24: SŪDUVA 4:0 KRUOJA

2013-167

Na ir sekasi gi mums – antros iš eilės puikios rungtynės, krūva įvarčių, pliusinis komandos žaidimas, kelios saujos gražių akimirkų. Tegul graužia nagus tie, kas ir vėl patingėjo iki rungtynių atpėdint, nes taip gerai nusiteikusio būrelio Marijampolės stadiono lankytojų senokai nebuvau matęs. Labiausiai žmonės kalbėjo apie tai, kaip stipriai komandos išvaizdą gali pakeisti vienas žmogus. Ir tas žmogus, be abejo, buvo Tomas Radzinevičius. Šiandien buvo jo diena. Galbūt paviršutiniškai žvelgiant Tomas ir nelošia taip efektingai, kaip galėtų žaisti koks brazilas, tačiau du rezultatyvūs perdavimai ir vienas pelnytas įvartis viską pasako.

Rungtynės iš tikro buvo geros – tikras futbolas. Piktas, greitas ir labai atviras. Toks futbolas visada kaitina kraują. Klaidos neatrodo tokios bjaurios, o dailūs momentai – visada atrodo dar ryškesni. Kaip ir dažniausiai yra šiais metais, kovingumas buvo ryškiausia Sūduvos futbolo savybė. Tik kitaip nei dažnai anksčiau nutikdavo, kovingumas ėjo koja kojon su efektyvumu. Štai todėl pagaliau Kruoja ir buvo kaip reikiant patiesta ant menčių. “Atsiskaitėm už pora metų” – dar ir taip kalbėjo gerbėjai, eidami iš stadiono.

2013-171Šoblinsko kadrilius po pirmo įvarčio.

Pirmas kėlinys. Rungtynės prasidėjo gan netikėtai – abi komandos puolė lošti greitą, atvirą futbolą. Sūduvai toks žaidimas gal ir įprastas, tačiau tačiau mažumą neatsakingas žaidimas gynyboje iš Kruojos pusės šiek tiek stebino. Vis tik įprasčiau yra matyti šią komandą maksimaliai drausmingai besiginant ir ieškant savo vienintelės progos pergalei kontratakose. Tuo tarpu šį kartą tepraėjus 10-15 pirmųjų minučių abi komandos jau buvo apsikeitusios 3-4 smūgiais vartų link. Sūduvos atakos buvo kiek pavojingesnės, o ir iniciatyva priklausė mūsų komandai. Be abejo, toji žaidybinė persvara nebuvo panaši į tai, ką matome lošiant su Dainava ar Tauru, tačiau buvo akivaizdu, kad Sūduva tarsi toliau lėktų ant bangos, kurią pasigavo prieš savaitę Panevėžyje.

Vis tik pirmas kėlinys buvo labiau žvalgybinis. Toji mikroninė Sūduvos žaidybinė ir aikštės persvara ilgai netruko. Buvo dar keisčiau matyti, kaip Kruoja ima aikštę į savo rankas ir pamažu apgula Sūduvos aikštės pusę. Būtent – aikštės pusę, nes iki Sūduvos baudos aikštėlės Kruoja prisikapstydavo žymiai rečiau ir sunkiau.

2013-170“Palauk, nesistumdyk. Tuoj pingviną išperėsiu!“

Sunku pasakyti, ar Kruojos spaudimas buvo šios komandos jėgos įrodymas ar Sūduvos rungtynių planas. Įtariu, kad Sūduvos žaidėjus mažumą kankino “Kruojos sindromas”, nes pirmam kėliny mūsų futbolistai atrodė susikaustę, šiek tiek pasimetę ir linkę skubėti bei klysti. Sūduvą spaudžiančią Kruoja buvo keista matyti, tačiau neramu nebuvo. Mat Kruojos puolimui labai trūko įdomesnių sprendimų ir realaus agresyvumo. Tuo tarpu Sūduvos kontratakos net ir pirmame kėlinyje buvo pakankamai pavojingos.

Pirmo kėlinio pabaigoje Kruoja turėjo vienintelę padoresnę rungtynių progą, kai visai šalia vartų galva mušė Beniušis. Kodėl ji buvo vienintelė suprasti nesunku. Tai buvo ko gero vienintelis kartas kai būrys Sūduvos gynėjų sulošė labai prastai ir neatsakingai. Leido Kruojos žaidėjui susitvarkyti su kamuoliu ir pakeltį jį baudos aikštelėn, o jau ten Beniušiui buvo leista mušti laisvai ir patogiai.

2013-168Suvalkietiškas Bruce Lee. 

Viską į vietas sustatė kėlinio pabaigoje įmuštas puikus įvartis. Radzinevičius gauna kamuolį baudos aikštelėje, kaip visada jo neatiduoda priešininkams, padelsia sekundę kitą, atmeta jį link baudos aikštelės artėjančiam Šoblinskui, o tada pats blokuoja Kruojos gynėją, kuris labai norėtų sutrukdyti Šoblinskui smūgiuoti. O va Šoblinskas antrose rungtynėse pasirodė kaip žmogus, turintis protingą ir gerą smūgį. Tiek jo įvartis Ekranui, tiek šis – buvo techniškai tikslūs, neskuboti, gerai apmąstyti. Smagu komandoje matyti žaidėją, kuris muša ne tik kojomis, bet ir galva.

Šis įvartis užtvirtino tą rungtynių schemą, kuri iki tol tarsi savaime dėliojosi. Po jo tapo aišku, kad Kruoja turės spausti dar labiau. O tai reiškia – dar plačiau atidaryti savo gynybinius vartus. Taip pat tapo akivaizdu, kad Sūduva jau sąmoningai pereis prie gynybinio futbolo ir rezultatą užtvirtinti bandys kontratakomis. Tai ir nutiko antrame kėlinyje.

2013-166Valskio palaiminimas tribūnoms po ketvirto įvarčio. 

Antrasis kėlinys. Antrąją rungtynių dalį Sūduva sulošė žymiai geriau. Tad ir vėl tenka pagirti Darių Gvildį, nes Sūduvos žaidimo stilius po pertraukos akivaizdžiai pasikeitė. Niekaip kitaip kaip trenerio įtaka tokio pokyčio nepagrįsi. Ypač, kad šio pokyčio logikai antrino ir pirmasis, per pertrauką atliktas Sūduvos keitimas. Bagdanavičius vietoje Daukšos. O tai reiškia – žymiai piktesnė, kibesnė, agresyvesnė gynyba kairiame krašte, link kurio vis nuslinkdavo Kruojos Nerijus Mačiulis ir kuriame labai dažnai šmėžuodavo mums dar geriau pažįstamas Giedrius Slavickas.

Taip, Sūduva puikiu stiliumi mušė dar tris įvarčius. Galėjo jų mušti dar daugiau, tačiau keletą progų nuskynė Kruojos gynėjai šiaip ne taip, vos vos siekdami pirštų galais nukirsdami eilinį aštrų Sūduvos pasą, turintį į priekį išvesti Valskį, Radzinevičių, Broką ar Baranovskį.

Kol Radzinevičius neįkalė trečiojo įvarčio, dar buvo šiek tiek neramu. Juk futbole visko būna. Tačiau jei Kruojai ir būtų pavykę kaip nors pakeisti rungtynių rezultatą, tai būtų galėję nutikti tik prieš antrojo kėlinio žaidimo logiką.

Esminis pokytis Sūduvos veiksmuose nutiko būtent ginantis. Jei pirmame kėlinyje Sūduvos žaidėjai daug žioplinėjo, leido gan laisvai Kruojos žaidėjams manevruoti aikštės viduryje, tai antroje rungtynių dalyje priešininką imta spausti dar jų aikštės pusėje. O aikštės viduryje Kruojos futbolininkai jau susidurdavo su itin agresyviomis ir dinamiškomis gynybos užtvaromis. Būtent tai Kruoja ir nužudė – įvarčiai tik pribaigė jau ir taip sužeistą priešininką. Antram kėliny tik “šiek tiek” neramu buvo kaip sykis dėl to, kad Sūduva Kruojai prie savo vartų apskritai neleido nieko sukurti. Taip, ta gal šešių kampinių serija įtampą kėlė, tačiau prie Sūduvos baudos aikštelės Kruojos futbolininkai artėdavo labai sunkiai.

Kas man dar patiko – Sūduvos žaidėjai labai efektyviai žudydavo begimstančias Kruojos kontratakas po atakoje prarastų kamuolių. Galbūt tai padaryti ir nebuvo labai sudėtinga, nes Kruojos žaidimo schemos buvo vienodos. Kamuolys visada keliaudavo aikštės vidurin pas Nerijų Mačiulį. Ir nors Nerijus buvo pastebimiausias Kruojos žaidėjas, gal net ir pavojingiausias, tačiau jam akivaizdžiai trūksta ir technikos, ir aikštės matymo, ir netgi pasitikėjimo. Pakakdavo Sūduvos žaidėjui bet kaip pasipainioti ant ataką pradedančio Mačiulio kelio (“bet kaip” reiškia, kad tai galėdavo būti tiesiog bėgimas šalia) ir šis žaidėjas iškart stodavo, sukdavosi ir ieškodavo kam atiduoti kamuolį atgal. Lyg ir neblogai, kad žaidėjas nebuvo linkęs rizikuoti, tačiau tokie dalykai Sūduvai buvo tik į naudą – kontrataka mirdavo, Sūduvos gynėjai ir saugai spėdavo grįžti atgal.

Kruoja Sūduvą spaudė visą antrą kėlinį. Spaudė gal net ir labiau nei pirmame kėlinyje. Aikštės kontrolės procentas tikrai turėtų būti Kruojos pusėje. Tačiau nieko doresnio prie Sūduvos vartų Kruoja nesukūrė. O eikvodama jėgas ir žmones nuolatiniam spaudimui, labai pavojingai atsivėrė Sūduvos kontratakoms. To su šiandienine Sūduva daryti negalima. Taip krito Ekranas, taip žlugo ir Kruojos viltys bent laikinai persikelti į ketvirtą lentelės vietą.

2013-165“Nagi, atspėkit, kuris iš mūsų daugiau rungtynių už Sūduvą yra sužaidęs?“

Sūduvos žmonės ir Sūduvos futbolas. Panašiai kaip ir rungtynėse su Ekranu, pagirti norisi visą komandą. Taip, buvo silpnesnių grandžių ir akiai labai nemalonių klaidų. Štai, pavyzdžiui, Valskis atliko kokius keturis labai jau kreivus pasus ir dar pora kartų suklydo lygioje vietoje. Krūvą kartų Sūduvos saugai ir gynėjai žvėriškai suvėluodavo su perdavimu į priekį lekiantiems Valskui ar Radzinevičiui. Ypač antrame kėlinyje. Galbūt aikštėje vaizdas atrodo kitaip, tačiau iš tribūnų akivaizdžiai matėsi, kad atlikus perdavimą sekunde kita anksčiau jokios nuošalės nebūtų buvę. O kai perdavimas vėluodavo – kokie du ar trys Sūduvos puolėjai atsidurdavo akivaizdžioje nuošalėje (kad ir kiek stadiono lankytojai bepyktų ant linijos teisėjo, nuošales Sūduvai mojavusio tiek pirmame, tiek antrame kėlinyje).

2013-172“Kas nusikeikė? Viską treneriui pasakysiu!“

Kaip ir rungtynėse su Ekranu, silpnokai atrodė Daukšos gynybinis kraštas. Sezono pradžioje šis jaunas žaidėjas atrodė mažumą solidžiau. Tačiau užteko aikštėn įleisti Bagdanavičių – reikalai iškart pasitaisė. Ir tas kraštas Kruojos puolimui tapo aklinai uždarytas – vis tik lieku prie nuomonės, kad Bagdanavičius šiemet yra ko gero geriausiai atrodantis jaunuolis, tarp Sūduvos dublerių, perkeltų į pagrindinę sudėtį. Aišku, Isoda jam smarkiai lipa ant kulnų – tiesiog Isodą jau kurį laiką matome kiekvienose rungtynėse ir jo pozityvi evoliucija akivaizdi. Todėl iš jo reikalaujam vis daugiau ir daugiau. Tuo tarpu Bagdanavičius po vojažų po Portugaliją ir Italiją mažumą pasimiršo. Beje, Isodai šiandien teko labai sudėtinga misija – jis kone personaliai buvo prilipęs prie Beniušio. Ir nors buvusio Sūduvos puolėjo stambus ir tvirtas stotas lyg ir leido tikėtis, kad Isoda bus sunešiotas į gabalus, to nenutiko. Isoda šoko, griuvo, skrido, kibo rankom ir dantim, tačiau antram kėlinyje Beniušis labai retai nuveikdavo ką nors naudingo savo kieta galva.

Galvojau čia dar paminėt, kai kuriuos žaidėjus, tačiau, pradėjęs vardint supratau, kad teks užrašyti visą komandą. Išskyrus Strolį ir Snapkauską, kuriems žymiai pasirodyti tiesiog nebuvo laiko. Tačiau pastarieji du keitimai Kruojai jau buvo smūgiai žemiau juostos – Sūduva aikštėn pradėjo leisti dublerius, kurie už pagrindą lošia labai retai.

Sūduvos gynyba groja pakankamai gerai – bent jau man tai yra gan netikėta. Net ir Leimonas atrodo pagaliau atradęs sau vietą aikštėje. Čia ko gero labai svarbu yra tai, kad gynėjams solidžiai talkina saugai – ypač Brokas su Baranovskiu (Šoblinskui su Kiselevskiu ir taip priklauso tai daryt). Netikėta, bet Sūduvos gynyba tapo pakankamai mobili ir drausminga. Žaidėjai daug juda, daug keičiais, dažnai keliese spusteli kamuolį turintį priešininką.

2013-173“Palauk, juk sakei valsą šoksim, o ne kepurinę!!!“

Ypatingo paminėjimo verti du žmonės – Tomas Radzinevičius ir Nerijus Valskis. Be abejo, labiausiai Sūduvos puolimą pakeitė Tomas Radzinevičius. Tačiau Valskio asmenyje jis surado savęs vertą partnerį – greitą, technišką, mėgstantį ir galintį improvizuoti. Atsiradus Radzinevičiui ėmė groti ir aikštės vidurys – gal dėl to, kad saugai ėmė labiau pasitikėti savo jėgomis, žinodami, kad tarp jų ir priekinių atakos grandžių atsirado žmogus, kuris gali efektyviai priimti perdavimus ir vienu lietimu maksimaliai užaštrinti ataką.

Sūduvos veiksmuose matome vis daugiau minties ir logikos – toks jausmas, kad aikštėje esant Tomui Radzinevičiui visi ėmė suktis tikslingai. Todėl ir atrodo, kad Sūduvos atakos nebėra tokios chaotiškos ir nenuspėjamos kaip buvo anksčiau. Radzinevičiaus ir Valskio jungtyse dar yra nemažai broko ir nesusikalbėjimo. Kiekvienai sėkmingai jungčiai tenka po 2-3 klaidas. Tačiau reikia turėti omeny, kad šie žaidėjai kartu žaidžia dar labai mažai. O jų norą lošti maksimaliai greitai ir nuolat improvizuoti galima tik sveikinti – net jei kartais ir pritrūksta technikos ar susikalbėjimo kiekvieną improvizaciją paversti proga įvarčiui.

Labai džiugina ir komandos nusiteikimas. Akivaizdu, kad komanda sustiprėjo psichologiškai, ėmė suprasti, kad gali laimėti, gali išsaugoti pasiektą rezultatą. Komanda plėšosi kaip ir anksčiau, tačiau dabar tai yra panašiau į sąmoningai agresyvų ir emocingą žaidimą, turintį aiškų tikslą ir užkoduotą efektyvumą.

2013-169“Sakė, studentus šiandien nemokamai įleidžia. Tai vieną ir atsinešiau“. 

Pabaiga. Tiek smagių naujienų – Sūduva mus džiugina jau antrą savaitgalį iš eilės. Tokio “ilgo” džiugesio periodo šiemet dar neturėjome! Kitą savaitę laukia žaidimas su Banga, tačiau, įtariu, visų mūsų mintys pamažu jau keliauja link rugsėjo 2 dienos. Tą dieną Sūduva laikys sudėtingiausią šiais metais egzaminą. Laikys jį trečią kartą. Štai tada ir pamatysim, kokio kietumo yra Sūduvos stuburas.

28 Responses to “24: SŪDUVA 4:0 KRUOJA”


 1. 1 Alfredas 2013-08-18 00:21

  Kruoja atrodė apgailėtinai.

 2. 2 p.o.p. 2013-08-18 00:34

  Taip nepasakyčiau. Kruoja žaidė nuobodžiai puolime ir mažumą aplaidžiai gynyboje. Va, mačiau gabaliuką Šiaulių žaidimo su Tauru – štai toks komandos tai atrodė apgailėtinai. Kruoja yra akivaizdžiai silpnesnė komanda už šiandieninę Sūduvą, tačiau bėdos su apatinėm komandom neturėtų. Jei Sūduva ir vėl nepradės krėsti niekų – ketvirtą vietą tikrai ims.

 3. 3 stasys 2013-08-18 04:29

  Nera kuo girtis Kruoja atrode apgailetinai. A lygos komandu lygis suprastejas

 4. 4 Remis 2013-08-18 08:49

  N.Mačiulis nėra toks prastas, kaip čia parašei. Tiesiog antrame kėlinyje visa Kruoja sustojo ir laukė, ką jis padarys. O ką jis gali vienas padaryti? Net norint pasą atiduoti, reikia, kad kiti judėtų ir atsidengtų. Tai ir gaudavosi sukimasis vietoje.

 5. 5 p.o.p. 2013-08-18 10:50

  Diskusijw apie tai kad lyga susilpnejusi/sustiprejusi yra beviltiska, nes reikalai keiciasi pora kartu per sezona. Lygiai tokia pati beviltiska yra lietuvisko futbolo vertinimo logika: jei musu klubai laimi – tai tik del to kad priesininkas prastai lose. O jei pralaimi – tik del to, kad patys blogai zaide.

  Kruoja siemet yra silpna – o kaip gali but kitaip jei klubas kokius 5 kartus bande bankrutuot? Nepaisant to, Kruoja nugalejo Suduva, Ekrana ir suzaide lygiom su Zalgiriu.

  Aisku, galima ir toliau burbet ir piktdziugiskai laukt: ‘nieko sios Suduvos pergales nereiskia. Va atvaziuos Zalgiris ir sunesios viska’

  Kas nori – gali nesidziaugt vakarykscia pergale ir akivaizdziai pagerejusiu komandos zaidimu. O as liudet ir niekint komanda nematau jokiu priezasciu

 6. 6 DZHIT 2013-08-18 11:21

  Viskas eina tinkama linkme. Ir Sūduva gali žaisti futbolą ir tai parodė vakar. Kas nebuvote- gailėkitės, nes praleidote tikrai daug ką. Nepamenu kada mačiau būtent tokią Sūduvą- organizuotą, kibią, norinčią siekti tikslo komandą. Dabar reikia galvoti ne apie Žalgirį, o apie Bangą. Gargžduose bus be proto sunku, ir tik nereikia užmigti ant laurų, o toliau siekti tikslo- medalių. Bus ar nebus jie, tai priklausys tik nuo komandos rodomų rezultatų. Su Žalgiriu čia visai kitas reikalas, jie atvažiuos kaip favoritai, laimėtojai, bet žaisti reikės aikštėje. Tik kas liūdniausia, kad žiūrovai taip ir nesirenka į stadioną. Kodėl? Nejaugi beliko tik tie 500-750 žiūrovų, kurie vis dar tiki šia komanda?
  P.S Sūduvos Sakalai stebina blogąją prasme. Kodėl jie nyksta? Kur priežastis? Su kiekvienomis rungtynėmis jų gretos retėja ir tai jau nėra normalu… ne, prisijungti prie jų manęs nekvieskite, kadangi tai ne mano sfera. Pamenu kai būdavo smagu stadione stebėti juos, jų kuriamą palaikymą….
  Dabar mąstau kas bus, kai atvažiuos Pietų 4 ir jausis kaip namie…. priešpriešos visiškai nebus, o gaila…. Na, bet žaidžia ne fanai, o komanda. Sūduva pirmyn !

 7. 7 voleur 2013-08-18 11:40

  kelios pergalės staiga tikrai nesugrąžins vėl 2000 žiūrovų, kaip nuosekliai buvo “ mažinamas“ žiūrovų skaičius taip turi būti nuosekliai didinamas, net jeigu ir šiame sezone sūduva laimėtų visas rungtynes likusias abejoju ar susirinktų daugiau kaip 1500 sezono gale, na neskaitant rungtyniu su žalgiriu, į jas manau tūkstantis šiaip taip susirinks. Kas dėl sakalų tai bendra tendencija išlieka žiūrovų mažėja tai negi turi sakalų didėti?

 8. 8 p.o.p. 2013-08-18 11:43

  Sakalai – atskira tema. Ju skaiciaus stiprus sumazejimas kaip suprantu buvo lemtas sprendimo pasalinti is tribunos zmones, kuriu veiksmai neatitiko bendro supratimo apie tai, koks grupes tikslas.

  Visi noretu kad toji tribuna gausesne butu, taciau tai nera kazkokios mistines organizacijos vardu ‘Suduvos Sakalai’ problema. Kai grupe tokia maza – prisijungti labai paprasta. Tiesiog pakeiti tribuna ir prisitaikai prie naujos tribunos elgesio taisykliu. Tad klausti labiau reikia ne apie tai kodel Sakalu gretos neauga o apie tai kodel marijampoles jaunimui nera aktualu aktyviau savo komanda palaikyt.

  Is kitos puses – juk ir kitose tribunose zmoniu nuolat mazeja. Net rimti varzovai i stadiona daugiau zmoniu nesutraukia. Jei taip – tuomet nera jokios logikos ir is Sakalu laukt stabilaus augimo. Juk ir ju augimo vienintelis budas – is kitu tribunu pereinantis jaunimas. Tiesiai is gatves i ultru tribuna niekas niekada nekelauja.

 9. 9 Varvalas 2013-08-18 11:51

  į stadioną nelabai ir pritrauksi, kai likus iki rungtynių pradžio 10 minučių stovi apie šimto žmonių eilutė prie kasos. Ta viena vargšė kasininkė negali dirbti greičiau už kompiuterį. Taip ir pamačiau rungtynes nuo 11 minutės. Ačiū ir už tiek. Kam dar organizuoti visokias vienadienes akcijas, jeigu joms visiškai nepasiruošiama?

 10. 10 p.o.p. 2013-08-18 12:10

  Oho, kaip senais gerais laikais:) tai cia, matai, studentams ir moksleiviams akcija buvo:)

 11. 11 DZHIT 2013-08-18 12:52

  Akcijos atrakcijos….. bet kažkaip tų jaunuolių nelabai daug ir tebuvo nei įprastai. Išvada peršasi tokia, kad Marijampolės didžiajai daliai jaunimo tiesiog neįdomu tai kas atstovauja jų miestą ir t.t…. čia ne vien futbole matau problemą, o apskritai kitose srityse kaip kultūra ir .t.t…
  Klausimas kodėl jiems neįdomu, tai vargu ar kas tiksliai pasakys…Nesakau, kad visi, bet didi dauguma Marijampolės jaunimo yra paskendę alkoholyje ar kituose svaigaluose… graudi tiesa, bet….

 12. 12 p.o.p. 2013-08-18 13:22

  Gal geriau apie zaidima snekam, nes lankomumo klausimai pernelyg sudetingi ir nuo musu nepriklausomi, kad apie juos vertetu diskutuot

 13. 13 hmmm 2013-08-18 14:26

  gryzau i stadiona po metu, vis neiseidavo atvykti del mokslu darbu ir studiju bei nedekingo rungtyniu laiko ar kitos veiklos. Reziume pamaciau tikrai grazu zaidima, atiduodancia visas jegas suduva, kuri tokiu zaidimu gali ikasti ir zalgiriui, kuris bus kaiptik baiges kovas EL arba tik bepradedas tikraji savo sezona.
  Smagu kad jaunimas taip puikiai isiliejo i komandaa, nesitikejau to, komanda ne ka silpnesne nei praeita sezona, ji dinamiskesne, greitesne. Toks vaizdas kad su visa komanda tobuleja ir Gvildys, neturiu blogu zodziu jam paskutiniu metu. Taip pat smagu matyti Radzineviciu losiant, tikrai matosi aukstos klases zaidejas! neteko matyti jo zaidimo gyvai niekados, nenusivyliau pamates. Valskis, Brokas, Radzinevicius, Baranovskis ir uztikrintai gynyboje atidirbes Bagdanavicius padare zaidima ramu, uztikrinta bei idomu. Suduva zinojo kaip zaisti, zinojo kaip imusti tuos 4 ivarcius, atrodo jau antro kelinio pradzioje buvo nusprende 4 sukalti. Visa komanda pasirode puikiai, smagu matyti jaunu zaideju progresa, seniai reikejo jaunima integruoti i komanda! nusimato idomi sezono pabaiga.

 14. 14 Tomas 2013-08-19 12:48

  Teisėjų meistriškumo dar trūksta. Antras golas absoliučiai iš nuošalės įmuštas.. :) Jau iškart matėsi, nes darė iš krašto pasą, Valskis praleido, o Radzė iš nuošalės įkirtinėjo.. Net santraukoje matyti ..:D

 15. 15 hmmm 2013-08-19 13:03

  As sita irgi pastebejau :) Bet buvo nemazai susvilpta nuosaliu kuriu realiai nebuvo. P.O.P sakyk ka nori, bet teisejai del nuosaliu klydo ir nemazai, na bet gal tai atperka vienas suklydimas po kurio seke ivartis :)

 16. 16 p.o.p. 2013-08-19 13:18

  diskusijos apie nuošalės su vienos kameros tv transliacija yra beprasmiška. dėl to ir nesinori pernelyg apie tai diskutuot – nes tiek stadione, tiek per internetą matosi nebūtinai taip, kaip yra iš tikro.

  kas liečia antrą įvartį – tai pamėgink pastabdyt tą transliaciją perdavimo akimirką ir pamatysi, kad jokios nuošalės nebuvo. bent du kruojos žaidėjai stovėjo pusmetriu arčiau vartų nei valskis. jis juos apskritai aplenkė tik tuomet, kai kamuolys buvo pusę kelio nulėkęs.

  bet ir vėl – grįsti teiginius vienos kameros vaizdu yra beprasmiška.

 17. 17 p.o.p. 2013-08-19 13:20

  p.s. nebent kalbi apie pačią atakos pradžią, kai radzinevičius iš nuošalės parbėgo kamuolio pasiimt. bet ši situacija viršija manąjį futbolo taisyklių išmanymą:)

 18. 18 Tomas 2013-08-19 13:31

  Matėsi ir varžybose tiesiogiai iš stadiono, jog Radzė nuošalėje…

 19. 19 Tomas 2013-08-19 13:44

  Valskiui nuošalės ir nebuvo (nes jis praleido kamuolį), Radzei buvo nuošalė, pasižiūrėk.. :)

 20. 20 Tomas 2013-08-19 13:46

  Atsiprašau, už floodą, tačiau kalbu taip apie atakas užaštrinimą, iš nuošalės įkirta ir įmeta gerą pasą.. :) o nuošalė yra visad nuošalė ar pradinėje stadijoje ar galutinėje;)

 21. 21 p.o.p. 2013-08-19 13:58

  aš apie tai ir rašau, sakydamas, kad tiek taisyklių neišmanau. žodžiu, pasas duodamas valskiui, kuris nėra nuošalėje. radzinevičius tuo tarpu juda iš nuošalės, tačiau pasas skirtas ne jam. valskis kamuolį praleidžia, kuris pakimba tuščioje erdvėje. o jį pasiima radzinevičius, kuris prieš pora sekundžių buvo nuošalėje.

  tai aš jau nesu pakankamai kompetetingas – reikia užskaityt čia nuošalę ar ne. bet kokiu atveju – greičiausiai čia bus interpretacijos reikalas.

 22. 22 Remis 2013-08-19 14:42

  Nuošalė fiksuojama arba nefiksuojama tam žaidėjui, kuriam atitenka kamuolys, o ne tam, kuris praleidžia :)

  • 23 Anonimas 2013-08-19 15:46

   tai kad ne jei atakoje dalyvauja fiksuojama belekuriam

   • 24 Remis 2013-08-19 16:09

    Tai čia apie konkretų atvejį kalbam, kai Valskis nebuvo ir praleido, o ne apskritai apie nuošalės fiksavimą. O jei kalbam apskritai apie nuošalę, tai fiksuojant nuošalę pats dalyvavimas atakoje turi būti aktyvus – t.y., lieti kamuolį, trukdai oponentui (pvz., užstodamas vaizdą) ar esi pirmas prie atšokusio nuo vartų ar kito žaidėjo kamuolio. Jei tik stovi ir nosi krapštai, tai nieks nefiksuos.

 23. 25 Tomas 2013-08-19 14:46

  Radzės atveju – nuošalė.. gali praleisti ir 5 žaidėjai tą pasą, kurie nebuvo nuošalėje pasavimo metu, bet jei tas vienintelis buvo nuošalėje ir paims kamuolį, tai absoliuti nuošalė.. Mūsų teisėjas nesitikėjo, jog praleis ir net užmiršo, kad Radzė buvo nuošalėje.. :)

 24. 26 Tadas 2013-08-19 15:47

  Valskis praleis dėl kortelių rytoj :( Tikėkimės ir be jo išlipsime sausi…

  • 27 Edga 2013-08-19 16:12

   Kisilevskis galės daugiau iniciatyvos imtis, o atraminiais puikiai sužais Šoblinskas ir Basic. Taip pat dar turim Chveduką, bet jis manau geriau tegul po keitimo eina į aikštę :)

 25. 28 p.o.p. 2013-08-19 17:36

  Valskio poilsio mažumą gaila, nes norisi, kad jis su Radzinevičiumi dar geriau imtų groti. Tačiau gal ir gerai, kad praleis žaidimą su Banga, o ne su Žalgiriu.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 388 hits