10:48

  tai varvalas turejo omeni, kad po Haiduko fanu vizito turnovo vietoj liks tik plynas gruzuotas laukas :)

 14. 17 Varvalas 2013-07-04 11:06

  tikrai taip, bet neprieštaraučiau, jei haidukai prasisuktų Arvi futbolo arenoje

 15. 18 d3333 2013-07-04 14:04

  Idomu kaip sendien musu ginybai seksis labai jau jauna o jie ten kazkoki puoleja turi nebloga.

 16. 20 UCCM 2013-07-04 16:18

  Tik va keistas požiūris į futbolo ir nefutbolo šalis. Na Makedonijoj futbolas – kaip ir populiariausias. O štai Velse atsilieka nuo regbio populiarumu…

 17. 21 Favoritas 2013-07-04 20:24

  Ar žiūrit kas per futbolo.tv rungtynes? Man nerodo…anksčiau visada žiūrėdavau…

 18. 22 voleur 2013-07-04 21:14

  sringa labai

 19. 23 Favoritas 2013-07-04 21:44

  Vienžo, visai nemačiau… Lauksiu komentarų ir pop apžvalgos… įdomios rungtynės turėjo būti :)

 20. 24 Anonimas 2013-07-04 21:54

  Sūduva pranašesnė visa galva, kalbant apie puolimą. Bet dvi klaidos gynyboje – ir du įvarčiai (klydo Leimonas ir vidurio gynėjai). Patiko, kaip žaidė Radzinevičius. Aki badė Basičius, kuris visiškai nesugeba skersuot normaliai kamuolio, bet daug atakų bandė daryt per jį, skersuojant.

 21. 25 Š 2013-07-05 00:08

  Manau, ne pats geriausias sprendimas gynyboje Isoda leisti – pries ta 10 numeri apsiginti jam be sansu. Siuo atveju greitesnis ir kovingesnis Bagdanavicius butu geriau suzaides.

 22. 26 Tadas 2013-07-05 09:11

  Kaip bebūtų, Sūduvos šansai išeiti į kitą etapą didžiausi iš lietuviškų klubų, mano manymu. Žalgiris labai silpnai atrodė arba tie airiai stiprūs.

 23. 27 Varvalas 2013-07-05 09:36

  Kaip ir prognozavau, taip ir nutiko – Sūduva savo aikštėje nelaimėjo. Taip paskutinį kartą nusisekė kažkur Smetonos laikais, kai 1:0 patvarkė kažkokius darbininkus iš Britanijos salyno (lyg tai Radavičius įkalė). Prognozuoju, kad Skopjėje Sūduva pasieks rezultatyvią pergalę ir galėsime Majamyje palyginti, kieno Splito ir Strumicos aikštės – scenos menas yra įtikinamesnis.
  Tarsiu kelis sakinius apie rungtynes. Šįkart Gvildys pataikė su keitimais: Brokas tikrai atrodė prastai, o Šoblinskas reikalų negadino, bet komandos draugų irgi pakankamai nejaučia. Visas rungtynes žemiau galimybių ir komandos poreikio atrodė tik mūsų kapitonas – gynyboje pramiegojo vieną kitą priešininko spurtą, o pirmieji perdavimai kitoje aikštelės pusėje irgi buvo ufonautiški. Aš tiesiog nematau pozicijos, kurioje šis žaidėjas dabar būtų naudingas; laikas pasakyti jam ačiū. Komandai verkiant reikia kairiojo gynėjo, nes vakar atrodo Daukšos ir Bagdonavičiaus nebuvo net tarp atsarginių.
  Netikiu, kad gynėjus kas nors išmokys per savaitę užsiimti teisingas pozicijas ir jas atitinkamai vertinti. Dabar vienoje linijoje kas 3 metrai išsirikiavusius tris mūsų medžius juodas Balg*********evas išmaudė vienu “suktuku“ ir pusžingsniu į kairę. Suprantu, kad Ugge negalėjo adekvačiai vertinti aplinką, nes 19 val prie savo namų dar rūkė paskutinę nežinomos sudėties cigaretę (su dviem sūduviniais).
  Radzinevičius pirmajame kėlinyje žaidė gerai: ir pats brovėsi pro gynėjus, ir kiti iškišo pora kamuolių, ir reikalui esant pilkę palaikydavo. Antrajame kėlinyje tokių sąlygų jis nelabai ir turėjo. Taigi, Tomas labai sustiprino puolimą. Ir kaip jo nesustiprinsi, nes ten nieko ir neturėjome. Jei P.O.P. į rungtynes būtų atėjęs ne 31 minutę, tai būtų įsitikinęs, kad Marijampolė dar prisimena šį futbolininką – tribūnos atitinkamai pagarbiai patriukšmavo pranešėjai paminėjus jo pavardę.
  Apie reikalus toliau nuo aikštelės. Keista, bet buvo nuvalytos kėdutės. Nekeista, kad žiūrovų buvo daug daugiau, negu per eilines rungtynes, nors reklamos buvo (tiksliau visai nebuvo) kaip ir visada. Vadinasi, marijampoliečiai (ir daug aplinkinių) domisi, supranta futbolą, žino, kur ir kada galima atvykti, bet … Čia jau ne tų žiūrovų reikalas. Tai jau kita daina.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,161 hits
Reklama