23: EKRANAS 1:3 SŪDUVA

2013-164

Ypatinga diena šiandien nutiko. Dramatiška kelione į Panevėžį po juodais debesimis ir totaliu lietumi (guodė nebent tai, kad prie stadiono kasų eilės nebus. Buvau teisus – iki rungtynių pradžios likus 10 min bilietą pirkau vienas). Dramos pridėjo ir mintys apie tai, kad Sūduva šiemet dar nė karto nenugalėjo padorios komandos, o priežasčių tikėtis to šiandieną nebuvo jokių. Tuomet, toliau pliaupiant lietui, stebuklas pagaliau nutiko. Tiksliau – apie stebuklą kalbėti nederėtų, nes Sūduva šią pergalę pasiėmė savomis rankomis ir kojomis, be antgamtinių jėgų įsikišimo. Laimėjo, nes lošė geriau. Gali būti, kad sulošė geriausias sezono rungtynes. Beveik tuščias stadionas, juodas dangus ir lietus, kuris keliskart bandė sustoti, tačiau to padaryti taip ir nesugebėjo. Lietus, kuris garantuotai suteikė papildomos dramos žaidimui – viena yra žiūrėti tokias rungtynes per teliką ar stoguotame Marijampolės stadione, visai kita – dalintis lietumi su žaidėjais. Tuomet – trys puikūs įvarčiai, sliūkinantys iš stadiono panevėžiečiai rungtynėms dar nepasibaigus. Galutinį tašką padėjo komanda per bėgimo takus ir reklaminius skydus nubėgusi padėkoti keliems Sūduvos Sakalų vaikinams. Šis, lyg ir įprastas rungtynių ritualas, šiandien atrodė ypatingai pakilus ir reikšmingas.

Taktikos ir strategijos. Taip, Sūduva šiandien iš tikro sužaidė geriausias sezono rungtynes. Sūduva šiandien kaip reikiant mus nustebino. Nežinau, kiek tai matėsi minimalistinėje interneto transliacijoje, tačiau žiūrint rungtynes gyvai Sūduva atrodė neatpažįstama. Tiesa, viena kita amžinoji bėda kyšojo, tačiau šiandien jų buvo tiek mažai, kad medaus statinės nepagadino. Juolab, kad standartines klaidas su kaupu kompensavo kiti žaidimo elementai.

Prieš rungtynes rašiau, kad laimės tie, kas daugiau įmuš. Be abejo, teoriškai tai yra tas pats, kas “mažiau praleis”. Tačiau atakos svarba šiandien buvo didžiulė – Sūduva laimėjo, nes įmušė tris įvarčius. Arba – nepraleido antro įvarčio todėl, kad pati įmušė trečią.

Kad ir kaip tai bespambėtų keistai, tačiau šiandien Sūduva Ekraną perspjovė būtent taktiškai. Net nepamenu, kada taip yra buvę. Lygiai taip pat nepamenu, kad Sūduva buvo taip tinkamai pritaikiusi savo žaidimo stipraus lietaus sąlygomis. Tiek Sūduva, tiek Ekranas mėgsta lošti kombinacinį futbolą, pagrįstą trumpesniais perdavimais. Tačiau lietui pliaupiant toks žaidimas yra beviltiškas – kamuolys slidus, aikštė slidi ir visa futbolo fizika veikia kitaip. Tai štai – Ekranas pralošė dėl to, kad didesnę rungtynių dalį desperatiškai bandė lošti kombinacinį futbolą. Ir tik pačioje pabaigoje, kai laiko liko beviltiškai mažai, pradėjo svaidyti kamuolius į Sūduvos baudos aikštelę iš kraštų. Tačiau tuomet abi komandos jau buvo pridusę, o Sūduva, turėdama rezultatą savo rankose, gynėsi gausiomis pajėgomis, todėl Ekrano bandymai ir buvo nelabai efektyvūs.

O štai Sūduva ne tik pasirinko “antro numerio” taktiką, bet ir visų rungtynių metu priekin stengėsi judėti tolimais perdavimais. Kas dar labiau stebino – dauguma perdavimų buvo tikslingi. Ne dievui į langus, o skirti konkretiems žmonėms. Komanda šiandien iš tikro puikiai judėjo ir ypač tai pasakytina apie centro žaidėjus – Šoblinską, Kiselevskį ir atgal pareidavusius Valskį su Radzinevičiumi. Atvirai pasakius, ko gero pirmą kartą šiais metais mačiau taip kokybiškai per centrą žaidžiančią mūsų komandą. O juk žaista buvo ne su Dainava ar Tauru. Kad ir koks pasilpęs šiuo metu būtų Ekranas, tai yra visiškai kitos patirties ir “futbolo kultūros” komanda. Tad lošiant su tokia komanda valdyti aikštės centrą jau yra šis tas.

Dar du labai svarbūs dalykai. Viena, Sūduvos gynyba. Nepaisant kelių klaidų, Sūduva šiandien gynėsi intensyviai, drausmingai ir draugiškai. Pasitikdavo Ekrano žaidėjus ties aikštės viduriu, o dar už 20-30 metrų pradėdavo spausti intensyviai. Šiandien Sūduva buvo greitesnė, nes labai dažnai prie Ekrano žaidėjo su kamuoliu būdavo bent du sūduviečiai. Toks žaidimas efektyvus galėjo būti tik dėl to, kad pagaliau Sūduvos žaidėjai ėmė darniau vienas kitą keisti pozicijose ir taip kompensuoti vieno žaidėjo klaidą ar vėlavimą. Buvo gražu žiūrėt, kaip, pavyzdžiui, Brokas gelbėdavo Daukšai.

Kitas, dar svarbesnis dalykas yra komandinis stuburas, kurį Sūduva pagaliau parodė. Kai buvo įmuštas antras įvartis, Ekranas per dešimt minučių tapo tuo viską traiškančiu žvėrimi, kuriuo tokiais atvejais ši komanda tradiciškai pavirsta. Tai yra unikali Ekrano savybė, kurios nesu pastebėjęs nė pas vieną Lietuvos komandą. Tokiais atvejais Ekranas sugeba aikštėje sukurti tokį psichologinį ir žaidybinį spaudimą, tokį volą, kad po juo neišvengiamai krenta kone visi silpnesni klubai. Kamuolys tiesiog sugrūdamas į priešininko vartus. Tos kelios liūdnos Sūduvos ir Ekrano lygiosios, kai rezultatą Sūduva paleisdavo pačioje rungtynių pabaigoje ir būdavo lemtos to žvėriško Ekrano spaudimo. Štai ir šiandien antro kėlinio viduryje baugiai pagalvojau, kad pergalės ir vėl greičiausiai nepavyks išsaugot. Tačiau šį kartą Sūduva sugebėjo atsitiesti per kokias 15 minučių. Sūduva atakuoti mėgino ir prieš tai, tačiau kamuolys labai jau greitai grįždavo per Ekrano žaidėjus, kurie vėl ir vėl banguodavo atakon. Kai Sūduvai tą volą pavyko pristabdyti, žaidimas ir vėl grįžo į mums palankų ritmą. Mūsų žaidėjai pradėjo ilgiau palaikyti kamuolį, surengti ne tik vieną kitą kontrataką, bet ir lėtesnį pozicinį žaidimą, išprovokuoti vieną kitą pražangą, uždirbti kampinį. Tuo metu Ekranas ir pritrūko kvapo. Jų atakos tapo desperatiškos, perdavimai ir smūgiai neapgalvoti bei netikslūs. Tada ir vėl gimė viltis, o kai Šoblinskas elegantiškai įsriegė trečią įvartį, viskas tapo aišku.

2013-162Radzinevičius ir tuščios Panevėžio stadiono tribūnos. 

Pagyrimai ir papeikimai. Atvirai pasakius, kabinėtis prie žaidimo šiandien nesinori. Norisi tikėtis, kad šiandienis Sūduvos benefisas buvo ne atsitiktinis įkvėpimas, o pagaliau susilipdęs žaidimo būdas. Nesvarbu, kaip ten buvo, tačiau Dariui Gvildžiui šiandien reikia atriekti riebų pliusą. Ar tas šiandieninis pliusas pavirs kuo nors dar riebesniu, pamatysim ateinančiuose turuose.

Vienintelis žaidėjas, kuris šiandien atsiliko nuo visos komandos buvo Daukša. Kažkaip šiandien jam labai sunkiai sekėsi tvarkytis savo krašte. Pirmas įvartis krito po kokios ketvirtos jo klaidos. Turiu omeny ne tai, kad jis už tą įvartį yra atsakingas, o tai, kad rungtynių pradžioje jo kraštas buvo toks kiauras, kad Ekranas ten kėlė tokius vėjus, kokius tik norėjo. Na bet žaidėjas yra jaunas, todėl šiandien pernelyg į šį klausimą nesigilinsiu. Gal ne Daukšos diena buvo. Iš kitos pusės, ypač antrame kėlinyje tame krašte jaunam gynėjui gerai talkino kiti žaidėjai – visko gali būti, kad už tokį pokytį gynybos veiksmuose ir vėl reikia dėti pliusą būtent Sūduvos treneriui.

Kaip jau sakiau, buvo ir daugiau smulkmenų. Vis tik gynėjai pernelyg daug kartų nepataikė į kamuolį savo baudos aikštelėje. Įvartis ir vėl praleistas kvailokas – tik dėl to, kad kokią pusę minutės Sūduvos žaidėjai nesugebėjo iš savo baudos aikštelės kamuolio išspirt.

Apie šiuos menkus gynybos trūkumus neverta labai daug kalbėti dėl to, kad juos visiškai kompensavo iškirtinai kokybiškas žaidimas atakuojant. Iš tikro – ko gero šiemet nė karto Sūduva nebuvo atlikusi tiek gerų perdavimų priekin į laisvus plotus. O kad tai neatsitiktinumas rodo ne tik šios, bet ir praeitos rungtynės. Ir su Dainava du įvarčiai buvo įmušti labai panašiu stiliumi – kai puikiais perdavimai į tinkamas pozicijas buvo vedami Radzinevičius ir Kiselevskis. Aną savaitgalį atrodė, kad šie momentai buvo sąlygoti silpno varžovo. Tačiau šiandien pamatėme, kad ir prieš stiprų varžovą Sūduva gali lošti efektingai ir efektyviai.

Taip, trys įvarčiai buvo įmušti po greitų ir tikslių perdavimų vienu lietimu. Tačiau šį žaidimo elementą galima dar labiau sutirštinti. Vis tik buvo šiandien momentų, kai, matyt, prabusdavo senas geras “bėgu su kamuoliu nuleidęs galvą ir nieko aplinkui nematau”. Labiausiai dėl to liko nuskriaustas Tomas Radzinevičius. Tą kartą, kai pirmam kėliny Brokas pataikė į virpstą, jis privalėjo atiduoti greitą perdavimą Tomui, kuris įvartį garantuotai būtų įmušęs, nes stovėjo laisvas tiesiai prieš vartus. Kitas nutikimas nutiko jau pačioje rungtynių pabaigoje, kai kontratakos metu perdavimo į baudos aikštelę kertančiam Radzinevičiui neatliko Valskis. Taip, jis ten slystelėjo ir mažumą kamuolį aplenkė, tačiau kamuolį perduoti reikėjo dar prieš tai. Perdavimą reikėjo atlikti iškart.

Ir jei jau Tomas Radzinevičius kalba apie tai, kad vienas iš jo sugrįžimo tikslų yra pasidalinti patirtimi su jaunimu, tai tegul Sūduvos jaunimas (nors senimui tą padaryti derėtų) ir mokosi iš Tomo. Be jokių teorijų – tiesiog stebėdami, kaip Radzinevičius žaidžia. Atkreipkite dėmesį – jis niekada neužlaiko kamuolio. Dažniausiai kamuolį atmeta tą pačią akimirką, vienu lietimu, o ilgiausiai pas šį žaidėją kamuolys užsibūna 1-2 sekundes. Tiesą pasakius, šiandien pagalvojau, kad Tomas visiškai kompensuoja Ledesmos netektį ir daro tai dar efektyviau, nes Ledesma vis tik mėgdavo papiktnaudžiauti savo braziliškais kamuolio valdymo stebuklais. O Radzinevičiaus perdavimas rungtynių pradžioje nuo aikštės vidurio iškart išvedęs Baranovskį vieną prieš vartus vertas futbolo technikos vadovėlio.

Taip, nors Radzinevičius šiandien ir neįmušė (tik rezultatyvų perdavimą savo sąskaiton įsirašė), jo aikštėje atliekamas darbas yra itin reikšmingas. Tomas yra puolėjas, kuris priešininko gynėjus visą laiką laiko įtampoje. Atkreipti dėmesį galima ir į tai, kad praktiškai visais atvejais, kai kamuolys Tomą pasiekia ir nepriklausomai nuo to, kokio sudėtingumo yra perdavimas ir kiek gynėjų šalia jo yra – tą kamuolį jis sugeba išsaugoti ir sėkmingai perduoti kolegai.

2013-163“Lietutis“ ir Sūduvos Sakalų raudonasis kampelis.

Ekranas ir Sūduvos viltys. Abi komandos šiandien sprendė panašius tikslus – Ekranas bandė neatsilikti nuo Atlanto ir Žalgirio, o Sūduva – įsikibti į atlapus tam pačiam Ekranui. Sūduva laimėjo ir mažą žingsnelį link trečios vietos atliko. Aišku, pernelyg gerai apie save ir savo šansus galvoti dar nevertėtų – besidariant į Ekraną su Atlantu, svarbu nepamiršti, kad į nugarą šnopuoja Kruoja.

Ekranas šiandien gero žaidimo nerodo. Todėl ir gaila pirmoje čempionato pusėje Sūduvos beprasmiškai išbarstytų taškų. Jei ne jie – Sūduva būtų žymiai arčiau pirmojo trejeto. Pavyti Ekraną įmanoma, tačiau labai sudėtinga. Šiandieninis Ekranas yra išsaugojęs daug ankstesnio sezono savybių, tačiau jam labai trūksta ryškesnių asmenybių, kurios galėtų komandos žaidimui suteikti žaibo ir griaustinio. Dėl to Ekranas atrodo kažkoks blankus, duslus. Šios komandos žaidimas stokoja kibirkščių ir nestandartinių sprendimų. Ryškesnių personalijų trūksta kone kiekvienoje žaidimo grandyje, tačiau labiausiai – puolime. Varnas yra neblogas žaidėjas, tačiau jo amžius jau ne tas, kad jis galėtų priešininkų aikštės pusėje kelti rimtesnius vėjus visų rungtynių metu. Dėl to net ir prieš Sūduvą Ekranui lošti labai sudėtinga. Tačiau galime būti tikri, kad Ekranas ir toliau mindys silpnesnes lygos komandas. Joms pakanka to mano minėto volo. Tad Sūduvai belieka viltis, kad Ekranas taškus barstys bent jau su lentelės viršaus komandomis. Deja, taip pat reikia viltis, kad pati Sūduva sugebės nugalėti ne tik autsaiderius. Jei to nebus – nebus ir trečios vietos.

50 Responses to “23: EKRANAS 1:3 SŪDUVA”


 1. 1 p.o.p. 2013-08-11 02:53

  Ekrano žinių tarnyba kaip visada dirba greičiau ir už Sūduvą, ir už lygos svetainę: įvarčiai: http://www.fketv.lt/rungtynes/ivarciai/ekranas-1-3-suduva-ivarciai

 2. 2 rimvill 2013-08-11 09:44

  Vakar pamačiau aukšto lygio futbolą. Ačiū vyrams.

 3. 3 rolas73 2013-08-11 10:28

  sveiki
  imam slavika atgal ir vel bus ,,sviazka ,, kap sako rusai :) :)

 4. 4 Anonimas#2 2013-08-11 10:45

  Tikrai pasididino šansus ir tai šaunu. Ekranas dar 1 rungtynėmis daugiau sužaidęs, o tos atidėtos yra kaip tik su Tauru – nesupjovus didelio grybo pergalę galima pasiimti lieka tik 4 taškai. Plius kitos rungtynės yra “Žalgiris“-“Ekranas“ ir “Sūduva“-“Kruoja“: jei laimėtume ir mes ir Žalgiris, rimta kova dėl trečios galėtų prasidėt iš naujo.
  Viskas mūsų rankose, sėkmės vyrai!!!

 5. 5 to Anonimas 2013-08-11 10:53

  Žalgiris – Ekranas atidėtos, tai Ekranas turės pertrauką. Nors žiūrint iš mūsų pozicijų geriau jie žaistų, nes po Europos jaučiasi krizė Ekrano žaidime ir rungtynės su Žalgiriu, toliau Atlantu galėtų komandą dar labiau sugniuždyti.

 6. 6 Anonimas#2 2013-08-11 10:57

  teisybė, teisybė.

 7. 7 p.o.p. 2013-08-11 12:19

  gal dar palaukiam su visokiom sąmokslo teorijom? kol kas nėra ko dairytis į kitus, reikia pačiai Sūduvai savo darbą padaryt. Ekranas vakar nugalėtas ne dėl to, kad yra kaip nors išskirtinai sugniuždytas, o todėl, kad Sūduva sužaidė geriausias sezono rungtynes. Kalbant apie Ekrano krizę, siūlyčiau prisiminti antrojo rato rungtynes Marijampolėje.

  Blogiausia, kas dabar Sūduvai gali nutikti – tai pernelyg ankstyvas patikėjimas, kad medaliai jau beveik kišenėje. Nes Ekranas “krizėje“ ir t.t. Komanda turėtų nepamiršti, kad lošiama ne tik dėl trečios, bet ir dėl ketvirtos vietos. Dėl ketvirtos – gal netgi labiau. Kitu atveju gali nutikt taip, kad sekantį sekmadienį Sūduva sutiks penktoje vietoje.

 8. 8 Anonsas 2013-08-11 12:43

  Nu bet Brokas milžinišką pažangą padaręs, galvojau nebus iš jo futbolisto ir še tau. O Sūduvos puolimo potencialas turbūt didžiausias lygoj: Baranovskis, Brokas, Valskis ir Radzė – super ketvertukas. Kisilevskis su Šoblinsku irgi neprastai puolime dalyvauja. Prie normalaus trenerio štampuotumėm minimum po 4 golus per rungtynes :)

 9. 9 Remis 2013-08-11 12:54

  Ekranas yra rimtoj krizėj. Ir ta krizė nulemta to, kad komanda yra be tikro pagrindinio trenerio ir be rimto puolėjo. Dar liepos pradžioje namie pralošė Kruojai, po to dukart atsirovė nuo islandų, tik per Bangos žioplumą išnešė kailį Gargžduose, pralošė Sūduvai. Jei tai nėra krizė, tai kas tada krizė? :) Panevėžiečiai turės labai didelių problemų su Atlantu ir Šiauliais, o vėliau gali ir išsilaižyti žaizdas (poros savaičių pauzė ir Tauras su Dainava). Be to, kažkada matyt sugrįš po traumos ir puolėjas iš Serbijos. Esmė: Sūduva turi šansą prisikabinti prie Ekrano, bet apie tą patį galvoja ir Kruoja :)

 10. 10 p.o.p. 2013-08-11 12:57

  Atvirai pasakius, vakaryštis komplektas su Broku ir Kiselevskiu geriau atrodė, nei tas, kuris pradėjo žaidimą su Dainava (Basičius ir Chvedukas). Aišku, Chvedukas nelabai laiko turėjo pasirodyt, tačiau akivaizdu, kad Kiselevskis – šiek tiek kitokio plano žaidėjas. Šis jaunuolis yra labiau atakuojančio stiliaus saugas ir turi žymiai daugiau ‘playmakerio’ savybių, kurios labai gražiai vakar matėsi. Broko su Basičiumi palyginimas labai panašus – Brokas žymiai efektyviau puolime atrodo, daugiau skersų paduoda, o ir jų kokybė aukštesnė. Basičius su perdavimais dažnai suvėluoja, užsimala, mėgindamas prieš tai vieną kitą gynėją apeiti. Iš kitos pusės – bent jau vakar – Brokas ir gynyboje kaip reikiant atitidirbo.

  Apibendrinant, šių dviejų porų esminis skirtumas yra tas, kad Kiselevskis-Brokas naudingesni atakuojant, o Chvedukas su Basičiumi daugiau naudos duoda gynyboje. Bet kokiu atveju, net jei Chvedukas būtų iki kito savaitgalio sveikas, aš į startą leisčiau Kiselevskį, nes akivaizdu, kad jo forma šiuo metu yra “ant bangos“.

  Aišku, nors ir norisi po vakarykščių rungtynių komanda kaip reikiant paliaupsinti, tačiau sveikiau būtų dar luktelėt vieną kitą turą ir įsitikint, kad tai, ką matėm vakar yra rimtesnė tendencija, o ne vienos puikiai iššautos rungtynės.

 11. 11 p.o.p. 2013-08-11 13:17

  Remi – pažiūrėjus į Ekrano-Kruojos rungtynių santrauką, panašiau į tai, kad du pirmi Kruojos įvarčiai garantuotai į Kaunecko sąskaitą, na o trečiasis – panašus į trečiąjį Sūduvos – kokius komanda gauna rungtynių pabaigoj, tuomet kai rizikuodama visu būriu lipa ant priešininko vartų. Ekranas man panašesnis labiau į psichologinės krizės ištiktą komandą, stokojančią lyderių, kurie rungtynių metu galėtų rimtai keist komandos išvaizdą.

  Trenerių klausimas Lietuvoj – labai jau keblus. Kiek tų solidžių trenerių lygoje yra? Zubas ir tas rusas iš Atlanto? Atrodė kad Čepas Bangą ištrauks, tačiau panašu, kad tai buvo kelių rungtynių efektas, o ištraukti daugiau nei tradicinė šešta vieta kažin ar pavyks. O kiek solidžių trenerių Lietuvoje apskritai yra?

  Žiūrėdamas į šiandieninį Sūduvos žaidimą ir prisimindamas pernykščius metus, galvoju, kad esminiai faktoriai komandos išvaizdai buvo/yra ne treneriai, o keli žaidėjai, kurių įtaka žaidimo eigai ir (greičiausiai) komandos savijautau rungtynių metu (kas šiaip yra susiję dalykai) yra itin reikšmingi.

  Pernai tokiu žmogumi Sūduvoje buvo Ledesma, šiemet komanda tempė Valskis, o kai atsirado Radzinevičius – žaidimas pradėjo įgauti stabilesnę formą.

  Ledesma reikalus sprendė individualiai – buvo ir rezultatyviausias, ir daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikęs žmogus (taigi, kolegoms irgi padėjo). Ledesma tiesiogiai dalyvavo pelnant beveik trečdalį pernykščių komandos įvarčių (o jų buvo virš 80).

  Radzinevičiaus atsiradimas, panašu, turi didesnės įtakos globalesniems komandiniams veiksmams. Nors ir būdamas vidurio puolėju, šis žaidėjas tapo savotiška itin efektyvia jungtimi tarp saugų ir puolimo – tam pačiam Valskiui atsirado žymiai daugiau erdvės ir galimybių, nes nebereikia tiek daug nuveikti individualiais veiksmais. Galima dar kartą pažiūrėt vakarykščius Sūduvos įvarčius – Radzinevičius tiesiogiai dalyvavo mušant antrą ir trečią – būtent, kaip žmogus, kuris apsprendžia galutines atakos stadijas.

  Išvada sudėtinga – panašu į tai, kad treneris nieko negali padaryti, jei aikštėje neturi padoresnių atlikėjų. Ypač jei nori, kad komanda loštų kūrybiškesnį, šiuolaikiškesnį futbolą, o ne tą “masinė gynyba + kontratakos“ variantą, kurį jau kelintus metus sėkmingai praktikuoja Kruoja.

 12. 12 p.o.p. 2013-08-11 13:29

  p.s. aišku, to niekada nesužinosim, tačiau ar tik Urbono dingimo iš Ekrano priežastimi netapo tas faktas, jog treneris suvokė, kad su šįmetine komanda nieko kito be “nuvainikuotų čempionų šlovės“ nesulauksi? Na o Dambrauskui – tiesiog nėra ką prarasti.

 13. 13 Remis 2013-08-11 13:49

  pop, turėjau omenyje, kad Ekrane iki šiol nėra paskelbta, kas yra pagrindinis treneris. Dambrauskas paprastai būna tas, kuris kalba viešai, o per rungtynes Skrupskis būna tas, kuris trenerio zonoj siautėja ir siuntinėja ruskais žodėliais pastiprintus nurodymus. O kaip liaudis sako: devynios auklės – vaikas be galvos :)
  Gerų trenerių Lietuvoje yra, bet rezultatai priklauso nuo trenerio ir žaidėjų kombinacijos, o ne vien nuo trenerio. Tauro baltarusis tikrai nebuvo toks beviltiškas, kokie beviltiški buvo komandos rezultatai, o tie patys Atlanto ir Žalgirio treneriai stebuklų nepadarytų, jei jiems kas pakištų Dainavos sudėtį. Tas pats Gvildys staiga pasirodo ne toks jau blogas treneris, kai nebereikia spragų kamšyti su kiniečiais :)

 14. 14 p.o.p. 2013-08-11 15:00

  Tai apie ta pati ir kalbam. Matysim kaip Gvildziui eis, galu gale ir sidabra Suduva laimejo ko gero prasciausia visu laiku treneri turedama. Beda Lietuvoje yra, kad musiskiai treneriai labai retai sugeba tai, ka padare pvz Sarsanija – adaptuot zaidima pagal realius zaideju sugebejimus. Gal dar Kruojos Dambrauska uz tai pagirt galima. Juk tokios komandos kaip Tauras ar Dainava turetu lost glucha gynybini futbola, nes su turimais zaidejais nieko dorrsnio neislausi.

 15. 15 Draugas 2013-08-11 22:47

  Na apie zaideju jungtis: kadangi chvedukas kaip ir traumuotas visa sezona, neturi laiko atsigaut ir igaut ta reikiama sportine forma, cia viskas ok. Bet tarp Basiciaus ir Broko pagrindinis skirtumas, tai yra greitis. Basicius yra tiesiog per letas, todel atrodo kad jis nuolat uzlaiko kamuoli, kai megina apibegt viena ar kita zaideja. Tiesa pasakius, Basicius man atrodo techniskesnis yra, be abejo labiau patyres, taip vadinamas terminatorius, kuris i gynyba grizes griauna visus is eiles. Brokas siais metais irgi netinginiavo, visad stengesi. Tiesa buvo ir labai blankiu rungtyniu. Kas svarbu kad bent jau tam kraste turim siuos zaidejus, ir nei vienas nei kitas vaizdo nepagadins. O tai yra prabanga, tureti +- apylygius neblogus zaidejus vienoje pozicijoje. Chvedukas beabejo sustiprina zaidima, zinom kaip jis gali begt, o ir pasus padalina. Kaip ir minejo POP jis puikiai sustiprina gynyba, nes nuolat gainiojasi kamuoli. Kas gerai, kad proga atsiskleist gavo ir keletas kitu zaideju.
  Taigi nuotaikos kol kas optimistines, bet ne vienas kart patyrem, kaip greit cia viskas apsisuka aukstyn kojomis. Tad tikekimes geras zaidimas toli uz ribu neisleks.

 16. 16 p.o.p. 2013-08-12 10:26

  tiesa, tiesa – reikia laukt savaitgalio su kruoja ir tada bus galima rimtesnes išvadas padaryt. spėju, kruoja bus mažumą kietesnis riešutėlis, nes sąlygų smagioms kontratakoms bus mažiau, o būtinybės lošti pozicinį puolimą – daugiau.

 17. 17 diletantas 2013-08-12 10:52

  pridėčiau, kad dėl praleistos šaibos kaltas kiek daukša tiek ir Leimonas tada- dviese ten “ganėsi“ apie du varžovus. Bet šiaip sukūrė momentą Isoda, kurio dėka ir gavosi kampinis( bandė dirbtiną nuošalę suorganizuot).
  Bet sutinku- orkestrą gadino tik Daukša.

 18. 18 p.o.p. 2013-08-12 12:06

  na bet Daukšai galima pažymį pakelt už tą pasą Brokui, po kurio pirmas įvartis įmuštas buvo.

 19. 19 griezhtas 2013-08-12 12:12

  Puolimas jau graziai ziurisi, bet su gynyba dar nieko naujo, uz baudos aiksteles gynyba vyksta per 3-5 metrus nuo priesininko ir bandant zvilgsniu priesininka uzhipnotizuoti, kartais hipnozes seansas pavyksta ir priesininkas pasimeta ir pats atiduoda kamuoli, bet tai buna ne taip jau daznai :)

  • 20 Draugas 2013-08-12 14:58

   Teisingai. Man tas nepatinka, kai palikta sitiek erdves uz baudos aiksteles. Tuomet labai lengvai perduodamas kamuolis ikirtinejanciam zaidejui. Tai taip ir lieka akim palydeti kas bus baudos aiksteleje.

 20. 21 Leimonas 2013-08-12 15:57

  to diletantui-ką tu čia postringauji, jeigu pas tave šiknoje smegenys. Mastytojas,iš kur čia tu vis išlendi.

 21. 22 diletantas 2013-08-12 16:13

  “leimonui“ (kabutės ir iš mažosios raides neatsitiktinai)- akivaizdu, kad tamstą uostė asilas.

 22. 23 Kokoso riešutas 2013-08-12 16:22

  Pop’ai – tu dar vienas iš tų, kurie giria Kruojos Dambrauską. Realiai jis praktiškai niekada nėra buvęs vyr. treneris. Anksčiau šį darbą atliko Vorobėjus, dabar – latvis Grigjanas. O Ekranas jau įformino Skrupskį kaip vyr. trenerį. Jei viskas priklausytų nuo Dambrausko, net toks Ekranas žaistų gerokai geriau. Kitas dalykas, be Dambrausko dabartinis Ekranas būtų geriausiu atveju penktas.

  • 24 akva 2013-08-14 08:50

   Dėl Kruojos Dambrausko sutinku – jis apskritai ne treneris; dėl Ekrano Dambrausko nesutinku – ką jis tokio nuveikė, išskyrus tai, kad gražiai kalba?

 23. 25 Alfredas 2013-08-12 16:24

  Šeštadienio rungtynės turėtų būti nukeltos dėl rinktinių.

 24. 26 p.o.p. 2013-08-12 16:42

  chm, dar kartą pakartosiu – nesu “viduje“, todėl nežinau, kas ten ką valdo ir kas už ką atsako. elgiuosi kaip padorus žiūrovus – kalbu apie tai, ką matau aikštėje ir darau atitinkamas išvadas.

  Kruojos Dambrausko negiriu ir niekada negyriau. tiesiog konstatuoju faktą – Kruoja žaidimas – šūdinas, užtat rezultatai – ypač turint omeny šįmetinę sudėtį – nuostabūs. Nieko kito kaip trenerių štabo už tai pagirt negali – tiesiog tokia normalios analizės logika.

  Tas pats ir su Ekranu – manau, kad Ekrano Dambrauskas – vienas progresyvesnių tarp Lietuvos trenerių, tačiau komanda atrodo labai vidutiniškai. O rezultatai pastaruoju metu – tiesiog apverktini.

 25. 27 p.o.p. 2013-08-12 16:44

  apie rungtynių nukėlimą kol kas – tyla, nors kitų žaidimų nemažai perkelta:
  http://alyga.smscredit.lt/naujiena/Tvarkarascio-pakeitimai-del-Europos-lygos-rungtyniu-ir-TV-transliacijos/416

 26. 28 p.o.p. 2013-08-12 16:45

  ….nors – dar pažiūrėjau, kiek Sūduvos jaunimo į rinktines kviečiama – tai yra net 3 pagrindo žaidėjai.

 27. 29 VBS 2013-08-12 16:51

  Panevėžio Ekrano Dambrauskas liežiuviu tikrai įšneka kaip tikras profesionalas net aplenkia ir Sūduvos Gvildį, o mastymu tai stipriai atsilieka nuo Žalgirio Zubo todėl matosi ir rezultatuose.

 28. 31 Anonsas 2013-08-12 21:05

  Skirtumas tas, kad Zubas turi geresnę sudėtį nei Dambrauskas.

 29. 32 Juozas 2013-08-12 23:21

  Na nereikia visu lauru priskirti sudeciai. Zubas yra toks treneris kokio seniai nesimate lietuvos padangeje. Pasauliniu mastu jis gal ir vidutiniokas, bet esu tikras, kad lech komanda iveike trenerio sprendimai, jis puikiai moka suvaldyti sia zalgirio komanda ir isnaudoti visa jos potenciala pries stipresnius varzovus nei yra pats zalgiris. Panasaus lygio treneris A lygoje buvo tik Couceiro, nelyginsiu siu treneriu, tai ne mano kompetencija, bet jie tikrai issiskiria savo profesionalumu.

 30. 33 Varvalas 2013-08-13 09:43

  P.O.P. ką tu vadini jaunimo rinktine? U-21? Pagal mano aptiktus duomenis į ją kviečiamas tik vienas Sūduvos žaidėjas D. Isoda. O kitas – Bagdanavičius – jau toks pusiau portugalas ir tas pats atrodo, kad neatvyks dėl kažkokių priežasčių. Švedkausko niekada ir nelaikiau sūduviečiu – vaikų komandos ir yra vaikų komandos.

 31. 34 p.o.p. 2013-08-13 10:13

  Dar Kiselevskė su Daukša kviečia į U-20. Breivės, Kardoko ir Matulevičiaus neskaičiuoju. žaidimai, berods, rugpjūčio 14 vyksta.

  http://fksuduva.lt/?p=3340

 32. 35 Remis 2013-08-13 11:44

  Formaliai prašyti nukelti rungtynes gali, jei į rinktines išvyksta 4 ir daugiau žaidėjų. Kitas dalykas, kad tos rinktinės 14 dieną žaidžia, o jau 15 dieną visi (ar beveik visi) galės tupėti savo klubuose. Ir taip per paskutinę savaitę tų pakeitimų tvarkaraštyje tiek, kad totalus chaosas.

 33. 36 Varvalas 2013-08-13 14:07

  įdomiai tas jaunimo 18,19,20,21 rinktines komplektuoja. Nuolat 20 ir 21 rinktinėse pilna 15 – 18 metų vaikinų. Kažkur tie vyresni “akademikai“ išgaruoja ir skyles kamšo jaunesniais. Amžinai talentingų futbolininkų kraštas.

 34. 37 Anonsas 2013-08-13 16:30

  Kad tik dabar po n metų pertraukos padorų jaunimą ugdo, juk prieš tai juoda sklylė buvo…

 35. 38 Juozas 2013-08-13 17:35

  Ir dabar tas jaunimas ant didelio klaustuko. Turi daug idirbio padaryti, kad issikovotu vieta stabilia aiksteje. Esme, kodel tas jaunimas pastebimesnis yra ta, kad jis ir yra pastebimesnis nes pagaliau suduvai neliko kitos iseities kaip juos leisti i kova, todel juos ir pastebime. Uzsigrudino ir losia, bet kad kazkas padoraus ir stebinancio kolkas butu tai nepasakyciau, kitais metais darysim isvadas :) Aisku yra pozityviu minciu apie siu metu debiutantus pagr sudetyje.

 36. 39 Varvalas 2013-08-14 11:13

  chebra, aš ne apie Sūduvos jaunimą kalbu, o apie jaunimo rinktinių formavimo keistenybes pagal ikonoms neatitinkantį amžių.

 37. 40 Varvalas 2013-08-14 11:18

  o kalbant apie šio kaimelio jaunimą, mane siutina, kai švedkauskai, judickai ir pan. pristatomi kaip buvę Sūduvos futbolininkai. Jų buvimas kažkelintoje dublerių ar vaikų komandoje, ar net pusantros minutės pasirodymas Sūduvoje, dar neleidžia klijuotis etiketės ir didžiuotis vos ne tarptautiniais Sūduvos nuopelnais ruošiant talentus Europos superklubams.

 38. 41 Favoritas 2013-08-14 11:56

  FK Sūduva veidaknygėje paskelbė tokį tekstą:
  “Moklseivi/studente, liūdnai skaičiuoji paskutines vasaros dienas?Darganotas oras kelia “depresiją“?Nesikrimsk ir nesėdėk namie galvodamas ką nuveikti – jau šį šeštadienį 19 val. ateik į stadioną palaikyti “Sūduvos“!!!Geros emocijos ir smagiai praleistas laikas garantuoti!!!Pateikęs moksleivio ar studento pažymėjimą į šias rungtynes pateksi nemokamai!!! Taigi, rugpjūčio 17 d. 19 val. “Sūduva“ laukia visų moksleivių ir studentų Marijampolės “Arvi“ futbolo stadione!!!“

  Pasirodo bent kažką daro mūsų marketingistai :) Tikiuosi dar plakatų su tokiu tekstu mieste prikabins… reik palaikymo prieš Kruoją. (nors mano nuomone galėjo už bilietą bent po kelis litus paimt).

  • 42 Anonimas 2013-08-14 14:03

   Kiek pamato plakatą mieste, o kiek pamato plakatą veidaknygėj. Drįsčiau teigti, kad fb daugiau, iš 3 tūkst. likintojų kokie 1,5 tūkst.. Ir būtent šio konkretaus pasiūlymo auditorija. tik mane užknisa “!!!!…“ Atrodo, kuo daugiau šauktukų, tuo labiau atkreips dėmesį. Įdomaus ką sugalvotų.

   • 43 p.o.p. 2013-08-14 15:49

    Nagi čia dviračio neišrasi – geriausiai veikia priemonių komplektas. Tiek FB, tiek gyvi plakatai. Tikėtina, kad FB vartojantys piliečiai yra ir šiaip aktyvesni, tačiau reikia turėti omeny, kad ir ten ne visi pamato, o ir, spėju, nemažai tų Sūduvos puslapio laikintojų apskritai ne Marijampolėje ir net ne Lietuvoj gyvena.

    aišku, padarius vieną žingsnį, buvo galima padaryt ir antrą – pasiūlyt žmonėms pasidalint šia žinute savo sienose, o tarp tai padariusių išrinkt kokius tris ir pica apdovanot:)

   • 44 Anonimas 2013-08-14 16:11

    to p.o.p. šitas dalykas su “patinka“ ir “dalintis“ jau pradeda dalį žmonių užknisti , o ateityje jis užknis ir daugumą. Nes visi taip pat elgiasi. Bet kadangi Sūduvos FB dar neperseniausiai tik nuorodas kilnojo, tai gal ateityje supras ir patys

 39. 45 Varvalas 2013-08-14 13:07

  esu nusiteikęs kategoriškai prieš įleidimus į stadioną veltui. Net ir rezultatą tokiais atvejais nesunku atspėti: Sūduva nelaimės. Kitaip dar nėra pasibaigę susitikimai už “dyką“.
  Čia joks ne marketingas, o tiesiog dar viena nesisteminė akcija, neturėsianti jokio palankaus tęsinio.

 40. 46 Anonsas 2013-08-14 13:27

  Aš apie rinktinių jaunimą ir rašiau :)

 41. 47 Draugas 2013-08-14 22:16

  Na geriau ateina vaikai, gal susidomes ir paskui su tevais nuolat vaikstines i futbola. Visgi gyvas vaizdas ir atmosfera uzkabina, net vienas po gyvo vaizdelio pradejo dazniau lankytis stadione. Nieko neprarandam, padare akcija viena karteli per metus, tai reikia dziaugtis. Laikai tokie kad nesimeto pinigas, ir vaikas uz tuos 4 litus ar kiek ten, nusipirks verciau cipsu su limonadu, nei eis i varzybas.
  Varvalai, visad buna pirmas kartas, kai sulauzomos tradicijos, tikiu kad tai bus sis kartas!

 42. 48 voleur 2013-08-15 10:12

  ką jūs ten šnekat apie žaidimus rinktinių geriau pažiūrėkit į rezultatus :) nes bent jau nacionalinė rinktinė tai darosi pajuokos objektas

 43. 49 niekas 2013-08-15 13:51

  Ko norėt iš rinktinės, jei žaidėjai renkami neaišku kokiais kriterijais. Pvz. Valskis vienas geriausių A lygoje, bet trenerio nedomina, o Česnauskis, futbolo nežaidęs nuo Kalėdų, į rinktinę pakviestas.

 44. 50 Anonimas 2013-08-15 19:38

  Lazlo pasirašęs kontraktą su federacija, sakė, kad daug pažinčių futbolo pasaulyje turi, kad Lietuva draugiškus mačus žais net prieš vokiečius, ale atrodo, pažyntys ir pažadai pasimiršo :)


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 406 hits