34: SŪDUVA 2:0 BANGA

2013-218

2013-219

2013-220

2013-221Esminiai šios dienos faktai: pora minučių iki pradžios, 35 ir 63 minutės bei pergalės rezultatas. 

Šį kartą futbolo analizuoti nėra prasmės. Nes vandensvydyje visos komandos lygios. Tiesiog šiandien Sūduva labiau norėjo laimėti. Be to, turėjo Tomą Radzinevičių, kuris net ir tokiomis sąlygomis sugeba parodyti, jog yra aukštesnės klasės futbolininkas, nei dauguma A lygos narių. Tačiau ir Banga buvo geras varžovas. Nepaisant to, kad Bangai šių rungtynių rezultatas nieko nereiškė, iki Marijampolės atplaukę Bangos žmonės turėjo savo komandos žaidimu likti patekinti. Antram kėliny Banga netgi aikštę valdė, tik va – pataikyti į vartus šios komandos žaidėjams niekaip nesisekė. Kitas gražus šio vakaro akcentas – abiejų komandų žaidėjai demonstratyviai stengėsi vieni kitų netraumuoti, nors kapojosi pakankamai kietai. Buvo ir dar krūva nuostabių akimirkų – tokių, kokias visada gauna į stadioną paskutinių sezono rungtynių pažiūrėt atėjęs gerbėjas. Tačiau apie jas papasakosiu ryt-poryt. Tiems dalykams laikas neturi jokios reikšmės, todėl nepraleisiu pusės nakties prie kompiuterio prieš naują darbo savaitę. O kol kas balsuokite geriausio Sūduvos žaidėjo rinkimuose ir pasigrožėkite vaizdu turnyrinėje lentelėje. Tokio mes šiemet dar neesame matę. Ir turim tam visą savaitę.

34 Responses to “34: SŪDUVA 2:0 BANGA”


 1. 1 Draugas 2013-10-28 01:40

  Turim ne tik Toma. Kaip kovesi Basicius? Kaip lakste Baranovskis? tas pats Nerijus pavarde Valskis, balose kamuoli zongliravo, geriau nei kuris kitas sausumoje tai daro. Kaip bego Brokas? Tiesa pasakius po siu varzybu labai smagiai noreciau pranesti, kad matem KOMANDA. Visgi susigrojome, ir pradejome zaist, ir tai dareme jau praktiskai nuo sezono vidurio, sitiek varzybu jau nepralosta. Ir tai ne 1-2 zaideju nuopelnas. Zinoma dazniausiai isimenama ivarciai. Bet nuopelnas priklauso komandai. Nors ginames ir silpnai, bet uz tai kaip puolame? Ir esame verti aplenkti Ekrana, deja jau ne viskas nuo musu aplanko, nes labai liudna bus nematyti kitais metais Euro varzybu…

 2. 2 p.o.p. 2013-10-28 02:06

  Matai, yra du dalykai – pastangos ir rezultatai. Kad komanda draskosi – prie siemet jau ipratome. Taciau nebutu siandien imusti tie du ivarciai – ir visi jaustusi nekaip – ir mes, ir ta besidraskiusi komanda. O kad Radzinevicius du ivarcius pagamint sugebejo – visiems nuo to geriau. Juk net ne pats imuse. Suduva antroj sezono pusej uzgrojo del to, kad atsirado zmoniu, galinciu komandos energija ir pastangas ivarciais verst. Nes pastangu buvo ir pirmoje sezono puseje

 3. 3 Tadas 2013-10-28 11:22

  Reikia paskutinėse nugalėti Žalgirį, kuris nerodo jau to formos piko žaidimo ir kuriam tos varžybos nieko nelems.

 4. 4 p.o.p. 2013-10-28 11:32

  prieš žalgirį laimėti teks bet kokiu atveju. tačiau net ir tai gali nepadėti, nes dar reikia, kad ekranas per paskutines rungtynes su ko gero silpniausiomis šiuo metu lygos komandomis surinkti max 4 taškus.

 5. 5 Varvalas 2013-10-28 11:35

  apie “reikia“ turėjo galvoti prieš sezoną. Man ir daug ko reikia, bet vėliau paaiškėja, kad nelabai ir reikia.
  Džiaugiuosi, kad sekmadienį visi išplaukė ir niekas nepaskendo :)

 6. 6 Tadas 2013-10-28 11:39

  Aš optimistas, manau Tauras parodys Ekranui ragus :)

 7. 7 Anonimas 2013-10-28 12:03

  sklido kalbos, kad Ekranas pralaimėjo taurėj Šiauliam, tam, kad Šiauliai prieš paskutines rungtynes A lygoj pralaimėtų, čia tik samokslo teorijos, bet žinant Šiaulių savybes, visko gali būt

  • 8 akva 2013-10-28 13:19

   Ne joks čia ne sąmokslas – ne pirmus metus tarp jų toks susitarimas. Su Taurage situacija tokia, kad Šteinas puikiai žino, prie kurių žaidėjų gali prieiti. Taip kad Sūduvos šansai laimėti bronzą – lygūs nuliui

 8. 9 Diviriks 2013-10-28 12:04

  Įdomiai jaučiuosi. Atrodo, kad didelė tikimybė, jog liksim su “mediniais“ medaliais, ko gero, kitą sezoną galim nežaisti Europos lygoje, tačiau stebint Sūduvos žaidimą, ypač antroje sezono dalyje, manęs neapleidžia toks pozityvus pasididžiavimo savo mylima komanda jausmas :) Žinoma, buvo nelabai malonu stebėti Sūduvos agoniją Trakuose, bet čia – išimtis. Labai tikiuosi, jog didžioji dalis žaidėjų išliks komandoje ir kitais metais bei įrodys, ko Sūduva yra verta iš tiesų. Galop nepaisant to, kaip susiklostys šis sezonas – smagu matyti įdomią KOMANDĄ, komandą, kuri demonstruoja bene gražiausią futbolą A lygoje, kovoja ir negaili savęs. Prieš tai nublanksta visi medaliai – sezono pradžioje nelabai tikėjau, kad reikalai pasisuks šia kryptimi :)

 9. 10 Ledesminis 2013-10-28 12:21

  Graziausia futbola? Lygtais Zalgiris nedemonstruoja grazaus, ypac su Niyudazi atvykimu? Bendrai imant dabar Suduva turetu paskatinti kaip nors abi komandas, kad ir pinigine israiska, nes jos tikrai neturi del ko draskytis :)

 10. 11 p.o.p. 2013-10-28 12:40

  kad ir kaip būtų keista, šį kartą leisiu sau nesutikti su Varvalu. Jei pažiūrėtume į Ekraną ir Sūduvą, tai galėtum teigti, kad Sūduva antroje sezono pusėje atrodė žymiai geriau už pagrindinį savo konkurentą – tiek sudėtimi, tiek ir žaidimu. Esmė čia yra tame, kad Ekranas tradiciškai lošia ant rezultato, todėl esminėse vietose ima taškus, o Sūduva – ne.

  Ekrano treneris neslėpė, kad paskutines rungtynes prieš Sūduvą jie sąmoningai lošė “ant lygiųjų“ ir jas gavo. Negražus Ekrano žaidimas buvo, tačiau rezultatą pasiekė. Tą patį galima pasakyti ir apie Ekrano lygiąsias su Žalgiriu.

  Tuo tarpu Sūduvos genetinėje formulėje, atrodo, yra užkoduotas avantiūrizmo kodas. Todėl dažnokai emocijos nugali protą, noras sužaisti efektingai tampa svarbesnis už racionalų tikslo siekimą. O kad šįmetinė komanda žaidimą atrado tik sezono viduryje, todėl ir pritrūko keliose vietose patyrimo, ramybės ir proto, kad būtų pasiektas rezultatas.

  Suprantu, kad rezultatai yra svarbu, tačiau tas avantiūrizmas irgi mielas. Jis daro futbolą gražų. Apgailestauju, kad Sūduva pritrūko labai nedaug iki kasmetinio, tradicinio trečios vietos pasiekimo, tačiau džiaugiuosi tuo, kad kažkokia ten mistinė Sūduvos dvasia lyg ir atgimė.

  • 12 carlos 2013-10-28 12:52

   nu nžn,man atrodo čia surašei kad romanui ar atsiminimų knygai būt gerai, bet su realybe truputi prasilenkia. Na kad ir paskutinius du sūduvos pravalus su trakais ir tauru prisiminus, tikrai jie ne dėl kažkokio avantiūrizmo įvyko, kurį aš įsivaizduoju kaip kažkokį totalinį žaidimą be ginybos, o dėl prasto žaidimo ir tiek (nebent avantiūra pavadint tokius sūduvos kadrų pasirinkimus toje pačioj gynyboje :) o sūduvos toks aka greitas žaidimas, bent mano nuomone, gaunas dėl nesugebėjimo ar tarkim nenoro kokybiškai kontroliuoti centrą, tada net su silpnesnėmis komandomis žaidžiamas toks pusiau kontraatakų futbolas, kuris tikrai neatrodo nuobodžiai…

   • 13 Anonsas 2013-10-28 13:25

    Na ir teisingai, kad nebandom bet kokia kaina valdyt centrą nes tokių beviltiškų varžybų prisižiūrėjom į valias prie kepurėtojo berods, kai kontroliuodavom kamuolį o ties vartais pastoviai autobusas priparkuotas būdavo tai ir daužydavom galva sieną kol mačas baigdavos lygiomis ar gaudavom kontrą nuo varžovų.

 11. 14 p.o.p. 2013-10-28 15:48

  chm, nagi tai ir yra visiškas avantiūrizmas nelaimėt prieš taurą ar trakus. yra avantiūristiška galvoti “ai, šituos viena koja apžaisim“ – ypač turint omeny žalią ir nepatyrusią gynybos liniją, kuri bet kada grybą supjaut gali. panašių užuominų matėsi ir ketvirto rato rungtynėse su tuo pačiu tauru ar trakais, kur komandai pažadint iš miego reikėdavo pirmiems bankę praleist.

  tiesą pasakius, avantiūrizmą aš kiek kita prasme omeny turėjau nei totalinį puolimą negalvojant apie gynybą. aš labiau kalbėjau apie “futbolą iš įkvėpimo“. yra įkvėpimas – lošiam. nėra – …na ką padarysi, nėra tai nėra. iš kur įkvėpimas ateina? niekas nežino, gal iš dievo.

  kiek pamenu sūduvą – racionalus ir planingas konkretaus rezultato siekimas niekada nebuvo šios komandos savybė. nepaisant krūvos trenerių ir to, kad kone kasmet pusė komandos pasikeičia.

  tai yra esminė priežastis, kodėl sūduva nieko daugiau už sidabrą nepasiekė, o ir tą patį sidabrą pasiekė tik dėl to, kad kitų konkurentų tais laikais tiesiog nebuvo. tai yra priežastis, kuri lėmė tai, jog šiemet sūduva apskritai liko be medalių – nes atsirado keturios panašaus pajėgumo komandos ir šitų trijų keturių komandų pasistumdymą sūduva pralošė tik dėl to, kad trūko racionalaus požiūrio į tikslo siekimą.

  šia prasme Varvalas iš tikro teisus – apie “reikia“ privalu galvoti prieš sezoną. o šiemet sūduvai apskritai jokie tikslai keliami nebuvo.

  • 15 carlos 2013-10-28 16:07

   na nžn man tas “įkvėpimo“ turėjimas ar neturėjimas labiau su komandos sudėtimi,patirtimi ir treneriu asocijuojasi,o ne su komandos braižu, žalgiris prie lopučio ir gi galėjo belekaip su belekuo sužaist, aišku jei machlių neskaičiuojant, būtent stabilumas ir yra meistriškumo rodiklis, o ten silpnesnių rungtynių visi anksčiau ar vėliau sužaidžia, tik kad turint stiprią centro saugų linija toks variantas kur kas retesnis…

 12. 16 p.o.p. 2013-10-28 16:44

  labai teoriškai rašai. faktas, kad centro saugai yra svarbu kaip ir dar krūva visokių šiuolaikinio futbolo parametrų. gal net ir tų parametrų šiais laikais yra svarbesnių už klasikinės “playmakerio“ pozicijos reikšmę. tik koks čia lietuviškas klubas turi tą galingą centro saugų liniją? Žalgiris – galbūt. Bent jau juda link subalansuotos sudėties. Net rinktinėje, ir ten centre nieko doro nėra.

  Tuomet svarbūs tampa kiti niuansas ir vienas iš racionalumo pavyzdžių yra maksimaliai efektyvus turimų resursų panaudojimas, ko pasekoje “užtušuojami“ trūkumai. todėl Sūduvos pralaimėjimų taurui ir trakams esmė yra ne klaidos gynyboje (kurios tarsi ir nuvedė prie tokių rezultatų).

  Esmė ten yra tame, kad komanda vangiai puolė. Tai, kad Sūduvos gynyba yra prasta – visą sezoną buvo aišku. Tačiau daugeliu kitų atvejų Sūduva išplaukdavo tik dėl to, kad mušdavo daugiau nei praleisdavo. O va lošdama su trakais per rungtynes ir du pratesimus gal kokią vieną padoresnę ataką ir surengė. štai kodėl viena visiškai klasikinė šių metų Sūduvai klaida (tokių visa krūva buvo) gynyboje ir išmetė komandą iš taurės turnyro.

  • 17 carlos 2013-10-28 16:57

   esmė ar sugeba saugai diktuoti tempą ar ne, mano nuomone, čia esmingiausias dalykas kuo pastarųjų metų ekranas ir šių metų žalgiris skiriasi nuo likusių komandų. Gynyba pas žalgirį aišku irgi geresnė, bet čia jau greičiau kvailų klaidų skaičiaus minimizavimas,o ne žaidimo stiliaus korekcijos… dėl to vangaus puolimo tai ekranas bent jau geresniais laikais būtent totaliniu prisotinimu ir saugų dominavimu tą vangų puolimą ir kompensudoavo, kai pabaigoje kokias min kamuolys iš vis iš baudos aikštelės neišeidavo, tai jau kaipvangiai bepulsi vis vien kas galvą užkiš anskčiau ar vėliau… anyway mano šitų blevyzgų mintis, kad ne mentalitete čia esmė, o komandos komplektacijoje vis dėlto…

 13. 18 griezhtas 2013-10-28 16:58

  na musu suduva butu galima lyginti su kokia alfa romeo is auto pasaulio, suteikia kruva emociju tiek geru, tiek blogu ir dar atrodo gerai :) Toyota patikimas ir racionalus pasirinkimas, bet emocinio susizavejimo nekelia.

  to carlos zalgiris siemet zaide isties graziai, nera ka stumt, bet jeigu vertinti paskutiniu 15 metu istorija, tai su zalgirio zaidimu stilium man asmeniskai labiausiai asocijuojasi zodis – medkirtyste…

  • 19 carlos 2013-10-28 17:03

   nu nžn,kai prieš 15 metų čempą laimėjom ir dar kokius 3-4 metus poto tą stilių sunkiai man apibūdint sektųs,nei labai prisimenu, nei labai realiai palygint su kuom galiu,kokios ten tendencijos iš vis tada a lygoje, prie lopučio apie kažkokų stilių iš vis sunku kalbėt, na tik kad kovodavome kai pastarasis nesusitardavo tai visada, o dabartinius keturis sezonus eita prie ko prieita palaipsniuj, subalansuotos Lietuvos mąstu besistengiančios dominuoti komandos…

 14. 20 Varvalas 2013-10-28 18:22

  aš niekam neoponuoju ir nesiteisinu – noriu tik paaiškinti, ką rytiniu pasisakymu norėjau pareikšti.

  Komanda dar iki sezono pradžios buvo pasmerkta nelaimėti medalių – niekas tokių uždavinių jai nekėlė, o sudėtis irgi neblizgėjo. Todėl visi mūsų pasakymai “reikia laimėti“ neturi reikiamos atsvaros klubo politikoje. Komentatorių būrimai prieš kiekvienas rungtynes “reikia laimėti“ man labai panašūs į paskutiniųjų rinktinės trenerių sapaliojimus prieš kiekvienas rungtynes. Va, geriau pasakykime, kaip turimais resursais galima laimėti.

  Mane visiškai tenkina užimama vieta, net ir žaidimas (tik ne gynėjų) antroje sezono dalyje. Neturint aiškių vizijų laimėti ketvirtąją vietą galima tik tuomet, kai kiti klubai įklimpę giliai į ufonautikos reikalus. Čia ne tiek Sūduvos laimėjimas, kiek kitų klubų “egzistavimas“ kažkokių kreditų lygoje. Visiškas regresas, atmetant Žalgirį ir Atlantą. Tokiu atveju vis tiek kažkas plūduriuoja (ar pusiau skęsta) paviršiuje. Taip ir su Sūduva nutiko. Bet net toks skendimas man nėra jokia bėda. Gal net ir klubui. Jei visko nesuš… kitą metą negalėjimas žaisti Europos taurėse.

 15. 21 p.o.p. 2013-10-28 19:08

  komentatoriams nelabai ką ir belieka daryt – turėk omeny, kad dauguma jų yra tik komandos gerbėjai, kurie kiekvieną kartą tikisi pergalės, o ne futbolo profai-specai, kurie reikalus mato kiek kitoje šviesoje.

  Lietuvoje kol kas tik naująjį Žalgirį galima laikyti klubu, tikslingai ir strategiškai kuriančiu prognozuojamą ateitį. Ekranas rodė panašių ženklų anksčiau, tačiau keli pastarieji sezonai verčia tuo abejoti. O su Atlantu tai reikėtų dar pora metelių luktelėt.

  Sūduvos gi gyvenimas buvo ir tebėra labai paprastas. tai yra komanda kuri iki šiol turėjo finansinį stabilumą (kas mūsų krašte yra retenybė), tačiau niekada neturėjo aiškesnės komandos formavimo vizijos apart prezidento karts nuo karto paminimo noro laimėti medalius. o tuomet iš tikro tuos medalius laimėdavo dėl to, kad aplink būdavo tik 1-2 finansiškai stipresni ar adekvatūs futbolo projektai. šiemet nutiko kitaip. o kaip bus kitąmet – vienas biesas težino.

  o kad Sūduvos gyvenime nuolat lenda racionaliai sunkiai argumentuojami dalykai – irgi tiesa. pvz., kur yra priežastys to, kad beviltiškai sužaidusi pusę sezono, komanda nepralaimi lygoje jau berods 14 rungtynių iš eilės? ar taip nutiko dėl to, kad komandon grįžo Šoblinskas ir atėjo Radzinevičius? Bet juk čia ne krepšinis, vieno ar dviejų futbolininkų įtaka negali būti tokia didelė.

  arba – vakarykštės runtynės. galima apie jas papasakot daug gražių dalykų (ir tikiuosi, kad man užteks užsidegimo tai padaryti per artimiausias dienas), tačiau leisti tas rungtynes lošt po mega-liūties porai minučių prieš startinį švilpuką buvo visiškas avantiūrizmas. sūduvai labai pasisekė, kad tas rungtynes laimėjo, nes kokias pirmas 15 min atrodė kad net ir Madrido Realas tokiom sąlygom nesugebėtų Bangos nugalėt – kai visą aikštę dengia penki centimetrai vandens tik stebuklas gali padėt jį nugabent nuo vienų vartų iki kitų.

 16. 22 p.o.p. 2013-10-28 19:09

  p.s. pabaigoje turėjau omeny “nugabenti kamuolį nuo vienų vartų iki kitų“

 17. 23 lasas 2013-10-28 19:39

  Kaip ir visa sezona Varvalas teisus savo komentaruose..

 18. 24 Diviriks 2013-10-28 21:33

  Apibendrinant visą šią šnektą, mano manymu, Sūduvos žaidime vis tiek yra kažkas iracionalaus (galbūt avantiūrizmas, sunku pasakyti), kažkokia žaidimo filosofijos detalė, kuri yra paveiki ir atpažįstama. Tie, kas palaiko Sūduvą, supranta apie ką kalba eina.

  Šitą ideologemą bandė išgyvendinti ne tik dzūkas, racionalizacijos elementų buvo ir Liubšio laikais – na, bet ir šiam, išties vienam iš geriausių trenerių, kuriuos Sūduva turėjo, nieko nesigavo – be pavienių blykstelėjimų, visi baubėm, kad chebra žaidžia sanatorinio gydymo rėžimu.

  Kažkas čia minėjo Žalgirį. Sakyčiau, kad gražiai anie žaidė prieš Europos lygą, su Vilku priešakyje. Tada ši komanda visus šlavė kaip kokius vištukus. Tokį solidų, efektyvų ir gražų žaidimą buvau seniai beregėjęs Marijos žemėje. O štai po Europos lygos Žalgiris – jau nebe tas. Bet čia jau Žalgirio problema, ne mūsų.

  • 25 carlos 2013-10-29 00:45

   kad nežaidė vilkas europoje,nei priešakį,nei užnugaryje:)

   • 26 Draugas 2013-10-30 14:11

    O kur tu matai parasyta kad Vilkas zaide Europoje? Zinoma po Europos didelis nusivylimas, nueita labai toli, bet gavus smarkiu malku teko grizti i realybe, kad tai ne Europos lygio komanda.

   • 27 Anonimas 2013-10-30 16:47

    “Sakyčiau, kad gražiai anie žaidė prieš Europos lygą, su Vilku priešakyje“….gal tame komentare,į kurį atsakinėju, ar sudėtinga perskaityt, prieš rašant…

   • 28 carlos 2013-10-30 16:49

    komentare į kurį atsakinėju – “Sakyčiau, kad gražiai anie žaidė prieš Europos lygą, su Vilku priešakyje.“

  • 29 Draugas 2013-10-31 01:44

   O tai cia kazkas raso kad vilkas zaide europoje?
   “gražiai anie žaidė prieš Europos lygą, su Vilku priešakyje“
   PRIES EUROPOS LYGA. PRIES EUROPOS LYGA. as sitaip skaitau kitaip nemoku.

   • 30 Anonimas 2013-10-31 01:55

    jeigu kazkam neaisku ka reiskia zodis pries, tai tureta omenyje ankstesniu laiku, pries prasidedant Europos kvalifikacijai, reiskia vykusiame Lietuvos cempionate, o ne kazkur Europoje ar pries visa Europa, imant kaip oponenta

   • 31 carlos 2013-10-31 14:20

    tada ne aš ne taip perskaičiau, vilkas geras buvo, bet kad jau ant tiek su jo išėjimo stilius pasikeitė tai nesutikčiau….

 19. 33 p.o.p. 2013-10-28 23:24

  gerulis:) gerai, kad vakarykščių rungtynių pafilmuot neatvažiavo:) o šiaip tai smagu, kad legionieriai dirba lietuvos labui:)

 20. 34 lasas 2013-10-29 08:32

  Klipas geras! super reklama Marijampolei. Saunuoliai italai!


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits