9: GRANITAS 0:2 SŪDUVA

2014-41

Šį kartą Sūduvai ploju atsistojęs. Tiesa, žaidimą šį kartą žiūrėjau su tokiu prastu internetu, kad mačiau daugiau pauzių, nei tikro žaidimo. Todėl ypatingos analizės atlikti nepavyks. Tačiau šiandien ne analizė svarbiausia. Ir ne už ypatingai gražų futbolą Sūduvai ploju.

Esmė čia paprasta. Sūduva iki štai tokių rungtynių sunkiai žingsniavo aštuonis turus. Ko gero pirmą kartą matėme ne atskirus žaidėjus, o komandą. Ko gero pirmą kartą galime kalbėti ne apie geresnes ir prastesnes žaidimo atkarpas, o apie visas rungtynes. Pirmą kartą komanda lošė protingai ir drausmingai siekė tikslo – pergalės ir trijų taškų. Ir jeigu artimiausiuose turuose komanda toliau loš tokį funkcinį futbolą ir rinks taškus, ateis ir pasitikėjimas savo jėgomis, ir padoresnis žaidimas.

Šių ditirambų nereikėtų priimti tiesiogiai. Net ir iš tų fragmentų, kai vaizdas kompiuterio ekrane nebuvo sustingęs, galėjau suprasti, kad Granitas yra labai vidutinio lygio komanda. Duomenų turi, žaisti mėgina su mintimi, tačiau šios Klaipėdos žaidimo pagrindas yra gausios pražangos ginantis ir kelių žaidėjų individualūs sugebėjimai puolant. Man visai patiko Granito pozicinis žaidimas – kaip plačiai yra vedžiojamas kamuolys mėginant ištampyti priešininko gynybą, tačiau didžioji atakų pabaiga yra identiška. Kamuolys duodamas arba Veliuliui, arba gruzinui ir tikimasi, kad jie asmeninėmis pastangomis užaštrins situaciją. Granitas yra tokia komanda, kurią Sūduva privalėtų gliaudyti žymiai lengviau. Deja, kol kas mūsų komandos žaidimas yra toks, kad tenka iš paskutiniųjų grumtis kaip lygūs su lygiais ir už pergalę tenka komandai paploti atsistojus.

Lygiai taip pat galėjau suprasti, kad ir Sūduvos žaidime toli gražu ne viskas buvo atlikta dešimtukui. Tačiau šį kartą Sūduva puikiai sugebėjo suvaldyti rungtynių eigą – adaptavosi prie besikeičiančios situacijos ir drausmingai laikėsi racionalaus rungtynių plano.

Rungtynes Sūduva pradėjo aktyviai – tas mums jau įprasta. Aikštę valdė kokias 20 pirmųjų minučių. Tik šį kartą žaidybinę persvarą puikiai pavyko realizuoti. Chvedukas atliko tobulą perdavimą link Broko – už jį anuliuoju visus ligšiolinius priekaištus šiam žaidėjui. Ten kliurką atliko Granito gynėjas, o Brokas sulošė užtikrintai ir profesionaliai. Sūduva dar dešimtį minučių Granitą paspaudė, tačiau tas spaudimas buvo labiau formalus, nei rizikingas siekis žūt būt įmušti dar vieną įvartį.

Pamažu Sūduva atsitraukė prie savo vartų ir užleido kamuolio bei aikštės kontrolę Granitui. Iš esmės tai buvo teisingas ir logiškas sprendimas. Šiandien Sūduva dar nėra ta komanda, kuri priešininką galėtų laužti visas rungtynes nemažindama spaudimo. Juolab, kad ne sykį šiemet jau įrodė, jog tokie spaudimai labai dažnai pasibaigia įvarčiu į savus vartus. Tad komanda stojo beveik į autobuso poziciją. Didžiuma besiginančiųjų išsirikiavo aplink savo baudos aikštelę. Teisingas taktinis sprendimas, nes Granitas taip pat nėra ta komanda, kuri galėtų lošti agresyvų pozicinį puolimą. Sūduvos gynybos stilius leido lengvai permesti po porą žaidėjų prie pavojingiausių Granito puolikų, kai tik tie gaudavo kamuolį. Veliulis ir Alaverdašvilis vis viena buvo pavojingi, tačiau iš esmės jų pastangos buvo beviltiškos. Jauni Sūduvos gynėjai gali daryti pozicines klaidas, tačiau dviese prieš vieną žaidžia pakankamai efektyviai. Taip pat pasirodė, kad Granito puolimo arsenale daugiau sprendimų nėra. Nebuvo nei smūgių iš toli, nei mėginimų kaip nors įdomiau suardyt Sūduvos gynybios tinklus.

Jei čia būtų žaidusi pernykštė Sūduva, Granitas jau pirmame kėlinyje būtų gavęs kokias keturias-penkias rimtas kontratakas. Tačiau šio sezono Sūduva dar nėra tinkamai sutepusi savo atakos mechanizmų, todėl ypatingos grėsmės Granito vartams pirmam kėliny daugiau nebekilo. Tik mums tai nerūpi – svarbiausia, komanda tinkamai gynėsi ir bankės nepraleido.

Antro kėlinio pradžia šiek tiek priminė žaidimą su Kruoja ir buvo labai nerami. Akis taip ir krypdavo į laikrodį ir jame tiksinčias sekundes. Granitas aikštėn išleido savo slaptą ginklą ir pamėgino rimčiau Sūduvą spustelėti. Spaudimas iš tikro buvo rimtesnis nei pirmo kėlinio pabaigoje, tačiau ir Sūduva lošė kitaip nei prieš Kruoją. Tas man irgi labai patiko – mėginimai ataktuot buvo atidėti velesniam laikui, o visa komanda draugiškai ėmė rūpintis gynyba. Teisingi buvo ir laiko patampymai, kai tik tam atsirasdavo galimybė. Komanda sąmoningai degino laiką, mušė tempą ir vertė Granitą kartoti tas pačias banalokas atakos schemas.

Praėjus 15 minučių ir Granitui įvarčio neįmušus, jėgų santykis aikštėje ėmė pamažu keistis. Mažais žingsniai Sūduva ėmė stumti Granitą dar toliau nuo savo vartų. O tada Sūduva pamažu pradėjo kontratakuoti, karts nuo karto į Granito pusę persikeldama 3-5minutėm. Be abejo, tai ir buvo šių rungtynių lūžis. Jis taip pat labai svarbus tolesnei Sūduvos evoliucijai.

Sūduva nebėgo priekin kaip papuolė. Matėsi mintis ir tinkamas atskirų žaidėjų judesys. Ir net jei mintis su judesiu dar nesikabino taip, kaip kabindavosi pernai, tačiau to beviltiško chaoso, kuris buvo taip būdingas ankstesnėms Sūduvos rungtynėms liko ženkliai mažiau. Todėl buvo dėsninga, kad Sūduva įmušė ir antrą savo įvartį, net jei didesnę nuopelnų dalį už jį reikia atiduoti žaidėjui, kuris ir vėl parodė, jog yra vienas solidesnių A lygos puolėjų.

Antras įvartis Granitą nokautavo ir likusios dešimt minučių praėjo palyginus ramiai. Sūduva aiškiai valdė įvykius aikštėje – net jei pačios aikštės valdymo perimti nelabai ir mėgino. Užbaigiant, reikia atlikti tik dar vieną prievolę – pagirti Džiugą Bartkų, kuris ir vėl sulošė patikimai. Prisimenant pastarųjų metų Sūduvos viražus vartininkų klausimų, Džiugo žaidimas mane labai džiugina. Džiugas džiugina – pats vardas šį žaidėją įpareigoja būtent taip elgtis.

Ką gi – Sūduva pagaliau išlipo iš nepadorios vietos lentelėje ir pagaliau nustojo pralaimėti. Per keturias paskutines rungtynes surinko 8 taškus. Nors kristi į euforiją dar anksti, tačiau jau galima kalbėti apie tai, jog komandos reikalai taisosi. Sūduvos futbole vis dar yra krūvos taisytinų dalykų, o ir iš kai kurių žaidėjų vis dar tenka laukti geresnės formos. Kaip minėjau – šioje pergalėje mane labiausiai džiugino ne Sūduvos žaidimas, o psichologinė pozicija ir protingas rungtynių valdymas, kuris ir atnešė esminį rezultatą – tris taškus. Jei Sūduva bent jau taip būtų žaidusi nuo pat sezono pradžios, esu tikras, kad Bangai, Trakams ir Atlantui būtų buvę žymiai sunkiau pasiimti tris taškus.

Tad belieka komandai palinkėti sunkaus ir sėkmingo darbo treniruotėse, kurios liko iki antro rato pradžios. Mat ten mūsų laukia du turai, kurie gali turėti išskirtinės įtakos jei ne komandos rezultatams, tai bent jau psichologinei žaidėjų būklei. Viliuosi, kad Sūduva parodys, jog kiaušinius turi ne tik per Velykas.

8 Responses to “9: GRANITAS 0:2 SŪDUVA”


 1. 1 DZHIT 2014-04-19 23:54

  Rungtynės nors ir nebuvo gražios futbolo prasme, bet svarbiausia yra 3 taškai. Jau ir braižas šioks toks matosi. Šaunu, mažais žingsniais judame į priekį. Ką gi, viskas lyg ir padoru. O galėjo būti ir blogiau :) Tikiu, kad antrame rate jau pradžioje nesikartos tos pačios klaidos :) Iš Gargždų grįš su 3 taškais, o tada ir su Žalgiriu bus galima padoriau pakovot bent dėl taškelio :)

 2. 2 p.o.p. 2014-04-20 08:50

  Jo, drasesnes isvadas kol kas daryt ankstoka. Juolab kad ir varzovas buvo vienas silpnesniu lygoje. Taciau zvelgiant is komandos psichologijos shi pergale buvo labai svarbi, ypac kai Granitas buvo ka tik 4 taskud paemes su Banga ir Zalgiriu

 3. 3 dima 2014-04-20 12:44

  Sioks toks pagerejimas zaidime ivykes. Granitas ne tas varzovas pagal kuri gali matuotis savo pajeguma. Maloniai stebina Brokas kuris jau pries kuri laika buvo nurasytas ir paskolintas lenkams. Nemaloniai stebina, kad laikomas ant suoliuko gynejas Dauksa. Be as jau dabar galvoju apie sezono pabaiga. Ar nepritruks tu keliu taskeliu isbarstytu sezono pradzioj siekiant prizines vietos?

 4. 4 p.o.p. 2014-04-20 13:58

  Komanda dar neseniai paskutinej vietoj buvo, todel apie medalius kalbet dar anksti. Pakalbejom iki valias apie juos pries sezona. Dabar reikia galvot tik apie artimiausias rungtynes ir pradet normaliai taskus rinkt. Gvildys sake kad Soblinskss jau treniruojasi, taip kad greitai turesim optimalios sudeties komanda. Todel svarbiausia kad pagrindiai komandos muzikantai kuo geriau tarpusavyje uzgrotu iki Soblinsko sugrizimo

 5. 5 Anonsas 2014-04-20 14:16

  Šoblei grįžus Vaskela greičiausiai nusės ant suolo?

 6. 6 p.o.p. 2014-04-20 15:18

  Kodel? Siu zaideju funkcijos ir pozicijos visikai nesutampa. Konkurentu Soblinskui siandien Suduvoje nera. Kiselevskis, Chvedukas, Snapkauskas ar Cizikas gali tik is dalies kompensuoti tai, ka sugeba Soblinskas ar ka anksyesniais metais galedavo nuveikt Leimonas. Nors ir jis yra maziau universalus uz Soblinska. Aisku, nereikia ir is Soblinsko daryt vienintelio komandos gelbetojo. Tiketina kad jo sugrizimas prides jegos aikstes viduryje, taciau dabartines gynybos ir puolimo problemos savaime neisispres.

  Be to ir pernai Soblinskas grizo ne vienas. Kartu su juo grizo po traumos Chvedukas ir komandoje pasirode Rafzinevicius. Tad tiketis to paties efekto is vieno Soblinsko siemet nera logiska

 7. 7 Anonsas 2014-04-20 20:59

  Aš tik spėju, nes kažkas vis tiek turės užleisti vietą, o Vaskelai tikrai nelabai limpa atraminio saugo pozicija, kurioje jam teko žaisti prieš Granitą.

 8. 8 Anonimas 2014-04-21 22:43

  O gi treneriukas pakalbejo, kad susivokimo tarpusavyje zaidejams truksta, daug nelogisku veiksmu. mat i komanda isiliejo keletas nauju zaideju pries pat sezona. Taciau kiek zinom, buvo nauju paimta ir gerokai anksciau, tad jeigu su jais treniravosi, tai reikkia jiems ir duot zaist, o naujokai, lai taikosi jau kaip nori, ypac tokiems kaip Marko, tai labai daug laiko nereikia prisitaikyt prie zaidimo.
  Tai pykti net nezinau ant ko cia laikyt, turbut komanda susiburs, ant sezono galo, kaip kad iprasta kitoms komandoms sedant jau, nes nepajegia pilnu tempu isvaryt lietuvisko sezono. Tai tasku rinksim daugiau ant sezono galo, o dabar teks spaust lygiasias nulines su Banga


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 406 hits