Ir kas bus dabar?

Po idiotiškos mėnesio pertraukos A lyga ir vėl sugrįžta tam, kad iki sniego ir speigų pabaigtų keletą nebaigtų darbų. Kaip žinia, klausimai lieka du – kas užims antrą vietą – Ekranas ar Atlantas ir kas užims ketvirtą vietą – Kruoja ar Sūduva? Visa kita – daugmaž aišku. Tai gal būtų galima dėl šių klausimų kaip nors draugiškai susitart ir tuo čempionatą pabaigt? Po įspūdingos ir intriguojančios pradžios šių metų A lyga ir vėl įkrito į klasikinę komą – akivaizdu, kad didžiumai lygos klubų finansinio raumens pakanka geriausiu atveju dviems ratams.

Jūsų godotinas metraštininkas sąžiningai šį mėnesį praleido be futbolo. Nesamonės, kurios dėjosi Sūduvoje prieš ilgąją pertrauką taip ištampė nervus, kad ir pats didžiausias optimistas galėjo pulti į depresiją. “Stalčiuje liko” sarkastiškas paburbėjimas apie Europos jaunuolių čempionatą, ateičiai buvo padėtas ir dar viena UEFA korpucijos epopėja. Vienintelis futbolas, kurį su malonumu per tą laiką pažiūrėjau buvo Žalgirio pergalė prieš lenkų legioną. Nepaisant debiliško visos lietuviškos žiniasklaidos požiūrio į šį reikalą. Aišku, galim žemai lenktis Vilnių lenkišku norintiems matyti Lecho berniukams, nes tik dėl jų lietuviškas futbolas bent porai dienų įsitaisė lietuviškos žiniasklaidos viršeliuose. O Žaligirio pergalę prieš Lechą geriausiai būtų apsvarstyti lyginant su pernykštėmis Europos lygos rungtynėmis prieš austrus. Tuomet gal geriausiai matytųsi, kokią pažangą per tą laiką padarė būsimasis Lietuvos čempionas.

Beje, oficialioji Sūduva taip pat žodžiais nesišvaistė. Visą mėnesį pratylėjo ir tik neseniai išstenėjo standartinį parašymą apie “būsimą varžovą”. Tad sekmadienio rungtynės bus proga ne tik pažiūrėti kaip A lygoje atrodo Tomas Radzinevičius, bet ir sužinoti ar teisingi buvo gandai apie kai kurių komandos narių iškeliavimą kitur. O va kokių nors žinių apie komandos ateities planus teks palūkėti. O jų ko gero bus. Po šiems metams standartiško pralaimėjimo Europos lygoje pasipylė visokių gandų gandelių, o pati komanda paniro į labai keistą letargo miegą. Tiesa, prieš tai dar išleido eterin labai  keistą pokalbį su komandą palikusiu Nerijumi Radžiumi. Keistą dėl to, kad futbolininko žodžiuose paslėptos kritikos buvo daugiau nei standartinių padėkų už puikiai Marijampolėje praleistus metus.

Tiek tų skurdžių naujienų. Galim jau pradėt lažintis, spėliodami, kokia bus Sūduvos startinė sudėtis sekmadienio rungtynėse. Bent jau aš nesu tikras dėl nieko. Bet kokiu atveju – galimybės nepalaikyti savo komandos stadione mes neturime . Todėl tikiuosi jus visus sekmadienį pamatyti Marijampolės tribūnose.

Advertisements

36 Responses to “Ir kas bus dabar?”


  1. 1 Anonimas 2013-08-02 03:24

    Nepaisant debiliško visos lietuviškos žiniasklaidos požiūrio į šį reikalą. auksiniai žodžiai, galima rimtai juos kaltint riaušių provokacija

  2. 2 Tadas 2013-08-02 08:41

    Riaušių nebuvo. O rungtynėms reklama gera padaryta. Taigi viskas liuks. Trizniukai žurnalistai :)

  3. 3 Anonsas 2013-08-02 08:51

    Įdomu ką ponas pop turi prieš jaunuolių čempionatą. Šis renginėlis mano lūkesčius viršijo.

  4. 4 nul 2013-08-02 09:02

    Kapitonas-out.

  5. 5 p.o.p. 2013-08-02 09:07

    Prieš patį čempionatą neturiu nieko prieš, tačiau futbolas nėra vien tai, kas aikštėje vyksta. Bet kadangi šiaip ne taip susivaldžiau ir burbėti nepradėjau, tai nepradėsiu ir dabar.

    nul – ar turi omeny, kad komandoje neliko Leimono?

  6. 6 nul 2013-08-02 09:08

    Butent tai ir turiu omenyje.

  7. 7 Š 2013-08-02 09:39

    Siulau bent keleta rungtyniu zmones uz dyka leisti – po jauniu cempionato gal daugelis dar futbolo dvasia gyvenantys netycia ir i Suduvos rungtynes uzklys.

  8. 8 griezhtas 2013-08-02 09:46

    Nepaisant mano nemeiliu, antipatiju P4, lietuvisko pavydo ir t.t. zalgiris dabartiniu metu atrodo tikrai gerai ir groja kaip komanda. Manau, kad dabartinis zalgiris yra geriau nei buvo FBK savo galybes laikotarpiu, nes FBK vistik buvo tik daug LT mastu geru zaideju vienoje vietoje, zalgiris gi panasu, kad tapo komanda. Aisku Lech vakar nezaide ir buvo visiskai be psichologinio nenusiteikimo zaisti, bet cia jau zalgirio klase kad sugebejo tuo pasinaudoti.

  9. 9 Tadas 2013-08-02 09:53

    Na, Leimonas tikrai nedemonstravo kapitoniško žaidimo šį sezoną. Bet kas dabar žais atraminiu, didelis klausimas. Gal Chvedukas? Išlaidas atlyginimams nemažai apsikarpė Sūduva.

    Kas dėl vakarykščio Žalgirio žaidimo, tai man labai patiko kaip aukštai jie pasitikdavo Lech su savo spaudimo, ko pasekoje labai daug perimtų kamuolių.

  10. 10 p.o.p. 2013-08-02 10:28

    na kad ir kaip ten Leimonas lošė (tik reikia turėt omeny, kad praktiškai visa Sūduva šiais metais neblizgėjo), bet pašalinti jį iš komandos, kai iki čempo pabaigos pusantro rato liko yra arba kvailystė, arba ženklas, kad komanda apskritai pinigų jau niekam nebeturi. žodžiu, jei Leimono iš tikro Sūduvoje neliko – tai bus tik dar vienas komandą ištikusio vėžio simptomas.

  11. 11 p.o.p. 2013-08-02 10:34

    O va Žalgiris vakar vis tik labai nustebino. Būtent dėl tų dalykų, kuriuos minėjo griezhtas. kad žaidė skirtingo lygio komandos buvo akivaizdu, tačiau buvo gražu pažiūrėt, kaip pagaliau suveikė visą sezoną šlifuotas Žalgirio žaidimo stilius – kieta ir aktyvi gynyba + labai greitas kamuolio pervedimas į priekį. Dar viena pamoka apie tai, kad net ir su lietuviškais futbolininkais geras treneris gali šį bei tą nuveikt.

  12. 12 Anonimas 2013-08-02 11:09

    Mane tiesą sakant nuliūdino, tiek vakar dienos pilni stadionai Vilniuje ir Marijampolėj, tiek visos akcijos susijusios su U19 čempionatu, klipukai su serbais skanduojančiais – Marijamp-olė olė olė olė, futbolo aikštelė Basanavičiaus aikštėj su futbolo žaidžiančiais vaikais, suorgonizuoti 10-12 mečiai vakar dienos varžybose bandantys užvesti tribūnas – “France”, “Srbija”, protingai suorganizuotas nemokamas įleidimas į varžybas ir pan.

    Gal, kaip sakė griežtas, lietuviškas pavydas, o gal tiesiog palygini visa tai su Sūduvos klubo veiksmais, situacija. Matai, kas įmanoma būtų padaryti, ir pagalvoji, ką mūsų klubas daro.. Ir taip visose srityse.

  13. 13 Remis 2013-08-02 11:31

    Taip ir maniau, kad Sūduva kokią kiaulę pakiš. Vienam tekste parašiau, kad Povilas Leimonas pagal amžių atitinka vidutinišką A lygoje žaidžiantį futbolininką (25,67 metų), o jį tik pyst iš komandos (jei žinios, aišku, tikros) :)
    O kad treneris yra svarbi figūra, parodė iš mūsų U-19 rinktinė. Individualiai žaidėjai lyg ir pajėgus, o kaip komanda – kiaura. O treneris mekena apie “garbingą” rezultatą ir neišdildomus įspūdžius.

  14. 14 Varvalas 2013-08-02 11:38

    Vakar į Marijampolę įvažiavau apie 22 val ir maloniai nustebau automobilių gausa prie stadiono. Plonesnė ar storesnė ratų “girlianda” tęsėsi daugiau kaip kilometrą. Nors sirgaliai tuo metu kaifavo stadione, bet vis tiek pasijutau šventiškai. Pagalvojau, kad kažkas panašaus būdavo prieš keletą metų, kai mieste rungtyniavo rinktinė ar Sūduva žaisdavo europines su žinomesniais klubais. Suprantu, kad nemažai žiūrovų buvo atvykėliai iš kitų Lietuvos miestų ir net užsienio, bet ir tuo džiaugiuosi.
    Vis tik, atrodo, kad dabar išryškės žiūrovų tuštėjimo metas, kurio pabaigai nematau jokių šansų. Pasižiūrėti Sūduvos mėgėjų pilkės spardaliojimų rinksis 400 – 500 žiūrovų (čia geriausiu atveju); na, dar tiek prisidės, kai žais Žalgiris. Manau, nereikia aiškinti, kad jie atvyks pažiūrėti ne Sūduvos, o Žalgirio žaidimo.
    O Leimono išėjimą (net nežinodamas to priežasčių) vertinu labai teigiamai – taip geriau ir komandai, ir jam pačiam. Dar geriau būtų buvę, jei taip būtų įvykę prieš dvejus – trejus metus, kai Leimoną kviesdavo ir į rinktinę.
    Apie “kosmoso” reikalus, t.y. Sūduvos vadybinius reikalus stadione ir už jo ribų, nematau jokio reikalo rašinėti. Nesu toks patyręs ufonautas, kad čia ką nors suprasčiau.

  15. 15 Favoritas 2013-08-02 12:33

    Nu kągi, manau reikia baigti šį sezoną, nelaukti šalto rudens hokėjaus, klubas tegul tuos likusius žaidėjus paleidžia ir einam pailsėt nuo futbolo. Stadiono veją klubas galėtų bent keliems žiūrovams padalinti, kurie dar ateina į stadioną. Kolektyviniam sode ta žolytė visai gražiai atrodytų. Šiaip pačio stadiono griaut neverta, tegul stovi su užrašu “Kadaise čia buvo žaidžiamas futbolas”. Maniežas manau puikiai tiktų sandėliuoti Arvi produkciją. Treniruočių aikštėse Murauskas gal kokį daugiabutį galėtų pasistatyti. O mes visi vietoj to kad vaikščiotume į stadioną ar prie pc sėdėtume einam į kiemus pylkės paspardyti – ir sveikatai padeda ir daug smagiau :)

  16. 16 p.o.p. 2013-08-02 12:43

    faktas, kad Leimonui reikėjo seniai į užsieny varyt. pernai ko gero buvo paskutinė galimybė. akivaizdu, kad kai kuriems Marijampolės žaidėjams mūsų komandoje pasiekus tam tikrą galimybių viršūnę, toliau prasideda tik riedėjimas žemyn. Sekantis kandidatas – Chvedukas.

    todėl ir nesutinku su požiūriu, kad “taip geriau ir komandai, ir žaidėjui”, nes šita nuolat besikartojanti situacijas yra tik dar vienas klubo (ne komandos) neįgalumo pavyzdys. nieko čia gero, jei klubas nesugeba nei parduot žaidėjų, nei jiems sudaryt sąlygas bent jau nesmingt žemyn.

    link situacijos, kai tampa “geriau ir komandai, ir žaidėjams” einama kryptingai keletą metų – žaidėjas tiek nuvaromas idiotiškais vadovų ir trenerių sprendimais, o paskui jo tiesiog atsikratoma.

    Leimonas ir Urbšys yra geriausi tokio požiūrio pavyzdžiai. Abu šie žaidėjai tapo aukomis neatsakingo trenerių požiūrio – nors visi matė, kurioje aikštės vietoje ir kaip žaisdami jie komandai gali duoti daugiausiai naudos, juos po keletą metų stumdė po visas įmanomas pozicijas, kol tie pametė ir žaidimo jausmą, ir pasitikėjimą savo jėgomis bei sprendimais. Urbšys šiemet yra vienas ryškesnių Atlanto žaidėjų, nors paskutinius kelerius metus Sūduvoje atrodė, kad naudos iš jo tikrai nebebus.

    Apibendrinant – toks jausmas, kad visi keisti šio sezono sprendimai yra kažkokio didesnio, fundamentalesnio judesio klube padariniai. tiesiog mes (bent jau dauguma iš mūsų) nelabai nutuokiame kas ten per judesys klubo viduje vyksta, todėl ir stebimės sprendimais, kurie labai retai turi ką nors bendro su sveiko proto taisyklėmis.

    Belieka laukti.

  17. 17 Xxx 2013-08-02 12:48

    paleido anti kazkas del Leimono. Viskas jam gerai,maciau, kad treniruojasi kartu su komanda. Ir bent jau kol kas tikrai niekur is jos nedingo.

  18. 18 p.o.p. 2013-08-02 12:55

    cha, čia būtų geras pokštas:) bet juokingiausia – kad Sūduvos šių metų sprendimai yra tokie keisti, kad niekam net įtarimo nekyla, kad galėtų būti kitaip:)

  19. 19 Xxx 2013-08-02 13:13

    Na nebent turima omeni jo isejima i kita kluba, tuomet sveikintina. Jam tikrai tai iseitu i nauda, gal pagaliau atrastu jam kitas klubas pastovia pozicija.

  20. 20 Diviriks 2013-08-02 16:48

    O kaip su Valskiu? Dar Sūduvoje?

  21. 21 DZHIT 2013-08-02 17:20

    Norėtųsi sekmadienį stadione išvysti bent jau 1000 žiūrovų. Nejaugi kas buvo vakar, tai buvo tik miražas?

  22. 22 Anonimas 2013-08-02 18:02

    Valskis yra , Leimonas yra, visi yra , duosim garo dainavai :D

  23. 23 Anonimas 2013-08-02 23:04

    nuva o jus cia mysciojat ant peretku

  24. 24 topu topai 2013-08-03 08:15

    “Po idiotiskos menesio pertraukos A lyga ir vel sugrizta tam, kad iki sniego ir speigu pabaigtu keleta nebaigtu darbu” ir kita “Nesamones kurios dejosi Suduvoje pries ilgaja pertrauka taip istampe nervus..” Dvi topines paskutio laiko pop frazes taikliai parodancios situacija A lygoj ir Suduvoj. Ar tai kas vyksta su cemp organizacija ir yra zadeta “didziojo” krepsiniko, prodiuserio tik ne futbolininko R.S A lygos geresnis organizavimas? O del Leimono. Kol jus cia rasinejot komentarus kai kas gal eme ir persigalvojo dar ilgiau marinuoti ji Suduvoj..

  25. 25 Remis 2013-08-03 09:46

    topu topai, tvarkaraštis yra tas dalykas, prie kurio R.S. niekas neleidžia nagų kišti. kaip ir prie caro, taip ir dabar R.Pikčilingis yra tvarkaraščių (nu)darymo meistras :)

  26. 26 p.o.p. 2013-08-03 11:03

    taigi pusę lietuvos plastmasinėm dangom užklojo, tai dabar reikia pateisint – bent trečdalį čempo ant sniego pažaist:)

  27. 27 Remis 2013-08-03 12:25

    p.o.p., dar būtų gerai, jei toks motyvas būtų :) ten apskritai be motyvų, tiesiog toks supratimas. dar iš I lygos laikų pamenu, kaip būdavo sunku žmogeliui suprasti, kad viduryje vasaros reikia žaisti ne 14 valandą, kaip jis sugalvojo, o 18 valandą, kad nei futbolininkai, nei žiūrovai nesukeptų.
    tas pats yra ir su taurės turnyru. prisigalvoja visokių vėjų, kad tik daugiau etapų užtemptų ir galiausiai ketvirtfinalius komandos žaistų lapkričio mėnesio antradieniais-trečiadieniais 13 ar 14 valandą.

  28. 28 Varvalas 2013-08-03 13:22

    nors P.O.P. ir pajuokavai atidirbimo už dirbtinę danga tematika, bet manau, kad tame pastebėjime yra šiek tiek tiesos. Prieš kelis metus, kai sukinėjausi arčiau “bachūrų”, buvo panašių prašymų – pageidavimų iš UEFA. Nežinau, ar iš tikrųjų tokius įsipareigojimus kas nors pasirašė, bet … visko gali būti. O šiaip tai ten yra pakankamai d***** ir su nuosava iniciatyva.

  29. 29 Remis 2013-08-03 13:36

    Varvalai, tai matyt Klaipėdos stadiono prižiūrėtojai specialiai užpylė brūdo, kad žolė nugeibtų, ir dabar Atlantas namų rungtynes žais šviežiai įrengtoje dirbtinės dangos aikštėje :) O Tauragė nutarė nevargti ir iškart prastai žolę stadione įrengti :)
    Tiesiog viršūnėse kartais sveiko proto trūksta. Kaip ir su tvarkaraščio dėliojimu, kad rungtynės nepersidengtų. Čia dėl tų 10 ar 20 maniakų, kurie žiūri visas A lygos rungtynes. Nesvarbu, kad 500 kokiam mieste negali nueiti į stadioną, nes pradžia arba 17:00 arba 20:30 viduryje savaitės. Arba pasirenka rodyti rungtynes per LTV 14 valandą, nors galėtų rodyti per antrąjį kanalą (berods, Kultūra) 18 ar 19 valandą. Skaitmeninės TV eroje skirtumo tarp tų dviejų kanalų kaip ir nėra.

  30. 30 topu topai 2013-08-03 15:34

    Kiek man zinoma tas pats geriausias tvarkarasciu sudarinetojas net nemoka naudotis kompu. Tai tokie ir tvarkarasciai

  31. 31 bronius 2013-08-04 01:31

    Lietuvoje bet koks laikas rungtynėms yra blogas – visada atsiras argumentas, kodėl neįmanoma nueiti į stadioną (per anksti, per vėlai, per TV rodo kašį, Premier lygą arba ispanus). Jeigu netyčia laikas išpuolė tinkamas, tada kaltas bus žemas lygis. Taip pat blogas stadionas (dirbtinė žolė, silpnas apšvietimas, apmyžti tūlikai, alaus buvimas arba nebuvimas, nešvarios kėdės) Dar agresyvūs fanai, kurie iškart sumuša įėjusias moteris ir vaikus. Originaliausia priežastis neiti į stadioną, kurią girdėjau – Romanovas. Buvo prisiekta neiti žiūrėti A lygos tol, kol Romanovas bus prie FBK vairo. Tiesa, pastarąjam pasitraukus iš futbolo, asmuo nurodęs šią priežastį stadione vis tiek nesirodo..

  32. 32 Ledesminis 2013-08-04 10:04

    Ar Bagdonas pasirase su portugalais, ar ne? Zais su Dainava?

  33. 33 Remis 2013-08-04 16:13

    broniau, nereikia hiperbolizuoti pasakymo apie “netinkamą laiką”. čia gi diskutuoja tie, kurie į tą futbolą eina, o ne ieško preteksto neiti. ne visi turi laisvą grafiką, kad galėtų lėkti 17 valandą darbo dieną į rungtynes, arba ką, pavyzdžiui, daryti tam, kuris eina su mažu vaiku į futbolą, jei rungtynės prasideda 20:30?
    kai Atlantas norėjo pakeisti iš 20:30 į 19 valandą, jiems pasakė, kad 18:30 prasideda rungtynės Vilniuje ir negalima pradėti anksčiau kaip po dviejų valandų. ir viskas dėl tų keliolikos maniakų. kur čia sveikas protas ir futbolo populiarinimo idėja?

  34. 34 bronius 2013-08-04 16:42

    Tiesiog niekada nebus vieno gero laiko visiems.

  35. 35 p.o.p. 2013-08-04 16:48

    Tiesa apie ejima arba nejima i lietuvisko futbolo rungtynes yra paprasta – zmones masiskai neina nes bendras futbolo lygis ir ivaizdis prasti, o ir inirtingu bei ka nors fumdamentaliai lemainciu rumgtyniu mazoka. Kai tokios nutinka – reikalai iskart pasitaiso – Zalgiriui losiant su armenais stadionas buvo pilnas, o su lenkais – bilietu trys dienos iki rungtyniu nebeliko. Vadinasi – potencialo yra. Gaila kad LFF stadikas toks mazas – butu buve idomu ta potenciala paieruot.

    O kas liecia A lygos tvarkarascius (pamirstant tai kad mazuma nezmoniska futbolistus verst lakstyt per vidurdienio karsti) – butu malonu bent tai, jei rungtynes vyktu ta pacia valanda. Tuomet ir prisitaikyt paprasciau butu.

  36. 36 Alfredas 2013-08-04 17:16

    Koeficientas už Sūduvos pergalę 1.14.. :))


Comments are currently closed.



Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

281

280

279

278

277

Daugiau nuotraukų

Statistika

  • 1,183,335 hits