Laukiam Tauro ir kitų dalykų

Futbolą lošia Šilas ir Trakai. 

Ir tuomet, kai atrodė, kad galėsim ramiai užbaigti šį sezoną, vandenį sudrumstė Ekranas. Aplinkybės keičiasi nedaug. Vis dar reikia tikėtis, kad Ekranas ir toliau barstys taškus. Taip pat vis dar reikia tikėtis, kad pati Sūduva sugebės to nedaryti. Ekranui liko dvejos rungtynės su Žalgiriu, po vienas su Atlantu ir mūsiškiais. Žalgiris ir Atlantas neabejotinai kaposis iš paskutiniųjų, nes aniems savus reikalus spręst teks. Sūduvos misija ne mažiau sudėtinga – įskaitant ir sunkiai šiais metais nuspėjamą Kruoją. Tačiau pirmiausia šiandien reikia įveikti Taurą, kuris prieš pora savaičių visus smarkiai nustebino, palikdamas Sūduvą su vienu tašku vietoje trijų, kuriuos visi jau buvome į lentelę įrašę.

Taigi – viskas yra aišku. Ir toliau Sūduvai reikia muštis dėl pergalės kiekvienose rungtynėse. Tiesiog po Ekrano pralaimėjimo kažkur toli ir vėl įsižiebė menkutė trečios vietos spingsulė.

Beje, finalinis lietuviško sezono futbolas bus rūstus ir purvinas. Aš ne šiaip sau pakartojau penalty.lt paviešintą filmuką apie I lygos rungtynes Kazlų Rūdoje – juk ir praeitose Sūduvos rungtynėse ketvirtadalis aikštės iš esmės buvo viena didelė bala. Purvas ir vanduo koreguoja žaidimą. Gerokai aplygina komandų pajėgumą. Todėl net ir prastesnis klubas gali tikėtis sėkmės – tokioje aikštėje, kokioje lošė Šilas su Trakais ir Tauras ar Dainava galėtų tikėtis bent lygiųjų su Žalgiriu ar net Poznanės Lechu. Žiūrėdamas tokį pasityčiojimą iš futbolo, nori nenori prisimeni tas poros savaičių ar net mėnesio pertraukas čempionate tuomet, kai mūsų geografinėse platumose ir derėtų futbolą lošt. Žmonės kalba, kad tvarkaraščius nuo neatmenamų laikų Lietuvoje sudarinėja kažkoks mistinis personažas (kuris, matyt, sėdi vienam kabinete su kitu mistiniu personažu, kuris, anot žmonių, sprendžia, ką kviesti į Lietuvos rinktinę, o ko – ne). Žmonės šneka, kad mistinis tvarkaraščių meistras yra visagalis ir niekas jam įtakos turėti nėra pajėgus. O sudarinėja jis tą tvarkaraštį, matyt, į kavos tirščius žiūrėdamas. O gal tiesiog tas žmogus tvarkaraščius rašo pagal kažkokias sausas teorijas, o kad visą laiką kabinete sėdi (be televizoriaus ir interneto), tai net neįsivaizduoja, jog Sovietų sąjunga žlugo prieš 23 metus, o Lietuvos rinktinių žaidimai vietos čempionatų ypatingos įtakos neturi, nes žaidėjai iš vietos čempionatų jau seniai į rinktines nėra kviečiami.

Velniai nematė to paslaptingo futbolo burtininko. Mane labiau stebina klubų ir tos – kaip ten ji vadinasi – klubų tarybos ar valdybos požiūris. Aš galiu suprasti Skaisgirį – jis yra krepšininkas, todėl gali nesuvokti, jog oro sąlygos lauke turi įtakos tokiam žaidimui, kaip futbolas. Tačiau klubai, sutikdami atostogauti vasarą, o futbolą žaisti purve ir vandeny tyčiojasi ne tik iš mūsų, bet – visų pirma – iš savo žaidėjų. Jau nekalbant apie tai, kad kone po kiekvienų vandensvydį primenančių rungtynių kyla murmesiai apie visokius susitarimus ir lažybų kontoras. Ir kur ten tie murmesiai nekils – juk toks futbolas, kokį lošė Šilas su Trakais yra visiškai neprognozuojamas.

12 Responses to “Laukiam Tauro ir kitų dalykų”


 1. 1 DZHIT 2013-09-23 11:56

  Šiandien tikiuosi, jog veja bus tinkama, kadangi Suvalkijos lygumose pučia stiprus vėjas, kuris džiovina kažkiek tą susikaupusią drėgmę. Tikėtis žiūrovų antplūdžio būtų naivu, bet reikia tikėtis, kad stadione bus bent 200-300 tikinčių šia komanda. Važiuosiu ir aš būtinai kaip ir visada. Nors atstumas nėra mažas tarp Klaipėdos iki Marijampolės, bet kažkoks kvailas parazitas gyvena manyje, kuris verčia važiuoti ten kur žaidžia Sūduva. Vadinasi ne vien p.o.p yra toks pamišėlis, kuris visur ir visada su komanda. Džiugu :) Taigi, šiandien tik pergalė ir daugiau nieko. Nebus lengva, bet tris taškus pasiimti būtina.

 2. 2 p.o.p. 2013-09-23 12:04

  na tu čia perspaudei apie mano asmenybę – aš toli gražu ne visur ir ne visada:) čia tarp sakalų reikia tokių ieškot:)

 3. 3 DZHIT 2013-09-23 12:32

  Na bet beveik visur ir visada :) Galbūt tiesiog ne tuos žodžius parinkau…. Sakalai yra atskira tema, ir jie bet kokiu atveju yra šaunuoliai, kad nenusisuka nuo komandos NIEKADA. Beje, pats p.o.p būsi šiandien stadione? :)

 4. 4 Anonimas 2013-09-23 12:52

  Sakalų tema apskritai gali baigtis kitais metais straipsneliu “In memoriam“, jei situacija nepasikeis ir neatsaras daugiau žmonių, kuriems reikia organizuoto palaikymo Sūduvos krašte. o jei neatsiras yra tikimybė, kad Sūduva šiuo aspektu atsistos į vieną gretą su Kruoja.

 5. 5 p.o.p. 2013-09-23 13:15

  ne, šiandien aš nebūsių Marijampolės mieste. O dėl ultrų kaip privalomo kiekvieno padoraus klubo atributo – tai nesutikčiau. Yra, jeigu reikia – ne klubui, o tiems žmonėms, kuriems to reikia. Nėra – vadinasi nereikia. Nieko nėr blogiau nei dirbtinai sukurti judėjimai, kurie iš prigimties privalo kilti iš “apačios“. Ir lyginti Sūduvos su Kruoja nederėtų – kad ir kiek mažai šiais metais žmonių rinktųsi į Sūduvos stadioną, tai nereiškia, kad tradicija mirė. Ji yra ir ją atgaivinti nebūtų taip baisiai sunku. Galų gale – palyginimas nelabai korektiškas ir dėl miestų dydžio. Kruoja buvo ir bus mikro-klubas, iš kurio nelabai gali ir tikėtis kokį 1000 žmonių stadione pamatyti, nes tai jau būtų penktadalis visų miesto gyventojų.

 6. 6 Anonimas 2013-09-23 13:32

  Nesupratai manęs p.o.p., neminėjau nei “viršaus“, nei priskyriau Kruoją prie “nepadorių“ klubų. Tiesiog apeliavau į žmones, kuriems MINĖTAS ASPEKTAS yra ne poch..

  • 7 Kuzma SS 2013-09-23 14:57

   Suprantu Tavo ironiją – tiek centrinės tribūnos tuštėja, tiek Sūduvos Sakalų gretos mažėja.
   Kad išnyksim kitais metais – 100% garantuoju, kad taip nenutiks. Bet teisybės toje mintyje vis tik yra – neaišku kiek metų sugebėsim ištempt, jei ir toliau tokiais tempais kris lankomumas

 7. 8 niekas 2013-09-23 14:34

  Na jo, vaizdelis nekoks. Bet negi teisėjams nedaeina nutraukt rungtynes (tiksliau jų visai nepradėt) kai akivaizdžiai matosi kad aikštė futbolui netinkama. Balos, kad Meilutytė treniruotis galėtų. Aišku ruduo, nuo purvyno niekur nedingsi, bet nors žolė iš po vandens matytis turėtų. Savaitgalį teko stebėt II lygos rungtynes Kybartuose, tai ten lijo trečia para ir nors visi slidinėjo, bet aikštėje balų nebuvo. Beje rungtyniavo Sūduvoje profesonalo karjerą baigęs Macola, ir įvartį pelnė, bet pergalę šventė Sveikata.

 8. 9 p.o.p. 2013-09-23 14:40

  o už ką macola lošė? ir ką ten tas rungtynes nutraukinėsi – visi supranta, kad jokio sprendimo dėl to neatsirastų.

 9. 12 Tadas 2013-09-23 20:17

  Tauras darosi neparankus varzovas :D


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits