Laukiam: Sūduva – Banga

2014-6Tomas Radzinevičius paskutinės pernykščio sezono namų rungtynėse prie Bangą. 

Štai ir apsisuko dar vienas ratas – futbolo sezono pirmoji diena jau čia pat. Beliko sudėti paskutinius taškus – ir į stadioną! Taip, tai yra geriausias lengvos šių metų žiemos pasiekimas – sezono starto “ant žolės” Marijampolėje seniai nebuvo.

Kažkaip optimistiškai šį kartą praslinko pasirengimas. Netikėtai optimistiškai. Taip optimistiškai, kad net mažumą neramu. Gal ir be reikalo. Pačioje komandoje beveik visi pokyčiai buvo į gerą. Apie tai, kad Valskis paliks komandą buvo kalbama pusė pernykščio sezono, todėl jo netektis nesukrėtė. Bašičiaus bei latvio Davidovso buvo gaila, tačiau ir jie yra pakeičiami. Ledesmą – jau seniai pamiršome, o komandą praeito sezono pabaigoje palikusių jaunuolių nelabai ir pažinojome.

Minėtus žaidėjus pakeitė Marius Činikas, Arminas Vaskela, Mindaugas Grigaravičius, serbai Miloš Kovačevič ir Marko Andelkovič, italas Giorgio Russo ir pernai už dublerius lakstęs Edvinas Puzara. Akivaizdu, kad pokyčiai – į pliusą. Rimtesnis minusas – trenerio Dvarecko išnykimas.

Komandos gyvai šiemet dar nemačiau. Tačiau, iš kitos pusės, draugiškos rungtynės mažai ką pasako apie jos tikrąsias galimybes. Kai prasideda čempionatas, viskas tampa kitaip. O kaip – galėsim įvertinti po kokių 3-4 turų. Po Bangos lauks Žalgiris, paskui Šiauliai ir Trakai. Taigi, Sūduva paragaus visokio plauko varžovų.

Jei pernai klubo vadai kėlė “tikslą” kovoti kiekvienos rungtynės ir tiek, tai šiemet ir be kalbų aišku, kad komanda buvo parengta medaliams laimėti. Žvelgiant iš teorinės pusės ir stebint tai, kas dėjosi kitų komandų stovyklose, toks šio sezono rezultatas atrodo visiškai realus. Galėtum netgi įtarti, kad klubo vadai slapčiomis galvoja apie išlikusį mikroninį šansą prasmukti į Europos turnyrus. Nuo Sūduvos šis reikaliukas nebepriklauso, tačiau šnekos apie visokius variantus, galinčius atverti komandai duris į Europos lygą netyla.

Optimizmas – geras jausmas. Tačiau yra dalykų, kurie neskamba taip džiugiai. Sūduva ir toliau gyvena sezoniškai, nebandydama brėžti net ir poros metų perspektyvos. Vis dar gražu žiūrėt į tai, kaip klojasi Žalgirio gyvenimas. Nesakau, kad šio klubo ateitis garantuotai šviesi, tačiau aiškumo jų veiksmuose yra daugiausiai visoje lygoje. O tai reiškia – ir garantijų dėl šviesios ateities daugiausiai.

Kartais atrodo, kad Žalgiris eina FBK keliu – tiesiog turėdamas daugiau nei kiti klubai pinigų, superka teoriškai geresnius žaidėjus. Tik štai nuo senų laikų FBK Vilniaus klubas skiriasi tuo, kad turi dublerius, trečią komandą, visos Vilniaus mokyklos yra nukabinėtos plakatais, kviečiančiais vaikus į futbolo treniruotes, o miesto meras jau kuris laikas šneka apie naujo stadiono statybą. Žinant šio mero projektų istoriją, galim būti tikri, kad tą stadioną jis pastatys.

Žalgirio pasirinkto kelio esmė – jei nori ateities, jau šiandien privalai pats užsidirbti pinigų. Kitu atveju laukia gyvenimas “nuo sezono iki sezono”. O tai šiandien galima pasiekti tik lyderiaujant Lietuvos čempionate ir renkant pinigus Europos turnyruose. Iš kitos pusės – tuo būdu keliamas klubo prestižas, kuris, tikiu, palengvina ir rėmėjų paieškas. Ir jei klubas iš tikro sugebės užsitikrinti bent 3-5 metus į priekį prognozuojamą gyvenimą, ateis diena, kai galės pildytis ir “nemokamais” žaidėjais iš savo jaunimo komandų. Rašau kabutėse, nes visi supranta, kad užsiauginti žaidėją ko gero kainuoja daugiau, nei nusamdyti Lietuvos lygį viršijantį pusėtiną legionerių.

Šįmetinė Sūduva buvo sukonstruota lyg ir tuo pačiu principu. Panašu, kad pinigų komanda susiveikė daugiau, todėl ir buvo solidžiai papildyta. Taip, mūsų naujokų lygis nėra toks, kokie atkeliavo į Žalgirį (diskutuoti būtų galima tik dėl Andelkovičiaus). Tačiau prisiminus pernykštį sezoną, galime drąsiai teigti, kad ko gero visi naujokai pernai būtų tapę garantuotais pagrindinės sudėties žaidėjais.

Jei atvirai – mes, stebėdami Sūduvos šio sezono komplektaciją, esame kiek sutrikę. Tam yra keletas svarių priežasčių. Viena, manau, visi pasąmonėje nerimaujame dėl to, ar kokybiškai aukštesnio lygio futbolininkai neužgesins pernykštės jaunatviškos ugnies. “Sanatorijos” sunaikinimas pernai buvo didžiausias komandos pasiekimas. Tad ir neramu, kad su papildoma patirtimi į komandą nesugrįžtu ir sena gera tinginystės dvasia.

Antra, šis pokytis komplektuojant komandą rodo, kad pernykštės Prezidento šnekos apie dėmesį vietiniam jaunimui eina šuniui ant uodegos. Jas galima ramiai nuleisti kanalizacijos vamzdžiais į Šešupę. O tai reiškia, kad komandos “strategija” ir vėl radikaliai pasikeitė. Tad jei prie “sanatorijos” gal ir negrįšim, tai prie senojo klubo formavimo stiliaus garantuotai sugrįžome – “žiū, yra pinigų – varom į supermarketą ir šluojam lentynas!!!” Štai dėl ko pradėjau nuo Žalgirio. Nes Žalgirio racionalus planas ir jo atkaklus laikymasis labai jau smarkiai kontrastuoja su tuo, ką ir toliau matome Marijampolėje.

Nesupraskite manęs klaidingai. Man patinka šių metų Sūduvos sudėtis. Manau, kad su tokia komanda Sūduva gali laisvai planuoti sugrįžimą į “medalinį” kelią. Aš džiaugiuosi, kad šiais metais Sūduvoje yra tiek žaidėjų, kad ko gero visų jų net nepavyktų į rungtynių protokolą surašyt. Taip ir turi būti. Komandoje privalo būti konkurencijos dėl vietos aikštėje, o ir kelių žaidėjų traumos ar diskvalifikacijos neturėtų žaidimo fundamentaliai išbalansuoti.

Na bet kol kas visokius nerimus ir dvejones galim kišt į rūsį. Išvadas kurti taip pat dar ankstoka. Tad pasidžiaukim į stadionus pagaliau sugrįžusiu futbolu. Beje, nepamirškite, kad į stadionus sugrįžusiu futbolu pasidžiaugti galima tik stadione.

Reklama

15 Responses to “Laukiam: Sūduva – Banga”


 1. 1 Remis 2014-03-08 11:45

  Fui fui fui koks neaplinkosauginis požiūris: “ramiai nuleisti kanalizacijos vamzdžiais į Šešupę“.

 2. 2 niekas 2014-03-08 14:56

  Jei tas jaunimas pateks į pagrindą tik todėl, kad nėra kam žaisti, nereiškia, kad jis iš tikrųjų yra geras ir to vertas. Bet jei turės talento ir motyvacijos, ras kelią į pagrindinę komandą ir esant dabartinei situacijai.
  Sėkmės komandai ir iki pasimatymo visiems rytoj stadione.

 3. 3 Varvalas 2014-03-08 15:03

  tikiuosi, kad ir be mano apsilankymo stadione – bus viskas OK. Negalėjau prieš tris mėnesius numatyti, kad kovo 9 d. Marijampolėje vyks čempionato rungtynės … Sėkmės ir komandai, ir sirgaliams.

 4. 4 edmaz 2014-03-08 18:58

  Paaiskinkit kaip dainawa gawo licenzija jai net aprangos neturi zaidzia su skirtukais :D

 5. 6 griezhtas 2014-03-08 21:34

  Kas del FBK ir Zalgirio strategijos skirtumu, tai pamirstam, kad FBK turejo pilna silutes kontrole ir is dalies Atlanta, kaip mokymu poligona, o tai vistiek aukstesnis lygis, nei I lyga. Taip, kad jaunimo ruosimo sistema buvo, plius prie FBK buvo ir zaideju eksporto per Heartsus sistema. Taip, kad tam fronte kazkokio zalgrio pranasumo apart skaidruma nematyti. O kas del komandos formavimo strategijos tai zalgris su savo diedeliais tikrai nezavi, viskas statoma ant siu metu, o veliau jau bus kaip bus.
  O del Zuoko ir stadionio, tai jau pries metus siuliau lazintis, koks tas jo paramos planas.

  • 7 carlos 2014-03-09 12:58

   aš tai nepagaunu, kaip didžiausi pinigai sukišami į jaunimą a lygoje, tau susiverčia į viskas statoma ant šių metų,.,.

 6. 8 griezhtas 2014-03-09 13:09

  cia is kurio kampo didziausi pininigai jaunimui? Ekrano ir siauliu visas biudzetas jaunimui sueina (aisku cia is vargo), bet tas jaunimas bent A lygoj apsisaudys, o ne I lygoj su megejais, kur greiciausiai ismoks tik medkirtystes.

  • 9 carlos 2014-03-09 13:16

   nu tai va būtent, kad iš vargo, kažką geriau parodys ir iškeliaus toliau…

 7. 10 Anonimas 2014-03-09 15:32

  Kad Zalgiris kalbant apie jaunima daugiau ju supude ant suolo pas save negu isugde. O ir su finansavimu zuoko nebera vilniaus mero poste -3 milionai. O ir su europiniais pinigais gali prisizaisti kaip Ekranas prisiplanavo pinigu is europos kuriu del rezultatu negavo ir dabar laksto su jaunimu.

  • 11 Carlos 2014-03-09 16:30

   Toks anonimiškai lietuviškas pavydas ką gi ten Žalgiris supūdė

 8. 12 M 2014-03-09 17:09

  sanatorija?

 9. 13 rimvill 2014-03-09 17:17

  Gaiula, bet pirmas blynas prisvilo :(

 10. 14 Anonsas 2014-03-09 17:30

  Oj dar reikės puolimą šlifuoti.

 11. 15 E. 2014-03-09 18:12

  Smagiausia rungtyniu akimirka: Bangai taska pelni Staponka..


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,717 hits
Reklama