21: TAURAS 3:3 SŪDUVA

Štai kaip netikėtai viskas gali apsiversti! Viskas, apie ką taip ryžtingai rašiau prieš rungtynes, nuėjo šuniui ant uodegos. Man belieka atsiprašyti Tauro trenerio bei paskelbti jį geriausiu Lietuvoje.

Rungtynių gyvai nemačiau. Chm, antrą kartą šiemet Sūduvos žaidimo nemačiau gyvai ir tame įžvelgiu tam tikrą prakeiksmą. Mat pirmosios tokios rungtynės buvo liūdna trečiojo rato pradžia Klaipėdoje. Visą vakarą laukiau, kol futbolo.tv patalpins rungtynių įrašą, kad galėčiau pažiūrėti, kas ten šiandien Tauragėje nutiko. Deja, įrašo kol kas nėra, todėl pirmąsias mintis rašau iš lempos.

Tiesa, įvertinti tokį rezultatą nėra labai sudėtinga net ir rungtynių nemačius. Kai gerokai po rungtynių gavau progą patikrinti rezultatą, ištiko lengvas šokas. Negalėjau patikėti savo akimis. Rezultatas buvo tiesiog fantastinis. Ir labiausiai stebino net ne lygiosios, o trys praleisti įvarčiai. Juk Tauras šiemet muša maždaug po pusę įvarčio per rungtynes. Po kurio laiko aprimau. Tuomet ir supratau, kad nieko labai ypatingo ar tragiško neįvyko. Nutiko tai, kas ir turėjo vieną kartą nutikti. Komanda juk negali visą laiką viską laimėti vienu ritmu.

Pirma – lažybos ar ne? Nespėjo nuaidėti finalinis teisėjo švilpukas, o kaltinimai sutartomis rungtynėmis ėmė dygte dygti. Aš šiuo klausimu visada laikausi labai griežtos nuomonės. Kas nėra įrodyta teisme, to nėra. Aptarinėti įtarimus yra beprasmiška. Tokia diskusija veda aklavietėn. Beje, siūlyčiau atkreipti dėmesį į tai, kad Lietuvoje tokie įtarimai prapliumpa kiekvieną kartą, kai silpna komanda sugeba pasipriešinti stipriai. Tarsi silpna komanda neturėtų jokios teisės įkąsti stipresniam varžovui.

Sutartų rungtynių reikale yra du paradoksai. Teoriškai būtent tokių šalių kaip Lietuva klubai ir futbolininkai yra pažeidžiamiausi. Visi šio klausimo specialistai draugiškai sutaria, kad šalyse, kur futbolo gyvenimas finansiškai yra nestabilus, kur žaidėjau gauna mažus atlyginimus ir jie į jų sąskaitas krenta vėluodami, dirva užkadriniams fokusams yra ypatingai derlinga. Šie čempionatai niekam nerūpi be tų šalių gyventojų. Jie menkiau rodomi per teliką, mažiau aptarinėjami žiniasklaidoje. Tai tarsi tolima provincija, kurios nuotykiai sostinių niekada nepasiekia. O žmogų, kuris gauna menką ir neužtikrintą atlyginimą visuomet yra lengviau nupirkti.

Tačiau yra ir antroji paradokso pusė. Kaip taisyklė, į viešumą šie tamsūs reikaliukai patenka tik tose šalyse, kur futbolas yra solidi pramogų industrija ir kur futbolas – visiems “ant akių”. Vokiečiai, italai, turkai. Ukraina, kuri sėdi tarpinėje pozicijoje – futbolas ten svarbus, bet ir valstybinės korupcijos lygis aukštas. Pataisykit, jei klystu, tačiau dažniausiai skandalai kyla ne dėl lažybų, o dėl to, kad klubai tariasi draugiškai išspręsti visokius turnyrinių lentelių kazusus.

Šis paradoksas lengvai paaiškinamas. Tokiose neturtingose ir korumpuotose šalyse kaip Lietuva nuslėpti sporto korupciją lengva. Stebint viešąją nuomonę Lietuvoje, susidaro įspūdis, kad niekam tai nerūpi. Kad nerūpi klubams – nieko nuostabaus. Tačiau į tai nusispjaust ir teisėsaugai ar sporto federacijoms. Ir ko čia stebėtis, jei girtam bokso olimpiečiui pasišvaisčius kumščiais bare, jo gimtoji federacija nusprendžia jo nei bausti, nei barti, nes “nenori užgauti jautrios boksininko sielos prieš čempionatą”.

Neseniai šiame bloge buvo įmesta nuorodą į, berods, Žinių radijo kiek tuštoką laidą lažybų futbole tema. Joje žurnalistas kalbino LFF prezidentą, kuris kaip visada atvirai ir naiviai nusakė federacijos poziciją sutartų rungtynių klausimų. Šneka ten buvo apie tai, kad LFF prieš kurį laiką kreipėsi į teisėsaugą, prašydama įvertinti kai kurias rungtynes ir kai kurių klubų elgesį. Tačiau federacijos prezidentas tiesiai šviesiai pasakė, jog darė tai ne todėl, kad iš tikro norėtų ką nors šioje srityje nuveikti ar apskritai matytų tokių veiksmų prasmę, o dėl to, kad liepė UEFA. Jie ten kažkokius tyrimus daro, algoritmus braižo ir pagal juos federacijas informuoja apie galimai nesąžiningas rungtynes. Tai federacija ir persiuntė tą laišką prokurorams. O šie jį, matyt, pasiuntė į šiukšlių dėžę.

Štai ir visa tiesa. Todėl diskutuoti apie tai, ar šis rezultatas buvo sutartas – nėra jokios prasmės. O kadangi tokios prasmės nėra – bent jau aš tariu, kad jis sutartas nebuvo. Tariu, kad Sūduva tiesiog parodė mums, jog dar nėra komanda, kuri yra subrendusi rimtoms pergalėms ir solidiems pasiekimams.

Antra – tai kas čia nutiko? Turint omeny komandų pajėgumus, šios sezono dalies ambicijas ir nuspėjamas galimybes, galime drąsiai teigti, jog Sūduva tiesiog perdegė. Pernelyg anksti patikėjo, kad A lygoje gali viską. To buvo galima laukti – su komandomis, neturinčiomis stipraus psichologinio stuburo dažnai taip nutinka. O kad mūsų komandoje kas nors kokiomis nors priemonėmis tą stuburą sąmoningai formuotu – tikėtis naivu. Tad viskas priklauso nuo krūvos atsiktinumų. Kartais būna gerai, o kartais – blogai.

Taip, Sūduva beprasmiškai prarado du taškus. Sūduva prarado galimybę mažumą palengvinti savo darbą trečiame rate. Tačiau juk niekas nepasikeitė. Sūduva vis dar turi galimybių laimėti medalius – tiek bronzos, tiek sidabro. Kitas klausimas – ar mes ir pati komanda tikim, kad tai yra įmanoma.

Toks pralaimėjimas vis viena turėjo nutikti. Būtent dėl tos priežasties, kad niekas psichologų mūsuose nesamndo, kad tie padėtų žaidėjams susitvarkyti su sezono metu juos ištinkančiomis įtampomis. Galim tik pasidžiaugti, kad šis pralaimėjimas nutiko dabar, o ne, pavyzdžiui, trečio rato viduryje. Tuomet jis skambėtų žymiai skaudžiau.

Kitas dalykas – Sūduvos tikslai ir matematika taip pat nesikeičia. Maksimalios kovos imperatyvas vis viena išlieka. Atvirai pasakius, nėra didelio skirtumo, ar Sūduva nelaimės medalių dėl to, kad šiandien nesugebėjo nugalėti Tauro, ar dėl to, kad ketvirtam rate neįveiks Atlanto ar Ekrano. Šiandienės rungtynės parodė, kad antroji galimybė yra įmanoma.

Tad galbūt geriau yra prarasti taškus su Tauru, jeigu tik šis “pralaimėjimas” privers komandą rimčiau pažvelgti į savo darbą žaidimuose su Atlantu ar Ekranu. Šios dienos “pasiekime” įžvelgiu šiokią tokią pedagoginę naudą. Galbūt būtent lygiosios su Tauru padės Sūduvai laimėti medalius.

Reklama

14 Responses to “21: TAURAS 3:3 SŪDUVA”


 1. 1 DZHIT 2013-09-08 09:17

  Apgailėtina ir daugiau nieko. Neverta ši komanda trečios vietos, ir tikiuosi, kad to ir nebus.

 2. 2 p.o.p. 2013-09-08 09:37

  nėra čia ko parintis – tiesą pasakius, kol kas nelabai situacija ir pasikeitė. galbūt šie du prarasti taškai turės didžiulės reikšmės, o gal ir ne.

  pralaimėjo psichologija ir tai gali bet kam nutikt. gvildys komentaruose visą kaltę sau prisiėmė, tačiau psichologinė duobė netikėtai pakilusią komandą bet kada gali ištikt. ypač jei ties šiuo klausimu nėra nuolat dirbama. galima kad ir tą patį žalgirį prisimint, kurio treneris burbėdavo apie prastą žaidimą po pergalės 7 įvarčių skirtumu.

  o sūduva šiemet tikrai nėra garantuotas junginys – manau, kiekvienų rungtynių su nerimu laukiam ir vis dar stebimės, kad kone visą ratą ant didžiulio emocinio arklio sūduva pralėkė. todėl ir sakau, kad nėra labai blogai, jog į tokią duobę sūduva įpuolė dabar, o ne kur nors trečio rato viduryje.

  bus trečia vieta ar ne – nėra taip žvėriškai svarbu. po antro rato nelabai kas to net ir tikėjosi. šnekos apie trečią vietą atgijo visai neseniai – tiksliau, po pergalės prieš ekraną. žymiai svarbiau yra kokią komandą klubas yra numatęs kitiems metams. jei pagrindas išliks – tuomet kitame sezone bus galima visai kitokius tikslus sūduvai kelt.

 3. 3 p.o.p. 2013-09-08 09:37

  p.s. …turėjau omeny “ketvirto rato viduryje“

 4. 4 Ramūnas 2013-09-09 08:35

  O tas Tauro juodukas neprastai žaidžia.

 5. 5 gerai 2013-09-09 12:04

  Aha ir man jis patiko. Idomu is kur ji istrauke? Nes ir google nieko neranda apie ji…

 6. 6 gerai 2013-09-09 12:12

  Pries Ekrana irgi labai grazu epizoda turejo, bet tada ivarcio nepelne, i skersini pataike :)

 7. 8 p.o.p. 2013-09-09 16:10

  chm, stipru, sakyčiau.

 8. 9 mantas 2013-09-09 23:45

  Cia noreciau su pop nesutikti. Sansai iskovoti Suduvai medalius siemet minimalus arba visai prarasti.

 9. 10 p.o.p. 2013-09-10 08:29

  tai kad šiuo klausimu galim ginčytis iki sąmonės netekimo:) mano manymu, labai lietuviška būtų rankas nuleisti anksčiau laiko. čia panašiai kaip kova dėl iš pirmo žvilgsnio beviltiško kamuolio – vieni lekia, griūva ir neretai pačiumpa, o kiti – iškart ranka numoja. mano manymu, kovoti yra prasmės tol, kol bent menkiausia viltis šviečia.

 10. 11 Ramunas 2013-09-10 10:39

  Na tai rungtynės su Atlantu dabar bus be jokių variantų svarbiausios sezono rungtynės. Ir čia tik Atlantą ir reikia vytis, nes Ekrano padėtis yra ryškiai geresnė. Pergalės atveju nuo iki Atlanto būtų 6 taškai, o tuo tarpu Ekranas greičiausiai aploš Dainavą ir bus -8. Tada reikės tikėtis kad Žalgiris kitose rungtynėse laimės prieš Atlantą arba bent lygiom sužais, o Sūduvai reikia mirtinai laimėti prueš Šiaulius ir tada iki Atlanto liks 3-4 taškai.

 11. 12 Kuzma SS 2013-09-10 11:30

  Ramūnai, Ekranui dar taip pat laukia atkeltos varžybos su Žalgiriu. Taigi, labai tikėtina, kad irgi praras taškų.

  • 13 Ramunas 2013-09-10 13:16

   Jei Ekranui iki Žalgirio pavyks nueiti be nuostolių, tai dar klausimas ar nekibs tam pačiam Žalgiriui į gerklę. Vienareikšmiškai, čia reikia Atlantą bandyti vytis.

 12. 14 Kuzma SS 2013-09-10 11:31

  Bet svarbiausia žinia, ką p.POP sako – kol yra vilties, kabinkimės. Labai tikiuosiu, kad ir visa komanda taip mąsto!


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,717 hits
Reklama