LFF taurė: valio kosmonautams!

2013-186FK Trakai – Sūduvos varžovas LFF taurėje. Nuotrauką pasiskolinau iš klubo svetainės.

Lyg ir ne pilnaties metas, tačiau LFF planavimo komitetas kaip visada dirba uždarytas akliname rūsyje be telefonų ir interneto ryšio. Tik tuo būtų galima paaiškinti LFF taurės aštuntfinalio grafiką – ponai iš federacijos greičiausiai neseka A lygos naujienų ir A lygos tvarkaraščio internete paskaityti neturėjo galimybių. Taigi, nors jau visai greitai prasidės dviejų savaičių pertrauka A lygoje (dėl nieko nelemiančių Lietuvos futbolo rinktinės pasirodymų, kuriuose paprastai sudalyvauja tik vienas kitas A lygos žaidėjas), LFF klerkai nusprendė taurės žaidimus įsprausti tarp dviejų turų.

Nėra prasmės diskutuoti apie taip vadinamus “aklus“ burtus, kurie aštuntfinalyje suvedė Atlantą su Žalgiriu, Šiaulius su Ekranu, o Taurą – su Banga. Tačiau kodėl klubus, jau pradėjusius finalines lygų rungtynes, reikia versti lošti po trejas rungtynes per savaitę? O iškart po to juos pasiųsti dviejų savaičių atostogų. Faktas – dėl tokio planavimo nukentės visi. Ir futbolas, ir futbolininkas ir žiūrovai, kuriems greičiausiai taurės rungtynes pamatyti bus labai sudėtinga. Įtariu, kad nemažai jų vyks normaliomis darbo valandomis, nes rungtynių rengti vėliau neleis mažųjų klubų stadionų apšvietimo trūkumas.

Atvirai pasakius, labiausiai šioje nesąmonėje pasisekė mūsų komandai. Mūsiškiai šeštadienį loš su Dainava, tuomet antradienį loš su Trakais LFF rungtynes, o šeštadienį – viso sezono pačias reikšmingiausias rungtynes su Panevėžio Ekranu. Kodėl Sūduvai pasisekė? Ogi todėl, kad Ekranui ši atkarpa bus žymiai sudėtingesnė. Sekmadienį Ekranas loš su Banga (tai yra, stipresniu varžovu nei Dainava), trečiadienį – LFF taurės rungtynes su Šiauliais (irgi stipresnis varžovas nei mūsų Trakai), o šeštadienį – važiuos į Marijampolę.

Na štai – pagaliau prisikapsčiau prie pagrindinio šio straipsnelio taško. Taip, LFF taurės aštuntfinalio burtai buvo ištraukti ir Sūduva juose gavo FK Trakus, vieną iš I lygos lyderių. Rungtynės vyks kitą antradienį, spalio 1 dieną, kaip suprantu – Trakuose. LFF jau yra paskelbusi visų rungtynių dienas, tačiau tikslaus laiko dar trūksta.

Apie FK Trakus gal dar bus laiko pakalbėti. Tad šį vakarą tik pasiūlysiu apžiūrėti klubo interneto svetainę ir Facebook profilį. Taip pat priminsiu, kad FK Trakai (kartu su Kazlų Rūdos Šilu) yra ko gero žinomiausi futbolo klubai Lietuvoje. Juk ko gero visi Lietuvos piliečiai praeitą savaitę ko gero pamatė tą filmuką apie vandensvydžiu pavirtusias futbolo rungtynes, kuriose kaip sykis ir lošė abi minėtos komandos.

11 Responses to “LFF taurė: valio kosmonautams!”


 1. 1 Remis 2013-09-27 08:38

  Tarp mažųjų klubų be apšvietimo atsidūrė ir “Atlantas“, nes kažkas eilinį kartą nušvilpė bais brangius laidus nuo apšvietimo stulpų. Tai dabar matyt su “Žalgiriu“ žais viduryje darbo dienos.

 2. 2 Remis 2013-09-27 08:45

  Ir dar. Šįkart bandysiu apginti LFF :) Tuo pat metu vyksta U-21 dvejos rungtynės (su Velsu ir Anglija). O toj rinktinėj pagrindas – Ekrano, Atlanto ir Sūduvos žaidėjai.
  Bet apskritai lieku tos pačios nuomonės apie tvarkaraščio darytojus – jie iš medžio kritę :)

 3. 3 p.o.p. 2013-09-27 08:45

  nagi, nei juoktis, nei verkt. juolab, kad tos rungtynės galėjo tapti savaitės puošmena, verta transliacijos per teliką.

 4. 4 ne 2013-09-27 09:29

  labai silpnoki sikart argumentai pop, atrodo kad domiesi futbolu antra savaite. Nuo kada A lygos klubai zaidzia per rinktiniu pertraukas? Pagal tokia logika – kosmonautai visa Europa.

 5. 5 bronius 2013-09-27 09:43

  – verta transliacijos per teliką

  LRT turi sutartį A lygos rungtynėms, bet ne taurei. Tad be finalo (kuriam sutartis pasirašoma atskirai) jokių kitų etapų nepamatysite.

 6. 6 Varvalas 2013-09-27 09:54

  Jau prakeikti federacijos kosmonautus galima vien už paskutinius du turus, daromus lapkričio mėnesį. O tokio kvailo sprendimo pateisinimas – rinktinės draugiškos rungtynės su kokia nors neaiškia komanda. Užpernai lapkričio viduryje žaidė su Rusijos – Čečėnijos jungtine rinktine, o pernai su armėnais. Abu kartus Lietuvos rinktinei atstovavo pusė tokių žaidėjų, kurie vis tiek negauna žaisti už pagrindinę sudėtį (nors gal ir būtų verti aukštesnio lygio žaidimo). Tai kad į beprasmes rungtynes būtų ką pakviesti iš paskutiniųjų pritempia čempionatą iki lapkričio vidurio. Tas purvo vonias privalu užbaigti iki Visų Šventųjų. Tas pats pasakytine ir apie sintetines kovo mėnesio rungtynes. Tegul būna trumpesnis tas sezonas, bet žiūrimesnis ir patogesnis.

 7. 7 p.o.p. 2013-09-27 10:46

  p.s. tiesą pasakius, Europoje apie tai šnekama dar žostkiau. ir ne apie kosmonautiką kalbama, o apie tai, kad federacijos ir uefa žaloja futbolistų sveikatą. ten šneka eina apie tai, kad žymiausi futbolistai per sezoną lošia tiek daug rungtynių, kad beprasmiški rinktinių žaidimai (pvz., kokia nors Anglija prieš mėgėjų Maltą ar San Mariną) yra pasityčiojimas iš profesionalaus futbolo).

  mūsų gi atveju, yra ir daugiau niuansų. bet esminis – balanso trūkumas tvarkaraštyje ir aklas jo sudarinėjimas, visiškai neatsižvelgiant į tai, kad futbolas yra skirtas ne tik statistikos mėgėjams ir biurokratams, bet ir normaliems fanams.

  dabar gi, atlanto ir žalgirio rungtynės yra prilyginamos pvz mru-polinija žaidimui, kas iš esmės iškreipia futbolo situaciją.

 8. 8 carlos 2013-09-27 12:01

  mūsų tvarkaraštis nuo pradžios iki pabaigos ir nesąmonių nesąmonė, kam tas taurės skaidymas į du sezonus, kam ta pertrauka nesąmoninga mėnesio, tai žaidi vienas rungtynes į dvi savaites tai blin tris į savaitę, kažkoks totalus kosminis randomas…

 9. 9 niekas 2013-09-27 14:29

  Nerijus Radžius vis dar žaidžia ir įvarčius muša:125. Gariūnai – Sveikata 3:0 (0:0)
  Fanų stadionas, 25 žiūrovai
  Teisėjas – Gediminas Macevičius (Vilnius)
  Įvarčiai: 61 min. Nerijus Radžius, 66 min. Romas Kurec, 78 min. Gražvydas Mikulėnas („Gariūnai“)
  Įspėti: 21 min. Egidijus Juška („Gariūnai“); 50 min. Jaunius Mikalauskas, 68 min. Deividas Karpavičius („Sveikata“)

 10. 10 ne 2013-09-27 21:02

  “p.s. tiesą pasakius, Europoje apie tai šnekama dar žostkiau. ir ne apie kosmonautiką kalbama, o apie tai, kad federacijos ir uefa žaloja futbolistų sveikatą. ten šneka eina apie tai, kad žymiausi futbolistai per sezoną lošia tiek daug rungtynių, kad beprasmiški rinktinių žaidimai (pvz., kokia nors Anglija prieš mėgėjų Maltą ar San Mariną) yra pasityčiojimas iš profesionalaus futbolo).“

  Siek tiek jau ne i tema, bet suprantu kad pats pritari tokiai idejai? Apie beprasmiskus rinktiniu zaidimus?

 11. 11 p.o.p. 2013-09-27 21:45

  nei pritariu, nei nepritariu. futbolas nėra kažkoks tyras sportas, kuriame dėtųsi tik tobuli dalykai. ir kvailiui aišku, kad anų metų LT rinktinės išvyka į čečėniją yra apie pinigus, o ne apie sportą. lygiai kaip ir brazilų pasivažinėjimas į estiją palošti su tos šalies rinktine. tik LT rinktinės kelionėje dar ir sporto panaudojimo politiniais tikslais kvapo yra. kokio nors MU turas po Aziją ir skirtas maikėms pardavinėt. iš kitos pusės, galiu suprast ir anglus, kurie pyksta, kai jų milijonus uždirbantį futbolininką traumuoja nykštukinės šalies rinktinės vartininkas, kuris futbolą lošia laisvalaikiu, o šiaip yra vidurinės mokyklos mokytojas.

  žodžiu, reikalų yra, bet pradėti tokią temą šioje vietoje nelabai prasminga. ne apie tai čia kalba buvo. madingas žodis “atskirtis“ yra labai tinkamas, kalbant apie šiuolaikinį futbolą, kuriame esminė atskirties priežastis – pinigai. vieni iš futbolo krauna vis didesnį pinigų maišą, o kiti – vis labiau atsilieka. ir jei tokia problema diskutuojama šnekant apie britų, italų, ispanų aukščiausias lygas, tai galim tik įsivaizduot, kokioj šiknoj yra tokios šalies kaip mūsų futbolas.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits