Šiauliai, Trakai ir kiti reikalai

2014-21Trakai šiemet yra visiškai kita komanda, nei Sūduva matė pernai.

Sunkiai ir kiek chaotiškai žaisdama, Sūduva vis tik pasiėmė pirmuosius tris taškus praeitame ture. Taip, varžovas buvo gan vidutiniškas – vienas silpnesnių šio sezono lygoje. Tačiau prasta Sūduvos sezono pradžia jėgas mažumą aplygino, todėl pirmoji pergalė nebuvo tokia lengva, kokia galėjo būti kitomis aplinkybėmis.

Ypač klampus buvo pirmasis kėlinys, kurį Sūduva sužaidė įsitempusi ir susikausčiusi. Kiek rimčiau iniciatyvą Sūduva perėmė tik į kėlinio pabaigą, tačiau tai buvo labiau masyvi teritorijos persvara. Žaidybine prasme Sūduva nieko ypatingo nepasiekė. Tiesa, jei būtų išnaudotos dvi šimtaprcentinės kėlinio progos (Andelkovičiaus pendelis ir Russo-Radzinevičiaus-Broko situacija), reikalai būtų buvusi visiškai kitokie.

Kas ir nutiko pačioje antro kėlinio pradžioje. Po pirmo įvarčio Sūduva ėmė žaisti gerokai laisviau. Pamažu pradėjo paišytis kažkas panašaus į protingą futbolą, į šiokias tokias kombinacijas ir į pernykštį sezoną primenančias kontratakas. Taigi, akivaizdus faktas – kai komanda išnaudoja progas ir muša įvarčius, tai ir žaidimas lengviau eina. O kai žaidimas lengviau eina, tai ir rezultatą pasiekti paprasčiau, ir mums žiūrėti yra smagiau. Taip sakant, futbolo elementorius.

Džiūgauti dar anksti. Nors antrą kėlinį matėme į save panašesnę komandą, tačiau žaidybinio broko dar tiek, kad ir trims komandos pakaktų. Ir prie savo vartų, ir aikštės vidurye, ir puolime.

Aš sakyčiau, kad Sūduvą kol kas kankina dvi esminės bėdos. Visų pirma, žaidėjai nejaučia vienas kito. Dauguma klaidų yra būtent tokio stiliaus. Iš pirmo žvigsnio atrodo, kad eina tiesiog netikslūs perdavimai, tačiau pažiūrėjus atidžiau, matosi, kad kamuolį perduodantis galvoja viena, o adresatas – ką kitą. Kad ir Andelkovičiaus aštrus perdavimas antram kėliny, berods, Baranovskiui, į dešinį kraštą. Serbas meta kamuolį teisingai – į laisvą plotą. Baranovskis – pradeda bėgti per vėlai ir bėga per lėtai. Matyt laukė tradicinio perdvimo į kojas, o ne į tuščia erdvę. Rezultatas – iš pirmo žvilgsnio – “per stiprus perdavimas”. O iš tikro – mažumą skirtingas dviejų žaidėjų futbolo elemento supratimas. Taip pat dažokai Sūduvos žaidėjai nepasidalina “ploto” – šoka keliese prie kamuolio vienas kitam trukdydami arba išsidėsto taip, kaip gudresnis priešininkas vienu elementariu perdavimu sugeba 3-4 mūsų žaidėjus atkirsti.

Iš to plaukia antroji bėda. Dėl to, kad žaidėjai “nesikalba” (plačiąją prasme) ir žaidime yra labai daug techninio broko, sunku pasakyti, koks yra trenerio planas. Įvyko trys rungtynės, o vis dar neaišku, kokio stiliaus futbolą šiais metais Sūduva ketina žaisti. Mes visi, be abejo, norime pernykščio sezono pabaigos tęsinio, tačiau korekcijos neišvengiamos. Vis tik pagrindinėje sudėtyje pasikeitė nemažai žmonių, todėl ir žaidimas turi mažumą adaptuotis prie naujokų. Ypač, kai tie naujokai yra pakankamai reikšmingi veikėjai aikštėje. Daug laiko aikštėje praleidžiantys Russo, Andelkovičius, Kovačevičius ir Činikas neišvengiamai turi įtakos komandos žaidžiamam futbolui.

Berods iš ketvirtos Italijos lygos klubo į Sūduvą persikėlęs Russo kol kas tarp naujokų spindi ryškiausiai ir kiekvienose rungtynėse yra matomas ne vien dėl savo garbanotos galvos. Kovačevičius su Činiku kol kas dar neparodė, ką iš tikro moka. Gynėjus kol kas apskritai vertinti sudėtinga – turint omeny, kiek bankių Sūduva jau praleido. Vaskelos situacija panaši – laiko jis gauna, tačiau kaip nors ryškiau kol kas neišsiskiria. Kiek akys pro sniegą ir rūką įžiebė, antram kėliny su Žalgiriu lyg ir neblogai bėgiojo Grigaravičius, tačiau kol kas vietos pagrindinėje sudėtyje jis dar neišsikovojo.

O daugiausiai šnekų kol kas sukasi aplink serbą Andelkovičių, kuris galėtų pretenduoti į geriausių visų laikų Lietuvos legionerių dešimtuką. Šis žaidėjas visada buvo pastebimas, tačiau į Sūduvos schemas kol kas ir jis padoriau dar neįsipaišė. Tik, galvoju, kol kas reikėtų pamiršti tokį prikišamą palyginimą su kitu “vienu geriausių visų laikų legionierių” – kad ir kaip šiuos žaidėjus lyginti norėtųsi. Brazilas ir serbas – skirtingi dalykai. Andelkovičius kol kas komandai neduoda tiek, kiek galėtų, tačiau reikia turėti omeny ir tai, kad pati komanda kol kas lošia chaotišką futbolą. Akcentuoti, kad visi serbo perdavimai netikslūs taip pat nekorektiška, nes panašius netikslumų kiekius per rungtynes kol kas atlieka kone kiekvienas Sūduvos žaidėjas. Neįmušė serbas pendelio? Nieko tokio. Tiesą sakant, Gvildys apskritai jam šią misiją patikėjo. Kol žaidėjas komandoje kojų dar padoriai neapšilęs, nevertėtų štai taip rizikuoti. Šiauliams mušti turėjo Radzinevičius. Ne todėl, kad muša geriau nei Andelkovičius, o dėl to, kad jis ir šiemet yra ryškus komandos lyderis.

Nepaisant netikslumų ir prašauto pendelio su Šiauliais Andelkovičius buvo žymiai ryškesnis, nei pirmose dvejose rungtynėse. Galbūt tam įtakos turėjo dar vienas trenerio perstumdymas – aiškaus pagrindinio vienuoliktuko Darius Gvildys vis dar neišsirinko. Su Šiauliais pirmą kartą aikštėje pasirodė Bagdanavičius, pridarė krūvą klaidų ir įvartį įmušė. Činikas buvo pastumtas į atraminio saugo vietą ir tai buvo akivaizdžiai teisingas sprendimas. O va Andelkovčius nustumtas į priekį, tiesiai po Radzinevičiumi. Tas irgi buvo teisinga.

Štai tiek šnekos. Jokių išvadų daryti kol kas nėra prasmės. Kaip ir paišyti kokias nors labiau apčiuopiamas žaidimo su Trakais prognozes. Trakai bus stipresni už Šiaulius – čia faktas. Trakai prisirinko patyrusių vidutiniokų, kuriuos kažkas netgi mėgino “į A lygą sugrįžtančiomis žvaigždėmis” pavadinti. Deja, netgi Šemberas nėra žvaigždė, ypač pastaraisiais metais, ką čia kalbėt apie Miceiką ar Lukšą. Žaidėjai patyrę, todėl gintis ir vėl teks maksimaliai atidžiai. Tačiau greitas Sūduvos žaidimas ir patiems Trakams gali būti labai pavojingas. Vis tik netikėtos Trakų lygiosios su Žalgiriu buvo ne tiek Trakų nuopelnas, kiek serialas apie tai, kaip Žalgirio žaidėjai nemuša įvarčio iš patogiausių padėčių, kurių turėjo visą kalną abejuose kėliniuose. Prisiminti pernykštes liūdno likimo Sūduvos rungtynes su šia Trakais taip pat nėra prasmės – Trakai šiemet yra visiškai kita komanda. O reikalai turnyrinėje lentelėjo Sūduvai kol kas labai palankūs. Šiais metais kaip niekad daug lygiųjų, todėl du Sūduvos pralaimėjimai labai toli nuo lyderių mūsų komandos nenusviedė. Žiūrėsim, kaip čia bus toliau.

17 Responses to “Šiauliai, Trakai ir kiti reikalai”


 1. 1 Kuzma SS 2014-03-26 10:03

  Tikėjom, tikim ir tikėsim komanda. Nors varžovas ir ne itin lengvas, bet šiame sezone lengvų ir nebus. Sėkmės

 2. 2 p.o.p. 2014-03-26 10:18

  jei Sūduva loš greitai ir nesivels į pseudopozicinį kamuolio voliojimą – viskas bus gerai.

 3. 3 Favoritas 2014-03-26 10:48

  Su Trakais tikrai lengva nebus, ypač po jų lygiųjų su Žalgiriu. Bet kaip kažkas jau minėjo, kad mes trenkėmės veidu į plastiką Vilniuje, tai gal Trakai klimps mūsų žolėje :)
  Neigiamoms emocijoms po pirmų 2 rungtynių atslūgus galima pasidžiaugti tuo, kad visos komandos dalina taškus į kairę ir dešinę :) Viskas Sūduvos rankose! Susitiksim stadione ;)

 4. 4 p.o.p. 2014-03-26 10:59

  Nežiūrėjau viso Žalgirio ir Trakų žaidimo, tačiau santraukos pakanka, kad pamatytum, jog jei Žalgiris būtų Trakams įmušęs bent pusę idealių progų (kaip kad buvo jiems žaidžiant prieš Sūduvą), tai ir rezultatas būtų į musiškį panašesnį arba bent jau į vakarykštį su Atlantu.

  • 5 akva 2014-03-26 13:38

   Matai popai, žalgiris tą savo persvarą ir progas susikūrė tik per paskutines 15 minučių, kai žaidėjams pradėjo traukt kojas. Kaip bebūtų, abiejų komandų pasiruošimas sezonui nelygiavertis. Bet šiaip, taktiškai trakai su žalgiriu atrodė tikrai brandžiai. kitaip tariant, daug brandžiau nei sūduva.

   • 6 p.o.p. 2014-03-26 14:00

    tai kad ir pirmam kėliny ten visko prie trakų vartų buvo. aišku, nėra ko čia kabinėtis – kol kas tai yra vienintelė komanda, iš žalgirio taškų atėmusi. o tai jau yra daug.

 5. 7 Aladinas, raganų medžiotojas ir futbolo pranašas 2014-03-26 11:34

  Russo tarp kitko negalima vadinti kažkokiu turistu iš ketvirtos lygos. Jis kurį laiką buvo Modenoj, Serie B. Ten nedebiutavo, bet labai daug kartų buvo ant suolo ir sužaidė vienas Italijos taurės rungtynes už pirmą komandą. Paskui žaidė nemažai Serie C.

 6. 8 p.o.p. 2014-03-26 11:48

  na na, tiksliau tuomet reikėtų. nes viskas, ką man pavyko išpešt yra tai, kad paskutinis jo klubas buvo ketvirtoj lygoj, o priešpaskutinis – dar žemiau (aukščiausia mėgėjų futbolo pakopa). modenoje jis buvo prieš ketverius metus. suprask teisingai – neturiu jokio noros kaip nors įžeisti ar nuvertinti žaidėją. sakau priešingą dalyką – keista, kad žaidėjas iš ketvirtos Italijos lygos Lietuvoje atrodo puikiai. Čia greičiau špilka kai kuriems jo kolegoms ir specialistams, kalbantiems apie kasmetinį lietuviško futbolo “atgimimą“.

 7. 9 Favoritas 2014-03-26 12:09


  Puikiai tinka ir Marijampolei tik dar reikia pridėti “pasėdėkit dar 5min jei norit pamatyti paskutinį įvartį: :)

 8. 10 Varvalas 2014-03-26 13:58

  kokias nuorodas jus spaudinejate toje futbolotv svetaineje? Nu nieko ten man simet nerodo. Ijungia toki tablo su ivarciu autoriais. Na dar galiu pasiziureti komandu sudetis. Tos visos raudonos aktyvios nuorodos i nieka nevercia. Tiesa, vienakart kitu loptopu buvau pasijunges tradiciniu pernyksciu budu, taciau dabar jo kelioneje neturiu pasiemes? gal cia mano narsykle kalta?

 9. 11 p.o.p. 2014-03-26 14:08

  chm, keista – dar kartą pasitikrinau – viskas ten puikiausiai veikia (ir visą laiką veikdavo). o va telefone tą svetainę varto gan sunkiai. bet jei tu ieškai internetinės transliacijos galimybės, tai nepamiršk, kad futbolą lygiai taip pat rodo ir alygos svetainė, kuri ir telefone kruta geriau

 10. 12 bronius 2014-03-26 14:21

  koks nors Flashas nesuinstaliuotas tiesiog

 11. 13 Varvalas 2014-03-26 14:27

  aciu – supratau, kad problemos mūsyse :)

 12. 14 E. 2014-03-26 21:53

  zaidimo iranki ipirdolino kaip pridera-laiku.galejo isjunkt lempas anksciau,gal ir nebutu buve to ivarcio.

 13. 15 Remis 2014-03-26 22:09

  Ot sušvilpta Sūduva – gadina visas mano priešsezonines prognozes.

 14. 16 M 2014-03-26 22:13

  Vėl grįžtam prie balionų į priekį. Ko gero, teks pradėt mokytis futbolą žaist.

 15. 17 kitas Juozas 2014-03-26 22:24

  tragedija.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits