Laukiam: Trakai – Sūduva

Sekmadienį į rinkimus, o paskui – į futbolą. Kas į stadioną, kas prie kompiuterio. Sūduvos laukia dar vienas rimtas išbandymas. Šiaulius perlipti pavyko netikėtai lengvai, tačiau uždegti optimizmo deglus dar anksti. Sūduvai reikia vytis lyderius, todėl kiekvienos rungtynės yra ypatingos svarbos. Persistumdymų lentelėje ir vėl greičiausiai bus – tik prie to, kad komandos juda po kiekvieno turo mes jau įpratome. Jei Sūduva laimės šį kartą – kils mažiausiai per du laiptus. Tokia štai paprasta matematika.

Šiais metais ko gero dažniausiai minimas Lietuvos futbolininkas Šemberas Trakų klubą pavadino rimčiausiu varžovu iš visų lygos komandų. Na bet tai yra pirmo rato duomenys. Nors Žalgiriui prieš Trakus žaisti buvo labai sunku, kai kurios kitos komandos su lygos naujokais tvarkėsi kiek paprasčiau. Tuo stebėtis nereikėtų – prieš lyderius visada lošiama kitaip, nei prieš komandas, kurias laikai sau lygiomis. Tad ir Trakai prieš Sūduvą loš kitaip nei prieš Žalgirį.

O štai Sūduvai nieko ypatingai keisti nereikia. Sūduva pagaliau ėmė rodyti greitą, intensyvų, dinamišką futbolą, pagrįstą sąmoningu aikštės persvaros atidavimu priešininkui, aktyviu jo spaudimu visoje aikštėje ir ypatingai greitu perėjimu į puolimą. Žodžiu, Sūduva kiekvienose rungtynėse tampa vis panašesnė į komandą, kurią matėme praėjusio sezono antroje pusėje. Trakams toks žaidimas yra žymiai neparankesnis, nei masyvus, protingas, tačiau lėtokas Žalgirio buldozeris.

Trakai lošia panašų futbolą į tą, kurį pernai žaidė Atlantas. Ypatingų stebuklų nerodo, didelio žaidimo grožio nesiekia, tačiau žaidžia protingai ir efektyviai. Turi keletą individualiai A lygai itin pajėgių žaidėjų, gerai atlieka elementarius futbolo triukus ir treniruotėse yra neblogai išmokę standartinių padėčių atlikimą. Esminis skirtumas nuo pernykščio Atlanto yra tas, kad Trakai yra vyresnė komanda, todėl ir jos futbolas – gerokai lėtesnis. Šių metų Trakų ir anų metų Atlanto vidutinio amžiaus neskaičiavau, tačiau to nė daryti nereikia – pagrindiniai Trakų muzikantai tikrai ne dvidešimtmečiai.

Trakai ne tik lėtesnė komanda. Trakai yra komanda, kuriai antroje rungtynių pusėje mažumą pritrūksta kvapo. Galbūt rungtynių prieš Žalgirį negalima laikyti šimtaprocentiniu argumentu, tačiau paskutinėse šių komandų rungtynėse Trakams normaliai kvapo užteko tik vienam kėliniui. Po pirmo kėlinio abi komandos turėjo maždaug tokį patį pražangų kiekį. O per pirmas 20 antro kėlinio minučių Trakai beveik dvigubai aplenkė Žalgirį pražangų statistikoje. Ta proga galima prisimint ir Trakų lygiąsias su Banga (įvarčiai praleisti antrame kėlinyje) ir labai liūdną pralaimėjimą Kruojai, kai du golus gavo nuo dešimtyje lošiančio priešininko su Vėževičiumi vietoje vartininko.

Aišku, nuovargis – reliatyvus dalykas. Nepaisant to, kad Trakai buvo pavargę, tačiau įmušti įvartį Žalgiriui sugebėjo. O tada ir jėgų daugiau atsirado – buvo gan keista matyti paskutinėmis rungtynių minutėmis Trakus vos ne daugiau laiko prie Žalgirio vartų leidžiančius. Tačiau – esu tikras – nuovargus bus svarbus sekmadienio rungtynių faktorius. Tai, kad Sūduva yra jaunesnė ir mėgsta lošti greitą futbolą. Tai, kad Sūduva turėjo viena diena daugiau poilsio. Tai, kad Sūduva turėjo žymiai lengvesnes rungtynes nei Trakai. Nekalbant apie tai, kad Trakams, kaip LFF taurės varžybų dalyviams, šiemet jau teko sužaisti gerokai daugiau rungtynių nei Sūduvai. Tai negarantuoja Sūduvai pergalės. Tačiau ji būtų arčiau, jei Sūduvos treneriai sugebėtų išmintingai šiais faktoriais pasinaudoti.

Laukti liko nedaug. Matysim kaip bus.

Reklama

44 Responses to “Laukiam: Trakai – Sūduva”


 1. 1 p.o.p. 2014-05-10 01:31

  p.s. beje, pamiršau vieną svarbų dalyką – prieš Šiaulių dublerius jau Šoblinskas beveik visas rungtynes atlakstė.

 2. 2 Draugas 2014-05-10 13:50

  Taip 70 minuciu lose, bet dubleriai gavo 3-0 berods. O pries tai varzybas buvo Zalgirio dublerius patvarke berods tokiu pat rezultatu.
  Siaip Trakai tikrai atrodo daug geriau losia pries Zalgiri. Apskritai tai kieta komanda, siekianti rezultato, ir neblogai mokanti kontroliuoti kamuoli, taciau perzvelgiau ju varzybas su Granitu, Banga, Atlantu, netgi su ta pacia Suduva vienas is pirmuju sezono varzybu. Ir Traku zaidimas neatrodo pakites, o stai Suduva siek tiek pagerino. Tai jegos apsilygino, netgi siek tiek musu naudai. Tad jeigu mokesime zaisti protinga futbola, ir nepadarysime grubiu klaidu (nes Trakai moka jas isnaudoti), viskas bus okey.

 3. 3 Anonsas 2014-05-10 16:45

  Gražu pažiūrėt ką Valdas padaręs iš Ekrano jaunimo, labai smagiai išeina į atakas.

  • 4 Draugas 2014-05-10 17:08

   perpektyvus labai treneris tas Valdas. krimtes mokslus su rimtais zmonemis. jauna greita komanda taip ir privalo iseit i atakas. bus idomu Suduvos dvikova pamatyt su Ekranu

  • 5 carlos 2014-05-10 18:42

   kad ten banga toks jausmas,kad po baliaus su trimis keitimais ant suolo, tik ruseliai du ir urbaitis dar kažkiek pabėga…na bet ir to užteko lygiosioms…

 4. 6 Remis 2014-05-10 21:31

  Kaip pernai “jaunas Atlantas“ buvo mitas (žaidžiančių vidurkis 24,5 metų), taip ir šiemetinis Trakų “senumas“ nėra jau toks akivaizdus (dalis lietuvių ir legionierių yra 20-25 metų, tai vidurkis bus panašus kaip pernykščio Atlanto).
  O kad kai kurios komandos (pavadinimo neminėsim) nepabėga, tai čia reiktų tvarkaraščio sudarytojams į akis pažiūrėti – vieni tarp rungtynių turi 3 laisvas dienas, o kiti – 2 (nors dabar bus savaitė be futbolo). Ryt ir Trakams pritrūks kvapo. Ir pirmiausia dėl tos vienos trūkstamos dienos poilsio lyginant su Sūduva.

  • 7 carlos 2014-05-10 21:40

   trakai 3 turėjo, sūduva 4, kažkaip nemanau, kad čia lemiamas veiksnys bus, ypač kai trakai atsarginių pankankamai neblogų turi…o kas čia tik dvi turėjo?

   • 8 Remis 2014-05-10 22:13

    Atlantas ir Banga tik po dvi laisvas turėjo, nes tarpusavyje žaidė trečiadienį, o šiandien jau pliekė kitame ture.
    Be to, reikia nepamiršti, kad Trakai per paskutinį mėnesį (su trupučiu) žais jau dešimtas rungtynes. Čia ir su geru atsarginiu suolu gali pakirsti kojas :)

   • 9 Remis 2014-05-10 22:37

    Ir Žalgiris, beje, taip pat žaidė ritmu: trečiadienis-šeštadienis. Todėl matyt šiandien ir matėm Klaipėdoje ne tiek futbolą, kiek grumtynes.

  • 10 carlos 2014-05-11 02:01

   nu nepagaunu aš tavęs žalgiris žaidė lygiai tą pačią dieną kaip ir atlantas plius dar taures visas, trakai dviejų dienų tarpo neturėjo, kam problema…

   • 11 Remis 2014-05-11 08:30

    Tai klausei, kas turėjo tik dvi laisvas dienas. Tai ir išvardijau tris komandas: Atlantas, Banga ir Žalgiris. Banga žaidė prieš vieną laisvą dieną daugiau turėjusį Ekraną, o Trakai žais prieš vieną dieną daugiau turėjusią Sūduva.

 5. 12 p.o.p. 2014-05-11 07:45

  Neteisinciau pralaimejimu nuovargiu, bet kad musu tvarkarascio sudarytojai yra kosmonautai – visiska tiesa. Kalbama kad 3 dienos yra minimalus laikas organizmo atsistatymui tarp rungtyniu, bet paprastai turimi omeny geriausieji klubai, kuriu zaideju parengimas ir jiems sudarytos salygos nuo musiskiu skiriasi kaip mersedesas nuo opelio.

 6. 13 Remis 2014-05-11 11:57

  Apie komandų amžių. Šiandien Trakų startinės vidurkis – 25,5; Sūduvos – 23,3. Virš trisdešimties Trakuose – 2, Sūduvoje – 1.

 7. 14 Anonsas 2014-05-11 13:48

  Match of the year :)

 8. 15 kitas Juozas 2014-05-11 13:56

  nerealios rungtynės:)

 9. 16 Varvalas 2014-05-11 14:04

  Remi, čia apie viską pagalvota:) Bangai pasirodo, kad pakako(jo) dviejų poilsio dienų, nes tik tokiu būdu ji sugebėjo įsitvirtinti nuosavoje šeštoje vietoje. Sunkiai, net trylika turų Banga ėjo į tikslą. Aš tikėjau, kad ji savo pasieks :)

  • 17 Remis 2014-05-11 14:19

   Varvalai, negi nori, kad pradėčiau linksmintis kaskart lodamas: ir kas gi čia šiemet nežais Europoje? :) Skirtingai nei kiti, aš realiai vertinau Bangos galimybes ir tai pasakiau savo priešsezoninėje apžvalgoje. Mane nustebino ne vieta, o tendencija. Paprastai Banga į šeštą vietą keliaudavo iš paties dugno sezono pradžioje, o dabar sugebėjo to dugno išvengti.

   • 18 kitas Juozas 2014-05-11 14:25

    na dėl europos tai čia išimtis abiems komandos šiemet, nes viena ten žaidžia nuolatos, kita ten nežaidžia nuolatos:)

 10. 19 voleur 2014-05-11 14:09

  super vėl pergalė :) atvirai pasakius kažkaip netikėjau esant rezultatui 3-2 kad baigsim gerai, bet netik kad išlyginom bet ir laimėjom rungtynes :) na trakai dabar gali pamiršt svaičiojimus kuriam laikui apie prizines vietas :) apie bangos fenomeną patylėsiu :)))

 11. 20 suvalk. 2014-05-11 14:13

  vaaau! as apakęs! Tikriausiai ne vienas šimtas turų turėjo praeiti, kad šitokiu būdu, būtent paskutinėm mačo akimirkom išplėštume pergalę, juk visada būdavo atvirkščiai :) Šaunuoliai!

 12. 21 Draugas 2014-05-11 14:45

  Kazkodel jauciau kad viskas bus tvarkoje, veiksma stebejau is tribunu. Super zaidimelis, kokios kombinacijos, greitis, kova. Smagus macas.

 13. 22 Draugas 2014-05-11 15:19

  O kas per makalyne padaryta buvo su Atlantu aikste? kodel paskutine diena atsauke ir neleido zaist? Sakykit ka norit,bet kvepia tai tikrai neskaniai. Atrodo visos jegos tiesa pagalbos ranka Zalgiriui.

  • 23 carlos 2014-05-11 15:32

   aga tik žalgiriui apie tai pamiršo paminėti, nes mūsiškiai nuo 4tadienio ant žolės pajūryje treniravosi ir sužinojo apie šį perkėlimą lygiai tada kaip ir atlantas, ir koks gi čia didysis privalumas, kai atlantas pats tik vienas rungtynes ant žolės sužaidęs, nebent kad šiaip purvyne kur sunku žaisti jiems patogiau, o jei būtų leidę per tokios liūties iš gležno atlanto gazono,būtų nieko nebelikę ir stadionas geram mėnesiui sugadintis būtų,kaip praeitais metais alytuje buvo…

   • 24 carlos 2014-05-11 15:34

    klaipėdos žiniasklaida beje mirgėjo priekaištais stadiono valdybai prieš rungtynes su granitu,kad sugadins gazoną visam sezonui…

   • 25 Draugas 2014-05-11 15:45

    Tos 2 dienos treniruociu ant zoles nieko nepakeicia Zalgiriui. O Atlantui tai didesnis pranasumas zaist su stipriu varzovu ,kitomis salygomis nei iprasta ypac jeigu pats Atlantas ten ir treniravosi ir ruose zaidimo plana.
    tai kas per medziai tam LFF sedi? Gali kada dar rungtyniu laika pakeist ir komandoms nepranest :)

  • 26 carlos 2014-05-11 15:48

   kas blin atlantui ten įprasta,maximum patys savaitę ant tos žolės laksto, o blinažlgiris tai ne ant žolės lošt planavo ir ne pagal tai žaidimo planą ruošė, va pasiskaityk kokį šuršulą : “Mes “Atlanto“ atstovams aiškiai pasakėme, kad žaisti ant žolės negalima. Dar tik pradėjo dygti žolė, negalime jos ištrypti, nes vėliau ji bus panaši į bulvių lauką. Paskui vėl šauks, kad stadionas ištryptas ir jame neįmanoma žaisti. Be to, juk stadione vyksta rekonstrukcijos darbai – yra keičiamos kėdutės“, – pabrėžė Sporto ir kūno kultūros skyriaus vyr. specialistas Ignas Pocius.

   • 27 Draugas 2014-05-11 15:55

    Ruoses gal ir ant zoles, bet treniruotis turejo 2 dienos pries brozdintis ir treniruotis i pajuri.
    O Sarsanija ivardijo tai kaip jiems palankesni zaidimo buda, ir as pilnai tikiu kad taip ir buvo. Gal ir pasake aiskiai tik nezinia kada :) negi reikia but tokiems kvailiams kad komanda treniruotusi savaite laiko ten kur nezais ir tai zinodami vistiek treniruosis, ir nieks is ten kazkokiu specialistu, nepranes kad jus vistiek cia negalesite zaist. Man tai cia yra nesuvokiama.

   • 28 carlos 2014-05-11 15:59

    nepagavau logikos tavo komentaro, gi akivaizdu kad žalgiris apie tai nieko nežinojo, nes patys kalė ant žolės ir ant kokios ten žolės atlantas ruošėsi savaitę, jei dar prieš tris diena su banga ant dirbtinės lošė…

  • 29 kitas Juozas 2014-05-11 15:52

   aš šiaip nesu žaidęs futbolo ant dirbtinės dangos ir nepykit jei pasakysiu savo subjektyvią nuomonę, bet man juokingai skamba tie pasiteisinimai pakeitus dangą, kad “dirba visai kiti raumenys“. Na pavyzdžiui aš begioju, tai man net nelabai jaučiasi kokia danga bėgioju- asfaltu, žvyrkeliu (gal paplūdimy gali pajaust stkirtumą tik:] ). O futbole bėgimas tik vienas iš elementų, be to, sąlygos visiem vienodos žaidimo metu.

   • 30 carlos 2014-05-11 15:54

    yra esminis skirtumas, kad jeigu stadionas ne kaip pas sūduvą ar alytaus, o kupstai kupsteliai, tai normalaus techniško futbolo nepaloši, matyt čia atlantas savo pranašumą ir mato…

   • 31 Draugas 2014-05-11 15:57

    Tai cia tik ir yra subjektyvi nuomone.

   • 32 Draugas 2014-05-11 16:04

    Logika, kad 2 dienos treniruociu,kitoje aplinkoje, is 100 nepakeis igudziu igytu standartinese treniruotese ir aplinkoje.
    O is kur tu zinai kiek jie laiko treniravosi ant zoles? Jeigu komanda ruosiasi pereit ant naturalios, tai ir treniruojasi ant naturalios :)

   • 33 carlos 2014-05-11 16:07

    iš ten, kad nieks neleido jiems ant jos treniruotis anksčiau dėl vejos būklės…ir jokių ten specialių įgūdžių nereikia, kaip puikiai parodė sūduva šiandien vilniuje…

 14. 34 Žiūrovas 2014-05-11 15:34

  Nuostabios varžybos ir pasiaukojantis žaidimas , smagu žiūrėti kaip kovojama iki paskutinės minutės ir nenuleidžiama ranku pralošiant 3-2 sugebama užpulti išlyginti ir laimėti… nusodino išsišokėlius

 15. 35 Draugas 2014-05-11 15:58

  taip Carlos gal ten ju ir yra pranasumas. Bet kiekvienas savo namuose gali zaist kaip nori, gali zinot ir kiekviena kupsteli grumsteli, jeigu tau ten yra zaisti parankiau tai tu ir zaisi.

  • 36 carlos 2014-05-11 16:03

   tai prie ko čia žalgiris… o po tokiu metu įvykusių rungtynių atlantas galutinai atsisveikintu su galimybėmis klaipėdoje sužiasti europos taures, nes iš to stadiono nieko neliktų…

 16. 37 rolas73 2014-05-11 16:09

  Trakai (Trakai) – Sūduva (Marijampolė) 3:4 (1:1)
  LFF stadionas, 700 žiūrovų . cia 1 nuliu per daug ar priskaiciavo visus gatve praeinancius ? :) :)

  • 38 Draugas 2014-05-11 16:11

   Na buvau varzybose, sunku pasakyt kiek cia buvo, bet abiejose pusese buvo. Ir Suduvos Sakalai ir Traku sirgaliai, apie pora simtu tikrai turejo susidaryt

  • 39 carlos 2014-05-11 16:21

   šiaip laikas tai aišku genialiai parinktas,mūsų tvarkaraščių sudarynėtojai kaip visada aukštumoje…

 17. 40 Draugas 2014-05-11 16:10

  ne Zalgiris, tai LFF, ar Dievo ranka, ar teisejo ranka. Tiesiog daug itarimui si sezona ant Zalgirio krenta ;) Kad ir tai tik samokslo teorijos.

  • 41 carlos 2014-05-11 16:13

   tai aišku teisėjas žalgirio žaidėją išvarė, atlanto medkirčių ne, matyt turėjo dar kokį pendelį sugalvot, kad jau visai įtarimų nesukelt…

 18. 42 Draugas 2014-05-11 16:21

  Na jus irgi turit geru medkirciu :) Beje siemet teisejai apskritai silpni atrodo, siandienines varzybose su Suduva, teisejas irgi pametes kontrole buvo. Apstauge zaideja, korteles mete i kaire ir i desine, ir ne viena toki akivaizdi klaida, kad aklas tik gali nepastebet.

  • 43 carlos 2014-05-11 16:26

   gali ir turi, bet šiose konkrečiose rungtynėse teisėju atlantas tikrai turėjo būt patenkinti…

 19. 44 p.o.p. 2014-05-11 16:38

  Carlos – matai, kaip reikia toliau tęsti tamstos bloge pradėtą darbą:) nespėjau apie šiandienos žaidimą parašyt, atsidarau blogą ir ką gi matau – dvigubai daugiau komentarų nei buvo ir visi iš esmės apie žalgirį:) žodžiu, grįšk greičiau į trasą:)


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,872 hits
Reklama