Laukiam: Šiauliai – Sūduva

2013-182

Chm, štai dabar jau tikrai galim ramiai ir linksmai baigtį šį čempionatą. O komanda galėtų susitelkti į du dalykus. Viena, suteikti ir mums, ir sau patiems kuo daugiau smagių akimirkų per tas kelias likusias šio sezono rungtynes. Kai įtampa galvos nespaudžia – lošti ir lengviau, ir maloniau. Kitas dalykas – reikia nepamiršt, kad dar bus vienas kitas LFF taurės žaidimas, kuriame būtų naudinga užsitikrinti galimybę šį reikaliuką pratęsti kitame sezone.

Visaip skaičiavom Sūduvos galimybes per ketvirtą ratą, tačiau į savo vietas viską sustatė Atlantas, netikėtai ir lengvai paguldęs ant menčių Žalgirį. Tokios vakarykščio žaidimo baigties paskutinės kelios Atlanto rungtynės neprognozavo. Tačiau Atlantas sužaidė tada, kai to labiausiai reikėjo.

Nors ir pikta, kad tiek metų visų muštas Atlantas staiga ėmė ir per vieną tarpusezonį iššoko kone iki aukso medalių (tokį kelią derėtų kultūringai eiti bent keletą metų), tačiau tos komandos pasiekimas negali nežavėti. Kad ir kaip būtų pavydu, tačiau tenka pripažinti, kad Klaipėdos komandoje lošia žmonės, kurių pilna ir kituose Lietuvos klubuose – lyg ir eiliniai A lygos veteranai ir būrys visiškai žalio jaunimo. Gal tik Žalgiris neturi nė vienos, nei kitos kategorijos žaidėjų.

Taip, tas baltapūkis įsimušė sau Marijampolėje, tačiau prieš Žalgirį lošė lyg anų rungtynių nė nebūtų buvę. Žmonės (tai yra, rungtynių komentatoriai) kalba, kad šiam baltapūkiui, vardu Skirmantas Rakauskas, yra 17 metų. Va čia tai – dubleris! Už tokio amžiaus jaunuolio debiutą A lygoje galim paplot. Deja, čia ne mūsiškiai “dubleriai”, apie kurių amžių net nejauku klausinėti (arba – nemandagu – čia jau būtų požiūris iš manekenių pasaulio). Dar vienas dalykėlis. Kažkaip smagu buvo, kai Audrius Urbšys tą trečią bankę įkalė Žalgiriui. Smagu už Audrių. Kai pamačiau, kad jam teko garbė vienam prieš Vitkauską (kitą marijampolietį!!!) išeit, kažkaip nesąmoningai nejauku pasidarė – juk kiek tokių progų per paskutinius metus Sūduvoje iššvaistyta! Užtat ir džiaugiausi, kad tą dvikovą laimėjo ne Vitkauskas, o Urbšys. Na bet palikim tą Atlantą ramybėje.

Tęsiant tas pačias minčių gijas, galim pasidžiaugt dar ir tuo, kad nors Sūduva medalių šiemt nelaimės, jų gaus tiek būrelis Marijampolės futbolo universiteto auklėtinių, tiek ir Lietuvos futbolistų, kadaise Sūduvoje lošusių. Tų suvalkietiškos futbolo doktorantūros absolventų suskaičiavau tris – po vieną kiekvienoje komandoje: Vitkauskas Žalgiryje, Urbšys – Atlante ir Vaidas Slavickas Ekrane. Prie jų dar galim pripliusuot Žalgirio Radavičių ir Zagurską, Atlanto Eliošių bei Gnedojų ir gausim visai neblogą ex-Sūduvos desantą ant šio sezono medalinės pakylos. O koks Vitkauskas su Gnedojumi, žiū, dar ir į metų A lygos rinktinę pateks!

O štai šiandien Sūduvos laukia Šiauliai. Komanda, kuri antroje sezono pusėje pralošė beveik viską, ką tik buvo galima pralošt. Tik reikia priminti, jog ir Tauras pralošė lygiai taip pat (čia kad per anksti nebūtų atsipalaiduota). Beje, Šiaulių sudėtis taip pat nėra tokia jau bloga. Yra ten ir padorių žaidėjų, ir jaunimo ko gero neblogo ir netgi vienas kitas pusėtinas legionierius. Tačiau Šiaulių didžioji bėda ko gero yra trenerių štabas. Abejoju, ar neseniai Šiaulius sutvarkiusi Banga turi galingesnę sudėtį. Net rungtynių neblogų tie Šiauliai šiemet yra sulošę. Pirmam rate buvo vienintelė komanda, kuri sugebėjo atimti taškų iš Atlanto. Ir su Žalgiriu padoriai palošė. Ir su Ekranu. Ypač taurės turnyre. O paskui – ilga kelionė į duobę. Dabar Šiauliai yra taip giliai, kad greičiausiai netgi nesugebės normaliai pastumdyt Bangą, užsėdusią savo mylimą šeštą vietą.

Įdomu, bus pažiūrėt, kaip šiandien abi komandos atrodys. Sūduva mažumą pasėdus, o ir ugnelės gali būt mažiau, kai vienintelis tikslas – neprisileisti pernelyg arti Kruojos. Tuo tarpu Šiauliai… Tiesą pasakius, tokių rungtynių, kokias Šiauliai trečiam rate sulošė Marijampolėje seniai nebuvau matęs. Seniai nebuvau matęs taip beviltiškai išrodančios komandos, nepaisant to, kad aikštėje buvo ir padorių žaidėjų. Tą kartą rungtynės galėjo baigtis ir taip, kaip kadaise baigės Marijampolėje Atlantui, kurio vartus godotinas Lekevičius saugojo. Šiaulius nuo beviltiško sutriuškinimo tą kartą išgelbėjo patys Sūduvos žaidėjai, kurie didžiumą idealių progų įvarčiui iššvaistė mėgindami perspirti kamuolį per tribūnas.

Laukiam vakaro.

Reklama

6 Responses to “Laukiam: Šiauliai – Sūduva”


 1. 1 Lukas 2013-09-18 12:31

  Niekaip nebūčiau pagalvojęs, kad galiu taip pasakyti, bet norėčiau, kad kitąmet Sūduvą treniruoti liktų Gvildys.

 2. 2 p.o.p. 2013-09-18 13:39

  Aha, tik su Gvildziu reik ir perkelt komandos pagrinda – tuod zmones kurie siuo metu zaidima daro. Teoriskai galvojant, dabartine sudeti papildzius 2-3 gynejais ir bent vienu jaunu puoleju, galetume ir vel prisimint senas geras Suduvos vadu ambicijas. Bet tai yra teorija, kuri nebutinai atitinka realia komandos finansine bukle.

 3. 3 kitas Juozas 2013-09-18 13:59

  nežinau iš kur jūs tą finansinę būklę taip nuvertinat, bet nemanau, kad kitais metais biudžetas bus žymiai mažesnis nei šiemet, kaip jūs įsivaizduojat matau (o gal ir didesnis?).
  Beje, nėra jau Sūduva tokioj duobėj, ta “duobė“ yra dvi lygiosios, taip kad mažiau pesimizmo:)

 4. 4 p.o.p. 2013-09-18 14:06

  apie biudžetą visokių kalbų sklido, o kad jis drūčiai šiemet mažėjo – tą minėjo ir pats Prezidentas prieš sezoną, ir komandą paliekantys žaidėjai (pvz., Lukšys). Sūduva buvo viena iš nedaugelio komandų lygoje, kuri praktiškai nesistiprino (Radzinevičiaus atėjimas yra kiek kitokio plauko istorija). Ir jei naujų žaidėjų net ir antroje sezono pusėje radosi tiek Atlante, tiek Ekrane, Sūduva žmones tik praradinėjo.

  O dėl duobės – tai rezultatai yra žaidimo pasekmė. Ir, manau, sutiksi, kad paskutines dvejas rungtynes Sūduva nežaidė taip, kaip žaidė trečiam rate – su tuo pačiu Ekranu, Kruoja ar Žalgiriu. Tik bent jau aš nematau ypatingos reikšmės toje duobėje – ji pakankamai natūrali ir nelabai ką bekeičia.

 5. 5 Sargėnas 2013-09-18 14:10

  Nėra didelės duobės. Duobutė. Dvi lygiosios su lyderiais ir vienos su autsaideriu. Šlubuoja progų realizacija. Būtina gerinti. Tada kompensuosime gynybos trūkumus. O kitais metais biudžetas neturėtų mažėti. Nematau prielaidų. Aišku reikia būtinai žaisti Europoje.

 6. 6 Remis 2013-09-18 16:55

  Iki šiol galvojau, kad Urbšys yra Andrius, o ne Audrius :)
  Dabartinė Sūduvos vieta yra pasekmė to, kad pusę sezono lošė be puolėjo. Kai atsirado puolėjas, kuris beveik 50 proc. smūgių pataiko į vartus, o penktadalis virsta įvarčiais, tai ir pergalės atėjo.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,872 hits
Reklama