Laukiam: Žalgiris – Sūduva

Pradėkime nuo dviejų dalyko. Vieno – rimto, kito – pramoginio.

Visų pirma mums visiems reikia amžiams įsikalt į galvą – tai, kad LFF (ar kur ten tą darbą kažkas dirba) sudaro sezono tvarkaraštį ir jį viešai paskelbia, dar nereiškia, kad to tvarkaraščio bus laikomasi. Net jei tvarkaraštis yra paskelbtas prieš kelias savaites. Šiame sezone tvarkaraštį teko “koreguoti“ jau antrame ture. Taigi, mieli ponai, užsirašykite juodu ant balto, kad Žalgirio ir Sūduvos rungtynės vyks ne šeštadienį, o sekmadienį. Laikas tas pats. Suprantu, smulkmena. Na ir kas, kad pora dešimčių vyresnio amžiaus futbolo gerbėjų blaškysis aplink Vėtros stadioną šeštadienį. Gal net į akį nuo kokio stoties rajono chuliganėlio gaus. Mat internetu naudojasi ne visi žmonės. Kai kurie, pavyzdžiui, sekančių rungtynių laiką ant popieriuko užsirašo, kai jis pranešamas vykstančių rungtynių metu (esu matęs). Arba atsispausdina LFF prieš sezoną parengtą pdf’ą ir ant sienos pasikabina (irgi esu matęs). Esu tikras, kad tie ponai jokiais būdais nesitiki, kad jau antrame ture rungtynes bus pradėta nukėlinėti. Nežinau kaip jus, bet mane šita mėgėjiška vadybą iš proto varo. Tiesa, atrodo, kad šias rungtynes per teliką rodys. Gerai, velniai nematė. Tik žinokit, kad LFF pasitikėti neverta, todėl reikia prieš kiekvieną turą bent pora kartų rungtynių datą ir laiką pasitikrint. O gal ims ir per radiją kokią transliaciją sumislys?

Antru užėjimu norėjau parodyti Sūduvos naujokus. Tą ir darau. Trūksta tik Grigaravičiaus, kuris rungtynėse su Banga aikštėje nepasirodė. O kiti štai: Russo, Kovačevič, Vaskela, Činikas ir Andelkovič.

2014-8

2014-14

2014-9

2014-12

2014-11

O dabar jau galima ramiai sugrįžti prie reikalų. Pirmam ture Bangai pralaimėjusi Sūduva tapo didžiausio netikėtumo autore. Būtų visai neblogai, jeigu netikėtai baigtųsi ir antrosios Sūduvos rungtynės. Deja, šį kartą netikėtumas būtų tik Sūduvos pergalė.

Po pirmo rato užvirė nemažai tradicinių šnekų apie tai, kad šis čempionatas bus atkaklesnis, bus mažiau nuspėjamų rezultatų ir taip toliau. Smagu būtų, jeigu taip būtų. Arba – kad taip būtų ne tik pirmus penkerius turus, ne tik pirmus du ratus, bet iki pat sezono pabaigos. Tačiau aš tuo patikėsiu tik tuomet, kai taip ir nutiks. Juk ir pernai pradžioje taip atrodė, tačiau antroje sezono pusėje netikėtų rezultatų nutikdavo tik kokį kartą per tris turus, nes tam tikras kiekis lietuviškų futbolo klubų sočiai sugeba išgyventi daugiausiai pusę sezono. Tas kiekis – daugmaž stabilus, nors šio klubo nariai dažnai keičiaisi.

Kas džiugina šiais metais (bent jau kol kas) – žmonių kiekiai stadionuose. Pirmam ture visuose stadionuose žmonių buvo daugiau nei tūkstantis. Daugiausiai Žalgirio rungtynėse (2500), o va Trakų-Granito skaičių statistikos skaičiuotojai akivaizdžiai pakoregavo. Užrašė 1500, nors filmuotoje medžiagoje tiek tikrai neatrodė. Marijampolės skaičius toks pats – 1500  galvų. O tai, prisiminus praeito sezono skaičius, yra visai neblogai. Tikėkimės, kad šis skaičius nebuvo lemtas vien netikėtos sezono pradžios lauke ir saulėtos dienos.

Siurprizai siurprizais, tačiau nugalėti Žalgirį bus žymiai sunkiau, nei buvo pralaimėti Bangai. Siekiant pralaimėjimo Bangai, teko atlikti keletą bjaurių klaidų prie savo vartų, kol Bangos puolėjas sugebėjo į vartus pataikyti. Antram ture pozityviam rezultatui reikės visos komandos pastangų. Vienintelis dalykas, kuriuo galime guostis – tai prisiminimas to, kas nutiko paskutiniame pernykščio sezono ture.

Galbūt derėtų atidžiai pažiūrėti Žalgirio rungtynes su Šiauliais, tačiau tingisi. Juolab, kad kolega iš kitos tvoros pusės tas rungtynes panagrinėjo taip profesionaliai, kad kažin ar ką naujo sužinotume. Kol kas Žalgiris turi ne mažiau bėdų nei Sūduva. Turi jų praktiškai visuose aikštės taškuose. Gynyba toli gražu negroja darniai – užtenka pažiūrėti pirmo turo santraukoje Šiaulių įmušto įvarčio aplinkybes. Net jei tuo metu aikštėje nebuvo vieno iš gynėjų, vis viena toks aplaidumas neatleistinas. Mat primena Sūduvos jaunimo cirkus, kuriais jie mus pernai vis palinksmindavo. Yra neaiškumų aikštės centre – panašu, kad naujieji žaidimo organizatoriai kol kas stokoja organizacinių sugebėjimų. Kas bus pagrindinis Žalgirio puolėjas toje komandoje taip pat dar nenuspręsta. Taigi, Žalgiriui teks pavargt, kol ims groti taip, kaip grojo pernai didesnę sezono dalį. Susižaidimo tempas priklausys ir nuo to, kaip Žalgiriui seksis žaisti artimiausius kelis turus – smagios pergalės gali įkvėpti, nemalonūs pralaimėjai formos kėlimo darbus gali mažumą sutrukdyti.

Nepaisant to, Sūduvos misija sekmadienį bus ne ką lengvesnė. Žalgiris bet kokiu atveju yra visais parametrais galingesnė komanda nei Sūduva (diskutuoti galima nebent dėl puolimo grandies, kurios, panašu, Žalgiryje kol kas nelabai ir yra). Žalgiris yra tokia komanda, kuri gali leisti sau lošti prastai, nes pirmai vietai reikalingą taškų kiekį vis viena surenka. Galim kalbėt apie tai, kad pernai aukso medalius Žalgiris laimėjo tik per plauką, tačiau reikėtų nepamiršti, kad juos laimėjo kone pusę sezono lošdami palyginus prastai.

Žaidimas su Banga parodė, kad pačiai Sūduva dar reikia labai daug, kad komanda pradėtų lošti pergalių link vedantį futbolą. Treneris komandos žaidimą vertino ne taip jau ir blogai, tačiau iš aukščiau puikiausiai matėsi, kad žaidimas kol kas nelimpa – net jei progos ir buvo kuriamos. Tiesą pasakius, vis dar yra sunkoka pasakyti kokio stiliaus futbolą Sūduva šiais metais mėgina lošti. Pirmam ture nebuvo nei gerai veikiančių kontratakų, nei įdomesnių perdavimų (išskyrus nebent Kovačevičiaus perdavimą Russo pačioje rungtynių pradžioje), visiškai nebuvo smūgių iš toli. Trūko pykčio ginantis, o pralaimėtas pozicijas Sūduvos žaidėjai pernelyg dažnai mėgindavo kompensuoti labai nesimpatiškomis pražangomis. Sūduva nerodė jokio agresyvumo aplink Bangos baudos aikštelę, ką puikiausiai įrodo vienas vienintelis baudos smūgis, kurį pirmo kėlinio pabaigoje visi neblogai atliko vienas iš Sūduvos serbų.

Bendram komands judėjimui trūko susiklausymo ir aiškaus plano. Vieną kitą į priešingą pusę nei juda kolega paleistą perdavimą dar gali pateisinti susiklausymo stoka (vis tik naujokų kieks aikštėje buvo daug), tačiau komandos žaidėjai dar nėra pasiskirstę funkcijomis bei vaidmenimis. Kad vis tai ateis – esu tikras. Tačiau kažin ar Sūduva iki sekmadienio spės virsti darniu mechanizmu.

Visko gali būti, kad Sūduvai žaisti su Žalgiriu bus netgi patogiau, nei su Banga. Pirmame ture Sūduva mėgino bravūriškai primesti Bangai spaudimą, atsimušė į kibią gynybą ir ant jos “pakibo”. Pačioje pradžioje įmušti nepasisekė, o kai Bangos pastatytą “tvorą” pagaliau šiaip ne taip perlipo, laiko buvo likę pernelyg mažai. Lošiant su Žalgiriu apie teritorijos ar žaidimo valdymą nėra ko nė galvoti. Šiandien Žalgiris nėra komanda, kuri Lietuvoje sugebėtų atiduoti priešininkui iniciatyvą. Nesugebėtų, net jei Zubas kumščiu grąsindamas verstų. Vadinasi, bus spaudimas nuo pirmų minučių.

Todėl svarbiausia bus tą spaudimą atlaikyti. O tai reiškia – žymiai rimčiau žiūrėti į gynybą, nei tai buvo daroma lošiant prieš Bangą, kuri įvartį mušti galėjo jau kokią penktą minutę. Neabejotina, kad Žalgirio puolimas judės visų pirma kraštais, o tai reiškia, kad pagalbos reikės ne tik vidurio gynėjams, bet ir Činikui su Kovačevičiumi, kuriems neišvengiamai teks mažiau makaluotis priekyje. Sūduvos gynybos lygis smarkiai priklausys nuo to, ar jau galės žaisti Isoda ir Šoblinskas. Bet kokiu atveju, saugų gynybiniai darbai sekmadienį bus itin reikšmingi. Galų gale, prieš tokią komandą kaip Žalgiris gynyboje kitaip ir nepažaisi, kaip dvigubindamas pajėgas kiekviename taške, kur tuo metu yra kamuolys. Beje, reikia pripažinti, kad su Banga Sūduvos gynyba nebuvo tokia jau bloga. Praktiškai visi gaisrai kildavo po neužtikrintų vieno žaidėjo veiksmų. Kadangi šis klausimas jau buvo aptartas, tai nesikartosiu.

Čia galima prisiminti pernykštės pergalės prieš Žalgirį receptą. O jis yra paprastas kaip trys kapeikos ir žemiau mūsų maloniam prisiminimui pateiktas filmukas tą akivaizdžiai rodo. Reikia maksimaliai pasiaukojančių visų komandos narių žaidimo gynyboje. Reikia geriau nei įprastai lošiančio vartininko. Ir reikia maksimaliai greito bei maksimaliai tikslaus žaidimo kontratakose.

Apie gynybą pakalbėjom, vartininko klausimas taip pat aiškus. Belieka tikėtis, kad Džiugas Bartkus loš su tokiu pat įkvėpimu, kaip ir anose rungtynėse. O štai greitai bėgančių priekin jaunuolių Sūduva turi. Tas yra svarbu, nes Žalgirio gynybos pajėgų privalumas – patirtis ir pozicinis sumanumas, o ne greitos kojos. Kažin ar verta mėgint kokį Šemberą apeit vienas prieš vieną, tačiau paritus kamuolį toliau, koks Baranovskis jį ratu apibėgt greičiausiai sugebėtų.

Įdomu, kas dėsis aikštės viduryje. Žalgiris kol kas ten turi bėdų. Tuo tarpu Sūduva – kas nėra būdinga mūsų komandos istorijoje – šiemet aikštės centrui turi kaip niekad daug neblogų žmonių. Ir net jei apie iniciatyvos perėmimą Sūduva tegali pasvajoti, tai racionalus žaidimas aikštės centre padėtų reguliuoti rungtynių tempą – karts nuo karto leistų atsipūsti ir priverstų priešininką tuščiai palakstyti paskui kalmuolį. Dėl tų pačių priežasčių svarbesnis bus ne Žalgirio spaudimas apie vidurio liniją (nes ten Žalgiris greičiausiai ir nebraižys žaidimo schemų), o kuo tikslesnis ir kietesnis žaidimas arčiau savų vartų, aplink baudos aikštelę.

Žinia, Sūduvos žaidėjų sekmadienio rungtynėms ypatingai motyvuot nereikės. Žaidimui su lyderiu visada yra nusteikiama papildomai. Juolab, kad ir Sūduvos komanda pilna žmonių, turinčių savas istorijas žaidimo prieš ar už šią komandą. Kad ir kaip bevartytum, Žalgiriui tai bus daugiau mažiau eilinės rungtynės, kurias tiesiog reikia laimėti. Atlikti darbą, taip sakant. Į principinio Žalgirio varžovo statusą šiais metais pretenduoja tik Atlantas. Ekranas, tokiam statusui pernai dar turėjęs teorinių teisių, jas visiškai prarado sezono bėgyje. O šiemet Ekranas jau nebe ta komanda, kuri sezonas po sezono imdavo aukso medalius.

Žalgiriui šios rungtynės bus visom prasmėm sunkesnės. Sūduvai sėkme būtų laikoma bet koks rezultatas išskyrus pralaimėjimą. Netgi pralaimėjimas minimaliu skirtumu nebūtų laikomas tragedija (kas yra tragedija lošiant prieš Žalgirį mes ir taip puikiai žinome). Žalgiriui gi tragedija būtų bet koks rezultatas, išskyrus pergalę. O kol sezonas neįsibėgėjęs, visko gali nutikti. Net jei pirmosios Sūduvos rungtynės racionaliai galvojantį žmogų verstų svarstyti tik pralaimėjimo tikimybę, kelti baltų vėliavų nėra jokio reikalo.

Reklama

31 Responses to “Laukiam: Žalgiris – Sūduva”


 1. 1 Varvalas 2014-03-14 12:05

  užkniso su tais rungtynių laiko kaitaliojimais – visą sekmadienį būsiu Vilniuje, bet dėl suplanuotų priemonių negalėsiu į rungtynes nueiti. Teks paslapčiomis į futbolotv pasižiūrėti (geriausiu atveju). Siūlau išvis daugiau rungtynių žaisti naktį, nes mažiau kitų iš anksto numatytų reikalų būna ir jokie tvarkaraščio kaitaliojimai nelabai pakenks.

  • 2 carlos 2014-03-14 13:18

   čia jau reikia kaltinti, kažkokią kreivą sutartį tarp lff ir ltv, nes tik pas mus būna, kad kažkokiu būdų sprendimas transliuoti rungtynes tampa netikėtu ir tik prieš savaite sužinomu įvykiu (mano versija išvis yra, kad visi laikai yra sudaryti ligtais transliacijų nebūtų ir keisis jei jos bus,nors betn šiame ture nuspėti, kokias rungtynes rodys tai hmmm įmanoma buvo)…

 2. 3 p.o.p. 2014-03-14 13:35

  suprantu, kad lyg ir smulkmena tai, tačiau velniškai užknisa. esu tikras, kad galima visa tai normaliai ir iš anksto suderint – juk ir televizijos programas ne prieš pora dienų sudarinėja – tačiau niekas to daryt nė nebando. greičiausiai apskritai ten nieks nesikalba – vienas braižo tvarkaraštį ir apie nieką daugiau negalvoja, o kitas – parareliai šnekasi su televizija:) kartais planai sutampa, o kartais – ne:)

 3. 4 bronius 2014-03-14 13:49

  mano versija išvis yra, kad visi laikai yra sudaryti ligtais transliacijų nebūtų ir keisis jei jos bus

  – Tai keblus dalykas, priklausantis nuo nemažo kiekio faktorių. Justas Garliauskas (Pradas Media) yra tarpinė grandis tarp LFF ir LRT bei sprendžia daugelį su A lygos organizacija susijusių klausimų, bet ir jis nėra visagalis tokioje situacijoje, kai LRT tiesiog trūksta technikos. Šiuo metu LRT yra dvi kilnojamos TV studijos (KTS), kurios gali rodyti futbolą (KTS-1 ir KTS-3). Jos turi pakankamą kamerų kiekį, pakartojimų mašinas ir kompus kompiuterinei grafikai. Jei abu KTS’ai prieš kelis mėnesius buvo užrezervuoti šį šeštadienį kitam filmavimui, futbolui ir seneliukams su tvarkaraščiais ant sienų teks pakentėti..

 4. 5 bronius 2014-03-14 13:58

  vienas braižo tvarkaraštį ir apie nieką daugiau negalvoja, o kitas – parareliai šnekasi su televizija:) kartais planai sutampa, o kartais – ne:)

  – Ne visai taip. Padėtis daug geresnė nei prieš kelis metus ir šiuos dalykus jau sprendžia žmonės, kurie neabejingi futbolui, bet yra situacijų kai nieko nepadarysi (žr .aukščiau).. O LRT Kultūros kanalo tinklelis nėra toks nepajudinamas kaip LRT pagrindinės programos – praeitais metais ne vieną kartą dėl futbolo Kultūros tinklelis buvo pastumdytas pastarojo naudai.

 5. 6 p.o.p. 2014-03-14 14:08

  broniau, aišku, didelės tragedijos čia nėra. šita situacija panaši į tą, kurioje ką tik buvau. stoviu parduotuvėje, eilėje koks dešimt žmonių, o kasininkė viena. stovi žmonės ir murma nepatenkinti. o galbūt parduotuvę ištiko koks nors globalus kataklizmas – kasininkų komandai vidurius paleido ar dar kas. bet žmonės tą akimirką eilėjo stovintiems nerūpi, todėl jie ir murma.

  Spėju, gal ir murmesio dėl nukeltų rungtynių nebūtų, jeigu raštas apie tai prasidėdų “Atsiprašome futbolo mylėtojų, tačiau esame priversti perkelti rungtynių laiką“. Dabar gi A lygos svetainėje info apie tai išvis neradau, LFF svetainėje jos gerokai paieškot reikia, o ir ten, kur yra, tėra formalus, biurokratinis informavimas.

 6. 7 bronius 2014-03-14 14:26

  Taip, dėl šito 100% sutinku.

 7. 8 Remis 2014-03-14 16:09

  broniau, kaip čia gaunasi, jei, kaip sakai, “abu KTS’ai prieš kelis mėnesius buvo užrezervuoti šį šeštadienį kitam filmavimui“, Pikčilingis, darydamas tvarkaraštį vos prieš mėnesį, sugebėjo nežinoti, ar rezervuota, ar nerezervuota. Apskritai, jei sutarė su televizija dėl kažkokio konkretaus laiko, tai tegu ir sustato kiekvienam ture tas vertas dėmesio rungtynes į tą laiką. Negalės TV rodyti, futbolo.tv parodys.

 8. 9 bronius 2014-03-14 16:30

  Nežinau, reiks pasiklausti.

 9. 10 z 2014-03-15 17:26

  Broniau, o kokia situacija su HD kts’uose, prieš sezona sakė rodysmir lrt HD biskį

 10. 11 bronius 2014-03-15 23:57

  Ne anksčiau kaip nuo birželio.

 11. 12 voleur 2014-03-16 19:34

  Nesigadinkit nervų nežiūrėkit pornografijos, dar nesibaigė pirmas kėlinys o jau……………

 12. 13 Anonimas 2014-03-16 20:31

  sezono rungtynės!

 13. 14 Anonimas 2014-03-16 20:37

  :D

 14. 15 Anonimas 2014-03-16 20:39

  jei ne klystu, tai didžiausiu skirtumu pralaimėtos Sūduvos rungtynės nuo 2001 metų (tik Glazgo “Celtic“ buvo pralaimėta 8:1), gėda, po tokio rezultato Gvildžio vietoje palinkėčiau sėkmės ir eičiau savais keliais…

 15. 16 juokas 2014-03-16 20:43

  Rytoj atsibudus pirma zinia turi buti kad Gvildys ne Suduvos treneri

 16. 17 kitas Juozas 2014-03-16 20:47

  na manau, tai gėdingiausias pralaimėjimas komandos istorijoje. tokiu pat rezultatu pralaimėti Glazge nėra tragedija, bet Vilniuj…

 17. 18 Draugas 2014-03-16 20:50

  Nieko nesupratau :D kaip ataka taip ivartis :D

 18. 19 Remis 2014-03-16 20:51

  Štai ką reiškia Urbą iš sudėties išimti.

 19. 20 Žiūrovas 2014-03-16 20:53

  Gynyba turėtų atsistatydinti, kartu su treneriu graudu buvo žiūrėti

 20. 21 griezhtas 2014-03-16 21:05

  Gvildi mest butu kvailiausias sprendimas, nes tai treneris kuris sukure pernai metu galo suduva. Mesti reikia (manau Gvildziui tam uzteks kiausu, kaip kad uzteko Ledesmos isvijimui):
  1. Andzelkoviciu (visiskai beprasmis ir ne i tema pirkinys, speju “asmeniniu VM pageidavimu“ atsirades) nes gintis tingi, o visa jo nauda, kad tik stabdo zaidima savo pavarinejimais ir pagalvojimai, kur pasuoti. Zodziu niekaip neisipaiso i pernykstes greitos suduvos stiliu ir siaip sanatorinio stiliaus ambasadorius;
  2. Vaskela irgi absoliutus nulis, nei stengiasi, nei gebejimu turi, be to uz ji tiek Kiselevkis, tiek Chvedukas toj pozicijoj geriau zaidzia.

  Ismetus uz ju algas nusipirkti centro gyneja ar du (nes su urba viskas aisku, Isoda po traumos neatsigaves negrojo, o Ugge siaip jau krasto gynejas) ir tikra atramini, nes Chvedukas atraminio pozicijoj negroja, jo vieta yra po zaisti po puoleju. Visiem kitiems uzteks gerai velniu duoti.

 21. 22 axsel 2014-03-16 21:05

  pornografija turi buti uzdrausta

 22. 23 jojo 2014-03-16 21:07

  Cia jau nejuokinga.. Daug metu kurta komanda su garbinga istorija. Galima pralaimeti bet ne taip gedingai.

 23. 24 Anonimas 2014-03-16 21:31

  hmm rimtai kazkas dar treneri ginat?? Kad komanda psihologiskai visiskai neparuosta buvo kai tik prasileido 1 gola ir suluzo visas zaidimas visoms varzyboms.

 24. 25 griezhtas 2014-03-16 21:39

  neginsim trenerio kai pasakysi, bent viena geresni kandidata vietoje jo.

 25. 26 Juozas 2014-03-16 21:41

  Treneris turi likt vietoje, nebesvaikit. Praeita sezona startas irgi labai sunkus buvo. Reik tiesiog gynyba stiprinti.

 26. 27 Anonimas 2014-03-16 21:53

  Valdas urbonas ligtais be klubo nebent praziopsojau ka nors. Tas pats Narbekovas tik jaunius treniruoja tai ir butu galima pakalbinti

 27. 28 Anonimas 2014-03-16 22:16

  Kas del leto starto tai leiskit primint kad Suduva buvo viena is 3 komandu kurios uzsienyje dare stovykla,.

 28. 29 liukas 2014-03-16 22:52

  Ir vel lipama ant to pacio greblio. Pagal sudeti komanda kaip ir gera. Bet ji nezaidzia. Kas kaltas? Ir tai jau kartojasi ne pirmi metai.

 29. 30 rolas 2014-03-17 02:53

  o tu pasvilpauki bernioke ,,,

 30. 31 vibucvyavis@gmail.com 2014-07-05 17:59

  grow your penis today, visit our website to buy viagra.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,885 hits
Reklama