Laukiam: Banga – Sūduva

Bangos pralaimėjimas Kruojai: santrauka. 

Futbolas yra nenuspėjamas. Galbūt tai yra viena iš priežasčių, kodėl futbolas yra populiariausias sportas pasaulyje. Pusę sezono praleidome keikdami komandą. O štai dabar Sūduva iššoko į tokį greitkelį, kokiame senokai komandos neesame matę. Ir svarbūs yra ne tik rezultatai. Svarbu yra tai, kad mus labai džiugina Sūduvos žaidimas. Po krūvos metų komanda vėl ėmė rodyti futbolą, kurį galima vadinti “Sūduvos mokykla”. Greitas, dinamiškas, į ataką orientuotas žaidimas, kuriame svarbi ne tik tvarka ir drausmė, bet ir bravūriškos žaidėjų improvizacijos. Tokio stiliaus futbolas mums dar smagesnis, nes jis nelabai Lietuvoje įprastas. Pats smagiausias dalykas yra tai, kad kol kas šis futbolas yra ne tik gražus, bet ir efektyvus.

O kadangi tokių fragmentų naujųjų laikų Sūduvos istorijoje buvo ne tiek jau daug, didžiausią įtampą kelia natūrali mūsų visų baimė dėl to, kad tai yra labiau atsitiktinumas, nei racionalaus ir tikslingo darbo rezultatas. Neramu laukti kiekvienų rungtynių, nes kažkur pasąmonėje glūdi nerimas, kad, netinkamai aplinkybėms susiklosčius, komanda ir vėl gali kristi.

Tačiau gerai, kad šis gražusis Sūduvos fragmentas nutiko tuomet, kai lygos grafikas Sūduvai meta didžiausius iššūkius. Kai nėra galimybės lošti su komandomis, kurių pralaimėjimą galima iš anksto nuspėti. Ekranas, Kruoja, Banga, Žalgiris, Atlantas – tai yra rimčiausi šio sezono varžovai, su kuriais lošiant reikia maksimalaus susitelkimo, maksimalaus nusiteikimo ir dar bent šiek tiek sėkmės.

Galėtum sakyti, kad Banga tarp šių klubų – minkščiausias riešutas. Tačiau pergalės prieš Bangą lengvos nebuvo. Galbūt dėl to, kad Banga yra vienintelė iš antrosios grupės klubų, kuri sugebėjo išlaikyti pozityvų balansą tarp minimalaus biudežeto ir to, ką su tokiu biudžetu A lygoje galima nuveikti. Tiek Bangos gyvenime, tiek ir jos pasiekimuose jaučiamas stabilumas, kurio taip trūksta Šiauliams, Dainavai, Taurui. Gan netikėtai komandą sezono pradžioje palikęs treneris ko gero buvo vienintelis Bangos “skandalas” per keletą pastarųjų sezonų. Tačiau ir šį “skandalą” komanda išsprendė kaip niekad racionaliai – pasikvietė ne kokį egzotišką trenerį iš egzotiškos šalies n-tosios lygos, o vieną įdomiausių jaunesnės kartos futbolo specialistų. Rezultatų Bangai kol kas lyg ir trūksta. Tačiau iš kitos pusės – sau klasikinę šeštą vietą ši komanda jau yra beveik užsitikrinusi.

Tad Sūduvos laukia dar vienas sunkus išbandymas. Čia irgi klasika – esant Sūduvos šiandieninėje padėtyje lošti su teoriškai silpnesnėmis, tačiau pasikandžioti galinčiomis komandomis yra sunkiau, nei su galingesniais varžovais. Teoriškai silpnesnė komandą skatina priešininką psichologiškai atsipalaiduoti. Į žaidėjų galvas veržte veržiasi mintys apie tai, kad “jei jau nugalėjom Ekraną, tai su Banga problemų tikrai neturėsim”. Tokia jau ta psichologija ir nieko čia nepadarysi. O kad mūsų futbole psichologijai skiriamas menkas ir mėgėjiškas dėmesys, kartais būtent ji ir pakiša koją.

Optimistiškai žiūrėti į šias rungtynes labiausiai skatina tas faktas, kad pastaruosius turus Sūduva labai solidžiai lošė gynyboje. Puolimas visą sezoną buvo pusė velnio – vis tik Sūduva ir šiemet yra viena daugiausiai lygoje mušančių komandų. Ypač jis yra dailus dabar. Tačiau jaunimo pilnoje gynyboje vis nutikdavo nelemtų klaidų, kurios lemdavo rungtynių likimą. Šiuo metu Sūduvos gynyba yra gerokai gausesnė, nes ir saugai itin aktyviai gynybos veiksmuose dalyvauja. Tas gynybos stilius, kurį Sūduva sėkmingai taikė antrame kėlinyje su Kruoja yra itin efektyvus. Ypač lošiant su komandomis, kurios neturi žaidėjų, galinčių atlikti nestandartinius puolimo veiksmus. Kruoja antram kėliny buvo taip užspausta, kad vienintelis likęs būdas kamuoliui nunešti link Sūduvos baudos aikštelės buvo balionai iš aikštės gilumos.

Įdomus šį kartą bus ir iniciatyvos klausimas. Sūduva atidavė aikštę ir žaidimo valdymą Ekranui. Tą patį Sūduva padarė ir savo aikštėje lošdama su Kruoja. Tas buvo mažumą netikėta. Kiek pamenu pirmųjų dviejų ratų žaidimus su Banga, ši komanda taip pat yra linkusi į tokią “nuodėmę” – priešininkui neprieštaraujant masiškai leistis į spaudimą kuriančias atakas. Aišku, toks žaidimo planas šiandieninei Sūduvai būtų pats tas. Kuo daugiau Banga paliks erdvės savo aikštės pusėje, tuo geriau jausis Sūduvos krašto ir centro saugai bei puolėjai. Tai yra tiesa, tačiau man vis viena yra sunku patikėti, kad lošdama namie Banga pasirinktų “gynyba ir kontratakos” stilių, jei tik Sūduva nebandys lošti pirmu numeriu.

Tuo tarpu Sūduvą propaguoti ramesnį futbolą skatins ir fizikos priežastys. Banga praėjusį turą praleido, tuo tarpu Sūduvai tai bus antros rungtynės per trejas dienas. Ir nors Lietuvos klubai tikrai nepervargsta, kiek žinau, trijų dienų pertrauka tarp rungtynių yra minimalus laikas, per kurį žaidėjai fiziškai pilnai atsistato. Rungtynės su Kruoja nebuvo lengvas pasivaikščiojimas. Galim būt tikri ir dėl to, kad ne vienas žaidėjas šeštadienį namo grįžo su mėlynėmis ir pasukiotomis kojomis. Radzinevičius po vieno iš susidūrimų kurį laiką šlubavo. Ugge rungtynių apskritai nebaigė. Aišku, yra ir gerų žinių. Basičius bus puikiai pailsėjęs. Chvedukas šeštadienį jau sėdėjo ant atsarginių suolo. O ir Bagdanavičiui palakstyti teko tik vieną kėlinį.

Kad ir kaip viskas čia vartytųsi, laimėti vis viena yra būtina. Po paskutinių dvejų pergalių Sūduva ir vėl pradėjo kabintis į medalius. Ir jei šiose lenktynėse mūsų komanda nori išlaikyti padorų atstumą nuo trečios vietos, tiesiog privalo nugalėti antrosios lentelės pusės komandas. Juk kol kas aplinkybės Sūduvai klostosi gan palankiai. Pavyzdžiui, Žalgiriui bus žymiai aktualiau nugalėti Atlantą ir Ekraną, nei Sūduvą, su kuria loš iškart po Europos lygos dublio. Kad ir kaip tas dublis bepasibaigtų, gamim būti tikri, kad Žalgirio žaidėjų galvose pergalė prieš Sūduvą tikrai nebus prioritetų sąrašo viršuje. Tuo tarpu Sūduvai lošiant su Atlantu, priešininkus slėgs dar didesnė atsakomybės našta, nei mūsiškius, nes pralaimėjimas tose rungtynėse Atlantui gali kainuoti žymiai daugiau.

Tad laukiam Sūduvos kelionės į pajūrį ir trijų taškų. Laukiam maksimalistinio žaidimo, nes vėliau Sūduva turės beveik pusantros savaitės poilsio. Ir jei pergalė vis tik bus, galėsim pasidžiaugt, kad Sūduva sulošė kol kas geriausią ratą šiame sezone.

15 Responses to “Laukiam: Banga – Sūduva”


 1. 1 Remis 2013-08-19 19:25

  Sūduva neturės tų futbolininkų, kurie mušė šiemet į Bangos vartus :) Beje, vienas dalykas ne visai tikslus. Banga yra ta komanda, kuri mėgsta kamuolį valdyti. Praktiškai tik per rungtynes su Ekranu ir Žalgiriu iniciatyva visiškai priklausydavo varžovams. Bėda tik su atakų užbaigimu. Bet kartais Bangai būna ir labai šviesių dienų :)

  • 2 mantas 2013-08-19 19:41

   Patinka Remio patriotiskumas. Bet snd Suduva ir Banga skirtingu kalibru komandos. Suduva snd pajegi sutraiskyti bet ka

 2. 3 Draugas 2013-08-19 20:53

  Teisingai Remis sako. Banga nuolat megsta ritineti kamuoli, ir ji ta moka daryti. Taciau puolimu pasigirti negali, o ir jei bus perleistas jai pagrindinis vaidmuo tai arti baudos aiksteles tikiuosi niekas Jiems neleis varytis kamuolio. Zinoma Valskio netektis cia yra nuostolis, bet tikiuosi bus kam musti ir be jo. Kazkaip nujauciu, kad varzybos bus labai kovingos ir sunkios.

 3. 4 Remis 2013-08-19 21:39

  Įdomioji statistika :) N.Valskis muša bent vieną įvartį ir Sūduva laimi 9 kartus, 1 kartą sužaidžia lygiomis ir 1 kartą pralaimi. N.Valskis nemuša įvarčio ir Sūduva 2 kartus laimi, 3 kartus sužaidžia lygiomis ir 5 kartus pralaimi.

 4. 5 Anonimas#2 2013-08-19 23:10

  o kas su Valskiu? Neužfiksavau.

 5. 6 Tadas 2013-08-19 23:20

  Remi, man, kaip Sūduvos fanui, būtų įdomesnė statistika su Radzinevičiumi :) Kokia statistika kai jis atiduoda perdavimą arba muša.

 6. 7 Remis 2013-08-19 23:38

  Tadai, nei vienas statistikas nedarytų išvadų iš trijų rungtynių. Sezono gale bus galima įvertinti :)

 7. 8 kitas Juozas 2013-08-20 00:56

  nesinori įžeist Remio (čia pritariant mantui), bet o kada Banga buvo Sūduvos lygio komanda? nepamenu, kad per pastarąjį dešimtmetį nors vieną sezoną baigtų Banga arčiau kaip per vieną dvi vietas nuo Sūduvos (žinoma žemiau, nes aukščiau niekada nebuvo).

 8. 9 p.o.p. 2013-08-20 08:07

  na ką jūs čia dabar diskutuojat apie šimto metų statistiką? Remį dar suprantu – juk rašo “įdomioji statistika“, vadinasi – juokauja. juk šiandien visiškai nesvarbu, kad sūduva kasmet ima medalius, o banga – kasmet ima savo šeštą vietą. svarbu yra tik tai, kaip pasibaigs šios dienos rungtynės. ir čia jokia statistika nepadės. o kad banga, užimdama savo šeštą vietą, visuomet galėdavo iš bet ko taškų atimt – irgi tiesa.

 9. 10 Remis 2013-08-20 14:23

  Žiūriu čia kai kas sugebėjo perskaityti net tai, ko nerašiau :)

 10. 11 Draugas 2013-08-20 16:39

  Zinant Suduvos buda uzmigt ant lauru. Ir neturint ivarciu, bei apskritai manyciau komandos lyderio visomis prasmemis. Varzybos neturetu but lengvesnes nei su Kruoja. Ivarcius must gal iir kiti zaidejai, bet idomu ar prisiims atsakomybe ir istengs tai padaryti. Sekmes mums!

 11. 12 Remis 2013-08-20 17:30

  Gargžduose ką tik prasidėjo liūtis. Tikriausiai tik dirbtinė danga išgelbės nuo vandensvydžio :)

 12. 13 p.o.p. 2013-08-20 17:56

  o lia lia:) o and dirbtinės dangos per liūtį nesigaus ledo ritulys? :)

 13. 14 Favoritas 2013-08-20 18:23

  Tai kai Radzės golas! Super :)

 14. 15 Tadas 2013-08-20 18:26

  Rodo lygį Radzė.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 189 168 hits