Laukiam dar vienos pergalės

Kalbos nėra – šį šeštadienį turi būti tokia pati pergalė, kokia buvo ir praeitą. Ir, deja, šios pergalės reikšmė yra ne ką mažesnė, nei tos, kuria mus Sūduva nustebino prieš savaitę. Aną savaitę Sūduva sprendė santykius su pirmuoju lygos trejetu, o šį kartą turės išsiaiškinti reikaliukus su Kruoja, kuri ir vėl įnirtingai lipa ant kulnų.

Rungtynėse su Ekranu Sūduva mums suteikė daug malonumo (ko gero tiek šiais metais nė karto nebuvome patyrę) ir ko gero pirmą kartą šiais metais davė mums solidžią dozę vilties. O kad šitokių dovanų niekas iš mūsų nesitikėjo, tai ir po šlovingos pergalės prieš pernykštį čempioną ja džiaugėmės ramiai ir atsargiai, tarsi bijodami nuvyti sėkmę, kuri pagaliau parodė savo dailų veidą.

Ir štai dabar Sūduvos laukia Kruojos egzaminas. Įtariu, prieš jį komanda bus netgi labiau įsitempusi, nei prieš lyg ir rimtesnį varžovą iš Panevėžio. Žaidimų su Kruoja istoriją pastaraisiais metais visi puikiai žinome – kad ir kokio pajėgumo ši komanda bebūtų, su ja lošti Sūduvai sekasi labai sunkiai. Štai ir dabar – Sūduva už Kruoją pastaruoju metu atrodo žymiai geriau, tačiau dėl mūsų komandos pergalės nesilažinčiau.

Su Ekranu Sūduvai žaisti buvo patogiau. Ten buvo aišku, kad Ekranas ims iniciatyvą ir aikštę į savo rankas, loš pirmu numeriu, o Sūduvai liks tai, kas pastaraisiais metais sekasi geriausiai – kontratakuoti. Valdyti aikštę aną kartą Sūduva net nemėgino – tik rungtynių pabaigoje gan racionaliai patąsė kamuolį ir taip degino sekundes. Ką gi – ten viskas buvo aišku. Ekranas puolė gan nuobodžiai, o Sūduvai kontratakose sekėsi viskas. Rezultatas tik patvirtina štai tokį rungtynių vertinimą.

Kruoja Marijampolėje loš taip, kaip Sūduva Panevėžyje. Pirmiausia ginsis, o įvartį mėgins mušti greitomis atakomis. Vadinasi – Sūduvai teks pagrindinio šokėjo vaidmuo. Nebent mūsų komanda sąmoningai atsitrauks atgal. Tuomet turėtume žiauriai lėtas ir nuobodžias rungtynes, kurių baigtį lemtų kokia viena kurios nors komandos klaida. Tik netikiu, kad Darius Gvildys rinktųsi tokį žaidimo planą. Kaip bevartytum, Sūduva šiuo metu turi vieną geresnių lygoje atakuojančių žaidėjų komplektą (ohoho, kaip tai įspūdingai ir netikėtai skamba!). Todėl užsidaryti savo aikštės pusėje buvo neracionalu.

Bandžiau žiūrėt Kruojos žaidimą tose netikėtai pasibaigusiose rungtynėse su tuo pačiu Ekranu. Šios pasibaigė tokiu pat rezultatu, kaip ir Ekrano žaidimas su Sūduva. Skirtumas tik tas, kad Sūduva turėjo Ekraną vytis, o Kruoja pirmavo 3:0 ir Ekranas tą savo “garbės” įvartį įmušė tik pačioje rungtynių pabaigoje. Kažin ar Kruojos pergalę prieš Ekraną galėtum pavadinti “pelnyta”. Greičiau atvirkščiai – pergale, kurią lėmė atsitktinumai. Visų pirma – pirmasis įvartis, į Ekrano vartus kritęs po žiaurios Kaunecko klaidos. Tačiau toks tas futbolas – gali postringaut ką nori, tačiau esminis vertinimo kriterijus yra vienas: rungtynių rezultatas.

Kruoja lošia prastą futbolą ir netgi po sezono vidurio pasistiprinimo neturi bent kiek išskirtinės, įdomesnės sudėties. Šįmetinės Kruojos net ir su pernykščia nelabai išeina lyginti. Kas ten pirmais smuikais groja? Mačiulis, Slavickas, Skroblas ir Beniušis. Visus šiuos žaidėjus esam matę Sūduvoje ir puikiai žinom, ką jie gali. Kai kurie iš jų kažkada grojo labai smagiai, tačiau šiandien net ir A lygos kontekste jie išrodo labai vidutiniškai. Tačiau būtent tai ir yra Kruojos fenomenas – iš, atrodytų, labai vidutiniškų žaidėjų išspausti tiek, kad komanda galėtų beveik lyderiams į atlapus kibti.

Kruoja ir toliau lošia nuobodoką futbolą, visų pirma pagįstą savų vartų gynyba. Kitas tipiškas Kruojos žaidimo elementas – greitas perėjimas į kontrataką. Aišku, tas greitis yra kiek sąlygiškas, nes Kruojos bėgikai toli gražu ne dvidešimtmečiai, tačiau kontratakuojant pakanka kelių tikslių pasų, kad pusę aikštės per pora sekundžių įveiktum. Na ir trečiasis elementas – aukšti perdavimai priekin, tikintis, kad darbą užbaigs aukštaūgis ir plačiapetis Beniušis. Štai ir visas Kruojos receptas. Toks paprastas receptas, ale veikia visai neblogai.

Mačiulis su Beniušiu dviese sumušė beveik pusę komandos įvarčių ir atliko kone pusę komandos rezultatyvių perdavimų. Tad šių dviejų žaidėjų eliminavimas iš Kruojos veiksmų būtų pusė Sūduvos darbo. Faktas, kad ir Sūduvai pirmiausia reikės pasirūpinti gynyba, nes praleisti pirmiems įvartį žaidžiant su Kruoja yra labai pavojinga. Kaip taisyklė, tokiu atveju Kruoja taip apgula savus vartus, kad iki jų prasibrauti tampa žvėriškai sudėtinga.

Tokios tokelės. Viskas paprasta ir aišku. Tačiau šių rungtynių ko gero laukiu labiau, nei bet kurių kitų šiais metais. Taip pat viliuosi, kad pergalė prieš Ekraną bet truputį atgaivino Marijampolės miestą ir į stadioną sugužės ne klasikiniai 500, o bent jau koks 1000 miesto gyventojų.

17 Responses to “Laukiam dar vienos pergalės”


 1. 1 DZHIT 2013-08-15 23:27

  Pamiršai paminėti, kad studentus ir moksleivius leis nemokamai. Taigi, jaunimas pirmyn už Sūduvą !

 2. 2 hmmm 2013-08-16 09:28

  manau suguzes daugiau, ilgasis savaitgalis duos savo. As ir ta proga grysiu i gimtaji miesta ir i stadiona :)

 3. 3 Julius 2013-08-16 10:46

  fksuduva.lt -> 502 Bad Gateway. nginx

 4. 4 Alfredas 2013-08-16 11:29

  Nusimato žiauriai įdomios rungtynės, bus įdomu kaip čia kas. Manau neprognozuojamos rungtynės.

 5. 5 niekas 2013-08-16 11:43

  Neramina, kad visas būrys Sūduvos žaidėjų buvo išvykę su jaunimo rinktinėmis ir su komanda nesitreniravo. Nebuvo Daukšos, Isodos, Kiselevskio, Breivės, Bagdanavičiaus, o pirmieji trys paskutiniu metu yra starto sudėties žaidėjai. Galima sakyt, kad komanda ruošėsi beveik be gynėjų, o gynybos linija Sūduvoje didžiausias galvos skausmas. Dar nebus Basičiaus, bet tikiuosi bus didelis noras laimėti.

 6. 6 Varvalas 2013-08-16 12:00

  tai kad tos treniruotės gynybos kokybės negerina :) gal kaip tik geriau pasigins be treniruočių. Manau, kad per jas moko nesudėtingoje pozicijoje nepataikyti į kamuolį ar jį paridenti varžovui :)

 7. 7 p.o.p. 2013-08-16 12:21

  na ką jūs čia dabar – devyniolikmečiui pasiskraidymas tikrai neturėtų būti kliūtis:))) kaip ir rungtynių kiekis. juolab, kad nė vienas šį sezoną pervargęs neturėtų būt. o dar turint omeny, kad kruojos pagrindas yra toli gražu ne jaunuoliai ir labai spėriai nelaksto. problemos standartiškai gali būti tik klasikinės – labiau taktinės, nei fizinės.

 8. 8 Favoritas 2013-08-16 16:32

  Radzės žodžiai prieš rungtynes: „Teko girdėti, kad „Sūduva“ prieš „Kruoją“ nelaimėjo visą 2012 metų sezoną. Bet dar prieš savaitę buvome nelaimėję Panevėžyje 7 metus…“ :)
  http://fksuduva.lt/?p=3364

 9. 10 Remis 2013-08-16 19:26

  Kruojos gynyba (bent jau tie, kurie žaidė su Banga) yra kiaura. Man bus neįtikėtina, jei Sūduva (Valskis?) nesubebės įmušti. Bet ir Kruoja įmušti gali. Jei vėpsosi, tai Mačiulis gali iš toli nuskriausti. Iš savo 7 įvarčių 5 jis įmušė per paskutines 6 rungtynes.

 10. 11 Alfredas 2013-08-16 22:41

  Kruojos ne gynyba yra kiaura, o kiaura yra viskas, kas tik gali būti, nes taktikos, žaidimo suvokimo ten nėra. Duok Kruojai normalų trenerį ir su tokia sudėtimi trejetuke bus 100%.

 11. 13 voleur 2013-08-17 20:59

  na tiesiog nuostabu, su pergale :)

 12. 14 Favoritas 2013-08-17 21:35

  Super! Prisidedu prie sveikinimu. Gal pagaliau si sezona isvengsim to prakeikto formos sedimo sezono gale.

 13. 15 Anonsas 2013-08-17 21:43

  Smagu, kol kas Sūduvos volas ritasi nuo kalno :)

 14. 16 Anonimas 2013-08-17 21:51

  Geriausias siandienos momentas, kad laimint 3-0 niekas net nesiruose laukt ramios pabaigos, o su pilna agresija puole toliau, del sito pagarba komandai ir treneriui.
  O siaip taisytinu dalyku yra daug ypac ginantis…

 15. 17 Anonsas 2013-08-17 21:57

  Va dar netikėtai aptikau, kad Brokas jau 6 rezultatyvius perdavimus atlikęs


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 406 hits