Iš lempos apie čempionato pradžią

2014-3Ar dar pamenate paskutines pernykščio sezono rungtynes Marijampolėje?

Įžanga: jau saulelė atkopdama budina svietą. Iki oficialios sezono pradžios liko kelios dienos, tačiau patrankos tyli. Futbolo žinovai neskelbia prognozių, neskaičiuoja čempionų ir pralaimėtojų, nesudarinėja naujokų sąrašų. O ko čia triukšmauti? Juk tik praeitą savaitę godotini LFF bajorai “patvirtino” čempionato tvarkaraštį, galutinai iš jo išbraukdami Tauragės Taurą. Šiokia tokia pažanga akivaizdi – pavyzdžiui pernai net ir prasidėjus čempionatui, nebuvo aišku, kiek turų ištemps Kruoja. Taigi, sezonas prasideda klasikiniu būdu – pasakojant anekdotus apie LFF praktikuojamus tvarkaraščio rašymo metodus ir svarstant apie tai, ar išplėstas komandų sąrašas taip pat reiškia didesnį bankrotų kiekį čempionato metu.

Rašau iš lempos, nes pasirengimo mėnesių atidžiai nesekiau. Tiksliau tariant – apskritai nesidomėjau kuo ir kaip gyvena Lietuvos futbolo klubai. Todėl mano žinios – skystos. Tačiau kad oficialios žiniakslaidos patrankos tyli, jaučiu pareigą tylą nutraukti. Net jei šaudysiu dievui į langus.

I dalis: zombiai atrieda atidunda. Kuo toliau, tuo daugiau rusiško pinigo valdo lietuvišką futbolą. Neturėdamas teismui tinkamų įrodymų (o kas jų gali turėti?) ir neminėdamas vardų, spėčiau, kad šįmetinėje A lygoje tik kokie 2-3 klubai nekalba su savo finansuotojais rusų kalba. O finansuotojai tiesiai šviesiai sako: rusišką futbolą remti brangu, o va Lietuvoje už kapeikas gali klubą turėt ir netgi galvot apie to klubo žaidimą Europos turnyruose. Kol kas dauguma klubų savo rusiškiems rėmėjams suteikia “asmeninių draugų” statusą – kaip sykis dėl to mes nelabai žinome nei tų “draugų” vardų, nei kokias verslo šakas jie atstovauja. “Draugai” kuklūs – jie nelinkę fotografuotis kartu su komanda, o ir savo įmonių logotipų ant lietuviškų maikių klijuoti nereikalauja.

Štai toks yra generalinis Lietuvos futbolo federacijos pasiekimas per visą Nepriklausomybės laiką – kone visa aukščiausioji mūsų šalies lyga sėdi rusiškoje kišenėje. Sakysite – prie ko čia LFF, ji juk nenurodo klubams, kur rėmėjų ieškoti. Tačiau, kaip sakė vienos senos rusiškos komedijos herojus, žvelgti reikia “plačiau”. LFF per 25-erius metus taip ir nesugebėjo sukurti lietuviškam futbolui padoraus statuso mūsų visuomenėje. Futbolas išlieka keista, marginaline sritimi, kuria plačioji visuomenė susidomi tik tuomet, kai pas LFF prezidentą pasibeldžia prokurorai arba kai į Lietuvą atvažiuoja pora vagonų lenkiškų futbolo chuliganų.

Žmonės kalba, kad dauguma A lygos klubų gyvena iš 1-3 milijonų litų per metus. Tokios sumos didiesiems Lietuvos verslams yra vieni juokai. Atriekt po vieną kitą milijoną jie tikrai galėtų – jei tik prasmės tame reikale matytų. Tuo tarpu LFF ne tik futbolui nesukūrė įvaizdžio, bet ir nepadarė nieko, kad įstatymiškai verslui remti futbolą būtų naudinga. Sunku buvo patikėti, kai prieš pora metų užsilenkė futbolo klubas Mažeikiuose – dėl to, kad ten pat veikia ir galingiausia Lietuvoje įmonė. Sunku buvo patikėti, kad nei LFF, nei vietos valdžia taip ir nerado būdo iš tos įmonės gauti paramos bent jau lygos vidutiniokui išlaikyti.

Ir štai dabar Lietuvoje pinigus futbolui leidžia rusai. Tačiau rusai – keblūs partneriai. Stebint Rusijos užsienio politiką pastaruoju metu, galima visko prisigalvoti. O juk ponas P. gali laisvai išleistį potvarkį “kas remia lietuvišką futbolą – tas sėda į kalėjimą”. Ir kas tada būtų? Jei tai nutiktų rytoj, lietuviškos A lygos paprasčiausiai nebeliktų. Daugumai lygos klubų beliktų persikvalifikuoti į mėgėjų statusą. Va tik įdomu, ar tų klubų nariams šiandien yra leidžiama smerkti Ukrainos okupaciją? Gerai jau gerai. Būsiu toks pats, kaip ir tie susmirdę, korumpuoti Olimpinio komiteto veikėjai, kurie jokiais būdais neleidžia sportininkams painioti sporto ir politikos. Nors patys tai daro kaskart, kai ateina laikas naują Olimpiados organizatorių rinkt.

II dalis: mes – čempionai! Akivaizdu, kad šį čempionatą ir vėl laimės Žalgiris. Jis sezonui pasirengė normaliausiai. Daug svarbių žaidėjų prarado, tačiau dar daugiau įsigijo. Įsigijo Šemberą, susigrąžino Wilką, pasiėmė dar vieną rinktinės veteraną, brazilą, armėną ir taip toliau. Išsaugojo trenerį ir tą pačią filosofiją – tai yra vienintelė komanda, kuri toliau kartoją tą pačią dainelę: “žinom, ką darom, turim planą, kuris jau seniai buvo sukurtas ir kurio toliau yra laikomasi”.  Svarbu ir tai, ką šnekėjo Vilniun sugrįžęs Wilkas. O jis sakė maždaug taip: “Rumunijos futbole tvyro chaosas, o Vilniuje – tvarka. Gali niekuo nesirūpinti, lieka tik žaisti futbolą”. Šie lenko žodžiai gali būti traktuojami, kaip “nepriklausoma nuomonė iš šalies”. Kažkada, neatmenamais laikais, ko gero vienintelė Sūduva tokių įvertinimų sulaukdavo. Jo, tie laikai buvo seniai.

O Žalgirio lenkas, pasirinkdamas ne Rumuniją (tikėtina, galinčią į jo piniginę įberti daugiau eurų), o Vilnių, ko gero atskleidė ir priežastį, dėl kurios Rumunija pastaruoju metu tapo aukso kasykla geresniems A lygos žaidėjams. Mat futbolistai iš labiau išsivysčiusių šalių nelabai yra linkę su lenko minimu bardaku taikstytis. O va lietuviai – kantresni. Jie moka ir atlyginimų palaukt, ir į sutartis, matyt, ypatingų reikalavimų nerašo, ir gyvenimo sąlygos jiems nė motais.

Taigi, Žalgiris bus antrą kartą čempionas. Manyčiau, komanda bus išmokusi pernykštę pamoką, kai aukso medaliai buvo gauti tik per plauką ir pasistengs jėgas bei įkvėpimą stabiliau visam sezonui paskirstyt.

Atlantas ko gero bus vienintelė komanda, galinti bent kiek su Žalgiriu pasivaržyti. Atlantas pernai buvo stabiliausiai sezoną atlaikęs klubas. Duobių buvo, tačiau jos buvo menkesnės, nei kitų klubų gyvenime. Tačiau Atlanto sudėtyje nieko nenutiko. Jis nei susilpnėjo, nei sustiprėjo.

Sarsanija apsijuokė per visą pilvą – po pernykščio sezono suokė apie tai, kad tuoj ims pardavinėti Atlanto žaidėjus anglų ir prancūzų superklubams, tačiau tesugebėjo Andrių Urbšį “parduoti” Kazlų Rūdos Šilui. Tad bus galima kiek atlaidžiau šiais metais žvelgti į Klaipėdos klubo trenerio-agento ugningus pareiškimus. Kartais ir jis šauno pro šalį.

Kadangi klube ypatingų naujovių nesimato, Sarsanija bei jo darbo metodai ir vėl bus pagrindiniu komandos koziriu. Jau greitai pamatysim ar treneris ir trys (!) stovyklos šiltuose kraštuose bus Atlantą pakėlę į kokybiškai naują futbolo lygį, kuriame galima rimčiau kibti į atlapus pagrindiniam konkurentui iš Vilniaus.

Tuo tarpu Sūduva, panašu, ir vėl sukūrė trečios vietos vertą komandą. Tikėtis daugiau kažin ar verta, nes daugiau laimėti Sūduva neturi įpročio. Tačiau žemiau pulti taip pat neturėtų – mat kitų pretendentų į bronzos medalius kaip niekad gausioje lygoje kol kas nesimato. Sūduva pildė sudėtį gan išmintingai. Ir jei kai kam pasirodė, kad saugų į komandą buvo pririnkta per daug, tai nereikia pamiršti, kad rimta komanda neturėtų būti panaši į pernykštę Sūduvą, kai visos pozicijos turėjo geriausiu atveju vieną padorų žaidėją.

Sunku pasakyti, kodėl taip nutiko, tačiau Sūduvos pasirengimas sezonui lyg ir rodo, kad komanda iš kažkur sukrapštė daugiau pinigų nei pernai. Juolab, kad šiemet nebus Europos lygos ir jo atnešamų lėšų. Komanda šiais metais kaip niekad žais mažai rungtynių – tačiau tiek naujokai, tiek stovykla šiltuose kraštuose rodo, kad klubas nebadauja. Gaila tik, kad skautai nesurado jokio veikėjo į trenerių štabą, kuris, atleidus Dvarecką, tapo tiesiog gėdingai menkas.

Akivaizdu ir tai, kad pernykštis planas “auginam vietinio futbolo derlių ir leidžiam į aikštėn” atidedamas neribotam laikui. Šiemet, kaip ir senais gerais laikais, jaunimas ir vėl greičiausiai galės futbolo mokytis treniruotėse ir stebėdamas vyresnių kolegų žaidimą nuo atsarginių suolelio. Juolab, kad dublerių komandos klausimas Sūduvoje ir toliau išlieka pakibęs ore virš Šešupės bangų.

III dalis: Money. Money. Money, kaip dainavo ABBA. Biudžetų klausimas Marijos Žemėje ir toliau yra valstybinio lygio paslaptis. Niekas nežino, kas kiek turi. Tiesą pasakius, niekas nežino, net kam klubai priklauso. Juk tik dėl to ir apie Sūduvos biudžetą tegalime spręsti iš to, kiek komanda leidžia pirkiniams ir treniruotėms užsienyje. Beje, po pernykščio sezono buvo šnekos apie vieno žymaus verslininko planus žengtį į Sūduvą ir “įvesti čia tvarką”. Tačiau, panašu, viskas tomis šnekomis ir pasibaigė. O gal ne? Biesas žino.

Kitų klubų reikalai panašūs. Lengviausia, aišku, suskaičiuoti Žalgirio pinigus. Atlanto biudžetas greičiausiai neaugo, nes naujų žaidėjų ta komanda neprisipirko. Ilgą laiką atrodė, kad Kruoja ir Šiauliai apskritai lygoje nedalyvaus, tačiau… kažkaip ėmė ir susiėmė paskutinę akimirką. Buvo šnekų apie investicijas į Bangą ir Taurą, tačiau nepanašu, kad Banga būtų pavirtusi ypatingai galingu klubu, o Taurui investicijų jau nebeprireiks. Ir taip toliau.

O mes, kaip ir prieš kiekvieną sezoną, galima skelbti totalizatorių, kiek klubų subankrutuos de facto ar de jure antroje sezono pusėje. Aleliuja.

IV dalis: aukso vidurys, kuriame aukso nedalina. Ketvirtas šiais metais bus Ekranas. Šita komanda per paskutinius metus nukraujavo labiausiai visoje lygoje. Šiemet nebeliko net ir tų patirties turinčių žaidėjų, kurie laikė komandą po gėdingo “nesumokėtų premijų” skandalo. Tačiau Ekrano koziris – šimtu procentų perspektyviausias lietuvių treneris, kuriam su jaunais žaidėjais gali būti žymiai parankiau siekti savo žaidimo, nei su veteranais. Medalius pernai Ekranas laimėjo tik per plauką, kurios šiemet greičiausiai neužteks.

Ilgai delsusi Kruoja pagaliau gavo iš kažkur pinigų (gal pernykščiai šveicarai-italai sugrįžo?) ir pradėjo treniruotis. Kruoja turi didesnę dalį praeito sezono žaidėjų, kiek suprantu, keletą perėmė iš Šiaulių ir paskutiniu metu draugiškose rungtynėse bandydavo naujokus, kurių net vardų nežino (juk tik dėl to šių žaidėjų vardai nebuvo įrašomi į komandos sudėtį draugiškų rungtynių aprašuose šio klubo svetainėje). Likus keletui savaičių iki sezono pradžios, Kruoja nusisamdė ir naują trenerį iš Kazachstano. Savaime suprantama, toks “intensyvus” pasirengimas sezonui negali neduoti “rezultatų”.

Geriausiai iš antrosio grupės komandų teoriškai atrodo Banga. Viena, ši komanda, nepaisant ribotų išteklių, ko gero vienintelė ir anksčiau išvengdavo panašiems klubams būdingo svyravimo nuo pusėtinos būklės iki balansavimo ant bankroto ribos. Antra – ir Gargžduose pasirodė rusų desantas. Iš malūnsparnio lipo du investuotojai, du treneriai ir būrys žaidėjų. Ar Banga taps antru Atlantu – pamatysim. Tačiau, žvalgantis į kolegų lygoje būklę, Banga mažų mažiausiai gali pagrįstai tikėtis kilti aukščiau, nei tradicinė šiam klubui šeštoji vieta.

Trakai kol kas mus linksmina. Nespėjo pasirašyti sutarčių su keliais A lygoje lošusiais žaidėjais ir jau pradėjo giedoti giesmes apie medalius ir apie tai, kad LFF taurės rungtynėse su Žalgiriu abiejų klubų šansai yra lygūs! Ech, kaip tai primena tokį kitą klubą iš R. raidės, kuris jau seniai ilsisi po Žalgirio stadiono velėna Vilniuje! Arba dar vieną klubą iš V. raidės, kuris paliko savo gimtąjį miestelį, tačiau sostinėje vietos taip ir nesurado. Aišku, Trakai bus kietas riešutas – toks, kokiu buvo ir REO, kol to klubo neištiko finansinis stabas (beje, Trakuose yra žaidėjų, kurie tą istoriją savo kailiu išgyveno). Naujokas galėtų būt kuklesnis. Juolab, kad jo laukia ypatingai sudėtingas sezonas – viena žaisti namų rungtynes mažytėje Trakų aikštėje, kita – tuščiame LFF stadione. Todėl aukščiau šeštos vietos šis klubas nekils. Tačiau, jei netyčia nesubankrutuos, kitam sezonui A lygoje liks.

V dalis: giliai dugne arba kaip turėti pilną stadioną gerbėjų užimant priešpaskutinę vietą. Nuobodu Marijos Žemėje. Velniškai nuobodu. Kai klubas išlipa į A lygą, būtinai ima kalbėti apie planus iškart laimėti medalius. O jeigu lygos senbuvio iždas beviltiškai ištuštėja – iškart prasideda kalbos apie susirūpinimą vietos futbolu – “auginsim pamainą, leisim vietinius vaikinus aikštėn”. Paprastai tai baigiasi nemokamai galinčių lošti šešiolikmečių iš vietos futbolo mokyklos niokojimu vyriško futbolo rungtynėse. O gal čia toks lietuviškos futbolo pedagogikos principas – geras bus tik tas žaidėjas, kuris karjeros pradžioje išmoks kaskart pralaimėti mažiausiai keturių įvarčių skirtumu.

Taigi, Šiauliai išliko A lygoje, nors buvo šnekų apie komandos paleidimą. Komandoje pasikeitė valdžia, o pati komanda, jau ir pernai dažnokai atrodžiusi beviltiškai, tikrai nesustiprėjo. Naujieji komandos vadai pašnekėjo nei šiaip nei taip. Prisipažino, kad komandos biudžetas dar nesuformuotas (čia jau LFF įstatymo sargai turėtų sunerimt). Taip pat iškėlė komandai “tikslą” – neiškristi iš A lygos. Maža smulkmena – prieš tai pakalbėjo apie tai, kad labai nori į stadioną sugrąžinti komandos gerbėjus. Va čia ir nesueina galai – komanda gali susigrąžinti į stadioną žiūrovus kovodama dėl išlikimo lygoje? Čia juk ne Anglija, ir ne Italija. Lietuviai – žmonės paprastai, valstietiški. Jei nėra pergalių – nebus jų ir stadione. Aišku, negražiai aš elgiuosi prie žodžių besikabinėdamas. Juk apskritai tai reikia pasidžiaugt, kad klubas Šiauliuose apskritai išliko, nes kai pernai pasklido šnekos apie galima komandos bankrotą – buvo labai nejauku.

Dainava prieš sezoną daugiau ilsėjosi, nei sportavo taip, kaip čempionatui besirengiančiam klubui derėtų. Nežaidė draugiškų rungtynių, o futbolą pradėjo lošti tik vasario antroje pusėje. Bent jau taip galima suprasti iš labai skystos klubo informacijos. Komandos sudėtis niekuo nestebina. Stebina tik tai, kad prieš pat sezono pradžia yra “informuojama”, jog komandą treniruos treneris iš užsienio, kuris “turės nemažą legionierių pasirinkimą”. Ar tik paties klubo sau suteiktas “paslaptingiausios A lygos komandos” titulas, neslepia to fakto, kad atvirauti tiesiog nėra apie ką? Visa tai rodo, kad Dainava ir šiemet bus tokia pat patrankų mėsa, kokia buvo pernykščiame sezone. Gaila. Alytus vertas padoresnio klubo.

Granitas taip pat mažai pakito nuo praeito sezono – kaip suprantu,  į A lygą žengia labai panaši komanda, kuri pernai laimėjo I lygą. Pamenu, po pernykščio sezono klubo vadai taip ir kalbėjo – “šie vaikinai nusipelnė išbandyti save A lygoje, todėl jie ir žais”. Gražu, tačiau kažin ar praktiška ir perspektyvu. Klaipėda ir vėl turi dvi komandas aukščiausioje Lietuvos lygoje, tačiau situacija čia panaši kaip ir Vilniuje – jei ne rusiški pinigai, Granito projektas kažin ar išgyventų. Mat Klaipėdoje futbolą vis dar atstovauja vienas klubas. Nepaisant to, kokios būklės jis bebūtų.

Akivaizdu, kad šie trys klubai ir kovos dėl “išlikimo”  A lygoje. Nebent LFF po sezono apsigalvos ir vėl nuspręs tą sportinį principą paslėpti stalčiuje. Vis tik vien gražių norų net ir lietuviškame futbole nebepakanka. Galų gale, net ir strategija “remiamės vietos futbolininkais” yra labai miglota. Mat geriausius jaunus futbolininkus vis viena galingesni klubai susisemia – ne tiek daug jų Lietuvos žemėje išdygsta. O tokie klubai kaip šiandieniniai Šiauliai ar Dainava nieko kito pasiūlyti negali tik “garbę” lošti A lygoje.

VI dalis: o gal pabandom dar ką nors? Kaip amerikonai kažkada siūlė – davaj, padidinam vartus pora metrų. Iškart rungtynės bus įdomesnės, nes įvarčių bus daugiau. Arba – atšaukiam nuošalės taisyklę. Rezultatas bus tas pats. O kodėl gi ne? Juk Lietuvos futbolas – eksperimentų laukas. O kadangi juos užsako labai keista ir sunkiai prognozuojama organizacija – visko gali nutikti.

Kai nori – leidžia lošti A lygoje bet kam. Kai nenori – staiga prisimena “sportinį principą”, kurį mes jau seniai esame užmiršę.

Kažkaip tylomis prasprūdo paskutinis LFF pranešimas. Tiksliau – visi pamatė, kad Tauro į A lygą LFF vis tik neįleido. Tačiau retas kuris užfiksavo kitą sprendimą – legionierių skaičius aikštėje nuo 5 kyla iki 6. LFF pranešime buvo parašyta – “2014 sezonui kaip bandomajam laikotarpiui”. Tai štai aš ir galvoju – ką jie čia bandyti rengiasi? Kai legionierių skaičius yra mažinamas – viskas aišku. “Remiam vietos futbolą”. “Skatinam vietinių pajėgų panaudojimą aikštėje”. Ir taip toliau. O ką planuojama “išbandyti” didinant legionierių skaičių?

Viliuosi, kad koks oficialus žurnalistas prie progos užduos šį klausimą Kvedarui. Nors… jau dabar žinau, koks bus atsakymas. Juk viską LFF daro “klubų prašymu”. Bent jau taip savo raštuose skelbia. Tauro į A lygą nepriėmė nesulaukus “klubų pritarimo”. Legionerių skaičių padidino irgi “klubų prašymu”. O kad mes čia tokioje baisiai demokratinėje šalyje gyvename, tai, be abejo, nėra ko tokio “balsavimo” duomenų skelbti. Bet, pavyzdžiui, man yra įdomu, kurie klubai nenorėjo Tauro priimti į A lygą. Dar įdomiau, kurie klubai taip labai prašė legionerių limitą padidinti. Ar tik nebus čia rusiško kapitalo “įmonės”, kurioms aktualu kuo daugiau savų veikėjų A lygos poligonuose išbandyti? Bet ne mums, žemės dulkėms, klausimus visokius uždavinėt ir dar atsakymo tikėtis.

Laukiam čempionato. Įdomu, kuo jis mus šiemet nustebins.

42 Responses to “Iš lempos apie čempionato pradžią”


 1. 1 hmmm 2014-03-03 02:45

  Ponas pop, savo aprasyme sakai, jog gerai, kad tiek saugu turi suduva, bet tuo paciu eina suprast, kad negeerai jog dubleriai kurie realiai priauge a lygos lygi sedes ant suolo. nelogiskas palyginimas, realiai pastiprinimas suduvos turejo eiti i gynybos ir vartininko pozicijas.

 2. 2 carlos 2014-03-03 09:35

  įtariu dėl legionierių mūsiškiai t.y. žalgiris prašė, ypač jri dar vienas armėnas atkeliauja…

 3. 3 bronius 2014-03-03 09:46

  Nikoličius dar praeitais metais (ar net anksčiau) minėjo, kad sieks 6 legionierių.

 4. 4 p.o.p. 2014-03-03 09:57

  hmmm, visada lazda turi du galus. pernai nemažai dublerių ėjo aikštėn dėl to, kad nebuvo ką daugiau leist. ir rezultatai buvo akis badantys pirmoje sezono pusėje. o kai antroje aikštėn sugrįžo veteranai (įskaitant Radzinevičių), reikalai iškart pasitaisė.

  taigi, tiesa čia paprasta. tie tavo vadinami dubleriai jau seniai turėjo savo žaidimą į aukštesnį lygį pakelt. nepulsiu diskutuot apie tai, kodėl to nenutiko. jeigu komanda būtų jais rėmusis ir šiemet – medalių ir Europos dar pora sezonų būtų tekę palaukt. Galėtum sakyt, kad antroj daly ir tie dubleriai gerai varė, tačiau stabilumo vis viena trūko – ypač lemiamais momentais, kai buvo prarasti taškai, kurie ir lėmė ketvirtą, o ne trečią vietą.

  vadinasi, jei nori šiemet pasiekt daugiau, privalai turėt solidesnių žaidėjų, o dublerius ir vėl sodint ant suolo. tiesą pasakius, Sūduva niekada iš tikro neturėjo plano remtis vietiniais žaidėjais – pernykštės šnekos buvo apgaulingos ir išprovokuotos finansinių galimybių (taip šiemet kokie Šiauliai kalba). Apie kokį dėmesį vietinei faunai gali kalbėt, jei klubas neturi padorios dublerių komandos? O kai buvo atleistas Dvareckas, tai ir apskritai tapo aišku, jog vietinis jaunimas Sūduvos vadams yra paskutinėje prioritetų vietoje.

  taip kad neverta apsigaut klausantis Sūduvos vadų šnekos. iš kitos pusės, yra prieštaravimo ir tamstos žodžiuose. juk gynėjų ir vartininko atvejų būtų nutikę tas pats, kaip ir saugų grandyje. paimtų vyresnį vartininką – bartkus ant suolo sėstų, o tiems porai jauniklių apskritai vieta pagrinde nesišviestų. surastų patyrusius vidurio ar krašto gynėjus – ir nebeliktų vietos aikštėje Isodai ir Bagdanavičiui. O svarstyti, kas čia perspektyvesnis – Isoda ar Kiselevskis – būtų gal ir nelabai korektiška.

 5. 5 Varvalas 2014-03-03 10:22

  Nemanau, kad buvo galima netyčia už nedidelius pinigus nupirkti gerą gynėją ar du gynėjus (Lietuvos lygiu). Čia tiek daug loterijos elementų, kad … Aišku, labai liūdna, kad ir tas nupirktasis gynėjas serbas giriasi apie pomėgį jungtis į atakas. Tų pasijungiančių turime vią komandą. Bet dar negirdėjau, jog kažkuris Sūduvos gynėjas pirmiausia didžiuotųsi, jog nori sėkmingai gintis, pasaugoti ir kitų gynėjų zonas ir pan.
  Turėjome net tokį Borovskį, kuris tiko rinktinei, bet buvo visiškas pasiklydėlis Sūduvos gynyboje. Dar prasčiau atrodė Kijanskas – nors rinktinei jis tinka. Na, gal tik rinktinės gynėjas Mikuckis buvo savo vietoje.
  Taigi, kol buvę gynėjai-treneriai (pvz. net ir Gabrys, Vencevičius, Gvildys, vartininkas Liubšys) nesugeba sutvarkyti gynėjų žaidimo darnos, joks stebuklingas nupirktas gynėjas ar iš bet kur šaudomas vartininkas, niekuo labai nepagelbės. Ir vis tik manau, kad dabartiniai gynėjai turi rezervų sėkmingai gintis. Reikia tik iš esmės keisti jų žaidimo filosofiją. Arba siųsti juos į Kazlus. Repliką daugiausia taikau hmmm komentarui, bet ne pačiam komentuotojui :)

 6. 7 Varvalas 2014-03-03 10:32

  jo, persiprasau del venceviciaus

 7. 8 p.o.p. 2014-03-03 11:45

  lietrytyje apie taurą dar pora žodžių radau. Pirma, Tauro Šetkus teigia, jog prieš finalinį balsavimą turėjo daugumo klubų pritarimą jo komandos dalyvavimui A lygoje. Tai arba jis meluoja, arba LFF vykdomas komitetas. Antra, Kvedaras sako, kad jam užkliuvo Tauro finansuotojai rusai, susiję su lažybų skandalais Latvijoje. Mat nenorėjęs jų įsileisti į A lygą. Trečia, sakoma, kad tie rusai dabar ketina keltis į Alytų, kas į klozetą nuleidžia Kvedaro argumentus. Žodžiu, visi laimingi, tik Tauras kvailio vietoj liko.

 8. 9 Remis 2014-03-03 11:46

  Turiu aš savo būrimą iš tirščių pasirašęs, bet palauksiu penktadienio. Gal dar kas nors kokį triušį iš skrybelės ištrauks :)
  Legionierių skaičių didinti jau ne pirmus metus norėjo pirmoje vietoje esantis klubas. Kadangi jis šiandien arčiausiai vadų būstinės bazuojasi, tai tikriausiai ir sugebėjo įtikinti, kad reikia tokio “eksperimento“. Beje, kaip suprantu, persigalvota buvo per tą laiką nuo vasario 10 dienos, nes jau tada turėjo patvirtinti nuostatus, o dabar tik pakeitė. Juodraštinėje nuostatų versijoje buvo pernykščiai 5 vienetai užsieniečių.
  Kruojos investicijos iš priešingos pusės nei Italija/Šveicarija :)
  Kai sužinai, kas skambinėjo ir reikalavo pasirašyti popierius, kad Taurą sugrąžintų į A lygą, tai supranti, kad rusai prie klubų vairo yra didelis gėris palyginus su tais vietiniais veikėjais. Beje, po tokio skambučio “persigalvojo“ berods tik viens klubas (geriau jau nesigilinti kodėl). Iš kitos pusės, kad ir ką tie klubai būtų sakę, man rods, Julius ir jo apaštalai jau buvo apsisprendę ir neketino to savo apsisprendimo keisti.

 9. 10 Remis 2014-03-03 12:05

  Beje, dėl klubų valdymo skaidrumo. Galima su manimi ginčytis, bet šiai dienai skaidriausias klubas yra Banga :) Visų klubų įdėmiai neperžiūrėjau, bet tikriausiai vienintelė Banga yra detaliai surašiusi, kas sudaro klubą, kas ir kiek ko valdo. Ar šią akimirką kas nors galėtų pasakyti, kam priklauso Žalgiris, Ekranas, Sūduva arba kas realiai finansuoja Atlantą (nes formaliai jis berods priklauso vieninteliam R.Jonaičiui)?

   • 12 Remis 2014-03-03 12:40

    O ko klubas nieko nepateikinėja? Nes internetuose panaršęs gali rasti ir kam Šilutė priklauso :) Be to, čia ataskaita už 2011 metus, o situacija keičiasi ;)

   • 13 carlos 2014-03-03 12:50

    nu tai kadangi savivaldybė yra oficialus dalininkas tai pas anuos ir kabo, ddielio ten stebuklo nėra, gal kažkas ir pasikeitė, bet esmė kad aplink šituos žmogeliukus reikalai sukasi ir kažkokių ten mistinių savininkų nėra, kdėol anie to neskelbia atvirai sakant nežinau…

   • 14 carlos 2014-03-03 12:51

    teisybės dėlei, vakarų šalių klubų puslapiuose, kas anų savininkai irgi dažniausiai neparašyta…

   • 15 Remis 2014-03-03 12:55

    Teisybės dėlei, Vakarų klubams nėra poreikio to skelbti, nes paprastai viskas yra viešinama dar tą akimirką, kai įvyksta tam tikri pokyčiai :) Iš tikrųjų čia yra ir LFF apsileidimas. Kalba apie skaidrumą, tai turėtų reikalauti, kad ne tik jiems visi klubų savininkai būtų pateikti, bet ir visuomenei paviešinti.
    Beje, visi klubai, kurie finansuojami iš savivaldybių biudžetų (o tokiais tikriausiai yra visi be išimties) turėtų savo ataskaitas pateikinėti internete. Berods yra toks reikalavimas įstatymuose įtvirtintas :)

   • 16 carlos 2014-03-03 13:06

    pati savivaldybė būdama dalininkė tikrai turi visus dokumentus, taigi niekas jiems jų viešinti kaip ir nedraudžia…

 10. 17 griezhtas 2014-03-03 12:10

  to Varvalas, Snapkaukas gyresi, kad jam labiau patinka griauti nei kurti, tik kad va traumuotas :D
  O siaip ir pas anglus yra panasiom i suduvos spalvom maikem zaidziantis klubas, kuris jau koks 10 metu gintis nei mokesi, nei ismoko ir ka…

 11. 19 Futbol 2014-03-03 20:31

  Del Tauro tame ir esme, kad tas VK senai buvo nusprendes greiciausiia, kad Tauro nepriims, bet vistiek neva dave vilti su kitais klubais tartis, nors realiai tas neturejo itakos (kad Tauras butu 11-ta komanda buvo Atlantas, Granitaas, Siauliai, Ekranas ir lyg dar Dainava, kiti norejo lyginio skaiciaus (kas uz Trakus, kas uz Taura..)… O tie sutikimu rinkimai realiai tik laiko gaisimas buvo… O pavyzdziui tas pats VK komitetas net nesugebejo argumentuotai paaiskint, kokiu pgrindu Trakus prieme… Vienas nariu toj Taurages radijo laidoj isvis kazka pradejo mygti, kad ten bus geras klubas, Janciauskas dideli darba klube padare bla bla bla :D Bet ar cia argumentai, jei LFF taip sportini principa iskele,. Net pats Kvedaras sutiko, kad nera argumentu del Traku… Tai jei LFF tokia rimta organizacija vaidina, tai negi negalejo nuostatu normaliai susitvarkyt, kad visiems butu aisku kas ir kip, be jokiu dviprasmybiu. juk visiems viskas but aisku, jei Granitas keicia Taura ir viskas, bet Juk senai buvo aisku, kad LFF nebenores 9 komandu cempionato, o bandys daryt lygini skaiciu, tai galejo tam ir pasiruost.. O ir siiap iskart tam Taurui galejo pasakyt, kad jus nezaisit A lygoj, bereikalo nelaidykit pinigu pasiruosimui…

 12. 20 p.o.p. 2014-03-04 14:04

  rašo, kad Chvedukas patyrė traumą besitreniruodamas Turkijoje su rinktine. Čia, aišku, irgi super genialus LFF planas surengti draugiškas rungtynes iki čempo pradžios likus trims dienoms (net jei ir A lygos žaidėjų rinktinėje yra skystai)

  • 21 carlos 2014-03-04 14:29

   saugas Karolis Chvedukas – apšilinėdamas prieš „Sūduvos“ kontrolines rungtynes. Tai ne Turkijoje taip išeina, o LFF žaidžia kai ir visi žaidžia, pasiūlė kažkas tai ir sutiko…

   • 22 p.o.p. 2014-03-04 14:56

    ech, ačiū – skubėdamas neperskaičiau kaip reikiant:) tai čia gal ir pagudravo mažumą Sūduva:)

 13. 23 Favoritas 2014-03-04 14:22

  Gaila Chvedo, kiek jį tos traumos gali kankinti… įdomu tik kiek rimta ta trauma.
  O kas liečia Sūduvą, tai tų saugų ir taip per akis, juolab kad ir italą dar paėmė Uggei į draugus :)

 14. 24 p.o.p. 2014-03-04 14:57

  Trakus treniruose Jankauskas. O Žalgiris sako, kad šių metų biudžetas – 9 mln litų. Panašu, kad jau nebegalėsim sakyt: “gerai žalgiriui, kai pusę biudžeto savivaldybė numeta“:)

 15. 25 Futbol 2014-03-04 15:01

  Del Zalgirio, tai vistiek jiems labai didele suma skiria, o kai savivaldybe taip selpia, manau ir kitus lengviau prikalbint. Jau net nekalbu, kad ten sostine, Zalgiris, tikrai pliusai palyginus kad ir su ta pacia Suduva. Kitas dalykas, is UEFA dar gaus nemazus pinigus..

 16. 26 griezhtas 2014-03-04 15:35

  O kiek zalgiris gaus is UEFA, uz pernykstis etapus ir siemetiniu cempionu bonusu? 2-3mln.? Tiesiog idomu, kiek pacia efektyviausia veikla imanoma prikaledoti pinigu futbolui.

 17. 27 Futbol 2014-03-04 15:52

  Turetu 1,5-2 mln kiek pameneu..

 18. 28 kitas Juozas 2014-03-04 16:37

  hmm, Zubas tarp konkurentų vardijo Trakus, Atlantą, Ekraną, Granitą… gal pamiršo paskutines rungtynes pernai???

  • 29 carlos 2014-03-04 16:44

   jei pagal praeitų metų galą spręsti tai visi konkurentai pagrindiniai išskyrus taurą ir dainavą…

 19. 30 Futbol 2014-03-04 16:44

  Kiek supratau, konkurentu jis paminejo realiai tik Atlanta. Ekrana paminejo, nes jis iki siol budavo viena stipriauiu Lietuvoj, bet ir pat pasake, kad neaisku kaip su tuo Ekranu bus nuo siol, o Granita ir Trakus paminejo kaip lygos naujokus, tipo neblogi klubai papilde lyga, o Trakus dar ir del to, kad su jais Taures varzybose zais.

 20. 31 Diviriks 2014-03-04 18:07

  Žalgiris, be jokios abejonės, yra šių metų favoritas laimėti A lygą. Jei ši komanda gerai pasirodys čempionų lygos atrankoje arba gaus progą pakovoti dėl galimybės žaisti Europos lygos grupių etape – tada bus įdomu. Pernykštė patirtis parodė, jog praeitame sezone Žalgiris su turima komplektacija nebuvo pajėgus tolygiai sužaisti viso sezono: po gero pasirodymo Europoje komanda “sėdo“ ir vos pūškavo. Tegu džiaugiasi, jog iš viso sugebėjo išlaikyti savo trapią persvarą prieš Atlantą. Kitaip tariant, Europoje vilniečiai iššovė, bet po to neturėjo resursų užtikrintai užbaigti sezono. Iš to išplaukia išvada, kad Žalgiriui kovoti dviem frontais – dar per anksti.

  Panašus scenarijus gali pasikartoti ir šiais metais. Tiesa, Žalgiris turi svarų kozirį – Kuklį, Vaitkūną ir t.t. Jei šie žaidėjai sugrįš, tada galbūt bus lengviau.

  Kalbant apie Atlantą – ši komanda pervertinama. Vienintelis svarus klaipėdiečių argumentas – Sarsanija. Bet ir anas yra geras fantazuotojas. Prikalbėjo apie žaidėjų išvažiavimą į vakarų Europos klubus, o šnipštas gavosi. Galbūt jis ir gali kažką iškišti, bet būkim realistai – visokių raziulių galimybės įsitvirtinti vakarų Europoje yra labai minimalios. Įtariu, kad tą patį suvokia ir Sarsanija. Tik Atlante įsivešėjęs pagyrūniškumas liejasi per kraštus: jei šitas maskolių gruzinas kažką rimtesnio iškiš, tai bus jaunimas. O už sugebėjimą susirinkti perspektyvius jaunuolius, Atlantą reikėtų pagirti.

  Mano kukliu įsitikinimu, dabartinė SŪDUVA niekuo nenusileidžia Atlantui, gali drąsiai kibti klaipėdiečiams į atlapus. Nereikia nusivertinti – šiuo metu manau, jog mes esame pajėgesni už Atlantą, susiklosčius geroms galbūt pabandyti įkasti Žalgiriui. Ko Sūduvai palinkėčiau? Turėti ambicijų. Na, ir susitvarkyti gynybą :)

  Nenuvertinčiau Ekrano. Jei kas nors užsimanys anuos užmėtyti kepurėmis, nudegs nagučius.

  O apie kitus… Pločiau katučių, jei kas nors iššautų – nuo to būtų tik įdomiau.

 21. 32 kitas Juozas 2014-03-04 18:53

  ŽODŽIU Atlantas, Banga, Dainava, Klaipėdos Granitas, Kruoja ir Trakai sėdi užsieniečių kišenėj ir visi kalba apie dideles ambicijas jei ne šį sezoną tai kitą. Žalgiris ir taip su didelėm ambicijom. Lieka trys biedni lietuviai – Ekranas, Šiauliai ir Sūduva:D

 22. 33 UCCM 2014-03-04 19:48

  Trakai užsieniečių? Janas Nevoina gavo Lenkijos pilietybę?

  • 34 Remis 2014-03-04 19:58

   O gal jis labai operatyviai pasinaudojo palengvintomis Rusijos pilietybės gavimo sąlygomis :)

 23. 35 maumas 2014-03-04 21:28

  mMaan tai užkliuvo ta pono P.O.P. nuotrauka. Tai pernai buvo , o šiemet “Sūduva“ jau treniruojasi ant natūralios vejos ir rungtynės vyks toje nupaveiksluotoje aikštėje. O Alytuj, kiek pamenu , po panašaus tvano , iš viso stadioną “uždarė“.

 24. 37 p.o.p. 2014-03-05 10:27

  pataikai, pataikai. liūdni reikaliukai jeigu yra tiesa, kas parašyta.

 25. 38 pastor 2014-03-05 11:49

  na, tai realiai Murausko taktika “be skolų“ gal ir neatneša aukso medalių, bet bent iš išorės klubas pakankamai stabiliai laikosi. Nuo 2002 m., kai Sūduva atėjo į A lygą, visus sezonus be pertraukų sužaidė tik ji ir tas pats “Ekranas“.

  • 40 Favoritas 2014-03-05 12:24

   va čia tai egzotika: Dramblio Kaulo Krantas, Trinidadas ir Tobagas, Ukraina, Suomija, Rusija, Latvija ir Gajana :)

 26. 41 Favoritas 2014-03-05 19:38

  Štai kokias blondes Sūduva savo maikėm aprengė: http://fksuduva.lt/?p=5748 Neregėti rinkodaros dalykai dedasi ant mūsų krašto :)

 27. 42 Anonimas 2014-03-05 21:04

  Jau nuo Kalėdų foto viskas pasikeitė į gera, o kuo toliau tuo geriau. Bet neskubėkim džiaugtis, pažiūrėsim ar neišblės entuziazmas


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 388 hits