Sūduva + Joma = ?

2013-229Juventus parduotuvės vaizdelis.

DVI NAUJIENOS – DU SKIRTINGI PASAULIAI. Pastarąjį mėnesį buvo dvi pasaulinės futbolo rinkodaros naujienos. Viena – apie tai, kad Adidas tapo Juventus rėmėju. Sporto įrangos gigantas šią pareigą kitame sezone perims iš kito monstro – Nike. Už tai Adidas legendiniam italų klubui sumokės nei daug nei mažai – 139.5 milijonų eurų per šešerius metus. Į šią sumą neįeina apranga, kuria Adidas rengs Juventus žaidėjus. Prie anos sumos Adidas pridės dar po 6 milijonus už teisę prekiauti Juventus atributika.

Antra naujiena – ispanų sporto aprangos gamintojas Joma sudarė tokią pat sutartį su mūsų Sūduva. Joma marškinėliais, kelnėmis ir bucais Sūduvą rems taip pat nuo kito sezono. Tik čia sutartis sudaryta buvo dviems metams ir apie jokius pinigus šnekos nebuvo.

Už pinigus, kuriuos Adidas perves į Juventus sąskaitą per tuos šešerius metus būtų galima iš esmės atgaivinti Lietuvos futbolą, netgi darant prielaidą, kad kokie 50 milijonų eurų išgaruotų giliose biurokratų ir apsukrių verslininkų kišenėse. Su tokiais pinigais laisvai būtų galima galvoti apie lietuvių klubus Europos ir Čempionų lygos grupių etapuose, o rinktinę pasiųsti į Europos ar Pasaulio čempionatą.

Šie skaičiai puikiai iliustruoja šiuolaikinio futbolo realybę ir tai, kaip toli nuo tos realybės gyvena Lietuva. Adidas ir Juventus atveju apie klubui suteiktą aprangą net nekalbama. Tuo tarpu Joma ir Sūduvos sutartyje tik tai ir yra bendradarbiavimo esmė. Joma Sūduvai nieko mokėti neprivalės. Beje, iš įmonės pranešimo galima suprasti, kad būtent Joma nusprendė Sūduvą pasirinkti. Tad tai nėra puikios Sūduvos vadybos darbo rezultatas.

O štai aš ėmiau ir užsirašiau pora skaičių. Suprantu, kad toks skaičiavimas smarkiai prasilenks su realybe, tačiau bent šiokį vaizdą susidaryti vis viena įmanoma. Taigi, kokia galėtų būti Sūduvos ir Joma rėmimo sutarties vieno sezono finansinė išraiška? Aš atsidariau Joma lietuvišką svetainę ir užmečiau akis į kainas. Iš akies nubraukiau po kokius 40 procentų “lentynos” kainos. Ir tuomet gavau, kad vieno žaidėjo vienas aprangos komplektas gali kainuoti apie 850 litų. Į komplektą įtraukiau vienerius marškinėlius, šortus, getrų porą, treningą, bliuzoną, striukę ir dvi poras bucų (žolei ir dirbtinei dangai). Tuomet tariau, kad vienam žaidėjui mažiausiai reikės dviejų komplektų – namų ir išvykos rungtynėms. Išbraukiau striukę, bucus ir gavau dar 350 litų. Tad viso išėjo 1200 litų. Tiesa, į šį skaičių neįtraukiau apsaugų, vartininkų pirštinių, krepšių, rankšluoščių ir kitų panašių niekų.

Patikrinau šio sezono Sūduvos žaidėjų sąrašą (ne tą, kuris yra dabar, o tą, kur buvo prieš mėnesį) ir primečiau, kad komandoje galėtų būti kokie 40 žaidėjų (po 20 pagrindinėje ir dublerių komandoje). Ir tuomet gavau 48 000 litų per sezoną arba apie 100 000 litų per metus. Štai tokia visai įspūdinga suma gaunasi turint omeny lietuviškų klubų biudžetus.

2013-238Naujas vardas A lygoje – Valencia rėmėjas Joma.

LIETUVIŠKO FUTBOLO MADOS. Kadangi jūs mane puikiausiai pažįstate, manau, nenustebsite, jei po tokių skaičiavimų man pasidarė įdomu pažiūrėt, kaip rengiasi kiti Lietuvos lygos klubai. O tada – pažiūrėti, kaip į štai tokią rinkodaros priemonę žvelgia sportinės įrangos firmos. Mat po tokio pasižvalgymo bus lengviau įvertinti, ką reiškia Joma vardo atsiradimas ant Sūduvos marškinėlių.

Vaizdelis iš esmės atitinka bendrus klubų pajėgumus rinkodaros reikaluose. Juventus turi “stiliaus brolį” Lietuvoje – Adidas rengia Panevėžio Ekraną. Daugiau klubų A lygoje su šiuo vardu reikalų neturi.

Adidas yra neabejotinas sporto marketingo lyderis pasaulyje. Ne tik šiandien, bet ir daugybę metų. Tiesą pasakius, Adidas įkūrėjo sūnus Horst Dassler iš esmės yra vienas iš šiuolaikinio sporto marketingo pradininkų, kartu su UEFA ir Olimpinio komiteto biurokratais kadaise nutiesęs vamdzdynus, kuriais iš pasaulinio verslo gigantų į sporto renginius pradėta pumpuoti milijonai dolerių. Tačiau tai – visiški kita tema, tad jos čia ir netęsiu.

2013-237

Begalinį Adidas šiandien remiamų sporto organizacijų ir sportininkų sąrašą galite patys pasiskaityti Wikipedijoje. Aš čia paminėsiu tik pačius didingiausius projektus. Bet kokiu atveju, nėra kito sporto inventoriaus gamintojo, kuris taip masyviai naudotų sportą savo reklamos tikslams.

Pradėkime nuo to, kad Adidas remia FIFA, UEFA ir Afrikos futbolo federaciją. Tuomet eina rinktinės: Danija, Vokietija,  ispanija, Rusija, Škotija, Švedija, Ukraina, Kazachstanas, Suomija ir… Latvija. Čia – Europoje ir tai tik kai kurias paminėjau. Dar yra Argentina, Kolumbija, Meksika, Paragvajus, Nigerija, Marokas, Egiptas ir Kinija. Klubus taip pat minėsiu tik europietiškus ir tik pačius žymiausius: Chelsea, Fulham, Sunderland, West Ham United, Hull City Anglijoje; Lens, Lyon, Marseille, Saint-Etienne Prancūzijoje; Bayer, Bayern, Hamburg, Schalke, Wolfsburg Vokietijoje; Milan ir Brescia Italijoje, Real, Celta de Vigo, Osasuna Ispanijoje; Rapid ir Red Bull Austrijoje, Panathinaikos Graikijoje, Ajax Olandijoje; Benfika Portugalijoje, CSKA ir Maskvos Dinamo Rusijoje, Legia, Wisla, Lechia, Korona, Ruch, Arka Lenkijoje. Ir gvardija futbolo žvaigždžių – pradedant Messi ir baigiant trimis latviais.

2013-235

Prieš peršokdamas prie kitų mūsų klubų, trumpai paminėsiu du pagrindinius ilgamečius Adidas konkurentus. Jei šio fakto nežinote, jums bus įdomu išgirsti, kad Adidas ir Puma yra dviejų vokiečių brolių sukurti prekės ženklai. Adolfas arba Adi Dassler batus siųti pradėjo dar prieš Antrąjį pasaulinį karą. Vėliau prie jo bizniuko prisijungė ir brolis Rudolfas Dassler. Susipyko broliukai per karą. Abu broliai buvo nacių partijos nariai, tačiau sakoma, kad Rudolfas buvo karštesnis Hitlerio gerbėjas. Kol jis kovėsi fronte ir pateko britams į nelaisvę, Adolfas sėdėjo namie ir siuvo kariuomenei batus. Po karo broliai galutinai susikirto. Rudolfas persikėlė į kitą upės pusę ir įkurė savo fabrikėlį. Adidas sekėsi žymiai geriau, o Puma globaliu prekės ženklu tapo tik tuomet, kai įmonės valdymą perėmė Rudolfo sūnus.

Galima sakyti, kad ir šiandien Puma lieka Adidas šešėlyje. Puma rengia Austrijos, Čekijos, Italijos, Šveicarijos, Slovakijos, Urugvajaus, Čilės ir krūvos Afrikos šalių rinktines. O dauguma remiamų klubų gyvena Europoje: Zagrebo Dinamo (Kroatija), APOEL (Kipras), Arsenalas (nuo kito sezono), Leicester City, Newcastle United, Reading, Sheffield Wednesday, Watford Anglijoje; Bordeaux ir Rennes Prancūzijoje; Dortmundo Borussia ir Stuttgart Vokietijoje; AEK ir Olympiacos Graikijoje; Lech Lenkijoje; Amkar, Lokomotiv, Rostov, Rubin Rusijoje; Crevena Zvezda Serbijoje bei krūvos škotų, švedų, rumunų ir turkų klubų. Puma taip pat remia Čilės aukščiausią lygą, lenkų Ekstraklasą, Kenijos aukščiausią lygą ir italų Serie B. 2013-240

Rimtesnius iššūkius Adidas meta amerikonai iš Nike. Tačiau Nike domisi ne tik europiniu futbolu. Pavyzdžiui, Nike rengia visas amerikietiško futbolo pagrindinės lygos komandas ar visą Kinijos futbolo Super lygą. Domisi Nike ir krepšiniu – kaip žinia su Nike kabliu laksto mūsų krepšinio rinktinė. Futbole Nike rengia Australijos, Brazilijos, Kroatijos, Anglijos, Estijos, Graikijos, Olandijos, Prancūzijos, Lenkijos, Portugalijos, Serbijos, Slovėnijos, Turkijos, JAV rinktines. Tarp klubų galima paminėti Everton ir abi Mančesterio komandas Anglijoje, Le Havre, Lille, Montpellier, PSG Prancūzijoje; Hertha ir Werder Vokietijoje; Hellas Verona, Inter ir Roma Italijoje; Porto Portugalijoje; škotų Celtic bei Barcelona, Malaga ir Real Sociedad Ispanijoje.

O dabar jau galima būtų grįžti ir į A lygą. Vilniaus Žalgirį rengia Kappa – šitą visi pastebėjot, nes šios komandos rungtynėse plakatas su Kappa logotipu visada yra garbingoje vietoje. Be Žalgirio, ši 20 amžiaus pradžioje Turine įkurta italų firma dar rengia Bulgarijos, Ganos, Jamaikos, Kuveito rinktines bei prancūzų Bastia, Toulouse, Dijon klubus; Monchengladbacho Borussia Vokietijoje; Sampdoria, Siena, Torino Italijoje; Tel Avivo Hapoel ir rusų FC Krasnodar.

Trumpas filmas, pristatantis naują FC Koln aprangą. 

O va visų kitų A lygos klubų aprangos tiekėjai – šio verslo smulkmė. Įdomiausiai atrodo Alytaus Dainavą rengianti Erima. Labai sena vokiečių firma, kažkada rėmusi ne tik krūvą Bundeslygos klubų, bet ir pačią Vokietijos rinktinę. Didžiausia šios dienos naujiena – sutartis su Kelno klubu iš Bundeslygos. Kaip sakoma įmonės svetainėje: “ši sutartis mena legendinius laikus”. Na bet Dainava kažin ar į tą legendą bus įrašyta. Bent jau ne šiemet ir ne kitąmet.

Daugiau į futbolą kojas įkėlusi gal tik nauja italų kontora Errea (įkurta 1988), kurios gamintą aprangą dėvi Gargždų Banga ir Pakruojo Kruoja. Errea drabužius vilki Kongo, Islandijos, Jungtinių Arabų Emyratų rinktinės ir gan didelis būrys klubų. Bėda tik, kad bent kiek žymesnių ten yra labai mažai. Man buvo girdėti Brighton & Hove Albion, Bristol Rovers, Burnley, Norwich City vardai Anglijoje; Nantes ir Nimes Prancūzijoje; Atalanta, Bari, Modena ir Parma Italijoje bei penkios latvių komandos.

Klaipėdos Atlanto aprangos tiekėja – vokiška firma Jako, įkurta 1989 metais. Ji rengia Gruzijos, Jordano, Liuksemburgo ir Moldovos rinktines ir Ararat (Armenija), Sturm, Wacker Innsbruck (Austrija), Gent (Belgija), Gomel (Baltarusija), Kutaisio Torpedo (Gruzija), Hannover 96, Augsburg, Eintracht (Vokietija), Skonto (Latvija), St Gallen, Young Boys (Šveicarija) ir mums taip gerai pažįstamą FK Horizont iš Turnovo.

Tauragės Taurą rengia Givova – visai šviežia italų firma, įkurta 2008. Aprangą ji tieka Maltos rinktinei ir nedideliam būreliui klubų, tarp kurių žymiausias yra Chievo Verona iš Serie A. Visų kitų vardai girdėti tik futbolo specams. Yra latvių FC Jurmala, tačiau Tauras Wikipedijoje nepaminėtas.

Mažiausiai futbolu domisi Patrick, rengianti Šiaulius. Sena, dar 19 a. pabaigoje įkurta prancūzų firma, šiandien gyvenanti Belgijoje. Rėmimais Patrick nelabai užsiima – Wikipedia pateikia tik 9 jų remiamus klubus, iš jų dauguma yra Belgijoje arba Olandijoje. Šiauliai taip pat paminėti.

2013-230Fiorentina – vienas iš Joma remiamų klubų. 

SŪDUVA + JOMA = KARŠTA MEILĖ. Ir kur gi šiame sąraše reikėtų padėti Joma, kurios logotipą kitais metais matysime ant Sūduvos marškinėlių? Faktas – Joma nėra Adidas, Nike ar Puma. Nei globaliais užmojais, nei reklamos kampanijomis nei ambicijomis tapti pasauliniais sporto aprangos stiliaus ar technologijų lyderiais. Ir nors pati Joma teigia patenkanti į sėkmingiausių pasaulyje sporto aprangos kompanijų dešimtuką, tačiau niekur kitur patvirtinto šio fakto rasti nepavyko. Tame dešimtuke yra Nike, Adidas, Reebock, Puma, Fila, Converse, New Balance ir keletas kitų garsių pavadinimų, tačiau Joma – nė kvapo.

Pradžiai siūlyčiau pažiūrėti Joma filmuką, kuriame per kelias minutes yra nupasakota neypatingai spalvinga jos istorija. Kompanija įkurta 1965 metais už Pakruojį mažesniame Portillo de Toledo miestelyje. Čia Joma savo centrinį štabą turi iki šiol. Joma įkūrėjas Fructuoso Lopez yra kompanijos prezidentas ir šiandien, o pradėjo jis savo veiklą turėdamas 8 batsiuvius. Ir tik po trejų metų, 1968-aisiais, buvo nuspręsta siųti tik sportinius batus. Vėliau imta gaminti ir aprangą – šiandien Joma gamina viską, ko reikia žaisti futbolą, tenisą ir bėgioti.

Mintėtas filmukas idealiai nusako Joma esmę. Tai yra sėkmingas “local” verslas, kuris netgi perėjęs į globalios prekybos stadiją, nepamiršo savo šaknų – ją vis dar priekin veda įkūrėjas, savo gimtojo kaimelio Joma taip pat nepaliko. Faktas – Joma yra didžiausias sportinės aprangos gamintojas Ispanijoje. Tačiau net gimtojoje šalyje Joma toli gražu nėra dažniausiai sportininkų dėvimas prekės ženklas. Joma remiamų futbolo organizacijų ir personalijų sąrašas nėra mažas, tačiau tiek dydžiu, tiek “prestižu” jis yra labai toli to, kuo pasipuikuoti gali Adidas ar Nike. Joma remia Honduro, Nikaragvos, Trinidado ir Tobago bei Uzbekistano rinktines. Tarp futbolo klubų žymiausi yra meksikiečių Monarcas Morelia ir europietiški Lježo Standard (Belgija), Fiorentina (Italija) ir ispanų Valencia bei Getafe. Tiesa, tame sąraše dar yra italų Padova iš Serie B, serbų FC Vojvodina, rumunų CFR Cluj, škotų Dufermline Athletics, rusų Rostov, baltarusių Bate arba tas legendinis uzbekų Istiklol, kuriame šiuo metu lošia Willer Oliveira. Dar vertėtų paminėti visą ispanų olimpinę rinktinę, kurią Joma rengė Londono olimpiadai.

2013-231

2013-232

2013-233Keletas Joma remiamų klubų ir žaidėjų. 

Akivaizdu, kad Joma nesiekia savo “komandų” sąraše turėti geriausius lygų klubus. Tam greičiausiai Joma neturi nei pinigų, nei agresyvesnių ambicijų. Panašiai šneka ir lietuviškojo Joma atstovas – mini, kad Sūduva atitinka Joma vertybes, nes nuolat kovoja dėl aukščiausių vietų lygoje, nuolat žaidžia europiniuose turnyruose, turi geriausią futbolo infrastruktūrą Lietuvoje. Taigi, panašu į tai, kad Joma neremia visiškų lūzerių, o čempionai – nelabai įkandami. Todėl į savo kompaniją kviečia tuos, kurie turi galimybių vieną dieną įprastinius čempionus aplenkti. “Amžinojo Serbijos čempionato Nr. 3”, FC Vojvodina ženklas Joma remiamų klubų sąraše ko gero yra idealiausias simbolis to, kokios komandos labiausiai rūpi Joma. Beje, su Joma apranga keletas komandų bėgioja ir Lietuvos žemesnėse lygose – bet jau šiemet ja vilkėjo Kauno Spyrio, Panevėžio Baltijos ir Kretingos Minijos žaidėjai.

Tiesą pasakius, nors iš pradžių į Joma ir Sūduvos sutartį žiūrėjau gan abejingai, kai mažumą pasigilinau, man ji visai patiko. Patiko dėl to, kad Joma ir Sūduva vienija ne tiek įmonės atstovo išvardinti dalykai, kiek abiejų organizacijų prigimtis. Provicialumas, “mąstymas iš lokalios perspektyvos” labai prasimuša ir tame Joma filme, ir tame, kaip dėliojamas įmonės gyvenimas (apie kurį galime spręsti tik iš jos svetainės). Šį kartą žodį “provincialumas” turiu omeny gerąją prasme, norėdamas pabrėžti “lokalumą” ir supriešinti jį totaliniam tokių ženklų kaip Adidas ar Nike globalumui ir beasmeniškumui. Jei norėčiau aplankyti Joma centriuką ir galbūt net pakalbėti su jos prezidentu, esu tikras, kad nebūtų baisiai sunku. Kur važiuoti yra aišku, o patį prezidentą greičiausiai lengvai aptikčiau pietaujantį kokiame vietiniame restoranėlyje.

Ir ko gi mes galime tikėtis kitą sezoną? Esu tikras, kad Sūduvos apranga bus geresnė už tą, kurią komanda gaudavo iš Team Uniform. Tačiau stiliaus stebuklų tikėtis neverta. Kaip minėjau, Joma nelabai daug šneka apie madą ir dizainą, o ir jų geriausių klubų apranga greičiau atspindi šimtametę futbolo aprangų tradiciją, nei ieško kelių į kokius nors naujus stiliaus atradimus. Tokių pretenzijų mažumą turėjo Team Uniform rūbai, tačiau jau geriau garantuota klasika, nei bevardžių dizainerių beviltiškos pastangos sukurti ką nors “akį traukiančio”. Beje, jei norite išsamiau pastudijuoti naujausias futbolo aprangos “madas“, yra tam dedikuotos kelios svetainės, pavyzdžiui Futbool Fashion. O štai paspaudę čia, rasite šios svetainės pranešimus apie mus dominančią Joma.

Meksikos klubo “Monarcas Morelia“ šio sezono aprangos pristatymas. 
Filmas apie Joma kurtą Ispanijos aprangą Londono Olimpiadai. 

Kad Joma moka padaryti klasikinio dizaino futbolo aprangą – faktas. Tik va – ar Sūduva pagelbės savo partneriams – kitas klausimas. Bus įdomu pamatyt, kokį spalvinį derinį pasirinks klubo vadai. Pernai Sūduva turėjo trijų rūšių aprangas – raudoną, baltą ir juodą. Šiemet juodos nebeliko, nors aikštėje ji atrodė pakankamai įspūdingai. Aš turiu kažkokį eksliuzyvinį Sūduvos šaliką, kurį sudaro raudonos ir juodos juostos, o štai Sūduvos Sakalai paskutinėse rungtynėse giedojo apie baltą ir raudonas spalvas.

Nieko nepadarysi – Sūduva vis dar neturi “oficialaus” ir visų priimto bei visiems žinomo spalvų derinio. Mes žinome, kad yra balta ir raudona. Iki šiol dažniausiai balta būdavo naudojama namuose ir turėdavo vieną kitą raudoną detalę, o raudona – svečiuose. O gal gali būti balta su raudona juosta, o raudona – su balta? Juosta, kuri eina per horizontaliai per krūtinę arba įkypai, kaip yra Monarcas Morelia ar Valencia aprangoje? Ir taip toliau – variacijų gali būti įvairiausių. Matysim, kas gausis.

Būtų labai smagu, jei ta proga Sūduva atnaujintų savo herbo išvaizdą. Aišku, herbu to daikto vadinti gal ir nederėtų – net iki logotipo jis netempia. Tiesiog atsitiktiniu būdu iš atsitiktinių elementų sumestas ženklas ir tiek. Ir net jei naujam herbui rimtai sukurti trūksta ideologinio pagrindo, būtų džiugu jei bent ir egzistuojančių elementų būtų sudėliota kas nors bent šiek tiek profesionalesnio. Tam, kad Joma remiamų klubų sąraše mūsiškė Sūduva bent jau juokingai neišrodytų.

Taip pat labai viliuosi, kad naujoji komandos apranga kitą pavasarį bus pristatyti padoriau, nei dabartinė praeito sezono pradžioje. Sunku tikėtis, kad Sūduva susuks kokį paprastą filmuką ar atliks naują aprangą pristatančią padoresnę fotosesiją, bet nesinorėtų ir vėl pamatyti pernykščio vaizdelio, kai apranga tiesiog buvo “pakarta” ant dviejų kėdžių. Čia gal ir Joma galėtų mūsiškiams pagelbėti – jei Sūduvai apranga yra tiesiog būdina klubo funkcionavimo detalė, tai ispanų firmai – tai yra reklamos priemonė, kurių bent jau Lietuvoje Joma nenaudoja daug.

>>>

Štai tiek lengvo skaitalo belaukiant paskutinio, finalinio ir generalinio šio sezono apmąstymo. Tokio, kuris labiau į rytojų, nei į vakardieną žiūrėtų. O tada jau ir atostogų paskui futbolistus bus galima išeit. 

28 Responses to “Sūduva + Joma = ?”


 1. 1 kitas Juozas 2013-11-22 01:54

  o aš sakau, kad sūduva turi savo spalvas-tai balta/raudona/juoda. juk ne pirmas ir nepaskutinis sporto klubas kuris neapsiriboja dviem spalvom. ta juoda buvo matoma ant trenerių, ar striukių, pernai kaip rezervinė apranga. Lietuvos rytas – taipogi turi si derini, netgi keturias spalvas naudoja-balta/raudona/juoda/pilka. Be to sios trys spalvos, yra vienas klasiskiausiu deriniu, jei kas zino grupe WHITE STRIPES, tai jie eksliuzyviskai naudojo sias spalvas visa savo gyvavimo desimtmeti, o pats grupes vokalistas taip atsiliepia:

  Rolling Stone Magazine: Were red, black and white your favorite colors as a kid?

  Jack White: After I apprenticed as an upholsterer for a few years, I opened my own shop, Third Man Upholstery. Everything was yellow, black and white. All my power tools were yellow and black. I had a yellow van. I ran my business like a cartoon. I was making out bills in crayon and writing poetry inside people’s furniture. I didn’t care if I made any money. I was so happy to pull up in front of someone’s house wearing a yellow-and-black uniform, with a yellow clipboard. But the White Stripes’ colors were always red, white and black. It came from peppermint candy. I also think they are the most powerful color combination of all time, from a Coca-Cola can to a Nazi banner. Those colors strike chords with people. In Japan, they are honorable colors. When you see a bride in a white gown, you immediately see innocence in that. Red is anger and passion. It is also sexual. And black is the absence of all that.

  — Rolling Stone Magazine: September 8, 2005

  P.S. atsiprasau uz ilga rasliava:)

 2. 2 Anonimas 2013-11-22 09:37

  Ne tik Juozas gali pasakyt, kad yra raudona, balta ir juoda, kokį dar derinį galima pasirinkt?… O dėl giesmių, gal tiesiog nesirimuoja :) ir juoda visąlaik buvo “podukros vietoj“.

 3. 3 p.o.p. 2013-11-22 09:59

  jo, tas tiesa, kad šios spalvos pasitaikydavo daugumoje sezonų. tik va, pvz, šį sezoną juodos neliko. namų aprangoje jos nebuvo nė kvapo, o tos kelios juostelės raudonoje aprangoje kažin ar gali “reprezentuoti“ juodą.

  esmė, kad komandos valdžia spalvas ir jų derinius visą laiką traktavo labai laisvai ir niekada jų neakcentavo. toks jausmas, kad kaip maikių siuvėjai pasiūlydavo – taip ir būdavo. o šaliką minėjau dėl to, kad jame baltos nėra nė kvapo. todėl su kiekviena nauja aprangos laida galėdavome tikėtis kokio nors siurprizo. be to, niekada nebuvo pasakyta nei kokiu santykiu šios spalvos turi pasirodyt, nei kokiomis formomis (juostomis, gabalais, etc.). tad aprangos gamintojai visada jas traktavo “tapybiškai“ – tiesiog pamėtydavo po visą plotą ir tiek.

  kitas dalykas – niekas nežino (arba jei žino – nesako) kaip Sūduvoje apskritai šios trys spalvos atsirado. Įtariu – atsitiktinai. Nes Marijampolės cherbas labiau skatintų naudoti geltoną, raudoną ir juodą, o kokios spalvos apranga Sūduva lošė giliais tarybiniais laikais, matyt, niekas neprisimena. Nors ir ten greičiausiai spalvos buvo tokios, kokių parduotuvėj buvo galima rast.

  Beje, dar 2000 Sūduva lošė geltonai mėlyna apranga, kuria vilkintis Radzinevičius buvo nupaveiksluotas ant Jono Rudžiansko knygos viršelio: https://suduva.wordpress.com/2010/06/13/radzinevicius-2002/

 4. 4 Anonimas 2013-11-22 10:22

  Tai juk jau rašei kažkada (apie identitetą ir pan) ir baik abejoti dabartinėm spalvomis :)

 5. 5 p.o.p. 2013-11-22 10:43

  aš tai neabejoju, čia kalbu tik apie tai, kad pats klubas nelabai to žino. kitaip tariant – jos nėra įrašytos į klubo “konstituciją“. todėl ir negali prognozuot, kaip atrodys Sūduvos apranga kitais metais. Ji laisvai galėtų būti juoda su raudona ir balta juostomis, pavyzdžiui.

 6. 6 Remis 2013-11-22 10:59

  Iš tikrųjų čia dar reiktų pažiūrėti, ar tikrai aprangos tiekėjas veltui rengia, ar rengia už savikainą :) Kartais dar būna toks variantas: n vienetų vaikų aprangų įsigyjat, tai pagrindinė komanda rengiama veltui. Žodžiu, jei kalbam apie didžiojo penketo šalių klubus ir Lietuvą, tai reikia atstumą dar keliais šviesmečiais padidinti :)

 7. 7 Kuzma SS 2013-11-22 11:07

  Spalvų keitimas turėtų būt apskritai tema, apie kurią negali būt nei kalbos. Turime spalvas kokias turime. Ir nereikia net svarstyt kitų variantų. Balta – namų spalva. Raudona – išvykų.

 8. 8 rimvill 2013-11-22 11:17

  POP – Joma žaidybines aprangas kas metai skirs ir keletai vaikų komandom. Todėl prie savo skaičiavimo dar pridėk apie 60 vnt po 80 litų.

 9. 9 rimvill 2013-11-22 11:20

  Klubo spavose figūruoja ir juoda spalva. Tai labai atsispindi vaikų komandose: http://2001m.wordpress.com/

 10. 10 p.o.p. 2013-11-22 11:20

  puiku, taip ir turėtų būti. dabar, kaip suprantu, vyrai lošė su team uniform apranga, o vaikai – su tūtos.

 11. 11 UCCM 2013-11-22 11:47

  Nežinau, kaip giliu sovietmečiu, bet 1990 Baltijos lygos autsaiderę Sūduva žaidė raudona ir balta spalvomis. Mačiau du mačus

 12. 12 UCCM 2013-11-22 11:48

  autsaiderė*

 13. 13 gedas 2013-11-22 12:04

  Gal ir nebus taip blogai: http://fksuduva.lt/?p=4723

 14. 14 Laurenz 2013-11-22 12:19

  POP team uniform yra tūtos padalinys, tai realiai ir vaikai ir vyrai žaidė tos pačios firmos aprangom.

 15. 15 p.o.p. 2013-11-22 12:44

  Gvildys šneka gerai. Tačiau ne viskas nuo jo ar žaidėjų norų priklausys. Viena, pagrindiniai konkurentai dėl medalių bus stipresni. Kur rasti Sūduvai vidinių motyvacijos ir pajėgumo rezervų – didelis klausimas. Todėl labai daug kas priklausys nuo galutinės komplektacijos. Turimos komandos dideliems tikslams tiesiog nepakanka visam sezonui – tiesiog yra per mažai žaidėjų.

 16. 16 griezhtas 2013-11-22 12:54

  Del konkurentu stiprumo, tai nebuciau toks tikras, kol kas planus stiprintis deklaravo tik Zalgiris, Ekranas atidavines skolas ir jaunins komanda, atlantas apie kitus metus nieko nekalba, Siauliai ruosiasi I lygai, ka darys kruoja pagal tradicijas nuspres tik kovo menesi.

 17. 17 Favoritas 2013-11-22 13:18

  Vidinės motyvacijos komanda tikrai turės. Juk šiais metais nieko nelaimėjo, pabrėžiu nieko! tiesa, yra antros sezono pusės čempionai :). Gal ir bus kurį laiką ant šių “čempioniškų“ laurų, bet užteks vieno kito pralaimėjimo ir motyvacijos atsiras su kaupu!

 18. 18 p.o.p. 2013-11-22 13:41

  griezhtas – nėra visiškai taip, kaip tu sakai. Žalgiris atvirai kalbėjo apie stiprinimą. Tačiau ir Atlantas iš esmės to neslėpė – turiu omenyt Žvilgilo pakalbėjimą likus iki pabaigos porai turų. Atlantas kalbėjo apie kelių žaidėjų galimą pardavimą į Angliją ar Prancūziją (kas neša pinigus į kasą ir kas atrodo pakankamai realu turint omeny Sarsanijos specializaciją) ir netgi neatmetė galimybės ieškoti legionierių.

  Ekrano situacija keblesnė, tačiau komandą jie jau atjaunino ir su ja laimėjo bronzos medalius. Tai čia nebent ką nors prisidirbs su tais atleistais žaidėjais – juk LFF grąsino rimčiau spręsti įsiskolinimų žmonėms klausimą. iš kitos pusės – nelabai tikiu, kad šį požiūrį pradės taikyti nuo Ekrano. Juolab, kad ir tame į viešumą išlindusiame Ekrano ir žaidėjų konflikte LFF akivaizdžiai palaikė klubo pusę (mat žaidėjai nuėjo į teismą prieš tai neužsukę gauti leidimo į LFF).

  Todėl ir sakau, kad pagrindiniai priešininkai dėl medalių liks stipresni, nes ir šiemet jie buvo stipresni. o vilčių, kad Sūduva taps fundamentaliai stipresnė yra gerokai mažiau. Lieka vienintelis vidinės motyvacijos klausimas, tačiau aš šiuo klausimu nebūčiau toks optimistiškas – šios tradicijos nesukuriamos per pusę sezono. Juolab, kad ketvirtame rate labai aiškiai matėsi, kad dažnokai tos trečio rato motyvacijos pritrūkdavo (lygiosios su Ekranu, Atlantu ir Trakais).

 19. 19 Ramunas 2013-11-22 13:53

  Atlantas savo Facebooke rėkė, kad jau pirmadienį paaiškės kokie du žaidėjai į kažkokius super klubus išvaro, šiandien jau penktadienis ir jokių žinių nėra…

 20. 20 griezhtas 2013-11-22 14:00

  laikas parodys tiesa, bet as kazkaip matau dar labaiu susilpnejusi ekrana, o dabartinis atlantas visiskai neaiskus ir sunkiai nuspejamas darinys

 21. 21 name 2013-11-22 14:23

  Gandai, kad dar vienas “Atlantas“ Tauragej bus.. :) Neva ten 3 ar 4 rusai investuos (prisijungs prie esamu vietiniu dalininku), Kazka panasaus kaip Atlantas tikimasi padaryt… Na bus matyt, kas ten jiems gausis.

 22. 22 name 2013-11-22 14:25

  Na Ekranas kaip skelbias, ne silpnes, o jaunes (cia matyt , kad graziau skambetu, daznai taip komandos sako.. :) Ir dar pasiseke, jiems labai su tuo Slavicko ivarciu, nes jei ne Europos pinigai, isvis neaisku, kaip ten su jais butu buve..

 23. 23 name 2013-11-22 14:26

  O del kitu komandu aprangu, tai dar neasku ar ir kita sezona su jomis zais. Vistik lyginai Suduvos nauja su kitu komandu praeito sezono :)

 24. 24 p.o.p. 2013-11-22 18:27

  tai kad aš nelyginau, tik konstatavau faktą:)

 25. 25 rolas73 2013-11-22 19:38

  sveiki
  siaip pasaulyje dazniausiaisveciu komanda isvykoje ne namu uniforma zaidzia tik tada jei ji kertasi su seimininku. musu balta ne su daug komandu kirstusi. nebent su zalgirio zali-balti. esme: futbolininkai nesijaustu kad zaidzia isvykoje

 26. 26 Anonimas 2013-11-23 17:59

  nėra taip, kad viskas už dyką iš Jomos bus. Tik Joma geras sąlygas duoda įsigyti inventorių

 27. 27 p.o.p. 2013-11-23 18:39

  nu tai tada šūdas.

 28. 28 Kristjonas 2013-11-24 01:21

  Rolai, su granitu kirsis, tikekimes.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 189 173 hits