Marko Andjelkovičius ir taip toliau

2014-2Marko Andjekovičius Marijampolės stadione pernai.

Panašu į tai, kad cielą mėnesį nuo futbolo buvau nutrūkęs. Toks gyvenimas. Buvo smalsu senus gerus lietuviškus futbolo tinklapius po ilgokos pertraukos atverti. Beveik azartas apėmė. Tik labai greitai azartas išsisklaidė. Lietuvoje nieko naujo. Naujienų šykštoka. O kai kurios iš jų – stebinančios, nors ir klasikinės. Štai, pavyzdžiui, A lygos sezonas prasideda už pustrečios savaitės, tačiau tūlam piliečiui žinių apie tai surasti praktiškai neįmanoma. A lygos ir LFF svetainės vis dar skelbia praeitų metų rezultatus. Teko gerokai pasikapstyti, kol atradau žinią apie tai, kad Sūduva pirmas rungtynes namie loš su Banga. Vasario 11 dienos pranešime teigta, kad tikslus laikas paaiškės “artimiausiu metu“. Tačiau, kiek suprantu, rungtynėms kol kas dar reikia rezervuotis ir kovo 8 ir 9 dienas. LFF ir Skarbaliaus istorija priminė senus gerus laikus, kaip ir “istorinis šansas“, apie kurį prabilta po atrankos į Europos čempionatą burtų. O va tai, kaip Lietuvos futbolo bosai pasielgė su Tauru – teismo verta istorija. Na bet jums tai jokia naujiena, tai ir nesiplėsiu.

Iš kitos pusės, naujienos Sūduvos stovykloje – pakankamai džiugios. Nepaisant to, kad draugiškose rungtynėse komanda ypatingų rezultatų nerodo, tačiau pasirengimo eiga nuteikia optimistiškai. Pasivažinėjimas į šiltus kraštus (ar tik ne antras per visą Sūduvos istoriją?) naudos garantuotai davė, o pamažu pilnėjanti sudėtis verčia stebėtis komandos finansinėmis galimybėmis. Aišku, Sūduvos papildymai yra kiek kitokio plauko nei tie, kurie važiuoja į Žalgirį, tačiau ir komandų tikslai skiriasi. Juolab, kad, pavyzdžiui, Žalgiris svarbių žaidėjų neteko ženkliai daugiau nei mūsų komanda.

Kiekvienas naujas žaidėjas kelia diskusijų. Tai – savaime suprantama. Diskutuoti galima ir apie tai, ar tikrai samdomi žmonės į tas pozicijas, kuriose papildymo labiausiai reikia. Bet kai komandoje pasirodo tokie futbolininkai kaip Marko Andjelkovičius, kažin ar galima pernelyg pykti. Net jei iškyla grėsmė, pavyzdžiui, Kiselevskio laikui aikštėje. Tačiau konkurencija dar niekam nepakenkė. Kaip ir tai, kad jauni žaidėjai šalia turės patyrusių kolegų.

Galbūt komandoje gerų saugų yra “per daug“ – lyginant su kai kuriomis kitomis pozicijomis. Tačiau į kabutes tą “per daug“ rašau dėl to, kad paskutiniai keli sezonai išmokė mus komandoje matyti minimalų žaidėjų kiekį, kai dauguma svarbiausių pozicijų net pusėtinų atsarginių neturėdavo. Akivaizdu ir tai, kad Sūduvos komplektavimo stiliuje vis dar yra išlikęs “imam, ką galim“ elementas. Tik jį dabar greičiausiai lemia biudžeto apribojimai, nei laukinės improvizacijos, kuriomis Sūduvos komplektavimas pasižymėdavo prieš 4-5 metus.

Jums galbūt reikalai matosi kiek kitaip (nes atidžiau sekėte Sūduvos gyvenimą paskutinius kelis mėnesius), tačiau man po pertraukos sezono pradžia atrodo optimistiška. Juolab, kad, pavyzdžiui, Ekrano galimybės šiais metais akivaizdžiai bus menkesnės. Šis klubas ko gero daugiausiai pernykštės sudėties išbarstė. Pradėjo tą daryti dar ano sezono pabaigoje, o šiemet – toliau šią procedūrą intensyviai tęsia. Galim tik pasidžiaugt, kad šis pokyčių Ekrane uraganas įsuko Vaidą Slavicką ir nunešė jį į Lietuvos futbolininkams tokią svetingą Rumunijos žemė.

Ką gi. Belieka tikėtis, kad pasirengimas sezonui pereina į finalinę stadiją ir artimiausiomis savaitėmis turėsime daugiau naujienų nei iki šiol.

39 Responses to “Marko Andjelkovičius ir taip toliau”


 1. 1 kitas Juozas 2014-02-27 00:18

  manau dar minimum vienas žaidėjas tikrai bus, tuo labiau kad kažkas sakė kad peržiūroj kažkoks italas. tik norėtųsi jau dabar tikrai gynybos/vartininkų pozicijos jis būtų, nes saugų tiek, kad į puolimą galim statyt daug ką.

  kalbant apie kitas komandas (artimiausius priešininkus) – taip žalgiris stipriais žaidėjais pasipildė, bet ir prarado nemažai, todėl sakyčiau kad jie nei sustiprėjo, nei susilpnėjo nuo praėjusio sezono.

  Atlantas – kažkaip nieko įspūdingo pas juos negirdėt sudėties pokyčiuose, sakyčiau ta pati lygybė nuo praėjusio sezono.

  Ekranas – akivaizdžiai susilpnėjo (lyginant net ne su ano sezono viduriu, o pabaiga).

 2. 2 Futbol 2014-02-27 00:25

  Del tvarkarascio dar nekubama.. Panasu, kad Pikcilingis gaus is po stalo traukt B varianta..

 3. 3 Futbol 2014-02-27 00:32

  Nepykit uz reklama, bet kadangi pats Ponas Pop paminejai apie naujienu skaityma gryzus po pertraukos, tai turbut griuasia vieta Lietuvisko futbolo naujienoms siuo metu yra 90min.lt forumas. Praktiskai viskas apie lietuviska futbola sudeta vienoje vietoje (na nebent kam maiso forumo lankytoju komentarai tarp nauienu :)

 4. 4 Diviriks 2014-02-27 02:03

  Geras tekstas, graži minčių raiška. :)
  O štai pirmosios sezono dalies tvarkaraštis: http://futbolo.tv/cempionatai/smscredit-lt-a-lyga-2014

  Jei nebus staigmenų (dėl Tauro), jau antrame ture varžysimės su Žalgiriu.

  • 5 kitas Juozas 2014-02-27 12:35

   oho, likus aštuonioms dienoms iki sezono starto sugebėjo net pusę tvarkaraščio paskelbt!:D

   ir jame nieko naujo – Sūduva žais kone visomis savaitės dienomis: nuo antradienio iki sekmadienio ir įvairiausiomis valandomis: nuo 12:00 darbo dieną iki 20:30 savaitgalį.

 5. 6 Draugas 2014-02-27 02:55

  Marko! Labai smagu bus si zaideja matyt, jis juk kurejas. Pades organizuot, regzt minti ir kamuoli palaikyt, tad bus lengviau ir gynybai kai turesim toki patyrusi zaideja! Super. Siais metais komanda nusiteikus rimtai, kaip seksis pamatysim. Bet Ekranas tikrai prispaustas siemet.
  Nekantrauju pamatyt varzybas!

 6. 7 Tvarkaraštis 2014-02-27 12:55

  Atlantas išvykoj dvi dienos po Trakų. Tikiuosiu nebus traumų, ir spės atsigaut. Nes ko gero būtent su Atlantu ir kovosim dėl 2-os vietos.
  Bet ir iš esmės nepatinka, kad nėra formuojamas įprotis, pvz. sekmadieniais tuo pačiu metu. Negi tvarkaraščio sudarinėtojai iki šiol nesuvokia, kad visose Anglijose, Italijose, Ispanijose tik tokiu būdu ir įsitvirtino futbolas: sekmadieniais po bažnyčios.

 7. 8 p.o.p. 2014-02-27 13:04

  dar viena klasika – tvarkaraščio sudarinėtojai kasmet po vieną kitą naują dviratį išranda. nors mane tai labiau glumina tai, kad jau sezono pradžioje labai dažnai lošiama po dvi rungtynes per savaitę (pvz, gegužės pradžioje Sūduva žaidžia 3, 6 ir 11 dienomis). bet, kaip suprantu, už tvarkaraščio sudarymą yra atsakingas kažkoks okultinis-mistinis LFF departamentas. tai kaip mėnulio fazė rodo, taip ir sudaro tą tvarkaraštį.

  o beje, kiek ratų numatyta?

 8. 10 Juozas 2014-02-27 15:38

  Nesuprasi niekados tu to tvarkarascio sudarymo logikos… Kam jis toks naudingas? niekam.. gal jis naudingas tik tiems, kas nori kuo greiciau tvarkarasti sudaryti ir nesukti del jo galvos.

  P.S kazkaip zinant suduva netgi negaleciau prognozuoti gero sezono starto, komanda atrodo nera visiskai pasiruosusi, o tuoj prasides veiksmas. Penktadienio kova su Jurmala viska aiskiau parodys.

 9. 11 Anonimas 2014-02-27 16:46

  http://fksuduva.lt/?p=5665

  “Žiūrovai gali užduoti pašnekovams klausimus iš anksto arba tiesioginiame eteryje Marijampolės TV redakcijos telefonais“

  • 12 kitas Juozas 2014-02-27 19:38

   niekas neuždavė be vedėjos:D

   • 13 Anonimas 2014-02-27 19:46

    tai kad prieš pusdienį pranešė, kad bus laida, o ko Juozai pats nepaskambinai? :)

 10. 14 p.o.p. 2014-02-27 17:22

  nemanau, kad penktadienio žaidimas ką nors galutinai paaiškins. draugiškos vis viena yra draugiškos – net jei sezonas už posūkio. tiesą pasakius, sezono pradžiai svarbiausia yra kvailai nepabarstyti taškų, kurių gali pritrūkti sezono pradžioje. čia kaip pernai, kai sūduva namie pralošė nesitreniravusiai kruojai. iš kitos pusės – daugmaž stabiliai visą sezoną gal tik atlantas sužaidė. visi kiti – kaip reikiant bangavo. taip, kad sudėtinga čia matematika – ypač Lietuvoje, kur tiek pasirengimas, tiek sezonas vyksta labai chaotiškai ir yra nulemtas visokių netikėtumų (išvažiuojantys, pabėgantys žaidėjai, sumažėjantis biudžetas ir t.t.)

 11. 15 kitas Juozas 2014-02-27 19:39

  dar viena naujovė – Murauskas pakvietė žiniasklaidą ir žiūrovus į atvirą treniruotę Kovo 6 d. 14:00.
  Be to, per laidą sakė kad su banga žaisim stadione:)

 12. 17 Draugas 2014-02-27 21:12

  Nu saunuoliai Suduva. Siemet kazkaip uzsivede, tik kad is didelio noro kazkas iseitu. Kita vertus komanda nesanatorine ir be didziuju zvaigzdziu,
  Beje ne i tema bet ar matete kad Valskis i nacionaline rinktine imamas kaip puolejas. .

 13. 18 Varvalas 2014-02-27 21:26

  matėm, bet mums- jau tas pats. Manau, kad toje rinktinėjė visai nėra puolėjų … Tie du vaikai nesiskaito. Bet mums – jau tas pats. Kaip ir rinktinės jau nėra. Ale mums – vie tiek tas pats :)

 14. 19 Remis 2014-02-27 21:42

  pop, pramiegojai visą futbolo žiemą, jei sakai, kad naujienų nebuvo. Vien Gintarinė lyga ir Tauro išmetimas kiek naujienų generavo. Įspūdingiausias tarpsezonis nuo 2009 metų demaršo :)

 15. 20 p.o.p. 2014-02-27 23:10

  tai, kad gintarinė lyga – pernykštis reikalas, berods. šitą lyg ir minėjau:) dėl tauro – sutinku, tačiau jį priskyriau prie klasikinių didžiųjų LFF nesąmonių, kurių šį organizacija per sezoną 4-5 iškrečia. iš kitos pusės – bent jau aš didelių diskusijų internete ta tema neradau, kas mane mažumą nustebino.

 16. 21 p.o.p. 2014-02-27 23:11

  o sūduvoj – iš tikro kažkokie nauji vėjai. ir apie abonementus prieš sezoną šneka (aksčiau – pardavinėdavo, bet nešnekėdavo), ir štai – atvira treniruotė, Lietuvoje kaip ir nelabai girdėtas dalykas. įdomu, įdomu, kaip čia viskas toliau klostysis.

 17. 22 Futbol 2014-02-28 00:53

  Na tikrai buvo diskusiju del Tauro, vie tam paiam 90min.lt kiek puslapiu prirasyta, tiesa labai daug kas kartojos ten, bet praktikai pagrindine tema forume buvo (kazkas paskaiciavo kad per 3 ar 4 dienas apie 30 pulapiu prirae.. :) Taip pat delfi ar lrytas komentaruose daug buvo del to diskutuojama. Ar tam paciam feisbuke.. Aisku, jei tu turi omeny kokius penalty.lt ar efutbolas.lt, tai jo, bet ten niekad tu diskusiju daug ir nebudavo…

 18. 23 carlos 2014-02-28 08:53

  dar su tuo tauru visko gali būt, labai jau jie įtartinai stiprinasi, jei neturi jokių šansų dlayvaut, spėčiau kvedaras tuoj press releasą išleis, kad dėl didžiulių kitų klubų prašymų tauras sugražintas :)

 19. 24 bronius 2014-02-28 09:31

  По просьбам трудящихся

 20. 25 Remis 2014-02-28 10:08

  pop, geroje vietoje gyveni – gyvenimas ramiai teka, be Lietuvos futbolo purslų :) Jau apie Taurą tai visi (išskyrus tuos, kurie skelbiasi esą futbolo svetainėmis) parašė bent po du kartus – delfiai, 15min, lrytas. Davė ir Taurui, ir Juliui K. pasireikšti. O kur dar Kruoja ir neįtikėtinai paslaptinga Dainava, kuri pranešė, kad išvis draugiškų nežais. Va paskutinėmis dienomis ir Trakai nutarė būgną pamušti. Jau nekalbu apie tuos nuobodas [Žalgiris, Atlantas, Sūduva, Banga], kurie tik apie rungtynes ir sutartis pranešinėjo :)

 21. 26 p.o.p. 2014-02-28 11:03

  žinai, Remi, sakyčiau, kad mano mėnesio atitrūkimas nuo lietuviško futbolo demonstruoja kitą dalyką. čia mes sukišę galvas į futbolo reikalus kartais pernelyg sureikšminame dalykus. o iš šalies jų, deja, visiškai nesimato.

  mano mėnesio pertrauką galima būtų įsivaizduoti kaip eilinio piliečio ir futbolo santykį. tad esmė čia yra ta, kad per tą laiką ir delfi, ir lrytą, ir 15min nuolat pavartydavau, tačiau apie tauro paliuosavimą žinių sutikau tik tuomet, kai rimčiau pradėjau ieškot.

  du dalykai, kurie labiau matėsi – skarbaliaus ir kvedaro “diskusija“ bei tos futbolo šventės kaune atšaukimas. galbūt dar šembero sugrįžimas. tik šie dalykai minėtose žiniasklaidos priemonės iškildavo šiek tiek arčiau “pirmojo puslapio“. visos kitos naujienos – tik maniakams.

  • 27 carlos 2014-02-28 13:05

   o tai ko norėt, kad kaip apie ukrainą rašytų:) manau, pakankamai adekvačiai buvo nušviestas tas tauras…

 22. 28 edmaz 2014-02-28 17:48

  Na ir kaip paskutines warzybos papasakokit kas apsilankete jose

 23. 29 p.o.p. 2014-02-28 18:06

  laimėjo ir turėjo naują italą
  http://fksuduva.lt/?p=5685

 24. 30 koba 2014-02-28 18:29

  Tas Kudlius Naujokas , vertas demesio . Patiko lb

 25. 31 M 2014-02-28 18:55

  Neblogas is tikro, tik kad kazin, ar tikrai reikia mums dar saugu. Pavyzdziui koks Tumosa, jei dar italas liks, abejoju, ar daug zaidimo laiko gaus.

 26. 32 kitas Juozas 2014-02-28 19:03

  tai nieko, vartininkų trūksta, pastatys Tumosą į vartus:)

 27. 33 hmmm 2014-02-28 19:17

  Nu jo.. paims ta Itala, kur det broka, tumosa, kiselevskiui jau konkurencija stipri. Komanda stipresne, bet kokia kaina tai mokam :)

  Praeito sezono metu nubrezta suduvos strategija kazkaip ne visiskai ispildoma t.y savu jaunu zaideju ugdymas, jiem laiko skyrimas, turetume buti jauna pikta greita komanda, su perspektyviais jaunikliais kurie gauna daug losti ir greitai tobuleja, kaip buvo praeita sezona.

  Tikiuosi tie Russo ir Andjelkovic bus visa galva geresni nei likusi komanda.nes kitaip ilgalaikeje perspektyvoje naudos mazai, jau geriau butu paeme gyneja arba vartininka vietoj kurio nors vieno, nes ten konkurencija neatimtu laiko is perspektyviu jaunu suduvieciu.

 28. 34 Varvalas 2014-02-28 19:34

  Viskas – pagal “tradicijas“: Sūduva nepradeda čempionato, jei sudėtyje neturi 10 saugų.

 29. 35 Varvalas 2014-02-28 19:57

  Apie tą kudlotą berniuką iš Italijos: http://www.tuttocalciatori.net/Russo_Giorgio

 30. 37 Remis 2014-02-28 21:44

  Pažiūrėjus detaliau tvarkaraštį, tampa aišku, kad LFF perspjovė pati save. Šeštadienį/sekmadienį rungtynės vykstančios 12:00; antradienį/trečiadienį/ketvirtadienį – 21:00; vasaros viduryje per patį karštymetį – 13:00/15:00. Greit stadionų tribūnas galės apskritai išmontuoti.

 31. 38 hmmm 2014-03-01 13:44

  snobelio premija reik duoti lff vadukams. Labai keista, kad a lygos klubai patys neprotestuoja, gi jie irgi suinteresuoti lankomumu ir patogumu zaisti.

 32. 39 Kristjonas 2014-03-01 22:39

  O kartais nebuvo tokio bajerio, jog uz rungtyniu laika atsakingi seimininkai?


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits