EL: FK TURNOVO 2:2 (5:4) SŪDUVA

Išvada paprasta – tai yra pats nesėkmingiausias Sūduvos pasirodymas Europoje ir pats niekingiausias pralaimėjimas. Ženklų, kad judama šia kryptimi buvo jau pernai, o šiemet kaip reikiant buvo gauta per veidą. Iš kitos pusės – Sūduva ir vėl ko gero sulošė tipiškas šio sezono rungtynes. Kai viskas vyniojasi lyg ir neblogai, tačiau staiga pasipila visokio plauko nesąmonės ir lyg ir neblogai išrodę rungtynių planai eina šuniui ant uodegos. Kažkaip kvailai viskas gaunasi. Matai, kad komanda plėšosi, stengiasi, tačiau vieno ar kelių žmonių klaidos anuliuoja visas pastangas. Jei šios rungtynės būtų pirmas toks kartas – galėtum sakyti: nepasisekė. Tačiau kadangi toks jis yra jau koks ketvirtas ar penktas – tenka konstatuoti rimtą komandos ligą. Jei viskas klostysis ir toliau šiais metais tokia nata, tai kitais metais nuo Europos galėsim ir pailsėti. Ir greičiausiai jau nieko nenustebintų, jei tas poilsis užtruktų ne vienerius metus. Nieko, užtat dabar galėsim sulošt su Tauru ir aplenkt A lygoje Kruoją.

Štai – truputį paburbėjau ir gana. Jei galėtum komandos gyvenime ir veiksmuose atrasti kokių nors naujų, ypatingų veiksnių, lemiančių būtent tokį žaidimą ir rezultatus, gal ir galėtum paburbėt daugiau. Tačiau dabar nervintis tiesiog nėra prasmės. Visas Sūduvos silpnybes mes seniai žinome – tiesiog jų efektas gal kiek netikėtai didokas. Tad ir nesinori badyti pirštais į žaidėjus, kurių veiksmai šiandien lėmė neigiamą rezultatą. Galų gale, dauguma mūsų rungtynes matė tik teksto eilutėse UEFA svetainėje (ot laikai atėjo, reikia angliškai komentarus apie Sūduvos rungtynes skaityt!). Tačiau ko gero yra simboliška, kad esminiai statistiniai minusai, esminės vietos, kuriose trūkinėjo komandos veiksmų grandinė ir atsiverdavo pažeidžiamos vietos buvo atliktos Marijampolės futbolo mokyklos atstovų.

O dabar štai turėsime lauki pailsėti, atsipūsti ir pamiršti šiandienos batalijas. Šiaip jau gan įspūdinga buvo matyti, kokias audras gali kelti sausa ir neutrali internetinė transliacija. Kaip virpa telefonas rankoje, belaukiant naujo pranešimo apie tai, kas prasižengė ar kam paskirtas kampinis. Tiesą pasakius, pusę rungtynių galvojau, kad viskas čia kabo ant plonyčio plauko. Ir nuo to plauko priklauso tai, kaip jausimės ir ką kalbėsime. Dabar galim keikt Tomą už nusivilktus marškinėlius, kitu atveju – būtume galėję sakyti, kad tokie veiksmai visada užkuria komandos draugus. Vienu atveju, būtume gyrę Gvildį už racionalų gynybos stiprinimą, dabar gi – belieka kraipyti galvas dėl to, kad pratęsimo sulaukė komanda su vienu vieninteliu atakuojančio stiliaus žaidėju. Būtų Isoda įmušęs po kampinio pratęsimo pabaigoje – ir visam sezonui būtų tapęs didvyriu. Juo taip pat galėjo tapti Davidovsas. Tiesą pasakius, jis buvo labai arti to. Ir taip toliau. Ir panašiai. Kaip visada tokiais atvejais – euforiją nuo tragedijos skiria pora milimetrų.

Tad nepykim ir nesipykim. Ir palaukim geresnių laikų. Jie ateis. Jei ne šiemet, tai po kokių 20 metų. Pagalvokime apie tuos, kuriems teko dešimtmečius laukti pirmosios Sūduvos kelionės į Europą. Kuo mes prastesni?

 

67 Responses to “EL: FK TURNOVO 2:2 (5:4) SŪDUVA”


 1. 1 Tadas 2013-07-11 21:52

  Apibendrinant – mokykimės :)

 2. 2 stasas 2013-07-11 22:00

  galvot jau neismoksi. kiek dave dievulis tiek ir turi. gaila kad tokia pat galva turi ir direktorius

 3. 3 rolas73 2013-07-11 22:00

  sveiki
  sukureme
  istorija dar niekad neatkritom 1 kvalifikacijos i atkrintamasias rate
  isvada kita karta blogiau but negali
  atsispyrus nuo dugno lengviau aukstyn bus kilti
  aisku jei iki keliu i dumbla nesulysim

 4. 4 stasas 2013-07-11 22:04

  kito karto gali ir nebuti…

 5. 5 p.o.p. 2013-07-11 22:33

  Sūduva jau apie rungtynes biš parašė: http://fksuduva.lt/?p=2992

  Tiesa, tas parašymas toks pats beviltiškas kaip ir rezultatas. Nežinau, koks ten futbolo ir žurnalizmo nemokša klavišus spaudo, tačiau apie Radzinevičiaus antrą geltoną ir Urbos pendelį teparašyta, jog tai buvo “nelaimingas atsitikimas“ bei “nelaimė“. Ir nei žodžio daugiau. Keistuoliai.

 6. 6 Tadas 2013-07-11 22:35

  penalty rašo apie Sūduvos nemėgusį teisėją. Neina nesutikti..

 7. 7 p.o.p. 2013-07-11 22:44

  Apie tai galima šnekėt kiek nori. tiesa, penalty rašo ir apie “visokeriopą tribūnų palaikymą“, nors žiūrint fotkes Sūduvos svetainėj susidaro įspūdis, kad tose tribūnose nė gyvos dvasios nebuvo.

  Kad ir koks blogas būtų teisėjas, vis tik nuskriaust Sūduvai pati Sūduva jam turėjo suteikt šansą. Ypač kai tai daroma paskutinę septintą pridėto laiko sekundę – ir durniui aišku, kad tokį rungtynių momentą pendeliai be priežasties nelabai skiriami. Koks nors kabliukas vis viena turėjo būti.

  Nebent toks buvo iš anksto visų sutartas planas. Tačiau tuomet tektų įtarti, kad ir Sūduva tame plane sudalyvavo.

 8. 8 griezhtas 2013-07-11 22:47

  Sio sezono as dar tikrai nelaidociau, nes tik dabar komanda pradejo losti optimalios sudieties, ekranas jau sedo, o atlantui nusimato sedimas O sios varzybos tipine nelaime, suteikiancios jaunimui vertingu pamoku apie maikiu nusirenginejimus, vistiek nelaimes amzinai nesites. Zodziu viskas gerai, svarbiausia, kad komanda nesestu psichologiskai, nes siandien pasidraske atsakanciai, o rezulatas nesigavo.

 9. 9 griezhtas 2013-07-11 22:48

  jei apie samokslo teorijas, tai paskutinem minutem koeficientas uz turnovo pergale buvo virs 1 prie 200…

 10. 10 rolsroys 2013-07-11 22:58

  o Žalgiris turi charakterį-52 min.Žalgiris laimi 2:0

 11. 11 Varvalas 2013-07-11 23:10

  Keli “nelaimingo atsitikimo“ požymiai:
  *Ar kas įsivaizduoja, kaip Urba ir Leimonas įmuša pendelį (1 iš 10)?
  *Ar paskutinėmis minutėmis “laimėti“ laiką galima tik bet kuriuos žaidėjus keičiant bet kuriais?
  *Jei treneris negali išaiškinti žaidėjams už ką galima gauti geltonas (raudonas) korteles, tai komandoje trūksta to, ko jau nenusipirksi, bet galima parodyti pirštų judesiais.
  *Ką dar reikia “nuveikti“, kad komandoje neliktų abiejų pendelių “specialistų“ ir besimokančio kapelos “dirigento“?
  *gal kaip nors įmušime daugiau už varžovus, nes vis tiek niekas nenori (nemoka ?) gintis (mirti?)?

 12. 12 p.o.p. 2013-07-11 23:13

  griezhtas – o ką ten tie skaičiai reiškia? šiame reikale esu visiškas analfabetas.

  žalgiris ne charakterį turi, o komandą ir trenerį, aukštesnio nei Lietuvoje įprasta lygio. aišku, ten dar 20 min lošt liko, taip kad šampaną gert dar ankstoka.

  sezono ir aš nelaidoju. nemanau, kad Sūduva turėtų sėsti psichologiškai. kažin ar labai daug vilčių su Europa šiemet buvo siejama, nepaisant to, kad Radzinevičiaus sugrįžimas nuotaiką gerokai pakėlė. Sakyčiau, labiau liūdėti dėl prarastų pinigų reikėtų, nes jei Sūduvos finansinė trajektorija nesikeis, šis praradimas gali turėti įtakos kitų metų sezonui.

 13. 13 p.o.p. 2013-07-11 23:18

  Varvalai, dauguma tavo punktų retoriniai, tačiau tas pirmas – geležinis. Aš kitokį žaidimą galiu pasiūlyt – įsivaizduokit, kad šiandienos rungtynių nebuvo. O tada išvardinkit žaidėjus, kurie pendelius mušė. Ir pasakykite pavardes tų, kurie, remiantis objektyviais kriterijais, turi daugiausiai šansų pendelio neįmušti.

  Tiesą pasakius, žaidėjus gal be reikalo skalbiam – juk ne jie sprendžia, kas pendelius mušti turi. Ir ne jie per paskutines 10 minučių išima iš aikštės tris futbolininkus, kurie pendelius neabejotinai būtų mušę. Kažkoks beprasmiškas lošimas va bank. O gal čia net ne dirigentas sudaro tuos pendelininkų sąrašus? Nes, nors duok kuolu per galvą, net bonką degtinės išgėręs neleisčiau Urbai antru numeriu pendelio spirt.

 14. 14 rolsroys 2013-07-11 23:29

  Aš maniau,kad sarkazmo meistras Lietuvoje J.Erlickas neturi konkurentų,bet paskaičius (paklausius) Varvalo aišku,kad futbolo tema jau užimta…Varvalai,ačiū už pastebėjimus,nors šiek tiek smagiau ant“dūšios“,kad treneriui nereiks ieškoti pralaimėjimo priežasčių,o tik perpasakoti komandai“nelaimingo atsitikimo“ požymius.

 15. 15 Varvalas 2013-07-11 23:32

  niekada Marijampolės futbolo auklėtiniai nepasižymėjo kaip patikimi pendelių spirdaliai (išimčių buvo, pvz. abu Papečkiai). Iš šiandieninių tik kiek patikimesnis yra Brokas. Net Radzinevičių išleisčiau tik didžiulei bėdai prispyrus. Paprastai pendelių mušimą žaidėjai šlifuoja arba prieš arba po treniruotės (aišku, prieš tai apmokyti trenerių). Miestelio treneriai tai praktikuoja tik pagal jiems patiems suprantamą sistemą, žaidėjai pasipendelina pagal nuotaiką, tai ir rezultatus turime.

 16. 16 griezhtas 2013-07-11 23:42

  Na tie lazybu skaiciai reiskia, kad tuo metu pastacius uz turnovo pergale 100 pinigu, laimejimas butu 20000 pinigu.
  Aisku ten yra nuansu ar buvo apribojimas “per pagrindini varzybu laika“.

  O Leimonas pendeliui butu buves tinkamas, jeigu taisykles leistu isivaryt i vartus kamuoli, nes smugiai jam tik galva gaunasi, visi kiti buna per 20 metru nuo vartu.

  • 17 stars 2013-07-12 00:19

   Komentaras vienas: viska reikejo spresti namuose o ne prisikurti problemu ir po to jas didvyriskai iveikineti.

 17. 18 Draugas 2013-07-12 00:59

  Na dabar galim jau pasakot kaip cia blogai viskas ivyko, treneriai iskeite zaidejus, leimonas nepataike…
  O tai kuris nors susimastet kad puolejas, dar karta rasau, PUOLEJAS, gaus 2a geltona kortele?? Ir tuomet net pirmaujant visas rungtyniu planas keisis, visgi nemazai dar laiko buvo like suzaist 10yje. Ok gynymes gynemes, ir stai gudrusis teisejas paziurejo kad per pirmas rungtynes Marijampolej buvo prideta 7min. Taigis kaipgis kaipgis susimaste: o kuom as prastesnis? Imkit tas pacias 7 minutes. Ir kai atrode viskas ne taip jau ir blogai, treneriukas pamaste vilkint laika, reikia, sukeite zaidejus. Manau velgi viskas logiska, isimt musu ataku lyderius, kurie ir taip draskesi visa laika, ir gintis jiems jau buvo nelengva. Zinoma nieks nesusimaste kad gali nutikt toks dalykas,( as jo nemaciau, tai ir negaliu komentuot) PENDELIS. Na uzpjove per kojas ar kazkur tai uzpjove.
  Nemanau kad D. Gvildys maste apie pratesima, jis patikejo pergale, o jei ir nepatikejo, tai nemane kad pratesima istemps tie zaidejai. Visgi istempe, o ir pendeliuose laikesi visai gerai. Vienintelio ko ten pasigedau tai musu gynybos specialisto Radziaus, va ta tai buciau pirma states ant pramusimo. Bet pendeliai sekmes dalykas, ir ko nepadarem per pagrindini laika bei pratesima, jau nera ko sielotis.
  Labiausiai bijau kad komanda ses A lygoje, kita vertus viliuosi kad jie bus tokie pikti, kad isspardys visiems taip uzpakalius, kad visi nuo musu begs kaukdami.
  Bet kuriuo atveju, ateisiu i varzybas. Sekmes visiems

 18. 19 Draugas 2013-07-12 01:05

  Atrodo aptikau youtubej santrauka varzybu. Tai berods ponas Urba, ranka kabino kamuoli paskutinem sekundem.

 19. 20 Draugas 2013-07-12 01:10

  Na ir dar as. Tai Urba kai muse pendeli isplese visa zemes lopa :D Na dabar perziurejus tai juokinga, bet gali but blogai kamuoli pasidejo ir su visom zemem islupo.

 20. 21 Anonimas#2 2013-07-12 08:19

 21. 22 Tadas 2013-07-12 08:32

  Pažiūrėjus santrauką dar labiau pyktis suėmė. Nu Urbos ranka primena Kaziuko laikus Sūduvoje, o apie jo pendelį tai išvis patyliu.

 22. 23 gedas 2013-07-12 08:34

  leimonas pirmas teisejui parode, kad mes suzaidėme ranka, cha cha cha

 23. 24 Kuzma SS 2013-07-12 08:54

  Emocijos vis dar verda… Aš sakyčiau, kad ne vieną žaidėją reiktų kaltint dėl visos šitos suknistos pabaigos. Jau pirmam mače pridirbom tokių klaidų, kurių profesionalas gaunantis už tai pinigus tiesiog neturi teisės daryt.
  Antrose – juolabiau. Net pats Radzinevičius pasielgė pernelyg neapgalvotai, nors emocijos ir suprantamos – itin svarbi pirma bankė sugrįžus į Sūduvą. Apie Urbą ir sprendimą jau nekalbu. Kažkodėl labai norėjosi tikėt, kad jam treneris apskritai neduos mušt. Bet prisimenant BL finalą prieš Ventspilį, treneriai vis tiek nepasimoko. Matyt tiesiog nesupranta, kad mušant pendelius psichologija yra svarbiausia.
  Vienu žodžiu kritom žemai. Ir panašu, kad dar ne dugnas – jei negausim bronzos, greičiausiai liksim be Europos lygos, taigi biudžetas mažės, komanda silpnės… Ir tik dėl keleto NEprofesionalių profesionalų sprendimų

 24. 25 Kuzma SS 2013-07-12 08:56

  P.s. kol kas tik gandai, bet atrodo tai buvo paskutinės Valskio varžybos Sūduvoje

 25. 26 Tadas 2013-07-12 09:00

  Bet Valskio golas tai geras…

 26. 27 Tadas 2013-07-12 09:12

  Po rungtynių surengtoje spaudos konferencijoje „Sūduvos“ vyriausiasis treneris Darius Gvildys apgailestavo, kad pergalė išsprūdo paskutinę akimirką.

  „Komentuoti tokias rungtynes – sunku. Šiandien vaikinai žaidė gerai, tiesio gaila, kad taip įvyko. Lieka pasveikinti FK „Turnovo“ komandą. Manau, kad „Sūduva“ nusipelnė patekti į kitą etapą. Mus nuo jos skyrė 20 sekundžių, bet buvo paskirtas 11 metrų baudinys.“

 27. 28 Favoritas 2013-07-12 09:14

  Gal ir gandai, bet neabejoju kad jie pasitvirtins. Valskis ir pats dažnai kartoja kad tikisi išeit į kitą klubą.

 28. 29 p.o.p. 2013-07-12 09:19

  nu ble, pažiūrėjus santrauką ir vėl emocijos sukilo. velniop tą debilišką Urbos pendelį, kuris vertas keliauti į youtubą su prierašu “the worst penalty kick“. kažin ar buvo įmanoma neprofesionaliau pramušt. bet toji jo pražanga protu tiesiog nesuvokiama – tokia futbolo pirmaklasio klaida. juk nieko išskirtinio toje situacijoje nebuvo – miškas žmonių, kamuolys pakankamai toli nuo vartų ir t.t.

  Ir Gvildžio pateisinti už tai, kad leido aikštėn šiemet nelošusį Urbą, sodindamas ant suolo Chveduką su Baranovskiu (kurie tikrai pasigint gali) nėra jokios priežasties.

  Gvildys apskritai į Sūduvos istoriją pateks, kaip “Didysis improvizatorius Europos lygoje“.

 29. 30 p.o.p. 2013-07-12 09:22

  o dėl Valskio – liūdna, nors ir nieko nuostabaus. Toks lietuviško futbolo likimas – vidury sezono pačius geriausius žaidėjus išlydėt. Ir jei Valskio Sūduvoje neliks, tai ir apie komandos pastiprėjimą kalbėt nebus prasmės, kaip kad jau buvom pradėję kalbėt atėjus Radzinevičiui ir sugrįžus Šoblinskui su Chveduku. O kadangi komandai teks mokytis lošt su Tomu, tai ir vėl keliausime į “pratybų“ stadiją bei amžiną geros komandos formos laukimą.

 30. 31 Anonimas#2 2013-07-12 09:29

  na, Urba mušė taip pat kaip Ramosas iš Realo kažkuriose rungtynėse (gal kas galit primint?) ar Beckhamas, taigi tokių dalykų pasitaiko, Bet kodėl Gvildys pagalvojo: na, Gyti (Urba), sugadinai rungtynių galą, eik mušt labai svarbaus baudinio? Net iš tekstinės transliacijos matėsi, kad diena ne jo, švelniai tariant.

 31. 32 Favoritas 2013-07-12 09:48

  Fignia čia tas baudinys. Bet kokiu atveju – tai loterija. Ir kaip taisyklė ta komanda, kuri išsigelbėja paskutinėmis sekundėmis vėliau dažniausiai laimi, nes tvirčiau jaučiasi psichologiškai! Mes jau antra diena čia savo emocijas liejam, tai įsivaizduokit kaip žaidėjai jautėsi paleidę garantuotą pergalę… Pralaimėjom jau per pagrindinį laiką ir skaudžiausia dėl Urbos rankos

 32. 33 Lukas 2013-07-12 09:48

  Bet iš tikrųjų labai keistai atrodo, kai Leimonas pats pirmas rodo visiems, kad ranka sužaista buvo. WTF?

 33. 34 p.o.p. 2013-07-12 10:08

  O ką žaidėjai? Žaidėjai žaidžia mums. Bent jau taip turėtų būti. Ir jiems, ko gero, gan vidutiniškai mes rūpime. Nes jei žaistų dėl savęs, tuomet nebūtų šiais metais panašiu stiliumi kokių 5-6 rungtynių paleista. Ir nė karto iš tų atveju nebuvo žaista su akivaizdžiai stipresniu varžovu. Taip kad užuojautos žaidėjams nelabai savyje randu.

  Lygiai taip pat nėra ko čia Urbos su Ramosu lygint. Mersedesas irgi kartais sugenda, tačiau tai nereiškia, jog Mersedesas – toks pats automobilis kaip senas, prakiuręs Opelis.

  • 35 Anonimas#2 2013-07-12 10:26

   Tai tame ir esmė – iš Opelio juk nieko gero ir nesitiki. Čia dėl to “ar buvo įmanoma neprofesionaliau pramušt“. Neteisinu Urbos, tikrai buvo galima geriau, bet jei į verslo susirinkimą pasirenki važiuoti prakiurusį Opelį, o ne tą patį Mersą (gerai, tęsiant analogiją, Mersų neturim, bent tvarkingą “Peugeot“), nemanau, kad dėl nesėkmės gali kaltint automobilį.
   Manau, ne vienas nustebom neišvydę Radžiaus. Neįsivaizduoju, kaip jis muša, bet psichologinio solidumo turi. Nors gal iš tiesų nelabai yra prasmės dėlioti – skaudžiai pralošėm jau per pagrindinį laiką ir tiek.

 34. 36 Kuzma SS 2013-07-12 10:10

  Mano nuomone apie pendelių seriją kaip “loteriją“ kalba tik tie, kieno per skysti kiaušai, arba tie, kurie tiesiog nesupranta futbolo. Tai kad kažkoks Kęsminas pastoviai vartoja tokį terminą, dar nereiškia, kad taip ir yra.
  Pendeliai, kaip ir bet kuris kitas futbolo elementas sakyčiau 95% daug priklauso nuo namų darbų. Jei neatidirbai – vadinas nepadarysi. Nes ir psichologiškai drebės kinkos, ir elementariai geriau pasiruošęs vartininkas prigaus. Tas 5% telieka tos dienos nuotaikai ir emocijai. Aišku, Urba ko gero neturėjo nei tų 5%, nei tų 95%. Bet esmė ką aš noriu pasakyt: mano nuomone visų Sūduvos pralošų pendelių serijų priežastis – namų darbų stoka. O čia jau kaltas ne tas kuris pramušė antrą ar paskutinį…

 35. 37 Tadas 2013-07-12 10:59

  Būnant jaunu futbolininku A lygos komandoj galima pasilikt 2 val po treniruočių smūgiams, tuo pačiu ir 11m atidirbinėti. Vietoj to, kad bokalą kilnoti ar cigaretes pešti. Bet aišku kam kas svarbiau.

 36. 38 Varvalas 2013-07-12 11:01

  Sūduva (ar su Valskiu, ar be Valskio), neturėdama trenerio ir gynybos darnos, niekur aukščiau ketvirtos vietos nekils ir trinsis kažkur antroje šešetuko pusėje.
  Norint nukristi žemiau nepavyks net jeigu naujasis Kaziukas kasdien rankomis gaudys kamuolį. Vadinasi, būtų labai kilnu paleisti Valskį. Va, tik dėl paleidimo sąlygų reikėtų vadams pasvertai mąstyti.
  O tokius, amžinai perspektyvius tinklininkus, kuriems eina 23 – ieji metai, vyti iki Norvegijos stroikių ar dar toliau. Buvę dubleriai užsikabinti laiko turėjo pirmajame rate, bet to nepadarė (dėl įvairių sportinių ir nesportinių priežasčių). Grįžę į rikiuotę Šoblinskas ir Chvedukas, išstums ir Kiselevskį. Beveik 21 metų amžiaus Bagdanačiaus sportinius prioritetus nustelbia kiti potraukiai. Tas pats pasakytina ir apie Breivę. Taigi, tik vienintelis Isoda, žaidimu man labai primenantis kadaise Sūduvoje žaidusį Liną Klimavičių, turi visus geram vidurio gynėjui būdingus bruožus. Lietuviško legionieriaus Daukšos įvertinti negaliu, nes jo aikštėje beveik nematome. Kokiais tikslais komandoje atsirado Snapkauskas irgi suprasti neįmanoma.
  Taigi, popieriai prasti. Jaunimas nemotyvuotas, ne futbolininko karjeroms daryti užprogramuotas. Komandai jokių aiškesnių tikslų niekas ir nesuformulavo. Treneris juokina eksperimentais rungtynėse ir komentarais po rungtynių. Antrajame rate grįžti prie sanatorinio režimo vers ne tik prastėjantys rezultatai, bet ir netektys sudėtyje bei prastas fizinis pasiruošimas. Metų pabaigoje nenukris kasmet iš Europos atkeliavę pinigėliai, tai gali kilti ir nemokumo bėdų. Problema gimdys problemas. Tikėtina, kad sąmoningai einama į susinaikinimą, nes jau seniai matome, kad taip neprofesionaliai elgtis ir netyčia nepavyktų.
  Nors man šįmet ta komandos užimta vieta yra ir bus dzin, bet va tokio galo dėl galo, nenorėčiau. Ir nelinkėčiau ne tik Sūduvai, bet ir kitoms Lietuvos komandoms.

 37. 39 Lukas 2013-07-12 11:03

  1. Leimonas po Urbos rankos pats pirmas kelias rankas į viršų ir rodo, kad buvo sužaista ranka ir kad reikia duoti pendelį. WTF?
  2. Urba pabando lygiuotis į Ramosą. Po nevykusio savo smūgio kažkodėl pora sekundžių rodo į 11 m žymą, lyg tai ten kažkas jam būtų koją pakišęs ar kupstą padėjęs.
  3. Turbūt vienas geriausių ir šaltakraujiškiausių žmonių komandoje Radžius, turintis gerą smūgį ir mokantis pendelius mušti, jų nemuša. Kodėl?
  4. Pendeliai buvo patikėti mušti 2 žmonėms, kurie to daryti nesugeba. O jei atsiminsime Leimoną, tai kiek aš pamenu Sūduvos 11 m serijų, tai visose jam lyg tai nepavykdavo įmušti (lyg tai pamenu dvi serijas – su Ekranu ir latviais). Gal klystu.

  Toks įspūdis, kad tokie dalykai negali būti atsitiktinumas. Nu negali gi būti toks kvailas tas mūsų treneris. Netikiu, nors tu ką.

 38. 40 Tadas 2013-07-12 11:13

  Dėl Kiselevskio tai jis man neblogą įspūdį palieka. Ir Isoda. Kiti eina į Sumedą su spatu beržus sodint.

 39. 41 bronius 2013-07-12 11:51

  Žinoma, iš tokio įrašo labai sunku ką įžiūrėt, bet ar ne makedonų vartininko ranka ten buvo? Gal dėl to Leimonas ir signalizavo, jog varžovai sužaidė ranka?

 40. 42 p.o.p. 2013-07-12 12:14

  Šios rungtynės ir šis sezonas yra smulkmenos. Mintis, kurią vynioja Varvalas – fundamentalesnė. Sūduvos likimas ima priminti Kastujevo ir Romanovo istorijas – kai turint pinigų yra suburiama komanda, tačiau pats klubas nėra kuriamas. Todėl užsukus pinigų kranelį, klubas tą pačią akimirką nustoja egzistavęs.

  Štai ir Sūduva dabar juda ta kryptimi – pinigų kasmet mažėja, o su jais krenta ir samdomų legionierių (tiek lietuviškų, tiek užsieninių lygis). Tuo tarpu pačioje Marijampolėje nėra jokios žaidėjų ugdymo bazės. Nes, greičiausiai, niekam tai nerūpi – nei šiandieniniams Sūduvos savininkams, nei tiems ilgamečiams LFF klerkams.

  Šis sezonas daugiau nei akivaizdžiai parodė – jei neliks atvežtinių žaidėjų, apskritai žaisti nebus kam. Kamuolio paspardymui I ar II lygoje žmonių pakaktų, tačiau padorų profesionalų klubą iš vietinių pajėgų sukurti nėra jokių šansų nei šiemet, nei po poros metų.

 41. 43 p.o.p. 2013-07-12 12:19

  užtat apie Sūduvą parašė UEFA, tiesa eilutės buvo ne apie Sūduvą, o apie FK Turnovo sėkmingą debiutą. Beje, latvių Metalurgs labai panašiai iš lygos išlėkė:
  http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/news/newsid=1969256.html

 42. 44 bronius 2013-07-12 12:27

  Ne, vis dėlto vartininkas ranka kamuolio nelietė. Peržiūrėjau pakadriui..

 43. 45 Draugas 2013-07-12 13:31

  Normalu kad Valskis iseit ruosiasi. Jis tikrai vertas daugiau. Bet liksime be puolimo lyderio, su silpnokais treneriais. Kazko tiketis sunku. Nebent musu prezidentui gerai seksis verslas, ko ir palinkeciau, ir gautume pastiprinima. Nemanau kad musu komanda isnyks, buvome jau islepinti 3cios vietos. O kadaise pamenu kaip dziaugdavomes kai likdavome 6ti. Galbut bus dar maziau pinigeliu, ir murkdysimes ten su Dainava, Tauru…Bet komanda neisnyks! Yra Marijampoleje zmoniu kuriems rupi komanda, ir tuos pora simtu tukstanciu klubas visada tures.

 44. 46 carlos 2013-07-12 13:49

  nu blin prasikeikėm kažkokio nuojauta buvo, kai visos panašiu metu vykusios rungtynės baigės tik sūduvos tęsės, akd bręsta eilinė lietuviška nesąmonė, na gaila….o kas sako kad pendeliai loterija tas nėra futbolo lankęs, galvojat veltui po treniruočių valandžiukę kitą spardydavome….

 45. 47 nul 2013-07-12 14:36

  Jei neklystu ,teisejas pridejo 4min,o kodel zaide 7min,velniai zino.
  Kiek zinoma,tai buvo ir Radziaus paskutines rungtynes.

 46. 48 Draugas 2013-07-12 15:03

  Pendeliai tai irgi dalis technikos,na bet pripazinkim jei pendelio nemoki spirt tai ar tu esi futbolininkas? Esme tokia kad ir vartininkas gali atspet kampa. Musu Davidovsas netgi 2 ar 3 kart atspejo kampa, ir nedaug truko kad butu istraukes visus 2 pendelius. Bet vistiek pendeliai yra daugiau sekmes reikalas, kuri lemia ir psichologiniai dalykai. Daug pasauliniu zvaigdziu yra pramuse pendelius, ir ne del to kad nemoka spirt.
  Sustatykit ant pendeliu musimo dabar Suduva su kokia Barcelona. Tai pendelius musant jie nemazai sansu tures pergale isnest, o aiksteje zaidziant turbut koki 0.001%.

 47. 49 Lukas 2013-07-12 15:20

  Jei Valskis ir Radžius išeis, tai man net baisu pagalvot. Gynybos tai visai nebebus. Nors Radžius ir senas ir jo greičiai nebe tie, tačiau jo buvimas aikštėje jau šiek tiek ramumo įnešdavo.

 48. 50 p.o.p. 2013-07-12 15:21

  Draugas – nejuokauk tu taip. Ir ką mes čia apskritai lyginam. Matom, kaip barselonos ar kokios italų rinktinės čempionų lygos finaluose ar pasaulio čempionatuose pendelių neįmuša – tai ir rungtynių lygį palyginkim. ten – aukščiausi futbolo sezono taškai, pusšimtis tūkstančio žmonių stadike ir dešimtys milijonų prie telikų, o čia – lošiama tuščiame stadione ir susitinka komandos, kurio gyvenimas fundamentaliai nepasikeis nuo pergalės ar pralaimėjimo.

 49. 51 p.o.p. 2013-07-12 15:23

  p.s. o čia rimtai apie Valskį ir Radžių? Chm. Gaila, Budraičio nėra – tas tuoj Gvildžiui ir Murauskui suskambintų.

 50. 52 Anonsas 2013-07-12 15:33

  Kyla įtarimas, kad atsibosta ponui M šis žaisliukas.

 51. 53 Draugas 2013-07-12 15:52

  P.O.P as norejau tik pasakyt, kad pendeliuose tikrai yra nemazas sekmes faktorius. Gal zaideju ir gyvenimas taip nesikeicia, bet as noriu tiketi kad vietiniai musu zaidejau zaisdami jaucia ta pati, ka ir kitos pasaulines zvaigzdes zaisdamos savo cempionatus. Jei zaidi tokiose komandose turbut esi 100 kart geresnis uz musu vietinius zaidejus, atitinkama pasiruosima turi, mastyma, psichologija.
  Tai gal ir gyvenimas neapsivers,imusus pendeli, aukstyn kojomis, bet galimybes padideja. O manau kiekvieno profesionalo toks tikslas ir yra zaisti kuo geriau, ir nesvarbu stadionas pilnas ar tuscias.

 52. 54 Draugas 2013-07-12 15:53

  Na Valskis kiek girdejau kad liks iki kol baigsim pasirodyma Europoje, panasu kad baigem. Del Radziaus dar nieko negirdejau.
  Nusivylimas tikrai didelis

 53. 55 adresas 2013-07-12 16:01

  Budraitis reiskiasi Feisbuke ir kitur apie UEFA pasirodymus, mielai ir cia apsireikstu-pakvieskit

 54. 56 Remis 2013-07-12 16:17

  Tiems, kas vis kalba apie baudinių seriją kaip loteriją, visada verta prisiminti 2006 metų Pasaulio čempionato rungtynes Vokietija – Argentina ir garsiuosius Lehmann’o užrašus. Pranašumas prieš varžovus visų pirma pasiekiamas per darbą – trenerių, žaidėjų, komandos vadovų ir t.t.

 55. 57 tobex 2013-07-12 16:59

  Luksio kontraktas su Suduva irgi vasara baigiasi, gales grizti kaip, kad norejo i A lyga

 56. 58 Favoritas 2013-07-12 17:18

  Ok, chebryte, dėl pendelių mane įtikinot. Trūksta tų namų darbų pas mus ir ne tik baudiniuose. Tačiau aš lieku prie savo nuomonės, kad ne po pendelius ir makedonijos kupstus reikia ieškot pralaimėjimo priežasčių bei atpirkimo ožių. Pralošėm jau per pagrindinį laiką!!! Tiesa, abiem atvejais tie atpirkimo ožiai sutampa – Gvildys su Urba :)

 57. 59 Draugas 2013-07-12 19:43

  Na va oficialiai Radzius baige karjera. Truks mums sio futbolininko. Tikrai buvo geras pavyzdys daugeliui futbolininku!
  Aciu!

  • 60 pupo 2013-07-12 21:47

   Labiausiai istrige zodziai interviu:
   Jaunimui, ypač „Sūduvos“, norėčiau palinkėti, visų pirma, kad jie patys užduotų sau klausimą, kuo jie nori tapti gyvenime – ar futbolininkais ar futbolas jų gyvenime yra tik, kaip sakoma, „for fun“

   • 61 carlos 2013-07-12 21:50

    teisybės dėlei jei futbolas nebus for fun tai irgi nieko gero…

 58. 62 Anonsas 2013-07-12 21:52

  Bėda, kad daugeliui mūsiškių per daug for fun :)

 59. 63 Draugas 2013-07-13 00:10

  Kazkada uzsiemiau tokia veikla kuri buvo tik for fun. Laikui begant tai tapo ir pragyvenimo saltinis. Nereikia uzmirsti, kad darai ne tik tai, kas patinka, bet dar ir is to ir duona valgai. Cia sekmes paslaptis, jei darai kas patinka, laikui begant tampi sios srities zinovu ir is to gyveni. Dar jeigu ir idedi darbo, kuris nera visad toks malonus, tampi profesionalu. Zinoma reikia kazko atsisakyti, laikytis tam tikros disciplinos.
  Megaukis tuom ka darai, bet padirbek ir uz scenos ribu. Aistra + darbas = meistras :)

 60. 64 griezhtas 2013-07-13 00:37

  Na pop ir varvalai apkaltinkit dar Murauska ir del Lietuvos demografines situacijos, kad vaiku Marej mokyklinio amziaus yra tik 1/3 to kas buvo pries 15 metu, arba del to, kad dabartines vaiku kartos vertybes visai kitos ir kad jei viska tikisi pasiekti darydami tai kas jiem malonu ir kad dabar vaikai turi galybe alternatyvu laiko praleidimui, palyginus su 15-20 metu atgal.
  Nusileiskim ant zemes, suduva nesiruosia buti globaliu klubu ir po 20 metu stoti i viena linija su barsa ar bayernu. Suduva yra suvalkijos (provincijos) futbolo klubukas ir VM stengiasi uztikrinti klubo testinuma, o esminis veiksnys testinimui yra skolu neprisidarymas ir gyvenimas pagal isgales. Nebus pinigu, bus komandos pagrindas kartais isipagiriojantys, po darbo statybose pazaidziantys vietiniai breives, urbos ir bagdonaviciai, bus pinigu bus parankiota geresniu zaideju Lietuvos mastu. Del klubo jaunimo ugdymo sistemos kurimo ir investavimo i ja, tai nezinau koks turi buti supertalentu procentas, nuo marej esanciu savo amziaus grupes 300-400 berniuku, kad tos investicijos atspirktu. Vistik realiame pasaulyje jaunimo ugdymas yra dideli pastovus kastai su visiskai neaiskia graza.
  p.s. zinant potencialios ‘mesos kieki“ suduvos rezultatai jaunimo ugdyme yra normalus.
  Dar prikisot Zalgirio trenerio kokybe, tai prisiminkit pirmas ju varzybas su airiais, kas vertinant is strategijos puses buvo visiskas pravalas, taip, kad ir aukstesnio lygio uzsienio treneriai supjauna gryba…

  • 65 klls 2013-07-13 06:43

   Idomiausia kad antro trenerio nesiveze i Makedonija. Ji buvo kam pakeisti:).

  • 66 carlos 2013-07-13 15:50

   supjauna ai supjauna bet cempionata imsim ir itariu gana lengvai…

   • 67 Draugas 2013-07-13 17:37

    Nu musu cempe losiant galima pjaut gryba kaskart, nieko baisaus nenutiks. O vat Europoj, jau vienas grybas ir leki is turnyro.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 189 159 hits