27: SŪDUVA 1:1 ŽALGIRIS

2013-175Tomas Radzinevičius vis dar veda Sūduvą priekin. 

Po trumpų atostogų už poliarinio rato kone tiesiai atvariau į Marijampolės stadioną. Ir nors savaitė tundroje lietuviško futbolo batalijas mažumą iš atminties ištrynė, Sūduva ir vėl labai smagiai viską į senas vėžias sugrąžino.

Rungtynės buvo geros. Pirmieji du šių komandų susitikimai šiame sezone buvo desperatiški – bent jau iš mūsų pusės žvelgiant. Tais kartais lošė skirtingo pajėgumo komandos – viena darė ką norėjo, o kita ką nors įdomesnio nuveikti neturėjo jokių šansų. Šiandien futbolas buvo žymiai geresnis, nes komandų jėgos buvo panašesnės. Žalgiris sunkiai grįžo atgal į A lygą po europinių kelionių, tačiau mums jų problemos nerūpi. Tuo tarpu Sūduva, nors ir lošdama be trijų pagrindinės sudėties žaidėjų, toliau tęsė trečiojo rato pakilimą. Kaip ir dera tokioms rungtynėms – čia buvo visko. Gydytojų aikštėje, kortelių, nuostabių akimirkų, fatališkų nesėkmių ir stebuklingų pasisekimų. Netgi nutikimas, kokio nebuvau nė karto rėgėjęs (turint omeny, kad gyvai mačiau beveik visas Sūduvos ir Žalgirio rungtynes per paskutinius dešimt metų) – kokias dešimt pirmų minučių svečių tribūna buvo tuštut tuštutėlė. Tik apsauginiai ramiai saulėgrąžas gliaudė. Žalgiris ir tuščia tribūna – kažkokie nesuderinami dalykai. Bet ir tai mums nelabai rūpi.

2013-177Tuo tarpu Žalgirio pusėje – visapusiškai tuščia. 

Komandoje šiandien nebuvo Leimono, Chveduko ir Isodos. Kodėl nebuvo Leimono visi žinome, o kas nutiko Chvedukui ir kodėl Isoda ramiai didino žiūrovų skaičių tribūnoje – bent jau aš nežinau. Taigi, galėjome pamatyti dar vieną sūduvietiškos gynybos variantą (jau net nebežinau kelintą šiais metais): Ugge ir Snapkauskas cetre, Bašičius ir Bagdanavičius kraštuose. Kartais pabraškėdama, retkarčiais padarydama fatališkų klaidų ir ši gynybos sudėtis atrodė pusėtinai. Ypač turint omeny su kokiu varžovu žaista. O va Chveduko centre ir priekyje labai trūko – net jei tarsime, kad Sūduvai įprastas puolimas kraštais buvo pakankamai gražus. Tačiau pergalei reikia, kad grožis virstų įvarčiais, kurių šiandien galėjo mušti ir Baranovskis (kokius tris), ir Valskis, ir Brokas. O įmušė ir vėl Radzinevičius. Ir vėl – lygioj vietoj, kur įvarčiu lyg ir nekvepėjo. Ypač turint omeny su kokiu varžovu žaista.

Visi, kurie šias rungtynes aprašė iki manęs, kalbėjo apie atsargų žaidimą, progų trūkumą ir panašius ramaus futbolo bruožus. Tačiau man taip neatrodė. Galbūt Žalgiris ir buvo nusiteikęs vakarą Marijampolėje praleisti ramiai ir neskubėdamas, tačiau Sūduvos energija nuo pat rungtynių pradžios vertė apsukas didinti ir Žalgirio žaidėjus.

Ypač tai pasakytina apie pirmą kėlinį, kurį abi komandos iš esmės lošė kontratakuodamos. Tik Žalgiris nieko labai įspūdingo taip ir nesukūrė – gausūs mėginimai lošti per komandos naujoką naudos nelabai davė, taip versdami abejoti naujuoju Žalgirio pirkiniu. Sūduva sukūrė daugiau, tačiau galutinėse atakos stadijose vis pritrūkdavo šaltų nervų ir greito mąstymo.

2013-176Naujasis Sūduvos kapitonas. 

Antram kėliny Žalgiris pamėgino lošti agresyviau ir kartais jam tai visai neblogai pavyko. Manęs toks rungtynių situacijos pasiekitimas labai negąsdino, mat Sūduva taip gavo progą pereiti prie sau įprasto “ginamės ir kontratakuojam” stiliaus. Deja, visą reikalą pagadino patys Sūduvos žaidėjai. Kas matė, tas taip ir liko nesupratęs, kodėl Bašičius nuo aikštės vidurio atmetė kamuolį atgal Uggei, kuris toli gražu nebuvo patogioje padėtyje (gal Bašičius nematė, kaip Žalgiris lošė su lenkais?). O tada jau Ugge kamuolį ritinėjo to, kol jo neteko. Lyg ir elementaru – jei esi centro gynėjas ir už tavęs likęs tik vartininkas, geriau nemėgink demonstruoti savo technikos sugebėjimų. Ypač, kai priešininkas yra nepėsčias. Na, kas buvo tas buvo. Nėra ko čia prie to momento grįžti, nes ir analizuoti ten nėra ko.

Po įmušto įvarčio žaidimas fundamentaliai pasikeitė. To ir buvo galima laukti. Va tada bent jau aš pamačiau tą tikrąjį Žalgirį. Dailiai ir drausmingai judantį po aikštę ir lygiai taip pat sumaniai ridenantį po ją kamuolį. Tiesa, reikia pripažinti, kad Žalgiris tuo metu nutarė užbaigti rungtynes. Rezultatas juos tenkino ir jie akivaizdžiai ėmė deginti sekundes, draugiškai kviesdami Sūduvos žaidėjus vaikytis vėją laukuose.

Sūduva šio kvietimo nepriėmė. Panašu, ne iš piktos valios, o dėl to, kad tiesiog jėgų nebebuvo likę. Tokia klasikinė Sūduvos situcija. Varo du trečdalius rungtynių kaip išprotėję, tačiau įvarčio taip ir nepasiekia. Tuomet netyčia praleidžia įvartį patys, o varyti toliau nėra nei fizinių, nei psichologinių jėgų. Panažu Sūduva atsitiesė, tačiau prieš gynybon masiškai grįžusį Žalgirį nelabai ką rimtesnio sukurti tesugebėjo. Ir kai jau atrodė, kad nutiks dar vienas apmaudus bei nepelnytas pralaimėjimas, kamuolį baudos aikštelėje gavo Tomas Radzinevičius. Vėliau buvo visko. Abi komandos aklai puolė mušti antro įvarčio, taip atverdamos tuščius plotus gynyboje. Įmušti galėjo ir vieni, ir kiti. Sūduva savo geriausią progą pramiegojo (berods, Baranovskis, kuris kamuolį taisėsi tol, kol visą vaizdą link vartų užstojo gynėjas), o Žalgiris – pralošė dvikovoje su Sėkme, kuri pastūmė Sūduvos vartus taip, kad Veličkai neliko nieko kito, kaip į virpstą pataikyti. Tuo stebėtis nereikėtų – prisiminus, kaip kartą Velička nužudė Sūduvą panašioje rungtynių stadijoje įmušdamas iš ženkliai sudėtingesnės situacijos, nederėtų riesti nosies ir norėti, kad tas pats scenarijus pasikartotų dar kartą. Tad, kaip sako banalūs futbolo komentatoriai – “kovingos lygiosios”.

Ypatingų išvadų atlikti nėra prasmės. Sūduva sulošė dar vienas geras rungtynes. Galėjo pasiekti ir daugiau, tačiau ir varžovas šį kartą buvo kitokio kalibro, nei tie, kuriuos Sūduvai teko sutikti trečiame rate. Labai svarbu, kad lygiąsias vis tik pavyko išpešti – ne tiek dėl to laimėto taško, kiek dėl įrodymo sau patiems, kad įmušti komanda gali bet kam. Bent jau Lietuvoje. Taigi, mieli futbolo mėgėjai iš Suvalkijos sostinės – pats laikas pradėti gausiau rinktis į stadioną, nes malonumo pamatyti smagų futbolą lošiančią Sūduvą šiemet liko ne tiek jau ir daug.

Reklama

25 Responses to “27: SŪDUVA 1:1 ŽALGIRIS”


 1. 1 niekas 2013-09-03 03:34

  Gaila, kad neturėjau galimybės pažiūrėt varžybų. Ir ne tik stadione, bet ir per futbolo.tv. O kas dėl Chveduko ir Isodos, tai Gvildys prieš rungtynes minėjo, kad abu traumuoti: http://fksuduva.lt/?p=3634

 2. 2 koba 2013-09-03 04:20

  ponas pop nusivyliau tavo aprasymu , lyg butai suktine traukes , nedalyvavai zaidime visai , pagal aprasyma

 3. 3 hmmm 2013-09-03 07:17

  Geras aprasymas, nesuprantu kuo tau koba netinka jis. Suduva parode, kad jaunos komandos gali sparciai tobueti. Siais metais i sudeti iejo daug dubleriu kurie pora ar tris metus is eiles buvo tape dubleriu cempionais, jie isiliejo sekmingai ir greitai (per puse sezono) pritapo prie vyru futbolo ir sparciai tobuleja. Labai stebina musu visu anksciau nurasytas Brokas, tikrai pasakiskai zaidzia, mauste zalgiri kaip norejo, Greiciausiai isaugo is tusofkiu amziaus ir pradejo rimtai dirbti.

  Komanda sparciai tobulejanti, dinamiska, gynyba dar nepatyrus, bet matem, dideliu klaidu nedare isskyrus viena. Komanda moka improvizuoti. Gvildy, vel gauni pliusa, negi konsultuojiesi su kokiu Wengeru?

 4. 4 griezhtas 2013-09-03 07:46

  As dar pradzioje sezono, kai visi verke paleistu “zvaigzdziu“, sakiau, kad visos permainos tik i gera…:P Ir ka turim graziausiai per paskutinius, bent jau 5 metus, zaidziancia suduva, aisku yra silpnu vietu susiejusiu su komandos patirties stoka, ale del tos patirties stokos gerokai daugiau ir draskomasi. Zodziu pliusai tiek VM, kad ryzosi daryti pokycius, tiek Gvildziui, kad vistik per pusmeti nulipde komanda ir nepabijojo ismesti komanda demoralizuojanti tingini.

 5. 5 p.o.p. 2013-09-03 09:51

  kai nėra ko skųstis komanda, galima paburbėt ir ant rašytojo:) aš – nieko prieš, tegul tik sūduva apsukų nemažina:) chm, įdomu, kas čia buvo svarbiausias faktorius šių pokyčių sūduvos išvaizdoje. dar įdomiau – ar turės visa tai kokį nors tęstinumą ateinančiais sezonais, nes varant ta pačia kryptimi po poros metų galima turėt visai neblogą komandą be išskirtinio lietuvai biudžeto.

 6. 6 griezhtas 2013-09-03 10:01

  Faktoriu del suduvos uzgrojimo yra daug, tai ir trenerio darbas, ir jaunimo apsislifavimas, patirties igyjimas, pasitikejimo savim atsiradimas, komandos demoralizatoriaus ismetimas, soblinsko sugrizimas, aisku ir radzinevicaus sugrizimas, su kuriuo atsirado komandoje tikras lyderis ir ivairove atakuojant.
  Del testinumo, tai kokio Valskio praradima manau komanda isgyventu, aisku butu labai smagu, kad pagrindas isliktu kitiems metams.

 7. 7 Varvalas 2013-09-03 10:17

  jei jau ieškome taip vadinamų “faktorių“, tai vienas iš jų lenda per visus galus – gynėjų komplektacijos reikalai. Beveik kiekvienose rungtynėse ginasi vis kiti gynėjai. Net su stipriausia Lietuvos komanda buvo eksperimentinė gynybos “komandėlė’; berod, du iš keturių gynėjų, šįmet niekada tose pozicijose nežaidė. Tai ko gali tikėtis saugai ir puolėjai iš vis kitų gynėjų? Ir nė kiek reikalo nekeičia tai, kad vienas gynėjas buvo traumuotas. Reikia taip komplektuoti komandą, kad tų “stabilesnių“ gynėjų būtų ne 3-4 (Ugge, Bagdanavičius, Daukša ir gal dar koks nors nors pusiau x), o dukart daugiau. Ant suolelio dar buvo Lasevičius, kuris rungtynių pabaigoje išbėgo į aikštę; tiesa, keitimo prasmės ar būtinybės nesupratau. To Makedonijos herojaus pavardės geriau išvis neminėsiu.
  Tiesa, gynyba vakar sužaidė nei blogiau, nei geriau, negu visada, bet vis tiek pora grybų supjovė. Atsižvelgiant į prastas oro sąlygas ir pajėgų varžovą, gynėjų labai ir nekaltinu. Net ir treneris turbūt išstatė labiausiai optimalią ir patyrusią gynybos liniją. Kritika skiriama tik tiems 1-2 asmenims, kurie tik jiems vieniems žinomais būdais komplektuoja komandą. Išvada: vien toks faktas įrodo, kad jokio šviesesnio rytojaus nesimato; paprasčiausiai to rytojaus kai kas iš vadų net neįsivaizduoja. Kitaip į komandos sudėtį neįtrauktų kokios 10 – 12 saugų. Kad ir labiausiai universalių.

 8. 8 p.o.p. 2013-09-03 10:24

  na kliurkų ir Žalgirio gynyba vakar privėlė, įskaitant kelis nepataikymus į kamuolį baudos aikštelėje.

  vieno ar dviejų žaidėjų praradimą komanda tikrai išgyventų (išskyrus Radzinevičių, kurį pakeisti vis tik būtų sudėtinga). bėda būtų, jei teisus yra Varvalas – jei kitąmet komandos komplektavimas ir vėl bus pagrįstas atsitiktinumo faktoriumi, kai imami tie žaidėjai, kurie yra laisvi (nepaisant jų žaidimo stiliaus ar pozicijos), o ne tokie, kurie racionaliai sustiprintų turimą sudėtį.

  beje, Valskio žaidimas pastaruoju metu vis daugiau klaustukų kelia – toks jausmas, kad kol kas jam sunkokai sekasi adaptuotis prie naujo Sūduvos žaidimo stiliaus ir jis niekaip nepamiršta sezono pradžios, kai pats vienas priekyje turėjo tvarkytis, nes pagalbos nebuvo iš ko laukt. Vakar jis buvo tas, kuris ko gero labiausiai kamuolį perlaikydavo ir Ledesmos stiliumi vis įsiveldavo į bereikalingus kontaktus vietoje to, kad vienu lietimu kamuolį siųstų tolyn.

 9. 9 p.o.p. 2013-09-03 10:31

  http://alyga.smscredit.lt/video/109 – santrauka. o bašičiaus perdavimas radzinevičiui vis tik puikus buvo.

 10. 10 diletantas 2013-09-03 10:36

  Smagu dėl jaunimo- solidžiai gynėsi Bagdanavičius, centre (neskaitant pora neskanių atriezų) tvirtėja Kiselevskis.
  Nesmagu dėl krašto saugų- Brokas “pusė velnio“, bet Baranovskis aiškiai netempia žaidimo lygio, į kurį bando kabintis Sūduva

  • 11 hmmm 2013-09-03 11:11

   Kaip tik krasto saugams nusiskundimu sunku rasti. Ne pries bet ka lose, o pries zalgiri ir tikrai prasciau neatrode.

 11. 12 griezhtas 2013-09-03 11:09

  Del gyneju komplektavimo, tai gal cia tiesiog suduvos zaidimo filosofija atejusi is gabrio laiku “kad visiem idomu ivarciai, o ne drausminga ir tvarkinga gynyba“ pagal ja ir komplektuojama komanda todel gyneju i atsarga neperka (neatsimenu laiku kada turejom atsargoj geru gyneju), o atsargas kaupia tik atakuojantiems zaidejams.

 12. 13 p.o.p. 2013-09-03 11:10

  nenorėčiau sutikti dėl Baranovskio. Taip jo žaidimo kokybę pagerinti galima – kadaise futbolo.tv duodam interviu jis pats to gerinimo kryptį labai aiškiai įvardijo – “kojos bėga greitai, bet reikia, kad ir galva taip pat greitai dirbtų“. vakar Baranovskis sulošė gerai – išskyrus tai, kad bent 2-3 įvarčius mušt galėjo, tačiau neįmušė, nes arba mušė negalvodamas (smūgis pirmam kėliny tiesiai į vitkauską) arba mušė per lėtai (smūgis į gynėją rungtynių pabaigoje). Užtat gynyboj Baranovskis atidirba kaip reikiant ir vis dar yra vienas iš nedaugelio, kuris sugeba panašiu tempu visas rungtynes atlakstyt.

  Man gaila, kad komandoj atsiradus Radzinevičiui ir sugrįžus sezono pradžioj traumuotiems žmonėms mažumą pairo Barananovskio-Valskio jungtis, kuris pirmoj sezono pusėje labai gražiai žiūrėjosi. Prisimint galima kad ir vakarykštį atvejį, kai Baranovskis, su kamuoliu priekin nulėkęs, dailiai jį kulnu laisvam Valskiui atgal atmetė – tai buvo puikus gero susiklausymo pavyzdys.

  Baranovskiui labai reikia smūgio kokybę pagerint – tai ko gero yra rimčiausias šio žaidėjo trūkumas, nes gerų progų smūgiams jis kone kiekvienose rungtynėse gauna. O muša jis nemąstydamas – todėl ir trūksta efektyvumo tiek smūgiams, tiek perdavimams.

 13. 14 Tomas 2013-09-03 11:15

  Ugge prastai bokalą iš vakaro nugėrė, tai dingęs dar truputį jutimas atstumo.
  O normaliai kalbant, tai turbūt Italijoje to nemokina pirmose futbolo treniruotėse, jog paskutinis gynėjas negali kamuolio perlaikyti.. :)
  O šiaip – buvome verti pergalės! :)

  • 15 carlos 2013-09-03 15:38

   mūsų šilėnas ne ką geresnį:) praktiškai didžiąją dalį sudūvos progų pats sau pasidarė…

 14. 16 Ignas 2013-09-03 11:32

  Labai puikiai vakar teisėjų brigada sudirbo..
  Seniai tokio profesionalaus ir lygaus teisėjavimo nesu matęs… :)

 15. 17 niekas 2013-09-03 16:57

  Pasikartosiu, nemačiau rungtynių, peržiūrėjau tik santrauką. Toks įspūdis, kad Davidovsą slegia kapitono pareigos. Tokios dvi kliurkos, kad net Kybartų Sveikata galėjo už jas nubausti. O šiaip komanda šaunuoliai.

 16. 18 DZHIT 2013-09-04 16:23

  Rungtynės puikios ne vien dėl rezultato, bet demonstruojamo žaidimo. Bravo, puiku. Dar kas labai labai gražiai žiūrisi tai Tomas Radzinevičius, kuris ne tik muša tokius beprotiškai fantastiškus įvarčius, bet kad vien jam būnant aikštėje kolegos negaili jėgų, kovingumas veikia 100 proc pas visą komandą. Jeigu taip ir toliau,l tai trečia vieta visai lengvai šviečiasi. Nenoriu būti pranašu, bet šį sezoną galutinis trejetas turi atrodyti štai taip atsižvelgiant į demonstruojamą žaidimą :
  1) Žalgiris
  2) Atlantas
  3) Sūduva (Ekranui pakaks 4 vietos)

 17. 19 Favoritas 2013-09-04 17:24

  Šiaip iš tiesų smagu, kad Sūduva demonstruoja tokį žaidimą, ypač šioje sezono stadijoje. Visą laiką pabaigoj sezono komanda sėsdavo, o dabar įgauna geriausią sportinę formą būtent tada kai to labiausiai reikia.
  Dėl galutinio DZHIT trejeto aš nesutikčiau. Manau Atlantas dabar yra labiau sėdęs nei Ekranas ir su banga rungtynėse prastai atrodė. Taip, kad klaipėdiečius aplenkt yra daugiau šansų.

 18. 20 DZHIT 2013-09-04 18:28

  Taip, Atlantas yra sėdęs, bet žinant jų trenerį, tai tas sėdimas tik laikinas (tikiuosi). Klaipėdiečiai kovos iki galo, žemaičiai užsispyrę. O kas apie Ekraną, tai atsigauna, bet prieš Taurą laimėti 5:0 žinant Tauro dabartinę situaciją, tai čia nei džiaugtis per daug reikėtų nei ką. Ekrano era baigėsi, ir tikiuosi ne vien šiam sezonui. Kuo daugiau konkurencingesnių komandų, tuo įdomesnė pati A lyga. Taigi reziumuojant norėčiau pridurti, kad Žalgiris vargu ar paleis pirmąją vietą, dėl antros ir trečios vietos didelis klaustukas. Vienok ir Atlantas šį SEZONĄ žaidžia FUTBOLĄ ir pats Ekranas nėra tokie apgailėtini…. taigi, sunku kažką sumatyti.

 19. 21 p.o.p. 2013-09-04 18:32

  nugi jūs optimistai:) kad ir kiek ten ekranas su atlantu būtų sėdę, rimtų rungtynių liko baisiai mažai. turiu omeny, kad nelabai galima tikėtis, jog tos dvi komandos pabarstys taškų, lošdamos su antra lentelės puse.

  tarkim, ekranas pralošia žalgiriui atidėtas rungtynes, o sūduva – laimi prieš taurą. tuomet sūduvą nuo anų komandų skiria šeši ir septyni taškai. daugoka, nes sūduva ketvirtam rate turi laimėti praktiškai viską. ir tai dar garantijų nebus. iš kitos pusės – kuo daugiau taškų praras ekranas ir atlantas (tarkim, pralošdami sūduvai), tuo labiau nesiplėšyt lošdamas su šuom komandom galės žalgiris.

  žodžiu, fain yra optimistiškai tikėtis ir tą darysim. tačiau dabar jau reik stebuklo, kad sūduva šiais metais medalius laimėtų.

  iš kitos pusės, mane labiau nei medaliai džiugina žaidimas ir nuotaika komandoje. o labiau už medalius norėčiau, kad ta pati dvasia būtų išlaikyta ir dar patobulinta kitame sezone.

  tiesa, yra dar vienas niuansas – būtų smagu šiemet teksiančių taurės žaidimų nepralošt, kad kitų metų pradžiai daugiau emocijų būtų.

 20. 22 Ramunas 2013-09-04 19:54

  Na, Atlanui tai jau nebe pirma duobė sezone, o tai jau šį bei tą pasako apie tą komandą. Prieš Bangą ir Ekraną jie atrodė tiesiog apgailėtinai, su Kruoja taip pat pusę rungtynių žaidė baisiai ir spėju, kad turėtų jie kristi prieš Sūduvą pagaliau.

 21. 23 Kuzma SS 2013-09-05 09:05

  Nepamirškit, kad liko tik paskutinis ratas. T.y. tik po vienas varžybas su kiekviena komanda.
  Matematika paprasta: net jei laimime prieš visas žemiau esančias komandas, po +3 taškus prieš Žalgirį, Ekraną, Atlantą tikrai nepakanka. Nes Ekranas praradęs 9 taškais mažiau. Atlantas – 8-iais mažiau.
  Nors jie dar sužais tarpusavyje. Tai reiktų, kad Arba Atlantas, arba Ekranas visas jas praloštų, tik tada galima tikėtis medalio. Vienu žodžiu, dabar jau toli gražu, ne patys esame savo likimo kalviai.
  Tačiau sportas tuo ir įdomus, kad ta pati matematika vis dar leidžia tikėti. Todėl tikėkime, ir palaikykime savus!
  Taip pat nepamirškime Taurės.

 22. 24 kitas Juozas 2013-09-05 12:12

  kabintis labiausiai realu už atlanto, o ne už ekrano, kadangi (neskaitant atkeltų rungtynių su tauru, kur visi tikim kad pasiimsim tris taškus) sekančios rungtynės su atlantu namie (laimėję priartėtume iki keturių taškų nuo atlanto), dar kitas turas – mes su šiauliais, o atlantas su žalgiriu (kur realu tikėtis žalgirio pergalės). Tad artimiausi 2 turai (neskaitant musu su tauro) labai svarbūs ir tikimės sugrąžins intrigą realią:)

 23. 25 akva 2013-09-05 17:49

  Kažkam įdomus Chvedukas. Kai tiek degtinės geri, kartais kojos nelaiko


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,717 hits
Reklama