Apie Nerijų Radžių ir Sūduvos ateitį

2013-145Nerijus Radžius – vienas geriausių Sūduvoje per pastaruosius trejus metus.

Įdomiai ir netikėtai susivartė Sūduvos reikalai per paskutines savaites. Kai komandoj pasirodė visuotines viltis sukėlęs Tomas Radzinevičius, kai po traumų aikštėn grįžo Šoblinskas su Chveduku, ėmė rodytis, kad dar ne viskas šiais metais prarasta. Optimistai Sūduvos gerbėjų tarpe garantuotai ėmė ruoštis rungtynėms su Hajduku ir intriguojančiai kovai dėl trečios vietos antroje A lygos pusėje.

Deja, viskas apsivertė aukštyn kojomis per vieną dieną. Dabar net ir didžiausias Sūduvos optimistas negalėtų įžvelgti šiame sezone savo komandai jokios perspektyvos. Iš Europos lygos buvo išlėkta kvailokai ir beprasmiškai, sulošus dar vienas bestubures rungtynes. Galim verst kaltę ant vieno žaidėjo, kuris po įmušto įvarčio nusivilko marškinėlius ar ant kito, kuris uždirbo pendelį paskutinę rungtynių minutę, tačiau futbole pralaimi ne atskiri žaidėjai, o komanda. Kai klysta vienas, kiti taiso jo klaidą. Deja, šio sezono Sūduvos žaidimo stilius šio parametro neturi – bet kokia rimtesnė vieno žaidėjo klaida dažniausiai baigiasi visos komandos (įskaitant ir trenerį su prezidentu) fiasko.

Iškart po pralaimėjimo makedonams, ėmė sklisti kalbos apie kai kurių Sūduvos žaidėjų ketinimus palikti komandą. Nerijaus Radžiaus pasitraukimas buvo oficialiai patvirtintas kone kitą dieną. Oficiali versija – Nerijus Radžius baigia profesionalo karjerą. Ta proga Nerijus davė interviu, kurį aš pavadinčiau išmintingiausia vieša šneka per visą Sūduvos istoriją. Nerijus pasakė keletą dalykų, kurie tik patvirtino visokiausius internete sklandančius gandus ir kai kuriuos kai kurių žmonių išsakytus Sūduvos įvertinimus. Esu tikras, kad visi šį pokalbį skaitėte, tačiau siūlau tai padaryti dar kartą – juolab, kad ir aš norėčiau jį išssaugoti šiame bloge istorijos labui (deja, Sūduvos svetaine pasitikėti negalima, nes kiekvienas dizaino atnaujinimas į nebūtį nuneša visus tekstus, kurie svetainėje kybodavo anksčiau). Pokalbį pateikiu mažumą sutrumpintą, palikdamą tik pačias įdomiausias vietas:

Nerijau, rungtynės su „Turnovo“ buvo paskutinės tavo profesionalo karjeroje. Turbūt taip susiklostęs mačas yra ne pati maloniausia karjeros pabaiga?

Na, iš tiesų niekam nelinkėčiau tokiomis rungtynėmis pabaigti karjerą. Profesionalo karjerą baigiau, bet gyvenimas nestovi vietoje, viskas eina sava vaga – išgyvensime.

Kas nutiko, kad rungtynės baigėsi tokiu skaudžiu pralaimėjimu?

Mūsų žaidimą pakoregavo T.Radzinevičiaus pašalinimas iš aikštės, o esminė mūsų klaida buvo paskutiniame momente, kai teisėjas „pastatė“ 11 metrų baudinį. Žaidėjas tame epizode sužaidė labai vaikiškai ir kaip viskas susiklostė, žinome visi.  „Turnovo“ komanda nebuvo už mus pajėgesnė, nes tiek žaidžiant namuose, tiek išvykoje mes nenusipelnėme su jais sužaisti lygiosiomis. Nežinau, kodėl bet šiais metais „Sūduvai“ dažnai „sekasi“ taip sužaisti rungtynių pabaigas.

Kaip įvertintum tuos trejus su puse metų, kuriuos praleidai Marijampolės „Sūduvoje“?

Norėčiau padėkoti „Sūduvos“ vadovybei, kad man suteikė galimybę atstovauti šiai komandai, pasitikėjo manimi. Stengiausi kiek galėjau ir žaidžiau pagal galimybes, nors galėjo būti ir geriau. Klubui norėčiau palinkėti būti ambicingesniems, siekti aukštesnių tikslų, nebijoti rizikos. Manau, kad „Sūduvos“ klubo svajonė yra tapti Lietuvos čempionais, nes to dar nėra pavykę nuveikti. Taip pat linkėčiau, kad Marijampolės klubas vystytųsi ir taptų profesionalesnis negu yra dabar. Žinoma, klubo infrastruktūra yra puiki ir už tai jam galima uždėti didelį pliusą. Kiek teko matyti, ne visi Lenkijos klubai gali pasigirti tokiomis sąlygomis. Vis dėlto yra sričių, kur klubas gali tobulėti.

2013 metų sezonas tau asmeniškai buvo sėkmingas. Ar nemanai, kad praėjus, pavyzdžiui, mėnesiui laiko, nenustygsi vietoje kaip norėsis sugrįžti į aikštę?

Aš manau, kad taip ir bus, bet į aikštę grįšiu kaip mėgėjas. Šiam žingsniui aš ruošiausi nuo pat naujų metų, nes žinojau, kad mano sutartis galioja iki birželio pabaigos. Po to dar sutarėme su prezidentu, kad padėsiu komandai UEFA Europos lygoje. Žodžiu, neabejoju, kad po mėnesio vėl norėsis paspardyti kamuolį.

Turbūt būtų galima drąsiai sakyti, kad buvai tikro profesionalo pavyzdys jauniesiems „Sūduvos“ futbolininkas. Ko norėtum palinkėti jiems?

Nežinau, koks aš pavyzdys – didelis ar ne, bet visuomet stengiausi juo būti, elgesiu aikštėje ir už jos ribų rodžiau pavyzdį atsidavimu treniruotėse. Jaunimas turi patys stengtis tobulėti, žiūrėti į vyresnius žaidėjus, kalbėti, klausinėti kaip kas. Jaunimui, ypač „Sūduvos“, norėčiau palinkėti, visų pirma, kad jie patys užduotų sau klausimą, kuo jie nori tapti gyvenime – ar futbolininkais ar futbolas jų gyvenime yra tik, kaip sakoma, „for fun“. Profesionalus futbolas nėra lengvas. Jis susideda iš daug smulkmenų – režimas, mityba, miegas, poilsis, sunkus darbas treniruotėse. Kiekvienoje treniruotėje turi siekti gero rezultato.

2013-144

Apie karjeros pabaigą Nerijus Radžius jau senokai kalbėjo. Mes to laukėm kone po kiekvieno Sūduvoje jo praleisto sezono. Nerijus taip pat kalbėjo, kad norėtų karjerą baigti Sūduvoje. Tačiau futbolininkai retokai baigia karjeras vidury sezono. Nebent tai lemia gauta sunkesnė trauma. Todėl aš apie šį nutikimą pasakyčiau kitaip. Baigėsi Sūduvos ir Nerijaus Radžiaus sutartis. Ir Sūduva nusprendė, kad toliau jos pratęsti neverta. Tai buvo padaryta dėl to, kad Sūduva neturi ką Nerijui Radžiui pasiūlyti. Nerijus kalboje nėra įprastinių tokiais atvejais pareiškimų apie psichologinį nuovargį lošti futbolą, ligas ar norą veikti ką nors kitą. Priešingai, Nerijus kalba apie tai, kad mažumą pailsėjęs jis toliau tęs sezoną mėgėjų komandoje (viliuosi, kad tie “mėgėjų” klubai netikėtai nepavirs kita A lygos komanda).

Spėju, kad iš padorumo Nerijus sutiko su Murausko prašymu pažaist su makedonais, tuo tarpu Murauskas parodyti panašaus padorumo nemato reikalo. Kaip ir visais kitais panašiais atvejais. Kodėl taip sakau? Ogi todėl, kad paskutinius trejus metus Nerijus Radžius buvo vienas svarbiausių Sūduvos žaidėjų. Mes visi puikiai suprantame, kad fizinės galimybės ne visada Radžiui leido lošti maksimaliom apsukom, tačiau ko gero nebuvo nė vieno atvejo, kai šį žaidėją galėjome apkaltinti tinginyste, abejingumu ar atsidavimo komandos reikalams stoka. Sūduvos gyvenimas per šiuos metus buvo nelengvas ir banguotas, tačiau Nerijus Radžius nė karto neleido suabejoti jo, kaip profesionalo, požiūriu į žaidimą (nepaisant to, kad dėjosi už aikštės ribų).

Todėl ir sakau, kad Murauskui padorumo pritrūko. Nes su tokiais žaidėjais nėra išsiskiriama po rungtynių kažkokioj Makedonijoj. Su tokiu žaidėju dera išsiskirti namų stadione, prieš rungtynes padėkojant jam per mikrofoną ir suteikiant galimybę komandos gerbėjams padėkoti žaidėjui bent jau plojimais atsistojus. Deja, tokios elementarų padorumą demonstruojančios tradicijos Sūduvoje nėra.

Gerai. Palikim Nerijų ramybėje. Tikiuosi, jis žino, jog mes esame dėkingi už praleistus Sūduvoje metus, nors klubas ir nesuteikė mums galimybės tos padėkos pareikšti. Tiesą pasakius, mane nustebino tai, kad apie Radžiaus sprendimą palikti komandą (arba, tiksliau, komandos sprendimą atsisveikinti su Radžiumi) nebuvo ištarta nė žodžio iki rungtynių Makedonijoje pabaigos. Turiu įtarimo, kad būtent tas pralaimėjimas ir buvo galutinį sprendimą nulėmusi sąlyga. Galbūt dėl tos sumos, kurią Sūduva prarado iškritusi iš Europos lygos po pirmosios dvikovos.

Nerijaus Radžiaus paleidimas labai reikšmingas. Jokio kito žaidėjo paslaugų atsisakymas taip akivaizdžiai nebūtų parodęs apverktinos klubo būklės. Visų bėdų šaltinis – neabejotinai finansinis. Galim būti tikri, kad Sūduvos padėtis šiuo klausimu yra prasta ir neturi jokios galimybės pasitaisyti artimiausioje ateityje. Žinodami komandos prezidento pagirtiną norą gyventi “pagal realias galimybes” ir neprisidaryti skolų, mes ir galime pagrįstai įtarti, kad išsiskyrimas su Radžiumi signalizuoja fundamentalų “realių galimybių” sumažėjimą.

Kodėl? Todėl, kad Nerijus Radžius yra vienas svarbiausių žaidėjų šių metų Sūduvoje. Atsiprašau – buvo. Nepaisant to, kad komandoje trūksta kūrybiškų vidurio saugų ir iki Radzinevičiaus pasirodymo nebuvo nė vieno rimtesnio puolėjo, komanda įvarčius muša ir muša jų pakankamai daug. Deja, visi esminiai Sūduvos pralaimėjimai (įskaitant ir kai kurias lygiąsias) nutiko dėl apmaudžių klaidų gynyboje. Kaip taisyklė, tas klaidas atlikdavo Sūduvos gynybos jaunimas, todėl Nerijus Radžius šįmetinėje Sūduvoje buvo vienintelis faktorius, suteikęs komandos gynybos veiksmams bent šiokio tokio stabilumo ir patikimumo. Pernykštis sezonas Nerijui nebuvo pats geriausias, tačiau šiemet jis sulošė puikiai.

Tad nebelikus Nerijaus Radžiaus, mes galime būti tikri, kad ir taip sunkios gynybos bėdos taps dar rimtesnės. Gynybos veiksmams ir iki šiol trūko darnumo, o jaunų žaidėjų pozicinės klaidos leido priešininkams mušti įvarčius net ir tuomet, kai per rungtynes jie sugebėdavo tik pora progų sukurti. Už chaosą gynyboje, be abejo, atsakingas yra treneris. Tačiau dabar net sunku įsivaizduoti, kaip apverktinai atrodys Sūduvos jaunieji gynėjai, netekę vienintelio patyrusio kolegos.

2013-146

Atleisdama vidury sezono Nerijų Radžių komanda maksimaliai rizikuoja. Ji ne tik praranda galimybę pakovoti dėl trečios vietos, bet netgi rizikuoja netekti ir šiokius tokius šansus žaisti kitais metais Europoje suteikiančios ketvirtos vietos. Štai todėl ir sakau, kad Sūduvai – šakės. Todėl dabar ir galvoju, kad Tomas Radzinevičius komandoje žais nemokamai arba už simbolinį atlyginimą ir liks čia geriausiu atveju iki kitų metų vidurvasario. Nors greičiausiai yra dar blogiau. Greičiausiai Tomas apskritai jokios sutarties su klubu neturi ir loš Marijampolėje tik tam, kad neprarastų formos ir galėtų su šeima namie paatostogauti. O jei tik pasitaikys proga nerti į padoresnį klubą – jo komandoje iškart neliks. Ir pykti dėl to nėra nei reikalo, nei prasmės – jei komanda neturi ateities perspektyvos, tai ir negali tikėtis, kad čia liktų žaidėjai, kurie savo futbolininkų karjerose kokią nors perspektyvą dar mato.

Ir kas toliau? Ogi, velnias žino. Vienas mano labai gerbiamas Sūduvos mylėtojas ir šio blogo komentatorius, neseniai štai tokius žodžius parašė: “Nusileiskim ant žemės, Sūduva nesiruošia būti globaliu klubu ir po 20 metų stoti į vieną gretą su Barsa ar Bayernu. Sūduva yra Suvalkijos (provincijos) futbolo klubukas ir Murauskas stengiasi užtikrinti klubo tęstinumą, o esminis veiksnys tęstinumui yra skolų neprisidarymas ir gyvenimas pagal išgales. Nebus pinigų, bus komandos pagrindas kartais išsipagiriojantys, po darbo statybose pažaidžiantys vietiniai breivės, urbos ar bagdanavičiai. Bus pinigų – bus parankiota geresnių žaidėjų Lietuvos mąstu”.

Žiaurūs, labai žiaurūs žodžiai. Žiaurūs, bet ko gero teisingi. Ypač dėl to, kad iš esmės jiems pritaria ir Radžius, savo interviu tiesiai šviesiai rėždamas: Jaunimui, ypač „Sūduvos“, norėčiau palinkėti, visų pirma, kad jie patys užduotų sau klausimą, kuo jie nori tapti gyvenime – ar futbolininkais ar futbolas jų gyvenime yra tik, kaip sakoma, „for fun“. O juk šie žodžiai patvirtina visas tas fantastines istorijas, kurias raportavo šiame bloge jo skaitytojai marijampoliečiai, ne vieną kartą regėję Sūduvos jaunimą nelabai profesionaliems sportininkams derančiose situacijose.

Ir jei tai yra tiesa – tuomet man nieko kito nelieka, kaip dėti tašką ir uždaryti šitą blogą. Nes rašyti apie pagiriotų statybininkų savaitgalio futbolą yra pernelyg ekstravagantiška (juokai juokais, tačiau prie tokio sprendimo neišvengiamai artėju. Bet apie tai – kitą kartą).

Bėda ta, kad ir tokiu atveju visi galai man nesusiveda. Jeigu tai yra tiesa – nafig reikėjo statyti stadioną su maniežu ir treniruočių aikštynu? Įkaušę statybininkai ir sename stadione puikiai galėjo lošti. Nebent Marijampolės stadiono statybą traktuotume kaip kokį tipinį Zuoko stiliaus projektą, kai kas nors yra pastatoma vien dėl to, kad kai kas ta proga į kišenę įsimeta vieną kitą milijoną kokių nors pinigų. Nerijus Radžius savame interviu ir apie tai užsimena – giria klubą už tobulą infrastruktūrą ir linki profesionalesnio požiūrio į komandos valdymą. Profesionalesnio požiūrio “nei yra dabar”.

Beje, Nerijus Radžius taip pat linki didesnių ambicijų ir nebijoti rizikos. Ir vėl – labai protingi žodžiai. Juk kai žengi vieną žingsnį, reikia žengti ir antrą bei trečią. Kelio atgal nebėra. Čia aš apie tą patį – jei jau pirmas Lietuvoje nuo pamatų statai naują stadioną, tuomet išdrįsk su tuo pačiu užmoju ir komandą statyti.

Galimybių yra įvairiausių ir visai nebūtina baksnoti pirštais į didžiuosius ispanų, vokiečių ar anglų klubus, nes jų taikomi modeliai toli gražu nėra vieninteliai pasaulyje. Juk niekas ir nesitiki, kad Marijampolėje bus sukurta nauja Barselona, tačiau turėti pusėtino lygio komandą yra įmanoma. Deja, mūsuose visi futbolo klubo formavimo modeliai vis dar susiveda į vienintelį, kuris vadinasi “Lietuvos mastu turtingas dėdė su Lietuvos mastu neblogu maišu pinigų”. Visus kitus variantus nubraukia ne tik klubų valdytojai bei šeimininkai, bet ir mes patys. Visi mes kalbam apie tai, kad vietinio jaunimo ugdymas yra pernelyg brangus ir daug laiko reikalaujantis reikalas, todėl jo net pradėti neapsimoka (nors jei prieš dešimt metų kas nors šia kryptimi būtų padaryta, tai dabar gal ir kokių vaisių būtų. Bet kadangi pas mus viskas tik šnekom pasibaigia, tai ir po dešimt metų padėtis bus tokia pati). Visi šnekam, kad Lietuvos verslas pernelyg skurdus, todėl net neapsimoka ieškoti būdų, kaip išlaikyti klubą rėmėjų pinigais. Štai ir belieka vienintelis Murauskas, kuriam turim žemai lenktis ir dėkoti už tai, kad Sūduva apskritai egzistuoja.

Taip, Sūduvos finansuotojai per paskutinius 10-12 metų iš tikro užtikrino klubo vardo tęstinumą (ir, beje, čia ne tik Murauskui medalį kabint reikia). Ne tik užtikrino – komanda pasiekė tokių aukštumų, kokiose Sūduvos futbolas niekada dar nėra buvęs. Dar niekada į klubo sandelį nebuvo sukrauta tiek medalių ir taurių. Dar niekada Marijampolės miestuke nežaidė tokio lygio klubai, kokius Sūduva priėmė Europos taurėje.

Tačiau kyla jausmas, kad užtikrindami vardo tęstinumą, Sūduvos vadai sugriovė ką kita – suvokimą, kad vietos vaikinukams yra didžiulė garbė bei privilegija kovoti už savo miesto komandą. Dėl to ir šnekam apie profesionalumo trūkumą jaunų žaidėjų požiūryje į savo pasirinktą profesiją. Dėl to ir skauda širdį, kai matai, jog vietiniai ir užsienio legionieriai aikštėje labiau drąskosi nei Suvalkijos sūnus. Aišku, tiesa yra ta, kad tai nėra viena Marijampolės bėda. Tai – visos Lietuvos bėda, kurioje bėgant metams regioninio patriotizmo yra vis mažiau ir mažiau. Ir jei dar rinktinių nariai sugeba išstenėti šnekų apie tai, kad jiems yra “garbė lošti už Lietuvą”, tai jau seniai neteko girdėti, kad kokio nors klubo gimtojo miesto žaidėjai kalbėtų apie privilegiją prakaituoti savo miesto stadione ir nešti pergales savo miesto gerbėjams.

Nuo išvadų susilaikysiu. Mat labai jau beviltiškos jos gaunasi. Belieka laukti ir žiūrėti kas čia bus. Ir pasiruošti pačiam blogiausiam. Nes gali būti ir dar blogiau.

41 Responses to “Apie Nerijų Radžių ir Sūduvos ateitį”


 1. 1 nul 2013-07-14 20:55

  Del Radziaus tai reik kepure kelt ir plot,zinant kaip su juo pasielge prezidentas, po praejusio sezono. Dabar jau Murauskas kvailio vietoj.

 2. 2 Varvalas 2013-07-14 21:29

  Nerijus pašnekėjo labai tolerantiškai, nors nesunku “perskaityti“, ką jis pasakė tarp eilučių. Ir net tose pačiose eilutėse. Niekas taip aiškiai neišlukšteno saldainio popieriuko ir nepasakė, kad viduje yra … ta raidė su paukštuku.
  Turime jam dėkoti ne tik už žaidimą, bet ir teigiamą pavyzdį aikštėje ir už jos ribų. Tą interviu derėtų priversti atmintinai išmokti ir suvokti kai kuriuos su futbolu susijusius žmones (ir žaidėjus, ir funkcionierius).

  Dabar jau maždaug aiškėja, kodėl Radžius Makedonijoje nėjo prie 11 m baudinio atžymos – nenorėjo nesėkmės atveju “liūdnai“ atsisveikinti su profesionaliuoju futbolu.

  O daugiau ką nors moralizuoti ar pranašauti net nematau prasmės. Čia Mikaldos nereikia.

 3. 3 Anonimas 2013-07-14 21:58

  Nežinau ar teisybė bet girdėjau, kad Radždius žaidė ne pusmečių trumpiau o ilgiau t.y. buvo paprašyta dar šį sezona pažaist

 4. 4 nul 2013-07-14 22:33

  is pat pradziu buvo liepta iseit. veliau prasyta pasilikt.

 5. 5 p.o.p. 2013-07-14 23:37

  Tiesa pasakius, bent jau Lietuvoj Radzius dar laisvai galetu lost. Bent jau sezona pabaigt – vis viena jam pasirengta, o ir sulose ta puse sezono Nerijus taip, kad jokiu priekaistu amziaus tema neiseina deliot. Uztat ir kvailai skamba jo atleidimas. Uztat ir tegali matyt vienintele racionalia priezasti – pinigu trukuma.

 6. 6 griezhtas 2013-07-15 00:36

  Nu vel as nesutinku su pop del tu kai kuriu zaideju poziurio i futbola suabsoliutinimo. Del ju rukymo ir pagirtavimo kaltas ju paciu silpnavaliskumas, pilna gi savo talentus vejais paleidusiu statybininku auksarankiu, mechanikiu kytruju ar net tu paciu mediku. Ir cia VM nelabai kuo apkaltinsi, nes tokiems zaidejams (vel hipotetiskai, nes nei vieno is tarkuojamo as asmeniskai nepazistu) gal ir garbe ir pasididziavimas svarbu, del to, kad atsiranda norinciu kartu sugerti ar “pastatyti“ :)
  Del poziuriu i pati kluba vel cia kaip paziuresi, mano poziuris, kad tai kaip vietine knaipe, kurioje aptarnavimas, maistas ir interjeras toli nuo pasauliniu standartu, bet jaukumas tame, kad tiek tave, tiek tu dauguma ten pazysti ir jautiesi savas. Net nesu tikras ar suduva valdoma pagal visas modernias vadybos teorijas, nepatapu tik vienu is Mcdonaldu t.y. vienu is tukstanciu, be savo tradicinio, vadybinio chaoselio ir nenuspejamu sprendimu.

 7. 7 griezhtas 2013-07-15 00:42

  del gyneju tai tikrai sudelis gaunasi, dar pastatyt i centra galima tiek ugge, tiek leimona (gal ir snapkauska) bet, kas uzsiimtu gynybos organizavimu nelabai matau. Kita vertus iki sekanciu varzybo dar liko 3 sav. gal isgirsime ziniu apie nauja zaideja, galu gale jaunimui toks ismetimas i karo lauka butu neikainuojama eksprimentine mokykykla, gal net naujas gynybos technikas isras :D

 8. 8 p.o.p. 2013-07-15 00:50

  gal pats Gvildys stos, kaip antai kažkada Lekevičius Atlanto vartus laikė:)

 9. 9 p.o.p. 2013-07-15 00:57

  p.s.: griezhtas – nugi nekaltinu aš VM dėl to, kad jo “darbininkai“ netinkamai elgiasi. čia gali nebent kalbėt apie bendrą kontoros atmosferą, kurioje tokie reikalai yra toleruojami. nors… gi kai girtas ekskavatorininkas į griovį su visu ekskavatoriumi įsiverčia, tai žurnaliūgas juk pirmiausia pas įmonės bosą eina klausti apie tai, kaip čia taip nutiko. galų gale – tai šalutinė tema, nors ji šiemet kaip niekad vis lenda ir lenda pavišiun. gi tam pačiam Radžiaus interviu yra tiesiai šviesiai apie tai pakalbėta.

  o su knaipe tai jau tu pats užlenkei:) nueik Marijampolėj ir pizza jazz’ą ir pamatysi, kad tas derinys visai įmanomas: valgis beigi aptarnavimas normalų pasaulinį lygį pasiekę, o juk aplinkui tik suvalkietiška šnekta skamba:) žodžiu, puikus tinkamai valdomų vietinių resursų ir globalaus požiūrio junginys:)

 10. 10 Tomas 2013-07-15 01:52

  Dėkui, Nerijui.

  Dabar gynyba bus visiškai akla, o ypač žinant, jog joje stovės bokalų kilnotojai ir dūmo mėgėjai – Bagdanavičius, Ugge..

  Na ponas pop esi nevietinis, todėl ir nežinai, tačiau girti ar rūkantys besišlaistantys Sūduvos žaidėjai, tai yra ne kasdienybė, bet į savaitę bent kartą pamatyti gali. Jei savaitgalį daugiau kur pravažiuoji, tai gali ir visus du kartus pamatyti..
  Ir kas dėl to kaltas? Mano klubo valdyba su savu požiūriu, kurie pro pirštus tai praleidžia ir žinoma tie statybininkai… O pamenu prie Liubšio buvo vyrai sodinami, tai viešoje vietoje girti bijodavo rodytis, o dabar rūko bet kur, geria bet kur…
  O dar ypač gaila, jog visas legionierių desantas, taip pat baranovskis prisijungė prie jaunųjų Sūduvos “žvaigždžių“… Dėl tokių priežasčių, kartais dingsta noras ir judėti link stadiono, jog matai kaip tas vakar gėręs žaidėjas daro tokias klaidas ir per jį gale prasileidi kokį nors durną įvartį..

 11. 11 suvalk. 2013-07-15 09:06

  ko čia stebėtis, taigi Baranovskio vestuves visa chebra šventė, o kaime tokios progos šventimas paprastai užtrunka :)

 12. 12 griezhtas 2013-07-15 09:09

  vadinasi cia del visko kaltas ledesma, bo visus isvede is doros kelio, savo pavyzdziu :D
  Beje dabar per ilgaja sezono pertrauka galima leist tiem zaidejams papjokaut, svarbu, kad intensyvaus tvarkarascio metu nedurniuotu. Dar pamasciau, kad tie pjokautojai gal su laiku patys ateis i prota ir gal nereikia ju anksciau laiko nurasyti. Zinau viena naujai patapusia I lygos komanda, kurioje kaimo pjokeliai (aisku ne visi is ju tokie) susieme ir visai gerai toj I lygoj ziurisi, nepasaint metu nastos, alkoholio ir cigareciu stazo.

 13. 13 diletantas 2013-07-15 10:05

  griezhtas, taigi a.a. gomelskis sake- meistriskumo nepragersi:)

 14. 14 Varvalas 2013-07-15 10:42

  po laidotuvių vainikais nemojuojama!

 15. 15 Remis 2013-07-15 10:44

  Jau prieš kelis metus sklandė kalbos apie tai, kad VM net su federacijos pačių aukščiausių galvų pagalba bando įsiūlyti Sūduvą užsieniečiams. Matyt tiesos tose kalbose buvo labai daug. Tik, kad nepavyko įsiūlyti. Kas buvo kalbama apie maniežo ir stadiono statybas, tai geriau net nesakysiu :)
  O discipliną komandoje galima labai greitai įvesti. Viena ar du šmikius išgrūdai iš komandos su aiškiu pabaksnojimu už ką – ir situacija kaip mat pasitaisys. Bet jei nenori net baudelių už netinkamą elgesį išrašyti, tai reikia susitaikyti su tuo, kad baloje ir gyvensi. Ir čia taip yra visur – ar tai būtų futbolas, ar krepšinis, ar statybos, ar parduotuvė. Kaip klasikai sakė, atsakomybė užtikrinama per viešumą ir vidinę drausmę.

 16. 16 voleur 2013-07-15 12:13

  ech liūdni laikai artėja, pagal visų prognozes…

 17. 17 p.o.p. 2013-07-15 12:57

  tai nėr čia ką daug parintis. didžiuma Lietuvos futbolo panašiai gyvena. Vienintelis skirtumas, kad Sūduvos reikalai knebinėjami, nes yra vieta, kur tai galima daryt, o kiti vegetuoja tylomis:) kitas dalykas – dauguma klubų (išskyrus ekraną ir žalgirį) nelabai turėjo tokių gražių momentų, kokių buvo pastarųjų metų Sūduvos istorijoje, todėl mums ir yra skaudžiau stebėti komandos riedėjimą žemyn.

  atvirai pasakius, nors užkadrinių reikalų tema nuolat iškyla (ypač šiemet, gal dėl to, kad žaidimas toli gražu nėra tobulas), tačiau bent jau aš mėginu visa tai išjungt. ypač, kai ateinu į stadioną ir žiūriu žaidimą. ir tada tiesiog stebiu, kas žaidžia, o kas – voliojasi. ir tiesiai šviesiai raportuoju tai, ką matau.

  nesusipratimas gaunasi tada, kai aš, nežinodamas to, kas dedasi už kadro (ir nenorėdamas to žinoti), kalbu apie futbolo elementoriaus neišmanymą ir normalaus fizinio pasirengimo trūkumą, o tie, kas žino, prieštarauja, sakydami “ko tu iš žmogaus nori, jei išvakarėse su bokalu ir cigarete sėdėjo“.

  vienžo, laikas profesionalumo ir disciplinos klausimą uždarinėt. neperspektyvus jis.

 18. 18 Anonimas 2013-07-15 18:18

  Ponui P.O,P. Radžius , kiek žinau , nebuvo “išprašytas“ išeiti . Jis pats nebenorėjo daugiau rungtyniauti . Gal tai tas retas atvejis , kai žmogus žino saiką ir laiką . Nors laiko jis dar tikrai turėjo .Ir jei jis liko komandoje po pernykščio “ valymo“ , tai jau šį tą reiškia apie vadų požiūrį į jį . Aš asmeniškai jį rikiuoju į eilę su Gelgota ,ir Gvildžiu , kai jie rungtyniavo “Sūduvoj“ ..

 19. 19 Anonimas 2013-07-15 22:37

  kad Sūduva nelabai norėjo, kad Radžius liktų, nesistengė jo išlaikyt. Bet pats Nerijus norėjo likt ir sutiko žaist už labai kuklų atlyginimą

 20. 21 Andrius 2013-07-16 15:14

  Cia gal ne i tema, bet tiesiog noredamas pasidalinti: http://www.respublika.lt/lt/naujienos/sportas/futbolas/vdambrauskas_musu_futbolui_truksta_kurybiskumo/
  istiesu geros mintys!!!

 21. 22 hmz 2013-07-16 18:37

  Belieka tik pritart pakutiniam anonimui ir kdls.

 22. 23 kitas Juozas 2013-07-16 20:23

  POP labai jau pesimistiškai čia pieši Sūduvos ateitį.
  Prisiminkim, kad visi draugiškai sutarėm prieš sezoną, kad šiemet dėl medalių kovot bus sunku, kol kas tas ir vyksta – sunku, bet šansų tikrai turim. O, kad žiauriai “nepasisekė“ Europoj, tai galima prisimint ir praėjusį sezoną, kai per plauką vos išlindom į antrą etapą.
  Viskas gerai – juk tarkim geriau atleist žaidėją (kad ir labai svarbų) nei brist į skolas, kaip gyvena pusė A lygos klubų. Finansinis stabilumas labai svarbu.

 23. 24 Varvalas 2013-07-16 21:21

  Juozai,
  matyt, nelabai supratai, dėl ko P.O.P. bėdavoja. Jis jokios vietos, o juo labiau prizinės, iš Sūduvos nei reikalauja, nei dėl to plaunus raunasi. Apie kažkokius “prizinius“šansus, kuriuos tu dar vis įžiūri, jis net nekalba. Ir jau beveik niekas nekalba. Net klubo vadai ir žaidėjai.
  Ne, tas yra svarbiausia. Ir ne Sūduva “pataupė“ ant Radžiaus, nes ji seniai žinojo, kad žaidėjas vasarą išeis. Taigi, šitie “finansai“ buvo prognozuojami. Palyginimas šių metų “nepasisekimo“ su praeitų metų “pasisekimu“ Europos taurėse irgi į šią temą niekaip neįsipiešia; kam reikia lyginti du prastus pavyzdžius, vedančius tik į regresą.
  Čia kalbama apie paprastą dalyką – profesionalios Sūduvos komandos ateitį, kurios … nematyti. Va, tuomet tas paprastas dalykas tampa labai nepaprastu. Tiksliau – jau tapo.

 24. 25 p.o.p. 2013-07-17 14:43

  Tikrai puiki Dambrausko sneka. O geriausios tos vietos kur sneka apie apie LFF pasididziavimus. Viens blaivus protas visoj dirbtinej pseudoeuforijoj prie U-19

 25. 26 sifa 2013-07-20 11:54

  Portugalų spauda skelbia, kad šios šalies elitinės lygos Olhanense klubas į peržiūrą pasikvietė 20-metį gynėją Vilmantą Bagdanavičių iš Marijampolės. Olhanense treneris yra gerai žinomas Abel Xavier.

 26. 28 griezhtas 2013-07-20 12:53

  nu reiks Luksi atgal parsikviest, kad butu kam kraste gintis :)

 27. 29 Direktorius 2013-07-22 15:38

  Valskio kaip ir nebeturėsim

 28. 30 Draugas 2013-07-22 15:45

  Nieko keisto, net nezinau kaip jis praeitais metais cia pateko. Vienas geriausiu lietuviu Alygoje. O kur eina Valskis?

 29. 31 Tadas 2013-07-22 15:58

  Man įdomu jei Bagdanavičius praeis peržiūrą Portugalijoj, ar uždirbs klubas apčiuopiamą sumą iš jo.

 30. 32 Draugas 2013-07-24 13:39

  Nu cia jau nuo derybu priklauso. Apciuopamos manau negaus. Bet ant alaus kazkam liks. Kaip kad ir su Svedkausku. Tai uz kiek ji pirko? Ar isvis nepirko? Vikipedija raso kad uz 1M litu, bet kazkaip nerealu.

  • 33 pupo 2013-07-25 00:33

   Kiek zinau wikipedia nedaug apsiriko siuo klausimu ;) Nu bet velgi neskaiciuokim svetimu pinigu :)

 31. 34 kitas 2013-07-24 15:50

  Aha , neturėsim Valskio , Baranovskio , Šoblinsko , Chveduko , Davidavs’o , Radzinevičiaus ir t. t. Visi kada nors kažkur išeis . Bet kai eis , tai ir matysim ar išgirsim .Bagdanavičius bando – tą ir žinom . Tad gal nereikia tų spekuliacijų.

 32. 35 Remis 2013-07-26 08:59

  Pabandžiau įvertinti transferų lango metu įvykusias permainas – http://gargzdas.blogspot.com/2013/07/vasaros-transferai-taupymo-rezimu.html
  Jaučiu, kad Sūduva man pakiš “kiaulę“ su kokia neviešinta informacija :)

 33. 36 griezhtas 2013-07-28 09:15

  Paaiskinkit, kas zino kokia logika yra uz dabartinio kruojos pasitaskymo pinigais? Jie cia taip zalgiri is 1 vietos vers ar ekrana is 3, o gal cia taip rimtai nuo suduvos gintis ruosiasi?

 34. 37 Remis 2013-07-28 14:38

  Na trečia vieta nėra labai toli nuo ketvirtos vietos pabėgusi. Nors aš nemanau, kad Kruoja ir po pasitaškymo pavys trečią vietą, bet gal Kruoja galvoja kitaip. Be to, yra dar taurės turnyras.
  Šiaip keista, kad iš Sūduvos stovyklos visiška informacinė tyla. Net ir Tauras su Šiauliais šiek tiek prabudo, o Sūduva tyli tarsi būtų išvijusi ir paskutinius savo rašytojus.

  • 38 niekas 2013-07-29 13:38

   Tai kad įtariu sudėtyje jokių pokyčių nevyksta, tai ir rašyt nėra apie ką. Tik keista, kad kitos komandos draugiškas lošia, ruošiasi, o Sūduva vis dar atostogauja.

 35. 39 griezhtas 2013-07-29 14:36

  As cia tep pagalvojau, kad jokiu pokyciu komandai kaip ir nereikia, nebent kokio patyrusio vidurio gynejo su trenerio talentu. Su viduriu tvarkoje pasveikus soblinskui ir chvedukui, su priekiu labai gerai, net jei ir dingtu valskis. Su gynyba… nera gynybos centre lyderio, o pasigint bandanciu zaideju kaip ir uztenka

 36. 40 niekas 2013-07-29 14:56

  Na jo, bus įdomu pažiūrėt Sūduvos gynybą. Šalia Radžiaus neblogai atrodė ir Isoda ir Ugge, kažin kaip bus be Radžiaus.

 37. 41 Remis 2013-07-29 16:03

  Kadangi pop nieko neskelbia, tai aš pasiūlysiu dar vieną tekstą. Šįkart apie legionierius – http://gargzdas.blogspot.com/2013/07/legionieriai-lygoje-arba-apie-kate-maise.html
  “Sūduva“ išgrūdo du legionierius ir iškart legionierių laikas aikštėje sumažėjo :)


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits