LFF: FK TRAKAI 1:1 (4:2) SŪDUVA

2013-205

Ir nuo ko dabar viską pradėt? Gal nuo to, kad, nepaisant visų keiksmažodžių, kuriuos paliejau ryte, vis tik sugebėjau šiek tiek po keturių atsidurti Trakuose. Atvykęs į įvykio vietą, supratau, kad bilietus pardavinėti į FK Trakų rungtynes yra beprasmiška, nes jas kuo patogiausiai gali stebėti tiesiog stovėdamas už medinės tvoros. Štai taip – gatvė, koks penkiolika metrų iki tvoros ir dar už kokio pusantro metro verda futbolo kovos. Saugotis turi ir žiūrovai, kad kamuoliu nebūtų nokautuoti, ir futbolininkai, kuriems velniai žino kas galėtų nutikti į tokią kietą lietuvišką tvorą įsimūrijus. Linksmas istorijas būtų galima pasakoti ir toliau. Tik šį kartą nesinori.

Kol kas Sūduva niekaip neišlipa iš šio sezono prakeiksmo – pralaimėti viską, kas yra svarbiausia. Visas rungtynes, po kurių kelio atgal nėra. Neverta nei pykti, nei liūdėti – komanda šviežia ir psichologijos duobės stebinti neturėtų. Belieka tikėtis, kad Sūduvos stuburas turės galimybių sustiprėti kitame sezone. Aišku, jei ir vėl du trečdaliai žaidėjų pasikeis, ta pati dainelė garantuotai prasidės iš naujo.

Tačiau piktinantis šiuo neatleistinu Sūduvos pralaimėjimu, derėtų nepamiršti, kad klubo vadai komandai šiemet nekėlė jokių apčiuopiamų tikslų. Komandai nebuvo nurodyta nei laimėti medalių, nei ką nors išskirtinio pasiekti Europoje, nei peršokti į kitą LFF taurės etapą. Tebuvo kalbama apie kovą kiekvienose rungtynėse. Ir šiuo klausimu komanda iškeltą uždavinį įvykdė praktiškai 100 procentų – rungtynes, kai Sūduvai trūko kovingumo galima ant pirštų suskaičiuoti. Šiandien liūdna tik dėl to, kad vieną iš pirštų tenka lenkti kalbant apie žaidimą su Trakais.

2013-193

Rungtynės. Tradiciniam Čempionų lygos žiūrovui šiandienos rungtynės nebūtų įdomios. Jos buvo gan lėtos ir chaotiškos. Rungtynėse nebuvo gražių akimirkų ar daugybės progų. Abi komandos lošė gan bjaurų futbolą. Sūduva puolė, o Trakai atsimušinėjo. Trakai gynėsi pagirtinai, Sūduva puolė niekingai. Trakai buvo puikiai įvaldę tą elementą, kurio kartais nesugeba atlikti jaunieji Sūduvos gynėjai – pirmai progai pasitaikius Trakų gynėjai spardė kamuolį kuo toliau nuo savo vartų. Kartais tas kamuolys pasiekdavo jų atakuojančius žaidėjus ir tuomet nutikdavo kažkas panašaus į kontrataką. Dažniau kamuolį pasiimdavo Sūduvos gynėjai ir leisdavo jį atgal. Tad tipiškiausia šių rungtynių schema labiau priminė tinklinį nei futbolą – bumt ir kamuolys lekia iš Trakų baudos aikštelės į Sūduvos pusę – bumt bumt ir kamuolys atlekia atgal.

Kartais Sūduva apsnūsdavo ir Trakai į Sūduvos pusę persikeldavo keletui minučių. O paskui – vėl viskas kartodavosi iš naujo.

Pirmame kėlinyje Sūduva turėjo aikštės ir kamuolio kontrolę, tačiau jos atakos buvo bedantės. Tuo tarpu Trakai, atakuodami mažiau, sugebėdavo sukurti prie Sūduvos vartų šiokių tokių pusprogių. Nesuiteresuotas stebėtojas apie pirmą kelinį būtų pasakęs taip: “lošia dvi panašiai žemo lygio komandos”.

Tiesa, pradėti galbūt reikėtų nuo keistoko Sūduvos trenerių sprendimo – lošti be puolėjų. Puolėjo funkciją lyg ir turėjo atlikti Nerijus Valskis, tačiau jis nėra puolėjas “pagal pasą”. Jam patogiau yra lošti iš gilumos. Taip jis ir lošė. O Sūduvos priekis liko be dantų – dėl ko Trakams gintis buvo tik lengviau. Kai antram kėliny pasirodė Kdouh, reikalai mažumą pasitaisė. Bėda, kad jau buvo per vėlu.

Antro kėlinio pradžioje Sūduva gerokai užmetė malkų – matyt buvo gautas nurodymas maksimaliom pastangom mušti greitą įvartį. Taip, kaip šiais metais labai dažnai nutikdavo. Dėl to net nerimo po pirmo kėlinio nebuvo – net jei Trakai, sąžiningai tariant, atrodė geriau nei Sūduva. Būtent taip Sūduva šiemet lošia beveik visas rungtynes su silpnesnėm komandom – vangiai pirmą kėlinį, o tada užmėto varžovą kepurėmis antrame.

Deja, šį kartą taip nenutiko. Gal ir pasisekė Trakams. Mat vietomis atrodė, kad tuoj tuoj ši komanda paluš – padarys kokią kvailą klaidą, prasižengs baudos aikštelėje ar žus fiziškai. Atrodyti atrodė, bet nenutiko. Greičiausiai nenutiko dėl to, kad Sūduva iš tikro lošė vienas blogiausių rungtynių šiame sezone. Šiandieninė Sūduva labiausiai priminė pirmuosius du A lygos turus – buką ir beviltišką žaidimą su Atlantu ir Šiauliais. Tačiau tokio futbolo Sūduva jau seniai nerodė. Kodėl jis ir vėl iškišo savo uodegą – velniai žino.

Taigi, po pirmųjų minučių Sūduvos spaudimo, žaidimas ir vėl aprimo. Trakai akivaizdžiai ėmė laukti pratęsimo, o Sūduvos žaidime nepasigirdo jokių naujų gaidų. Taip, Trakai pavargo. Ir dėl to Sūduva atliko keletą pavojingų smūgių į Trakų vartus – Valskio kojomis ir Kdouh galva. Va čia ir yra visa esmė. Trakai ir toliau kūrė progas. Ir kuo labiau artėjo rungtynių pabaiga, juo gausiau Sūduva mėgino laužti Trakus prie jų baudos aikštelės, juo atsainiau gynėsi, juo dažniau Trakai kūrė progas. Galimybių įmušti ši komanda tikrai turėjo. O štai Sūduva progų nekūrė – ji tik atliko keletą pavojingų smūgių. Pirmoji Sūduvos stiliaus proga per šias rungtynes buvo sukurta jau pratęsimo metu, kai į smūgiui dėkingą padėtį kairiam krašte buvo išvestas Chvedukas. Garsas rodė, kad Karolis tą kartą stuktelėjo kamuolį į štangą.

Amžina tiesa – sunku laimėti, kai į priešininko vartus muši taip retai. Sūduva šiandien visiškai nemušė iš toli, o ir lošė neagresyviai – ką rodo tik koks vienas baudos smūgis iš patogios padėties. Tačiau futbolo dievai buvo nusprendę šiandien Sūduvai padėti ir suorganizavo 11 m baudinį antrojo pratęsimo metu.

Pendelis buvo garantuotas, nors – žvelgiant iš žmogiškos pusės – Trakai jo tikrai nenusipelnė. Tokio kvailo, absurdiško pendelio šiandien Trakai nenusipelnė. Valskis ėjo kairiu kraštu ir mėgino pakelti kamuolį į baudos aikštelę. Trakų gynėjas skubėjo rankas priglausti prie pilvo – skubėjo, tačiau nespėjo. Nebuvo panašu, kad kamuolį jis būtų palietęs ranka tyčia – tiesiog susikirto kamuolio ir rankos lėkimo trajektorijos. Tačiau tai nutiko taip akivaizdžiai ir perdavimas buvo nukirstas taip griežtai, kad teisėjui nieko kito neliko, kaip besti pirštu į 11 metrų žymę.

Ir kai Trakų futbolo gerbėjai jau braukė liūdesio ašaras bei siuntė prakeiksmus teisėjams, Trakai rezultatą išlygino. Tą padarė ne taip kaip Sūduva – jie ir vėl susikūrė progą. Tiesą pasakius, po įmušto įvarčio labiausiai pasijuto tai, kad mūsų komanda šiandien situaciją vertino netinkamai.

Sūduva įmušė įvartį ir, nors tebuvo likę kokios penkios minutės iki rungtynių pabaigos, puolė mušti kito įvarčio. Nė nebandė patempti gumą, užlaikyti kamuolį, priversti Trakų žaidėjus palakstyti. Įvartis buvo praleistas praradus kamuolį atakuojant ir nespėjus sugrįžti. Tiesiog pernelyg daug Sūduvos žaidėjų svečiavosi Trakų pusėje. Pernelyg daug žaidėjų negalvojo apie tai, kad vertėtų turimą rezultatą išsaugoti.

Taip, Trakai pasielgė nesportiškai. Toks elgesys visada smerkiamas. Sūduvos atakos metu susižalojo Chvedukas, tačiau Trakai, to nepaisydami, leidosi atakon, kuri ir baigėsi įvarčiu. O vargšas Chvedukas gydytojų pagalbos sulaukė tik tuomet, kai Trakų žaidėjai sugriuvo į klasikinį džiaugsmo cepeliną. Tačiau aš Trakų būčiau linkęs nesmerkti. Laimėti jie labai norėjo – smarkiai labiau nei Sūduva. Tai, kad nusižengė nerašytoms etikos taisyklėms – tik patvirtina to troškimo dydį. Iš kitos pusės – komandų lygis yra tiek skirtingas, kad verkti dėl vieno momento būtų negrąžu ir nevyriška. Juolab, kad minėta situacija nepanaikino Sūduvos žaidėjų pareigos gintis tol, kol kamuolys yra aikštėje.

Apie pendelius nėra ką ir kalbėti. Futbolo dievai ir vėl norėjo Sūduvai padėti – pirmasis Trakų žaidėjo smūgis ėjo kokius penkis metrus virš skersinio. Beliko tik tvarkingai sumušti savus pendelius – ir – bingo – Sūduva ketvirtfinalyje. Ir štai tuomet Trakų vartininkas įveikė Bašičių ir Kdouh, o Bartkus – nė vieno iš Trakų mušikų.

2013-196

2013-202Šių rungtynių herojus. 

Dvi komandos – du futbolai. Sūduva šiandien parodė, kaip futbolas neturėtų būti žaidžiamas. Trakai parodė, kas yra pati futbolo esmė. Čempionų lygos mylėtojui šios rungtynės gal ir galėjo būti neįdomios. Tačiau aš, nepaisant apverktino mūsų komandai rezultato, išgyvenau daug įsimintinų akimirkų. Gaila, kad tokį futbolą mato tiek mažai žmonių – čia ir vėl būtų galima sugrįžti prie rungtynių vietos klausimo, bet jis šią velyvą valandą jau nebėra aktualus.

Sūduva iš tikro yra geresnė komanda nei Trakai. Taip, kaip tas lenkų klubas buvo iš tikro galingesnis už Žalgirį. Trakai lošė labai paprastą futbolą, be jokių triukų ir grožybių. Matėsi, kad Sūduvos žaidėjai yra pranašesni ir techniškai, ir taktiškai, ir fiziškai.

Vienintelis parametras, kuriuo šiandien Sūduva į vienus vartus gavo nuo Trakų yra emocinis nusiteikimas, psichologinis maksimalizmas ir nepalaužiamas ryžtas laimėti. Įmesk tokius Trakus į A lygą ir jie tabaluos kur nors palei Dainavą ir Taurą. Kai skaičiuoji turą po turo, išlaikyti tokį emocinį nusiteikimą yra neįmanoma. O va vienoms rungtynėms paruošti sprogmenį galima. Ne visiems tai pavyksta, o kad tai nutiko šiandien rodo, jog Trakai yra komanda, o ne dirbtinai sukurtas futbolo uabas.

Nemanau, kad Sūduva ketino viena koja Trakus aplošti. Esu tikras, kad racionaliam lygmeny žaidėjai buvo pasirengę kovai ir suvokė rungtynių svarbą. Tačiau jie išėjo žaisti eilinių A lygos rungtynių su silpnesne komanda. Tokia, kuri jei ir sugeba kokį kėlinį rodyti ragus, galų gale vis vien palūžta ir praleidžia penkis įvarčius. Šiandieninis varžovas buvo kitoks.

Esu labai patenkintas, kad šias rungtynes pavyko pamatyti. Dedu jas šalia tos įsimintinos kelionės į lietaus permerktą Panevėžį. Galvojau, kad tokio futbolo, kokį šiandien žaidė Trakai, pasaulyje jau nebėra. Šiandien visai nelauktai ir netikėtai Trakuose pasirodė didžioji futbolo dvasia – ta, kuri gainiojo paskui kamuolį pirmuosius anglų futbolistus 19-ame amžiuje, ta, kuri per šimtą metų futbolą pavertė mylimiausiu žaidimu pasaulyje. Mūsų laikų komercinis imperatyvas tą legendinę ir esminę futbolo dvasią nugrūdo kažkur giliai – kažkur į mėgėjiškas futbolo lygas ir pusiau profesionalius klubus. Dėl to didžiuma šių dienų futbolo profesionalų į aikštę eina dirbti darbo ir gerai jį dirba tik dėl to, kad kuo geriau dirbi, tuo didesnius pinigus gauni. Kaip bet kokiam kitam darbe. Futbole nebeliko beprotybės ir kovos dėl pergalės iš didžiosios raidės. Nebeliko sąžiningo džiaugsmo ir malonumo. Nebeliko komandų, kurios į rungtynes eitų kaip į paskutinį karą.

Štai kodėl šiandien negalėjau atsistebėti žiūrėdamas į Trakų komandą. Tokių dalykų net A lygoje jau seniai nėra. Nes net ir A lygoje išgyventi jie neturi nė menkiausių šansų. Tą mums iškalbingai byloja tiek Sūduvos, tiek Tauro ar Dainavos istorijos. Kai ant sparnų į aukštesnę lygą atnešusius “vietinius mėgėjus” komandose ima keisti “profesionalai”. O juk šiandien Sūduvą ant menčių guldė nemažai “mėgėjų”, kurie prieš pora metų į A lygą atvedė keistąjį klubą REO ir vidury sezono buvo iš jo išmesti, nes šis nutarė žengti “profesionalumo keliu”.

Trakai šiandien buvo vienas kumštis. Įskaitant ir trenerį, kurio balsas netilo visų rungtynių metu. Trakai buvo lyg vienas organizmas. Todėl šios komandos sugebėjimas reaguoti į veiksmą aikštėje buvo keliskart greitesnis ir efektyvesnis nei Sūduvos. Nieko nuostabaus – juk kai įsipjauni pirštą, iškart visas tavo organizmas į tai sureaguoja. Nesvarstydamas, nemąstydamas – tiesiog reaguoja ir atitinkamai elgiasi. Trakų žaidėjai intensyviai kalbėjosi visų rungtynių metu – vienas kitam patardavo, vienas kitą įspėdavo, vienas kitą pareguliuodavo. Tas, kuris nepadėdavo draugui – iškart susilaukdavo visuotinio pasmerkimo. Kiekvienas, atlikęs ką nors gero, susilaukdavo visuotinių pagyrų. Trakų žaidėjai vienas kitam netgi primindavo apie tai, kad reikia atsiprašyti varžovo, prieš kurį būdavo kiečiau prasižengta. Galbūt kam nors pasirodys juokinga, tačiau Trakų žaidėjai netgi patys drausmindavo besikeikiančius kolegas.

Visa tai ir vertė komandą galingai ir vieningai dirbančiu organizmu. Trakų žaidėjai, netgi būdami pagal visus parametrus prastesni už mūsiškius, vis viena sugebėjo laimėti daugumą mikro-kovų. Laimėdavo ne konkretūs žaidėjai, o toji bendra komandinė banga. Ir kai raumenis traukė mėšlungis, į priekį varė emocija ir bendras įkarštis.

Tame organizme dalyvavo ir kelios dešimtys aplink stadioną susirinkusių Trakų komandos gerbėjų. Čia ir vėl buvo galima matyti dalykus, kuriuos mes patys jau esame pamiršę. Jau seniai futbolo rungtynėse nemačiau tokių beviltiškų veidų, kaip po pirmo prašauto Trakų pendelio. Jau seniai nebuvo matęs stadione tokio džiaugsmo. Ir kai sėdant į mašina pro šalį ėjęs pagyvenęs vyriškis nedrąsiai, mažumą laužyta lietuvių kalba pasveikino mane su pergale (be abejo, palaikęs Trakų gerbėju), aš pajutau tą didingą klubo užgimimo akimirką. Tai visuomet nutinka būtent tokiomis aplinkybėmis – mažas, purvinas stadionas, prastas oras, kelios dešimtys (geriausiu atveju – keli šimtai) gerbėjų ir kol kas dar tik maža komanda, tačiau ką tik nugalėjusi Didelį Klubą. “Tai – istorinė pergalė”, sakė vienas pagyvenęs ponas po to, kai Trakų futbolininkas įmušė paskutinį, lemiamą pendelį. Tad mums belieka džiaugtis tik tuo, kad pateksime į galbūt kada nors žymiu tapsiančio klubo metraščius.

Reklama

66 Responses to “LFF: FK TRAKAI 1:1 (4:2) SŪDUVA”


 1. 1 retorinis 2013-10-02 08:38

  Vo, chia jau tikrasis ponas pop, kuri malonu skaityti :) Nes tas kuris vakar rashe, matyt buvo kazkoks blogasis antrininkas.
  Retorinis klausimas – ar nesigaili situ citatu?
  “jei neturi apšvietimo – tai gal ir nepradėk to futbolo lošt“
  “lošk toj savo I lygoj ir nosies nekišk ten, kur nedera“.
  “Futbolo klubas TAIP važiuos lošti Europos lygos rungtynių? Ir karvei aišku, kad tai –absurdas.“

 2. 2 p.o.p. 2013-10-02 08:55

  ačiū už komplimentą. o to kas parašyta – nebeištrinsi. iš kitos pusės – aš nesu oficialaus leidinio žurnalistas ar prezidentės atstovas ryšiams su visuomene, kad dabar čia pradėčiau jausti kaltę dėl to, kad emocijos kokių stipresnių sakinių padiktavo:))

  galbūt ir perspaudžiau, bet yra ir kita pusė. jei visa tai būtų vykę su kokia Plkių Sakuona, tai gal ir būtų nesąžininga piktintis sprendimais, kurie nepaiso “stipresnio“ klubo gerbėjų interesų (net jei tų gerbėjų interesai apskritai mažai kam rūpi).

  Tačiau šį kartą kalba ėjo ne apie III lygos ar SFL klubą. Kalba ėjo apie klubą, kuris šiemet prašėsi priimams į A lygą. Ir kai pasigirsta kalbos apie tai, kad dėl tų 30 potencialių žiūrovų neapsimoka klubui krutint užpakalio ir švaistyt pinigus, tada ir kyla įtarimas dėl tokio klubo prasmės. Kai prašėsi į A lygą, Trakai žadėjo namų rungtynes žaisti Vilniuje – o tai ir būtų nukirtę tą šaką, ant kurios klubas kol kas labai smagiai sėdi. Nes tie 50 žmonių (100 sugebėjo suskaičiuot tik matematikos analfabetai iš LFF), kurie vakar liūdėjo ir džiūgavo su futbolistais, kažin ar važinėtų rungtynių žiūrėti į Vilnių. O tada – Vėtros likimas: klubas be jokių šaknų bendruomenėje.

 3. 3 Laurenz 2013-10-02 09:13

  Sėdinčių suskaičiavau 60, dar pridėjus visus aplink stovinčius už tvoros, tai maždaug šimtas ir gali būt, šį kartą bent nepatrigubino :D

 4. 4 p.o.p. 2013-10-02 09:17

  na bet suapvalino kokiais 30 galvų:)

 5. 5 Varvalas 2013-10-02 09:30

  Sveikinimai futbolininkams ir klubo vadams: Sūduva įrodė, kad šįmet jos taurės rungtynėse (net ir per 120 minučių) niekas nesugeba aplošti; net Trakai ir makedonai :)

  Tuo pasigirti negali net Žalgiris, gavęs ir nuo lenkų ir nuo austrų. Rezultatai pakilo į tokias aukštumas, kad jie geriau matyti Dievuliui, negu mums iš žemės. Todėl tylėkime ir nekomentuokime :)

 6. 6 Kuzma SS 2013-10-02 09:31

  Retorinis, Pop, nėra čia ko atsiprašinėt už tai, kad buvo pasakyta tiesa – nei stadionas, nei FK Trakai, nei visa infrastruktūra nėra to lygio, kad reiktų girti už tai jie jie tokie yra. Girti galima nebent už tas vienerias vakarykštes varžybas, kurios tiesiog jiems puikiai pavyko, o mums tragiškai nepavyko. Bet ne daugiau. Gal ir skaudu trakiškiams, bet tai tiesa.
  O kalbant apie Sūduvą – matyt taip jau bus. Tik mes sugebam pralošti kai neįmanoma pralošti. Ir per šį sezoną tai jau pamatėm kelis kart. Visada tikiu, kad tai paskutinis kartas, ir nuo šiol eisim tik pirmyn. Šiemetinė bronza taip pat nėra nepasiekiama. Šeštadienį tas dar aiškiau matysis, kai patiesim Ekraną. Tikiu, nes šįkart visi koziriai mūsų rankose – Sūduva smarkiai banguoja. O banguojantys juk po pačių blogiausių sezono varžybų sužaidžia geriausias :) O ir Ekranas bus kur kas labiau pavargęs po taurės su Šiauliais…
  Vienu žodžiu šeštadienį dar vienas svarbiausias sezono mačas, kurį, tikiu, laimėsim!

  • 7 akva 2013-10-02 11:37

   Ekranas tikrai nebus pavargęs po rungtynių su Šiauliais, nes šiauliečiai pagal viską turėtų laimėt.

   • 8 Kuzma SS 2013-10-02 15:33

    Nei sąmokslo teorijomis, nei argumentu “pagal viską“ nesiruošiu tikėt.
    Paprastuoju būdu pasakius, labiausiai tikiu komanda ir kiekvieno jos žaidėjo galimybėmis :)

 7. 9 Darko 2013-10-02 09:52

  Oh. Stadioną ir aš pamenu iš taurės rungtynių, kai su Kuršėnų “Venta“ teko atvykti pasižiūrėt :)) pamenu ir anksčiau ten buvusią paprastą pievą. Tiesiog Trakai greitai ir paprastai pastatė stadioną, kuo reikia džiaugtis. Konteineriukai ir tvora.

  Visa kita parašyta šauniai. Smagu, kad yra komandų, kurių begalinis noras laimėti atneša sėkmę. Dėl to futbolas ir įdomesnis nei krepšinis – jis neprognozuojamas. Sėkmės!

 8. 10 p.o.p. 2013-10-02 10:03

  aha, kol kybai apatinėse lygose – toks stadionas tobulas. kai lipi aukščiau – iškart pradeda rastis niuansų – pradedant saugumu ir baigiant bilietų pardavinėjimu:)

 9. 11 Remis 2013-10-02 10:49

  Nebūkit modernaus futbolo apologetai – kai kils aukščiau, tai tą stadioną susitvarkys iki tokio lygio, kokio reikia. Nemanau, kad kiekviename miestelyje reikia turėti po Sūduvos lygio stadioną. Patobulins iki Pakruojo stadiono lygio ir bus super. Gi Trakai pagal gyventojų skaičių dar ir už Pakruojį mažesni (keliasdešimčia gyventojų :)).

 10. 12 griezhtas 2013-10-02 10:58

  Na gal net baisesne yra utenos situacija – turi labai padoru nauja stadiona, bet neturi jokios padoresnes futbolo komandos

 11. 13 Kuzma SS 2013-10-02 11:09

  Apie stadionus atskira šnekta – pvz. man nesuvokiami itin aukšti LFF reikalavimai norintiems žaisti A lygoje (t.y. gauti licenciją). Todėl nebelieka sportinio principo, kai pvz. tie patys Trakai negali žaisti aukštesniame lygyje, nors pagal pajėgumą ir būtų ko gero vidutiniokai A lygoje.
  Iš kitos pusės, jų stadikas jau dabar nėra paprasta pieva. Dar šiek tiek smulkmenų (kaip minėjo, bilietų prekyba, tvora, drenažas ir pan.), ir mano galva to turėtų pakakt A lygai

  • 14 carlos 2013-10-02 14:05

   pagal sportinį principą trakai, jokios vietos alygoje ne per kur neiškovojo, nebent tu čia norą prilygini sportiniam principui…

   • 15 Kuzma SS 2013-10-02 15:30

    Carlos, šiuo atveju FK Trakai nėra visiškai tas pavyzdys. Bet teoriškai, jei jie 1 lygoj užimtų 1 vietą, jie turėtų automatiškai eiti į A lygą. O A lygos paskutinė vieta – automatiškai į 1 lygą.
    Bet dabar kasmet iki pat pirmų sezono varžybų būna neaišku kiek kiekvienoje lygoje bus komandų ir kokios bus tos komandos. Nes ten niekas nepatenka pagal sportinį principą. Priešingai – visada ten kažkas nori, kažkas nenori, kažkas susitaria ir patenka tik LFF ir BB žino kokiu principu. Taip ir gaunasi, kai licencijavimas yra svarbesnis už sportinį principą.
    Bet čia šiek tiek kita tema. Dar gilesnė už stadionus ir klubo identitetą…

   • 16 carlos 2013-10-02 15:52

    nu pataisyk, jei klystu bet dar nebuvo nei vieno atvejo, kai sportiniu principu iškovojusi teisę žaisti aukštesniame lygyje komanda t.y. užėmusi I lygoje pirma ar antrą vietą, tos teisės negavo dėl licenzijos neturėjimo…

 12. 17 retorinis 2013-10-02 11:19

  Niekas ir negiria – Traku stadionas pirmoj lygoj vienas ish skurdesniu, gal tik Kazlu Ruda turi prastesnes salygas. Apie A lyga nera net ka kalbet. Bet su taure kitas dalykas. Taures visas idomumas ir smagumas ir yra kad gali visiska megeju komanda is kaimo praeiti toli. Jei bent minimalios salygos yra, nelabai sazhininga butu atimt is ju galimybe zaist namuose.

 13. 18 p.o.p. 2013-10-02 11:25

  ne visai taip. matai, remi, iš tikro yra dar viena tiesa. toks klubas kaip FK Trakai turi pilną teisę pasakyti: “eikit visi šikt, kaip norim taip ir žaidžiam. o jei futbolo valdžia neprieštarauja – tai ir klausimas tampa išspręstas“. ir jie būtų visiškai teisūs. kiekvienas taip elgtųsi.

  esminis klausimas yra apie tai, ar tokių miestelių kaip pakruojis ir trakai komandoms apskritai verta galvoti apie aukščiausio lygio futbolą. vien dėl to, kad aukščiausio lygio futbole kitokios taisyklės galioja – ir nieko su tuo mes padaryti negalim (aišku, čia būtų galima priminti apie siaubingos būklės tauragės ar šiaulių aikštes). mat kai tokie klubai užsimano į Europos lygą, jiems tenka spręsti klubo identiteto klausimą – pvz., ar likti Trakuose ar vis tik keltis į Vilnių? kuo baigėsi kitam panašiam klubui (Vėtra) visi žinom.

  Kodėl taip nutinka? Todėl, kad kitos taisyklės galioja ir būtent jos pradeda spausti komandų vadams galvas. Mat nesusiveda didžiojo futbolo standartai su mažo miestelio komandos gyvavimo principais ir poreikiais. Nori gero stadiono? Bet ar yra prasmės statyti gerą stadioną 5000 gyventojų turinčiam mieste? Ar yra prasmės investuoti į komandą, kurios pažiūrėti vis viena neateis daugiau nei 500 žmonių?

  Beje, Trakai tikrai turi daugiau potencijos nei Pakruojis. Nes Trakų likimas – pamažu tapti Vilnaus priemiesčiu. O tai reiškia nuolatinį kokybiškų gyventojų “prieauglį“

 14. 19 Remis 2013-10-02 11:46

  Kaip jau čia Europos lygos vienos ar dvejos rungtynės kito miesto stadione pažeis tą klubo identitetą? Vien dėl to tikrai nereikia nei Trakams, nei Pakruojui kišti pinigų į savo stadionus, kad šie atitiktų antrą kategoriją. Jiems reikia turėti tokį stadioną, kokio pakanka paprastam A ar I lygos futbolui: persirengimo kambariai, teisėjų patalpos ir pan. Nei jiems ultramodernių švieslenčių reikia, nei apšvietimo TV transliacijai.
  O Lietuvos futbolas ir investicijos – apskritai sunkiai suderinamos kategorijos. Šiai dienai yra ne investicijos, o verslininkų aukos bendruomenei, bendram tikslui ar idėjai. Jeigu tokių verslininkų yra Pakruojyje ar Trakuose, negi reikia sakyti: nebūkit, durni, nekiškit ten pinigų, nes grąžos nesulauksite. Taip, finansinės grąžos nesulauks, bet gal jiems pakanka moralinio pasitenkinimo, besišypsančių žmonių ar tiesiog ačiū.

 15. 20 p.o.p. 2013-10-02 12:16

  nagi apie tai aš ir rašiau. viskas ok, jei to ir pakanka. bet dažniau – ima nepakakt – tą rodo pavyzdžiai. vėtra jau minėta. tas pats ir su pakruoju dėjosi po pernykščio sezono, kai komandos rėmikas ėmė ir užpyko dėl to, kad komanda bronzos nelaimėjo.

  • 21 akva 2013-10-02 22:37

   Vėtros Stašauskui baigėsi pinigai, o ne meilė futbolui.
   Kruojos vadas ne dėl bronzos pasitraukė, o dėl futbolininkų dalyvavimo lažybų versle.

 16. 22 keistas baltas vaikas 2013-10-02 12:57

  Kuo čia tas Pakruojo stadionas užstrigo? Tvarkingos persirengimo patalpos, normalus dušas. Tribūnoje pakankamai vietų. Tokiam miestui nieko daugiau ir nereikia.

 17. 23 carlos 2013-10-02 14:11

  nu jau trakų ir sūduvos lygio skirtumas, toks pat kaip žalgirio ir lecho, ko tais labai labai abejočiau…o jeigu teisingai supratau aprašą taip nesportiškai tokiu būdu žaidžia 99 procentai komandų ypač pratęsimo metu, bo europinėje tradicijoje tokiu metu voliojasi kas tik netingi tyčia ar netyčia, va kai negražina jiems specialiai išmušto kamuolio, tada jau tikrai nesportiškai žaidimas… vėtra iš rūdiškių kėlėsi dėl vieno veikėjo konkrečių ambicijų, galėjo pvz kokį vilniaus klubą nupirkt ir pervadint, manau, nėra didelio skirtumo, o trakai bent jau turi potencialo tapti bendruomenės klubu, o stadionuose ir alygoje įdomiuose tenka pažaisti, ypač kol pagrindiniai neatsigavę būna…

 18. 24 Anonsas 2013-10-02 16:47

  Valskį pagaliau atrado ir pakvietė į rinktinę.

 19. 25 p.o.p. 2013-10-02 16:55

  aha, bet pažiūrėjus į rinktinės sąrašą, tai tiek valskiui, tiek chvedukui, tiek leimonui geriausiu atveju teks garbė pabėgioti treniruotėse. nebent pankratjevo galvoje kokia nors revoliucija užvirtų.

  • 26 carlos 2013-10-02 19:14

   nu nžn mikuckis labai tragiškai atrodė, tai klausima skokioje formoje žaliukas, galėtų leimoną ir pabandyti…

 20. 27 p.o.p. 2013-10-02 16:59

  ir dar pralinksmino įrašas prie Žaliūko apie jo atstovaujamą klubą:))) galėjo ir prie kitų panašiai parašyt, pvz., “sklido kalbos, kad juo prieš pora mėnesių domėjosi vienas vokiečių klubas“ arba “kažkada žaidė vienoje komandoje su Brazilijos rinktinės nariu“.

 21. 28 keista 2013-10-02 17:13

  Kazkaip niekada nesupratau posakio: “pralosem laimetas varzybas“, “stadionas pakiso koja“. Juk jei jau zaidi geriau, tai ir laimi. Kitas dalykas, jei jau FK “Suduva“ zaidzia tokie super duper profesionalai, kuriu pasakisko zaidimo, as beje, vakar nepastebejau, tai, manau, nei tos medines Traku stadiono tvoros, nei pats stadionas, nei tie 50 ar 100 sirgaliu neturetu ju trikdyti. Kazkaip nepastebejau, kad FK “Suduva“ zaidejai butu buve visa galva techniskesni ar geresni uz trakiskius, manau, butu pats laikas visiems pripazinti, kad skirtumo tarp A lygos ir I lygos komandu zaideju praktiskai nera. Ne nuo stadiono priklauso zaidimo kokybe, o nuo zaideju…

 22. 29 Anonimas 2013-10-02 17:55

  to keista, ai tai aikstele neturi itakos zaidimui ane ? matosi kokio auksto lygio esi futbolo zinovas :)

 23. 30 kitas Juozas 2013-10-02 17:58

  skirtumo tarp A ir I lygos žaidėjų nėra?:) tikras ekspertas.

 24. 31 p.o.p. 2013-10-02 18:13

  chm, čia ir diskutuot nelabai yra ką. lygio skirtumas akivaizdus, jeigu jo nebūtų – trakų žaidėjai ne trakuose loštų, o A lygoje. kitas dalykas – vienos vienintelės taurės rungtynės, kuriose – visiems žinomas faktas – neretai “ant popieriaus“ silpnesnė komanda nugali stipresnę. nes pirmai tai yra “istorinės rungtynės“ (ką kalbėjo trakų mylėtojai vakar stadione), o antrai – eilinis varžovas, kurį mano viena koja aplošti.

  nematau prasmės ginti trakų klubo ir jų žaidėjų, nes niekas čia jų ir nepuola. jie pasiekė savo sezono pergalę ir buvo jos verti. sūduva sumalė šūdą, todėl pralaimėjimo taip pat nusipelnė.

 25. 32 keista 2013-10-02 18:40

  Be abejo, turint omeny, kad A lygos klubai treniruojasi kasdien, o I lygos zaidejai, besitreniruodami kelis kartus per savaite, sugeba aplosti A lygos klubus, tai zinoma skirtumas labai didelis. Juk akivaizdu!!!! Butu juokinga, jei nebutu graudu nuo tokio skirtumo :)

 26. 33 Diviriks 2013-10-02 19:21

  To keista.

  Vienos varžybos dar nieko nepasako apie komandą. Taip, vakar galbūt Trakai ir sugebėjo aplošti Sūduvą, tačiau kyla klausimas: kaip ta pati komanda, besitreniruodama kelis kartus per savaitė, sugebėtų sužaisti visą sezoną A lygoje? Tada išryškėtų skirtumas, akivaizdus lygių skirtumas: nereikia čia išradinėti dviračio ir lyginti skirtingo kalibro komandų. Jei atvirai, tai tik tikras begalvis to gali nepastebėti – keista, turbūt vakar dienos euforija vis dar gyveni, nes tavo pasisakymuose matau tik emocijas, racionalumo galėtum pridėti daugiau, jei negaila :)

 27. 34 Anonsas 2013-10-02 19:25

  Kai Realą iš ispanų taurės prametė III lygos komanda turbūt irgi pasirodė žaidėjų lygio skirtumas :))

 28. 35 Remis 2013-10-02 19:26

  “keista“, ar nebūsi superoptimistas? Tauras irgi su Sūduva vieną kartą sužaidė lygiosiomis (kaip ir Trakai per 90 minučių :)), bet niekam net minčių nekyla apie tai, kad Tauro ir Sūduvos žaidėjai yra vieno lygio. pakanka pažiūrėti į turnyrinę lentelę.

 29. 36 Anonsas 2013-10-02 19:30

  Beje Šiauliai laimi prieš Ekraną. Sąmokslų kūrėjai kol kas triumfuoja :)

 30. 37 Remis 2013-10-02 19:51

  Va dabar Sūduva jau tikrai dega. Iškrito Ekranas ir, jei Žalgiris išmes Atlantą, tai reiks trūks plyš imti medalį. Arba teks atsisveikinti su Europa.

 31. 38 Edas 2013-10-02 19:52

  Ekranas irgi pralošė taurėje, bet pas Ekraną taurėje žaidė tik 4 žaidėjai, kurie pradėjo paskutines A lygos rungtynes. Net vartininkas pakeistas. Sūduva dvi varžybas pagrindu be jokių keitimų. Vienintelis keitimas turbūt tik Davidovso keitimas Bartkutimi. Ir bbz kaip paaiškinti šitą vartininkų rotaciją, kai lieka tik keturios varžybos sezone. Įdomu Davidovsas liks kitame sezone ar vartuose loš Bartkus?

  • 39 carlos 2013-10-02 19:58

   tai kad 6 tie patys, vartininkas ekrano tas pats irgi praeitose alygos žaidė, o ir likę keitimai tokie darbiniai, gal tik stanulevičius mažiau girdėtas…

 32. 41 Anonimas 2013-10-02 19:54

  Ekranas jau gavo, Atlantas pralošinėja 0-2. Taigi, per Taurę net teoriškai negalim išeiti į UEFA. Belieka patiems imti bronzą!
  Pirmas kelyje, ir svarbiausias – Ekranas šeštadienį. Tikiuosiu bent dvigubai pilnesnio stadiono, nei įprastai, ir, žinoma, pergalės!

 33. 42 Anonimas 2013-10-02 19:54

  ekranas gavo dar jeigu gaus ir atlantas no zalgirio tai suduvai uzemus ir ketvirta vieta kitais metais nematyt euro tauriu viena galimybe tk trecioji vieta taip kad su ekranu bus labai svarbios runkrynes .matot kaip neatsakingai atliekant savo darba galima prisizaist ir prarast europos pinigus antra karta per sezona.

  • 43 Edas 2013-10-02 20:15

   Aš irgi dabar pagalvojau, kad pralaimėjimas Trakams užvėrė galimybę žaisti UEFA varžybose. Dar lieka viltis užimti trečią vietą A lygoje, bet ir Ekranui ta trečia vieta labai svarbi pasidaro, nes ir jie likę ketvirti nebesulauks jokios malonės ir liks be Europos. Tinginiai tie Sūduvos žaidėjai ir aš jaučiuosi debilu domėdamasis Sūduvos rezultatais. Šeštadienį net teliko nebejungsiu, nusibodo ta nepagarba

 34. 44 Anonimas 2013-10-02 19:59

  ka galima paskyt visiskas neatsakingumas priveda prie tokios situacijos ir prarandami du kartus per sezona euro tauriu pinigai

 35. 45 Anonimas 2013-10-02 20:26

  Nelaimi trcios vietos ir grystam y akmens amziu . Nes jeigu nebus europsos nebus ir padorios komandos .Nes bus manau ribotas biudzetas

  • 46 Anonimas 2013-10-02 20:38

   Nenoriu prisikalbet, bet kad tik netektu bankrutuot. Jau ir taip kasmet mazinami biudzetai, o dabar ir sveicariski frankai nuplauke

 36. 47 kitas Juozas 2013-10-02 22:18

  priminkit-kaip dalinami kelialapiai į Europą?
  aš iki šiol maniau, kad pirmos trys a lygos komandos + taurės čempionas, o jei taurės čempionas yra tarp tų trijų tai taurės vieta tenka ketvirtai a lygos komandai?:/

  • 48 Edas 2013-10-02 22:32

   Jei A lygos čempionas patenka į finalą, tai kitas finalininkas gauna bilietą į Europą nepaisant to kokią vietą ir kokioje lygoje užėmė.

   Taigi per taurę į Europą važiuos Kruoja, Šiauliai ar kažkas panašaus. Sūduva bb

 37. 49 Draugas 2013-10-02 22:36

  Ajajai. Tai likom be Europos. Cia jau labai blogai, visomis prasmemis.

 38. 50 Varvalas 2013-10-02 23:32

  ale niekas nespėjo iš Sūduvos atsistatydinti – praleido tokią visuotinę atsistatydinimo dieną Lietuvoje.

 39. 51 Anonsas 2013-10-03 11:23

  Man rodos, kad mes turėsim vietą Europoje tuo atveju, jei Žalgiris laimės taurę, nes šiais metais taurės finalininkai buvo Žalgiris – Šiauliai, bet laimėjus Žalgiriui Europos lygoje žaidė Kruoja. O ir 3-čią vietą yra šansų paimti, nes Ekranui liko sunkios rungtynės su lentelės kaimynais, tik žinoma tam pasiekti reikia maksimalaus susikaupimo ir laimėt visas likusias varžybas.

 40. 52 p.o.p. 2013-10-03 11:37

  aha, ale tikrai gi taip buvo. tai kaip čia gi dabar su tom europos lygos dalyvių taisyklėm?

 41. 53 Anonimas#2 2013-10-03 11:48

  taigi Žalgiris pernai nebuvo čempionas, vyručiai.

 42. 54 Remis 2013-10-03 11:59

  Jau ne pirmas žmogus Žalgirį laiko praėjusių metų čempionu ir pateikinėja 2012-2013 metų taurės pavyzdį :) Kaip būna čempionui laimėjus taurę galima pamatyti pažiūrėjus į 2011 metus, kai Ekranas laimėjo – Europos lygoje dalyvavo taurės finalininkė, amžinai šešta A lygoje, Banga :)

 43. 55 p.o.p. 2013-10-03 11:59

  ajo, tiesa. užsimiršom.

 44. 56 Anonimas 2013-10-03 12:01

  o buvo taip zalgiris jau turejo vieta euro taurej nes buvo uzėmes antra vieta todelt buvo nesvarbu laimės arne vistiek lose.osiauliam butinai reikejo laimėt.dabargaunasi kitaip nes zalgiris bus cempijonas tai zais ciampijonu atrankoj ,tai tris vietas pasidalys taures nugalėtojas arba finalinykas ir antra trecia vietos

 45. 57 Kuzma SS 2013-10-03 13:08

  Kažkada gi ta pati mūsų Sūduva pateko į UEFA taurę (ir ten du kart laimėjo tas legendines dvejas varžybas prieš Brann) tada, kai finale pralošė FBK. FBK tada buvo ir A lygos čempionas, todėl į Europos varžybas pateko taurės finalininkas – Sūduva

 46. 58 Draugas 2013-10-03 13:37

  Kaip ir sakiau, Ajajai, liekam be Evropos…
  Cia gal ne i tema, bet kaip i LTU rinktine renkami kandidata pasakoja Liubinskas
  http://www.lrytas.lt/sportas/futbolas/a-liubinskas-anksciau-rinktines-sudeti-prasydavo-derinti-su-v-romanovu.htm

 47. 59 Tadas 2013-10-03 15:29

  Ar liekam be Europos dar neaišku. Jei nugalime “Ekraną“, šansai dar nebus palaidoti. Tikėkimės komanda parodys kiaušus nors kartą šį sezoną ir pakovos vyriškai dėl trečios vietos.

  • 60 Draugas 2013-10-03 15:39

   Na suprantu sita. Bet reikes ir veliau patiems nesusimauti, bei kad Ekrranas susimautu dar

 48. 61 Tadas 2013-10-03 16:07

  Ekranas dar lauks “Žalgiris“ ir “Atlantas“. Taip, kad nemažai priklauso nuo mūsų pačių, tiksliau nuo “Sūduvos“ žaidėjų.

  • 62 Draugas 2013-10-03 21:25

   Na taip ju lauks ir Atlantas galima sakyti taip. nes paskutines sezono varzybas berods mes irgi losime su Zalgiriu, isvykoje. Bet dar reikia apsizaist ta Ekrana, isvykoje parklupdyti Kruoja, kas nebus lengva. Taip kad darbo dar labai daug. Bet visumoj sansai sakyciau yra minimalus netgi iveikus Ekrana.

 49. 63 maumas 2013-10-03 16:39

  Yra dar vienas šansas : taurės finale žaidžia “ Žalgiris“ ir MRU ar kita pirmos lygos komanda , kuri neturi UEFA licenzijos . O ji , atrodo , reikalinga , norint dalyvauti euroturnyruose . O gal aš klystu. Bet , deja , finale nebus I -mos lygos komandų.

 50. 64 kaip cia dabar 2013-10-03 18:05

  Taip niekaip nesuprantu. Normalaus klubo normalus treneris jau butu parases atsistatydinimo pareiskima?..

 51. 65 p.o.p. 2013-10-03 19:02

  eik jau eik:) čia juk ne seimas. na ir kas kad atsistatydins? o kas tada? ieškos naujo trenerio, kai už dviejų dienų lemiamos rungtynės? ir kur to naujo trenerio ieškos, kai akivaizdu, jog pinigais sūduva netrykšta? mėgins perimt iš tauro jarmalavičių?

  manau, kad vertinant visą sezoną bendrai – gvildžiui galima dėt pliusą. nes komandos išvaizdoje akivaizdus pagerėjimas, o kad rezultatai kol kas nėra maksimalus – tai nereikia pamiršt, kad jų niekas ir nesitikėjo. tiksliau – didingų tikslų šiems metams nekėlė.

  tad jei bus racionaliai išlaikytas šiais metais pradėtos evoliucijos tempas, tai kitais metais ir apie padoresnius rezultatus bus galima pakalbėt.

 52. 66 Draugas 2013-10-03 19:43

  O gal ir mums pateikt koki protestuka del negarbingo zaidimo, gal perzaisti galetume maca :)) Kaip kad Dainava su Neveziu.
  http://www.15min.lt/naujiena/sportas/futbolas/protestus-parasius-kedainiu-nevezio-ir-alytaus-dainavos-klubams-lff-taures-astuntfinalio-macas-bus-perzaidziamas-24-374265?cf=df


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,717 hits
Reklama