Welcome: Vaskela ir Grigaravičius

2013-310Mindaugas Grigaravičius

Sūduva šį kartą smarkiai nustebino. Bent jau mane. Aš juk jau rengiausi skelbti atostogų pradžią! Atrodė, kad Sūduvoje visi iki vieno žiemos miegu užmigo. O pasirodo – toli gražu iki miego. Šiandien komanda driokstelėjo naujieną apie du naujokus – Arminą Vaskelą ir Mindaugą Grigaravičių. Tiesą pasakius, nepamenu, kad kada nors naujus komandos narius Sūduva būtų registravusi taip anksti. Visa tai – puiku. Visa tai – tik į gera.

Galima būtų pašnekėti apie tai, ar naujokai iš tiesų verti fanfarų. Diskutuoti galima, tačiau aš apskritai nesitikėjau, kad į kitų metų komandą pateks žmonių  su aukščiausių lygų “stažu“. Galvojau, kad geriausiu atveju kitų metų pradžioje bus nučiuptas vienas kitas žalias jaunuolis.

Arminas Vaskela iš tikro atrodė kaip vienas iš įdomesnių kandidatų. Šį žaidėję esu pastebėjęs senokai, dar tais laikais, kai jis lošė priešbankrotinės būsenos Žalgiryje. Aišku, nesekiau šio žaidėjo karjeros taip, kad dabar galėčiau paaiškinti, kodėl jis nustojo Žalgirio vadus dominti. Pernai jis nebebuvo labai pastebimas, o šiemet apskritai buvo paskolintas nykstantiems Šiauliams. Ir, kiek teko matyti, buvo vienas tos komandos lyderių. Tačiau kaip sykis dėl to buvo sunku patikėti, kad Sūduva gali šauti taip taikliai – Darius Gvildys kalbėjo apie tai, kad Arminui yra numatyta Valskio vieta ir tai vietai jis puikiai tinka. Būtų neblogai, kad imtų ne tik vietą, bet ir visą likusią Valskio statistiką. Beje, šį kartą Arminas Vaskela, panašu, nėra skolinamas – Sūduvos svetainė tiesiai šviesiai sako, kad komanda ir žaidėjas “pasirašė“ sutartį.

Mindaugas Grigaravičius man nėra žinomas. Kaip sykis dėl to ir įdėjau vieną iš retesnių jo fotografijų – interneto paieškos sistemos šiuo klausimu nėra dosnios. Nuotraukos autorius – Tomas Stasevičius, nors kai kur sakoma, kad ji priklauso Ekranui. Aš vaizdą ėmiau iš Delfio (taip susigrąžindamas skolą už šio portalo kadaise be jokių ceremonijų pasiskolintą nuotrauką iš šio blogo). Sakoma, kad šis žaidėjas karjerą pradėjo liūdno likimo FC Klaipėdoje. Tik kažin ar kas iš mūsų prisimins tuos laikus, kai šiam futbolininkui tebuvo 18-19 metų. Pastaruosius dvejus metus jis praleido Latvijoje, FK Jelgava klube. Mindaugas Grigaravičius šių metų sausį iš tikro buvo užsukęs peržiūron į Panevėžio Ekraną, tačiau šio klubo vadams netiko. Bet laikas bėga, keičiasi ir klubų poreikiai, ir žaidėjų profiliai. Tik ką nors doresnio apie šį futbolininką pasakyti sunkoka. Radau vieną menką filmuką, kuriame lyg ir galima pamatyti Grigaravičiaus futbolo fragmentų (jo numeris 13). Galima spėti, kad jis yra mitrus, greitas ir agresyvus atakuojantis saugas – šiandieninei Sūduvai pats tas.

Trumapas filmas apie Mindaugą Grigaravičių.

Kad ir kaip tai gali nuskambėti keistai, tačiau šiandieninė Sūduva yra puiki arena būtent tokiems futbolininkams. Jauniems, tačiau turintiems parako. Ir kažkurioje vietoje nepralindusiems pro adatos skylę į pirmaujančių klubų sudėtis. Sūduva kitais metais kovos dėl medalių – toks tikslas komandai jau buvo iškeltas. Tuo pat metu Sūduva šiais laikais nejaučia žaidėjų pertekliaus, todėl kiekvienas komandos narys turi puikias galimybes parodyti, ką gali. Šiais metais tokiu šansu pasinaudojo ir Valskis, ir Baranovskij, ir Isoda ir netgi Džiugas Bartkus. Abu šiandieniniai komandos naujokai turės tokius pat šansus kitame sezone.

O kol kas – primygtinai rekomenduoju aktyvaus šio blogo skaitytojo Remio dar vieną statistinę apybraižą. Ir dėl to, kad panašių futbolo interpretacijų mūsuose yra žvėriškai mažai (o Remio statistika paremti pamąstymai jau tapo beveik tradiciniais), ir ypač todėl, kad šį kartą esminis jo skaičiavimų herojus – mūsiškis Tomas Radzinevičius.

Kol kas tiek. Lauksim kitų naujienų. Gal atostogauti apskritai nereikės.

24 Responses to “Welcome: Vaskela ir Grigaravičius”


 1. 1 Juozas 2013-12-03 02:51

  Vaskelos zaidimo stiliu zinau, bet va Grigaraviciaus nelabai zinojau. Pamaciau video, ir jei jis los taip kaip tam video ir aisku patobules (gi jaunas yra) – bus gera paspirtis. Teisingi 2 suduvos ejimai.

  • 2 Juozas 2013-12-03 02:57

   P.S kita sezona Suduva manau bus ir toliau graziausia futbola A lygoje losiancia komanda. Nemaniau, kad taip sakysiu kada, bet Gvildys yra geras treneris, perorentavo komanda is pozicines letos į greita ir atkaklia ir daug improvizuojancia komanda. Svarbu sia zaidimo filosofija islaikyti ir toliau. Gal suduvai tinka tik treneriai kuriu pavardes prasideda G raide.

 2. 3 lasas 2013-12-03 07:05

  Grigaravicius pries pora sezonu jau buvo Suduvos perziuroj kai treneriu buvo Liubsys

 3. 4 p.o.p. 2013-12-03 09:50

  o, įdomu. aišku, prieš pora sezonų šis žaidėjas dar buvo visiškai žalias, todėl lyginti nelabai yra ką. tas pats, ko gero, galioja ir jo vizitui į Ekraną šių metų sausį – įdomu ar jis ir dabar Panevėžio klubui netiktų, po to kai jame neliko kone pusės pagrindinės sudėties veteranų.

 4. 5 griezhtas 2013-12-03 10:39

  Kad zaidejas atsiskleistu reikalingos tam tikros salygos (sutampantys su treneriu biolaukai, komandos zaidimo stilius, optimali pozicija, pacio zaidejo motyvacija ir t.t.) ir tik laikas parodys ar suduva gales naujokams pasiulyti tas galimybes. Siumetineje suduvoje suzydejo Brokas (buvom jau irgi nurase), ir Valskis (iki tol nespindejas). Tokiam atlante atsiskleide musu vieningai nurasytas Gniedojus, bet Urbsys ir Eliosius net ir ten nesuzydejo.

 5. 6 Varvalas 2013-12-03 10:43

  Kažkaip labai greitai pamirštame, kad tas pats Grigaravičius (beje, kartu su Papšiu) prieš kelis metus jau buvo atvykę iš Klaipėdos į Sūduvos peržiūrą. Užtruko net kelias dienas …

 6. 7 p.o.p. 2013-12-03 10:49

  nagi, manau, mes nepamirštame. manau, kad dauguma mūsų tiesiog to apskritai nežinojo. bet jau aš nepamenu nei vieno, anei kito. juk sūduva tikrai nėra iš tų komandų, kurios mus išsamiai informuotų apie mėginamus žaidėjus. iš kitos pusės, akivaizdu, jog trenerio žodis šį tą lemia – ir tada, kai Liubšys labiau dairėsi patyrusių ir kada nors paties treniruotų žmonių, ir dabar, kai komandos komplektacija tapo gerokai tikslesnė, nei prieš kokius penkerius metus, kai Sūduvoje buvo tiek garbaus amžiaus saugų, jog kelioms komandoms būtų pakakę.

 7. 8 p.o.p. 2013-12-03 10:51

  beje, jei kas nematėte – yra linksmų naujienų iš LFF stovyklos:))) čia į temą “už tai, kad Lietuvos futbolas taptų dar patrauklesnis rėmėjams“ –

  http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/kriminalai/vietoj-milijono-litu-keistenybiu-rinkinys-futbolo-federacijoje.htm#.Up2NL2QW2Jc

 8. 9 Anonimas 2013-12-03 11:52

  nusipirktu reklamos, pasidalintų su ziniasklaida ir ramu būtų. O dabar per skūpuma kenkia sau ir lietuvos futbolo ivazdziui

  • 10 Kuzma SS 2013-12-05 12:22

   Visų tikrai nenupirks net su tuo pačiu milijonu… Ir apskritai, ką galvojat nuo to kam nors geriau pasidarys? Nebent patiems “kledarams“ iš federacijos. Bet ir tai bijos, kad koks netyčia negavęs savo dalies dar labiau neįsižeistų, ir nepaleistų dar aršesnių straipsnių/laidų.
   Aš šiuo atveju galvoju, kad dar per mažai tokių straipsnių ir laidų. Gerokai per mažai

   • 11 Anonimas 2013-12-05 13:27

    sarkazmas, Kuzma, kad geriau pasidarys. O kad padėtų, tai esu įsitikinęs, rask nors vieną blogą straipsnį delfi, lrt, 15min (kurie patys būtų autoriai, o ne bns ar elta), visi jie arba lff arba alygos informaciniai rėmėjai, kuriems juk nesmagu būtų taip neigiamai (nors gal ir teisingai) rašyt. Ir kas belieka su užtektinai didele auditorija? O čia užtektų susitarti su vienu dviem žmonėmis :)

 9. 12 p.o.p. 2013-12-03 12:13

  visiška tiesa. ir aš taip pagalvojau.

 10. 13 Anonimas 2013-12-03 12:37

  negerai kad zmones taip galvoja :) jau geriau parasyt pikta komentara po straipsniu ar palaikint kritikuojancius ir tiketis kad del to viskas pasikeis

 11. 14 p.o.p. 2013-12-03 13:24

  tai čia jaunimas tegul taip galvoja:) ir tikisi. man jau per vėlu kažko tikėtis ir kažko laukti:) todėl pritariu nuomonei – jei jau LFF išravėti nepavyko per paskutinius 20 metų, tai lai sėdi ten jie sau tyliai, savas makles maklina ir netrukdo klubams bent šiokį tokį pozityvų veiksmą futbolo lauke atlikti.

 12. 15 Remis 2013-12-03 13:36

  Tai kad visi “ravėtojai“ nori iškart nuo pačios viršūnės ravėti, bet bėda, kad apačios gerokai papuvusios, o viršūnės tik to atspindys. Kol neapsivalys apskričių federacijos, tol ir viršuje nepamatysim kažko su vizija, planu kaip tą viziją paversti realybe ir nedrakonišku vidumi (kai tik suleidžia nagus į pinigus ir pavirsta tuo pačiu drakonu, kuri žadėjo nugalėti).

 13. 16 Anonimas 2013-12-03 13:53

  viena karta susitaiko, o kita tikisi ir laukia, kad sekanti karta gavroshai bus, kol nepasiekia pirmosios kartos amziaus, kai belieka tik susitaikyt. :)

 14. 17 Anonimas 2013-12-03 19:46

  Basičiaus kaip ir neliko, reikia krašto gynėjo

 15. 18 p.o.p. 2013-12-03 23:11

  yra kokių tikslesnių žinių? ar grįžo į Kroatiją, kaip buvo kalbėta?

 16. 19 Draugas 2013-12-04 00:36

  Vaskela, tai tikrai nepamaisys, maciau si zaideja, ir istrigo jis man nekarta, tikrai tinka tokiai komandai. Jei Grigaravičius yra bent per pus toks agresyvus ir verzlus kaip kad man ji gyre keletas pazistamu, nesutrukdys tikrai.Beda kad liko ir tokiu veikeju kaip Urba, o ir Radzineviciui reiketu tvirtesnio asistento priekyje nei Kdouh ar Kardokas. bet visumoj komandos vizija matosi, ir tai man patinka. O jeigu jau iskele tiksla i medalius kabintis, tai ir kabinsimes, po metu pertraukos, nors negali sakyt kad siais metais nesikabinom. Tik pakeitimo reiketu tvirtesnio tose pozicijose kuriose visad jautem spaudima, bet pagal visa sudeti sprendziu Suduva zais toki futbola koki yra pratusi, mus daugiau nei praleidzia, o praleidzia nemazai.
  Tad lauksiu kito sezono su nekantrumu

 17. 20 Anonimas 2013-12-09 19:04

  Kdouh pakviestas į Libano rinktinę dviem rungtynėms

 18. 22 Anonimas 2013-12-09 22:17

  jei neklystu, tai pirmas žaidėjas, kuris žaidimo Sūduvoje metu atstovauti rinktinę pakviestas (išskyrus Lietuvos rinktinę)

  • 23 Favoritas 2013-12-09 23:37

   O kartais Lukjanovs į Latvijos rinktinę nebuvo pakviestas kai Sūduvoj lošė…?

 19. 24 Anonimas 2013-12-10 15:17

  jei internetas nemeluoja, tai Lukjanovs debiutavo rinktinėje tik 2010 metais, o Sūduvoje žaidė 2008


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits