Laukiam pergalės prieš Ekraną

2013-161Tomas Radzinevičius – svarbiausias Sūduvos argumentas sezono pabaigoje.

O ko daugiau gali laukt? Jei dar apskritai kas nors ko nors Marijampolėje laukia. Čia aš apie tuos 500 dvaselių, kuris Sūduvos sostinė tesugebėjo išspausti per rungtynes su Dainava prieš savaitę. Tiesa, jų buvo dar mažiau, nes reikia išbraukti Dzūkų Tankus. Gėdingas skaičius. Toks gėdingas, kad jo neišeina pateisinti nei atostogų sezonu, nei klubo niekiniu požiūriu į komandos gerbėjus. Ką jūs sau galvojat, marijampoliečiai? Dauguma panašaus lygio miestų net tokios galimybės neturi – palaikyti komandą, kuri vis dar turi teorinių galimybių laimėti medalius. Dauguma kitų panašių miestų komandų kapanojasi lentelės dugne jau ne pirmus metus. Prieš savaitę už manęs sėdėjo du garbaus amžiaus suvalkiečiai. Po kokius 60 metų su kapeikom. Ir keiksnojo jie komandą – už tai, kad padoraus žaidimo nerodo. Keiksnojo, bet vis tiek vienas pridūrė: “kad ir kaip čia būtų, vis tiek savo komandą reikia palaikyti”. Paprasta, ar ne? Ir jei pensininkui viskas yra aišku, kodėl nėra aišku visiems kitiems? Ką gali žinot – gal paskutinį sezoną Sūduva lošia? Ir jei taip nutiktų, garantuoju pusė miesto pultų lieti ašaras ir piktintis: kaip čia dabar – Marijampolė, o be futbolo klubo? O kam jis? Šiandien toks įspūdis, kad apskritai niekam be kelių bepročių to klubo Sūduvos sostinėje nereikia.

Nereikia, tai nereikia. Vis viena paskutinį mėnesį lietuvišką futbolą valdo Žalgirio pergalės Europos lygoje. Ir jei toliau Žalgiris Europoje varys panašiai, tai A lygą apskritai pamiršim. Pavyduolių pilnas internetas. “Va, atvažiuos Lechas, tada pamatysim”. “Ai, čia tik fuksas, nuvarys į Poznanę, tai į skudurus sunešios”. O juk tai didžiulis viso Lietuvos futbolo laimėjimas! Žalgiris šiuo metu dirba už visus A lygos klubus ir už pačią Lietuvos futbolo federaciją. Didysis machinatorius Skaisgiris, matyt, naują serialą kuria, nes futbole jo nematyt nuo tos dienos, kai davė interviu tapęs lygos bosu. Federacija visų šios vasaros reikalų proga tesugebėjo išstumt debilišką reklamą, kurioje su futbolu nieko neturintys veikėjai bandė mums papasakoti apie tai, kaip jie futbolą myli. Tai jūs, marijampoliečiai, paklausinėkit tos jaunos daininykės ar ji bent žino, kiek futbolo komandoje žaidėjų žaidžia?

Niekas geriau futbolo nepopuliarina kaip pergalės. Todėl Žalgirio vadams ir žaidėjams prie A lygos čempionų medalių reikėtų pridėt dar po ordiną už nuopelnus keliant futbolo įvaizdį Lietuvos gyventojų akyse. Futbolas ir vėl yra pirmuose laikraščių bei interneto portalų puslapiuose. Ir – pagaliau – to priežastys nėra LFF prezidento vaikystės draugų istorijos ar išvogti stadiono statybos pinigai. Lietuvos futbolas pagaliau sugebėjo patekti į pirmus puslapius dėl išskirtinai pozityvių priežasčių.

Tiesa, geriausias paskatinimas Žalgiriui (be savirealizacijos jausmo, be pergalės euforijų) yra pinigai, kurie už tokią sėkmę kapsi į klubo iždą. Jei Žalgiriui pavyks kitam sezonui išsaugoti visus turimus finansavimo šaltinius, tai papildomos lėšos iš UEFA pavers šią komandą beveik Lietuvos superklubu. Beje, šiuos pinigus nesunku suskaičiuoti, nes niekas jų neslepia. UEFA tinklapyje guli straipsnis, kuriame viskas surašyta juoda ant balto. Už pirmą kvalifikacinį etapą komanda gauna 120 000 Eurų, už antrą – 130 000 Eurų, už trečią – 140 000 Eurų. Jei komanda išlėks iš Europos lygos po playofų (tai yra, ketvirtojo etapo) – gaus dar 150 000 Eurų. Jei čia laimės – negaus nieko, tačiau keliaus į grupių turnyrą. Grupės už kiekvieną pergalę komandai bus mokami 200 000 Eurų, o už lygiąsias – 100 000 Eurų. Grupių laimėtojai gaus po 400 000 Eurų, o antrosios komandos – po  200 000. Toliau nebeskaičiuosiu, nes tai daryti ankstoka. Bet kokiu atveju, Žalgiris Europos lygoje jau uždirbo tiek, kiek daugumos A lygos klubų metinis biudžetas nesiekia.

Gerai, pakaks apie vėjus. Grįžkim prie Sūduvos ir Ekrano.

Sūduvai šios rungtynės lemiamos. Kitaip nepasakysi. Praloši ar lygiom sužaisti – ir vilčių laimėti ką nors daugiau nei ketvirtą vietą liks mizeriškai mažai. Laimėsi – šansų vis dar bus mažai, tačiau – šiek tiek daugiau, nei yra šiandien. Deja, lemiamos šios rungtynės yra ir Ekranui. Tik kiek kita prasme. Pavyti Žalgirį Ekranui kažin ar realu. O va lenktynėse dėl antrosios vietos viską lems tai, kaip Ekranas ir Atlantas sužais tarpusavyje bei su Žalgiriu ir Sūduva. Galbūt dar – su Kruoja. Nes visą kitą šios abi komandos laimės be didelių vargų.

Tik va – ar bus kam į tą lemiamą mūšį Sūduvos pusėje eiti? Basičius sėdės tribūnose, nes yra geltonų kortelių karalius lygoje. Chveduko klausimas turi didelį ir riebų klaustuką. Valskio – jaučiu, taip pat. Po praeitos savaitės rungtynių paaiškėjo, jog Valskis prastokai lošė dėl to, kad aikštėn ėjo karščio krečiamas ir su temperatūra. Pasikartosiu – jei taip iš tikro buvo – tai vienas debiliškiausių Sūduvos klubo sprendimų šiame sezone. Vietoje to, kad leistų geriausiam šio sezono žaidėjui pasveikti ir padoriai pasiruošti žaidimui su Ekranu, klubas nusprendė Valskį pakankinti rungtynėse, kurias komanda ir be Valskio tiesiog privalėjo laimėti. Tai ar Valskis spėjo per savaitę su ligomis susitvarkyti – niekas nežino (nežino, nes tai pamatysime tik šeštadienį). Beje, Urba iš komandos nedingo – sėkmingai lošė už dublerių komandą prieš Dainavos jaunimą. Kaip bebūtų, Darius Gvildys, panašu, ir vėl turės visokias sudėties skyles kamšyti.

Tad vienintelė Sūduvos viltis – Tomas Radzinevičius. Tai sakau ne dėl to, kad šį žaidėją kaip nors ypatingai garbinčiau ir tikėčiau jo antgamtinėmis galiomis. Tiesiog daugiau argumentų Sūduva neturi. Visa kita – visiems puikiai žinoma. Sūduvos planų rungtynėmis trūkumus akivaizdžiai demonstruoja komandos, kurios turi padoresnius trenerius. Ir tie padoresni treneriai paprastai puikiai sudėsto savo komandų žaidimą, kad Sūduvos paprastutės taktikos būtų efektyviai neutralizuotos.

Kaip jau ne kartą priešininkų treneriai kalbėjo – “svarbu neutralizuoti Valskį ir Baranovskį”. Tiesa, neseniai šioje trijulėje dar buvo Ledesma. O va Radzinevičius kol kas – kietesnis riešutėlis. Manau, Ekrano treneriai puikiai supranta, kad Tomas šiandien yra vienas solidžiausių, pavojingiausių lygos puolėjų. Ir jo atsiradimas komandoje iš esmės koreguoja priešininkų požiūrį į Sūduvą. Juk dar neseniai priešininkų gynėjai rungtynių metu galėdavo ramiai sau varnas skaičiuoti – visi Sūduvos puolėjai jokio rimtesnio pavojaus nekėlė. O tai reiškia, kad gynyboje galima palikti mažiau žmonių ir daugiau jų siųsti į puolimą. Su Radzinevičiumi taip nepavyks. Nes šis žaidėjas gali ir dėl kamuolio pakovoti, ir pabėgti, ir galva moka žaist ir – turėdamas geresnį už daugelio A lygos žaidėjų taktinį pasirengimą bei techniką – gali pats kurti pavojingus momentus tiek savarankiškai, tiek netikėtai ir kūrybiškai perduodamas kamuolį atsidengiantiems kolegoms.

Ekrano gynyba šiais metais nežiba. Todėl neabejotinai Radzinevičiui dėmesys bus padidintas. Tačiau nepamirškime – dengti juk taip pat reikia ir Valskį (jei tik šis loš) su Baranovskiu. Vadinasi, vien Radzinevičiaus buvimas aikštėje silpnina priešininko puolamąsias pajėgas. O kadangi ir Sūduvos gynyba šiandien yra silpniausia nuo tų laikų, kai komanda į A lygą sugrįžo, viską lems tai, kas įmuš daugiau įvarčių. Todėl ir sakau, kad vienintelė Sūduvos viltis šeštadienio rungtynėse – Tomas Radzinevičius. O kaip ten iš tikro bus – pamatysim.

Tiek minčių – gal ir nelabai protingų bei piktokų. Nepamirškit, kad buvo pakeistas rungtynių laikas. Jos vyks ne 14 valandą, o 20. Ir – būkit žmonės – ateikit palaikyt komandos kitose namų rungtynėse.

18 Responses to “Laukiam pergalės prieš Ekraną”


 1. 1 Tadas 2013-08-09 10:17

  Prašymas palaikyti natūralus ir teisingas. Tik va problema, kad skaitantieji šį blogą yra tarp tų 500, vaikštančių į kiekvienas rungtynes.

 2. 2 Ramunas 2013-08-09 10:31

  Čia sako, kad Sūduva Panevėžyje jau septyni nėra laimėjus http://www.fketv.lt/reportazai-ir-interviu/reportazai/ekranas-namuose-sieks-palauzti-suduva

 3. 3 Anonimas 2013-08-09 10:42

  Piktumais ir raginimais nieko nepasieksi p.o.p., niekas verčiamas, raginamas ir stumiamas nejudės į priekį, jau greičiau pamatę kalbančias galvas su frazėm “Aš tikrai myliu futbolą“ ant krūtinių susigundys ateit, nes juk ir JIE eina(?). Aišku mums, tiems 500, tai atrodo juokingai, net labai juokingai, bet ne mums tai skirta. Liaudis buka ir inertiška, prieštaraudamas jai nieko nepasieksi, nebent palengva bandysi pakeisti jos kryptį.

 4. 4 Remis 2013-08-09 10:47

  Reikia sutikti, kad šiemet Sūduvai trūksta tokių žmonių, kurie progas realizuotų, nes Valskis muša daug, bet pataiko mažai – žr. http://gargzdas.blogspot.com/2013/08/kas-lygoje-yra-vartininku-siaubas.html
  Iki Ledesmos ir Lukšio jam tolokai. Tiesa, panašių bėdų turi ir Ekranas. Su Banga teigiamą rezultatą panevėžiečiai pasidarė ne savo jėgomis, o per susimovusį Bangos vartininką. O gynyba Ekrano braška per visas siūles.

 5. 5 p.o.p. 2013-08-09 11:09

  Ačiū Remi. Pažiūrėjau, kad gan aktyviai rašyt apie futbolą pradėjai. Panašu, kad reikės tamstos blogą traukt į nuorodų sąrašą:)

 6. 6 p.o.p. 2013-08-09 11:15

  stadiono lankymas ir komandos palaikymas: apie tai, kas įtakoja žmonių pasirodymą stadione kalbėta šimtą kartų. tiek pat kartų dejuota dėl beviltiško paties klubo požiūrio į gerbėjus. lygiai taip pat visiems aišku – jei Sūduva eitų didingų pergalių keliu, žmonių būtų bent keturiskart daugiau. tačiau šį kartą aš norėjau šią temą pasukti kitu kampu.

  nepaisant visų aplinkybių, žmonių skaičius stadione glumina. dėl to, kad marijampoliečiai, panašu, visiškai prarado savo miesto patriotiškumo jausmą. savas miestas ir jo reikalai jiems nerūpi. todėl ir sakau, kad Sūduvą galima uždaryti – nes jei klubo nereikia miesto žmonėms, tai jis neturi jokios ateities.

 7. 7 Anonimas 2013-08-09 11:42

  500 yra labai daug Marijampolei, atkreipiant dėmesį į tai apie ką kalbėta šimtą kartų. Gal norėjai paprovokuoti, bet ne ta auditorija čia renkasi. O patriotiškumo netrūksta, tik trūksta to kas jį atskleistų ir apie tai kalbėta šimtą kartų.

  Šio Žalgirio pradžios irgi nereiktų užmiršti, kam jis rūpėjo 2008 metais? Kur buvo vilniečių patriotiškumas, kur dabar kauniečių patriotiškumas? Atsiprašant, eina nach.. tie kurie neina, jei situacija, apie kurią kalbėta šimtą kartų, pasikeis – jie ateis. O dabar klubo reikia, tikiuosi, tau, man ir dar keliems šimtams bepročių :)

  • 8 Anonimas 2013-08-09 11:44

   o apie kai kuriuos dalykus galima kalbėti ir tūkstančius kartų, gal kas nors išgirs. Nes nekalbant tikrai nieks nesikeis.

 8. 9 p.o.p. 2013-08-09 12:32

  nifiga nėra to patriotizmo. ir nėra ko dairytis į kitus – lyg paguostų tas faktas, kad ir kiti yra tokie patys lūzeriai. juolab, kad ir nėra ko lyginti Marijampolės su Vilniumi, Kaunu ar Klaipėda. Anuose miestuose pusę gyventojų sudaro atvykėliai iš provincijos ir miesto identitetas ten yra gerokai labiau paplaukęs nei mažesniuose miestukuose.

  500 Marijampolei yra labai mažai, tiesiog gėdingai mažai. Suprasčiau, jei komanda būtų pvz Tauro situacijoje. O dabar turim du vaizdelius – prieš pora metų vienas lankomiausių stadionų Lietuvoje, be didelių problemų svarbesnėms rungtynėms renkantis 2000-2500 žmonių, o kasdienai turintis bent 1000-1500 galvų. Ir visa tai – prieš visokius ten “lietuviško futbolo atgimimus“.

  Dėl tu kelių šimtų klubo laikyti tikrai neapsimoka. Nes tie keli šimtai ateis netgi tuomet, jei klubas II lygoje loš. tiesa, dar pamiršau VIP ložių lankytojus – gal dėl jų klubas egzistuoja? kad žmonės turėtų kur taurelę padorioje kompanijoje išlenkt.

 9. 10 Anonimas 2013-08-09 15:05

  Nesuprantu aš tavo, p.o.p., miesto patriotizmo sampratos. Šis jausmas nėra įgimtas, jis priklauso nuo aplinkos ir situacijos, kuri yra natūraliai susiformavus arba.. dirbtinai sukurta. Problema tame, kad statistinis marijampolietis (jau) nesieja savęs kaip marijampoliečio su futbolu ir niekas nė nebando (nesugeba) jo įtikint (klubo,apskrities futbolo federacija ir pan.).

  Miesto patriotizmas, jei toks terminas tinka, pasireiškia per tokius laikinus renginius, projektus, konkursus, kaip super miestai, chorų karai ir kt. dirbtinas š.. Aiško toks jo pasireiškimas, švelniai tariant, nedžiugina, bet šioks toks bendrumeniškumo jausmas ir šioks toks didžiavimasis savo miestu atsiranda.

  Kalbant apie natūralią situaciją, Lietuva yra maža valstybė, kur apskritai jokio identiteto, jei tinka šis žodis, be lietuviško negali būt (apie tai irgi kažkada pas tave diskutuota). Taigi jį galima tik dirbtinai sukurt, ieškant kokio tai išskirtinumo iš kitų tokių pačių miestų. O kadangi visiem, kas tai galėtų daryt giliai dzin, tai lauksim kol Marijampolėj gims Meilutytė, Valančiūnas arba nutiks kas ne tikėto kas įvyko 2002 m su Sūduva, o iki to laiko džiaugsimės suremontuotai parkais ir lauksim kitų TV šou projektų.

 10. 11 edmaz 2013-08-09 18:55

  na ka siaip nejau y varzybas nebuvo galimybiu o dabar pradejau eiti netik as bet ir drauge ji tik klausia kada suduva los kada einame :D
  cia reiktu pop dekoti

 11. 12 Diviriks 2013-08-09 19:12

  Žiūrovų varžybose buvo mažai – tatai nuliūdino. Tačiau vienas malonus pastebėjimas; varžybų pabaigoje praktiškai nebuvo žmonių, kurie stadioną paliko ankščiau laiko – matyt, susirinko tie, kuriems rūpi mūsų mylima komanda :)

 12. 13 Anonsas 2013-08-09 20:25

  eurofootball.lt/nw_index.php?page=nw_news&id=31331

 13. 14 statistica 2013-08-09 20:44

  Neseniai buvo atliktas tyrimas apie laimes indeksa Lietuvoje. Laimingiausi zmones Utenoje nelaimingiausi Marijampolej. ??. (delfio info). Kodel sumazejo serganciu uz Suduva? Kompleksas priezasciu.. Viena is ju kad klubas jokia forma nepalaiko santykiu su tais kurie dar neabejingi komandai ir t.t

 14. 15 Niekas 2013-08-10 21:49

  Vau, tai ar čia tas Ekranas tokia prasta komanda, ar Sūduva dar kartai moka žaist?

 15. 16 Tadas 2013-08-10 21:51

  Tikrai gražiai kamuoliuką davė į laisvus plotus priekyje.

 16. 17 p.o.p. 2013-08-10 21:55

  Stai ir sulaukeem!! Vaziuoju slapias is panevezio namo, reportazas bus po vidurnakcio

 17. 18 griezhtas 2013-08-10 22:05

  vistik matosi, ka veike treniruotese per ilgaja pertrauka, imetimu priekyje i plota suduvoje jau seniai nebuvo.
  o siaip vilciu daug atsirado, toks ekranas koks buvo siandien turetu dar nemazai isbarstyti tasku.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 189 167 hits