22: SŪDUVA 4:0 DAINAVA

2013-160Ačiū visiems doriems parapijiečiams, kurie nepatingėjo šį sekmadienį į bažnyčią užsukti. 

Tokia, atrodytų, skambi pergalė, o rašyt tiesiog nėra apie ką. Visa šių rungtynių išmintis susiveda į du sakinius.

Viena, žaidimo, kuris leistų racionaliai tikėtis kovos dėl trečios vietos (apie ką prieš rungtynes kalbėjo Karolis Chvedukas) nebuvo visiškai. Antra, buvo kokie du smagūs momentai ir keturi įvarčiai. Tuo, ko gero, ir reikėtų pasidžiaugti.

Raportas apie rungtynių eigą taip pat būtų labai trumpas. Pirmas kėlinys buvo nuobodus. Dainava dar nebuvo pavargusi ir kovingai gynėsi, o Sūduva nieko doro taip ir nesugebėjo sukurt. Užtat įmušė kuriozišką įvartį po kvailos Alytaus komandos klaidos. Pirma antro kėlinio pusė buvo 100 proc. Sūduvos. Komanda padidino apsukas ir įmušė dar tris įvarčius po dar vienos serijos kvailokų priešininko klaidų. Antroji kėlinio pusė buvo pasityčiojimas iš mylimiausio pasaulyje žaidimo. Dainava pavargo, o Sūduva nusprendė, kad keturių įvarčių yra per akis. Todėl abi komandos pradėjo lošti kiemo lygio futbolą, kurio esminė savybė buvo kamuolio spardymas bet kaip ir bet kur.

Aš taip ir nesugebėjau įžvelgt jokio taktinio Sūduvos plano šioms rungtynėms. Galbūt planas galėjo būti “spardom kamuolį ir laukiam, kol Dainava pavargs ir ims klysti“. Buvo mėginta žaisti ne tik per kraštus, bet ir centru, tačiau visi vidurio saugai kamuolį gaudavo tik tam, kad jį atmestų gynėjams.

Tiesa, pasidžiaugti galima tuo, kad Radzinevičius gavo žymiai daugiau progų prisiliesti prie kamuolio, nei per pirmąsias savo rungtynes už gimtąją komandą. Bet šiandien išryškėjo kitas niuansas – Tomas  pernelyg gerai galvoja apie savo kolegas. Visi jo puikieji perdavimai bent 2-3 metrais lenkdavo tuos Sūduvos žaidėjus, kuriems jie būdavo siunčiami. Deja, kolegos neturi to taktinio failo, kuris Radzinevičiui buvo įdiegtas lošiant padoriose lygose. Jam dar teks suprasti, kad mūsuose žmonės kamuolio laukia stovėdami, todėl jei duosi jį į “plotą“, jis jokiais būdais prie kamuolio nepaspės.

Kalbant apie komandos išvaizdą, reikia konstatuoti faktą, kad pertrauka į naudą neišėjo. Visa komanda atrodė lyg būtų medinė. Šiandien nebuvo nė vieno žaidėjo, kuriam būtų galima parašyt dešimtuką. Net ir puikusis Valskis išrodė lyg žaistų po cepelinų iš Gudelių užeigos.

Kitas dalykas – komandos veiksmuose akivaizdžiai trūko tvarkos ir disciplinos. Ypač ginantis. Dainava šiuo metu nėra ta komanda, kuri sugebėtų Sūduvą skaudžiai bausti už betvarkę gynyboje, tačiau tokių nuobaudų mūsų komanda šiais metais tikrai dar gaus ne vieną. Juk būtų naivu tikėtis, kad treneris sugebės kokią nors diktatūrą ginantis įvesti. Tam turėjo pusantro sezono, o rezultatas – apgailėtinas. Visas gynybos jaunimas lyste lindo į puolimą, o kadangi saugai gintis grįždavo  vangiai, Sūduvos gynybos užtvarose žiojėjo didžiulės kiaurybės. Ypač kiauras buvo Leimono kraštas, nors ir Daukša su Ugge labiau norėjo įvarčius mušti, o ne saugoti nuo jų savo vartus. Žinau, sakysite, kad šiuolaikiniame futbole gynėjai privalo jungtis į puolimą, tačiau jų nebuvimą gynyboje kažkas turėtų kompensuoti. O to Sūduvos žaidime šiandien labai trūko.

Tokios tokelės. Kitas turas bus rimtesnis, nors Ekranas taip pat nežiba. Tačiau Ekranas turi tai, ko Sūduva taip ir nesugebėjo išsiugdyti. Ekranas net ir prastai žaisdamas sugeba laimėti. Plėšte pergalę išplėšti. Tuo tarpu Sūduva šiais metais pasižymi kaip sykis priešinga savybe – palūžti ir paleisti rungtynes vėjais tuomet, kai tereikia rezultatą išsaugoti. Kito savaitgalio rungtynės bus lemiamos šiame sezone. Nenugalėjus Ekrano, šnekas apie trečią vietą galima bus ramiai užkasti kur pašešupį ir kryželį joms pastatyti. Tad viskas yra komandos rankose. Tikėkimės, kad komanda ne tik moka gražiai pašnekėti, bet ir turi raumens šnekas tikrove paversti.

Statistika

Įvarčiai: 42, 47 (Baranovskij perdavimas): Radzinevičius; 55 (Basič perdavimas): Ugge; 66: Kiselevskis.

Kortelės: 23: Basič, 79 : Daukša.

Sudėtis: Davidovs, Leimonas, Ugge, Isoda, Daukša, Šoblinskas, Chvedukas (8: Povilas Kiselevskis), Baranovskij, Basič (58: Brokas), Valskis (79: Breivė), Radzinevičius.

2013-148

2013-149 Karolio Chveduko proga ir žaidimo pabaiga. 

2013-150

2013-151Kaip išėjo po pirmo kėlinio, taip grįžo prieš antrą: Basič, Valskis, Radzinevičius. 

2013-152

2013-153

2013-154Tomo Radzinevičiaus antrasis įvartis ir mėginimas dviem smūgiais iš kelių metrų įmušti trečią. 

2013-155

2013-156Ugge įvartis: vienintelis išnaudotas kampinis, kurių prie Dainavos vartų kelta koks milijonas.

2013-157

2013-158

2013-159Povilo Kiselevskio įvartis ir vartininko pasveikinimai. 

Reklama

34 Responses to “22: SŪDUVA 4:0 DAINAVA”


 1. 1 deja 2013-08-04 21:59

  Liūdniausia tai, kad šiandien nebuvo futbolo. Buvo cirkas. Kalbu apie Dainavą. Kai kurie žaidėjai bent vaidinti pasimokytų…. :)

 2. 2 DZHIT 2013-08-04 22:15

  Gaila Dainavos….gaila Dzūkų tankų… o visa kita… pajuoka, o ne futbolas. Sūduva max 4-5 vietos verta, ir tik ne daugiau. Dėl trečios vietos reikia žaisti FUTBOLĄ. Viskas, daugiau nėra ką pasakyti. Įvarčiai yra, bet futbolo nemačiau. Lauksime su Ekranu rungtynių po kurių bus galima galutinai pamiršti tą trečią vietą.

 3. 3 griezhtas 2013-08-04 22:25

  viskas ten buvo gerai, zaidimas issiderino, nes iskrito Chvedukas, per savaite paruos naujus derinuku ir su kiselvskiu, pasikraus tada ir ekranas:) O siaip dainava labai graudziai atrode, “investuotojai“ visai komanda nustekeno.

 4. 4 ccc 2013-08-04 23:55

  Tai toks tas Alygos cempinatas. Varganas. Europos cempionatas mus islepino graziu futbolu, tai dsbar ziurint a lyga darosi graudu

 5. 5 bronius 2013-08-05 00:03

  A lyga yra tokia kokia yra, bet ji – pagrindas. Nebus A lygos, nebus ir Europos.

 6. 6 p.o.p. 2013-08-05 00:19

  Dėl to, kas kokios vietos vertas puikiai parodė šis turas, kuris labai aiškiai sudėliojo šiandieninius komandų pajėgumus. Yra 4-5 komandos, kurios visa galva stipresnės už likusias, su Bangos išimtimi karts nuo karto įkąsti.

  O Sūduvos dabartinė padėtis yra lemta pačios Sūduvos sugebėjimo barstyti taškus ten, kur to daryti jokiais būdais negalima. Kvailai prarasti taškai lošiant su Ekranu, Atlantu ir Kruoja ir nubloškė Sūduvą tolyn nuo pirmojo trejeto.

  Tiesą pasakius, kai šiandien komanda išsirikiavo prieš rungtynes, pagalvojau, kad visai neblogą rinkinį Sūduva turi – jei žiūrėtum į kiekvieną žaidėją atskirai. Tikrai ne prastesnį už Atlantą ar Ekraną. Kuo Sūduva anoms komandos visų pirma nusileidžia – trenerių kolektyvu.

 7. 7 Draugas 2013-08-05 00:51

  Lygiai taip pat pamasciau varzybu pradzioje, nagi puse velnio ta komanda, grizus visiems zaidejas, jau nepaisant to kad Radzius isejo. O vienintelis ir didziausias minusas, tai treneriai. Buvo ne vienas pavyzdis kai stiprus treneris sugeba is komandos isspaust maksimuma, arba kai is geros komandos neisspaudziama net minimumas. Bet kiek cia pas mus Lietuvoje tu treneriu yra? Samdyt padoresniuzsienieti per brangu. Tad uz atitinkama kaina turim ir atitinkama kokybe.
  O kad komanda isbarsto taskus, tai ir pasijaucia stipraus vado trukumas. Trenerio darbas ne tik taktiskai sudeliot schemas, bet ir padaryt komanda, sukurt stubura. Kaip kad Atlantas, nugi nieko jie ten tu galingu zaideju neturi, bet stuburas yra, komanda plesiasi iki paskutiniu, ir cia didziausia itaka yra butent trenerio, nuopelnai turetu kristi jam.

 8. 8 Bekas 2013-08-05 06:02

  normaliai chebryte sulose, kiek siam kartui reikejo tiek ydejo, ne ju kalte, kad koks Kazlu Silas dabar but zenkliai kietesnis sparingas kap dzukai. Ydomu tik Urba jau visam laikui out ar atodirbineja makedonieciam uz supaskudyta veja?

 9. 9 p.o.p. 2013-08-05 09:01

  iš dainavos netgi mažiau tikėjausi – vietom dar jie pusė velnio pažaidė. o su tuo – “kiek reikėjo, tiek įdėjau“ paprastai blogai tampa, kai priešininkas stipresnis pasitaiko, nes daugiau įdėti chebra jau nebemoka.

  jo, urbos išnykimo net nepastebėjau – nebuvo jo net tarp atsarginių. kaip ir bagdanavičiaus, kuris matyt vis dar portugalijoj poilsiauja. nagi, įdomu, kaip čia su tuo urba bus – iš komandos greičiausiai paaiškinimo nesulauksim, tad reikės gandų lūkuriuot.

 10. 10 minde 2013-08-05 09:46

  per futbolo.tv sake kad bagdanavicius jau buvo gryzes is portugalijos,db isvyko i kazkoky italijos antros lygos kluba

 11. 11 Varvalas 2013-08-05 11:29

  mums mažiausiai turi rūpėti, kur išvyko Bagdanavičius, Urba, o reikia džiaugtis, kad jų nėra. Dar daugiau džiaugsmo būtų, kad nors iki Kazlų pavažiuotų kažkurių metų dublerių siaubas Breivė. Vakar vėl vienišas gavo kamuolį prie priešininko galinės linijos, tai “parūkė“ net nepažiūrėjęs į vartus ir nesiveržė link jų (niekas netrukdė) ir pasavo kamuolį partneriui. Jau neseniai lygiai tokioje situacijoje pademonstravo tokią pačią` nesąmonę. Po kelerių minučių, būdamas vienas prieš vartininkų, pasiuntė kamuolį į atvirą kosmosą.
  Komandoje yra tik du perspektyvūs vietiniai jaunuoliai: Isoda ir Kiselevskis, o kiti (net ir Chvedukas) jau pabuvojo olimpe. Jiems tik portugalijos, kurios baigiasi Airijoje, ir liko.

 12. 12 p.o.p. 2013-08-05 11:56

  nagi Breivės tai net neminėjau vardydamas vakarykštes bėdas, nes kartotis nebesinori. o kad liečia kitus – tu, Varvalai, kaip visada griežtas ir teisus, ale reikalas tas, kad tuoj žaist nebus kam. kaip suprantu, gynėjų šiandienos Sūduvoje yra cieli trys – Isoda, Daukša ir Ugge. Berods ir ant atsarginių suolo nieko daugiau iš šio žanro nebuvo.

 13. 13 Varvalas 2013-08-05 12:21

  Jei nėra gynėjų, tai mūsų “vadybininkai“ jų prigamins. Pvz. skubiai iš Suvalkų parsigabens kokį Lukšį – patirties gintis turi net europinėse :) Žinome, kad čekai Radzinevičių ir į gynybą buvo nukišę, tai kuo mūsiškiai strategai prastesni? O dar Libano muchmedas nelabai turi ką veikti, tai galėtų ir gynyme pasipainioti. Snapkauskas gyrėsi, kad į kartais Šiauliuose ir į gynėjus nugrūsdavo. ….. :)
  Aš kai būna labai liūdna, tai nueinu į stadioną – prisijuokiu kelioms dienoms.

 14. 15 Anonimas#2 2013-08-05 12:26

  šiek tiek per tą mėnesį atitrūkau nuo A lygos – ar jau tasai mūsiškis transferų langas užsidarė? Kokį Samusiovą iš Kazlų Rūdos jei dar ten paimt, su kokiu Tauru gal dar galėtų išbėgt. Iškart pridursiu, kad šmaikštauju, o bet kas tokioj situacijoj ir lieka…

 15. 16 p.o.p. 2013-08-05 12:55

  parašyta apie bagdanavičių:

  http://fksuduva.lt/?p=3207

 16. 17 griezhtas 2013-08-05 13:08

  Breivei vistik reikia ieskot naujos profesijos, nebus is jo futbolisto, o ypac puolejo. Ten kazkoks buvo visai vaikutis is dubleriu puolejas, gal jau jam reiketu sansus suteikinet, o ne breivei.

 17. 18 Tadas 2013-08-05 13:15

  O kai kalė įvarčius už dublerius, tiek daug iš jo tikėjausi. Visiškai nieko nėra iš jo (Breivės).

 18. 19 Anonimas 2013-08-05 20:36

  siųst Breivę į darbo biržą ir viskas, labai jau jis pasikėlęs yra

 19. 20 Tadas 2013-08-05 21:16

  o ar rimta Chveduko trauma?

 20. 21 Alfredas 2013-08-05 21:56

  Nerimta, turėtų kitas žaisti. Lukšys jau Rygos Daugavoj, praėjusiam ture spėjo du įmušti.

 21. 22 vietinis 2013-08-06 12:13

  pop kartais atrodo apgailetinai, kai smeizi zaidejus nezinodamas tikros priezasties. nezinai – nerasyk. Valskis zaide su temperatura ir pusiau pasiligojes. kartais smagu paskaityti ka rasai, bet kartais pikta.

 22. 23 griezhtas 2013-08-06 12:22

  vietini, cia tikrai ne pop problema, kad klubas nepaskelbia, kas is zaideju kokiu problem turi

 23. 24 p.o.p. 2013-08-06 13:04

  kur čia skelbsi, kai žmogų su temperatūra leidi aikštėn lošiant su kiauru autsaideriu:) protu nesuvokiami tokie dalykai – suprasčiau, jeigu dar būtų padoresnis varžovas, kurio nugalėjimas keltų kokių nors klausimų.

  o kas liečia komentarus – be abejo, mes tegalim rašyt apie tai, ką matom aikštėje. ir niekada nežinom tikrųjų priežasčių. tik ar turi mus jos labai dominti? juk ne į komandos rūbinę einam, o į stadioną. jei visas priežastis visi žinotų, tai apskritai ko gero nė vieno žmogaus stadione nebūtų.

  o apie valskį – vadinasi, teisingai parašiau. iš tikro atrodė kaip medinis. tamsta tik priežastį atskleidai ir ačiū už tai, nuraminai. vadinasi, galim kalbėt apie debiliškus trenerio ir komandos vadų sprendimus, o ne apie žaidėjo personalinį nusiteikimą kartais pasimuliuot.

 24. 25 Varvalas 2013-08-06 13:34

  gerai P.O.P. darai, kad rašai, ką matai ar išmąstai. Gal ir žaidėjai susirūpins, kad oficialioji svetainė rašytų apie tai, kokios “būklės“ jie yra: reikia remonto, ar iškart nurašyti. Didieji strategai musėt mąsto, kad priešininkai pasiskaitys apie Sūduvos žaidėjų traumas, negalavimus ar asmenines bėdas, ir iškart įgis milžinišką pranašumą. Vargas dėl vargo.

 25. 26 edmaz 2013-08-06 15:19

  nu ka yra jauciu nedidele galimybe A.Vitkauska susigrazinti jai V.M noretu
  zalgiris su luku lidakevicium pasirase sutarty

 26. 27 p.o.p. 2013-08-06 15:48

  kur jau ten:) nebent į dabartinį antrą vartininką galima būtų pretenduot:)

 27. 28 Varvalas 2013-08-06 15:57

  galima pagalvoti, kad tas lidakevičiaus iš barsos grizo kaip nepatenkintas uzdarbiu

 28. 29 griezhtas 2013-08-06 16:02

  cia jau greiciau Vitkauskas i aukstesni lygi susiruose, tai zalgiris iesko, ka reiketu i jo vieta statyti. Aisku zalgiri Vitkauskui darbo ne per daugiausiai, bet atrodo jis ten labai solidziai.

 29. 30 griezhtas 2013-08-07 13:30

  Basicius uz korteles praleis dvejas varzybas…

 30. 31 Tadas 2013-08-07 14:48

  Rekordus muša kortelių mūsų legionieriai.

 31. 33 edmaz 2013-08-07 21:38

  vo pagal sita straipsny radau trenery Suduvai po kokiu triju metu Radzinevicius Gvildy pakeis :D

 32. 34 griezhtas 2013-08-08 15:44

  atsirado kazkas kas pakeite i racionalesni varzybu su ekranu laika.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,717 hits
Reklama