Laukiam: Sūduva – Ekranas

2013-208

Pastarosiomis dienomis girdėjome daug visokiios matematikos. Kam ir kokie skaičiai yra naudingi, o kam – ne. Pačią linksmiausią matematiką kaip visada suskėlė Lietuvos futbolo federacija, nustačiusi, kad taurės varžybose tarpusavyje lošę Nevėžis ir Dainava pažeidė taisykles. Abi komandos aikštėn išleido žaidėjus, kurių leisti negalėjo. Įprastas dalykas – taip apsižioplinęs ir nukentėjęs yra ne vienas klubas (nors Lietuvoje to nelabai prisimenu). Tokiu atveju klubas, pavyzdžiui, išmetamas iš turnyro. Išeitų, kad iš LFF taurės turėjo lėkti abu klubai (abiems buvo paskirta vienoda piniginė bauda – vadinasi ir kalti yra abu). Tačiau LFF priėmė racionaliu protu nesuvokiamą sprendimą – sužaisti rungtynes iš naujo. Kodėl? Juk jei abu kalti, bausmė turi būti vienoda. Tuo tarpu peržaidimas baudžia Dainavą, o Nevėžiui suteikia papildomą šansą. Gerai, palikim šitą reikaliuką ramybėje. Bet savo istoriją ir aš pradėsiu nuo skaičių.

Pirmas mano skaičius yra 27. Štai tiek įvarčių šiemet oficialiose rungtynėse jau įmušė Nerijus Valskis. 24 A lygoje, 2 – Europos lygoje ir vienas LFF taurėje. Įspūdingas pasiekimas, nors jis kažkodėl futbolo sluoksniuose niekada nekėlė tokio šurmulio, kokį keldavo Calumo Ellioto (šiuo metu, beje, lošiančio Škotijos pirmoje lygoje), Ledesmos, Rimkevičiaus ar net Bilinskio su Razuliu įvarčiai. Į rinktinę Valskis kvietimą taip pat gavo tik dabar. Kodėl taip yra – sunku pasakyti. Gal dėl to, kad Valskis įvarčius stabiliai po truputį muša viso sezono metu. Tačiau nei karto neįmušė nei 6, nei 5 ar 4 per vienas rungtynes. Tik kartą – tris ir tuos sezono pradžioje.

Sūduva A lygoje šiemet jau sužaidė 27 rungtynes ir Nerijus Valskis įvarčius mušė 15-oje iš jų. Šis žaidėjas apskritai yra vienas rezultatyviausių naujaisiais Sūduvos laikais (nuo 2002 metų skaičiuojant). Jis jau dabar yra įmušęs trimis daugiau nei pernai mušė Ledesma ir tik dviem mažiau, nei 2005 metais įmušė Tomas Radzinevičius (29 įvarčiai per sezoną – kol kas tai yra didžiausias pasiekimas). O štai bendrame Sūduvos įvarčių mušikų sąraše Nerijus Valskis šiuo metu užima 9 vietą. Po Radzinevičiaus, Lukšio, Urbšio, Brazaičio, Maciulevičiaus, Beniušio, Giedriaus Slavicko ir Žitinsko.

Važiuojam toliau. Sūduva ką tik išlėkė iš LFF taurės turnyro ir tai neišvengiamai sukėlė nemažai pasipiktinimo, dantų griežimo ir netgi siūlymų kai kam atsistatydinti. Tačiau pažiūrėkime, ką rodo matematika. Paskutinį kartą A lygoje Sūduva pralaimėjo birželio 22 dieną. Tai buvo tos liūdnos rungtynės su Atlantu, kai Sūduva pralaimėjo, nors pirmavo dviejų įvarčių persvara. Nuo tos dienos Sūduva sužaidė 14 rungtynių ir de facto nepralaimėjo nė vienų iš jų. Tiesa, du pralaimėjimai de jure buvo. Ir nors jie yra ko gero skaudžiausi per šį sezoną, tačiau ir ten nugalėtojas buvo nustatytas tik po 11 m baudinių.

Taigi, skaičiuojam viščiukus A lygoje. Per daugiau nei 3 mėnesius sužaista 11 rungtynių – 8 pergalės, 3 lygiosios, 0 – pralaimėjimų. Įmušti 35 įvarčiai, praleisti – 8. Iš viso A lygoje šiais metais Sūduva pralaimėjo tik 6 kartus ir pusę šių pralaimėjimų sugebėjo surinkti per I ratą. Beje, po jo Sūduva sėdėjo labai jau negarbingoje 6 vietoje, priekin praleidusi ne tik lyderių trejetą, bet ir Šiaulius su Kruoja. Tačiau dar daugiau nerimo tais laikais kėlė ne komandos vieta lentelėje, o beviltiškas žaidimas. Po I rato atrodė, kad net ir ketvirta bus sunkiai įgyvendinamas uždavinys. O štai šiandien Sūduva vis dar turi galimybių pasiimti bronzą.

Tad, nepaisant tų skaudžių lygiųjų, pasibaigusių pralaimėjimais, aš nematau nė mažiausios priežasties, kodėl kažkas komandoje turi atsistatydinti ar būti atleidžiamas. Nepaisant to, kad šių metų sezoną Sūduva pradėjo silpniausios sudėties per paskutinius penkerius metus (įskaitant ir pusę sezono traumas besigydžius žaidėjus), nepaisant to, kad komandoje dar niekada nelošė tiek daug jaunų ir A lygos mažai ragavusių futbolininkų, Sūduva sugebėjo padaryti tai, ko nepavykdavo ankstesniais metais – sezono eigoje stabiliai gerinti formą ir rezultatus. Klasikinis Sūduvos formatas būdavo gerai pradėti, tuomet sėsti po Europos lygos ir šiaip ne taip išsikapstyti pačioje pabaigoje. Šiemet viskas buvo priešingai –sunki pradžia ir vis gerėjantys reikalai sezonui einant į pabaigą.

Tad aš geriau darysiu šiuos aritmetikos pratimus, nei skaičiuosiu, ką išlošė Ekranas pralošdamas Šiauliams, ar ką prarado Sūduva, sužaisdama lygiosiomis su Tauru ar Trakais. Akivaizdu, kad Ekranas nusprendė geriau čiupti žvirblį (bronzos medalius), nei vaikytis jautį (LFF taurę kitame sezone). Deja, sportas yra toks keistas dalykas, kad štai tokie racionalūs išskaičiavimai dažnokai duoda priešingą rezultatą. Vien dėl to, kad lemiamu metu komanda privalo be išlygų visada ir visur siekti pergalės ir bet koks šios psichologinės įtampos atpalaidavimas neretai iškerta žaidėjų psichologiją. Ar pasiteisino Ekrano sprendimas duoti kai kuriems pagrindo žaidėjams poilsio per LFF taurės rungtynes pamatysim jau greitai.

O va Sūduvai palinkėčiau nesiparint ir pernelyg neįsitempt. Sūduva geriausių rezultatų šiais metais pasiekdavo tuomet, kai niekas iš komandos jų nelaukdavo. Efektyviausiai Sūduva lošdavo tada, kai žaisdavo ne rezultatui, o savo malonumui bei futbolo dievų garbei. Trys dienos poilsio po įtemptų rungtynių kūnui nėra daug, tačiau protui ir jausmas tokie dalykai nekenkia.

Tad tikiuosi, jog Sūduva šeštadienį į aikštę eis žinodama, kad šiemet ir taip pasiekė daugiau, nei iš komandos buvo tikėtasi. Po niūraus sezono starto niekas nelaukė, kad komanda sugebės tris mėnesius nepralaimėti. Sūduva šiemet atnešė mums galingų emocijų, todėl nėra prasmės skaičiuoti, kiek reikia surinkti taškų per likusius turus, kad būtų pasiektas vienoks ar kitoks rezultatas. Neverta tikrinti tikimybių teorijų – šiemet jau gavom ne vieną pamoką apie tai, kad tikimybių teorijos sporte yra slidus dalykas. Reikia galvoti apie vienas rungtynes. Reikia žinoti, kad žmonės į stadioną eis ne tik pergalės, bet ir gražaus žaidimo bei maksimalaus atsidavimo bendram reikalui. Tam, kuris porai valandų  nuo visų futbolo centrų beviltiškai nutolusiame Marijampolės mieste suvienija futbolininkus ir tuos, kurie “žaidžia” tribūnose. Geriausiu atveju, mūsų bus tūkstantis. Tačiau tame tūkstantyje nebus nė vieno abejingo.

Reklama

20 Responses to “Laukiam: Sūduva – Ekranas”


 1. 1 p.o.p. 2013-10-03 23:35

  Kalba Marius Šoblinskas (http://www.futbolo.tv/reportazai/2013-metai/a-lyga/interviu/m-soblinskas-mums-rungtyn-s-su-ekranu-lemiamos):

  – Namų sienos padės?
  – Žinoma. Žaisti prie savų žiūrovų visada maloniau. Smagu, kai sirgalių kuo daugiau. Kviečiu visus, kad ateitų, palaikytų mus lemiamose rungtynėse. Stengsimės pademonstruoti gražų ir gerą futbolą.

 2. 2 mantas 2013-10-04 06:11

  Ziurovu ateis kaip visada. Kokie 500. Ir pop agitacijos nelabai pades..

 3. 3 Remis 2013-10-04 10:01

  Dėl Nevėžio ir Dainavos, mano nuomone, Drausmės komitetas perlenkė lazdą – http://gargzdas.blogspot.com/2013/10/ar-lff-drausmes-komitetas-zino-ka-daro.html

  • 4 Anonimas 2013-10-04 12:10

   Kaip tu drįsti, civilioke, abejoti Lietuvos futbolo valdžios komitetų kompetencija interpretuoti savus nuostatus, abejonės kenkia futbolui :)))

 4. 5 p.o.p. 2013-10-04 10:35

  nu super Remi. štai taip norėtųsi, kad ir žurnalsitai savo “tyrimus“ atliktų. panašu į tai, kad bent jau dainava, pasiremdama tamstos atradimais, galėtų laisvai sprendimą užginčyti.

 5. 6 voleur 2013-10-04 11:07

  tekstą reiktų persiūsti dainavos klubui ir sirgaliams gal pajudintų reikalus, nes tikrai nesamonė gaunasi

 6. 7 hmmm 2013-10-04 11:56

  Ispudingas tekstas POP :) Klubas vertas pagarbos del A lygos tikrai, jei ne ta gili duobe, dabar kovotume greiciausiai del 2 vietos. Ispudingas klubo atsigavimas seke po nesekmingo pirmojo rato, tikiu sia komanda, gaila tik, kad nesiseke si sezona su UEFA atranka, na ir gaila, kad trakams pralose.. beeeeet viskas suduvos rankose, aplosiam ekrana ir turim labai realius sansus uzimti 3 vieta.

 7. 8 carlos 2013-10-04 12:00

  jei situacijos nežinot,tai toks jausmas pagal straipsnį,kad čia jūs viduryje sezono atleidot trenerį ir vat naująjąm už tokią vieną nesėkmę jokių pretenzijų kaip ir būti negali, o kuo ten atlantas ir iš dalies ekranas ne jaunomis komandomis žaidė (o ekrano atveju ir silpniausia per eilę metų)tai ir gi toks argumentas konteksto atžvilgiu nelabai…su tuo tikslų kelėimu tai ir įdomiai,moljei tikslų nekeli tai trakams prapisimas kažkaip normalesnis patampa, na anyway sėkmės su ekranu,olff eilinį kartą pasišika, tie jų nuostati tai traktuok kaip kam patogu…

 8. 9 p.o.p. 2013-10-04 12:13

  carlos – iš dalies tu teisus. iš šalies žmogui situacijos nežinančiam tokie svarstymai gali ir keisti gali pasirodyt. bet, žinai, čia gi ne delfis, tai dauguma tų, kurie diskutuoja (iš Sūduvos gerbėjų pusės) situacija žino su daugybe niuansų ir jiems, spėju, tokia minčių eiga – pusė velnio:)

  • 11 carlos 2013-10-04 16:00

   ar aš klystu, ar čia truputi kitaip situacija buvo, tos rungtynės ne ta dieną turėjo vykti,bet fbk subekentu susitarė žodžius,kad būtent tą vyks,po to bekentas spjovė ir nieko nepranešęs neatvarė, bet kadangi raštiško susitarimo nebuvo, tai niekaip ta federacija bekento ir nubaust negalėjo…beje kaff čia ne prie ko nebent kažkodėl tais jie 2 lt lygą kuruoja…

 9. 13 voleur 2013-10-04 13:37

  nu cirkai tai konkrečiai :D

 10. 14 edmaz 2013-10-04 13:59

  taigi taigi visi 18.30 i futbola o pries tai palaikyti krepsininkus 16.00 y vernito sale pirmos namu varzybo ir yejima nemokamas gera diena nusimato sporto aistruoliams :D

 11. 15 kitas Juozas 2013-10-04 14:30

  Taip, Sūduva nepralaimi jau daugiau kaip tris mėnesius, smagu:) ir apskritai iš tų 6 pralaimėjimų A lygoje, tik du yra daugiau nei vieno įvarčio skirtumu-abu žalgiriui 0:5 ir 0:2. Kiti keturi – vieno įvarčio skirtumu:)

 12. 16 Ramunas 2013-10-04 18:28

  Rytoj bus 70-tos Sūduvos ir Ekrano rungtynės http://www.fkekranas.lt/naujienos/sestadieni-esminis-macas-su-suduva

 13. 17 voleur 2013-10-05 12:06

  Grįžtant prie taurės varžybų radau labai linksmą pasisakymą:
  “Pasiektu laimėjimu nesistebėjo ir “Trakų“ komandos strategas Vytautas Jančiauskas. “Taurės varžybos dažniausiai būna neprognozuojamos, o aš asmeniškai čia jokios sensacijos neįžvelgiu. Akivaizdžiai įsitikinome, kad I lygos pirmojo šešetuko ekipos ir A lygos komandos meistriškumo lygis iš esmės nesiskiria. Taip neturėtų būti, bet yra. Todėl nereikia stebėtis, kai pajėgiausios šalies futbolo komandos nesugeba įveikti net pirmojo Europos taurių etapo“, – konstatavo V. Jančiauskas.
  Iš penktadienio Respublikos, “Neprognozuojamis lff taurės turnyro viražai“

  • 18 Favoritas 2013-10-05 12:48

   Aš gal ne visai į temą. Vytautas Jančiauskas visur (net Trakų tinklalapy) pristatomas kaip komandos vyr. treneris, strategas ir pan… o rungtynėse su Sūduvą jis stovėjo už tvoros per gerus 10m. :)

 14. 19 tobex 2013-10-05 14:23

  kaip gali tas lygis skirtis, jei Trakuose lošia pvz Marozas, Ekrane Buinickis, o Sūduvoje Baranovskis. ir iš šitų trijų ilgiausiai “profesionaliai“ lošiantis yra Marozas.
  Treniruočių lygis, suteikiamos sąlygos komandoms yra skirtingos, bet molis iš kurio lipdoma komanda tas pats.

 15. 20 p.o.p. 2013-10-05 15:28

  Jo, janciauska ir as maciau kitoj aikstes pusej:) tik lyginimas toks yra beprasmis kai lyginama pagal vienu rungtynius rezultata. Tai gal pasakykim kad ir tarp lietuvos bei lenkijos lygu skirtumo nera, nes zalgiris lecha aplose. Kalbet apie ta pati moli irgi neiseina – esu tikras kad ir messio ar ibrhimoviciaus pirmose komandose buvo vaiku kurie futbolistais taip ir netapo.

  Esme ne vienu rungtyniu rezultatas, o klubu poziuris i tai, kas yra profesionalus futbolas. Ir net jei visiems LT klubams toli iki vakarieciu, vis tiek A lygos pirmo ketvertuko klubus lygint su dauguma I lygos klubu yra juokinga. Uztenka paziuret koki stadiona pastate Suduvos chebra ir koki – Traku. Ir jei kas sakys kad Trakams tokio stadiono yra per akis, tai ir kalbekim ne apie profesionalu, o apie megeju futbola


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,717 hits
Reklama