LFF taurė: atgal į akmens amžių

2013-187

2013-188Šiame stadione galbūt vyks šios dienos LFF taurės rungtynės tarp Sūduvos ir Trakų. Foto iš Europlan.

Kaip mes viską darom? Kažkokiam kabinete ištraukiam burtus. Niekam neaiškinam, nei kaip tai yra daroma, nei kodėl daroma vienaip ar kitaip. Ar mes manom, kad reikia kam nors paaiškint, kodėl šiais mtais burtai buvo “akli”? Ne, mes taip nemanom. Taip bus ir tiek. Burtai ištraukti – mūsų darbas lyg ir padarytas. Tuomet nugrųsim LFF taurės aštuntfinalio dalyvių, rungtynių laikų bei vietų sąrašą kur nors giliai savo interneto svetainėje. Mūsų darbas padarytas – o jei kam nors kas nors nepatinka, lai rūpinasi patys. Tegul patys klubai praneša apie varžybų detales. O jeigu klubai dėl kokių nors priežasčių to nuspręs nepadaryti – lai tie debilai futbolo mėgėjai ieško inforcmacijos patys. Juk Lietuvoj – pats galingiausias internetas visam pasaulyje. Galų gale – eina jie velniop. Jei kas nepatinka – gali žiūrėti Čempionų lygą. Kaip sykis LFF rungtynių dienomis vyks ir Čempionų lygos turas. Ir apie jį praneša ne tik laikraščiai, bet ir televizorius.

Keista diskusija išsivyniojo paskelbus žinią, kad Sūduva loš su FK Trakais. Kur ir kada vyks rungtynės paaiškėjo likus iki tų rungtynių maždaug dienai. O iki to laiko buvo galima spėlioti, kas meluoja – LFF ar FK Sūduva. Mat abi organizacijos pateikė priešingą informaciją. FK Trakai nusprendė nuo šios problemos nusiplauti ir apie rungtynes nepratarė nė žodžio. Tyli FK Trakai iki šiol.

Tai, sakot, Trakai yra nedidelis miestelis. Galima spėti, kad stadionas jame yra vienas. Taip pat galima įtarti, kad surasti jį neturėtų būti sunku. Juk galima paklausinėti miestelėnų. Ar į vietos policijos nuovadą užsukt. Iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad FK Trakai apie stadioną savo svetainėje neužsiminė nė žodžio – stadionui skirtas skyrelis svetainėje yra tuščias. Wikipedijoje FK Trakų puslapis duoda mums tik vietų skaičių (2000) ir pavadinimą – Naujasis Trakų stadionas. Tai gal vis tik šiame Lietuvos kunigaikščių mieste yra ne vienas stadionas? Juk jei yra Naujasis – tai turi būti ir Senasis? Ieškom toliau. Lietuvos futbolo enciklopedija sako, kad stadioną galima surasti Birutės gatvėje ir kad jis pastatytas 2011 metais. Deja. Svetainė Europlan (European Football Magazine) pateikia krūvą stadiono nuotraukų, tačiau nesutinka su Lietuvos futbolo enciklopedija dėl stadiono adreso. Šios svetainės nuomone, Trakų stadioną galima surasti Vytauto gatvėje.

Grįžtam į FK Trakai svetainę ir dar triskart spaudžiam ant nuorodos “Stadionas”, galvodami, kad gal interneto naršyklė šūdą mala. Tuomet desperatiškai pradedam spaudyt viską iš eilės. Bingo! Pavyko! Pasirodo, šio bei to apie stadioną galima rasti skyrelyje “Kontaktai”. Taip, panašu, kad šiame informaciniame kare Lietuvos futbolo enciklopedija nugalėjo vokišką svetainę. Trakų stadionas iš tikro yra Birutės gatvėje. Tik… FK Trakai jo nevadina nei Naujuoju, anei Senuoju. FK Trakai jį vadina “Trakų Futbolo Klubo namų stadionu”. O tuomet… Kad jį kur galas! Panašu, kad Trakuose vis tik yra dar vienas futbolui skirtas įrenginys – jis vadinamas Sintetinės dangos aikšte. Ir guli toji aikštėje toje pačioje Birutės gatvėje. Stadionas pažymėtas 19 numeriu, o aikštė – 42.

Ar FK Trakų klubas buvo viso šito vargo vertas? Aišku, kad ne. Eina jis velniop su visa garbinga to miestelio pilimi ir Milano futbolo mokykla vaikams. Taip, man yra pikta dėl to, kad mano mylima komanda lošia už 20 kilometrų ir lošia žvėriškai svarbias rungtynes, o aš negalėsiu jų pamatyti. Nes rungtynės suplanuotos vidury darbo dienos. Dėl to siunčiu velniop ir Trakų futbolo klubą, ir Lietuvos futbolo federaciją ir netgi Sūduvos vadus.

LFF siunčiu velniop dėl to, kad leidžia klubams daryti tokius absurdus – rengti taurės rungtynes vidury darbo dienos. Jeigu aš būčiau LFF rėmėjas, kuriam suteikta garbė vadinti taurę savo vardu, aš iškart rėmimą atšaukčiau, kai tik pamatyčiau tokį rungtynių laiką. Mat toks rungtynių laikas terodo vieną dalyką – tai yra niekam nereikalingos, nereikšmingos, niekam neįdomios rungtynės. Tai yra niekam neįdomus ir nereikalingas turnyras. Vadinasi – jis neturi jokios reklaminės vertės. LFF, nuolat postringaudama apie futbolo populiarinimą Lietuvoje, privalo užtikrinti, kad jos tiesiogiai rengiamas turnyras būtų pasiekiamas normaliems futbolo mėgėjams. Nes jei LFF į tai nesikiša – aš darau išvadą, jog visos šnekos apie futbolo nešimą į mases yra demagogija.

Taip pat siunčiu velniop abu klubus. Žmonės kalba, jog rungtynės vidurdienį rengiamos dėl to, kad Trakų stadionas neturi apšvietimo. Ir nieko čia nepadarysi. Bet jei neturi apšvietimo – tai gal ir nepradėk to futbolo lošti? Arba – lošk toj savo I lygoj ir nosies nekišk ten, kur nedera. Arba pasiek, kad rungtynės vyktų savaitgalį. Arba žaisk jas LFF stadione – juk kai FK Trakai šio sezono pradžioje prašėsi į A lygą, tai namų rungtynes ir žadėjo Vilniuje lošti. Su tokiu laiku galėjo nesutikti ir Sūduva. Juk viskas čia vyksta “bendru” sutarimu. Nes vieni lošia 16 val., o kiti – 18 ar net 20.45 val. Ir juokingiausia šitoj istorijoj yra tai, kad vėliausiai žaidžia žemiausių lygų klubai. Matyt dėl to, kad dauguma jos narių dienomis dirba ir negali sau leisti prabangos rengti rungtynes vidury darbo dienos.

Visa tai gal ir nėra svarbu. Kas tas lietuviškas futbolas? Kam jis iš tikro rūpi? Ar tikrai verta šitiek vargti tam, kad dešimt žmonių iš Vilniaus galėtų patogiai tas rungtynes pamatyti? Štai šitas dalykas ir yra graudžiausias. Aišku, galima rasti ir informaciją, ir tuos stadionų adresus. Viską mes galim. Nes mums – rūpi. O va Lietuvos futbolo federacija ir klubai rodo visiškai priešingą požiūrį. Va jiems yra nusispjaut. Į viską. Į futbolą. Į gerbėjus. Ir į pačius save. Pikta dėl to, kad patys svarbiausi lietuviško futbolo herojai, tie, kurie čia visą muziką užsako, nė neslepia, kad jiems futbolas nerūpi. Jie dirba darbą. Atlieka formalumą. Pildo statistinių lentelių eilutes. Reikia surengti varžybas – surengsim. Suplanuosim, ištrauksim burtus. Futbolistai atvažiuos, paspardys kamuolį. Protokolistai viską užprotokoluos. Ir štai – dar vienas lapelis Lietuvos futbolo istorijoje.

Bet palaukit. Gal iš tikro LFF ir Druskininkų Hermio projektas yra beviltiškai beprasmis ir niekam nereikalingas? Nafig toji taurė? Kažkokios desperatiškos ir apsimestinės demokratijos pratybos. Štai – leidžiam sudalyvauti visiems, kas tik nori. Žiūrėkit – mes net aštuntfinalyje darom “aklus” burtus ir leidžiam, kad bent pora realių kandidatų į taurės laimėtojus išlėktų jau dabar. Tipo – suteikiam šansą mėgėjų lygų nariams patekti ne tik į taurės finalą, bet netgi – į Europos futbolo turnyrus. Teoriškai tai yra įmanoma. Teoriškai yra įmanoma, kad visi stipriausi Lietuvos klubai išnyktų iš LFF taurės žaidimų dar iki pusfinalio.

Ir kas tada? Futbolo klubas TAIP važiuos lošti Europos lygos rungtynių? Ir karvei aišku, kad tai –absurdas. Tiesą pasakius, tai būtų pasityčiojimas iš Lietuvos futbolo, kuris ir taip prastoką reputaciją turi. Lietuva – ne Anglija, kur žemesniųjų lygų klubas gali nusikapstyti iki taurių finalų. Tačiau tas klubas, net ir žaisdamas šiandien agliško futbolo dugne, greičiausiai turės bent šimto metų istoriją. Ir netgi lošdamas pusiau mėgėjiškai turės šansą patiesti kokios Lietuvos ar Farerų klubą.

Teorijos lieka teorijomis. Tačiau ar turi, pavyzdžiui, Trakai galimybę laimėti Lietuvos taurę? Aš manau, kad tokios galimybės jie neturi. Nepaisant prasto Lietuvos futbolo lygio, skirtumas tarp A lygos ir viso likusio lietuviško futbolo yra toks didelis, kad šansų tokia komanda kaip FK Trakai turėtų nebent tuo atveju, jei “akli” burtai juos suvestų su dar žemesnių lygų klubais. Ir net jei Trakams pavyktų įveikti Sūduvą, ją vis tiek vėliau iškirstų kokia Banga ar Ekranas. Tiesa, pora išimčių per pastaruosius dešimt metų buvo. Sūduva buvo tokia išimtis – kai nusikapstė iki LFF taurės viršaus per pirmą savo sezoną A lygoje. Tą patį kiek vėliau padarė Tauras.

Tačiau tai buvo kiti laikai. Tais laikais komandos dar patekdavo į A lygą dėl to, kad laimėdavo I lygą. O A lygos komandos dar iškrisdavo į žemesnę lygą. Tokių stebuklų jau seniai nematėm. Tauras šiemet gali viską pralaimėt ir praleist 200 įvarčių. Bet jei tik turės už ką – niekas neprieštaraus dėl šios komandos dalyvavimo kitame A lygos sezone. Lietuvoje jau seniai klubai “nevaikšto” tarp lygų remiantis sportiniu principu. Kurioje lygoje klubas žaidžia lemia tik klubo biudžetas. Taip I lygos laimėtojai atsisako keltis į A lygą, o A lygos pralaimėtojai metų iš metus lieka A lygoje. Pagal šiandieninę tradiciją net ir paskutinė I lygos komanda galėtų kitais metais persikelti į A lygą. Jeigu tik surinktų tam reikalingą biudžetą.

Tad grįžtu prie to paties. Gal iš tikro LFF taurė neturi jokios reikšmės ir prasmės? Gal viskas čia teisinga ir gerai. Gal ir gerai, kad rungtynės vyksta darbo dieną, ketvirtą valandą. Juk tai niekam neįdomu. Ir niekam nereikalinga. Mane stebina, kad apskritai tokios beprasmiškos rungtynės žaidžiamos. Kam deginti benziną, varginti žaidėjus? Negi negalėtų klubų vadai susėsti Trakų kibinininėje, užkąsti, mesti monetą ir taip nuspręsti, kas eina toliau, o kas – “pralaimi”? Juk pats žaidimas – niekam nerūpi. O formalumui atlikti moneta yra pats efektyviausias sprendimas. Demokratiškas sprendimas – nes šiuo atveju visų komandų šansai iš tikro lygūs.

>>>

Artėjant LFF taurės žaidimams galvojau, kad Sūduvai žymiai svarbiau šiandien laimėti prieš FK Trakus, nei savaitgalį prieš Ekraną. Galvojau, kad šansų pagriebti bronzą nėra daug. Nepaisant to, kad rankų sudėti neverta ir kabintis reikia tol, kol šviečia bent mažiausia viltis. Tad pergalė prieš Ekraną šeštadienį gali turėti reikšmės Sūduvos galutinei vietai turnyro lentelėje, o gali ir neturėti. Tuo tarpu pergalė taurės rungtynėse duoda labai konkretų ir apčiuopiamą rezultatą – galimybę ir kitais metais patiems pakovoti dėl vietos Europos lygoje ir dėl labai apčiuopiamos finansinės injekcijos į komandos biudžetą.

Be abejo, Sūduva yra visom prasmėm rimtesnė komanda nei Trakai. Todėl tikėtina, kad pergalė šiandien bus (net jei ja pasidžiaugti galės tik patys futbolistai ir vienas kitas funkcionierius). Tačiau taurės žaidimai yra pavojingi. Tą pati Sūduva pernai įrodė labai nelauktai pralošdama visiškai kiauram Atlantui. Visi pamenam tą apmaudų rezultatą. Taip pat pamenam, kad tuoj pat po pralaimėjimo Atlantui taurės varžybose, Sūduva be problemų ir lengvai sutvarkė tą patį Atlantą eilinėse A lygos rungtynėse.

Ir greičiausiai toks bangavimas neturi nieko bendro su kokia nors mistine taurės varžybų prigimtimi. Standartiškai šnekama apie tai, kad taurės žaidimai visada yra specifiniai, kad silpnesnės komandos visada čia turi šansą. Ypač kai žaidžiamos vienerios rungtynės. Tačiau Lietuvoje, spėju, labiau veikia kitas niuansas.

Tas niuansas yra taurės varžybų skėlimas į dvi dalis. Rudenį dėl taurės lošti pradeda viena komanda, o pavasarį kovas tęsia jau visiškai kita. Tokiu atveju iškyla sudėtinga psichologinė dilema, kuri labiausiai liečia žaidėjus. Štai mes bandome žvelgti iš platesnės perspektyvos, mėginame matyti klubą ne tik šiais metais, bet ir kitais ar dar toliau. Todėl kai kuriems iš mūsų ir gali pasirodyti, jog dabartinėje Sūduvos situacijoje išlikti taurės turnyre yra labai svarbu. Nes tai suteikia komandai papildomą šansą kitais metais.

O kaip atrodo žaidėjams? Jiems atrodo kiek kitaip. Jiems greičiausiai atrodo, kad bronzos medaliai šiemet – net jeigu reikia labai daug, kad šiemet tuos medalius Sūduva paimtų – yra žymiai geriau, nei šansas laimėti taurę kitais metais. Mat ko gero nė vienas komandos žaidėjas negali būti šimtu procentų tikras, jog kitais metais jie kartu su šia komanda dėl taurės galės kovoti. Lietuviškas futbolas nestabilus, todėl jokių garantijų čia būti negali. Sezonas eina į pabaigą – galbūt netgi yra žaidėjų, kurie jau turi planų kitais metais persikelti į šiandieninio taurės varžovo gretas? Tai galbūt racionaliau padėti šiandieniniam priešininkui, nei plėšytis dėl komandos, kurioje kitais metais tavęs nebus? Taip, Sūduvos atveju tai negalioja, tačiau taurėje lošia ne tik Sūduva.

Esmė paprasta. Žaidėjams iš tikro nėra lengva tinkamai nusiteikti rungtynėms, kurių “vaisius” galbūt galės raškyti tik kitais metais. Dėl to ir nutinka tokie dalykai, koks pernai nutiko Sūduvai. Štai kodėl mūsuose taurės rungtynės kelia daugiau pavojų stipresnei komandai, nei silpnesnei, kuri yra savaime labiau motyvuota pakovoti su galingesniu varžovu.

Tikėkimės, kad Sūduva ant to paties grėblio antrą kartą nelips. O daugumai iš mūsų ko gero beliks sekti žodinę rungtynių transliaciją. Jei tik Sūduva susimylės ir tokį archaišką technologiją atgaivins.

Reklama

27 Responses to “LFF taurė: atgal į akmens amžių”


 1. 1 Varvalas 2013-10-01 10:19

  Aš visais neaiškiais atvejais skambinu į BPC :)

 2. 2 edmaz 2013-10-01 10:39

  http://penalty.lt/antradieni-du-lff-taures-astuntfinaliai/
  tai kaip suprantu siandien zaidzia ne rytoj :D

 3. 3 p.o.p. 2013-10-01 11:23

  :) jo, pasitaisysiu, vakar naktį rašiau, tai prasprūdo, matyt

 4. 4 voleur 2013-10-01 11:55

  labai gerai viskas išdėstyta ypač pabaiga, kur minima apie taurę dvejuose sezonuose. Na ir tikiuosi sūduva spaus varžovus 90minučių ir sumals 11-0

 5. 5 carlos 2013-10-01 12:13

  “Teoriškai tai yra įmanoma. Teoriškai yra įmanoma, kad visi stipriausi Lietuvos klubai išnyktų iš LFF taurės žaidimų dar iki pusfinalio.“ nepagaunu sitos minties teoriskai imanoma jeigu prpais zemesniu lygu komandom, tai tada ir neverti niekur zaist ar cia pagal kazka kita o ne pagal rezultatus nusprendziama kas verti o kas neverti…

 6. 6 p.o.p. 2013-10-01 12:27

  nieko čia ypatingo omeny neturėjau, gal tik parašiau miglotai – turiu omeny, kad aklieji burtai gali suvest A lygos komandas taip, kad jos viena kitą tiesiog išmes. pvz., atlantas laimi prieš žalgirį, o atlantą netyčia iškerta kokia banga. ir taip toliau.

  • 7 Anonimas 2013-10-01 13:13

   nu ir kas is to jos gi nesusinaikins tose tarpusavio varzybose, visvien kazkuri isliks ir ismes ta “taip“ o jei ne tai tegul zaidzia tas “taip“ jei jau nieks ju ismest negali…

 7. 8 Remis 2013-10-01 12:37

  Iš kur čia staiga tas pyktis “akliems“ burtams? Kada jau Lietuvoje buvo kitaip?
  Beje, pergalė šios dienos rungtynėse dar neduos galimybės pakovoti kitais metais. Dar ir ketvirtfinalio dvejas rungtynes reiks įveikti.

 8. 9 Alfredas 2013-10-01 13:10

  Visur žiauriai pritariu, išskyrus aklus burtus. Mano akimis, tai logiška ir pakankamai įdomu. O taurės vis viena nelaimės joks pirmos lygos klubas, nes kažkas iš A lygos vis viena nužingsnius į finalą ir jį laimės.

 9. 10 laurenz 2013-10-01 15:04

  Ačiū už informaciją kur stadionas, važiuojant gūglint nereik :)

 10. 11 edmaz 2013-10-01 16:08

  kazin kur ymaoma nors rezultata sekti kas zinote gal?

 11. 13 edmaz 2013-10-01 17:21

  cia is fleshscore paimta
  o man jau baisu darosi kad tik nepasikrautu nuo Traku visdelto 63min o nulis nulis

 12. 14 niekas 2013-10-01 17:52

  Nevėžis – Dainava 1:1
  Trakai – Sūduva 0:0
  Va tau ir A lygos komandos

 13. 15 aaa 2013-10-01 18:40

  Na duoda Suduva vaizdu… :D

 14. 16 aaa 2013-10-01 18:41

  Tiksliau, dave…

 15. 17 DZHIT 2013-10-01 18:41

  Nežinau kaip taip galima, bet…….Protu nesuvokiama kas ten vyko…. profesionalai matai….KLOUNAI ! O Trakai mldc, kad nuleido ant žemės Marijampolę.

 16. 18 Remis 2013-10-01 18:42

  Atrodo, kad Trakai bus perskaitę šį pop tekstą ir gavę papildomą dozę motyvacijos :)

 17. 19 Ledesminis 2013-10-01 18:43

  Galetu ir A lygos klubai pradeti nuo I etapo, dabar duoda LFF per daug foru jiems. Taigi dabar 1/4 matysime maziausiai 3 komandas is zemesniu lygu.

 18. 20 tobex 2013-10-01 18:53

  kai žinai rezultatą šitą tekstą skaityti dar įdomiau.

 19. 21 voleur 2013-10-01 18:53

  gėda na bet matyt žino kad bus 3vieta :)

 20. 22 Anonimas 2013-10-01 18:59

  matyt nenoi vyrai zaist taurej pavasary

 21. 23 jotvingis 2013-10-01 19:25

  Gal ir gerai, kad darbo metu darė..
  Turnovas, Tauras,Trakai..Dar galėtume nuo kokios Tarpučių rinktinės pasikrauti.. Gėda Sūduvai daro vyrai

 22. 24 jo 2013-10-01 20:26

  nežinau ar gerai, bet kaip tikram lietuviui kažkodėl smagu ant dūšios kad prieš mulkius Trakai laimėjo

 23. 25 hmm 2013-10-01 20:39

  Įdomu ar Gvildys vėl atsiprašinės sirgalių?

 24. 26 13 2013-10-01 21:28

  na, šiuo atveju, ponas pop persistengė, manyčiau. Visos taurės rungtynės vyksta vidury savaitės, tai čia verkti nėra ko, kaip ir dėl to, kad rungtynės vyksta vidury dienos. Kodėl turėtų TFK dabar žaisti svetimam stadione, kai turi galimybę žaisti savo aikštėj, ne finalas gi kad žaistų neutralioj aikštėj, juoba dar bandyt pagauti laisvą laiką ir mokėti pinigus tik tam, kad ateitų tie 30 žmonių pažiūrėt?? Taip kad šito verkšlenimo nesuprantu visiškai, nebent tik tiek kad emocinis užtaisas impulsyviai paleistas. Dėl informacijos trūkumo tai sutinku, bet stumti dėl stadiono ir pan tikrai nemanau kad yra logiška. O dėl aklų burtų tai jokios nuodėmės nėr, aš irgi pritarčiau, kad žaistų A lygos klubai nuo I turo.
  O kad pasikrovė Sūduva, tai turbūt nenuostabu, įjungė žvaigždės rėžimą ir gavo per snapą, o Trakai sau pliusą užsidėjo.

 25. 27 mantas 2013-10-01 21:45

  Kapitalas kauptas per 10-12 metu barstomas be jokios atsakomybes. Suduva siandien jokiame varijante neturejo pralaimeti. Yra kaip yra. Sekmes klubo visai administracijai ir vyr treneriui..


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,717 hits
Reklama