8: SŪDUVA 5:0 DAINAVA

2014-39

Galvoju, paimsiu šį kartą atostogas ir nuo komentarų susilaikysiu. Nelabai yra ką ir komentuoti. Reikia luktelėti rimtesnio varžovo. Net ir su Dainava Sūduva sužaidė labai vidutiniškas rungtynes. Iš esmės per 90 minučių buvo du dailūs epizodai. Vienas, kai po Radzinevičiaus perdavimo savo pirmą savo įvartį įmušė Andelkovičius. Antras, kai po Andelkovičiaus puikaus perdavimo iš aikštės gilumos įvartį įmušė Brokas. Marko Andelkovičius yra vienintelis Sūduvos žaidėjas, kuriam šiandien dėčiau pliusą. Už žaidimo kokybę ir už perdavimus pažeme, mažinančius balionų statistiką. Už energiją ir užsidegimą, kurio galėtų kai kurie kolegos pasimokyti. Pavyzdžiui, Kardokas, kuris, Brokui ir Radzinevičiui skuodžiant į kontrataką, eina priekin pėsčiomis, nors yra per 20 metrų nuo situacijos. Keistas jauno žaidėjo elgesys, turint omeny, kad vietą starto studėtyje jis šiandien gavo avansu. O štai Chvedukas laksto kaip reikalas, tačiau iš jo lakstymo naudos mažoka – ir iš kur jos bus, jei per pusę aikštės su kamuoliu nuskuodęs atiduoda jį arba atgal, arba per metrą stovinčiam kolegai. Žodžiu, belieka tikėtis, jog teisus yra rungtynių komentatorius, kuris vis kartojo ir kartojo, kad Sūduva dar tikrai šiemet ims žaisti padoriau ir garantuotai kovos dėl medalių.

Reklama

37 Responses to “8: SŪDUVA 5:0 DAINAVA”


 1. 1 Draugas 2014-04-16 21:04

  Drisciau teigti kad pelnytai esame lenteles gale. netgi siandien komanda sulose silpnai. Pries vaikus, kuriuos stuktelejus peciu nurideni apie 2 metrus, kurie nepajegus petis petin pasistumt. Kazkokiu klaidu gynyboj padare nesmaoningu, kad jau nuo kitos komandos but gave bankes. Atsipalaidavimas? Koks dar atsipalaidavimas jiems gali but, kai dugne sedi. Cia treniruotis privalejo. O kaip treniruosis, kad su sitais vaikais normaliu pasu nepadare, ir muse tik todel kad anie tiesiog vaikai, o musiskiai jau visi “vyrai“. bet iki vyrisko zaidimo dar toli grazu. Nu taip kvailai perdavineja kamuoli, kad bet kuris gynejas ji lengvai perimtu, ar isvis atkirstu puse komandos ir dar patys prasileistume, Chvedukas kaip Chvedukas, jis energijos niekad nestokoja, bet tai ne tas zaidejas kuris turi ir gali puolima suorganizuot. Puolimas vel statiskas, tik jau pamate kad vaikuti gali nustumt, pradejo megint apzaist 1vs1, bet kombinaciju, tiksliu savalaikiu perdavimu kaip ir nebuvo. Jeigu bando lietimu lost , tai nuspiria i pievas kamuoli, Ir dar viena dalyka isitikinau, kad musiskiai visai nemoka skersuot kamuoliu is krastu, Kiek pirmam kelini jie ju uzskersavo?
  Esu labai kritiskas, nes net su tokia komanda nesimate kazkokiu gerejancio zaidimo uzuomazgu. Beje ta Dainava cia ant juoko palikta, sitie vaikai su dubleriais turi lost.

 2. 2 Remis 2014-04-16 21:08

  LFF kažką savo politikoje turėtų peržiūrėti. Jei neleidi registruoti žaidėjų, tai kodėl suteiki A lygos licenciją? Nes šiai dienai atrodo, kad Dainavos situacija tik pablogėjo, jei dar du pilnamečiai futbolininkai pasitraukė. Taip greitai reiks skaičiuoti ne alytiškių smūgius į vartus, o kartus, kai persivaryta vidurio linija.

  • 3 carlos 2014-04-16 21:58

   esmė, kad už skolas žaidėjams neleidžiama registruoti žaidėjų t.y. skolų kam nors kitam, o svarbiausia lff, jie neturi. Tokia praktika, šiaip ne vien Lietuvoje taikoma, pvz., tie patys hearts negalėjo ir gi naujų žaidėjų registruoti ir jei ne tas -15 tašku, jaučiu ne paskutiniai būtų likę, tam paprasčiausiai reikia, kad toje komandoje ir be to kažkas žaistų, na pvz., jeigu būtų ekranui neleidę tų 2-3 žaidėjų papildomų užregistruoti, vis vien mes tokios situacijos neturėtume. Mano nuomone, kad geriau jau tegu Dainava žaidžia taip kai žaidžia, negu kad lff už nieką išmeta ne paskutinę lygos komandą…

   • 4 Remis 2014-04-16 22:35

    Škotai, jei pamenu, kažkokią gudresnę schemą taikė, kur galiojo principas, kad jei kažkoks žaidėjas pasitraukia (arba yra parduodamas), tai gali pasikviesti (pvz., pasiskolinti iš kitų) jo vieton kitą. Be to, nereikia pamiršti, jog Škotijoje futbolo klubas realiai savo jaunimą turi, o pas dažnai tik imituojama, kad klubas kažkokį jaunimą turi.

   • 5 carlos 2014-04-16 22:59

    gali tik, kad tas žaidėjas u-21 turi būt, tokių dainavoje ir taip netrūksta :)

   • 6 akva 2014-04-17 10:27

    Beje, o kodėl Ekranui, Granitui su skolomis galima registruoti žaidėjus, o Dainavai – ne?

  • 7 akva 2014-04-17 10:26

   Pliusas už komentarą! Licencija turi būti tolygi žaidėjų registracijai!

   • 8 carlos 2014-04-17 12:09

    aga barsą, jei fifa nepersigalvos irgi matyt porai sezonų į žemesnes lygas pasiūst reikėtų, buvo pas mus panašiųkomandų pvz., atlantas su klaipėda, kurios galėjo registruot ale niekuo geresnių rezultatų nerodė, tik kad tuo metu dar keleta panašaus lygio buvo, tai ne taip kuri viena išsiskyrė, o ekranas priėjo kažkokio susitarimo su žaidėjais, kuriems jie skolingi, tai ir leido, beto ekranas ir uždraudus tą registraciją be kochanausko ir elivelto, gal ir prasčiau atrodytų, bet ne taip jau smarkiai…

 3. 9 p.o.p. 2014-04-16 21:15

  Situacija apverktina. Aišku, smagu Alytaus jaunuoliams, kad jie dar mokyklos nebaigę jau turės nemažą “žaidimo“ A lygoje statistiką, tačiau lygai garbės tai nedaro. Ir piarui nenaudinga – sunku kalbėti apie sustiprėjusią lygą, kai viena komanda mažiau penkių įvarčių nebepraleidžia.

 4. 10 Draugas 2014-04-16 21:20

  Tai kad jiem kamuolio beveik neciupineja, tai mazai sansu kad labai istobules. Butu bent pora tokiu vidutiniu zaideju, tai mokintusi jaunimas, + vyresnieji kamuoli palaikytu. O dabar kai tik megini issspirt kamuoli is baudos aiksteles, ir dar nedaznai pavyksta, tai isvis gali nora zaist atgrasint.
  Deja manau kad sios komandos A lygoj neturetu but. Ar jie turi bent 50k lt biudzeta? Losia ten visi savanoriai? Kokia situacija? Gal kas turit daugiau info?

 5. 11 Varvalas 2014-04-16 21:23

  teisingai P.O.P. pastebėjai apie marijampoliečių vaikų nenorą ardytis aikštelėje. Šiandien Kardokas atrodė kaip koks pradedantis inteligentas. Pernai visi kiti breivės pasivaikščiojo, kol visai buvo išvyti. Dubleriai visiški nabašnykai.
  O meistrai ir šiandien atrodė kaip gizeliai. Jokios pažangos ginantis nematau, o apie puolimą šnd nieko spręsti negalima. Lieku pisimistas ir laukiu kito sezono.

 6. 12 p.o.p. 2014-04-16 21:43

  Užtat Kardokas puikiai atkalęs dramatišką rankos mostą po to, kai į vartus nepataiko. Bus antras Ronaldo, ne kitaip. Tumosa buvo gyvesnis, bet ir tas vietoj to, kad pasą duotų, kažkokius ten gruziniškos šokius trypė. Ir jei Alytaus paauglius iš trečio karto apeina, tai kas būtų prieš normalią komandą lošiant? Ir taip toliau. Galėtum tęsti ir tęsti. Bet gi pasižadėjau to nedaryti. Nieko, po Granito bus galima atsigriebt.

 7. 13 DZHIT 2014-04-16 21:47

  Sūduva tai aš by** dėjau……Kaip galima gerbt tokią komandą (išskyrus kelis žaidėjus), kuri netgi prieš Dainavą nenori ŽAISTI? Vaikšto, smaukosi…..Ai, kas iš tų 5 įvarčių, jeigu tai neatspindi pačio žaidimo….Neveltui stadionas palaikė Dainavą, kuri protarpiais stengėsi kažką daryti. Tie bent stengiasi….Kas patiko, tai Andelkovičius, Tumosa, Mūha.

 8. 14 tobex 2014-04-16 22:05

  kokia šnd gynybos linija buvo? nes suskaičiuoju tik 3 gynėjus. Ar vėl Gvildys naują taktiką bandė ir nuo šiol 3 gynėjais loš?

 9. 15 p.o.p. 2014-04-16 22:06

  Kas tas paskutinis?

 10. 16 p.o.p. 2014-04-16 22:08

  Čia buvo klausimas apie Mūhą. O Sūduva trim gynėjais ne pirmą kartą šiais metais lošė. Ir dviem puolėjais (Radzinevičius ir Kardokas). Tik nuo to nelabai kas keičiasi – kol kas nė viena sudėtis nesužaidė pusėtinų rungtynių.

 11. 17 Diviriks 2014-04-16 22:24

  Alytaus problema, jog po pagrindinio rėmėjo pasitraukimo iš gyvenimo vis neatsiranda vietinių investuotojų, kurie sugebėtų tinkamai valdyti klubą (visų pirma, finansine prasme). Nežinau, galbūt egzistuoja problemos komandos viduje. Administracijos neveiklumas ar dar kas: blogiausiu atveju galėjo klubą perleisti maskoliams kaip daugelis, jei jau vietinių išteklių nėra, žinant dabartinę Alytaus padėtį, vyraujantį nedarbą ir kitas problemas. Čia ir mums vertėtų susimąstyti: kas būtų, jei būtų?

  Labai gaila Dainavos, paprastų alytiškių ir Dzūkų tankų – visgi miestas su giliomis futbolo tradicijomis, gera infrastruktūra, puikiu palaikymu, o tokie nemalonūs dalykai vyksta. Agonija.

  Mūsų kieme – nieko naujo. Vienok, iš šių varžybų išvadų nedaryčiau. 3 taškai yra 3 taškai. O ar mūsų margučiai tapo bent kiek kietesni, spręsim po artimiausių kelių rungtynių. Norisi tikėti, jog bus kiek šviesiau, nes dabar tik piktai putojamės dėl tokio Sūduvos žaidimo…

  • 18 Remis 2014-04-16 22:38

   Tai kad perleido tą klubą italui ir prancūzui. Tik kad nuo to geriau nepasidarė.

   • 19 Diviriks 2014-04-16 22:56

    Tai jau. Ne kiek perleido, kiek nusimetė atsakomybę. Vakarų Lietuvos klubai (Banga, Granitas, Tauras, anksčiau Atlantas) gerokai prieš sezono pradžią trimitavo, kas juos finansuos. Matyt ta linkme buvo tikslingai dirbama. O Dainavos atveju “investuotojai“ atsirado likus kelioms dienoms iki sezono pradžios – nežinia iš kur. Belieka prieiti išvados, jog klubas buvo perleistas pirmiems pasitaikiusiems – tik kad perduot.

 12. 20 dima 2014-04-16 22:46

  Is sios dienos rungtyniu maziausiai ka galima spresti apie Suduva. Varzovas patapes A lygos patranku mesa. Apie koki nors taktini braiza Suduvos zaidime baigiantis pirmam ratui neimanoma kalbeti. Paprasciausiai jo nera.. Komandinio zaidimo irgi nelabai rasta. Idomu kiek strategas dar bandys sirgaliu kantrybe..

 13. 21 p.o.p. 2014-04-16 22:53

  tai nieks čia didingų išvadų ir nedaro. tačiau net ir prieš Dainavą ta pergalė tokia iškentėta gavosi. Chebra be jokio malonumo lošė, sunkiai, klampiai, be jokios ugnelės.

  • 22 Draugas 2014-04-16 23:35

   Visiskai pritariu. Beje treneris visai patenkintas Kardoko pasitenkinimu, o ir pats Kardokas ner labai nusivyles.
   Ech…prasti mes egzpertai :))

 14. 24 Rulis 2014-04-17 00:25

  nesuprantu koj jus pykstat jus susitiko du A lygos autsaideriai

 15. 25 p.o.p. 2014-04-17 08:48

  Ruli – jau nebe:)) dabar ausaideriai – Dainava ir Šiauliai.

 16. 26 alfa 2014-04-17 09:17

  Rulis matyt iš Tauragės klaidų milijonas ir vis dar verkia, kad Tauras į I lygą iškrito :)

 17. 27 Favoritas 2014-04-17 09:40

  Kaip bebūtų turim pripažint, kad žaidė du autsaideriai ir mums reikia dar džiaugtis kad 3 golus (įskaitant žaidimą ranka) įsimušė patys alytiškiai!

 18. 28 Varvalas 2014-04-17 10:06

  va, čia ir liūdniausia, kad Kardoko žaidimas patiko tik Gvildžiui ir gal dar pačiam futbolininkui. Visi kiti nieko nesuprantame ir nepastebime, kad jaunasis puolėjas jau pasiekė tobulumo viršūnę – tik Gvildys viską mato keturi metai į priekį. Nesakau, kad jis prastai žaidė. Sakau, kad tik vengė ardytis, bėgioti. Na, beveik Ledesmos lygis, tik rezultatas pašešupinis.

 19. 29 suvalk. 2014-04-17 11:54

  joo, bet kai sužinai, kad Kardokas dar tik 16-etis, tai tikrai nesinori vien kritika jį užversti

 20. 30 p.o.p. 2014-04-17 12:32

  tiesa, bet vertinant Kardoko požiūrį į savo vaidmenį rungtynėse, kritikuoti pats laikas, nes kitu atveju po poros metų gali gautis dar vienas peraugęs dubleris, kokių Sūduvoje buvo ne vienas. Kardokas privalėjo įmušti ar bent jau siekti to kiekvieną akimirką. Vietoj to vaikštinėjo po aikštę ir laukė kol kamuolys ant galvos nukris. Juk dauguma Dainavos žaidėjų panašaus amžiaus. Va Žalgirio panašaus amžiaus jaunuolis Dainavai įmušė, nors laiko tam turėjo gerokai mažiau.

 21. 31 Favoritas 2014-04-17 14:00

  O ko čia ardytis? Turint omeny Gvildžio rotacijos sistemą (būtinai reikia leisti kuo daugiau žaidėjų kurie praeitam ture nežaidė) tai bet kokiu atveju kardokas gaus palakstyt po pievą :)

 22. 32 Draugas 2014-04-17 16:17

  Na bendrai paemus, tai jaunima ima ziurint i perspektyvas. Zinoma jau ir dabartinej situacijoj tas jaunas zaidejas neturi but lepsis, bet jeigu jis rodo begalini nora tobuleti, ir sunkiai dirba, daug sansu kad is jo kazkas gausis. Taciau jeigu nesimato dideles aistros, ir noro kazkam kazka irodyti (ziurovams, varzovams, treneriams), tai kazkas yra ne taip.
  Kardoko mes nematome nei per treniruotes, o ir varzybu nedaug jis gaves suzaist, tai gal ir yra pas ji didelis potencialas, tik kaip ir sakiau mes prasti egzzpertai kad tai pamatytume per vienerias varzybas. Tuoj po metu kokiu persikels i Vilniu, jeigu dar duos pazaist ir ivarcio islauks toj apibreztoj 2 metru zonoj baudos aikstelej :)

 23. 33 DZHIT 2014-04-17 16:20

  Dar kartą peržiūrėjau momentus, kai Kardokas atsidurdavo reikiamoj vietoj ir reikiamu laiku, tai tikrai viskas ten gerai su juo. Tiesiog nepasisekdavo, sudrebėdavo kojos tikriausiai. Viskas gerai, jam juk tik 16, o jau aukščiausiam Lietuvos lygyje lošia. Nėra jis tinginys ar panašiai, o tiesiog dar pilnai neapsipranta su komanda būnant aikštėje. Jeigu šiuo jaunu žaidėju bus pasitikima, tai tikrai išaugs kažkas iš jo. Pirmas blynas gal ir prisvilęs, bet perspektyva yra.

 24. 34 p.o.p. 2014-04-17 17:30

  aišku, mes čia diskutuojam apie tokius labai subtilius niuansus. keletą progų Markas turėjo, tačiau man labiau krito pasyvumas ir atsipalaidavimas, kuris labiau derėtų veteranui, o ne šešiolikmečiui, gavusiam šansą. Štai Kardokas sako: “Varžovas didelio įspūdžio nepaliko“ – bet juk dauguma varžovų buvo jo bendraamžiai. Nepaisant to, įvarčio jis nemušė, kaip nors fundamentaliai prie kitų neprisidėjo.

  Po tokių atvejų man visuomet norisi kelti klausimą: ar jaunas žaidėjas sulošė taip, kad treneris norėtų aikštėn jį leist ir kitose rungtynėse? Pavyzdžiui, vietoje libaniečio, kuris skaldė į vartų visiškai šleivai, bet progas daugmaž pats susikurdavo. Aš sakyčiau – ne, Kardokas pasirodė taip, kad sekančio šanso galėtų sulaukti nebent kitose rungtynėse su Dainava. Aišku, Dariaus Gvildžio nuomonė yra kita, o tai, be abejo, yra svarbiau nei mūsų lojimas prieš mėnulį.

  Tiesiog stebint daugumos Sūduvos jauniklių žaidimo trajektorijas per pastaruosius metus, kyla jausmas, kad geriau lenkti medį kol jaunas, nes paskui jau būna per vėlu. Kažkaip susidaro įspūdis, kad keli pasirodymai pagrindinėje sudėtyje per sezoną jaunam žaidėjui tampa įrodymų, kad jis yra krūtas futbolistas ir jau viską pasiekė.

  Šia proga verta paskaityti interviu su Luku Spalviu, kurį Lietrytis skelbė prieš keletą dienų. Tas žaidžia komandoje, kuri gali laimėt Danijos čempionatą, kala bankę po bankės, o vis tiek kalba apie dalykus, kuriuos jam reikia tobulinti.

  http://www.lrytas.lt/sportas/futbolas/vokietijoje-uzauges-l-spalvis-verziasi-i-cempionu-lyga-201404131649.htm

 25. 35 dima 2014-04-18 09:06

  Su Kardoku reikia dirbti individualiai. Jam truksta kamuolio valdymo technikos, o svarbiausia mastymo aiksteje.

 26. 36 p.o.p. 2014-04-18 09:30

  būtent apie tai kalbėjo ir Spalvis. Trim metais vyresnis ir lošiantis padorioje lygoje bei mušantis ten įvarčius. Didžiausias klausimas ar atsiras kas nors Marijampolėje, kas tu mūsiškiu tą darbą atliktų arba bent jau rimtai pasikalbėtų, kad pats jaunuolis nesitenkintų vien klasikinėmis treniruotėmis su “vyrų“ komanda

 27. 37 gedas 2014-04-18 14:00

  Dėl Kardoko, tai jį išleido tik tam, kad turėtų įrašą į istoriją kad rungtyniavo A lygoje pagrindinėje sudėtyje, kuri žaidėjui reikalinga peržiūrose. Stums jį į Italija greitu laiku.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,872 hits
Reklama