Geriausieji: 2013

2013-245

2013-246

2013-244Nerijus Valskis dovanoja tribūnoms savo marškinėlius po paskutinių rungtynių Marijampolėje. 

Padam Padam! Štai ir prasideda sezono pabaigos ritualai. Lygos geriausiuosius LFF rinks po sezono, o aš tai darau nieko nelaukdamas – tradiciškai prieš paskutines rungtynes.

Rinkimų rezultatai kažin ar daugelį nustebino. Pusę sezono apskritai į geriausio šio sezono žaidėjo titulą garantuotai pretendavo tik vienas žmogus. Šiek tiek intrigos įnešė Tomas Radzinevičius. Šio žaidėjo įtaka antros sezono pusės rezultatams buvo tokia didelė, kad buvo galima tikėtis rimtos konkurencijos Nerijui Valskiui jūsų “balsavimo biuleteniuose”. Juolab, kad ir simbolinė Tomo vieta tarp vių laikų Sūduvos žaidėjų yra išskirtinė. Tačiau Nerijus Valskis vis tik laimėjo šių metų rinkimus, taip sakant, “į vienus vartus”. Ko gero taip yra teisingiausia.

2013 sezono geriausiojo žaidėjo rinktimų rezultatai:

 Minėtas  Pirmas  Taškai
 1  Valskis  31  25  140
 2  Radzinevičius  29  4  90
 3  Šoblinskas  15  2  27
 4  Bašič  7  13
 4  Ugge  9  13
 5  Davidovs  6  12
 5  Brokas  6  12
 5  Baranovskij  8  12
 6  Kiselevskis  5  8
 7  Bagdanavičius  2  5
 7  Chvedukas  3  5
 8  Leimonas  1  2
 9  Radžius  1  1

Pora žodžių apie balsavimo statistiką. Balsavo šiais metais 31 siela. Nei daug, nei mažai – maždaug tiek, kiek jūsų balsuoja ir kiekvienais metais. Kai kurie balsuotojai keičiasi, o kai kurie kiti – kasmet atlieka savo pareigą šiam blogui ir komandai. Kaip matote, nebuvo jūsų laiško, kuriame būtų nepaminėtas Nerijus Valskis – 31 laiškas, 31 vieną kartą jame buvo įrašytas Valskio vardas ir 25 kartus jis buvo paminėtas pirmu numeriu. Tomas Radzinevičius pagal pirmąjį parametrą mažai kuo Nerijui Valskiui nusileido – jis buvo paminėtas 29 kartus, tačiau tik 4 kartus buvo pirmas. Nerijaus Valskio ir Tomo Radzinevičiaus duetas pirmose dvejose vietose buvo apskritai dažniausiai pasitaikantis derinys. Trečias liko Marius Šoblinskas. Beje, Marius dukartu buvo sąrašo viršuje. Toliau – penki žaidėjai, gavę beveik po vienodą skaičių balsų.

Ypatingų klausimų balsavimo rezultatai ko gero nekelia. Nerijus Valskis šį sezoną iš tikro buvo ryškiausias personažas ir dėl to niekuomet nekilo tokio pobūdžio diskusijų, kokios vis užsidegdavo pernai svarstant Rafaelio Ledesmos įtaką Sūduvos rezultatams. Tiesiog panašiai kaip kad pernai galėjome pasidžiaugti, jog komandoje turėjome bent vieną išskirtinį futbolininką, taip ir šiemet Nerijaus Valskio žaidimas džiugino visą sezoną.

O štai Nerijaus įvarčių statistika – iš tikro išskirtinė. Jis yra žmogus, per vieną sezoną įmušęs daugiausia įvarčių nuo to laiko, kai Sūduva grįžo į A lygą. Nerijaus sąskaitoje – jau 30 (27 – A lygoje, 2 – Europos lygoje, 1 – LFF taurėje). Arčiausiai Valskio pasiekimo 2005 metais buvo ne kas kitas, o Tomas Radzinevičius. Tais metais jis mušė 29 kartus. Beje, Tomui priklauso ir didžiausias sezoninių įvarčių rezultatas Sūduvoje per visą Nepriklausomybės laikotarpį. 2001 metais Radzinevičius įmušė 33 įvarčius. Tiesa, reikia turėti omeny, kad tais metais Sūduva žaidė ir nugalėjo I lygoje. Kažin ar Nerijui Valskiui pavyks šį rekordą sumušti per paskutines sezono rungtynes Vilniuje, tačiau 30 įvarčių per lietuvišką sezoną ir taip yra puikus rezultatas.

2013-247Vienas šio sezono komandos kapitonų – Tomas Radzinevičius. 

Antrąją ir trečiąją vietas gavo žaidėjai, kurie komandoje pasirodė tik antroje sezono pusėje. Sakyčiau, tai irgi simboliškas jūsų sprendimas. Juk būtent antroje sezono pusėje Sūduva įšoko į ko gero ilgiausios per savo gyvenimą A lygoje nepralaimėtų rungtynių serijos traukinį. Ir jei po pirmų dviejų ratų atrodė, kad Sūduvai ir dėl ketvirtos vietos teks pasikapot kaip reikiant, dabar komanda šioje vietoje sėdi daugiau nei užtikrintai ir dar turi adatos plyšį pralįstį į trečiąją.

Dėl Tomo Radzinevičiaus klausimų nėra. Tačiau ir Marius Šoblinskas sužaidė kaip niekad stabilius ir patikimus du ratus. Ko gero nebuvo rungtynių, kuriose šiam žaidėjui galėjome turėti kokių nors rimtesnių priekaištų. Jis puikiai tvarkėsi aikštės viduryje – žaidimo organizatoriumi netapo (nes ir nėra tokio stiliaus žaidėjas), tačiau garantavo, kad aikštės centre atsirado patikimos gyvybės. O ir pats 4 įvarčius suspėjo įmušti.

2013-248Dar vienas kapitonas – Marius Šoblinskas. 

Marius Šoblinskas gavo tik šiek tiek daugiau balsų nei dar 5-6 Sūduvos žaidėjai. Ir tai yra didžioji tiesa apie mūsų komandą šiame sezone. Jau paskelbus man rinkimų faktą, kai kurie jūsų dvejojote, sakydami, kad balsuoti reikia ne už atskirus žaidėjus, o būtent už visą komandą. Šiais metais komandoje buvo du išskirtiniai žaidėjai, tačiau visi kiti iš tikro aikštėje darė viską, ką tik galėjo. Viską, ką leido jų sugebėjimai ir kartais menka patirtis. Nesvarbu, kaip pasibaigs paskutinės šio sezono rungtynės – komandai vis viena bus galima duoti aukščiausią balą už ryžtą kovoti ir siekti pergalės kiekvienose rungtynese. Na gerai, beveik kiekvienose rungtynėse. Buvo keletas žaidimų, kuriuos norėtųsi pamiršti, tačiau gražių dalykų šiais metais mums teko regėti kaip niekad daug.

Dėkoju visiems, kurie nepatingėjo pasiųsti man savo balsų. Šie rinkimai neturi jokios praktinės reikšmės – juk neduodu nei piniginių prizų, nei taurių, o ir į futbolo istoriją šie skaičiai nepatenka. Tačiau man tai yra vienas iš padoresnių būtų padėkoti komandai už dar vieną sezoną. Ačiū jums, ačiū žaidėjams, ačiū visiems, kurie šiais metais darbavosi Sūduvos labui.

5 Responses to “Geriausieji: 2013”


 1. 1 Varvalas 2013-11-06 10:21

  Rezultatus tvirtinu :)

  Geriau surikiuoti ir nesugalvočiau. Čia geriau už politinius rinkimus – kaimynas ir toliau sveikinasi.
  Sveikinu organizatorius ir nominantus, ir net pats save.

  • 2 anonimas 2013-11-06 18:58

   Varvalai, kad kažkaip neprincipingai balsavai – kur Urba?

 2. 3 rolas73 2013-11-06 20:24

  sveiki
  siaip tai 2001 mes ko gero 2 buvom po zalgiris-2 arba karedos

 3. 4 Favoritas 2013-11-06 23:15

  Po paskutinių rungtynių manau dar daug kalbėsim apie šį sezoną, bet jau dabar aišku, kad šis sezonas yra ypatingas. Kaip jį vertinti yra požiūrio reikalas. Pagal rezultatus tai blogiausias sezonas per pastaruosius šešerius metus t.y. labai didelė galimybė, kad liksim be jau įprastų medalių, taurėj pralošėm Trakams ir Europoj prapylėm jau pirmam rate… Nepaisant to širdyje jaučiu euforiją, ji jautėsi ir stadione per paskutines Sūduvos rungtynes Marijampolėje.
  Tai ir yra atsakymas į klausimą “ką daryti, kad žmonės eitų į stadionus?“. Sėdint tribūnose apėmė toks jausmas, kad jei dabar būtų liepos vidurys tai sezono pabaigoje drąsiai susirinktų tie 2000 žiūrovų, kurie lankydavosi senajame stadione. Ir tikrai ne marketingas, apie kurį tiek daug kalbėta, čia kaltas.
  Visų pirma, Sūduva atsikratė sanatorijos statuso, nebereikia sirgaliams šaukti ir rankomis rodyti, kurioje pusėje yra priešininkų vartai. Žaidėjai aikštėje atiduoda visas jėgas nuo pirmų šio sezono rungtynių. Nors pirmoje pusėje rezultatai nedžiugino, bet chebrytė bėgo ir dar kaip bėgo! Visų antra, įgavo sportinę formą tuo metu, kai labiausiai to reikia – šito reiškinio nematėm jau eilę metų. Visų trečia, pusė komandos yra marijampoliniai, kas traukia žiūrovus dar labiau, nors jei žaidžia tik mano draugo pusbrolio kaimyno pažįstamas :) Aišku yra dar vienas faktorius, kaip anglai sako “last but not least“ – turim savų žvaigždžių: Radzę ir Valskį! Žinoma, visus šiuos komponentus sudėjus į krūvą ateina ir pergalės. Tai viskas ko reikia, kad žiūrovas ateitų į stadioną ir mes tai turim, o marketingas tik tam, kad maksimizuoti jau gaunamą naudą. Gal ir naivu, bet tikiuosi, kad ši Sūduvos dvasia išliks ir kitais metais!
  Taigi, visus šiuos mano paminėtus faktus būtent ir atspindi pono pop rinkimų rezultatai. Pirmam trejete turim ir rezultatyviausią A lygos žaidėją, ir marijampolietį, ir žaidėją kuris grįžęs po traumos svariai prisidėjo prie tokio galingo Sūduvos finišo. Iki pilnos laimės tereikia pergalės prieš Žalgirį… ir visai nesvarbu kaip Ekranas sužais su Tauru.

 4. 5 p.o.p. 2013-11-06 23:47

  rolai, tu teisus – Sūduva buvo antra. Po Polonijos.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits