2013 sezonas: kur tie dubleriai?

2013-296Sūduvos dubleriai prieš metus: ČEMPIONAI!

Kaip matau iš mažėjančių komentarų po man pranešimais skaičiaus ir skystėjančio jų turinio, lietuviškas futbolas šiais metais jau visiems mažumą įsipyko. Tačiau kol visas Marijos Žemės futbolo batalionas nenuėjo žiemos miego, norėčiau užkabinti dar vieną temą. O ji, toji tema, tokia, kad be jūsų pagalbos nieko vienas padaryti negaliu.

Pastaraisiais metais Sūduvos valdžia nevengdavo pasidžiaugti savų dublerių pasiekimais. Pernai jie buvo jaunimo turnyro čempionai. O ir anksčiau ne vienus metus buvo arba pirmi, arba pačiame viršuje. Dublerių čempionatas yra keblus dalykas – informacijos apie jį yra žvėriškai mažai. Todėl ir prašau jūsų pagalbos. Šiemet Sūduvos oficialioji svetainė apie dublerių pasiekimus nieko neužsiminė. Greičiausiai dėl to, kad Sūduvos dubleriai savo čempionate užėmė priešpaskutinę vietą, aplenkę tik Šiaulius. Toks radikalus šuolis nuo čempionų pakylos į patį lentelės dugną kelia visokių klausimų. Tai ir pamėginsiu juos užduoti. O jūs galbūt padėsite į juos atsakyti.

Kadangi nei LFF, nei A lygos svetainė, nei Sūduva jokios padoresnės info apie dublerių turnyrą nepateikia, tai daugiausia žinių apie jį radau ne kur kitur, o Žalgirio puslapyje. Ten galima patogiai pažiūrėt dublerių rungtynių skaičius turas po turo. Tokia peržiūra puikiai rodo, kokios nesąmonės ten dedasi. Galbūt LFF reikalauja, kad dublerių turnyras vyktų (nes, matyt, to reikalauja UEFA), o klubai šį reikalavimą formaliai pildo, tačiau jaunimo rungtynių rezultatai labiau ledo ritulį, o ne futbolą primena. Įmušti dešimt įvarčių per rungtynes ten yra visiškai normalu. Sūduva paskutines rungtynės rezultatu 1:7 pralošė Žalgiriui. Nuo Žalgirio mūsų dubleriai yra gavę 3:8, tačiau yra ir laimėję rezultatu 4:1. Ir Žalgiris, ir Sūduva yra vienodai nugalėjusi Kruojos dublerius – 11:0. Tačiau Sūduva Kruojai yra pralaimėjusi 1:5, o Kruoja kitame ture jau 0:8 gavo nuo to paties Žalgirio. Žodžiu, galvokite ką norite.

Dar sudėtingesnis dalykas yra dublerių komandos sudėtis. “Juokų darbas”, – pasakysite jūs, – “Sūduvos svetainėje yra suraštyti visi tie dubleriai. Yra pranešimų ir apie dublerių žaidimus”. Svetainėje dublerių yra 3 vartininkai, 3 gynėjai, 7 saugai ir 3 puolėjai. Na gal kiek mažiau, nes tarp jų, berods, yra žmonių iš to vienuoliktuko, kuris, Prezidento žodžiais tariant, sezono eigoje paliko komandą. Tik va – šioji sudėtis nelabai sutampa tu tomis komandomis, kurios, remiantis Sūduvos informacija, lošia dublerių čempionato rungtynes.Tačiau realios sudėtys mažumą persikloja su Futbolo centro ir Akademijos komandomis – tiek su Valdemaro Žilinsko treniruojama 1997 metų gimimo berniukų komanda, tiek ir su 1996 metų gimimo komanda, treniruojama Algimanto Gabrio. Labai ilgai neieškojau, tačiau vieno vardo, kuris buvo Sūduvos dublerių komandoje vienose iš paskutinių rungtynių neradau nei Sūduvos dublerių sąrašuose, nei minėtose berniukų komandose. Stebuklai, vienžo. Arba beraštis protokolo pildytojas. Arba…

Tiesa, o kaip ten su tom akademijom ir futbolo centrais? Velnias koją gali nusilaužt. LFF vienoje vietoje skelbia, kad Marijampolės futbolo akademiją planuojama ateityje įkurti (kartu su akademijomis Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir Vilniuje). Tačiau čia pat yra nuorodos į keturias akademijas – Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir… Marijampolės! Bet jei spustelėjęs ant kitų miestų nuorodų gauni šiokios tokios informacijos, kontaktus ir netgi kontaktinio žmogaus vaizdą, tai Marijampolės skyrelyje nėra nieko. Tiksliau, yra du dalykai. Neveikianti į nuoroda ir Sūduvos svetainę ir štai šis biurokratinis poros eilučių marmalas:

“Siekiant gerinti jaunų žaidėjų paruošimą, prie Marijampolės futbolo klubo “Sūduva“ įkurta “FK “Sūduva“ futbolo akademija“. Akademijos tikslas – ruošti aukšto sportinio meistriškumo žaidėjus kurie ateityje galėtų papildyti FK “Sūduva“ ar kitos futbolo komandos  gretas”.

Tai kas gi toji akademija? Namas su bendrabučiais, sporto salėmis, kuriose knibžda sporto viršūnių siekiančių vaikų ir zuja energingi treneriai? Ar popieriaus lapas su parašais ir antspaudais, gulintis kažkur giliai stalčiuje? Koks skirtumas yra tarp Sūduvos svetainėje pristatomo Futbolo centro ir Akademijos? Kodėl 1996 ir 1998 metų gimimo komandos priklauso Akademijai, o 1997 – Futbolo centrui? Beje, trenerių sąraše matau ir Algimantą Dvarecką. Smarkiai užimtas treneris turėtų būti – ir pagrindinės komandos vadui padeda, ir dublerius treniruoja ir dar vaikų komandą turi.

Gerai, baigiu šnekėti apie tai, ko nežinau. Juk remtis vien internete pateikiama informacija mūsų krašte nėra teisinga. Interneto informaciją Lietuvoje tvarko labai neatsakingi piliečiai. Jie visuomet ką nors pripainioja, nuolat pamiršta informaciją atnaujinti, nesirūpina neveikiančiomis nuorodomis, prideda dalykų, kurie su realybe neturi nieko bendro, tačiau neišima to, kas jau seniai pasenę. O gal čia tik Marijampolėje taip yra? Basanavičius su Jablonskiu tikrai karstuose turėtų vartytis tokią netvarką matydami.

Bet ne apie futbolo mokyklas Marijampolėje norėjau paklausinėti. Apie tai, kodėl Sūduvos dubleriai per metus smuko nuo čempionų iki autsaiderių. Girdėjau žmones kalbant, kad Sūduva šiais metais apskritai dublerių komandos neturėjo. Tiksliau, buvo komanda, kuri žaisdavo rungtynes. Tačiau nebuvo komandos, kuri kartu treniruotųsi ir siektų patekti pro atviras duris į pagrindinę Sūduvos sudėtį. Rungtynėms susibėgdavo keletas dvejetukininkų iš Sūduvos ir būrelis mokinių iš akademijų ir futbolo centrų. Pažaisdavo, praleisdavo kokius 8 arba įmušdavo kokius 11  įvarčių ir išsiskirstydavo. Vieni į mokyklas, kiti – į Sūduvos treniruotes. Galvoju, meluoja tie žmonės. Juk negali taip būti. Tai yra baisi netiesa. Argi įmanoma, kad A lygos klubas, teigiantis, jog “nusipelnė bronzos medalių”, gali neturėti dublerių komandos? Ne, taip būti negali. Netikiu, nors tu ką.

12 Responses to “2013 sezonas: kur tie dubleriai?”


 1. 1 Anonimas 2013-11-18 12:22

  dėl tokių dublerių rezultatų yra kelios priežastys. kaip p.o.p ir minėjai, žaidėjai nesitreniruoja kartu, kas treniruojasi su pagrindine komanda, kas su 1996 metų komanda, kas su 1997 metų. 96/97 metų komandos yra tusčios, išsiskiria tik pora žaidėjų, kiti ateina tik kamuolį paspardyti ir jokių tikslų ateity sieti su futbolo net nepuoselėja. žmonių gausa irgi nepasižymi, šiose amžiaus grupėse susidomėjimas kritęs futbolu į dublerių varžybas kviečiami jaunuoliai, kurie nelabai kamuolį sustabdo, o priežastis paprasta, nėra kam žaisti. aš manau, kad tegul ir žaidžia tas jaunimas, gaus patirties, geriau taip, negu pusę dublerių komandos sudarytų žaidėjai kurie nežaidė paskutinėse rungtynėse su pagrindine komanda, kaip būdavo anksčiau, kad už dublerius ir Beniušis ir kiti patyrę, bet vakarykštėse rungtynėse nežaidę žaidėjai rungtyniaudavo

 2. 2 Ramunas 2013-11-18 12:40

  Iš kitų komandų tai būtų galima išskirti Ekraną, kurie apie savo dublerius ir video nemažai yra prisukę http://www.fketv.lt/rungtynes/dubleriai

 3. 3 p.o.p. 2013-11-18 13:13

  aišku, yra puiku, jei už dublerius lošia tas mokyklinis jaunimas. tame nematau jokios bėdos. tačiau bėda yra tuomet, jeigu jaunimo treniravimo būdas neturi nieko bendra su pagrindinės komandos treniruočių bei žaidimo principais. tuomet nėra tarp jų ryšio, o perkeltas į pagrindą jaunuolis pusę sezono pjauna grybą.

  susidaro įspūdis, kad dabar taip ir yra – jei tie, kurie žaidžia dublerių rungtynes nesitreniruoja kartu, o didžiumą jų treniruoja su komanda tiesiogiai nesusijęs treneris, galima teigti, kad dublerių komanda šiandien egzistuoja tik dėl to, kad to reikalauja LFF licenzijavimo popieriai.

  Arba – kitaip tariant – Sūduvos komandoje nėra suvokimo, kad dubleriai – pagrindinės komandos ateities pamatai.

 4. 4 Ignas 2013-11-18 14:16

  Tai, kad trūksta žaidėjų į dublerius. Gabrys pastoviai nepatenkintas, jog iš jo ima jaunimą, nes kitą dieną būna turnyras ir nenori duoti nuvarginti..
  Problema yra treneris, žaidėjų trūkumas ir jų požiūris bei trūksta tokios kaip dublerių grupės atskiros..

 5. 5 Varvalas 2013-11-18 15:20

  va, Ignas čia paprastai paaiškino – tiesiog nėra tokios dublerių komandos. Į kiekvienas rungtynes kviečiami žaidėjai iš 2-3 trenerių grupių. Treneriai irgi turi varžybų grafiką, todėl atiduoti savo žaidėjų nenori. Jiems irgi rūpi rungtynių rezultatai, nors pas mus jau gal dešimt metų aiškinama, kad vaikų rezultatai neturėtų lemti trenerių darbo vertinimo. Nesant dublerių komandos, buvę abiturientai, nepatekę į Sūduvos pagrindinę komandą ar jos aplinką, Marijampolėje gali spardyti tik bambalį. Rimtų aukštųjų mokyklų mieste nėra, o visų galų bedarbių irgi niekam nereikia.

  Aš irgi, jei baigčiau “Sūduvos“ akademiją, tai nesižeminčiau stodamas į kokią nors kolegiją ar PRC :) Net kunigų seminarijos Marijampolėje neliko …

 6. 6 Anonimas 2013-11-18 15:22

  Daug draugų dubleriai, bet nemanau, kad jie verti futbolą žaisti.. Pacituosiu juos: “Tai šiandien “palakam“ rytoj reik atsigaut, nes poryt varžybos.“.
  Tai ką kalbėti apie rezultatus, jaunimas žlugęs.

 7. 7 DZHIT 2013-11-18 16:19

  Mielasis anonime, tikrai ne visas jaunimas žlugęs kaip tu sakai. Yra jaunuolių, kurie tikrai siekia savo tikslų, ir tikiu, kad jie pasieks. O visi kiti “futbolistai“ tegul kraunasi lagaminus ir pirmyn į airiją dirbt juodus darbus, ten jų ir vieta.

 8. 8 p.o.p. 2013-11-18 16:55

  bet tai ir vėl ratas apsisuka ir grįžtam prie to paties. reikia baisiai sąmoningo penkiolikmečio, kad jis pats sau savarankiškai gyvenimo prioritetus susidėliotų. paprastai tam ir yra reikalingi tėvai, mokytojai ir aplinka, kad padėtų tokio amžiaus piliečiui stoti ant teisingų bėgų.

  ir kai yra tik paskiri “futbolo būreliai“ (kad ir kokie treneriai juose dirbtų), o nėra bendros sistemos su aiškiai išreikšta vizija, tai ir sunku tikėtis, kad jaunuoliai, kuriems pagal amžių priklauso kvailioti, patys save į rankas suimtų.

 9. 9 p.o.p. 2013-11-18 16:55

  ….va ir išvada gaunasi klasikinė “laikraštinė“ – “niekas nekaltas, kalta sistema“.

 10. 10 Anonimas 2013-11-18 17:11

  ta sistema ir dauk kalta ,nes likus sovietine rengimo sistema .vaikus ruosia iki suaugusiu komandos taspats treneris no mazens tai nera gerai, turetu praeiti keliu treneriu paruosima iki suaugusiu komandos .

 11. 11 Remis 2013-11-18 18:39

  Man atrodo, kad dabartinės dublerių pirmenybės yra nevykęs reikalas. Ir daugiau prasmės būtų grįžime prie 2006 metais veikusios sistemos, kai vienų komandų dubleriai žaisdavo I lygoje, o kitų – II lygoje (žodžiu, pagal savo pajėgumą). Dabartinė sistema būtų tinkama, jei mūsų klubų finansiniai pajėgumai būtų rimtesni ir klubai galėtų iš tikrųjų turėti 10-15 žmonių rezervą pretenduojantį į pagrindinį vienuoliktuką. Realiai dabar gaunasi, kad dalis tuos “dublerius“ turi tik dėl paukščiuko. Praktiškai kažkiek prasmingesnis judesys auginant pamainą pagrindinei komandai arba (jau žiūrint į tolimą ateitį) pardavimui vyksta Ekrane, Žalgiryje ir (galbūt) Bangoje. Pirmuose dviejuose dėl to, kad klubai yra (arba buvo) turtingesni ir galėjo pasirinkti tokį kelią, o Gargžduose, visų pirma, dėl to, kad visas futbolo “ūkis“ prieš kelis metus buvo perduotas klubui. Kadangi kituose miestuose toks stebuklas neįvyko, tai ten klubų ryšys su jaunimu yra labai “subtilus“. Kai kur netgi veikia dvigubos struktūros – t.y. savivaldybinė futbolo mokykla/centras (ar dar kaip pavadinta struktūra) ir klubo turima “akademija“ (realiai nieko panašaus į akademija, tiesiog gražiai skamba). Ta galim pamatyti Klaipėdoje, Tauragėje, o Marijapolėje, kiek buvau žiūrėjęs anksčiau, apskritai kažkokia mistinė struktūra :)

 12. 12 Anonimas 2013-11-18 19:22

  taip, tas dalykas, kad nuo pat pradžios vaikus treniruoja tas pats treneris nėra gerai, nėra progreso. Kas būtų, jei mokykloj nuo pradinių klasių iki 12 klasės vaikus mokintų vienas ir tas pats mokytojas? Reikia permainų, skirtingi treneriai turi skirtingas mokymo sistemas, akcentuoja kitus dalykus ir panašiai…


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 406 hits