Laukiam: Banga – Sūduva

2014-46

Istorija prasideda iš naujo. Tik šį kartą padėtis nėra vienoda – kai kuriems reikia iš paskutiniųjų vytis kitus, kurie jau šį tą spėjo nuveikti. Banga per pirmą ratą sugebėjo surinkti 17 taškų. Visai nebloga investicija į ateitį. Nuo to, kur A lygos komandos yra po pirmo rato ir pradėkime:

1 Žalgiris 9 6-3-0 29-5 21
2 Banga 9 5-2-2 12-4 17
3 Trakai 9 4-3-2 16-10 15
4 Atlantas 9 3-5-1 13-9 14
5 Kruoja 9 3-4-2 15-10 13
6 Ekranas 9 2-6-1 14-10 12
7 Sūduva 9 3-2-4 13-14 11
8 Granitas 9 2-4-3 12-11 10
9 Šiauliai 9 2-1-6 11-14 7
10 Dainava 9 0-0-9 1-49 0

Štai tokia dviprasmiška situacija. Jau pernai sezoną Sūduva pradėjo blogai. O šįmetinė pradžia – dar blogesnė, tiesiog tragiška. Tačiau taškų Sūduva po pirmo rato šiemet turi tiek pat, kiek turėjo ir pernai (tik komandų pernai lygoje buvo mažiau). Kitas dalykas – šiemet septintoje vietoje esančią Sūduvą nuo trečios skiria tik 4 taškai. Vienas juokas. Arba – 6 nuo antros. Arba…. Na gal toliau tęsti ir nėra prasmės.

Grūsties lentelėje priežastys – paprastos. Šiemet kaip niekad daug rungtynių baigiasi lygiomis. Ekranas ir Atlantas lygiom sužaidė daugiau nei pusę savo rungtynių, Kruoja ir Granitas – po keturias. Štai taip ir gavosi, kad daugiau pergalių už Sūduva I rate pasiekė tik pirmos trys komandos. Iš kitos pusės – šiemet turime žymiai daugiau rungtynių, kurias anksčiau vadindavo “turo netikėtumais”. Jų tiek daug, kad tenka kalbėti apie priešingą reiškinį – kone visos komandos gali laimėti beveik prieš visas komandas. Granitas gali laimėti prieš Bangą ir sužaisti lygiom su Žalgiriu, tačiau pralošti Sūduvai. Tad niekas dar neprarasta. Tačiau ir klupinėti laiko nėra, todėl antrą ratą būtina pradėti kitaip, nei pirmą.

O čia laukia toji pati Banga, kuri, panašiai, kaip ir Atlantas pernai, mus nustebino pirmame ture. Sūduvos pralaimėjimo niekas nesitikėjo – nei pernai, nei šiemet. Atrodo, net ir patys Sūduvos skriaudikai apie tas pergales labai kukliai prieš čempionatą galvojo. Tačiau ir pernai, ir šiemet tolesnė rato eiga parodė, kad nieko atsitiktinio tose rungtynėse nebuvo. Ir Banga, ir Atlantas pirmą ratą nulėkė kaip ant sparnų, o Sūduva abiem atvejais labai sunkiai kapanojosi iš lentelės dugno.

Rungtynės bus garantuotai įdomios. Sūduva jau pradėjo žaisti. Net jei pergalių prieš Dainavą bei Granitą pernelyg sureikšminti nereikėtų, žaisdama Klaipėdoje Sūduva jau parodė dalykų, panašių į futbolą. Nepraleido ir dukart įmušė komandai, kuri dar anksčiau įrodė mokanti gintis. Galbūt mums ir kiek nejauku matyti Sūduvą lošiant antru numeriu prieš tokį Granitą, tačiau rezultatas šiuo atveju yra svarbiau, nei visi kiti niuansai. Tuo tarpu Banga sėkmingai žaidžia mažai įmušdama (netgi mažiau nei Sūduva) ir dar mažiau praleisdama. Kol kas Banga yra mažiausiai lygoje praleidusi komanda. O ir pusę iš tų keturių įvarčių Banga praleido paskutinėse rungtynėse su Žalgiriu.

Štai tokia įdomi dilema prieš Darių Gvildį. Kas svarbiau lošiant su Banga – nepraleisti ar vis tik įmušti? Tiesą pasakius, ir tose liūdno likimo pirmose sezono rungtynėse Sūduva turėjo bent 5-6 padorias progas įvarčiui – tik dažniausiai Sūduvos žaidėjai į vartus nepataikydavo. Banga turėjo vieną progą ir ją išnaudojo. Dar pora progų Bangai sukūrė patys Sūduvos gynėjai.

Tą kartą Bangos Sūduvai įmuštas įvartis ir paaiškina esminę šių metų Bangos jėgą. Ją sudaro keletas žaidėjų rusiškomis pavardėmis, kurių futbolo lygis viršija A lygos poreikius. Ypač matomas yra garbanotas jaunuolis, pavarde Ruskich. Būtent jis mestelėjo tobulą perdavimą Staponkai, po kurio smūgio Bartkui teko pirmą kartą šiais metais traukti kamuolį iš savų vartų. Minėti žaidėjai gali nemažai nuveikti individualiai, jie gerai mato aikštę ir sugeba pjaustyti priešininko gynybą įdomesniais perdavimais. Trumpai tariant – lošia šiuolaikiškesnį futbolą, kurį daugumai mūsų komandų nėra lengva perkrimsti. Kur yra Bangos gynybos paslaptis man sunkiau pasakyti, nes vienintelėse Bangos rungtynėse, kurias mačiau nuo pradžios iki pabaigos, gynyba nebuvo tobula. Russo, Brokas, Radzinevičius tą kartą gavo idealių galimybių mušti iš arti praktiškai nedengiami. Spėčiau, kad gynybą sutvarkė Bangos treneris – taip pat nelietuviškos mokyklos atstovas. Juk Lietuvoje dažnai pakanka išmokyti gynėjus pozicinės drausmės ir priešininkams prasimušti tampa sudėtinga. Iš to ką šiemet mačiau ir pamiršus Žalgirį, Bangos futbolas man pasirodė simpatiškiausias lygoje – greitas, elegantiškas, grįstas sąmoningomis pastangomis lošti vienu lietimu.

Tuo tarpu Sūduvoje kol kas galima kalbėti tik apie išaugusį pasitikėjimą savo jėgomis. Prieš Granitą Sūduva jau gynėsi drausmingai visas rungtynes (nors 3-4 padorias progas Granitas vis tik turėjo). Kitas svarbus dalykas – Sūduvos įvarčių statistika tą kartą buvo beveik šimtaprocentinė – dvi progos ir du įvarčiai. Tai – itin svarbu, nes iki šiol progų švaistymas buvo viena iš nesėkmingo žaidimo priežasčių. Tiesa, Sūduvos gynyba rungtynėse Klaipėdoje buvo kiek keistoka – visa komanda lošė ant baudos aikštelės linijos ir pačioje baudos aikštelėje. Dėl to Granito saugai aikštės viduryje nesulaukdavo nė mažiausio pasipriešinimo. Tokia gynyba ne tik atrodo senoviškai, bet ir gerokai apsunkina komandos galimybes kontratakose. Radzinevičių ir pirmąsias gynybos linijas skiria pernelyg didelis atstumas, todėl puolėjas nelabai turi šansų atmesti kamuolį atgal ir taip į kontrataką įtraukti daugiau kolegų.

Abu įvarčius Granitui Sūduva įmušė po ilgų perdavimų į patį atakos smaigalį. Tą kartą pasisekė, tačiau visi žinome, kad šiuo atveju reikia ne tik labai tikslaus perdavimo (kuo Lietuvos futbolas ir taip nelabai pasižymi), bet ir priešininko gynėjų klaidos arba išskirtinio savo puolėjo žaidimo. Sūduvai taip ir nutiko – abu perdavimai buvo itin tikslūs, o paskui suklydo gynėjas (Broko įvartis) arba puolėjas sužaidė išskirtinai, įveikdamas tris gynėjus (Radzinevičiaus įvartis).

Faktas – Banga loš dėl trijų taškų. Šiandieninė komandų situacija lentelėje sako, kad žais vienas iš lyderių su vienu iš atsilikėlių. Todėl greičiausiai matysime panašią rungtynių schemą kaip ir Klaipėdoje – Sūduva ginasi ir ieško progų kontratakoms, o Banga puola, daugiausiai kraštais. Kuo mažiau Bangai bus suteikiama galimybių greitiems judesiams, kuo daugiau jiems teks vargti šokant šokius aplink Sūduvos baudos aikštelę – tuo paprasčiau bus gintis. Žmonių makalynėje, net ir Bangos rusams bei ukrainiečiams nebus lengva prasibrauti po kelis žmones (panašiai painiodavosi ir Granito Veliulis su gruzinu), o balionai link Staponkos taip pat nebus ypatingai pavojingi, jei tik Bangos puolėjui nebus suteikta tiek erdvės, kaip pirmose rungtynėse. Ką Sūduvai reikia veikti priekyje – ir taip aišku. Belieka tikėtis, kad tikslumo kontratakuojant procentas bus panašesnis į tą, kurį matėme rungtynėse su Granitu. Beje, Sūduva loš be Chveduko, tačiau didelės tragedijos tame nėra – aikštės viduriui Sūduva turi didžiausią žaidėjų pasirinkimą.

Štai ir pašnekėjom. Lengviausią turo darbą atlikom. Komandos uždavinys – žymiai sudėtingesnis. Belieka tikėtis, kad Sūduva pratęs tą lėtą kopimą lentelės laiptais. Juk jei laimėtų ir šį kartą – vienu laipteliu į viršų pakiltų.

Reklama

22 Responses to “Laukiam: Banga – Sūduva”


 1. 1 Remis 2014-04-25 09:45

  Marijampolėje rezultatyvų perdavimą A.Staponkai padarė A.Dolzhenko, o ne tas garbanotas trisdešimtmetis jaunuolis :)

 2. 2 Kuzma SS 2014-04-25 09:46

  Laimėsim. Neabejoju!

 3. 3 Varvalas 2014-04-25 10:08

  pirmiausiai reikia padoriai apsiginti, o jau po to … Atidžiai žiūrėjau antrąjį kėlinį su Granitu, tai Sūduvos gynyba nedžiugino. Net 7 kartus buvo leista netrukdomai smūgiuoti į vartus iš 18 – 25 metrų. 6 smūgiai ėjo į vartų stačiakampį. Visais atvejais Sūduvos saugai priartėdavo prie smūgiuojančio per kokius 2-3 metrus (vadinasi, į tai reaguodavo), bet manydavo, kad to ir pakanka. Labai keistas savo gynybinės misijos atlikimo supratimas. Ir tam supratimui bus dešimt ar daugiau metų – tai jau prakeikta tradicija palydėti atuokuojantįjį. Tai vyko ir dėl to, kad saugai labai mikliai atsitraukdavo prie baudos aikštelės (tą labai taikliai pastebėjo P.O.P.), bet tuo jie manė savo gynybinę funkciją lyg ir atlikę.

  Dar keisčiau buvo, kad nė vienas į Sūduvos baudos aikštelę pakeltas kamuolys nenukrito ant sūduvinių galvos, o Bangos žaidėjų galvas, kojas ir kitas kūno dalis surasdavo. Tiesa, sykį Isoda užkišo galvą, bet nupjautas kamuplys tik paaštrino situaciją; dar kartą buvo toks “dvigalvis“, kai kamuolį išmušė toks bendras Sūduvos ir Bangos duetas. Futbolo statistika žino aksiomą: daugumą pakeltų kamuolių susirenka gynėjai (nes gintis yra lengviau, negu pultis). Sūduva vis tiek sugeba tas aksiomas paneigti. Žaidėjai ne kamuolio ieško, o kamuolyus pats tų galvų nesuranda.

  Tiesa, reikia tik pasidžiaugti, kad su beveik visais žemais kamuoliais gynėjai ir saugai susitvarkė (pažanga yra akivaizdi). Vadinasi, jei Bangai bus leista netrukdomai šaudyti Bartkų ar skersuoto aukštus kamuolius, reikia laukti bėdos.

 4. 4 p.o.p. 2014-04-25 10:30

  Rytoj vis tik lemiamas bus saugu zaidimas gynyboje. Ir tai ar Suduvos zaidejai vis tik pagaliau suvoks, kad gynyba yra ne priesininko palydejimas keliu metru atstumu, o uztikrinimas to, kad kamuoli turintis priesininkas su juo nenuveiktu nieko pavojingo. Apie tai ir Varvalas issamiai rase. Skirtumas tarp Granito ir Bangos saugu yra tas, Bangos rusai gali atlikt tiksliu perdavimu ir ju tikrai atliks jei Suduvos gynejai ginsis per atstuma ir jei rimtesni gynybiniai itvirtinimai prasides tik ties sava baudos aikstele.

  Jei Bangos saugams, ypac krastuose, bus leidziama isibegeti – bus bedos. Jiems neturi buti suteikiama erdves, jie turi jaustis lyg per pelke bristu. Ir nesvarbu kokiom priemonem tai pasiekiama – masiniu spaudimu ar smulkiom prazangom. Suduvai bus svarbu musht zaidimo greiti ir neisivelt i chaosa, kuris budavo budingas daznoms musu komandos rungtynems, ypac joms baigiantis.

  P.S. beje man irgi kyla jausmas, kad pergale bus

 5. 5 DZHIT 2014-04-25 11:34

  Banga pradės “banguoti“ tai faktas :) Pergalė mūsų :)

 6. 6 M 2014-04-25 13:36

  ——————Bartkus
  Snapkauskas-Ugge-Isoda-Bagdanavicius
  ————-Cinikas-Kisilevskis
  Brokas———-Vaskela———–Baranovskis
  —————-Radzinevicius

  Toks, mano manymu, butu visai tinkamas zaideju pasirinkimas. Kaip minejo pop, labai svarbus bus sekmingas saugu zaidimas gynyboje, ypac aikstes viduryje, todel Andjelkoviciu geriau palikti ant suolo (kadangi sis veikejas ne itin aktyvus gynybiniuise veiksmuose) bei zaisti dviem atraminiais, kurie apie gynyba si bei ta nusimano.

  O laimeti tikrai imanoma ir netgi butina, jeigu norime neatsilikti nuo pirmaujanciu komandu bei siekti pries sezona iskelto tikslo.

 7. 7 Žiūrovas 2014-04-25 14:57

  Kur tas teisėjas kairėje nuotraukoje matytas man? Realiai žiūrint, kad taškelių pasirinkom į pabaigą rato labai gerai, tačiau žaidimo kokybė ir verta tos vietos, kurią Sūduva užima…

 8. 8 Suduvis 2014-04-25 16:38

  Gurksnodamas svyturio alu gerai pagalvok dar karta, kur tau tas teisejas matytas. :-)

 9. 9 p.o.p. 2014-04-25 17:41

  o tas matytas teisėjas, panašu, pažangą daro, nes anksčiau tai tik trenerius tildydavo ir pridėtą laiką rodydavo:)

 10. 10 rolas73 2014-04-25 22:13

  sveiki
  kap sake CCCP marsalas Zukovas : geriausiagynyba-puolimas

 11. 11 p.o.p. 2014-04-25 22:34

  jo, tai čia tokiom imperijom ir tinka panašūs pareiškimai:) gerai, kad šito patarimo neklausė graikai, kai Europos čempionatą laimėjo:)

 12. 12 rolas73 2014-04-25 23:25

  bet ispanai pasinaudojo

 13. 13 p.o.p. 2014-04-26 10:57

  tai ispanai irgi prie imperijų priklauso. ir prancūzai. ir anglai

 14. 14 Anonimas 2014-04-26 12:27

  O siaip man idomu kaip tie bookmekeriai dirba. Pvz.: Suduva netgi tokiu prastu zaidimu pries Granita buvo laikoma lydere, + zaide isvykoje.
  Siandien zaisim pries viena is cempionato lyderiu velgi isvykoje , ir vel mes esame maco lyderiai, nestiprus, bet pats faktas kad lyderiai mane stebina.

  • 15 carlos 2014-04-26 19:21

   realiai jei rinktis kas laimės aš irgi už sūduvą statyčiau, išsikvėpė gana ryškiai naga plius sūduva turi kažkada atsigauti, o bukmekeriai tikrai ne pagal dabartinį komandų išsidėstymą stafkes sudaro, o ir šiaip dažniau atspėja nei neatspėja…

 15. 16 kitas Juozas 2014-04-26 14:38

  kurie bookmekeriai konkrečiai? šiaip, turiu draugų kurie su tuo dirba, tai jie sako, kad buria panašiai kaip orą tas stafkes:)

  • 17 Anonimas 2014-04-26 14:45

   Siaip ir Lietuvos bookai ir uzsienio. Uzsienyje Suduva dar ryskesne favorite:) Buria jie, bet gan gerai buria, kad i minusa tikrai neiseina :)

 16. 18 kitas Juozas 2014-04-26 21:20

  27 minutę ponas pop buvo paminėtas, kaip “legendinis blogeris“ :)

 17. 19 Anonsas 2014-04-26 22:19

  Balionėlių skaičių ryškiai sumažinom, daugiau lošiam ant žemės vienu lietimu ir vaizdas iš karto visai kitas. Vaskela su Grigu puikiai užgrojo, net nepasijautė Chveduko ir Andelkovičiaus trūkumo. Na ką, dabar Žalgirį be Šembero bandysim parmušt :)

  • 20 kitas Juozas 2014-04-26 22:22

   jo labai jaučiasi, kad nėra balionų ir vieno lietimo perdavimai eina:) ir gynyboj smagiau tvarkomės.

 18. 21 DZHIT 2014-04-26 22:24

  Na ką, viltys grįžta su gerėjančiu žaidimu. Laukia Žalgiris. ir reikia tikėtis kad Suvalkijos žmonės ateis palaikyti gausiai Sūduvos krašto futbolininkus :)

 19. 22 griezhtas 2014-04-26 22:31

  Andelkoviciaus trukumas niekada ir nesijaute, jeigu ka, nebent kazkam labai idomu prarasti kamuoliai, tingus vaikstinejimas, gynyba i priesininka ziurint per 10 metru atstuma ir mojavimas rankomis.
  O vaskela nustojo svajot, pradejo netinget ir pasimate, kad visai neblogas zaidejas ir pasa gera gali atiduot ir is auksciau pasigint gali. Gal kada ir Andelkovicius supras, kad jis cia tam kad dirbtu, o ne princese vaizduotu… Grigaravicius irgi nepaisant to, kad gana daug broko daro, bet savo alkanumu ir draskymusi atperka su kaupu savo trukumus. O siaip matosi po truputi pernykste suduva, su greitu perejimu i ataka, zaidimu vienu lietimu ir spaudimu dar priesininku aikstes puseje, visai nebandant patiems laikyt kamuolio centre ir zaist pirmu numeriu. Zodziu progresas matosi, dabar analogiskai kaip banga, reik zalgiri 8-1 patiest :D


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,885 hits
Reklama