7: KRUOJA 1:1 SŪDUVA

2014-35

Išvada. Vis dar nieko gero. Sūduva nežaidė nei labai gerai, nei labai blogai. Buvo gražių akimirkų, buvo ir beviltiškų. Kol kas Sūduva žaidžia kaip tipiška lentelės vidurio komanda – tokį suveltą, sunkų futbolą, kuriame trūksta minties ir įdomesnių, nestandartinių sprendimų. Šioks toks progresas jaučiamas – galų gale, komanda nustojo pralaimėti. Tačiau ir laimėti dar nepradėjo. Suprantama, kad įsibėgėjimui laiko reikia, tačiau su kiekvienu turu laiko tam lieka mažiau, o likusios komandos pamažu nuo Sūduvos tolsta. Žodžiu, padėtis vis dar tragiška. Rato pabaigai liko silpnesni varžovai, tačiau jau greitai ir vėl teks lošti su šiandieniniais lygos lyderiais. Ir jei iki to laiko Sūduva savo žaidimo rimčiau nesuremontuos, žaidimas su galingesnėm komandom gali mūsiškius nugramzdinti į dar vieną dugną.

Pirmas kėlinys. Šiemet analizuojant Sūduvos rungtynes standartiškai tenka pradėti nuo Sūduvos startinės sudėties, kuri kaskart būna vis kitokia. Šios rungtynės – ne išimtis. Russo, Bagdanavičius, Andelkovičius, Kdouh ir Snapkauskas – štai praeitų rungtynių startinės sudėties žaidėjai, kurie šiandien aikštėje nepasirodė. Vietoje jų išėjo Isoda, Vaskela, Kovačevičius, Grigaravičius ir Kiselevskis. Rungtynių komentatorius minėjo, kad Andelkovičius turi traumą, Snapkauskas – serga. Russo, geriausiai atrodantis krašte, buvo paaukotas Grigaravičiaus labui. Kdouh visai teisingai užleido vietą Vaskelai, nes žaidimas dviem puolėjais prieš Ekraną visiškai nepasiteisino. Kiselevskio siuntimas dirbti atraminiu saugu buvo teisingas. Tad vienintelis galvą kraipyti verčiantis keitimas – Kovačevičius vietoje iki šiol visai neblogai lošusio Bagdanavičiaus. Tačiau tai nėra baisu – vienas mažiau suprantamas keitimas šiais metais jau leidžia sakyti, kad ypatingų eksperimentų sudėtyje nebuvo.

Kitas įdomus dalykas – Sūduvai neprireikė pusvalandžio iki pirmo smūgio į vartus. Šį kartą jau 43 sekundę įvartį galėjo mušti Radzinevičius, paleidęs iš toli labai pavojingą smūgį. Greičiausiai įvartis ir būtų kritęs, jei kamuolys būtų nulėkęs kokiu metru į šoną. Tačiau ir einantį vartų viduriu Matuzas šį kamuolį labai sunkiai permetė per skersinį. O iš Tomo labai norėtųsi daugiau tokių smūgių – iš toliau, nestabdant kamuolio. Nes tokius smūgius Tomas puikiai moka atlikti.

Beje, ši Tomo proga galėjo iš esmės pakeisti įprastą Sūduvai rungtynių schemą. O kad įvarčio nebuvo, toliau viskas vyko įprastu būdu. Sūduva itin energingai pradėjo rungtynių pradžią ir kokias 20 minučių visiškai vyravo aikštėje. Sūduva tas minutes sulošė iš tikro neblogai – piktai spaudė Kruoją aikštės viduryje, neleido nieko doro nuveikti priekyje ir masyviai atakavo. Deja, visa kita irgi buvo standartiška. Masyvios Sūduvos atakos jokios ypatingos naudos neduodavo, nes paskutinėse atakos stadijose mūsų komanda vis pritrūkdavo aštrumo – perdavimo, smūgio ar prasiveržimo. Nieko nuostabaus, kad žaidžiant taip energingai ir nepasiekiant jokio rezultato, galų gale ateina šioks toks išsikvėpimas.

Antroje kėlinio pusėje jau Kruoja pradėjo lošti padoriau, o Sūduva mažumą aprimo. Kruoja vis dažniau ėmė lankytis Sūduvos pusėje ir netgi vieną kitą progą susikūrė. Kaip paaiškėjo netrukus, Sūduvai toks žaidimas iš tikro buvo patogesnis. Sūduva labai sunkiai tebežaidžia pozicinį futbolą. Kamuolį aikštės viduryje mūsų komanda jau sugeba palaikyti ir priešininkų pusėje pasipasuoti jau gali. Tačiau minčių užbaigiant atakas Sūduvai vis dar skaudžiai trūksta. Tiesą pasakius, visos komandos, su kuriomis Sūduva šiais metais lošė (įskaitant ir Kruoją), puldamos sugeba sulošti aštriau už mūsiškius. Čia nekalbu apie kokias nors ypatingas kombinacijas ar super-kosminį individualų žaidimą. Kalbu apie elementariausius įkirtimus į baudos aikštelę ir savalaikius perdavimus įkertantiems žaidėjams. Kruoja antram kėlinį ne vieną kartą mūsiškiams rodė, kaip tai reikia daryti. Tuo tarpu Sūduva per visas rungtynes turėjo ko gero tik dvi įdomesnes atakas – abi antram kėliny. Vienu atveju, puikiai perdavimu iš gynybos buvo išvestas Tomas Radzinevičius, kitu atveju po kelių pasų į tobulą padėtį smūgiui buvo pastatytas Baranovskis. Bet apie šias situacijas pakalbėsime vėliau.

Taigi, Kruojai išlyginus žaidimą, Sūduvai atsirado galimybių kontratakoms. Ir viena jų pasibaigė puikiu įvarčiu. Linksma, nes įmušė Sūduva lygiai taip pat, kaip ne vieną kartą šiais metais pati praleido. Pirmiausia buvo perimtas kamuolys prie savo vartų ir greitais judesiais atkirsta Kruojos gynyba. Radzinevičius iš krašto atliko perdavimą Brokui į centrą, kuriam keli Kruojos leido ramiai kamuolį susitabdyti, gerai pasidėti ant kojos ir mušti. Smūgis buvo stiprus ir tikslus – praėjo prie pat virpsto. Štai taip optimistiškai baigėsi pirmasis kėlinys. Ir niekas nerodė, kad antrajame Sūduvos laukia nelaimės. Praleidusi įvartį Kruoja lyg ir metėsi priekin, tačiau nieko ypatingo demonstruoti nepradėjo.

2014-36Baranovskis švaisto vieną geriausių Sūduvos progų. 

Antras kėlinys. Deja, pirmas 15 antro kėlinio minučių Sūduva sulošė tragiškai. Kruoja ėmė spausti, o mūsiškiai visiškai pasimetė. Ir esmė čia net ne praleistame įvartyje. Jis buvo labiau atsitiktinis, nei Kruojos laimėtas. Esmė tame, kad Kruoja ėmė kurti progą po progos, o mūsų gynyba pradėjo smarkiai braškėti. Štai čia ir vėl pasirodė Sūduvos nepasirengimas. Psichologinis, strateginis ir taktinis. Mūsiškiai gynyboje lošė neatsakingai ir neatsargiai. Nepaisant masyvaus Kruojos puolimo, Sūduva gynybon neatitraukė daugiau žmonių, nesutankino gretų. Todėl ir Kruojos progos kildavo elementariose situacijose, kai būdavo laimimos eilinės dvikovos arba kai mūsiškiai ir vėl poziciškai nesugaudydavo labai jau elementarių Kruojos puolimo žingsnių.

Beje, tos 4-5 Kruojos progos kaip diena nuo nakties skyrėsi nuo 2-3 Sūduvos progų antrame kėlinyje. Kruoja kone kaskart sugebėdavo pramušti į vartus. O tai reiškia tik vieną – pasyvią gynybą. Todėl šį kartą galima Džiugui Bartkui padėkot, kad nebuvo praleista daugiau įvarčių. Tuo tarpu Sūduvos atakos smūgiais į vartų plotą antram kėlinyje taip nė karto ir nepasibaigė. Į vartų plotą antrame kėlinyje pataikė vienintelis Vaskela, tačiau ir jo smūgis buvo toks, kad jokio pavojaus nekelė.

Nepaisant to, Sūduva turėjo dvi šimtaprocentines progas. Tokias, kokių Kruoja taip ir nesugebėjo sukurt. Abi jas jau minėjau ir abi pasibaigė liūdnai.

Pirmas buvo Tomo Radzinevičiaus išbėgimas beveik vienam prieš Matuzą. Puikus pasas iš aikštės gilumos ir puikus Tomo judesys su kamuoliu. Šalia buvo du Kruojos gynėjai, tačiau Radzinevičius sugebėjo ne tik kamuolį pasiimt, bet ir susisukt taip, kad gynėjams teko jį vytis. Deja, Tomas padarė dvi klaidas.

Mušti reikėjo iškart, nuo baudos aikštelės linijos. Ant kulnų lipte lipo Kruojos gynėjai. Atstumas tarp Tomo ir jų buvo toks, kad koks nors veiksmas iš gynėjų turėjo būti. Ir jis nutiko – Radzinevičius buvo švelniai pastumtas rankomis į nugarą, prarado greitį, atleido kamuolį ir situaciją sukomplikavo. Vartininkas buvo per arti ir beveik nugriuvęs po kojomis, kad galėtum tikėtis prasimesti kamuolį pažeme.

Tad smūgio momentas buvo praleistas. Tomas dar turėjo šansą suvaidinti pendelį – po akivaizdaus stūmimo į nugarą galėjo kelti rankas viršun ir dramatiškai kristi visu balsu šaukdamas. Tiesą pasakius, čia net nesąžiningu žaidimu jo apkaltint negalėtum, nes stumiamas jis buvo. Arba galėjo mėgint kamuolį persimest per vartininką – toks veiksmas taip pat greičiausiai būtų pasibaigęs pražanga, nes Matuzui būtų tekę kelti rankas, kurios greičiausiai būtų įsipainiojusios per jį šokančio Radzinevičiaus kojose. Suprantu – labai lengva aiškinti žiūrint rungtynes iš šalies ir visai kas kita, kai esi aikštėje. Kai situacija per sekundę pasikeičia kelis kartus. Tačiau tokios situacijos paparastai ir būna lemiančios rungtynių baigtį.

Jei dėl Radzinevičiaus progos galima ginčytis ir diskutuoti, tai Baranovskio proga neviltį varo. Jau po praeito sezono išsamiai kalbėjome apie tai, kad pagerinęs savo smūgio techniką šis žaidėjas galėtų tapti vienu rezultatyviausių Sūduvoje ir vienu pavojingiausių Sūduvos priešininkams. Šis žaidėjas turi unikalų sugebėjimą nuolat atsidurti smūgiui tobulose padėtyse. Šiuo sugebėjimu Baranovskį net su Valskiu galima būtų lyginti.

Tačiau Baranovskis kaip skaldė kamuolius dievui į langus iš idealiausių padėčių, taip tebeskaldo ir šiais metais. Nors užmuškit, bet nesuprantu, kodėl žaidėjas išvadų nedaro. Jei jau smūgio gero neturi, tai pasilik kaskart po treniruotės ir atlik jų pora šimtų. Ir per pora savaičių bent kas antrą kartą pataikysi į vartus. Aišku, šiandieninės situacijos baigtį gal net labiau lėmė ne pats smūgis, o karštas žaidėjo būdas. Baranovskis buvo baudos aikštelėje visiškai vienas ir galėjo ramiai kamuolį susistabdyt ir ramiai mušt. Smūgiuot iš eigos netgi nebuvo didelės būtinybės. Jo padėtis buvo tokia, kad galingo smūgio nereikėjo – reikėjo tikslaus smūgio kryptimi, kuri būtų nepasiekiama vartininkui.

Galbūt ir nevertėtų taip išsamiai analizuoti Sūduvos progų. Tačiau kai tų progų komanda sukuria po 2-3 per rungtynes, jos tampa aukso vertės. Jos ir lemia, kad per 7 turus Sūduva pasiekė tik vieną pergalę. Tik du kartus įmušė daugiau nei vieną įvartį ir tris rungtynes apskritai neįmušė. Stringantis Sūduvos puolimas vis dar yra didžiausia Sūduvos bėda. Sūduva taip sunkiai ir retai kuria progas įvarčiui, kad visiems be išimties priešininkams tampa psichologiškai lengviau prieš mūsų komandą lošti. Mat jie labiau pasitiki savo jėgomis ir daugiau žmonių gali paleisti į puolimą.

Aišku, bėda viena nevaikšto. Sūduva turi ir kitų problemų, kurios galbūt nėra tokios pastebimos, nes neturi tiesioginės reikšmės rungtynių rezultato pokyčiui. Tačiau bendrame rungtynių audinyje jos fundamentaliai mažina komandos galimybes. Viena, Sūduva vis dar beviltiškai pralaimi aukštus kamuolius aikštės viduryje. Dauguma Bartkaus ar gynėjų balionų atitenka priešininkams. O tai reiškia, kad beprasidedanti ataka tuoj pat baigiasi ir visiems tenka skuosti atgal.

Kitas dalykas – standartinės padėtys. Jose mūsų Sūduva – visiškai bedantė ir ne dėl to, kad komandoje trūksta galva galinčių lošti žaidėjų. Komandoje visiškai nėra žmonių, kurie padoriai galėtų kamuolius pakelti po baudos smūgių ar kampinių. Šiandien tą darbą dirbo Brokas (pirmame kėlinyje) ir Russo (antrame kėlinyje). Galbūt ne viską tinkamai suskaičiavau, tačiau man pasirodė, kad nė vieną kartą kamuolys taip ir nebuvo tinkamai pakeltas. Dažniausiai Sūduvos žaidėjų smūgiai būdavo “per trumpi” ir atsimušdavo į pirmasis gynybines gretas taip ir nepasiekę to žaidėjų katilo, iš kurio paprastai ir nutinka smūgiai galva.

Čia ir vėl galima kalbėti apie nesuvokiamus reikalaus. Viena, jei komandoje nėra žaidėjų, kurie moka stipriai ir gudriai spirti kamuolį, juos kaip vaikus reikia treniruoti. Broko juk smūgis geras, tačiau akivaizdžiai kampiniams neparuoštas. Nejaugi taip sudėtinga profesionaliam žaidėjui išmokti kelti kampinius? Kitas dalykas – jei jau nesugebama normaliai pakelti kamuolio, kodėl tuomet nėra žmonių, kurie kamuolį priiminėtų būdami arčiau smūgiuotojo, o ne tame minėtame minėtame žaidėjų katile? Jie ir įmušti galėtų, ir permesti kamuolį arčiau vartų. Beje, jei teisingai prisimenu, pernai bent pora įvarčių buvo įmušta būtent taip – po kampinio ar baudos smūgio siunčiant kamuolį prie artimojo virpsto ir paleidžiant ten, pvz, Ugge. Toks sprendimas yra visai geras, nes plotuose prie artimojo virpsto paprastai būna mažiau žmonių, nei vartininko aikštelėje.

Štai tokios tokelės. Belieka tikėtis, kad kaip nors stebuklingai Sūduvos žaidimas ims ir pasikeis. Mat jei Dainava, kaip šiandien žada, sezono viduryje atsiveš autobusą legionerių, gali tekt galvot ne apie medalius, o kaip nelikt paskutinėje lentelės vietoje.

Reklama

40 Responses to “7: KRUOJA 1:1 SŪDUVA”


 1. 1 Remis 2014-04-13 15:49

  Man atrodo, kad Sūduvos bėda ne puolimas, o visiškai kiauria gynyba. Kruoja daugiau nei šiandien progų tikriausiai turėjo tik žaisdama su Dainava. Nenustebčiau, jei ir Dainava pirmą savo įvartį į Sūduvos vartus įmuštų.
  Kitas turas bus anonsuojamas kaip autsaiderių mūšis?

  • 2 kitas Juozas 2014-04-13 17:41

   Remi, jaučiu tavo išdidumą. Visi kas domisi lietuvišku futbolu supranta kas yra Sūduva ir kad 9 vieta yra labai neįprasta šiai komandai. Kalbant apie pačio komandą – na taip, kol kas Bangai sekasi puikiai, bet niekas negali garantuot, kad jūsų paslaptingieji investuotojai pakels komandą iš “amžinai šeštų“.

   • 3 Remis 2014-04-13 17:48

    Kitas Juozai, paskutinis sakinys įkvėptas paskutinės pop pastraipos – čia jis užuominą davė, o ne aš sugalvojau :) Aš manau, kad Dainava bet kuriuo atveju liks paskutinė, jei to legionierių autobuso teks laukti iki vasaros. Taip pat nemanau, kad Sūduva visą laiką taip atrodys.

 2. 4 p.o.p. 2014-04-13 16:20

  na čia tamstos požiūris ir jis yra klaidingas. sūduva prastai gynėsi visą praeitą sezoną, tačiau viską kompensuodavo kalnas įvarčių. pats supranti, kad prieš komandą, kuri yra itin pavojinga priekyje žaisti reikia visiškai kitaip nei prieš tą, kurios puolimas visiškai bedantis. juolab, kad gintis ir šių metų sūduva gali. kai gintis nori. pirmam kėliny sūduva gintis norėjo ir kruoja buvo beviltiška. tačiau įvartį šiaip ne taip tik vieną pavyko įrident.

  o kai antro kėlinio pradžioj praleido atsitiktinę bankę, vietoje to, kad nusiramintų ir toliau loštų kaip pirmame kėlinyje, visi kaip be galvų pradėjo mėgint “atakuot“ ir ta proga gynyboje atsivėrė skylės.

  štai tokios yra sūduvos gynybos kiaurymės šiandien. jos kyla jau ne dėl to, kad nesugebama gintis, o todėl, kad pernelyg daug žmonių galvoja tik apie puolimą, tačiau pulti nesugeba. jei pamirštume atsitiktinumą su žalgiriu, tai ir sūduvos praleist įvarčių kiekis būtų panašus į likusias komandas. aišku, tiesa yra ir tame, kad dauguma komandų ir pagal įmuštus įvarčius sūduva lenkia tik dėl to, kad jau sužaidė su dainava.

 3. 5 p.o.p. 2014-04-13 16:23

  p.s. mes čia drožiam Sūduva per visus galus dėl to, kad pernai komanda sezoną užbaigė puikiai ir šių metų apetitas buvo labai didelis. Prastas Sūduvos žaidimas yra lyginimas su geru Sūduvos žaidimu. Nes iš šalies žvelgiant, Sūduvos rezultatai yra ne tokie jau ir baisūs – pralaimėjimai minimaliu skirtumu ir lygiosios. nė viena komanda išskyrus Žalgirį nebuvo akivaizdžiai galingesnė ir nė vienos rungtynės, išskyrus su Žalgiriu, nebuvo praloštos beviltiškai. ir tai, kad Sūduva šiandien yra priešpaskutinėje vietoje toli gražu nereiškia, kad ji yra kuo nors prastesnės už Trakus, Bangą ar Atlantą. Apie tai bus galima pakalbėti rudenį, kai sezonas pasibaigs ir bus medaliai išdalinti.

 4. 6 M 2014-04-13 16:33

  Individualiai zaidejai siandien jau neblogai uzgrojo, ko gero, tik niekaip neisivaziuojantis Chvedukas kol kas juda sunkiai. Net ir Vaskela, sakyciau, visai padoriai suzaide, ypac patiko tai, jog neperlaike kamuolio ir gana daznai suzaisdavo vienu lietimu. Deja, iki darnaus komandinio zaidimo dar labai toli, tiek gynyboje, tiek puolime. Progu apskritai beveik nesusikuriame, nors bent jau galima pasidziaugti Broko smugiu, kuris jau buvo sioks toks siu metu komandai nebudingas nestandartinis veiksmas. Beje, visiskai pritarciau, kad Bagdanaviciaus isemimas nebuvo geras sprendimas – sitas zmogus gynyboje atrodo patikimiau uz serba.

 5. 7 Remis 2014-04-13 16:36

  Tik nereikia tos gynybos ginti. Pirmame kėlinyje Kruoja turėjo dvi labai geras progas, bet abu kartus smūgiavo iš baudos aikštelės netiksliai (ir ne dėl to, kad gynėjai super sužaidė, o dėl to, kad patys kreivai mušė). O iš Sūduvos šaipomasi visų pirma dėl to, kad turint tokią sudėtį, kuri menkai pasikeitė palyginus su praėjusiu sezonu, vėl reikia laukti ratą ar du, kol komanda pradės žaisti. O kad dabar Sūduva yra prastesnė už Trakus, Banga ir Atlantą, matosi vien pažvelgus į lentelę. Ir prastesnė yra pagal vieną paprastą, bet labai svarbų, kriterijų – nesugeba pasiekti rezultato.

 6. 8 p.o.p. 2014-04-13 16:49

  apie Trakus pakalbėsim po 2-3 metų, nes tokių komandų ne vieną jau matėm. O kas liečia kitas dvi – tai, atvirai pasakius, aš jau geriau matysiu Sūduvą priešpaskutinėj vietoj ar net antroj lygoj, nei imančią medalius už rusiškus pinigus.

  • 9 Remis 2014-04-13 17:02

   Kaži, ar tai, kokius pinigus ir kaip gauna Sūduva, yra gražesnis ir doresnis būdas gyventi. Bet kai nežinai, tai ir ramiai miegi :)

  • 12 kitas Juozas 2014-04-13 17:46

   Remi, tu čia krykštauji komandos rezultatais, bet atsimink iš kur jie-iš žmonių, kurie labai nenuspėjami.

   • 13 carlos 2014-04-13 17:55

    gal ir nenuspėjami bet kažkaip iš savo pinigų, kurių tikrai nėra daugiau, rezultatą geresnį išspaudžia…

   • 14 Remis 2014-04-13 17:57

    Visų pirma, nekrykštauju (kurioje vietoje tai matai). Antra, kas Lietuvoje yra labai nuspėjamas. Pakanka prisiminti, kaip greitai užsilenkė FBK ar Vėtra ir kokių bėdų dabar turi Ekranas, kad dėl Lietuvos futbolo klubų gerovės nepuoselėtum didelių iliuzijų.

 7. 15 Draugas 2014-04-13 16:53

  Gynyba siandien tikrai buvo prasta. Beveik visi kamuoliai gaudavo proga smugiui, kurie keliavo i Suduvos baudos aikstele. Mes Isvis progu neturejome, radzineviciaus vienas smugis, nu ir broka ten paliko laisvesni, net jeigu duotu tokiu progu kaip kad gavo brokas, tai tikrai ivartis nedaznai atsidurs vartuose. Tai as nezinau, jeigu per varzybas i vartus spiri 5 kartus, tai cia prastas rezultatas, tada turi smarkiau turi atidirbinet gyvyboj, o Suduva pries Kruoja tikrai prastai nurinkinejo kamuolius. Bartkus neblogai atstovejo vartuose. Nes buvo keleta ir stipresniu tiksliu smugiu, bei nemazai standartiniu pralostu kmuoliu, kurie skriedavo salia vartu.
  Beje kiselevskis gerai siandien zaide, turi nebloga mastyma, mato aikste.

 8. 16 carlos 2014-04-13 17:19

  strolys už žalgirietį įmušė, kai pastarieji utenį su breive 2:1 patiesė:) čia mano Žalgirio Dainavos aprašas: http://offside.blogas.lt/dzukijos-ivarciu-donoryste-tesiasi-%E2%80%93-dainava-zalgiris-08-81.html

 9. 17 Varvalas 2014-04-13 17:31

  Geresnių rezultatų, matyt, ir nebus, nes:
  1.Nėra mėginančių veržtis į baudos aikštelė jos viduriu (o ne kraštais). Šioje pozicijoje Vaskela, Andelkovičius, Chevedukas ir Kiselevskis yra visiški šešėliai.
  2.Nėra sugebančių pakelti kampinius ar tolimesnius standartinius kamuolius.
  3.Nėra gynimosi veiksmų suderinamumo – yra tik nemažai gynėjų.
  4.Nėra kiek nors pastovesnės sudėties. Kiekvienose rungtynėse vidutiniškai 33% keičiasi sudėtis.
  5.Nėra prasmingų tolimų smūgių; kartais vieną kitą durną kamuolį iš toliau paleidžia.
  6.Nors ir nėra gebančių kovoti dėl aukštų kamuolių, bet juos nuolat kelia ir Bartkus, ir į aikštės kampus prasiveržę žaidėjai. Šiandien balionų į baudos aikštelę beveik nebuvo, bet beveik nebuvo ir kitokių kamuolio išmetimų į tą teritoriją. Trumpiau: ir danguje (kur balionėliai skraido) – š, ir ant žemės – panašiai kvepia.
  7.Neliko žaidėjų “marijampoliečių“ (gal žaidimo charakterį, savigarbą). Ką šįmet aikštėje veikia Kiselevskis, Chvedukas, Isoda, nelabai žinau kaip pavadinti. O juk pernai atrodė kaip “marijampoliečiai“. Na, Tomas dar nori juo būti, tik nelabai sekasi. O va, kiti net nenori …

  Ir dar daug ko nėra (pvz. antrojo trenerio, ir gal net pirmojo), bet … Nėra daug išminties ir perkant tokius gynėjus kaip tas serbas (Bagdanavičius irgi ne stebuklas, bet nors vietinis ir dar kartais įduriantis įvarčius).

  Kaip tuos du pirmuosius “nėra“ likviduoti, nematau jokių variantų; tiesiog nėra tam atlikėjų. Tai palauksime kitų metų ar kokių 2020 sezono.

  • 18 carlos 2014-04-13 17:40

   kad per centrą jeigu bent kiek normalesnė gynybą nieko tu ir neįsiverši, nebent kontratakos metu, be šio pirmojo punkto didžioji dalis a lygos komandų n metų jau žaidžia ir nieko :)

 10. 19 cvbcvbc 2014-04-13 18:12

  varvalas kam ta radzineviciu tu ir kiti tep garbinat nu ana sezona uzlose sale valskio siemet is jo visiskas nulis jus dar tikites tikites bet is yra nulis dar nemusa ivarciu tai i savus pradejo must

 11. 20 Varvalas 2014-04-13 18:42

  aš nieko, tame tarpe ir Radzinevičiaus negarbinu – pacituok tą mano “garbinimą“. O dėl nulio nesiginčysiu, nes jis paprasčiausiai yra žmogus su vardu ir pavarde. Nenoriu iš futbolo srities nukrypti į matematikos kategorijas.

 12. 21 p.o.p. 2014-04-13 19:29

  Radzineviciaus futbolo A lygai – per akis. Daugumai kitu – irgi pakanka. Siduvos sudetis – tikrai ne devinta lygoje. Esme kad tie futbolistai kol kas nera komanda. Treneris – atskiras klausimas. Tik siulyciau nepamirst kad lietuviu treneriu lygoje jau beveik neliko. O treneriu-asmenybiu dar maziau.

 13. 22 dima 2014-04-13 20:34

  Nieko naujo neivyko. Eilini karta startine sudetis ekspermentine. Nesimate kad butu ryskiai pagerejas zaidimas. Tuo labiau nesimate kad treneriui pavyko ikvepti komandai pasitikejimo. Tomas zaidzia neblogiau negu praeita sezona. Tik nera kam pakeisti Valskio..Pritariu Varvalui, laukiam kito sezono..

 14. 23 p.o.p. 2014-04-13 20:49

  Chebra, jus nejuokaukit su tuo kitu sezonu – pirmas ratas dar nesibaige. Priminsiu, kad ‘kito sezono’ mes nuolat laukiam paskutinius desimt metu. Isimtis gal buvo metai kai Suduva pirmus medalius iskovojo. Kito sezono nera, reikalus reikia tvarkyt dar siemet. Nesvarbu kaip – keiciant treneri, atleidziant puse komandos ar tiesiog pradedant lost futbola – mums viskas tinka

 15. 24 Diviriks 2014-04-13 22:27

  Teko gyvai stebėti šias varžybas. Man niekada nepatiko Kruojos žaidimas, bet šįkart Pakruojis demonstravo labai primityvų futbolą. Viskas, ką jie sugebėdavo padaryti, tai iš aikštės gilumos kabinti balionus ieškant Beniaus ar kito žaidėjo. Ta pati filosofija demonstratyviai buvo naudojama keliant standartus: suprantu, jei pražanga skiriama kažkur netoli baudos aikštelės ar pakankamai arti vartų nepatogioje smūgiui vietoje, bet čion balionai skrido net tada, kai sūduviai subauduodavo aikštės viduryje. Daug Kruojos žaidėjų subėga į baudos aikštelę, vidurio gynėjas kabina balioną ir taip visas rungtynes. Nežinau, gal ir logiškas planas žinant dabartinę Sūduvos situaciją, lyg ir pasiteisino – Kruoja įmušė įvartį, gal ir beprasmį, bet “taktika“ pasiteisino. Tokias komandas būtiniausiai reikia ištaškyti pasiimant 3 taškus. Deja, Sūduva kol kas nėra ta komanda, kuri sugebėtų visas varžybas tinkamai sužaisti prieš tokį nuobodų futbolą žaidžiančias vienuolikes.

  Sūduvos žaidimo nekomentuosiu, nes ir taip prirašyta.
  Šiandien patiko Kiselevskis. Geras varžybas sužaidė. Potencialo turi Grigraravičius: agresyvus, greitas, techniškas. Pažiūrėkit praeito turo golus. Stiliukas nieko neprimena? :) Aišku, šiam žaidėjui dar reikia subręsti. Pliusą dedu Brokui – už pastangas, Džiugui, kad patikimai sužaidė.

  P.S. Pritariu Popui dėl Bangos.
  P.S.S. Taip pat ir dėl sezono “palaidojimo“ – nebūkit tokie pisimistai!

 16. 25 liukas 2014-04-14 11:13

  O is kur pasisemti to optimizmo? Komanda ryskiai buksuoja, bet niekas jokiu isvadu nedaro. Yra taip vadinami strategai kurie mato viska geriau. Ar dabar laikas spresti, kas turi zaisti startineje sudetyje?

 17. 26 p.o.p. 2014-04-14 11:51

  matai, čia lazda turi du galus, o ratas yra uždaras. bent jau kol nėra pergalių. iš vienos pusės kelia daug klausimų tokia žmonių rotacija (net jei šį kartą kelių žmonių iškritimą galima motyvuoti ligomis ir traumomis). iš kitos pusės – gali būti teorija apie tai, kad sudėtis yra derinama pagal kiekvieną varžovą. bėda, kad nesiseka – todėl viskas lievai ir atrodo. o va jeigu imtų ir pasisektų – tada viskas apvirstų aukštyn kojomis. galėtum sakyt – “va, pritaikėm specialią taktiką ir ji davė rezultato“. Iš kitos pusės – jei sudėtis nuolat būtų ta pati, o rezultatų nebūtų – visi šauktume “darykit kokius nors keitimus“. pamenu, buvo tokia stadija prieš pora metų, kai stadione chebra kalbėdavo maždaug taip: “keiskit žaidėjus, leiskit bet ką, nes tie, kas yra aikštėje, nieko nepadaro“.

  žodžiu, visos teorijos blogos, kol nėra rezultato. visos geros – kai rezultatas yra.

  • 27 carlos 2014-04-14 12:05

   nu jau pagal varžovą čia maximum vieną-du žaidėjus prisitaikant galima išleisti taktikos vardan:) bet o, kad ir varžovų, kuriems čia kažko labiau ypatingo, negu elementariai neblogas žaidimas reiktų, pas mus nelabai ir yra…

 18. 28 p.o.p. 2014-04-14 12:42

  na, trumpai tariant, šiuo metu Sūduvai reikia ne gražaus žaidimo, o rezultato – pergalių. Nesvarbu kokiom priemonėm pasiekto. Ir nors Sūduvos genetikoje funkcinis futbolas nėra įrašytas, bet būtent jį dabar Sūduva ir turėtų lošti.

  Griežtai gynybinį, orientuotą visų pirmą į tikslą nepraleisti bankės, pagrįstą ne poziciniu puolimu, o kontratakomis ir maksimalia drausme. Komanda bendrai ir atskiri žaidėjai privalo turėti aiškius planus (variantų tiek daug nėra) ir jų tvirtai laikytis. Į pergalę turi vesti ne įkvėpimas, užsivedimas ir improvizacijos, o juodas darbas.

  Turėtų baigtis kiekvienose rungtynėse besikartojantis bangavimas, rodantis, kad žaidėjams nėra nustatytos jokios taisyklės ir jie lošia taip, kaip gaunasi, intuityviai.

  Žaidimas su Kruoja buvo tobulas pavyzdys – nuo pradžių komanda varo maksimaliu tempu, visi groja iš paskutiniųjų. Tai trunka 20 min. Tada komanda pavargsta, sumažina tempa. Tuomet įmuša bankę ir atsipalaiduoja. Tada gauna patys bankę ir krenta į komą. Po 15 min šiaip ne taip atsigauna ir išlygina žaidimą. O tada pradeda lošti beprasmišką, chaotišką ir atvirą futbolą, kai norima įmušti negalvojant apie gynybą – prasideda tokia rusiška ruletę, kai rungtynių baigtis nėra valdoma ir priklauso nuo visiško atsitiktinumo.

 19. 29 Bjauru 2014-04-14 16:32

  O strolys kandonas neblogas, perskaiciau interviu, tai net vemt norisi. Suprantu dar jo nuoskaudas del suduvos, bet kuo cia detas gimtas miestas? Po sio interviu aisku, tik kad dar jam ilgai snargli sluostytis reikia, o ne profesionalu futbola zaist.

  • 30 Anonimas 2014-04-14 16:45

   Kazko kito tiketis ir nevertejo jaunus zmones visgi traukia dimiesciai.

 20. 31 Bjauru 2014-04-14 16:53

  Traukt tegul traukia, kiekvienam savo, bet kazkiek pagarbos savo miestui, kur augai ir galu gale futbola ismokai zaist reiketu zymiai daugiau.

  • 32 carlos 2014-04-14 18:14

   o kame jis jau tą marijampolę įžeidė, ar čia tipo nemažas miestas ir labai daug pramogų visokių siūlo :)

   • 33 kitas Juozas 2014-04-14 20:16

    ai toks buitiškas jauno žmogelio interviu, būtų protingesnis pasakytų visa tai kitais žodžiais:)

 21. 34 p.o.p. 2014-04-14 17:10

  o kur tu čia interviu skaitei? Linką mestelėtum

 22. 36 p.o.p. 2014-04-14 17:48

  na bet ir senieną iškapstėt:) ir nieko tame pokalbyje blogo aš neįžvelgiau – viskas teisinga ir tvarkinga. ir aklam aišku, kad Žalgiryje perspektyva padoresnė, net jei konkurencija gerokai didesnė nei Sūduvoje (apie ką žmogus ir šneka). Įsižeisti dėl to, kad Marijampolėje veikti nėra ką irgi nevertėtų, nes tai irgi yra tiesa.

  iš kitos pusės, žinant Sūduvos požiūrį į dublerius (ar to požiūrio nebuvimą apskritai), tai vaikinukas dar labai švelniai ir aptakiai pasakė.

 23. 37 Anonsas 2014-04-14 20:41

  Valskis įmušo golą 86 min. Gal prisijungs prie Spalvio kompanijos ir pratęs įvarčių seriją užsienyje :)

 24. 38 Draugas 2014-04-14 20:47

  Bet Valskis vistiek keista komanda pasirinko, Gal ten ir mokes daugiau pinigu, bet jie net nelosia auksciausioj savo lygoj. Tai jokios galimybes pasirodyt Europai ir pakliut i kazkokia rimtesne komanda

 25. 39 p.o.p. 2014-04-14 21:10

  kad keistoka – tai faktas. nors, kiek suprantu, ši komanda yra tarp II lygos lygos lyderių, taip kad iki aukčiausios lygos ne taip ir toli

 26. 40 Draugas 2014-04-15 00:12

  Mhm teisingai, jie veikiausiai bus perkelti i auksciausia lyga, vet tai vel klausimas ka jie ten nuveiks ir ar i Europos atrankas prasimus


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,885 hits
Reklama