1: SŪDUVA 0:1 BANGA

2014-7

Sezonas Marijampolėje prasidėjo – valio! O va optimizmą, panašu, teks kuriam laikui kruopščiai supakuot ir padėt stadiono palėpėse. Belieka viltis, kad neteks laukti trečio rato, kad Sūduva ir vėl pradėtų padoriai žaisti. Žmonių šiandien į stadioną sugužėjo kaip niekad daug, oras buvo puikus, rungtynės – pilnos atraeilių pramogų, o va rungtynių pabaiga – tokia pati, kaip ir pernykščiame sezone. Tačiau apie rungtynės daug šnekėti nėra ką. Sūduvai dar teks nemažai paplušėti, kol komanda taps bent jau panaši į tą, kurią matėme ano sezono antroje pusėje. Pirmosios rungtynės buvo tokios blankios, kad nelabai ką net ir gaunasi protingo pasakyti apie žaidėjus arba jų bendrus veiksmus.

Buvo įdomu pamatyti, kas nusipelnys vietos startinėje sudėtyje. O jos nusipelnė kone visi naujokai. Bartkus vartuose, Činikas, Urba, Ugge ir Kovačevičius gynyboje, Andelkovičius, Chvedukas, Kiselevskis, Baranovskis ir Russo aikštėje viduryje ir Radzinevičius puolime. Vaskela pasirodė antrame kėlinyje, tad nematytas liko tik Grigaravičius. Šoblinskas buvo traumuotas ir pertraukos metu atlikinėjo reklamines prievoles, Snapkauskas lyg ir buvo tarp atsarginių, o kur yra Isoda bent jau aš pro ausis praleidau.

Sudėtis gal ir nebloga, tačiau ką nors iš tikro tarp šių vaikinų šiandien išskirti būtų sudėtinga. Vienas matomesnių kaip visada buvo Baranovskis. Radzinevičius irgi išsiskyrė. Man patiko Vaskela, nors laiko jis gavo mažokai. Andelkovičius greičiausiai bus reikšmingas žaidėjas, tačiau kol kas jis nėra padoriai integruotas į komandos veiksmus. Tačiau tokio žaidėjo senokai Sūduvoje nematėme – kuris ir kolegų veiksmams vadovautų, ir aktyviai savo paslaugas kolegoms siūlytų. Kažkaip šis serbas vis sugebėdavo atsidurti tinkamoje vietoje kaip sykis tuomet, kai kolegoms verkiant kam nors kamuolį iškišt reikia. Russo išrodė labai simpatiškai, deja Bangos futbolininko nokautas jam leido vos vos kojas apšilti Marijos Žemėje. Abu nauji krašto gynėjai taip pat atrodo labai neblogai, o apie jų aktyvius veiksmus puolant bus galima vėliau pakalbėti. Bet kokiu atveju, abu atrodo pakankamai protingi ir šiuolaikiško futbolo elementorių neblogai pramokę žaidėjai.

O va jaunieji Sūduvos senbuviai sužaidė prastai. Kiselevskis su Chveduku visas rungtynes kolegų šešėlyje buvo. Iš jų veiksmų jau norėtųsi aukštesnės kokybės. Brokas buvo pernykščio žaidėjo šešėlis – dažniausiai situacijas sulošdavo bukai ir tingiai. Įskaitant ir krūvą lievai pakeltų kampinių (kas sukėlė natūralią ironiją tribūnose – juk antram kėliny Sūduva kampinių kėlė kokią dešimtį). Na o Urba… Melskimės, kad Isoda greičiau į pagrindą sugrįžtų, o Urba ir vėl ilgam sėstų ant suolo.

Rungtynių eiga priminė senus gerus praeito sezono pirmos dalies laikus. Kai komanda lošia vangiai ir nuobodžiai, be jokio įkvėpimo ar fantazijos  ir atsigauna tik tuomet, kai gauna bankę ir kai iki rungtynių pabaigos lieka 10 minučių. Kitas niuansas – šiandieninį rezultatą ir vėl lėmė prasti ir nekordinuoti veiksmai gynyboje. Štai kodėl itin aktyvus Činiko bei Kovačevičiaus dalyvavimas puolime yra rizikinga taktika. Tačiau apie tai jau ne kartą buvo šnekėta, tad tęsti šios temos nėra jokios prasmės. Faktas yra tas, kad šiandien saugai gynėjams padėdavo pernelyg mažai. Ir tai nepasikeitė netgi tuomet, kai tapo visiškai akivaizdu, jog Urba lošia itin nepatikimai.

Chaotiškas žaidimas ko gero yra dėsningas sezono pradžiai. Toks futbolo stilius šiandieniniam Sūduvos priešininkui buvo itin palankus. Ypatingai gero futbolo Banga neparodė. Šių metų Bangos futbolas yra paprastas ir pagrįstas greitu kamuolio pervedimu individualiai pajėgiems atakuojantiems krašto saugams rusiškomis pavardėmis. Matosi, kad tie jaunuoliai baigė rimtesnes futbolo mokyklas, nei dauguma mūsiškių. Kaip ir dera, toks futbolo stilius Bangos žaidime buvo papildytas dar vienu būtinu elementu – kibia gynyba aikštės viduryje, kuri ir leidžia perimti kamuolių, bei maitinti jais tuos minėtus krašto saugus. Banga sukurė kokias dvi pavojingesnes atakas per visas rungtynes, tačiau pergalei pakako vieną jų užbaigti įvarčiu.

Sūduva sūkurė kokias 5-6, tačiau visais atvejais galutiniai veiksmai būdavo labai nevykę (išskyrus, galbūt, tik Radzinevičiaus smūgį pirmam kėliny, kai kamuolys pabučiavo skersinį). Visa bėda, kad tos progos buvo atsitiktinės. Sūduva šiandien neparodė nieko, iš ko būtų galima ką nors pasakyti apie komandos žaidimo stilių. Trūko kombinacijų, trūko ramesnio žaidimo, trūko namie išmoktų kontratakų, buvo per daug beprasmiškų balionų iš savo aikštės pusės. Žodžiu, Sūduva atrodė labai panašiai, kaip ir pernykščio sezono pirmose rungtynėse su Atlantu.

Įvartis buvo praleistas žioplas. Skaudžiausia, kad Bangos atakai beprasidedant, berods, Činikas rėkė keliskart Brokui, kad tas pasaugotų dešinį kraštą. Mat pats Činikas saugojo vidurio gynėjų poziciją. Deja, Brokas net neatsisuko. O kai atsisuko – nelabai ką nors daryti ir mėgino. Kamuolys į tą kraštą ir nulėkė, o tada Činikas liko vienas prieš du priešininkus.

Ši situacija iki skausmo pabrėžė tą beviltišką duobę, kurioje lindi lietuviškas futbolas. Turime žaidėją, kuris visiškai negaudo besivystančios situacijos. Tačiau net ir gavęs išmintingesnio kolegos patarimą, nesugeba reaguoti. Panašių dalykų buvo ir daugiau. Bent jau mane jie labiausiai ir liūdino. Kažkaip pasimiršo per žiemą visos tos nesąmonės. O gal čia šnekos apie garantuotus medalius privertė patikėti, kad kai kurie nemalonūs elementai gal bus išnykę iš lietuviškos komandos žaidimo. Deja, viskas savo vietose. Kreivi pasai už 10 metrų stovinčiam kolegai (Urba, Kiselevskis). Beviltiškai perlaikyti kamuoliai ir… po to sekantis beviltiškai kreivas pasas (Urba). Smūgiai dievui į langus iš kokių 15 metrų, kai reikia mušti ramiai ir tiksliai (Chvedukas, Baranovskis), prie savo vartų zulinami kamuoliai ir dėl to kylančios pavojingos situacijos (Urba, Kiselevskis), kamuolio laukimas stovint vietoje (Brokas, Chvedukas), sugalvojus mušti – kamuolio zulinimas tol, kol priešininkai sugeba uždengti visas angas link vartų (Brokas). Ir taip toliau. Šioje srityje ko gero niekas nepasikeis, todėl belieka viltis, kad komandą į priekį šiemet temps naujokai ir legioneriai. Galbūt bendromis jėgomis jie sugebės kompensuoti tai, ką pernai komandos rezultatams duodavo vienas Valskis.

Kadangi rungtynės yra pirmos, gilesnių išvadų daryti nėra reikalo. Kaip ir nusiminti dėl tokios nykios sezono pradžios. Faktas – Sūduvai dar daug teks paplušėti, jeigu norės išpildyti visas ikisezonines prognozes. Kol kas komanda net nepanašį į tą, kuri užbaigė pernykštį sezoną. Kad komandiniai veiksmai nėra iki galo sustyguoti – nieko baisaus. Kiek labiau nerimauti verčia kai kurių esminių Sūduvos žaidėjų forma ir jų požiūris į savo elgesį aikštėje. Kad komanda įsižais – net neabejoju. Blogai bus tik dėl to, kad taip “susižaidinėdama” Sūduva gali prarasti tiek taškų, kad sezono pabaigoje jie gali nulemti ką nors reikšmingo. Mat Sūduva vis dar nemoka žaisti “praktiško” futbolo – ji arba žaidžia, arba miega. O va lošti blankiai, tačiau taškus vis tiek imti šiai komanda neišeina.

Reklama

35 Responses to “1: SŪDUVA 0:1 BANGA”


 1. 1 Anonsas 2014-03-09 20:10

  Tokia nuojauta, kad Banga bus kietesnis riešutėlis nei pernai.

 2. 2 gggdd 2014-03-09 20:15

  ir kazi kodel ?kad urba sukure ir 1 is 2 progu isnaudojo tj jau stipresne?o mes neimusem tiek progu ir kur jie cia stipresni?

 3. 3 Pratrukes 2014-03-09 20:29

  As suprantu, kad Urba is praeito sezono Suduvos klubui liko ir bus skolingas visa savo gyvenima, bet kokiu velniu ji leist zaist futbola? Kam zmogu visu akivaizdoje leist daryt tai, kam jis nera sutvertas? Verciau jau savo skola klubui atidirbinetu pjaudamas stadiono veja ar prie geliu prekyvieciu (kur jis daugiausiai matomas) kviestu mergaites i stadiona. Zodziu, kol sis veikejas zais, neverta nieko doro is komandos tiketis. Amen!

 4. 4 DZHIT 2014-03-09 21:12

  Ramiai ramiai… Kaip galima taip pilti ant žmogaus purvą….aišku tik lengva kalbėti ir tiek… Urba kaip Urba ir taškas. Ne jūs treneriai ir neverta svaičioti tokiais argumentais, tai žemas lygis…. Kas apie rungtynes….progų kaip ir nebuvo…. Nesuprantu ką Valia priekyje veikia…su savo ūgiu nepasiima kamuolių, tiesiog buvo graudu…kas iš to, kad jis bandė kurtis progas, bet jo žaidimas pasiimant kamuolius yra nekoks… O šiaip viskas nėra taip jau blogai . Banga irgi moka žaisti ir tai parodė. Taigi, dabar važiuoti į Vilnių ir kovoti bent dėl taško.

 5. 5 p.o.p. 2014-03-09 22:14

  anoks čia purvas, manau, visiems buvo akivaizdu, kad Urba smarkiai neatitinka šiandieninės Sūduvos lygio. Ir esmė net ne vienoje ar kitoje klaidoje, bet jo laikysenoje visų rungtynių metu. O kad čia mes šnekam ne apie mėgėjišką draugų komandą, o apie profesionalų futbolo klubą, tai ir kritika yra savo vietoje.

  Urba man yra mistiškas futbolistas. Prieš pora metų jis lošė labai gerai ir atrodė, kad bus garantuotas ir patikimas pagrindo žaidėjas. O paskui buvo kelios traumos ir jo žaidimas vis blogėjo. Ir kai verkiam, kad naujokai užima jaunų marijampoliečių vietas (nors šiandien visi jie gavo garbės ginti Sūduvos spalvas), tai nereikia pamiršti, jog aikštėn leidžiamas Urba daro tą patį. Bėda čia ko gero yra tame, kad tų “jaunų marijampoliečių“ paprasčiausiai nėra. Todėl treneriui ir tenka rizikuoti kartu su žaidėjais, kurie apie medalius galvojančioje komandoje neturėtų žaisti.

 6. 6 p.o.p. 2014-03-09 22:21

  tačiau būtų klaidinga visus šiandienos žaidimo galus ant vieno žaidėjo atsakomybės sukabint. neveikė visa komanda. kažkaip nesikalba dar žaidėjai, lošia kas sau. nėra dar kol kas komandos. trenerio planas irgi mažumą stebino. viena, matydamas, kad gynyboje ne viskas gerai, Gvildys galėjo atitraukti ką nors atgal, kad gynėjams padėtų.

  kitas keistas fintas – išimti iš aikštės ir Andelkovičių, ir Kiselevskį – du žaidėjus, kurie pradėdavo atakas iš aikštės gilumos. Kai abiejų nebeliko, prasidėjo atakos “Ugge ir Urba spiria kamuolį į priekį ir žiūri kas bus“. Nebent Vaskela karts nuo karto pareidavo kamuolio pasiimt, tačiau akivaizdu, kad šis žaidėjas yra žymiai naudingesnis pernykštėje Valskio vietoje.

  akivaizdu ir tai, kad šiandieninėje Sūduvos saugų schemoje kol kas visiškai sau vietos neranda Chvedukas. žinom, kad jis gali ir atraminiu saugu lošt ir po puolėjais, tačiau šiandien jis blaškėsi kažkur tarp šių dviejų pozicijų ir nebuvo tiek naudingas, kiek galėtų būti.

 7. 7 DZHIT 2014-03-09 23:15

  Taigi, jeigu Urba toks beviltiškas ir t.t. tai ką jis veikia Sūduvoje? Kodėl vis dar šioje komandoje? Už ką jį laiko? Kodėl? Atsakykite į šiuos klausimus su argumentais ir paaiškinimais, tai tada bus galima dėti tašką ties šiuo žaidėju.

 8. 8 p.o.p. 2014-03-09 23:22

  bet man rods apie tai ir eina kalba, ar ne? tik ne mes čia atsakinėti į tokius klausimus turėtume ir dar “su argumentais ir paaiškinimais“, o treneris mažų mažiausiai.

  tiesą pasakius, net ne apie žaidėją čia ir reikėtų kalbėti, o apie trenerio požiūrį ar bendrą situaciją klube. juk ne pats žaidėjas nusprendžia eiti į aikštę ar ne.

  o mes kažin ar atsakymą kokį rastume – mes tegalima konstatuoti, kad vienas ar kitas žaidėjas atrodo prasčiau, o kitas – geriau.

  Beje, Sūduvos svetainėje prieš kurį laiką išgaravo skyrelis “dubleriai“ ir kol kas neatsirado. Įdomu, ką tai galėtų reikšti?

 9. 9 Remis 2014-03-09 23:24

  Be reikalo čia viską kariat ant to vieno vargšo. Pusę antro kėlinio visa Sūduva buvo kažkur dingusi.

 10. 10 p.o.p. 2014-03-09 23:30

  nekariam, nekariam. čia gi klasika – kai visa komanda blyškiai atrodo, tai ir gaunasi kalbėti apie tą vienintelį, kuris kuo nors labiau išsiskyrė:) nesvarbu, geruoju ar bloguoju. o va Sūduva buvo dingusi ne pusę antro kėlinio, o maždaug iki 80 min (su nedidelėm išimtim). vilties suteikia tik tai, kad pernykščio čempionato pradžia buvo lygiai tokia pat.

 11. 11 Bekas 2014-03-10 00:14

  man pasirode, kad pirmo kėlinio pradžia buvo daug žadanti, bent jau visai nebloga, kazkas trukinet pradejo kartu su garbaniaus trauma

 12. 12 Valdas K. 2014-03-10 00:16

  Marijampolėje buvau po ilgesnės pertraukos. Apmaudu, kad pataikiau į tokias rungtynes, kurios savo “grožiu“ naujų žiūrovų į stadionus nepritrauktų. Vienas žiūrovas per rungtynes net užmigo. Gaila, nebuvo kam jo nufotografuoti. Objektyvumo dėlei reiktų pasakyti, kad jo užmigimo priežastis nelabai susijusi su komandų žaidimo kokybe, bet rungtynių iliustravimui tokia nuotrauka su atitinkamu prierašu labai tiktų. O to žiūrovo veidas išduoda, kad jis dažnai būna “pavargęs“ nuo to, ką vyrai labai aktyviai nešiojasi nuo prekybos “taškų“.
  “Sūduvai“ sezono startas tikrai nusimato tragiškas, nes kitos rungtynės su Vilniaus “Žalgiriu“. Nemanau, kad komandos pakartotų praėjusio sezono pabaigos scenarijų, kai Vilniuje be medalių likusi “Sūduva“ smaginosi su tauriausios spalvos medalius susižėrusiais vilniečiais. Didžiausia tikimybė, kad per artėjantį mačą riestainis atiteks “Žalgiriui“, skylė – Suvalkijos ekipai. Tad sezono startas bus (pridėsiu žodį “galimai“, kaip dabar mėgstama apsidrausti) 0 taškų iš 6 galimų. Na, bet kaip ponas pop sako, pasikartojantys įvykiai suteikia vilties… Gerai, kad kartotųsi ne tik pradžia…

 13. 13 bronius 2014-03-10 02:30

  O man, kaip neutraliam Sūduvos atžvilgiu nuo to tik dar įdomiau – sezonas nusimato itin karštas. Įdomios lygos esmė – kai bet kuri komanda gali atimti taškus iš bet kurios kitos. Kai nėra žinojimo, kad rungtynės pasibaigs 6:0 kažkieno naudai. Sezonas ilgas ir turite dar 3 šansus nugalėti Bangą, tad nenuleiskite snapo. Aš nenuleisiu, jei už savaitės dar kartą nugalėsite Žalgirį – sezonas ilgas..

 14. 14 rimvill 2014-03-10 09:52

  Urba rungtyniavo starte nes prieš pat rungtynes traumelę gavo Isoda.

 15. 15 Remis 2014-03-10 10:19

  Jei gerai nugirdau, tai Gvildys už rungtynes Sūduvai rašo 7 iš 10. Kaip reikia žaisti, kad gautų mažesnį balą?

 16. 16 Varvalas 2014-03-10 10:39

  Man VBS sakė, kad Urba tapo naujuoju Sūduvos rėmėju ir dabar jį, kaip ir Volodią beisbolininką – bankininką – šokėją, privalo kartą per pusę metų išleisti į aikštę:) O ką jam daryti? Jei net kazliniams netinka. Visi supranta, kad jau geriau žaisti dešimtyje, negu su tokiu “rėmėju“.
  Tiesa, nesutinku su POP’u, kad kažkuriame gyvenime anas žaidė labai gerai. Matyt, gyvenimuose mes pasiklydome.
  Nežinau, kokį pažymį parašė Gvildys komandai, bet aš juos iki kitų rungtynių su Žalgiriu laikyčiau klasės kampe. Rungtynių komentatorius (internete mačiau tik pirmojo kėlinio pabaigą ir visą antrąjį) visiškai teisingai pastebėjo, kad Sūduva pirmajame kėlinyje žaidė žemais akcentuotais barseloniškais perdavimais, o antrajame lindo į kraštus ir vartų link pūtė balionėlius. Gargždiečiai be jokio vargo tuos kamuoliukus rinko, nes žinojo, jog kitaip Sūduva nemėgins prasiveržti, o iš toli nesmūgiuos. Va, tik treneriui neatėjo į galvą komandą ir kamuolį “nuleisti ant žemės“.
  Kol gynėjai talkino pučiant balionus, atsirado tradicinė skylė gynyboje: niekas netrukdo skersuoti kamuolį į savo vartininko aikštelę, o ten kiekvienas (ar vienintelis) gynėjas laukia, kol kamuolys leptels ant galvos, ar išgelbės draugas. Saugams irgi dzin gynybos reikalai, nors vidurio ir visokie atraminiai saugai vakar tikrai nenusilakstė.
  Sūduva parodė primityvų sanatorijos laikų balionėlių pūtimą … Įvyko tai, ką ir prognozavau (kalbu ne apie rezultatą, bet apie požiūrį į gynybą ir nesugebėjimą keisti atakavimo schemų). Džiaugiuosi, kad nebuvau stadione. Palauksiu, kol atvažiuos grandai iš Alytaus …

 17. 17 p.o.p. 2014-03-10 10:44

  jo, pažiūrėjus rungtynių video santrauką akivaizdu, kad praleistas įvartis – klasikinė praeito sezono nesąmonė – baudos aikštelė pilna gynėjų, kurie kruopčiai skaičiuoja varnas. toks įspūdis, kad ir Bartkus ten galėjo ryžtingiau pasirodyt. vienžo, grįžtam prie senų reikalų – įvarčių Sūduva ko gero ir vėl daug praleis, todėl viskas priklausys nuo to, ar sugebės dar daugiau įmušt.

 18. 18 Juozas 2014-03-10 11:58

  su tukstanciu saugu progu tai tikrai turesim

 19. 19 p.o.p. 2014-03-10 12:12

  na jeigu jie traumuosis tokiais tempais kaip pastaruoju metu, tai tuoj liksim su tuo pačiu skaičiumi, kaip pernykščio sezono pradžioje

 20. 20 /// 2014-03-10 12:20

  kam toks Urba Kazlam, jei jie turi Sanajevą. Senas arklys ne tik kad vagos negadina, bet ir Sūduvai šiuo atveju labai praverstų.

  • 21 p.o.p. 2014-03-10 18:20

   Gadint gal ir negadina, tačiau kaip pamenam iš Radžiaus laikų, senieji arkliai elementariausiai nebespėja bėgti kartu su pakilusiu A lygos tempu. Proto aikštėje labai reikia, tačiau be greitų kojų šiandien irgi mažai ką benuveiksi.

 21. 22 Draugas 2014-03-10 17:56

  Nu po pirmu varzybu jau smarkiai sakyciau plakat komanda. Tikrai komanda stengesi zaist, gal ir buvo prastos taktines schemos pasirinktos, bet tai tik pirmos varzybos ant lietuvisko zoles. Normalu kad galima pagrybaut, juolab iniciatyva buvo Suduvos rankose, musti norejo, tik neisejo. Visad lengva konstatuoti faktus po varzybu, kas ka zinojo, kas kaip gynesi, kas neapsigyne, o stai zaidimo metu viskas kitaip. Ner cia juk minuciu pertraukeliu. Futbolas nenuspejamas zaidimas, bet drisciau parasyti, kad Suduva nugales Banga bent 2 kartus is tu likusiu ir stai viena pergale bus Bangos stadione :) Susizaidimo dar truksta ir stai viena klaida per varzybas, brangiai kainavo, bet daugiau pavoju jokiu ten ir nebuvo.

 22. 23 p.o.p. 2014-03-10 18:18

  Gal ir susidaro įspūdis, kad jau beveik visą sezoną nurašėm, tačiau taip tikrai nėra. Akvaizdu, kad pati komanda optimizmo prieš sezoną užpumpavo, todėl ir gavosi toks “trumpas sujungimas“. Gi ir treneris apie medalius kalbėjo. O jei jau toks planas ir tikslas yra, norėtųsi ir priemonių jam pasiekt racionalesnių. Nežinau, ko iš Bangos komanda tikėjosi, tačiau akivaizdu, jog mažumą pasimetė, susidūrusi su kieta ir labai jau dažnai ant pražangos ribos balansuojančia Bangos gynyba.

  minutės pertraukėlių nėra, tačiau yra pertrauka, po kurios Sūduva atrodė dar prasčiau nei pirmam kėliny. Jei po pirmo kėlinio atrodė, kad įvartis vis viena anksčiau ar vėliau bus, tai antro kėlinio pirmoje pusėje Sūduva visai susivėlė ir pabudo tik tuomet, kai bankę praleido. O tada treneris kažkodėl išėmė centre ką nors sukurti gebančius žaidėjus ir pasmerkė žaidėjus balioninei taktikai.

  Tačiau ir toji galbūt galėjo duoti rezultatų. Jei būtų pasisekę (o nesisekė juodai) arba jei Brokas būtų sugebėjęs normaliai pakelti bent pusę iš krūvos kampinių. Buvo labai keista, kad po kokių keturių nevykusių kampinių, žaidėjas toliau eina ir atkakliai “treniruojasi“. Keista, nes komanda turėtų paslankiau reaguoti į veiksmą aikštėje – nesiseka vienam, jį turėtų pakeisti kuris nors kitas.

 23. 24 Varvalas 2014-03-10 19:58

  Auksiniai Pop’o žodžiai. Kiek galima taip pačiam žaidėjui kilnoti tokius vienodus kampinius? Kodėl nė karto nebuvo bandoma įžaisti kamuolį po kampinio nekeliant iškart baliono? Nors šiaip Brokui šiame mače neturiu tiek priekaištų, kiek jų priskaičiavo Pop.
  Bijau, kad jei Sūduvai dar būtų davę kas kokių nors pertraukėlių antrajame kėlinyje, tai dar beviltiškiau būtų užsibalioninusi. Didžioji pertrauka buvo įdomi ir naudinga tik Bangai.
  Ir šiaip atrodė, kad Sūduva ne futbolą, o rankinį žaidžia – tik kojomis. Varinėjasi kamuolį aplink puslankiu stovinčią Bangos gynybą (su kokiu vienu pašalintu žaidėju), o po to “pakabina“ kamuolį ant linijos, tikintis kad koks rankininkas sėkmingai iššoks. Keisčiausia, kad ant balionų dažniausiai iššokdavo ne patys aukščiausi vyrai, pvz. Chvedukas, Baranovskis …
  Rankinyje nors būna mėginimų ir iš toliau mesti; čia net į vartus vengdavo iš toliau pažiūrėti. Jokios įvairovės. Tie, kurie galėjo veržtis viduriu, ar iškišinėti kamuolius viduriu – sėdo ant suolo.
  Kaip yra nesunku gynėjams skaityti tokį vienodą monotonišką puolimą!? Atrodo, kad prieš rankininkus Sūduva dar neturi būti sėkmingai ir įvairiai žaisti puolime. Susižaidimo stoka teisintis irgi būtų juokinga, nes Bangos žaidėjai irgi negimė susižaidę.

 24. 25 bronius 2014-03-10 20:15

  Kas bl.. yra ta didžioji pertrauka???

 25. 26 Draugas 2014-03-10 20:27

  Na manau viskam yra priezastys ir paaiskinimai. Banga kietai gynesi, galbut geriau pasiruose sioms varzyboms, na ir pasiseke griaut ta visa puolima. O 2am keliny pakoreguotas Suduvos zaidimo braizas isrode dar prasciau, Isimti zaidejai irgi ne be priezasties, galbut jie jau nepajege nieko ten kurti, juk niekas be priezasties neisims geriausiu zaideju, Gvildys turejo kazkokia taktika tik ji neisdege, aisku velgi musu akimis atrodo viskas kur kas paprasciau, geri zaidejai isimti, prasti palikti. Bet treneris kuria zaidimo plana ir zino kas kokias uzduotis turi atlikti ir gali atlikti geriausiai. O kad zaidimas balioninis gavosi, tai nezinau kaip paaiskint, tiesiog nesuzaide komanda darniai, kaip ir minejo supratimo truko vienas su kitu. Situom galeciau ir paaiskinti del ko Brokas brokuotus kampinius vistiek kele, o ne kitas komandos zaidejas. Turbut treneris irgi pasako kas kelt kampinius galetu, juk Brokas visad juos keldavo tikrai neblogai, o vat tada tiesiog nesiseke. Tai komandos draugai galetu pasitart tarpusavy ir sakyt: – einu as gal pakelsiu kampini, o tu eik ikalk “banke“. Bet cia dar laiko klausimas del tarpusavo susikalbejimo varzybu metu, kaip kad ir Ciniko rekimas pasaugot kita zaideja. juolab kad kampinius Suduvoj yra zmoniu galinciu pakelt.

 26. 27 Diviriks 2014-03-10 21:26

  O, kaip ošia kritikai :) Laimės sūduviai tuos medalius, tikrai laimės. Gaila, jog taip sumautai pradėjom. Iš kitos pusės, gal ir gerai, kad gavom: susipras vyrai, jog lengvų pergalių šiais metais tikrai nebus, saldainiais varžovų neužmėtys. Reikės kovoti. Ir rimtai kovoti, nes kiek mačiau kitas komandas, tai praktiškai visi būsimi varžovai moka ir gali žaisti kokybišką futbolą. Kitaip tariant, laukia įdomus sezonas.

  Pamokos yra pamokos. Tikėkimės, jog vyrukai susiims, tinkamai nusiteiks ir sekmadienį ištaškys Žalgirį! :)

 27. 28 p.o.p. 2014-03-10 21:43

  ką ten buvo sugalvojęs treneris – kažin ar sužinosim. mano požiūrio esmė – negatyvūs elementai, kurių pernai antroje sezono pusėje buvo beveik nebelikę. kodėl jie sugrįžo – sunku pasakyt. o liūdniausia yra tai, kad už tą sugrįžimą labiausiai atsakingi yra ne naujokai, o senbuviai. kai kurios Sūduvos žaidimo vietos atrodė kaip blogas ir jau pamirštas sapnas, kuris kažkodėl vėl sugrįžo.

 28. 29 Draugas 2014-03-10 22:49

  Na manau turbut nereiketu tiketis kad komanda, po 4 menesiu pertraukos grize i cempionata los taip pat gerai kaip kad praeitais metais pasieke pika, geriausia forma. Atrodo lyg ir nedaug zaideju isejo, taciau atejo nemazai nauju. Kad ir neprasti jie, bet isibeget visad laiko reikia. Daznai kurios komandos pradeda gerai pradzioje, nuluzta 2oje sezono puseje. Na o Suduvai iprasta pradzioj pagrybaut. Nenoriu cia dviracio isradinet, jeigu pralosei, reiskia kazkur nedadirbai. Bet visumoj, tai man neatrode komanda tokia jau prasta.
  Sekmes! mums prireiks dar jos!

 29. 31 p.o.p. 2014-03-12 18:37

  o, geras! taip sakant, aktualus straipsnis:) tikiuosi ne po vieną per metus rašysi? gal ir po šio savaitgalio kas gausis?

  • 32 carlos 2014-03-12 22:40

   na aš ir tikiuosi, gal pabandysiu ir anonsėlį prieš sekmadienį sukurpt…

 30. 33 p.o.p. 2014-03-13 14:43

  Breivė – Utenyje. Panašu, kad Utenoje kokia tai pusėtina komanda kuriasi:
  http://penalty.lt/%E2%80%9Eutenyje%E2%80%9C-rungtyniaus-ir-z-banys/

 31. 34 griezhtas 2014-03-13 16:32

  Galetu dar ir Urba i utena pasikviest…

 32. 35 Pratrukes 2014-03-13 22:56

  gtiezhtas, ten jiems rimtesniu zaideju reikia, o sio musu dziaugsmo net i perziura neverta siust.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,885 hits
Reklama