2013 sezonas: Feisbuko turnyras ir pusžalės vištos

Kažkada tiesiog šiaip sau suskaičiavau A lygos klubų gerbėjus Facebook’e. Tada suskaičiavau dar pora kartų. Todėl ėmiau ir dar kartą suskaičiavau vakar. Kadangi skaičiai išsidėlioja kone per pora metų, tai jau ir šiokia tokia tendencija matyt:

   2012 02 22  2013 04 19  2013 11 18  Augimas
 Žalgiris  4 815  6 976  11 764  + 4 788
 Ekranas  5 756  7 550  8 057  + 507
 Sūduva  2 199  2 853  3 303  + 450
 Šiauliai  1 715  2 443  2 745  + 302
 Banga  1 760  2 286  2 648  + 362
 Atlantas  profilio nėra  1 158  2 275  + 1 117
 Dainava  1 325  1 804  2 139  + 335
 Tauras  1 327  1 853  2 130  + 227
 Kruoja  460  1 012  1 455  + 443

Tiesa, kažkokių ypatingų išvadų čia daryti nėra prasmės. Galima tik konstatuoti faktą, jog šiais metais praktiškai visi klubai savo internetinius santykius su gerbėjais grindė veiksmais Facebook’e. Klubų svetainės tapo kukliais oficialių pranešimų ruporais. Išimtys – klasikinės. Žalgiris ir Ekranas, ypač pirmasis, kuris šiais metais tapo garantuotu informaciniu lyderių lygoje. O vienintelė naujovė – atrestauruotas ir pagaliau veikti pradėjęs Atlanto tinklapis. Daugiau kokių nors ypatingų dizaino ar viešųjų ryšių atradimų bent jau aš nepastebėjau. Žalgiris vienintelis Facebook’e atliko kosminį gerbėjų augimo šuolį. Prieš metus Žalgirį dar lenkė Ekranas, o šiandien Vilniaus klubas jau nebepavejamai nutolo nuo kitų kolegų iš lygos. Atlanto gerbėjų skaičius padvigubėjo, nors aš tikėjausi dar didesnio šuolio. Tiesiog pernai šis klubas mylėtojų turėjo mažokai. Iš kitų klubų vertas paminėjimo nebent II lygoje lošiantis FBK-Kaunas, kurio profilį Facebook’e “myli“ 2 367 žmonės.   

Lietuviai mėgsta viską daryti kartu ir vienodai. Visi kartu augina grūdus, o paskui – vieningai metasi melžti karves. Tad jei madingas Facebook’as, futbolo klubai visi kaip vienas nusprendžia, kad tik jis yra svarbus. Tačiau tame socialiniame tinkle toli gražu tūno ne visa Lietuva, nors jis ir suteikia palaimingą iliuziją apie “puikius” santykius su gerbėjais. Užašai kokį nieką, gauni penkis “laikus” ir štai jums “viešieji ryšiai”. Belieka tikėtis, kad kitame sezone nebus pamiršti ir piliečiai, kurie su Facebook’u nėra pažįstami.

Mūsų Sūduva ir toliau sėkmingai vartojo savo kreivoką ir mobiliems aparatams vis dar nepritaikytą svetainę. Taip pat – svetainę, pilną klaidų. Kad ir kiek geranoriškas būčiau, aš vis viena negaliu suprasti, kaip galima taip atmestinai dirbti savo darbą. Tiesą pasakius, nusibodo baksnoti į visokius “prakolus”, tai parodysiu tik vieną žostkiausią ir keletą linksmų.

Žemiau matote komandą iš Futbolo centro, kuri įvardijama kaip “Sūduvos pagrindinė”. Ten surašyta ir komandos sudėtis, todėl galime suprasti, kad komanda – mergaičių. Sunkiau suprasti ką kita – kaip toks vaizdas apskritai svetainėje gulėti gali? Arba jo niekas nėra matęs nuo pat nuotraukos patalpinimo akimirkos, arba tie, kas matė nieko niekam nesakė, arba pasakė, tačiau tie, kas atsakingi į tai nekreipė jokio dėmesio.

2013-298

Kita linksmybė – Sūduvos dubleriai. Sūduva, pasirodo, turi išskirtinę dublerių komandą. Vienintelę tokią visame pasaulyje. Ją sudaro labai stambūs ir velniškai mažo ūgio žaidėjai. Štai pažiūrėkite, pavyzdžiui, į Marką Kardoką. Sūduvos svetainė mus informuoja, kad šio žaidėjo ūgis yra 70 centimetrų, o svoris – 189 kilogramai! Tai bent vyras!

2013-299

O va Sūduvos treneriai – praktiškai nematomi žmonės! Pavyzdžiui, Darius Gvildys sveria 0 kilogramų ir yra 0 centimetrų ūgio. Kažkokios dvasios Sūduvos komandą treniruoja! Šis kontaktas su dvasių pasauliu ko gero ir lėmė tokią puikią Sūduvos sezono pabaigą! Tačiau tai dar ne viskas. Panašu, komandos valdžia buvo numačiusi treneriams ir papildomas pareigas. Chaltūrą tokią. Jeigu ką – ir treneriams buvo suteiktas šansas išbėgti į aikštelę.

2013-300

Kam gi kitam Dariaus Gvildžio profilyje reikėtų lentelės su pasirodymų aikštėje, įmuštų įvarčių, kortelių ir t.t. statistika? Ačiū dievui, lentelė rodo, kad treneriui to daryti neteko. Nors… jei norėtumėte susipažinti su tikrų žaidėjų statistika, tai jų lentelėse taip pat jokios informacijos nerastumėte. Matyt, ir jie turi kažkokį ryšį su dvasių pasauliu – čia tik mums atrodė, kad jie lakstė po aikštę, o iš tikro visa komanda ramiai sėdėjo tribūnose ir krimto česnakinę duoną su alumi.

Štai toks vaizdelis. Galbūt kai kam tai atrodo nereikšmingos smulkmenos, tačiau man, pedantui, nuo tokių dalykų plaukai šiaušiasi. Nors ir nedaug jų ant savo senos galvos turiu.

Beje, buvau gerokai nustebintas, patikrinęs pagrindinės komandos sąrašą Sūduvos svetainėje. Esu tikras, kad informacija ten buvo atnaujinta prieš pora dienų. Ten mums pristatoma štai tokia Sūduvos komanda. Vartininkai Davidovas, Bartkus, Lastauskas ir Popiera. Gynėjai Isoda, Urba, Ugge, Strolys, Daukša, Snapkauskas. Saugai Baranovskij, Bašič, Šoblinskas, Chvedukas ir Tumosa. Puolėjai Radzinevičius, Brokas, Kdouh ir Kardokas. Vieną išvada – optimistinė. Panašu į tai, kad su Ugge, Bašičiumi ir Baranovskiu buvo susitarta. Tačiau akivaizdžiai trūksta keleto žmonių. Kad ten nėra Valskio – suprantama. Nestebina ir dingę iš pagrindo Lekeckas su Breive. Tačiau nėra, pavyzdžiui, Bagdanavičiaus su Kiselevskiu. Tai va ir galvoju – ar čia kaip visada Sūduvos viešieji ryšiai klaidų privėlė, ar yra dalykų, apie kuriuos mes kol kas nieko dar nežinome?

42 Responses to “2013 sezonas: Feisbuko turnyras ir pusžalės vištos”


 1. 1 jotvingis 2013-11-19 22:33

  Šitą pamatęs, supratau, kad gali būti ir baisiau su internetais:

  • 2 Tadas 2013-11-20 10:12

   O varge, kažkaip nejauku pasidarė pamačius tokią foto. Iki kur nusirista..

 2. 3 Anonimas 2013-11-19 23:03

  Breivės ir Lekeckas išmesti jau senokai

 3. 4 Ramunas 2013-11-20 01:12

  Žalgiris tai tik dėl Europos tuos savo facebooko fanus prisiaugino, bet stadionas pas juos apgailėtinai tuščias. Išimtis tik paskutinis mačas, bet čia jau bet kuri komanda pilnus savo stadionus tokioje situacijoje surinktų

 4. 5 p.o.p. 2013-11-20 01:36

  paskutinėse namų rungtynėse (o jos visoms komandoms turėjo lemiamos reikšmės) nesurinko nei sūduva, nei ekranas ir netgi atlantas nesurinko nieko net panašaus. tačiau ne tame esmė.

  esmė, kad tamsta pakalbėjai kaip tikras lietuvis. kaip tas, kuris LT kašio rinktinei į europos finalą patekus vis viena burbėjo “ai, čia per fuksą, tai nieko nereiškia“.

  tad jeigu žalgiris 11 000 žmonių feisbuke surinko TIK dėl europos – garbė jiems, kad jie rado tokią gudrią, tokią tiesiog tobulą facebook’o reklamos formą. o visi likusieji klubai yra paskutiniai lochai, nes kaip malė šūdą europoje taip ir toliau mala.

  sorry, bet negyvai užpisa tas lietuviško stiliaus pavydas: “jiems gerai, nes jie čempionai“. sutinku, kad sunkoka pilną stadioną rinkt, kai kapstaisi lentelės dugne, tačiau aukso medaliai duodami ne už gražias akis. jie duodami geriausiems. todėl geriausiai čempiono kritika gaunasi, kai jo vietą užimi, o ne tuomet, kai vis bandai pasiteisinti neviltį varančiu “nu jo, jie gi čempionai“, “taip, ten juk vilnius, o čia….“ ir t.t.

  • 6 anonimas 2013-11-20 08:11

   Au contraire, bandymas pabėgti nuo “tipinio lietuviškumo“ irgi kartais būna fanatiškas. Ta prasme, iš tiesų, “Žalgiris“ nuo 6 iki 11 tūkst. padidino ne stebuklingais nuo balandžio vykdytais PR sprendimais, bet sėkmingu žaidimu EuroCupe. Jei FB būtų išrastas ir paplitęs 2002 m., kai net Adamkus nepasididžiavo ateiti žiūrėti rungtynių su Brann, su lygiai tokia pat PR politika kokią klubas turi kaip dabar, spėju, turėtume bent 4x didesnį augimą, kad ir kiek nedaug jis besakytų. Ir tai ne joks pavydas, tiesiog.

 5. 7 p.o.p. 2013-11-20 09:25

  aha, o jei 1932 metais feisbukas būtų buvęs, tai šiandien ir Kybartų Sveikata už Žalgirį fanų daugiau turėtų. Arba jei Sūduva pora kartų Čempionų lygą laimėtų, tai ne tik Žalgirį aplenktų, bet gal ir Barseloną aplenktų.

  be abejo, žalgiris turi daugiausiai FB gerbėjų, nes šiemet lošė geriau už visus kitus. link to ir mėginu vest – feisbukas ir tūkstančiai jame nėra tikslas. tai yra padarinys, kurį klubas gali labai praktiškai panaudot. ir tai vyksta šiandien.

  o va sūduva ir tokie kaip tamstos gali nieko neveikt ir guostis tuo, kad 2002 antrais nuleipusį branną dukart nugalėt pavyko. gal jau laikas tą branną pamiršt? ir bent jau klaidas svetainėje ištaisyt?

  • 8 anonimas 2013-11-20 11:50

   Taip, paminėdamas Branną būtent tokios reakcijos ir tikėjausi – emocinės. Bet gerai, tebūnie kaip sakot – pokytis natūralus. Kitais metais irgi tiek kils. Akivaizdu.

 6. 9 Anonimas 2013-11-20 09:36

  Nesu PR ekspertas, bet man atrodo, spaudoje buvo užsakomųjų straipsnių (IQ žurnale apie tinkamai švenčiamas “žalgirines“) ir kaikurių fb “autoritetų“ domėjimąsis žalgiriu (bent jau man) atrodė nenuoširdus, mažai besiskiriantis nuo naujo alaus pristatymo tipo – “Vakar ragavau oldport ale, buvo skanus“.

  Nereikia nuvertinti FB, tinkamai naudojamas jis, mano galva, gali duoti naudos formuojant nuomonę visuomenėj, kuriai užtenka antraščių ir lozungų bei gražių, linksmų paveiksliukų.

 7. 10 p.o.p. 2013-11-20 12:25

  Savaime suprantama, kad Žalgirio galimybės yra didesnės. Nes tai yra gerai besitvarkantis sostinės klubas. Provincijoje viską padaryti yra sunkiau. Tiek rezultatai, tiek komunikaciniai veiksmai Vilniuje Žalgirį padarė “madingą“ – tas labai jaučiasi, nes žmonės, kurie prieš penkerius metus kraipė galvas, kai apie lietuvišką futbolą pasakojau, šiandien patys eina į stadioną ir dar šaliką užsiriša. tokiais atvejais visada būna “prisiplakėlių“. Tačiau tai yra normalu, čia tik mums, kurie daug metų prasmurgsojo tuščiuose stadionuose atrodo, kad tie naujieji jų lankytojai yra “falšyvi“. bet juk ne visi į ultras privalo užsirašyti.

  Yra visiškai tiesa, kad Žalgiriui populiarėjimui didžiausios įtakos turėjo pasiekimai ir rezultatai. Tačiau tiesa ir ta, kad informaciją šis klubas valdo ir skleidžia geriausiai lygoje.

  Todėl man ir atrodo, kad geriau pasimokyti iš gero pavyzdžio, o ne eilinį kartą ieškoti priežasčių tam pavyzdžiui sumenkinti. niekam yra neįdomu, ką mes apie Žalgirį galvojam. Niekam nerūpi ar mes atrasime “argumentų“, kurie “pagrįstų“ faktą, jog Žalgiriui stebuklingai sekasi, o Sūduvai – ne.

  Niekaip nesuprantu, kodėl visą laiką savo neveiklumo priežasčių reikia ieškoti aplinkoje, o ne savyje?

 8. 11 p.o.p. 2013-11-20 13:19

  chm, o kaip čia niekam neužkliuvo, kad Sūduvos žaidėjų sąraše nebeliko Bagdanavičiaus su Kiselevskiu?

 9. 12 Diviriks 2013-11-20 13:39

  Po tavo rašliavos ir Baranovskio nebeliko komandos skiltyje. Nors Bagdanavičiaus ir Kiselevskio nėra tame komandos sąraše, tačiau naujienų skiltyje parašyta žinia, kad jie žaidė už U-21.kaip “Sūduvos“ futbolininkai – suprask, kaip nori.

 10. 13 p.o.p. 2013-11-20 13:47

  aha, tikrai:) panašu, kad reikės į būrėją kokią kreiptis, kad išaiškintų, kaip yra. o kol kas – šiauliai link bankroto kruta:

  http://www.futbolo.tv/straipsniai/2013-metai/naujienos/siauliuose-pucia-permain-v-jai

 11. 14 Anonimas 2013-11-20 13:54

  Tai turbūt į žaidėjų sąrašą svetainėj visi žiūri taip rimtai, kaip ir į pačią svetainę.

  • 15 Anonimas 2013-11-20 15:26

   P.S. vietoj dviejų viešųjų ryšių darbuotojų beliko vienas

 12. 16 kitas Juozas 2013-11-20 15:06

  aišku sezonas naujas dar toli, bet gali vėl tekt A lygoj žaist 9 klubams ir praleidinėt po vieną turą:) Nepatogu.

 13. 17 aaa 2013-11-21 00:24

  Graitas i A lyga nori. Tauras pasiliks kiek zinau, lyg net piigu saltini rado (beveik) kazkoki. Tai greiciausiai bus 10 arba 11 (jei lieka Siauliai). Arba dar ka kalbins, kad lygus skaicius butu (Trakai ar Nevezis), nes lyg norima, kad butu 12 komandu..

 14. 18 Tadas 2013-11-21 10:01

  Su tuo 12 nesamonė, per maži mes tiek komandų turėt. 10 komandų yra pats tas.

 15. 19 griezhtas 2013-11-21 11:50

  Geriau jau tegul buna 8 komandos A lygoj, bet kad visos komandos baigtu sezona ir nebutu patrankos mesos, neturinciu sansu i taskus.

  • 20 jamam 2013-11-21 16:12

   O kaip tu isivaizduoji 8 koamndas, jei Siauliai lieka? Na gerai, tarkim ismest Taura, bet tuo paciu ir nepriimt Granito jei jie tikrai pareiks nora zaist A lygoj? O kokiu pagrindu nepriimt? O ir to pacio Tauro is dalies butu kazkiek gaila (su salyga jei tikrai tu pinigu rado), nes kaip ten bebutu, tai vienintele koamnda patekusi sportiniu principu (per 5 ar 4 paskutinius metus), o dabar butu pirma sportiniu principu iskritusi (per ta pati laikotarpi (jei nieko nepraleidau)).. :)

 16. 21 suvalk. 2013-11-21 13:38

  Šilas irgi perspektyvą Alygai kuria, tik ne kitais metais, o po 2 – 3, juk kažkokį normalesnį stadioną dar reikia turėti

 17. 22 p.o.p. 2013-11-21 14:54

  visa tai, manau, kaip visada paaiškės tik kitų metų kovą. prieš pat sezono pradžią.

 18. 23 Remis 2013-11-21 15:33

  Pirmą kortų kaladę 2014 metų sezono pasjansui dėlioti gausime, kai LFF paskelbs sąrašą tų, kurie pageidauja UEFA, A ir I lygų licencijų :) Kažko tempia gumą, nes iki lapkričio 15 dienos turėjo visi norintieji paraiškas pateikti. Nebent dar ką nors įkalbinėja pateikti :)

  • 24 aaa 2013-11-21 18:19

   Va ir paskelbe sarasa norinciu. Kaip tycia 12 klubu, kiek ir norima tureti. Na pora atkris gal, ir liks 10 :)

   • 25 aaa 2013-11-21 18:20

    A lygos licencijų sieks visi devyni praėjusių metų dalyviai – „Žalgiris“, „Atlantas“, „Ekranas“, „Sūduva“, „Kruoja“, „Banga“, „Šiauliai“, „Dainava“ ir „Tauras“ – bei trys I lygos prizininkai – „Klaipėdos Granitas“, „Trakai“ ir „Nevėžis“.

 19. 26 Kristjonas 2013-11-21 18:56

  Jeigu dar koks Silas A lygoj pasirodys tai dieve padek. Turesim kaimu A lyga. Tikiuosi LFF net nesvarstys rimtai Traku kandidaturos.

  • 27 Diviriks 2013-11-21 20:32

   Na, nenuvertink mažų klubų, kaip bebūtų keista, būtent ant provincijos klubelių laikosi LT klubinis futbolas. Juk dar visai neseniai normalaus lygio komandų nebuvo nei Vilniuje, nei Klaipėdoje. Net nekalbu apie Kauną, kur jokių prošvaisčių bent artimiausius keletą metų nesimato, o jei dar Šiauliai neišspręs savo bėdų – provincija valdys :)

 20. 28 Remis 2013-11-21 18:56

  Prieš 2012 sezoną Nevėžis taip pat save drąsino ir norėjo A lygos licencijos, o po to dingo. K.Granitas ir Trakai bent jau papildomą motyvaciją turi – Taurės turnyrą ir kelialapį į Europos lygą.

 21. 29 p.o.p. 2013-11-21 20:28

  ne nuo miesto dydžio galimybės priklauso. jei taip svarstyt – tai ir Kruoja netinka. o štai jau kiek metų visai pakenčiamus rezultatus rodo. tuo pačiu galima prisimint Kauno, o dabar ir Šiaulių istorijas. miesto dydis dar nieko nereiškia.

  todėl Trakų tikrai nenurašyčiau. viena, jie jau turi visai pakenčiamą komandą. sakyčiau, geresnę už tą, kurią šiais metais turėjo Dainava ar Tauras ir primenančią liūdno likimo Reo – tetrūksta vieno kito Kruojos taip mėgstamų A lygos veteranų. Kitas dalykas – Trakai suka tą keistą reikaliuką su Milano vaikų mokykla ir jau šiemet minėjo, kad tęsiant tą bendradarbiavimą klubo dalyvavimas A lygoje būtų pageidautinas, kad mokyklos mokiniai turėtų kur aukštesniam lygyje lošti. Vien tai yra rimtesnė perspektyva už tas, kurias pvz kad ir Sūduva ateičiai turi pasirengusi.

  Kitas niuansas – žmogiškasis faktorius. Juk kitaip nei Kruojos atveju, skaičiuoti reikia ne tik tuos, kurie nuo seno Trakų miestelyje gyvena. Trakai, panašiai kaip ir kokios Grigiškės ar Nemenčinė, pamažu tampa Vilniaus rajonu ir aplink Trakus jau dabar gyvena pakankamai daug finansiškai pajėgių bei įtakingų žmonių, kurie, jei su jais bus tinkamai dirbama, yra pajėgesni pritraukti rimtesnių lėšų nei, pvz., tos pačios Marijampolės verslo ir politinis elitas.

 22. 30 kitas Juozas 2013-11-21 21:39

  nu jau trakai galingesni už sūduvą pagal poną pop matai tuoj pataps:)
  gal neskubėkim su išvadom.

 23. 31 p.o.p. 2013-11-21 21:47

  šiuo metu Sūduva juda žemyn, o Trakai – aukštyn. Kaip bus po trejų metų – nieks nežino. Šiemet Sūduva Trakų nugalėti nesugebėjo. Kitais metais mūsų komanda bus dar silpnesnė. Aišku, yra ir kita pusė – kol kas nė viena iš naujai sukurtų komandų, nusikapsčiusios iki A lygos, bankroto neišvengė.

 24. 32 Anonimas 2013-11-21 22:15

  kodel sakai silpnesne as manau kad kaiptik stipresne nores gi atsikovot prarastas pozicijas .nebukim pesimistais ,pamenat kai po blogo sezono kaip vos neiskrito is a lygos pakilo ir tecia vieta laimejo.

 25. 33 p.o.p. 2013-11-21 22:17

  apie Sūduvos ateities perspektyvas – atskira kalba. Apie tai irgi suteiskiu galimybę padiskutuot. po savaitgalio.

 26. 34 Kristjonas 2013-11-22 00:40

  as manau ne rezultatuose esme, o perspektyvose. Kaip ir sakete, Trakai kazkiek ju turi, o ar tokia Kruoja, Silas nezinia. Sie klubai gali laikytis tik bendruomeniu entuziazmo deka, kas amzinai nesites. Silas pirma syk I lygoj dalyvavo ir si sezona buvo tikrai vienas labiausiai palaikomu klubu I lygoje. Vien ka reiskia ta sirgaliu isvyka i trakus, kai puse stadiono buvo trakiskiai, kita puse – is Kazlu Rudos. Pasak ten buvusiu, atmosfera buvo tikrai superine :] Plius stadione rinkdavo tikrai pavydetinus skaicius, jei tiketi viskuo kas rasoma. Bet manau, galu gale, nusistoves pas sila tie 100-200 ziurovu ir tiek…

 27. 35 p.o.p. 2013-11-22 00:56

  tame ir kablys, kad viskas yra paties klubo rankose. pirmieji sezonai padoresnė lygose, pirmosios rimtesnės pergalės visada užkuria vietos chebrą stovėti su komanda tribūnose. pamenu, buvo laikas, kai ir sūduvai lošiant kad ir su tuo pačiu žalgiriu vilniuje būdavo keista matyt pagrindinėje tribūnoje daugiau sūduvą palaikančių žmonių. įsivaizduoju, kad panašus reikalas šilui nutiko ir trakuose.

  jei komanda kils toliau, neišvengiamai teks keisti jos prigimtį. arba – nupiešti kokią radikalią viziją (ko iš Lietuvos futbolo mąstytojų nelabai tikėčiaus).

  tokiu atveju belieka du keliai – gauti maišą pinigų ir prisipirkti “gerų“ žaidėjų. tas iškart padidina atstumą tarp komandos ir gerbėjų, nes staiga aikštėje laksto krūti, bet nepažįstami bachūrai, o ne draugeliai iš to paties miesto kaip anksčiau. arba – negauti pinigų ir tuomet vegetuoti kaip tauras. esmė – jei nepradedi nuo pačios apačios, bent keletą metų investuodamas į vaikus ir jaunimą, o iškart bandai lipti į A lygą, tuomet vietinių pajėgų nepakanka. o visi pas mus visko nori greitai ir iškart…

  sūduvos yra tokia istorija. kiek suprantu, tauro ir dainavos irgi panaši – su laiku krentantis komandos lygis ir katastrofiškai krentantis stadiono lankytojų kiekis. gal tik banga dar lygį laiko, tačiau, kiek suprantu, ir dirbama ten visiškai kitaip.

 28. 36 p.o.p. 2013-11-22 01:39

  beje, toliau vyksta pokyčiai komandos narių sąraše oficialioje Sūduvos svetainėje. Dabar ten toks vaizdelis:

  Iš vartininkų sąrašo dingo Davidovs. Prie gynėjų prisijungė Bagdanavičius. Prie saugų – Kiselevskis. Brokas tapo perkvalifikuotas iš puolėjų į saugus. Ir – padam tadam – sugrįžo Baranovskij!

 29. 37 Remis 2013-11-22 10:08

  Mažų miestų neišvengiama dalia yra kviestis žaidėjus iš svetur (kitų Lietuvos miestų arba užjūrio). Galbūt gali pasisekti ir turėsi vieną sėkmingą kartą, apimančią, pavyzdžiui, dvejus trejus metus, bet tikrai negeneruosi tiek futbolininkų, kad visą laiką ir dar aukštam lygyje galėtų žaisti vietiniai. Jei net Panevėžys, kuris garsus savo futbolo tradicijomis, kalba apie sėkmingas kartas, kai gali iš esmės panevėžiečių pagrindu formuoti komandą, tai ką kalbėti kitiems, kurie ir rinktis turi iš mažesnio kiekio, o ir metodikos ne tokios atidirbtos.
  Rimta bėda Lietuvoje – meilės futbolui trūkumas. Jei žmonėms futbolas reikštų bent pusę to, ką reiškia kokioje Anglijoje ar Vokietijoje, ir turėtume bent artipilnius stadionus per kiekvienas rungtynes, tai tada ir patys klubai galėtų stabiliau gyventi, generuodami rimtesnę dalį biudžeto iš žiūrovų. Dabar, jei nėra futbolui pasišventusio žmogaus (žmonių) su pinigais, tai patys savaime klubai gali lošti tik II lygoje. Ir gaunasi tokia situacija, kad išskyrus Vilnių ir Klaipėdą, kurie įdomesni rimtesniems investuotojams iš Rytų ir Vakarų, nelabai didelis skirtumas, kur bus klubas – Tauragėje, Marijampolėje, Kazlų Rūdoje, Šiauliuose ar Pakruojyje – perspektyvas lems ne miesto dydis, o turtingų patriotų kiekis.

 30. 38 p.o.p. 2013-11-22 10:47

  tu visiškai teisus. vienintelis skirtumas yra tarp to, kiek akcento dedi ant vietinio jaunimo ugdymo, o kiek – “kai reikės tai ir nusipirksim“. tame ir skirtumas tarp Bangos, kuri tavo paties teigimu perėmė visą vaikų ruošimą į savo rankas ir Sūduvos, kuri, toks jausmas, apskritai tuo nesidomi ir daro tik tiek, kiek LFF reikalauja

 31. 39 Remis 2013-11-22 10:54

  pop, čia ne vien domėjimosi reikalas. Čia reikia dar turėti ir neeilinius gebėjimus įtikinti vietos politikus, kad nesumausi viso reikalo ir nepaleisi vietos biudžeto lėšų pavėjais. Kelis metus ir LFF važinėjo po savivaldybes ir Bangos atvejį pateikinėjo kaip sektiną pavyzdį (po pertvarkos vaikų skaičius per ketvertą metų išaugo nuo 150 iki 400), tačiau niekas daugiau tokių žingsnių nedarė. Arba vietiniai futbolo veikėjai pasitikėjimo nekėlė (o čia ir mes galėtume tokių nelabai patikimų tipų vos ne kiekvienam klube paminėti :)), arba vietiniai politikai vietos sporto mokyklose turėjo savo nelabai kompetetingus giminiečius įtaisę :)

 32. 40 rimvill 2013-11-22 10:58

  Dėl Trakų mokyklos ir bendradarbiavimo su Milan vaisiai bus matyti tik po kokių 5-10 metų. Todėl sakyti, kad yra didelės perspektyvos neina. Dabar vaikų atranka daroma ne pagal sugebėjimus, o kurių vaikų tėvai turi daugiau pinigų. Vilniuje tų mokyklų yra gal kokios 10, Kaune – 5 (Kaune planuojama kurti Trakų Milan mokyklos filialą). Sportuojančių vaikų nėra daug, todėl gabiausi išsibarstę po visas mokyklas. Dažnai vyksta vaikų migracija. Mokyklos kovoja dėl vaikų, tuo pačiu ir už juos skiriamų kapeikų. Gerai sutvarkius struktūrą ir įkūrus tikras akademijas (ne menamas), jieskant talentų rajonuose ir juos pritraukiant į centrus vaikų futbolo lygis išaugtų. Tada nereikėtų raudonuoti Vilniaus komandoms 0-10 gaunant Ateities turnyre nuo baltarusių, latvių ar rusų.

 33. 41 p.o.p. 2013-11-22 11:03

  tas yra visiška tiesa. tačiau aš kalbėjau ne tiek apie tai, kas iš tos mokyklos realiai gausis. labiau rašiau apie tai, kad toji mokykla suteikia klubui labai aiškią darbo kryptį – kad ir tiems tavo minimiems penkeriems metams į priekį. o lietuvos futbole tai jau yra labai daug. šiuo atveju netgi žaidimas A lygoje tampa ne pačiu svarbiausiu tikslu

 34. 42 Kazkas 2013-11-25 19:47

  na kalbant apie kitas lygas tai SFL komanda FK Viltis turi 5.245 gerbejus facebooke.:)


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 406 hits